Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά έφαγα το Πάσχα διακοσμητικό αυγό από πασχαλινό τσουρέκι. Ίσως το πιο άνοστο αυγό που έχω φάει μέχρι τώρα. Το θέμα είναι πως στην συσκευασία το έγραφε με μικρά γράμματα και το ανακάλυψα μόλις σήμερα. Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιος κίνδυνος; Εφόσον είμαι απολύτως καλά, δεν συντρέχει λόγος καποιας ανησυχίας;
Μην ανησυχείς. Οι περισσότερες δηλητηριάσεις συνήθως κάνουν αισθητή την παρουσία τους εντός 24ωρου (εμετοί, διάρροιες,κοιλιακό άλγος, σκέψη περί του αυγού και αίσθημα ναυτίας 😋)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Μην ανησυχείς. Οι περισσότερες δηλητηριάσεις συνήθως κάνουν αισθητή την παρουσία τους εντός 24ωρου (εμετοί, διάρροιες,κοιλιακό άλγος, σκέψη περί του αυγού και αίσθημα ναυτίας 😋)
Τίποτα δεν κατάλαβα το τομάρι! Βέβαια τέτοια ανοστιλα δεν έχω ξαναδοκιμάσει ποτέ. Σαν να έτρωγα συμπαγές νερό. :P
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τίποτα δεν κατάλαβα το τομάρι! Βέβαια τέτοια ανοστιλα δεν έχω ξαναδοκιμάσει ποτέ :P
ελα αφου δεν πηρες αγκαλια την τουαλετα εχεις φαει και χειροτερα και απεκτησες ανοσια :lol::lol:

αντε περαστικα αντεχεις !
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Επαθες και δεν το ξερεις ακομα ..
Τα ληγμενα και τα διακοσμητικά εχουν μακροχρονιες παρενεργειες :bleh:
Πιστεύω ότι στα επόμενα εβδομήντα χρόνια θα νιώσω κάποιες παρενέργειες. Για την ώρα δεν ανησυχώ ιδιαίτερα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.
Και μόλις μου γεννήθηκε η επιθυμία να δοκιμάσω ένα διακοσμητικό αβγό να δω πως είναι :hehe:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Και μόλις μου γεννήθηκε η επιθυμία να δοκιμάσω ένα διακοσμητικό αβγό να δω πως είναι :hehe:
Εντελώς άνοστο. Πίστεψέ με. Όπως θα έλεγε ο Παίσιος θα τρως αλλά θα είναι σαν να μην τρως. :P
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Παιδιά έφαγα το Πάσχα διακοσμητικό αυγό από πασχαλινό τσουρέκι. Ίσως το πιο άνοστο αυγό που έχω φάει μέχρι τώρα. Το θέμα είναι πως στην συσκευασία το έγραφε με μικρά γράμματα και το ανακάλυψα μόλις σήμερα. Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιος κίνδυνος; Εφόσον είμαι απολύτως καλά, δεν συντρέχει λόγος καποιας ανησυχίας;
Κανονικό αυγό ήταν δεν κατάλαβα ;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Παιδιά έφαγα το Πάσχα διακοσμητικό αυγό από πασχαλινό τσουρέκι. Ίσως το πιο άνοστο αυγό που έχω φάει μέχρι τώρα. Το θέμα είναι πως στην συσκευασία το έγραφε με μικρά γράμματα και το ανακάλυψα μόλις σήμερα. Πιστεύετε πως υπάρχει κάποιος κίνδυνος; Εφόσον είμαι απολύτως καλά, δεν συντρέχει λόγος καποιας ανησυχίας;
My brain be like :
"Άραγε το αβγό έκανε την κότα ή η κότα το αβγό ; Θα το ανακαλύψει σύντομα".
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
My brain be like :
"Άραγε το αβγό έκανε την κότα ή η κότα το αβγό ; Θα το ανακαλύψει σύντομα".
IMG_20220426_224737.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20220426_224907.jpg
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Άντε, με κάνατε να το ψάχνω στα σκουπίδια. Ευτυχώς κάνω διαλογή στα πλαστικά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε μάλλον μπαγιάτικο, όχι γιατί σκάλωσα σε κάποια φάση , ότι τι ήταν ξύλινο ή κέρινο και δεν φαινόταν η διαφορά :P
Αν έτρωγα ξύλινα ή κέρινα αυγά, θα είχα άλλο πρόβλημα :P
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Το αυγό λένε :P
Φιλολογική η παρατήρηση ή απάντηση στο ερώτημα ; :laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Mικροσκοπικες ήταν.
Καλά σε καταλαβαίνω η αλήθεια είναι και εγώ όταν παίρνω κανά γλυκό και έχει διάφορα πάνω είμαι σε φάση...
" τώρα αυτά υποτίθεται τα τρώμε ;" :hehe: .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top