Ζωή χωρίς sex!

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
με τον συγκεκριμένο άνθρωπο που είμαι μαζί τώρα θα περιμενα σιγουρα..
νομιζω παιζει ρολο ο τροπος με τον οποιο αντιμετωπιζεις, τοσο εσυ οσο και ο αλλος, τη σχεση σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Το παν μπορει να μην ειναι, ειναι ομως ενα απο τα βασικα που μπορει να κρατησουν ή οχι μια σχεση. ;)

συμφωνω. μη λεμε οτι θελουμε, ειναι πολυ βασικο το σεξ. ενωνει και χωριζει! αν οοοοολα ειναι καλα και το σεξ ειναι ανυπαρκτο, τοτε ο συντοφος σου παυει να ειναι συντροφος και ειναι μονο φιλος. πολυ αγαπημενος μεν, φιλος δε. οχι συντροφος ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ και Giovanna και γι'αυτό ρώτησα αν παίζει έστω λίιιγο... Αλλά, ναι, σε ένα χρόνο είναι εύκολο να γίνει φιλαράκι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου αν το σεξ είναι δευτερεύων σε μια σχέση, τότε η σχέση αυτή θα κρατήσει περισσότερο, καθώς όσο κάποιος στηρίζει ουσιαστικά την σχέση του σε αυτό(έχωντας το σαν κινητήρια δύναμη) τόσο επιρρεπής γίνετε στο να διαλύσει την υπάρχουσα σχέση ώστε να βρεί κάτι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα, ή έστω να ξεφύγει και απατήσει τον συντροφό του(άρα νόμιζε οτι τον αγαπούσε λόγω ότι του άρεσε μόνο η σωματική επαφή με αυτόν).Εαν στην αντίθετη περίπτωση άλλα μοναδικά χαρακτηριστικά του συντρόφου μας κρατούν σε αυτόν, τότε δύσκολο εώς αδύνατο είναι να τα ψάξουμε αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Κατά την γνώμη μου αν το σεξ είναι δευτερεύων σε μια σχέση, τότε η σχέση αυτή θα κρατήσει περισσότερο, καθώς όσο κάποιος στηρίζει ουσιαστικά την σχέση του σε αυτό(έχωντας το σαν κινητήρια δύναμη) τόσο επιρρεπής γίνετε στο να διαλύσει την υπάρχουσα σχέση ώστε να βρεί κάτι καλύτερο σε αυτόν τον τομέα, ή έστω να ξεφύγει και απατήσει τον συντροφό του(άρα νόμιζε οτι τον αγαπούσε λόγω ότι του άρεσε μόνο η σωματική επαφή με αυτόν).Εαν στην αντίθετη περίπτωση άλλα μοναδικά χαρακτηριστικά του συντρόφου μας κρατούν σε αυτόν, τότε δύσκολο εώς αδύνατο είναι να τα ψάξουμε αλλού.

Μεγάλε, υποκλίνομαι! :worship: :worship: :worship:

(χωρίς πλάκα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Κατά την γνώμη μου αν το σεξ είναι δευτερεύων σε μια σχέση, τότε η σχέση αυτή θα κρατήσει περισσότερο.

:hmm: :hmm:
Για μένα το σεξ παίζει ρόλο σε ποσοστό 50 % στη σχέση για την ποιότητα της και το πόσο θα κρατήσει...όχι δεν είμαι σεξμανιακ..αλλά όσο και αν νομίζω ότι γουστάρω τον άλλον ως άνθρωπο θα ξενερώσω με τη μία αν στο κρεβάτι δεν υπάρχει χημεία..και την έχω κάνει άμεσα όσα καλά ψυχικά χαρίσματα και αν έχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
:hmm: :hmm:
Για μένα το σεξ παίζει ρόλο σε ποσοστό 50 % στη σχέση για την ποιότητα της και το πόσο θα κρατήσει...όχι δεν είμαι σεξμανιακ..αλλά όσο και αν νομίζω ότι γουστάρω τον άλλον ως άνθρωπο θα ξενερώσω με τη μία αν στο κρεβάτι δεν υπάρχει χημεία..και την έχω κάνει άμεσα όσα καλά ψυχικά χαρίσματα και αν έχει

Μα ειναι απολυτως φυσιολογικο αυτο!
Πιστευω οτι δεν υπαρχει ανθρωπος που θα μπορεσει να μεινει σε μια σχεση για Χ διαστημα χωρις σεξ/επειδη δεν καλυπτεται στο σεξ. Και να μεινει δηλαδη, θα το αναζητησει αλλου.. :worry:


Παραυτα, εχω την εντυπωση οτι εχουμε βγει εντελως :offtopic: και θα φαμε ξυλο. :oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
:hmm: :hmm:
Για μένα το σεξ παίζει ρόλο σε ποσοστό 50 % στη σχέση για την ποιότητα της και το πόσο θα κρατήσει...όχι δεν είμαι σεξμανιακ..αλλά όσο και αν νομίζω ότι γουστάρω τον άλλον ως άνθρωπο θα ξενερώσω με τη μία αν στο κρεβάτι δεν υπάρχει χημεία..και την έχω κάνει άμεσα όσα καλά ψυχικά χαρίσματα και αν έχει

Ο καθένας έχει άλλες προτεραιότητες στην ζωή του, προφανώς δεκτόν, αλλά κάποιοι(δεν αναφέρομαι σε κάποιον απο εδώ) προσπαθούν να το περάσουν ως universal truth, με την λογική "αφού είναι σε μένα και στους φίλους/φίλες/στην σειρά που βλέπω/στο περιοδικό μου είναι σε όλους,case closed" που δεν χρειάζετε να αναφέρουμε τι επιπέδου νοημοσύνης είναι κάτι τέτοιο.Εγώ πάντως βλέπω την σύντροφό μου ως κάτι πολύ παραπάνω απο ένα σώμα που θα μου προσφέρει ικανοποίηση και απλώς θα μου φέρεται καλά άρα είμαστε όλα ωραία και καλά,γιατί το να βρείς κάποιον που μπορείς να συζητάς οτιδήποτε αλλά και να τον αγαπάς, ΟΧΙ φιλικά μόνο, (υπάρχει και ο ρομαντισμός ξέρετε) είναι πολύ σπάνιο και δεν παεί να είναι και όποια θέλει πορνοστάρ και να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι, ένα κομμάτι κρέας είναι και έτσι θα παραμείνει, και ως γνωστόν το κρέας, σε αντίθεση με την προσωπικότητα η οποία μένει στο μυαλό των ανθρώπων έστω και αν αυτός που την έχει "φύγει" απο κοντά μας, αλλοιώνεται γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ειναι σαν φαι χωρις αλατοπιπερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Ο καθένας έχει άλλες προτεραιότητες στην ζωή του, προφανώς δεκτόν, αλλά κάποιοι(δεν αναφέρομαι σε κάποιον απο εδώ) προσπαθούν να το περάσουν ως universal truth,

οκ σε αυτό έχεις δίκιο αλλά... και εσύ το ίδιο κανείς!
δεν παεί να είναι και όποια θέλει πορνοστάρ και να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι, ένα κομμάτι κρέας είναι και έτσι θα παραμείνει

έτσι όπως το γράφεις σόρυ, αλλά προσωπικά με προσβάλλεις! :) Θέλω να είμαι καλά εκτός κρεββατιού με το φίλο μου, φυσικά και υπάρχει ρομαντισμός και λοιπές "αηδιούλες" αλλά συμπάθα με όταν με πιάνουν οι...χαρές μου και από τον πολυέλαιο θα κρεμαστώ (! λέμε τώρα) και θέλω να έχω δίπλα μου κάποιον που θα με ακολουθήσει στις ορέξεις μου!!!! [κι εγώ σε δικές του, η τέσπα πιάνεις νομίζω αυτό που θέλω να πω]... Με αυτή τη λογική στην ηλικία που είμαι ναι δεν μπορώ να ζησω χωρίς sex και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτό με κάνει κομμάτι κρέας (έστω και ...παροδικά!] :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σωστα αυτα που λες mentor αλλα δεν ειναι θεμα universal truth και του τι λενε τα περιοδικα.
Ειναι σημαντικο με τον συντροφο μου να υπαρχει και ερωτικη αρμονια.
Το να την επιζητω, δεν σημαινει ουτε οτι την βλεπω σαν ενα κομματι κρεας ουτε οτι παραγκνιζω ολα τα αλλα της χαρισματα και ολα εκεινα που συνθετουν μια ομορφη και σωστη σχεση.
Αλλα και παλι με την κοπελα μου δεν θελω μονο να μιλαμε, να καταλαβαινομαστε και στον ερωτικο τομεα να πιανουμε μηδεν.Δεν θα την παρατησω (μιας και για να ειμαι μαζι της σημαινει οτι αισθανομαι κατι "βαθυ" για αυτην) εννοειται αλλα σιγουρα θα προσπαθησω να βρω τι φταιει.Η σωστη ερωτικη συμβιωση με τον συντροφο σου συμβαλει θετικα στην ομαλη πορεια της σχεσης.
Για τον ρομαντισμο συμφωνω απολυτα και δυτυχως στις μερες μας δειχνει να εχει παει περιπατο....:/:
Δεν συμφωνω μονο το σχολιο του mentor σου για τις πορνοσταρ.Δεν μπορεις να ξερεις πως ειναι στην προσωπικη τους ζωη.Το αλλο που κανουν ειναι δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ανάγουμε το σεξ σε επιστήμη, σε καμιά δεξιοτεχνία που για να την αποκτήσεις θα πρέπει να κάτσεις να μελετήσεις πολύ τα πράγματα. Έλεος ρε παιδιά. Το βασικότερο δεν είναι οι ικανότητες του καθενός στο σεξ, αλλά η χημεία μετεξύ δύο ανθρώπων. Αν δεν υπάρχει αυτή, τότε όλα πάνε περίπατο μετά. Και προφανώς το να βάζει κανείς προτεραιότητες στη ζωή του είναι μέγα λάθος γιατί στο τέλος θα απογοητευτεί. (Βγήκα πολύ off-topic αλλά δεν άντεξα άλλο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
ποιος το αναγαγει σε επιστημη;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
o επιστήμονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δηλαδή για να καταλάβω....θέλετε να με πείσετε πως το σεξ είναι δευτερεύον για σας μέσα σε μια σχέση;....
Παιδιά....πλέον πρώτα γνωρίζεις ερωτικά έναν άνρθωπο και έπειτα πνευματικά.....
Αν λοιπόν σε πρώτη φάση, στον ερωτικό τομέα δεν... κολλάει η χημεία σας....εσείς θα παραμείνετε στη σχέση αυτή μέχρι να διαπιστώσετε τί άτομο είναι;;;;
Δεν λέω πως δεν μετράνε τα ψυχικά του χαρίσματα και όλα τα συναφή....σίγουρα μετράνε....αλλά μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω πως δεν δίνετε βαρύτητα στην σεξουαλίκη επικοινωνία που είναι και από τα πρώτα στάδια που αναπτύσονται μέσα σε μια σχέση....
Προσωπικά, αν ένας άντρας δεν είναι ικανός να με ικανοποιήσει ερωτικά....θεωρώ πως και πνευματικά να με ικανοποιεί στο τέλος θα τον δω σαν φίλο....
Γιατί ο έρωτας δεν είναι απλά μια πράξη ικανοποίησης ή μια χυδαία πράξη....είναι μια μορφή επικοινωνίας.....σημαντική ....
Με απόλυτο σεβασμό για όλες τις απόψεις που διάβασα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Σωστα αυτα που λες mentor αλλα δεν ειναι θεμα universal truth και του τι λενε τα περιοδικα.
Ειναι σημαντικο με τον συντροφο μου να υπαρχει και ερωτικη αρμονια.
Το να την επιζητω, δεν σημαινει ουτε οτι την βλεπω σαν ενα κομματι κρεας ουτε οτι παραγκνιζω ολα τα αλλα της χαρισματα και ολα εκεινα που συνθετουν μια ομορφη και σωστη σχεση.
Αλλα και παλι με την κοπελα μου δεν θελω μονο να μιλαμε, να καταλαβαινομαστε και στον ερωτικο τομεα να πιανουμε μηδεν.Δεν θα την παρατησω (μιας και για να ειμαι μαζι της σημαινει οτι αισθανομαι κατι "βαθυ" για αυτην) εννοειται αλλα σιγουρα θα προσπαθησω να βρω τι φταιει.Η σωστη ερωτικη συμβιωση με τον συντροφο σου συμβαλει θετικα στην ομαλη πορεια της σχεσης.
Για τον ρομαντισμο συμφωνω απολυτα και δυτυχως στις μερες μας δειχνει να εχει παει περιπατο....:/:
Δεν συμφωνω μονο το σχολιο του mentor σου για τις πορνοσταρ.Δεν μπορεις να ξερεις πως ειναι στην προσωπικη τους ζωη.Το αλλο που κανουν ειναι δουλεια.

Εχεις δίκιο Mario για το μόνο,δεν είπαμε μόνο να μιλάμε, αλλά είναι το θέμα του τι σε κρατάει σε μία σχέση.Το κρέας αναφέρεται στις σχέσεις που είναι κυρίαρχο το σεξ σε βαθμό που βρισκόμαστε για αυτό και μετά ο καθένας στο σπίτι του, όσο για τις πορνοστάρ, με ικανότητες πορνοστάρ ήθελα να πώ, συμφωνώ απόλυτα οτι για αυτές είναι απλώς ένα επάγγελμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από m3nt0r:
Εχεις δίκιο Mario για το μόνο,δεν είπαμε μόνο να μιλάμε, αλλά είναι το θέμα του τι σε κρατάει σε μία σχέση.Το κρέας αναφέρεται στις σχέσεις που είναι κυρίαρχο το σεξ σε βαθμό που βρισκόμαστε για αυτό και μετά ο καθένας στο σπίτι του, όσο για τις πορνοστάρ, με ικανότητες πορνοστάρ ήθελα να πώ, συμφωνώ απόλυτα οτι για αυτές είναι απλώς ένα επάγγελμα...

Οκ.Με καλυψες πληρως.;)

Dooo εσυ επρεπε να πεταχτεις εεεεεε;;;;:P:D
Δεν κρατηθηκες!!!!:tongue::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
ποιος το αναγαγει σε επιστημη;:confused:

Πάρε ένα χ περιοδικό να διαβάσεις είτε να απευθύνεται σε άντρες είτε σε γυναίκες) και θα καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
E, πες το μου ετσι να καταλαβω...
Νταξ' αν αρχισουμε τωρα να μιλαμε για αυτα τα περιοδικα...Φυσικα και το αναγαγουν σε επιστημη, (μαλιστα στην μητερα ολων των επιστημων ετσι οπως πανε) γιατι απλουστατα που-λα-νε!
Ασε, θα παω να παρω καλυτερα τι καινουργιο Μικυ Μαους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Για μένα το σεξ παίζει ρόλο σε ποσοστό 50 % στη σχέση για την ποιότητα της και το πόσο θα κρατήσει...όχι δεν είμαι σεξμανιακ..αλλά όσο και αν νομίζω ότι γουστάρω τον άλλον ως άνθρωπο θα ξενερώσω με τη μία αν στο κρεβάτι δεν υπάρχει χημεία..και την έχω κάνει άμεσα όσα καλά ψυχικά χαρίσματα και αν έχει

Καλύφθηκα πλήρως. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top