Εδώ κάνουμε δίαιτα!

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ειμαι 1.80 και 67 κιλα, πειτε μου τι να τρωω για να παρω 5-10 κιλα κ πραγματικα 8α το κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
κλεινω 3η εβδομαδα σημερα και απο 101 επεσα στα 96
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
για την σπιρουλινα τι γνωμη εχετε?την εχει δοκιμασει κανεις?τον βοηθησε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
για την σπιρουλινα τι γνωμη εχετε?την εχει δοκιμασει κανεις?τον βοηθησε?

Παιρνω σπιρουλινα εδω και 2 μηνες ως φυσικο συμπληρωμα διατροφης για ελειψη σιδηρου ...Εχω ακουσει οτι βοηθαει ωστοσο πιστευω οτι αν δεν κανεις σωστη διατροφη και γυμναστικη δε πετυχαινεις κατι...Το καλο με τη σπιρουλινα παντως ειναι οτι σου δινει ενεργεια και ετσι μπορεις ανετα να αντικαταστισεις τον καφε η να αυξησεις τη σωματικη σου δραστηριοτητα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και πως το λενε το σκευασμα ?
τι μαρκα"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
και πως το λενε το σκευασμα ?
τι μαρκα"?

Κατ' αρχην σπιρουλινα πουλανε σε ολα τα φαρμακεια. Υπαρχει σε δυο μορφες : σε χαπακια και σε σκονη που τη διαλυεις στο νερο (αλλα επειδη μυριζει σαν τροφη ψαριου καλυτερα να παρεις σε χαπακια ) . Αν δε κανω λαθος θα πρπει να παιρνεις ενα χαπακι πριν το φαγητο με ενα τουλαχιστον ποτηρι νερο , συνολικα 3-4 χαπακια ημερισιως.
Μαρκες υπαρχουν αρκετες (και ελληνικες) . Εγω πηρα σπιρουλινα markus rohrer λογω συμφερουσας τιμης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ρε παιδιά έχω ένα θέμα.
χάνω εύκολα κιλά(δηλαδή μέσα σε είκοσι μέρες το πήρα απόφαση και αντί για 5 έχασα δέκα)αλλά δεν μπορώ να ξανααποκκτήσω την φλατ κοιλίτσα (φλατ,όχι τελείως γυμνασμένη) που είχα κάπου τον γενάρη.....
τώρα τρώω ελάχιστα επειδή έχω νεύρα (ναι,ναι όταν νευριάζω δεν τρώω)
να δοκιμάσω να φτιάξω ένα δικό μου διαιτολόγιο ή να πάω σε ειδικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Τώρα αυτό είναι φυσιολογικό;:confused:
Τόσα κιλά σε τόσο λίγο διάστημα;

ρε συ δεν ξέρω,και να φανταστείς ότι έχω υποθυροειδισμό και παχαίνω πιο εύκολα.
πάντως σοβαρά κάτι πρέπει να γίνει.είμαι 1-60 και 40 κιλά ,αλλά από λίπος κανονικότατη με λίγη κοιλίτσα.
άμα πάρω κιλά θα τα παρω στην κοιλιά και........την έκατσα.
πφφ δεν ξέρω τι να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Mt

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 842 μηνύματα.
Kλείνω το thread και πάω για γλυκάκι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ρε συ δεν ξέρω,και να φανταστείς ότι έχω υποθυροειδισμό και παχαίνω πιο εύκολα.
πάντως σοβαρά κάτι πρέπει να γίνει.είμαι 1-60 και 40 κιλά ,αλλά από λίπος κανονικότατη με λίγη κοιλίτσα.
άμα πάρω κιλά θα τα παρω στην κοιλιά και........την έκατσα.
πφφ δεν ξέρω τι να κάνω
:eek:
Τώρα αυτό θεωρείται φυσιολογικό;...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
ρε συ δεν ξέρω,και να φανταστείς ότι έχω υποθυροειδισμό και παχαίνω πιο εύκολα.
πάντως σοβαρά κάτι πρέπει να γίνει.είμαι 1-60 και 40 κιλά ,αλλά από λίπος κανονικότατη με λίγη κοιλίτσα.
άμα πάρω κιλά θα τα παρω στην κοιλιά και........την έκατσα.
πφφ δεν ξέρω τι να κάνω

Wtf? 40 κιλά;;
Έχεις ρωτήσει κανέναν γιατρό αν είναι σωστές οι αναλογίες σου; :confused:
Εγώ 40 κιλά ήμουν στην πρώτη γυμνασίου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
:eek:
Τώρα αυτό θεωρείται φυσιολογικό;...:P

Wtf? 40 κιλά;;
Έχεις ρωτήσει κανέναν γιατρό αν είναι σωστές οι αναλογίες σου; :confused:
Εγώ 40 κιλά ήμουν στην πρώτη γυμνασίου:P

ξέρω δεν είναι (κανονικά πρέπει το πολύ 15 κιλά κάτω,αλλά και πάλι να είσαι σκελετός)
αυτό είναι το θέμα μου.εγώ παραμένω τσουπωτούλα

αυτό που θέλω να μάθω είναι,αν υπάρχει κάποια διατροφή που να χάσω λίπος από την κοιλιά και ίσως από τους γοφούς και ταυτόχρονα να μη χάσω(ει δυνατόν να πάρω) μερικά κιλά(στη ζυγαριά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
ξέρω δεν είναι (κανονικά πρέπει το πολύ 15 κιλά κάτω,αλλά και πάλι να είσαι σκελετός)
αυτό είναι το θέμα μου.εγώ παραμένω τσουπωτούλα

αυτό που θέλω να μάθω είναι,αν υπάρχει κάποια διατροφή που να χάσω λίπος από την κοιλιά και ίσως από τους γοφούς και ταυτόχρονα να μη χάσω(ει δυνατόν να πάρω) μερικά κιλά(στη ζυγαριά)

Εγώ θα έλεγα να πας σε διαιτολόγο-διατροφολόγο, να σου πει ακριβώς τι γίνεται με σένα και τι να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Δυστυχώς, καλή μου φιλόσοφε, δε θα βρεις κάποια ειδική διατροφή.... :/:
Δεν υπάρχει διατροφή που εξαφανίζει τα ψωμάκια, ούτε διατροφή που να μειώνει την κοιλιά. Για κάτι τέτοια θέλει
α) Γυμναστική, με πιθανή εστίαση στις περιοχές αυτές
β) Αποδοχή του σωματότυπού μας.
Εάν είναι στη φύση σου να τα παίρνεις στην κοιλιά, θα παραμείνει έτσι είτε τρως μαρούλι είτε κατεβάζεις αστακομακαρονάδες, και θα φαίνεται ίσως λιγότερο όταν έχεις χάσει κάποια κιλά και περισσότερο όταν είσαι στα πάνω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
ξέρω δεν είναι (κανονικά πρέπει το πολύ 15 κιλά κάτω,αλλά και πάλι να είσαι σκελετός)
αυτό είναι το θέμα μου.εγώ παραμένω τσουπωτούλα

αυτό που θέλω να μάθω είναι,αν υπάρχει κάποια διατροφή που να χάσω λίπος από την κοιλιά και ίσως από τους γοφούς και ταυτόχρονα να μη χάσω(ει δυνατόν να πάρω) μερικά κιλά(στη ζυγαριά)
Θα πρέπει να συμβουλευτείς διατροφολόγο γι'αυτό που επιζητάς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Δυστυχώς, καλή μου φιλόσοφε, δε θα βρεις κάποια ειδική διατροφή.... :/:
Δεν υπάρχει διατροφή που εξαφανίζει τα ψωμάκια, ούτε διατροφή που να μειώνει την κοιλιά. Για κάτι τέτοια θέλει
α) Γυμναστική, με πιθανή εστίαση στις περιοχές αυτές
β) Αποδοχή του σωματότυπού μας.
Εάν είναι στη φύση σου να τα παίρνεις στην κοιλιά, θα παραμείνει έτσι είτε τρως μαρούλι είτε κατεβάζεις αστακομακαρονάδες, και θα φαίνεται ίσως λιγότερο όταν έχεις χάσει κάποια κιλά και περισσότερο όταν είσαι στα πάνω σου.

Απλά να σημειώσω μια λεπτομέρεια.Δεν υπάρχει το φαινόμενο της τοπικής λιποδιάλυσης.Η άσκηση βοηθάει στη μείωση του λιπώδης ιστού,χρησιμοποιώντας λίπος ως ενέργεια από όλες τις αποθήκες του σώματος.Δηλαδή αν θες να χάσεις ψωμάκια ή μπούτια πιθανή εστίαση σε αυτά τα σημεία μπορεί απλά να αυξήσει το μυικό ιστό στις περιοχές.Τοπική καύση λίπους δεν υφίστανται.Το σώμα χρησιμοποιεί το λίπος συνολικά,και ανάλογα με τις οδηγίες που παίρνει από το γονιδίωμα του εκάστοτε ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Απλά να σημειώσω μια λεπτομέρεια.Δεν υπάρχει το φαινόμενο της τοπικής λιποδιάλυσης.Η άσκηση βοηθάει στη μείωση του λιπώδης ιστού,χρησιμοποιώντας λίπος ως ενέργεια από όλες τις αποθήκες του σώματος.Δηλαδή αν θες να χάσεις ψωμάκια ή μπούτια πιθανή εστίαση σε αυτά τα σημεία μπορεί απλά να αυξήσει το μυικό ιστό στις περιοχές.Τοπική καύση λίπους δεν υφίστανται.Το σώμα χρησιμοποιεί το λίπος συνολικά,και ανάλογα με τις οδηγίες που παίρνει από το γονιδίωμα του εκάστοτε ανθρώπου.

φίλε μου έγραψες;)
αυτό ακριβώς:τοπική καύση λίπους δεν υφίσταται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ξέρω δεν είναι (κανονικά πρέπει το πολύ 15 κιλά κάτω,αλλά και πάλι να είσαι σκελετός)
αυτό είναι το θέμα μου.εγώ παραμένω τσουπωτούλα

αυτό που θέλω να μάθω είναι,αν υπάρχει κάποια διατροφή που να χάσω λίπος από την κοιλιά και ίσως από τους γοφούς και ταυτόχρονα να μη χάσω(ει δυνατόν να πάρω) μερικά κιλά(στη ζυγαριά)

Εάν είσαι τόσα λίγα κιλά αλλά βλέπεις πως έχεις ψωμάκια απλά αυτό σημαίνει πως έχεις πολύ λίγη μυική μάζα. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις στην περίπτωσή σου είναι ασκήσεις με βάρη, push ups κοιλιακούς κτλ καθώς και μια ισσοροπιμένη διατροφή. Εάν τα κάνεις αυτά σιγά σιγά θα δεις τα κιλά σου να ανεβαίνουν αλλά το σώμα σου να γίνεται πολύ πιο ωραίο και σφιχτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
γυρισα απο διακοπες 10 ημερων και απο 96,5 επεσα στα 94 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top