Εμείς κι οι ταξιτζήδες

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,299 μηνύματα.
Μου είχε τύχει...στα 28 με 30 περίπου να κλείσει τις ασφάλειες ένας τέτοιος...μλς και ν΄ αλλάξει διαδρομή. Μέρα μεσημέρι. Πρέπει να έχασα και 10 χρόνια απ΄ τη ζωή μου. Έκανα ότι παίρνω τον άντρα μου τηλέφωνο, ο οποίος ήταν - τάχα - αστυνομικός (δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι άλλο...) και, ευτυχώς, λίγο πιο κάτω άνοιξε τις ασφάλειες και κατέβηκα...

Θυμάμαι μου είχαν κοπεί τα πόδια. Δεν θυμάμαι για πόσα χρόνια έκανα να μπω σε ταξί...

Ραδιοταξί. Ό,τι καλύτερο και το κεφάλι μας ήσυχο. Και σε 5΄ είναι στην πόρτα σου. Και ξέρεις ποιός και τί...
Τι λες τώρα..Αδιανόητο!
Γιαυτό ποτέ random ταξιτζή, και γενικά παντελώς άγνωστο.
Uber, free now, μέσα απο όποια εφαρμογή επιλέγει να χρησιμοποιεί κανείς όπου βλέπεις κριτικές, είναι φακελωμένος και μπορείς να κάνεις και αναφορά μετά.
Ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να έρθεις σε επαφή με ψυχάκια.
Εύχομαι να μην εχεις ποτέ ξανά ούτε στο ελάχιστον παρόμοια εμπειρία.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.
Τι λες τώρα..Αδιανόητο!
Γιαυτό ποτέ random ταξιτζή, και γενικά παντελώς άγνωστο.
Uber, free now, μέσα απο όποια εφαρμογή επιλέγει να χρησιμοποιεί κανείς όπου βλέπεις κριτικές, είναι φακελωμένος και μπορείς να κάνεις και αναφορά μετά.
Ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες να έρθεις σε επαφή με ψυχάκια.
Εύχομαι να μην εχεις ποτέ ξανά ούτε στο ελάχιστον παρόμοια εμπειρία.
Ευτυχώς, δεν ξαναέτυχε κάτι αντίστοιχο. Αλλά και τώρα που το γράφω, χρόνια αργότερα, θυμάμαι την αίσθηση φόβου. Θυμάμαι που γυρνούσε πίσω για να δει πώς αισθάνομαι / αντιδρώ και έλεγε τα δικά του...

Κάποια στιγμή...ένιωσα ότι αυτό ήταν. Τελείωσα...Το είχα σίγουρο ότι κάτι θα συμβεί. Ίσως το τηλεφώνημα που έκανα, στον άντρα μου, ντε και καλά...να τον θορύβησε...

Έτρεμα. Χέρια, πόδια, καρδιά...έτρεμα. Μα στάθηκα όρθια και απομακρύνθηκα για να μη σωριαστώ στη μέση του δρόμοου...

Υπάρχουν και τέτοιοι. Δυστυχώς. Μα είναι η εξαίρεση...
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Το Uber σε το φάση βρίσκεται στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή;
Έχω δει ότι δουλεύει αλλά πρακτικά καλείς (ραδιο)ταξί μέσω της εφαρμογής η κάτι τέτοιο;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,084 μηνύματα.
μια φορά ήμουν σε ταξί με έναν φίλο μ και γυρνούσαμε απο έξοδο...και είμαστε στη πανόρμου και είναι εκεί έξω κάτι κοπέλες και κάνει το ταξιτζής : "Ωχ αμάν κάτι κωλαράκια για φίλημα..."
Κάπου στα 30-35 τον έκοβα ηλικία τον ταρίφα...τα κορίτσια μαξ 20
Ναι γιατί αν ήταν 60 άρης δε θα έλεγε κάτι παρόμοιο νομίζεις. Για να δείτε τί τραβάνε τα κορίτσια. Ιερό και όσιο δεν έχουν κάποιοι. :down:
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,858 μηνύματα.
Δε μπορώ να μη το βάλω, είναι διαμαντάκι :lol:
418735212_2104348066587018_9174808725919073965_n.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top