Κολώνιες και αρώματα

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Δεν έχω δοκιμάσει πολλές...Axe str8. Προτιμώ str8
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Αυτά :prettyplz:

Si Giorgio Armani passione:
Νότες κορυφής: Φραγκοστάφυλλο Σιρόπι.
Μεσαίες νότες: Γιασεμί.
Νότες βάσης: Λευκός Μόσχος, Πατσουλί, Κέδρος Και Βανίλια.

Gianfranco ferre camicia 113:
Νότες κορυφής: Μανόλια, παιώνια και περγαμόντο.
Μεσαίες νότες: Ίριδα, βιολέτα και γιασεμί.
Νότες της βάσης: Μόσχος, πατσουλί και βενζόη από σιάμ.

Gianfranco ferre blooming rose:
Νότες από μαύρη σταφίδα και ροδόνερο, άνθη φρέζιας και γιασεμιού και βάση κέδρου, σανταλόξυλου και λευκού ξύλου.

Giorgio Armani si :

Νότες Κορυφής: κασσία
Νότες Καρδιάς: τριαντάφυλλο, φρέζια
Νότες Βάσης: βανίλια, πατσουλί, ambroxan, ξυλώδης νότες




shopping.jpeg.jpg
20200415171612_gianfranco_ferre_camicia_113_eau_de_toilette_100ml.jpeg.jpg
Gianfranco-Ferre-Blooming-Rose-Eau-de-Toilette-100ml-w.jpg
375x500.18453.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Τελικά η αρρωστια γκουχ.... εχμ δε σταματαει - συνεχίζουμε με 2 αγορές για τωρα αρχή του 2024:

Gisada Ambassador Intense

Drakkar Noir

Προφανώς το 1ο στα 145 Ευρώ ηταν η επιθυμία μου. Αυτο και ψέκασα επανω μου για σημερα Scent of the Day


Το Drakkar απλα πεταχτηκε στο καλάθι για 20 ευρώ ως νοσταλγία του πως μύριζε ο φάδερ στα 80s. Καταπληκτικο παρόλαυτά που το μυρισα απο τον atomizer, αλλά το άφησα για αύριο γιατι ξερω οτι ειναι αδυναμο.


Λοιπόν, ο Πρέσβης της Gisada, στην αρχή έβαλα 3 ψεκασιες λαιμά-σβέρκο και μια αγκώνα. Ναι, ειμαι oversprayer κάργα. Αυτο θελει μονο μια, αλλά αδιαφορώ, πληρώνω και γουστάρω.


Στην αρχή λεω μμμ καλούλι Ambery, χτυπαγε πολύ η βάση (παράδοξο αυτό, συνηθως χτυπαει η κορυφη πριν το drydown). Λενε οτι εχει τραχια μίξη, οπότε το περίμενα.

Μιση ωρα ήδη επάνω μου, κι είναι εντελώς room filler και το βλέπω να ειναι ΣΧΕΔΟΝ panty dropper. Εχει αυτό το ooomph sweet but spicy masculine, αλλά μπορεις να το ψιλοδεις και ως unisex από την τονκα την καραμέλα και το amber. Τα πιπέρια το αρσενικώνουν πολύ. Δεν κανει σε μενα εστω πολλες εναλλαγές ακόμα αλλά είναι πολύπλοκο, μ αρέσει.

Σηκώνει σκούρο κοστούμι και ραντεβού αυτό, δεν ειναι για φόρμες. Ναι, μου αρέσει ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ φτάνει το signature scent μου (εχω αλλο, αλλα δεν το λεω). Φτάνει ως το 9 αλλα κατι του λειπει. Κατι δεν κλικάρει ακριβώς. Δεν ειναι WOW, αλλά ειναι πολύ καλό και με βλέπω ανετα να το αδειάζω πολύ πριν απο άλλα.

IMG_20240229_143501.jpg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Τελικά η αρρωστια γκουχ.... εχμ δε σταματαει - συνεχίζουμε με 2 αγορές για τωρα αρχή του 2024:

Gisada Ambassador Intense

Drakkar Noir

Προφανώς το 1ο στα 145 Ευρώ ηταν η επιθυμία μου. Αυτο και ψέκασα επανω μου για σημερα Scent of the Day


Το Drakkar απλα πεταχτηκε στο καλάθι για 20 ευρώ ως νοσταλγία του πως μύριζε ο φάδερ στα 80s. Καταπληκτικο παρόλαυτά που το μυρισα απο τον atomizer, αλλά το άφησα για αύριο γιατι ξερω οτι ειναι αδυναμο.


Λοιπόν, ο Πρέσβης της Gisada, στην αρχή έβαλα 3 ψεκασιες λαιμά-σβέρκο και μια αγκώνα. Ναι, ειμαι oversprayer κάργα. Αυτο θελει μονο μια, αλλά αδιαφορώ, πληρώνω και γουστάρω.


Στην αρχή λεω μμμ καλούλι Ambery, χτυπαγε πολύ η βάση (παράδοξο αυτό, συνηθως χτυπαει η κορυφη πριν το drydown). Λενε οτι εχει τραχια μίξη, οπότε το περίμενα.

Μιση ωρα ήδη επάνω μου, κι είναι εντελώς room filler και το βλέπω να ειναι ΣΧΕΔΟΝ panty dropper. Εχει αυτό το ooomph sweet but spicy masculine, αλλά μπορεις να το ψιλοδεις και ως unisex από την τονκα την καραμέλα και το amber. Τα πιπέρια το αρσενικώνουν πολύ. Δεν κανει σε μενα εστω πολλες εναλλαγές ακόμα αλλά είναι πολύπλοκο, μ αρέσει.

Σηκώνει σκούρο κοστούμι και ραντεβού αυτό, δεν ειναι για φόρμες. Ναι, μου αρέσει ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ φτάνει το signature scent μου (εχω αλλο, αλλα δεν το λεω). Φτάνει ως το 9 αλλα κατι του λειπει. Κατι δεν κλικάρει ακριβώς. Δεν ειναι WOW, αλλά ειναι πολύ καλό και με βλέπω ανετα να το αδειάζω πολύ πριν απο άλλα.

View attachment 130169
Το πρώτο το gisada έχει φοβερές νότες βάσης! Πιο ήπιες.
Και ο,τι έχει musk πάντα είναι τελειο
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Το πρώτο το gisada έχει φοβερές νότες βάσης! Πιο ήπιες.
Και ο,τι έχει musk πάντα είναι τελειο
Όσο το μυρίζω τόσο μ αρεσει όσο προχωραει η ώρα. Έκατσε πολύ καλά πανω στο δέρμα μου.

Πωωωω τωρα που θα κατεβω κιλά, θα παω να ραψω κοστούμι και ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΤΑΝΑ ΟΛΑ!:clapup::clapup::clapup:


Money fuckin well spent! I deserved it!:dance2:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
Όσο το μυρίζω τόσο μ αρεσει όσο προχωραει η ώρα. Έκατσε πολύ καλά πανω στο δέρμα μου.

Πωωωω τωρα που θα κατεβω κιλά, θα παω να ραψω κοστούμι και ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΤΑΝΑ ΟΛΑ!:clapup::clapup::clapup:


Money fuckin well spent! I deserved it!:dance2:
Καλή επιτυχία εύχομαι :cool2:

Εγώ τώρα θέλω να βάλω στη συλλογή μου αυτό:

Πήγαμε με τη μαμά μου γιατι είχε δωροεπιταγη για να πάρει άρωμα, και μύριζα κι εγώ διάφορα και μαρεσε πολύ αυτό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Όσο το μυρίζω τόσο μ αρεσει όσο προχωραει η ώρα. Έκατσε πολύ καλά πανω στο δέρμα μου.

Πωωωω τωρα που θα κατεβω κιλά, θα παω να ραψω κοστούμι και ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΠΙΤΑΝΑ ΟΛΑ!:clapup::clapup::clapup:


Money fuckin well spent! I deserved it!:dance2:
Η Καρολίνα ειναι hit or miss. Έχει τριαντάφυλλο βλέπω. Ναι.-

Παρτο και πες μας εντυπωσεις.

Και το μπουκαλι ειναι αισθητικά πολυ ωραιο παντως.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Κοίταξε πάνω μου που το ψεκασα έκατσε πολύ ωραία. Γλυκια μυρωδιά και φρέσκια, όχι βαριά. Βγάζει πολύ το τριαντάφυλλο.
Αγαπώ πολύ τριανταφυλλο σε αρώματα. Ακομα και βουλγάρικο κόκκινο, της γιαγιάς, σα λουκουμι η φάση.

Μπράβο τσιτσί!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Το άρωμα 6μισι ωρες μετά, έχει κάτσει γλυκά, αλλα οχι πολύ κάθισμα βαθυ, ίσα ίσα λύγισε το κορμάκι του ενα πράγμα. Απο κει που βαραγε σαν κανονι, τωρα βαράει σαν αυτόματο.

Είναι οπως αν πάρεις ενα νορμαλ βαρύ άρωμα πως θα βαράει στο πρωτο δίωρο. Το musk χτυπαει στη μυτη, έχει κατσει το amber πίσω, οπως και τα φρούτα.

Musky sweet peppery κωλόπαιδο έχει γίνει στο 6ωρο.

Αν το JOOP πχ ειναι πυρηνική για 12ωρο (10 στην κλίμακα έντασης) και το Cool Water ειναι μια πορδή στον άνεμο (1 στην κλίμακα έντασης), αυτό εδω ειναι ενα 7 με 8 σε ένταση.

Κοινώς για ένα 24ωρο δεν θες μαζί σου travel atomizer όπως το κόβω. Εξακολουθεί να μου αρέσει.
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,991 μηνύματα.
έχω να βάλω άρωμα από το 1998. είχα το Jazz. τότε μου αρέσανε και τα αυτοκίνητα και στα κρυφά άκουγα Στανίση.



πλέον μόνο αποσμητικό.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.
musk χτυπαει στη μυτη
Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγματα από το musk, ειδικά white musk, που μου θυμίζει το soupline το μιστράλ :prettyplz:
Βάζω τόσο στα ρούχα μου που με ρωτάνε πολλές φορές αν φοράω άρωμα, ενώ είναι το μαλακτικό από τα ρούχα :P

άμα υπάρχει άρωμα σκέτο white musk, TO ΘΕΛΩ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγματα από το musk, ειδικά white musk, που μου θυμίζει το soupline το μιστράλ :prettyplz:
Βάζω τόσο στα ρούχα μου που με ρωτάνε πολλές φορές αν φοράω άρωμα, ενώ είναι το μαλακτικό από τα ρούχα :P

άμα υπάρχει άρωμα σκέτο white musk, TO ΘΕΛΩ
τα Ναρκίσο Ροντριγκεζ εχουν πολύ musk, για σκετο λευκο μασκ δεν ξερω.

Παντως περα απο μασκ, χτυπαει και το λάβδανο της βασης πολύ τωρα. Το ξέρω απο άλλο άρωμα που παλι έχει λαβδανο και ειναι η ιδια μυρωδια.

Είμαστε στις 8 ωρες ηδη και ειναι για ραντεβού με ταίρι, ιδανική η ένταση.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.
Εαν πετάξεις τη Xerjoff θα έρθω να σε πεταξω εγω στον Παγασητικό μέχρι να πεις ήμαρτον υπερ του Μητροπολίτη Δημητριάδος.

Τουλάχιστον πούλα τη στο άρτιο στο ebay ως pre-reformulation batch (ΑΝ ειναι όντως προ 03/2022) αφού θα την έχεις χαρεί λίγο. Θα τρέξουν να την πάρουν οι Fragheads.

Με μια γρήγορη ματια ναι, το ειχε περιορισει (ποιός άλλος) η ΙΦΡΑ και μετα το απαγόρευσε λεει η ΕΕ γιατι κανει δερματίτιδες (που αυτο λέγανε και για το Oakmoss) και επηρεάζει το ορμονικό - γονιμότητα. Ας μας πει ένας χημικός ως καθ υλην αρμόδιος.

Μπορεις να την ψεκάζεις πάνω στο ρούχο (ξέρω ιεροσυλία) αντί για το δέρμα αμα φοβάσαι με τη μια φορά στο τόσο.
με αφορμη εκεινη τη συζητηση μας τοτε για καποιες χημικες ουσιες καλλυντικων που εχουν απαγορευτει ευρωπη, ειδα αυτο σημερα:
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ δεν ψωνίζω τόσο ακριβά σιγα μη δώσω 100€ για 30 μ-λ...
Ελευθερη τα έδινα τώρα όμως δε φτάνουν..
Εγώ παιρνω χυμα από αρωματοπωλεια και έχω κολλήσει και με την Avon
Κάποτε ειχα τρέλα με τα αρώματα αλλά πλεον τσιγκουνευομαι να δώσω τόσα λεφτά
Μου αρέσουν επίσης κ τα body lotions γιατί κι αυτά αφήνουν άρωμα. Δε τα είχα σε εκτίμηση. Τώρα τα έχω
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,509 μηνύματα.
Σε συνέχεια των όσων λέγαμε τις προάλλες.. τι φαση όλα επικίνδυνα τα βγάζουν πλεον; όλα έχουν το lilium μεσα;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
με αφορμη εκεινη τη συζητηση μας τοτε για καποιες χημικες ουσιες καλλυντικων που εχουν απαγορευτει ευρωπη, ειδα αυτο σημερα:
Με πρόλαβες, τώρα πήρα χαμπάρι ότι έχουμε τέτοιο thread στο steki...το πιο χρήσιμο post, ας του ρίξουν μια ματιά άπαντες (καλά για όσους ψωνίζουν από αρωματοπωλεία χύμα δεν το συζητώ, αυτοί είναι dead men walking)...
Σε είχα για πιο πουτανιάρη στα αρώματα, με απογοητεύεις!:rolleyes:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,072 μηνύματα.
Με πρόλαβες, τώρα πήρα χαμπάρι ότι έχουμε τέτοιο thread στο steki...το πιο χρήσιμο post, ας του ρίξουν μια ματιά άπαντες (καλά για όσους ψωνίζουν από αρωματοπωλεία χύμα δεν το συζητώ, αυτοί είναι dead men walking)...

Σε είχα για πιο πουτανιάρη στα αρώματα, με απογοητεύεις!:rolleyes:
Είναι προσβολή να μου στερήσεις το ρολο του πουτανιάρη. Λέγε παράδειγμα πουταναρώματος. :bleh:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Είναι προσβολή να μου στερήσεις το ρολο του πουτανιάρη. Λέγε παράδειγμα πουταναρώματος. :bleh:
Θα το κάνουμε από κοντά αυτό το brainstorming, τι θες να γίνουμε σαν τους μ@λάκες τους YouTubers που 'χουν κάνει spoil ό,τι καβλιάρικο κυκλοφορεί και 'χουν χαλάσει την πιάτσα;:P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top