Κοιτάζετε τον άλλο στα μάτια όταν μιλάτε;

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ε, αμα λέει βλακείες και βαριέμαι, όχι. 'Η αν κάνω κάτι άλλο εκείνη την ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
όχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αν θέλω να πείσω κάποιον/κάποια για κάτι, ναι κοιτάζω στα μάτια.Και όταν έχω μια ξεκάθαρη άποψη για κάτι και απλά θέλω να το πω.
Αυτό με τα γυαλιά ηλίου, ίσως ισχύει λίγο, αν και ποτέ εσκεμμένα δεν έχω φορέσει τα γυαλιά για να νιώσω πιο άνετα σε μια συζήτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθη Κυπραιου

Νεοφερμένος

Η Ξανθη Κυπραιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Όταν μιλάω με άνθρωπο που συμπαθώ ναι, κοιτάζω στα μάτια. Επίσης όταν θέλω να δώσω έμφαση σε μια άποψή μου (...κοίτα με δεν αστειεύομαι...)


Στις αδιάφορες συνομιλίες όμως "σημαδεύω" κάπου δίπλα στο δεξί αυτί του συνομιλητή και κυριολεκτικά δεν τον βλέπω.......

Όσο για τα γυαλιά ηλίου είναι μια καλή "ασπίδα" απέναντι σε αντιπαθητικά άτομα...... αρκεί να υπάρχει ήλιος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Άμα θέλω να δείξω σε κάποιον ότι είμαι ειλικρινής ναι... με το ζόρι και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drymenia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Drymenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 180 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο πάντα κοιτάζω τον άλλον στα μάτια!Δεν αντέχω να φοράω γυαλιά ηλίου και να συζητώ με τον άλλο,νιώθω περίεργα:worry:
Και φυσικά με ενοχλεί αφάνταστα να μου μιλάει κάποιος ή να του μιλάω και να μην με κοιτάει:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πάντα..ευθέως..ειδικά όταν λέμε και κάτι σοβαρό!!! Να υπάρχει και άμεση επικοινωνία με τα μάτια,το ύφος..το οποίο λέει ΠΟΛΛΑ αρκετές φορές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εξαρτάται ποιος είναι. Τον καλό μου τον κοιτάω στα μάτια. Τον κάθε άσχετο/άσχετη που μπορεί να μου λέει το μακρύ και το κοντό του, δεν τον κοιτάω στα μάτια. Ίσα - ίσα, κοιτάω το ρολόι μου για να καταλάβει ότι είναι καιρός να φεύγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Τον κοιτω στα ματια αλλα επειδη ειμαι πολυπραγμων σαν ανθρωπος αν κανω κατι ταυτοχρονα του το επισημαινω απτην αρχη για να μην προσβληθει. Αλλα οταν τον κοιταω και τον ακουω ενω θα ηθελα να κανω και κατι αλλο ταυτοχρονα παθαινω ενα περιεργο πραγμα:αρχιζω και κοιταω το στομα του και μετα αρχιζω και σκεφτομαι να τον κοιταω στο στομα η στα ματια και η καταληξη ειναι να μην εχω ακουσει καθολου τον συνομιλητη μου...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Τον κοιτω στα ματια αλλα επειδη ειμαι πολυπραγμων σαν ανθρωπος αν κανω κατι ταυτοχρονα του το επισημαινω απτην αρχη για να μην προσβληθει. Αλλα οταν τον κοιταω και τον ακουω ενω θα ηθελα να κανω και κατι αλλο ταυτοχρονα παθαινω ενα περιεργο πραγμα:αρχιζω και κοιταω το στομα του και μετα αρχιζω και σκεφτομαι να τον κοιταω στο στομα η στα ματια και η καταληξη ειναι να μην εχω ακουσει καθολου τον συνομιλητη μου...........

Αχ πολύ πλακα έχει όλο αυτό.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina007

Νεοφερμένος

Η christina007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω παιδια δεν τα παω καλα με την οπτικη επαφη....φυσικα και θα κοιταξω καποιον στα ματια οταν μιλαμε για κατι σοβαρο αλλα γενικοτερα επειδη ειμαι και λιγο ντροπαλη και λιγομιλητη το αποφευγω γιατι νιωθω καπως αμηχανα ....δεν ειναι και οτι καλυτερο γιατι μερικες φορες σε παρεξηγουν κιολας...π.χ. μπορει καποιος να θεωρησει οτι δεν δινω βαση σε αυτα που λεει ή οτι ειμαι ψυχρη ή οτι δεν τον/την συμπαθω... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Πάντοτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Μερικές φορές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Αχ πολύ πλακα έχει όλο αυτό.. :)

Εμένα συχνά με πιάνει πονοκέφαλος και δεν το διασκεδαζω:(:(:(:hypno::hypno::wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάτε από το μέγεθος των διδύμων και την κάλυψή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon

Νεοφερμένος

Η dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Οταν μιλαει ο αλλος τον κοιταζω στα ματια για να του δειξω οτι τον προσεχω κ με αυτον τον τροπο δειχνω κ σεβασμο προς τον συνομιλητη μου.
Ομως το προβλημα ειναι οτι οταν μιλαω εγω,δεν μπορω να κοιταξω τον αλλο στα ματια οχι για λογους απαξιωσης ή οτι δεν θελω να καταλαβουν τι νιωθω στην ψυχη μου.Απλως δε νιωθω ανετα να ειμαι το επικεντρο καθως κ οτι νιωθω αβολα καποιον να με κοιταζει.
Αμεσα βεβαια καταλαβαινεις κ με ποιον τροπο σε κοιταζει καποιος...αν σε παρατηρηρει γτ νιωθει ελξη για σενα....αν σε ακουει πραγματικα γτ ενδιαφερεται να ακουσει την γνωμη σου....αν σε υποτιμαει ή σε ειρωνευεται ή ακομα κ αν σου δειχνει οτι σε συμπαθει πολυ!
Σε ολες τις περιπτωσεις ανεξαιρετως θεωρω οτι ειμαι πομπος συναισθηματων της δεδομενης στιγμης κ αν θελω να μιλησω σοβαρα για κατι θελω να ειμαι ανεπειρεαστη απο τα συναισθηματα που θα μου δειξει ο αλλος ωστε να ειμαι αντικειμενικη στο λογο μου κ να πω αυτα που πραγματικα αισθανομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
παιδες εχω παρατηρησει οτι οταν πραγματικα εκνευριζομαι το κανω και επισης οτι σχεδον παντα ο αλλος νιωθω ιδιαίτερα αβολα(challenge accepted):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Πά-ντα! Δεν μπορώ αλλιώς.
Και φυσικότατα όταν ο άλλος φοράει γυαλλιά ηλίου και μετά από 1 ώρα, ακόμα δεν έχει φιλοτιμηθεί να τα βγάλει, μου την σπάει απιστευτότατα.
Άσε που τον άλλον πρέπει να τον κοιτάς στα μάτια για να μάθεις ότι ο ίδιος δεν σου λέει. Οπότε μη μου τα φοράς τα γυαλιά χρυσέ μου άνθρωπε.
Άσε που με τα μάτια μπορείς να παίξεις πολύ, μπορείς να μάθεις, να ξεγελάσεις, να καταλάβεις, να δώσεις να καταλάβουν, να ψαρέψεις, να κερδίσεις κλπ κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ναι συνήθως κοιτάω στα μάτια ή τα χείλη του συνομιλητή. Είναι δείγμα ενδιαφέροντος, κάνει τον άλλο να νιώθει πιο άνετα και το απολαμβάνω εξίσου όταν μου προσφέρεται η ανάλογη προσοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nattii

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Ναι.
και γενικώς είναι καλό να κοιτάς τον άλλον στα μάτια όταν μιλάτε γιατί με βάση τη γλώσσα του σώματος,αποφέυγεις να κοιτάς τον άλλον στα μάτια όταν λες ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top