Μεγάλα Ρεζιλίκια

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μου χει συμβει κι εμενα κατι (οχι τοσο πολυ) προσφατα και θα το εκμηστυρευτω μιας και το εχω σχεδον εξιλεωσει: Γενικως τραγουδαω, γενικως μου αρεσει το τραγουδι και γενικοτερα εχω αρκετα καλη φωνη (για να μη πω πολυ καλη και χαθει η μετριοφροσυνη μου), ετσι οπου κι αν βρεθω αν το φερει η περισταση τραγουδαω. Παλαιοτερα ειχα ασχοληθει λιγακι και γυρνουσα καποια στουντιος, ηχογραφουσα για την πλακα κι ετσι αυτα τα σιντις εχουν γινει ανεκτιμητα κειμηλια, δεν το ειδα ποτε επαγγελματικα αν και μου εχουν γινει ωραιες προτασεις αλλα οι προτεραιοτητες μου ηταν παντα αλλες. Που λετε, ενα βραδυ σε καραοκε/διαγωνισμο (με αρκετα καλες φωνες κι οχι του κωλου- δηλαδη αν δεν ειχες φωνη, δε δηλωνες συμμετοχη) εχοντας σουρωσει (λιγο) αποφασιζω να ζητησω κομματι. Το κομματι που ζητησα ειχε ανδρικη και γυναικεια φωνη γεγονος που θα καθιστουσε απαραιτητο να κανω εναλλαγες στη φωνη αποτομες, να παιρνω απαραιτητες ανασες και να μαι πολυ προσεχτικη τελοσπαντων. Το αποτελεσμα ηταν μια μ@λακια, στη μεση του κομματιου το χασα τελειως (πρωτη φορα μου συνεβη) και μου κοπηκαν τα ποδια. Κοιτουσα την παρεα μου που χε μεινει αποσβολωμενη απο τη μια, τον κοσμο να με χειροκροτα δινοντας μου ενθαρρυνση κι οχι επειδη πορωνεται, απο την αλλη κι εμενα μεσα απο τη τζαμαρια ακουνητη. Τελικα το εβγαλα το τραγουδι χωρις να τα παρατησω με τα χιλια ζορια αφου ειχα κανει χοντροειδη λαθη, ειχα χασει τις αλλαγες. Μολις εφτασα στην παρεα ρουφηξα δυο σφηνακια τεκιλες απανωτες και μετα απο λιγη ωρα με την προφαση πως δεν αισθανομουν καλα, ζητησα να φυγουμε. Δεν ξαναπατησα εκει (ενω θαπρεπε) και δεν ξαναεπιασα μικροφωνο παρ'ολες τις φορες που μου το φερναν μπροστα μου. Αποφασισα να ξαναπιασω παντως την επομενη φορα που θα μου δοθει και ξερω πως θα σκισω, θα ειμαι σιγουρα πιο προσεχτικη στην επιλογη του τραγουδιου και θα τσεκαρω καλα τον ηχο προηγουμενως... Αυτα συμβαινουν και καταλαβα πως ειμαι τελειομανης ειδικα σε κατι που το χειριζομαι καλα, αλλα δεν ειμαι επαγγελματιας στο τραγουδι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Για το δικό μου ρεζιλίκι έγραψα πριν μερικές σελίδες.
Εδώ θα γράψω ένα αστείο περιστατικό, ξεκαρδιστικό, που συνέβη σε έναν συνάδελφο και τότε φίλο (έχουμε χαθεί).

Αυτός λοιπόν παρεξηγιόταν εύκολα και καυγάδιζε εύκολα.
Ήμασταν λοιπόν στην στάση του λεωφορείου, και μπροστά από αυτόν προσπαθούσε να ανέβη κάποια πολύ χοντρή γυναίκα, αλλά ενώ πιανόταν από την πόρτα δεν κατάφερνε να ανεβεί.

Πίσω από εκείνον ήταν μία άλλη γυναίκα, και ξαφνικά απλώνει το χέρι εκείνη να την βοηθήσει να ανεβεί (καταλαβαίνεται που την έπιασε).
Η χοντρή κυρία τότε γυρνάει και του αστράφτει ένα χαστούκι που ήταν όλο δικό του.

Εκεί να βλέπατε γέλιο. :D

Να τον έχει πιάσει υστερία, και να την βρίζει, και να έχει γίνει ένα πραγματικό σώου που δεν έχει ξαναγίνει.

Από τα πιο αστεία περιστατικά που έχουν συμβεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλα, απο ρεζιλικια κ αλλο τπτ..:P

Λοιπον αρχιζω..Ενα πρωινο του φλεβαρη, στο μαθημα τς γυμναστικης, η γυμναστρια μας αποφασιζει να μας δοκιμασει στον ιππο (αυτο τ τραπεζοειδες οργανο που πηδας με τν βοηθεια βατηρα)..Ενα ακομα τμημα, π ειχε κενο εκεινη τν ωρα, μπηκε στ γυμναστηριο να μας παρακολουθησει..Με τα πολλα φτανει η σειρα μ ν πηδηξω τν ιππο..Παιρνω φορα, τρεχω, κ μολις εκεινη τ στιγμη αντιλαμβανομαι οτι τ κορδονι τς φορμας μ ειχε λυθει..Προσπαθω ν τν μαζεψω, πολυ αργα, ηδη πηδουσα. Με τ π προσγειωνομαι πανω στν ιππο, η φορμα πεφτει με τα βλεμματα 60+ ατομων(συμμαθητων και φιλων) στραμμενα πανω μου. :whistle: Περιττο να αναφερω οτι τα καλλη μου αποτελεσαν το θεαμα τς μερας..Κυριολεκτικα aυτο που λεμε η ενσαρκωνση του ρεντικολου.:redface:

Ενα αυτο...επονται χειροτερα..
Στο διαλειμμα, εκει οπου βολταριζα αμεριμνη στ χωρο τ σχολειου, ακουω μια φωνη πισω μου :''Χριστιναα''..Αδυνατωντας να αναγνωριζω καθαρα τ φωνη λογω βαβουρας, θεωρησα ηταν η κολλητη μ κ τς απαντω ενα εξαιρετικο ''έλα ρε μ@λ@κ@''.Γυρναω. Ηταν η φιλολογος μου. :whatever:

K τ τελευταιο κ χειροτερο..
Ειχαμε παει μ τν κολλητη μ για ψωνια..Με τ π μπαινω μες τ μαγαζι μπανισα μια υπεροχη μπλουζιτσα-πουκαμισακι τν οποια κ αρπαξα αμεσως απο τ βιτρινα χωρις καν ν κοιταξω νουμερο (μυαλο σ λεει μετα :P εστω αυθορμητισμος). Μπαινω στ δοκιμαστηριο, τν δοκιμαζω..Στενη τ κερατα (οταν παιρνεις τ xs :D) θαυμα τ πως μπηκε. :P. Κοιταζομαι στν καθρεφτη..Δν ηταν κ πολυ τ γουστου μου.Επιχειρω να τ βγαλω.Καλα τ χερια βγηκαν, τ υπολοιπο? Ειχε φρακαρει για τ καλα. Λυγιζα τς ωμους , χορευα, τπτ, η μπλουζιτσα ειχε μουλαρωσει.Ωσπου ακουω το κρατς. Λεω εδω απαιτουνται δραστικα μετρα. Επρεπε καποιος ν τν τραβηξει απο πανω. Ξεπροβαλω τ κεφαλι απο τ δοκιμαστηριο, κοιταζω, ψαχνω τν κολλητη μ.Τν βρισκω, τ φωναζω τς λεω:Γεωργια εχω προβλημα. ''Τι προβλημα ρε?'' ''Φρακαρε το συστημα, θελω ενα χερακι''. Κοκκαλωσε αυτη. :P Τελος παντων, ν μν τ πολυλογω, μπηκαμε κ οι δυο στ δοκιμαστηριο, κ αρχισε ν μ τραβα τν μπλουζα απο πανω, η οποια δεησε επιτελους να βγει.xD

Υστερα απο αυτο το περιστατικο εχουν ισοπεδωθει τα ορια κ οι φραγμοι στ φιλια μας.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Μια μικρη και χαζη ιστοριουλα γιατι βαριεμε να γραφω μεγαλες

6 Δημοτικου και κραταω την σημαια στην 28 Οκτωβριου.

Μπαινω στην εκκλησια,με το ζορι την κραταω(ειναι πανιψηλη και ημουν στουπας)και καθως παμε να παρουμε θεση κοπαναω δυο πολυελεους της Εκκλησιας


Βεβαια οχι και πολυ ρομπα γιατι στα @@ μου και τοτε και τωρα

Για το δικό μου ρεζιλίκι έγραψα πριν μερικές σελίδες.
Εδώ θα γράψω ένα αστείο περιστατικό, ξεκαρδιστικό, που συνέβη σε έναν συνάδελφο και τότε φίλο (έχουμε χαθεί).

Αυτός λοιπόν παρεξηγιόταν εύκολα και καυγάδιζε εύκολα.
Ήμασταν λοιπόν στην στάση του λεωφορείου, και μπροστά από αυτόν προσπαθούσε να ανέβη κάποια πολύ χοντρή γυναίκα, αλλά ενώ πιανόταν από την πόρτα δεν κατάφερνε να ανεβεί.

Πίσω από εκείνον ήταν μία άλλη γυναίκα, και ξαφνικά απλώνει το χέρι εκείνη να την βοηθήσει να ανεβεί (καταλαβαίνεται που την έπιασε).
Η χοντρή κυρία τότε γυρνάει και του αστράφτει ένα χαστούκι που ήταν όλο δικό του.

Εκεί να βλέπατε γέλιο. :D

Να τον έχει πιάσει υστερία, και να την βρίζει, και να έχει γίνει ένα πραγματικό σώου που δεν έχει ξαναγίνει.

Από τα πιο αστεία περιστατικά που έχουν συμβεί..
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
καλα οκ ελιωσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Veronica17

Νεοφερμένος

Η Veronica17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μπορω να πω οτι το αγαπω αυτο το τοπικ! :vroum: Θα καταθεσω κι εγω λοιπον την πονεμενη ιστορια μου..:P
Περιπου 2 εβδομαδες πριν ειχα βγει με την παρεα μου και ειχα γινει τυφλα! Οχι απλα ζαλισμενη αλλα τυφλα! :drunk: Γυρναω σπιτι μου και πεφτω κατ ευθειαν στο κρεβατι..Τι μου ηρθε ομως η φαεινη ιδεα να παω να κατουρησω! :hehe: Μεσα στη ζαλαδα απο το ποτο αντι να παω στην τουαλετα σαν φυσιολογικος ανθρωπος πηγα στο δωματιο του αδερφου μου 7.30 το πρωι.. Με το που με βλεπει μου λεει: "Τι θες εδω πρωι πρωι;" του λεω: "Θελω να κατουρησω!" και μου λεει με φουρκισμενη εκφραση: " Παιδι μου πας καλα; Εδω μεσα θες να κατουρησεις; Πηγαινε στο μπανιο!" Εγω τιποτα! Επιμονη! :P Εν τελει ευτυχως με πηγε πισω στο κρεβατι μου και δεν ανταποκριθηκα στο καλεσμα της φυσης μεσα στο δωματιο του αδερφου μου! Εννοειται οτι ακομα με κοροιδευει καθε φορα που θα του δωθει η ευκαιρια! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Από ρεζιλίκια άλλο τίποτα.. :P

1ο. Μια μέρα ήμουν στο γραφείο της γραμματέως για να βγάλω κάτι φωτοτυπίες και ήταν και ένας φίλος μου μαζί.. Ξαφνικά έρχεται ο καθηγητής της φυσικής και αρχίσαμε να μιλάμε.. Μόλις χτύπησε το κουδούνι, ο καθηγητής έκανε μεταβολή και πήγαινε προς στις σκάλες για να ανέβει να πάει στην τάξη που είχε μάθημα και επειδή δεν τον συμπαθούσαμε και πολύ έκανα κίνηση πως του χώνω ένα μαχαίρι από πίσω και εκείνη τη στιγμή περνάει ένας άλλος φυσικός και μου λέει "Τι κάνεις εκεί;" "Καρφώνω" του απαντάω.. Γελούσαμε επί μισή ώρα.. xD

2ο. Ώρα μαθητικών και εμείς σαν θεωρητική τάξη δεν δίναμε καθόλου σημασία στον μαθητικό.. Επειδή όμως η ώρα δεν περνούσε με τίποτα, αρχίσαμε να παίζουμε ξερή και τα κερδισμένα τα έβαζα κάτω από το βιβλίο της Γεωμετρίας.. Μετά από λίγο, γυρίζει ο μαθηματικός να δει αν γράφουμε αυτά που έγραφε και όπως κάνω να βάλω το βιβλίο πιο μπροστά, μου έπεσαν κάτω όλα τα χαρτιά.. Δεν ξέρω αν τα είδε.. Ποσώς με ενδιέφερε.. :P

3ο. Πήγα τις προάλλες στις ντουζιέρες της παραλίας για να ξεπλυθώ και πριν τη ντουζιέρα έχει μια ξύλινη σανίδα για να μην πατάς μες στα σ---ά που έχει.. Ξεπλύθηκα, λοιπόν, και μόλις πήγα να φύγω και πάτησα πάνω στη σανίδα, βρέθηκα κάτω.. Με κοιτούσε και ένα κορίτσι και τόσο αυτή, όσο και εγώ ξεραθήκαμε στα γέλια.. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Aντικύθηρα αυτό το καλοκαίρι.
Κατασκηνώσαμε σε μια παραλία και από το πρωί είμασταν στη θάλασσα. Κάποια στιγμή αποφασίζω να πάω στη σκηνή να βγάλω το μαγιώ μου και φοράω ξανά το φορεματάκι που έχω για την παραλία.
Κάθομαι για κάμποση ώρα στη σκιά λύνοντας σταυρόλεξα, ώσπου κουράστηκα και αποφασίζω να στρώσω μια ψάθα και να λιαστώ για να πάρω και λίγο χρώμα.
Βγάζω το φόρεμα με μία κίνηση και μένω ολόγυμνη προσπαθώντας να καλύψω ό,τι μπορώ. :hehe:
Το γέλιο εκείνη την ώρα δε βοηθάει και τόσο, όταν κάποιος προσπαθεί να σε καλύψει. :P
Γελούσαμε επί μισή ώρα όταν ερχόταν στο μυαλό μας η εικόνα. Γύρω μας υπήρχαν άλλες 3 παρέες, που γελούσαν και αυτοί. Όχι τόσο μεγάλο ρεζιλίκι, θα μπορούσαν να δουν δεκάδες τη βλακεία μου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Γελούσαμε επί μισή ώρα.. xD
εσυ και ο καθηγητης η εσυ κ ο φίλος σου..είναι μια σημαντική λεπτομέρεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
εσυ και ο καθηγητης η εσυ κ ο φίλος σου..είναι μια σημαντική λεπτομέρεια..
Εγώ, ο φίλος μου και λίγο και ο άλλος καθηγητής.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Απο ρεζιλικια αλλο τιποτα....

Θυμαμαι μια φορα ειχαμε αποφασισει να κανουμε βλακειες σχολειο ,γιατι ο διευθυντης μας ηταν που ηταν αυστηρος,τον τελευταιο καιρο μας φωναζε το πρωι ΚΑΙ γαιδουρα ξεσαμαρωτα κλπ κλπ κλπ..

Τα ειχαμε παρει λοιπον εμεις....Τον διευθυντη μας τον ελεγαν Δημητρη και ηταν ρε παιδι μου φαλακρος.Ειχε ομως λιγες τριχες στα μαλλια τις οποιες τις απλωνε για να φαινονται καλυτερα...Ελεος η κατασταση..

Ειπαμε λοιπον τα παιδια να του κανουμε πλακα....
Παμε ολα τα παιδια και το κανονιζουμε.Α,β,γ Λυκειου...Πηγαμε καποιοι και αγορασαμε περουκες...Τις βαλαμε σε συσκευασιες δωρου κανονικα!!!Φτιαχνουν και κατι παιδια πανο και γραφουν..Παπαθανασιου θυμησου ,γουσταρουμε το μαλλι σου....Και αλλα τετοια....

Παω λοιπον και εγω μαζι με αλλα παιδια για να παρουμε μπαλονια...Ελα ομως,που αυτοι πηγαν να τα παρουν απο φαρμακειο..!!!!!Ουτε που μου περασει η ιδεα απο το μυαλο..Μπαινουμε στο φαρμακειο κανονικα,εγω παω πιο περα και πανε κατι αγορια και αγοραζουν....''μπαλονια''...Ελα ομως που εκεινη την ωρα ειχε μπει μεσα ο διευθυντης μας και τα ακουσε ολα...Τι ζητησανε,καποια προστυχα σχολια κλπ κλπ κλπ....Ρ Ε Ζ Ι Λ Ι Κ Ι !!!!


Φτανει και η γιορτη!!!Κανονιστηκε να μπουν το πρωι σχολειο καποια παιδια κ να το οργανωσουν...Κρεμασαν το πανο ,εβαλαν τα δωρα εξω απο το γραφειο,φουσκωσαν τα ''μπαλονια'' που ηταν ομως απο το φαρμακειο......

Και εγραψαν σε πανο....

Επειδη τον τελευταιο καιρο μας εχετε γαμησει...


Καντε το προσεχτικα με μικρα γραμματα απο κατω....




Την επομενη μερα εγινε το κατσε να δεις και το ελα να ακουσεις που λεμε ...
Ο διευυντης εδωσε 4ημερη στα παιδια που ειχε δει μαζι μ στο φαρμακειο ..Παλι καλα που εκεινα ειπαν οτι δεν ειχα αναμειξη και ημουν τυχαια...Αλλα τι ρεζιλικι ηταν αυτο στο φαρμακειο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Οκ, θα σας το εμπιστευτώ. :redface:
Πριν καμιά εβδομάδα είχαμε πάει όλο το σχολείο σε ένα κλειστό γυμναστήριο για να δούμε τον τελικό της ομάδας μας στο handball. Κατά την διάρκεια του αγώνα τσίριζα, χοροπηδούσα, πανηγύριζα. Όταν ήταν ώρα να φύγουμε, κατέβηκα τις κερκίδες, πάω να κάνω ένα βήμα και έμεινα. Λέω ποιον πατάω από πίσω; :confused: Γυρίζω να δω και τελικά κρεμόταν το 2ποντο τακουτάκι από την μπαλαρίνα που φορούσα. :redface: Τι να έκανα εκείνη την στιγμή, περίμεναν από πίσω άλλα τόσα παιδιά για να βγούνε. Το έσυρα όσο πρόλαβα, προτού δώ το τακουνάκι να εκτοξεύεται 1 μέτρο μπροστά. :lol: Το μάζεψα και το έβαλα γρήγορα μέσα στην τσάντα μου. :P Ένα παιδί μου είπε μάλιστα "Μάζευε τα τακούνιαα". :redface:
Το χειρότερο ήταν ότι μετά ντρεπόμουν να περπατήσω, γιατί ίσως φαινόταν ότι στο ένα παπούτσι δεν έχει τακούνι. :P
Η αγαπημένη μου μπαλαρίνα βρίσκεται στον τσαγκάρη. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχα δει την ταινία "Evita" που ο Banderas κάνει μια χειρονομία (την μια παλάμη στο εσωτερικό του αγκώνα του άλλου χεριου και το σήκωμα του χεριού? Το γνωστό "fuck you"?) Εγώ δεν ήξερα τι είναι αυτό το πράγμα και υπέθεσα ότι σημαίνει κάτι σα να λέμε "την έβαψες", βάσει των "συμφραζομένων" της ταινίας.
Μετά από καιρό κάναμε μάθημα Αγγλικών και μας εξηγούσε η δασκάλα πως είναι οι εξετάσεις. Κάποιο παιδάκι ρώτησε "κυρία, κυρία, τι γίνεται αμα δεν γράψουμε καλά?" στο οποίο εγώ αμέσως είπα "αν δεν γράψουμε καλα...*έκανα την χειρονομία που νόμιζα ότι σημαινει πως την βάψαμε*. Η δασκάλα σοκαρίστηκε και με κοίταγε και γουρλωμένα μάτια. Τότε σκέφτηκα ότι κάτι λάθος έχω καταλάβει και μάλλον κάτι άλλο σημαίνει αυτό που έκανα. Τα άλλα παιδάκια απλά με κοίταζαν με απορία, μιας και δεν καταλάβαιναν τι σχέση έχουν οι εξετάσεις με τα χέρια μου.
Αργότερα έμαθα τι είναι και από τότε ντρεπόμουν αυτή τη δασκάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Οκ, θα σας το εμπιστευτώ. :redface:
Πριν καμιά εβδομάδα είχαμε πάει όλο το σχολείο σε ένα κλειστό γυμναστήριο για να δούμε τον τελικό της ομάδας μας στο handball. Κατά την διάρκεια του αγώνα τσίριζα, χοροπηδούσα, πανηγύριζα. Όταν ήταν ώρα να φύγουμε, κατέβηκα τις κερκίδες, πάω να κάνω ένα βήμα και έμεινα. Λέω ποιον πατάω από πίσω; :confused: Γυρίζω να δω και τελικά κρεμόταν το 2ποντο τακουτάκι από την μπαλαρίνα που φορούσα. :redface: Τι να έκανα εκείνη την στιγμή, περίμεναν από πίσω άλλα τόσα παιδιά για να βγούνε. Το έσυρα όσο πρόλαβα, προτού δώ το τακουνάκι να εκτοξεύεται 1 μέτρο μπροστά. :lol: Το μάζεψα και το έβαλα γρήγορα μέσα στην τσάντα μου. :P Ένα παιδί μου είπε μάλιστα "Μάζευε τα τακούνιαα". :redface:
Το χειρότερο ήταν ότι μετά ντρεπόμουν να περπατήσω, γιατί ίσως φαινόταν ότι στο ένα παπούτσι δεν έχει τακούνι. :P
Η αγαπημένη μου μπαλαρίνα βρίσκεται στον τσαγκάρη. :D

Έχω πάθει ακριβώς το ίδιο Κλεοπάτρα! Άσε! Και μάλιστα στο σχολείο. Έγινε την πρώτη ώρα και γω όλο το 7ωρο να είμαι με το ένα παπουτσι χωρίς τακούνι! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουλάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bernadette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ου, από ρεζιλίκια άλλο τίποτα...

Φανταστείτε τώρα, καλοκαιράκι, παραλία, ζέστη, ο ήλιος ολόλαμπρος... Ε, είπα ρε παιδί μου σαν άνθρωπος κι εγώ να κάνω μια βουτιά... Τρέχω, πετάω άμμο στους κακόμοιρους που κάθονταν εδώ κι εκεί, και τελικά βουτάω... Δεν υπολόγισα καλά την απόσταση και βούτηξα στα ρηχά, με αποτέλεσμα να χτυπήσω το κεφάλι μου σε μια πέτρα :D. Ε, μες στην ζαλούρα μου από το χτύπημα, κάνω να σηκωθώ για να πάω να βουτήξω πιο πέρα στα βαθιά... Κι εκεί που περπατούσα μέσα στα νερά στητή στητή, βλέπω έναν πιο πέρα να με κοιτά πολύ περίεργα... Εκείνη τη στιγμή ανακαλύπτω πως κάπου μου είχε φύγει το πάνω το μαγιώ :hehe:! Γρήγορα μαζεύομαι μέσα στο νερό, και μπουσουλώντας έψαχνα το πάνω μου μαγιώ :hehe:

Πολύ ρεζίλι όμως... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
καλα το δικο μου ρεζιλικι δεν ειναι μεγαλο αλλα ψιλοντραπηκα προχθες που συνεβη :P
ανοιξα στο κυλικειο της σχολη το πορτοφόλι μου και, βγαζοντας το 5ευρω, πετάχτηκε ένα προφυλακτικό ακριβώς μπροστά στον κύριο στο ταμείο. μενω κοκκαλο. το μαζευω γρηγορα, δινω τα λεφτα κ φευγω!:redface:

οι φιλες μου ακομα γελανε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ου, από ρεζιλίκια άλλο τίποτα...

Φανταστείτε τώρα, καλοκαιράκι, παραλία, ζέστη, ο ήλιος ολόλαμπρος... Ε, είπα ρε παιδί μου σαν άνθρωπος κι εγώ να κάνω μια βουτιά... Τρέχω, πετάω άμμο στους κακόμοιρους που κάθονταν εδώ κι εκεί, και τελικά βουτάω... Δεν υπολόγισα καλά την απόσταση και βούτηξα στα ρηχά, με αποτέλεσμα να χτυπήσω το κεφάλι μου σε μια πέτρα :D. Ε, μες στην ζαλούρα μου από το χτύπημα, κάνω να σηκωθώ για να πάω να βουτήξω πιο πέρα στα βαθιά... Κι εκεί που περπατούσα μέσα στα νερά στητή στητή, βλέπω έναν πιο πέρα να με κοιτά πολύ περίεργα... Εκείνη τη στιγμή ανακαλύπτω πως κάπου μου είχε φύγει το πάνω το μαγιώ :hehe:! Γρήγορα μαζεύομαι μέσα στο νερό, και μπουσουλώντας έψαχνα το πάνω μου μαγιώ :hehe:

Πολύ ρεζίλι όμως... :rolleyes:

Αφού δεν έσπασες κανένα αυχένα από τη βουτιά στα ρηχά πάλι καλά να λες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Είχαμε μια φιλόλογο στο γυμνάσιο που ήταν πολύ κοντή, αλλά φόραγε πάντα ψηλά τακούνια για να το κρύβει κάπως. Ηταν από αυτές τις χαριτωμένες μικροσκοπικές κυριούλες με την λεπτή φωνή, που αμα δεν την παρατηρούσες καλά και δεν φορούσε ταγιεράκια, θα νόμιζες ότι είναι κοριτσάκι. Ε, μια φορά της είχε σπάσει της κακομοίρας το στιλέτο από την πρώτη ώρα. Μας περίμενε όλους να βγούμε από την τάξη για να σηκωθεί, αλλά εγώ σαν βαριεστημένο παιδάκι, καθόμουν μέσα στα διαλλείματα. Οπότε τι να κάνει η γυναίκα, σηκώθηκε κουτσαίνοντας, πήγε μέχρι το γραφείο της κακήν κακώς και....το κόλλησε με σελοτέιπ. Προφανώς ο διευθυντής δεν την άφησε να πάει σπίτι να αλλάξει και έπρεπε να συνεχίσει τα μαθήματά της. Ομως τι να κρατήσει το ρημάδι το σελοτέιπ...είχε βάλει μπόλικο και σε κάθε βήμα ξεκόλλαγε το στιλέτο και έτσι όπως το πάταγε ξαναέμπαινε στη θέση του. Πως δεν έφαγε τούμπα η κακομοίρα, δεν ξέρω. Αλλά εμείς, σαν κωλόπαιδα που ήμασταν, την κοροιδεύαμε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
καλα το δικο μου ρεζιλικι δεν ειναι μεγαλο αλλα ψιλοντραπηκα προχθες που συνεβη :P
ανοιξα στο κυλικειο της σχολη το πορτοφόλι μου και, βγαζοντας το 5ευρω, πετάχτηκε ένα προφυλακτικό ακριβώς μπροστά στον κύριο στο ταμείο. μενω κοκκαλο. το μαζευω γρηγορα, δινω τα λεφτα κ φευγω!:redface:

οι φιλες μου ακομα γελανε :P

Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αλλά εμένα μου έχει τύχει αυτό μαζί με τη μαμά μου και όχι το προφυλακτικό δεν ήταν στη δική μου τη τσάντα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Χαχαχα, θυμήθηκα πριν κάτι χρόνια που ήμασταν sex maniacs και χαλάγαμε υπερβολικές ποσότητες προφυλακτικών, είχαμε πάει για ψώνια στο σουπερ μάρκετ και είχε μια πολύ καλή προσφορά στην μάρκα που χρησιμοποιούσαμε. Οπότε εγώ πήρα όλο το στοκ (καμιά 30αριά κουτιά) και έτσι όπως άδειαζα το καλάθι, βγάζω τα λαχανικά, τα τυριά, τα κρεατικά, τα μακαρόνια και μετά κάνω ένα πυργάκι με τα προφυλακτικά. Καλά, εγώ δεν ντρέπομαι με κάτι τέτοια, αλλά η κακόμοιρη η ταμίας είχε κοκκινίσει και κοίταζε κάτω όλη την ώρα. Το καλύτερο ήταν πως εγώ είχα ήδη ντυθεί για την δουλειά το βράδυ και μάλλον πρέπει να με πέρασε για επαγγελματία σε άλλο χώρο συνοδευόμενη από τον σωματέμπορο (?) :D
Δεν θέλω να σκέφτομαι τι μπορεί να φαντάστηκε τις επόμενες φορές που με είδε με τον πατέρα μου, την άλλη με τον αδερφό μου και μετά με ένα φίλο μου. Αλλά είχε πλάκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
1η περιπτωση
Ραντεβου. Βγαινουμε εξω. Καθομαστε σε ενα μαγαζι. Παραγγελνουμε. Αυτος δε θυμαμαι τι πηρε. Εγω παρηγγειλα μια σοκολατα ζεστη με τρουφα. Μας φερνει την παραγγελια. Περνουσε η ωρα...μιλουσαμε...γελουσαμε...εγω το επαιζα γκομενα...του εστελνα τα αναλογα μηνυματα με το body language...κτλ. Ε ξαφνικα (συμφωνα με το πρωτοκολλο) σηκωνομαι να παω τουαλετα. Κοιταζομαι στον καθρεφτη και βλεπω ολη την τρουφα κολλημενη πανω στα δοντια μου (στην ανω οδοντοστοιχια).Λες και ειχα σαπια δοντια. Ελεεεεεεος! Γυρναω πισω στο τραπεζι και του λεω :
-Καλα γιατι δεν μου 'πες τιποτα;
-Τι να σου πω;
-Δεν ειδες πώς ειναι τα δοντια μου; Μαυρα απο τη σοκολατα.
-Αααα δεν το προσεξα...
(Ναι καλα σε πιστεψαμε)

Απο τοτε, οπως καταλαβαινετε, τονιζω στους σερβιτορους, οταν παραγγελνω σοκολατα να μην μου βαζουν τρουφα απο πανω.

2η περιπτωση
Παλι με τον ιδιο. Αλλη φορα, οχι στο ιδιο ραντεβου με το παραπανω. Καταληγουμε σπιτι του μιας και ελειπαν οι γονεις του. Καθομαστε στον καναπε. Οχι για να δουμε τηλεοραση παντως;). Τεσπα...Σε καποια φαση κοιταω διπλα σε ενα τραπεζακι...μια οικογενειακη φωτο του. Και ποιον βλεπω; Το θεολογο που ειχα καθηγητη στο σχολειο.
-Ποιος ειναι αυτος;
-Ο πατερας μου.
-Πες μου οτι μου κανεις πλακα...
-Οχι, ο πατερας μου ειναι...
-Α ωραια...γιατι εκτος απο πατερας σου ειναι και καθηγητης μου στο σχολειο και μαλιστα μας κανει και θρησκευτικα.
-Χα, χα ...Αληθεια; Σιγα μωρε...

Οταν αντικρισα τον καθηγητη μου στο σχολειο, σκεφτομουν απο μεσα μου "Πού να ξερες τι εκανα στο σπιτι σου...".
Φυσικα δεν ξαναπηγα σπιτι του....

Καλο ειναι να ρωταμε πρωτα και κανα επιθετο. Ποτε δεν ξερεις...με ποιον εισαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top