Μετά από πόσο καιρό πρέπει να γίνει το πρώτο βήμα;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Ναι πράγματι έχεις δίκιο... Είχα γνωρίσει όμως και στο παρελθόν κάποιους τέτοιους τύπους αλλά ξενέρωνα αμέσως. Όχι ακριβώς έτσι, αλλά άμεσους. Δε μου άρεσαν τόσο προφανώς. Αλλά και οι αργοί με ξενέρωναν. Γενικά ξενέρωνα πολύ εύκολα. Όπως ενθουσοαζομουν εύκολα έτσι και έπεφτα.. Με αυτόν δεν ξέρω τι έπαθα, κόλλησα αμέσως και μου πήρε καιρό να το συνειδητοποίησω. Δε με άφηνε σε χλωρό κλαρί. Δε με πίεζε, ασχολιόταν πολύ μαζί μου, με άκουγε, ήταν και ρομαντικός συν όλα τα άλλα. Έχω φτιάξει βιβλίο με όλα του τα ποιήματα να τα δείχνω στα παιδιά μου αργότερα.. Έπεσε πολύ κυνήγι αλλά κι εγώ δεν έλεγα όχι. Το παιζα λίγο δύσκολη.. Αλλά κατά βάθος η ψυχούλα μου το ήξερε πόσο τον ήθελα. Αυτός ζεσταίνοταν έτσι ακόμα πιο πολύ με τα μη τα δικά μου και δεν είναι σωστό. Πρώτη φορά ένιωσα γυναίκα με έναν αληθινό άντρα δίπλα μου. Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν της παρέας πιο μαζεμένο, απλώς κατάλαβα (επειδή πάντα εγώ ηγουμουν στις σχέσεις μου) πως αυτός ο τύπος ήταν τελικά αυτός που μου ταιριάζει. Να παίρνει πρωτοβουλία. Ακόμα και σήμερα παίρνει πρωτοβουλίες. Μπορεί να με τσαντίζει πολλές φορές , γιατί κι εγώ είμαι πολύ δυναμική, αλλά κατά βάθος μου αρέσει γιατί αισθάνομαι ασφάλεια.


Οι αργοι κωλυσιεργουν χωρις λογο. Καλα έκανες και το έπαιζες λιγο δυσκολη ωραιο ειναι αυτο! Προσωπικα αμα μου αρέσει κάποια δεν θα ειχα προβλημα να την περιμενω και 2-3 μήνες και οταν λέω περιμενω δεν εννοω περιμένω αυτην και πηγαινω με άλλες. Οχι. Εκει - εκει σιγα 2-3 μηνες απο την ζωη σου τι ειναι έχουμε φάει χρονια λέει.

Αλλα προσεξε οχι να κυνηγας ΜΟΝΟ εσυ. Να σου στελνει και η άλλη καμιά φορα , να βλέπεις ενα ενδιαφέρον να ξέρει να σταθει σαν θηλυκο ρε παιδι μου. Να σου στειλει ενα μηνυμα μια φορά να σε πάρει ενα τηλέφωνο να νιώσεις και εσυ οτι ξέρεις η κοπελα θέλει να την κυνηγησω. Έτσι ναι. Οι 2-3 μηνες δεν θα πάνε χαμενοι. Θα καταληξετε κάπου.

Τωρα αν δεν στέλνει ποτέ και στέλνεις μονο εσυ , αν απαντάει μονολεκτικά , αν αποφευγει να βγειτε να ανταλλάξετε κινητα , να έρθετε γενικοτερα σε μια Α επαφή. Ε φιλε άστο ... τσάμπα κουράζεσαι. Το κυνηγι θα πάει άπατο. Ως προς αυτο δεν ειναι σχετικά τα πράγματα οπως έγραψα και πριν.


Συμφωνω επισης για τις πρωτοβουλιες. Μερικοι φοβουνται να αναλάβουν πρωτοβουλιες μηπως η άλλη ξενερώσει και καλα... ρε μεγαλε δεν μπορεις συνέχεια να σκέφτεσαι πως θα το πάρει η άλλη... άσε την προσωπικοτητα σου να φανει στη τελική και αν η άλλη ΔΕΝ ... σημαινει πως δεν εκτιμάει τις βασικές κινησεις του χαρακτηρα σου και ΑΡΑ δεν ταιριάζετε. Το χειροτερο θα ειναι να το λήξετε γιατι ουτε και εσυ στο μέλλον θα εισαι ευχαριστημένος.


Δεν χρειάζεται να κάνουμε εκπτώσεις δεν έχει μονο η γυναικα κριτηρια παιδιά ... έχουν ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ και η γυναικα θα εκτιμήσει να έχει εναν άνθρωπο απεναντι της ο οποιος ξέρεις εχει και μια αποψη βεβαια υπαρχουν και αυτες που ψάχνουνε σκυλάκια για να τα κάνουν οτι θέλουν. Αντε με την ευχή μας. Να τα βρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που εμμονικα κολλάνε σε μια κατάσταση που δςν προχωράει. Όπως αυτά δλδ που περιγράφεις. Εχω ένα φίλο που ήταν κολλημένος για χρόνια σε μια ιστορία ξεκάθαρη από τη αρχή. Η κοπέλα δεν τον ήθελε. Του απαντούσε μια φορά το μήνα ξερω γω. Τα έλεγαν ένα φεγγάρι αλλά πολύ πλατωνικα. Αυτός όσες γνωριμίες κι αν έκανε εκεί το μυαλό του. Βέβαια σήμερα είναι παντρεμένος και πολύ ερωτευμένος Κάι με μωράκι αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί το είχε κάνει αυτό στον εαυτό του. Ωραίο παιδι μορφωμένο αλλά..

Γιατί πολλοί άνθρωποι εμμένουν σε τέτοιες ψυχοφθορες καταστάσεις ? Μήπως είναι εγωισμός που δεν τους έκατσε πχ? Απωθημένο μάλλον.. Ναι οκ αλλά ποσό πια? Δε βλέπεις πως καταστρέφεσαι έτσι και χάνεις ευκαιρίες γύρω σου? Οκ να κολλάμε αλλά να κολλάμε με κάτι ζωντανό όχι με κάτι πεθαμένο κι ούτε με κάτι αόρατο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Εγώ ποτέ δεν κατάλαβα αυτούς που εμμονικα κολλάνε σε μια κατάσταση που δςν προχωράει. Όπως αυτά δλδ που περιγράφεις. Εχω ένα φίλο που ήταν κολλημένος για χρόνια σε μια ιστορία ξεκάθαρη από τη αρχή. Η κοπέλα δεν τον ήθελε. Του απαντούσε μια φορά το μήνα ξερω γω. Τα έλεγαν ένα φεγγάρι αλλά πολύ πλατωνικα. Αυτός όσες γνωριμίες κι αν έκανε εκεί το μυαλό του. Βέβαια σήμερα είναι παντρεμένος και πολύ ερωτευμένος Κάι με μωράκι αλλά ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί το είχε κάνει αυτό στον εαυτό του. Ωραίο παιδι μορφωμένο αλλά..

Γιατί πολλοί άνθρωποι εμμένουν σε τέτοιες ψυχοφθορες καταστάσεις ? Μήπως είναι εγωισμός που δεν τους έκατσε πχ? Απωθημένο μάλλον.. Ναι οκ αλλά ποσό πια? Δε βλέπεις πως καταστρέφεσαι έτσι και χάνεις ευκαιρίες γύρω σου? Οκ να κολλάμε αλλά να κολλάμε με κάτι ζωντανό όχι με κάτι πεθαμένο κι ούτε με κάτι αόρατο...


Eγω πιστευω αυτοι οι άνθρωποι εκτος του οτι ειναι ο χαρακτηρας τους έτσι , το παθαινουν αυτο διοτι δεν έχουν επιλογές. Επισης δεν έχουν πειρα. Αυτος που μου λες σιγουρα δεν θα ειχε κάνει πολλές σχέσεις στη ζωή του. Θα ηταν ένας συνεσταλμένος (υπερβολικά) ανθρωπος. Αλλα οπως εχει πει και ο Αριστοτελης οι υπερβολες αλλα και η έλλειψη δεν ειναι καλές. Θέλει μεσοτητα. Οπως ακριβως και ο χαρακτηρας της γυναικας να μην ειναι πολυ νευρική αλλα ουτε και νωχελική ετσι ωστε να μην διαταράσσεται η ισορροπια στο ζευγάρι.

Εγω ειχα γνωρισει τις προάλλες (πέρυσι) μια κοπελα. Μεγαλυτερη βεβαια γυρω στα 36 αλλα ομορφη και γυμνασμένη. Φυσικα την γνωρισα απο μονος μου οχι απο κοινή παρέα. Λοιπον ενω έβλεπες οτι πηγαινε πολυ καλα και μου έδωσε ΚΑΙ το κινητο της. Μετά την έκανα στο φβ με δέχτηκε μου έστειλε και ενα εικονιδιο. Και μια μέρα (εκεινες τις μέρες) που μπηκα να της μιλήσω δεν απάντησε καν.

Και κάθομαι και σκέφτομαι τωρα εγω τι να κάνω ... να ξαναστειλω; να πάρω μηπως ένα τηλέφωνο; τελικα δεν έκανα τιποτα το άφησα έτσι. Γιατι λέω.... ειναι τοσο απλο να μπει και να σου απαντησει ακομα και μετά απο 1 μηνα! Ξέρεις με συγχωρεις ειχα ενα προβλημα τοτε. Δεν θα την παρεξηγουσα ειμαι άνθρωπος που δινει ευκαιριες. Αλλα τωρα οχι. Δεν μπορεις να ξεκινας με ορους .... μια σου απαντάει μια οχι και τι επειδη ειναι ομορφη;;;; ειχα αρκετές ομορφες στην ζωή μου που απαντουσανε .... βγαιναμε ... και ειχαμε και σχέσεις δεν ειναι αυτο κριτηριο να προχωράς. Γιατι λοιπον να κάνω τέτοια έκπτωση;;;; Αυτο ειναι εκπτωση για το δικο σου εαυτο και αν την δεχτεις μειώνεις την αξια σου και οποιος μειώνει την αξια του δεν ειναι ελκυστικος. Ειναι απελπισμένος.

Οκ μιλησαμε εξω πηρα κινητο ως εκει ηταν επιτυχημενο μετα δεν ξέρω τι εγινε (ισως γυρισε ο πρωην της που ειχαν 8 χρονια σχέση μου το ειπε και αυτο) οποτε καταλαβαινεις .... επισης τι να στειλω να της πω γιατι δεν απαντησες;;;μηπως να παρακαλέσω κιολας για ένα γεια χαχαχα ... θεωρω οτι ειναι κανονας στοιχειωδους ευγενειας ακομα και αν κάποια δεν θέλει να κάνετε κάτι ερωτικο οταν της στειλεις ενα μηνυμα να απαντήσει αλλα εγω θα τους μάθω τροπους ή να κινούνται;;; ας τα σκεφτουν μονοι/μονες τους.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Μια άλλη φορα ένας φιλος ειχε γνωρισει μια άλλη κοπέλα. Αυτη του έδωσε το κινητο της κανονικά μετά απο φλέρτ. Την παιρνει να κανονισουν. Του λέει για το απογευμα. Την παιρνει του αρχιζει δικαιολογιες του λέει αύριο θα κανονισουμε. Αυτη του το ειπε αυτο. Την παιρνει την επομενη .... δεν το σήκωσε. Μου λέει τι κάνω; του λέω επεσες σε τρολ. Διεγραψε το κινητο της και μην ασχοληθεις ξανά μαζι της. Ευτυχως με άκουσε γιατι άλλος μπορει να έλεγε ωχ τωρα που να ξανα γνωριζω άλλη και φτου και απο την αρχη και θα καθοταν με αυτην να τον δουλεύει.

Η τυπισα απαράδεκτη δεν το συζητω. Του ειπε τρεις φορές να βγουνε και συμφωνησε και μετά του τα γυριζε. Οτι να ναι πραγματικά. Αμα δεν θέλεις πές δεν θέλω. Τι του λές του ανθρωπου να ξαναπάρει την επομενη μέρα αφου δεν έχεις σκοπο για να τον κοροϊδεψεις; απευθειας του κάνω διαγραφή και ξέχασε την. Εσυ ησουν μια χαρά. Προχωράς. ;)

Παιδια μη μασάμε. Δεν θα σας δουλευει η άλλη επειδη έτυχε πχ τον τελευταιο καιρο να μην έχετε γνωρισει κάποια. Ανοιχτειτε.



Και απο φβ την διεγραψε αν και αρχικά δεν ήθελε γιατι λεει θα το δει. Ε ας το δει! Να καταλαβει οτι δεν εισαι βλάκας. Και οτι η συμπεριφορα της ηταν απαράδεκτη. Και να μην σου ξαναμιλήσει κιολας αμα σε πετυχει έξω. δεν πειράζει. Καλυτερα να λές μια καλημερα σε έναν ανθρωπο που δεν ειναι οτι νά ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι αν υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον και χημεία, δε χρειάζονται παιχνιδάκια τύπου "κάνω τη δυσκολη", "θέλω να βγω μαζί της αλλά ας κάνω ότι έχω δουλειά μη με περάσει για λιγουρη" κλπ. Αυτά είναι για 15 χρονα. Οι ενήλικες που ξέρουν τι θέλουν δεν χτίζουν μια σχέση πάνω σε σαθρά θεμέλια. Αν ο άλλος σε παρεξηγήσει επειδή του πεις ότι θες να τον δεις και αύριο ή επειδή ένιωσες και τον φίλησες, τότε σίγουρα δεν ήταν για σένα. Αλλά δυστυχώς αυτά κάνουν κάποιες, το παίζουν δύσκολες για να φανούν σοβαρές και "για σπίτι" και μετά αποκαλύπτουν τον πραγματικό εαυτό τους και αναρωτιούνται γιατί ο άλλος τις παράτησε. Το ίδιο και με άντρες που αλλάζουν το χαρακτήρα τους ανάλογα με το τι νομίζουν ότι θέλει η γυναίκα (πχ ρομαντισμό) και μετά από καιρό σχέσης που αφήνουν τον εαυτό τους ελεύθερο η γυναικα αναρωτιέται πού πήγε ο άντρας που γνώρισαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Εγώ νομίζω ότι αν υπάρχει αμοιβαίο ενδιαφέρον και χημεία, δε χρειάζονται παιχνιδάκια τύπου "κάνω τη δυσκολη", "θέλω να βγω μαζί της αλλά ας κάνω ότι έχω δουλειά μη με περάσει για λιγουρη" κλπ. Αυτά είναι για 15 χρονα. Οι ενήλικες που ξέρουν τι θέλουν δεν χτίζουν μια σχέση πάνω σε σαθρά θεμέλια. Αν ο άλλος σε παρεξηγήσει επειδή του πεις ότι θες να τον δεις και αύριο ή επειδή ένιωσες και τον φίλησες, τότε σίγουρα δεν ήταν για σένα. Αλλά δυστυχώς αυτά κάνουν κάποιες, το παίζουν δύσκολες για να φανούν σοβαρές και "για σπίτι" και μετά αποκαλύπτουν τον πραγματικό εαυτό τους και αναρωτιούνται γιατί ο άλλος τις παράτησε. Το ίδιο και με άντρες που αλλάζουν το χαρακτήρα τους ανάλογα με το τι νομίζουν ότι θέλει η γυναίκα (πχ ρομαντισμό) και μετά από καιρό σχέσης που αφήνουν τον εαυτό τους ελεύθερο η γυναικα αναρωτιέται πού πήγε ο άντρας που γνώρισαν.


Διαφωνω ως προς το πρώτο σκέλος. Διοτι ενας σοβαρος κινδυνος που μπορει να καταστρέψει τη σχέση ειναι η ανια ισως και η βαρεμάρα. Δεν μπορεις να θεωρεις δεδομενο τον άλλον πρέπει σχεδον καθημερινά να υπάρχει ενα ενδιαφέρον.

Επισης δεν ειναι ολες οι δυσκολες σοβαροφανεις κάποιες μπορει να ειναι πραγματικά σοβαρές και να μην θέλουν να ανοιξουν τα ποδια με την μια.


Επισης ενας φιλος μου έστειλε σε πμ οτι γράφω πολλά! Καταρχην δεν φοβαμαι να γράψω πολλά και τις αποψεις μου και επισης παιδια αμα δεν γράφουμε δεν θα κανουμε και κουβέντα. Κουβεντα γινεται οταν υπάρχει συμμετοχη και γράφουμε. Οχι οταν υπάρχει μυστικοπάθεια και τα βγαζεις απο τον άλλον με το τσιγκέλι. Αυτο για να ξεπεράσουν κάποιοι το κολλημα του να μη γράφουν πολλά και να ανησυχουν μηπως ανοιχτουν παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Διαφωνω ως προς το πρώτο σκέλος. Διοτι ενας σοβαρος κινδυνος που μπορει να καταστρέψει τη σχέση ειναι η ανια ισως και η βαρεμάρα. Δεν μπορεις να θεωρεις δεδομενο τον άλλον πρέπει σχεδον καθημερινά να υπάρχει ενα ενδιαφέρον.

Επισης δεν ειναι ολες οι δυσκολες σοβαροφανεις κάποιες μπορει να ειναι πραγματικά σοβαρές και να μην θέλουν να ανοιξουν τα ποδια με την μια.


Επισης ενας φιλος μου έστειλε σε πμ οτι γράφω πολλά! Καταρχην δεν φοβαμαι να γράψω πολλά και τις αποψεις μου και επισης παιδια αμα δεν γράφουμε δεν θα κανουμε και κουβέντα. Κουβεντα γινεται οταν υπάρχει συμμετοχη και γράφουμε. Οχι οταν υπάρχει μυστικοπάθεια και τα βγαζεις απο τον άλλον με το τσιγκέλι. Αυτο για να ξεπεράσουν κάποιοι το κολλημα του να μη γράφουν πολλά και να ανησυχουν μηπως ανοιχτουν παραπάνω.

Ποιο είναι το πρώτο σκέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Ποιο είναι το πρώτο σκέλος;


Nα θεωρει η άλλη οτι το να παιξεις κάποια τέτοια παιχνιδάκια ειναι για 15χρονους. Φυσικά και οχι. Ακομα και στο σέξ πιο πολυ διεγειρεται ένας άντρας αν μια γυναικα το παιξει πιο σεμνή και φοράει περισσοτερα ρουχα παρα το αντιθετο. Δεν λένε οτι .... οσο περισσοτερα φοράει κάποια τοσο πιο σεξυ μπορει να ειναι;;; διοτι η φαντασια έχει χωρο να κινηθει γυρω απο το αντικειμενο του ποθου σου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Nα θεωρει η άλλη οτι το να παιξεις κάποια τέτοια παιχνιδάκια ειναι για 15χρονους. Φυσικά και οχι. Ακομα και στο σέξ πιο πολυ διεγειρεται ένας άντρας αν μια γυναικα το παιξει πιο σεμνή και φοράει περισσοτερα ρουχα παρα το αντιθετο. Δεν λένε οτι .... οσο περισσοτερα φοράει κάποια τοσο πιο σεξυ μπορει να ειναι;;; διοτι η φαντασια έχει χωρο να κινηθει γυρω απο το αντικειμενο του ποθου σου. :P

Κατά αρχάς να πω ότι συμφωνώ με τη Χιμέλα, ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω τη λογική του "το παίζω δύσκολος/η" ή κάνω παιχνίδια για να θέσω το άτομο που με ενδιαφέρει σε μία κατάσταση (διαρκούς) αμφιβολίας και αβεβαιότητας. Είτε στο στάδιο του φλερτ, είτε στη σχέση προτιμώ να δηλώνονται κατά το δυνατόν ξεκάθαρα οι διαθέσεις. Τη βαρεμάρα σε μία σχέση δεν την γλιτώνεις άμα κάνεις σκωτσέζικο ντουζ στον σύντροφό σου (που υποτίθεται ότι νοιάζεσαι για αυτόν), αλλά αν προσπαθείς να τον συμπεριλαμβάνεις στην καθημερινότητά σου, στον ελεύθερό σου χρόνο, να δοκιμάζετε ξεχασμένα αλλά και καινούρια πράγματα μαζί και γενικά να προσπαθεί ο ένας να ενθαρρύνει τον άλλον ως προς το καλύτερο. Το τι προτιμά ή βρίσκει σέξυ ο καθένας και η καθεμία μας είναι υποκειμενικό και ουδεμία σχέση έχει με τα παιχνιδάκια που ανέφερε η Χιμέλα. Και κατά δευτέρας ειλικρινά με εκπλήσσει που, εσύ περισσότερο από όλους, υποστηρίζεις αυτές τις πρακτικές, καθώς πολλές φορές έχεις αναφέρει ότι δεν γουστάρεις να κυνηγάς και να εκδηλώνεις εσύ μόνο το ενδιαφέρον (μπορεί η κοπέλα απλά "να το έπαιζε δύσκολη" για να σε ψήσει παραπάνω, πού ξέρεις; ) και ότι το φλερτ είναι αμφίδρομο και ότι και οι δύο πρέπει να κάνουν κινήσεις προς το στόχο που να έρθουν πιο κοντά. Όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Κατά αρχάς να πω ότι συμφωνώ με τη Χιμέλα, ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω τη λογική του "το παίζω δύσκολος/η" ή κάνω παιχνίδια για να θέσω το άτομο που με ενδιαφέρει σε μία κατάσταση (διαρκούς) αμφιβολίας και αβεβαιότητας. Είτε στο στάδιο του φλερτ, είτε στη σχέση προτιμώ να δηλώνονται κατά το δυνατόν ξεκάθαρα οι διαθέσεις. Τη βαρεμάρα σε μία σχέση δεν την γλιτώνεις άμα κάνεις σκωτσέζικο ντουζ στον σύντροφό σου (που υποτίθεται ότι νοιάζεσαι για αυτόν), αλλά αν προσπαθείς να τον συμπεριλαμβάνεις στην καθημερινότητά σου, στον ελεύθερό σου χρόνο, να δοκιμάζετε ξεχασμένα αλλά και καινούρια πράγματα μαζί και γενικά να προσπαθεί ο ένας να ενθαρρύνει τον άλλον ως προς το καλύτερο. Το τι προτιμά ή βρίσκει σέξυ ο καθένας και η καθεμία μας είναι υποκειμενικό και ουδεμία σχέση έχει με τα παιχνιδάκια που ανέφερε η Χιμέλα. Και κατά δευτέρας ειλικρινά με εκπλήσσει που, εσύ περισσότερο από όλους, υποστηρίζεις αυτές τις πρακτικές, καθώς πολλές φορές έχεις αναφέρει ότι δεν γουστάρεις να κυνηγάς και να εκδηλώνεις εσύ μόνο το ενδιαφέρον (μπορεί η κοπέλα απλά "να το έπαιζε δύσκολη" για να σε ψήσει παραπάνω, πού ξέρεις; ) και ότι το φλερτ είναι αμφίδρομο και ότι και οι δύο πρέπει να κάνουν κινήσεις προς το στόχο που να έρθουν πιο κοντά. Όχι;


Nαι φυσικα και το φλέρτ πρεπει να ειναι αμφιδρομο. Αλλα μερικές γυναικες που ξέρουν καλα το ρολο τους πετυχαινουν και να ειναι αμφιδρομο και να το παιζουν λιγο δυσκολες. Και αυτο ωραιο ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Nαι φυσικα και το φλέρτ πρεπει να ειναι αμφιδρομο. Αλλα μερικές γυναικες που ξέρουν καλα το ρολο τους πετυχαινουν και να ειναι αμφιδρομο και να το παιζουν λιγο δυσκολες. Και αυτο ωραιο ειναι.

Ποιος είναι ο ρόλος τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Ποιος είναι ο ρόλος τους;


Τωρα δεν καταλαβαινω.... περνάω απο εξετάσεις; :D

Εσενα οταν σε ειχε προσεγγισει αρχικά ο νυν σου του ειχες πει οτι έχεις αγορι;
γιατι κάτι ειχες γράψει οτι σε ειχε προσεγισει δεν εδωσες τοτε κινητο και μετα που χωρισες και σε ξαναπροσεγγισε του το έδωσες. αυτο τι ντουζάκι ειναι καλοκαιρινο; το ειχες γράψει στις απροσδοκητες γνωριμιες νομιζω αλλα δεν βρισκω σελιδα τωρα.



τεσπα δεν εχει νοημα να το συζητησουμε και πολυ γιατι αντιλαμβάνομαι επικριτική διάθεση και δεν γουστάρω. Ειλικρινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Τωρα δεν καταλαβαινω.... περνάω απο εξετάσεις; :D

Εσενα οταν σε ειχε προσεγγισει αρχικά ο νυν σου του ειχες πει οτι έχεις αγορι;

Όχι, αλλά για να απαντήσω κάπου (αν κρίνω ότι χρειάζεται εν τέλει), πρέπει να έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοεί ο συνομιλητής μου και όχι να κάνω υποθέσεις, γιατί τότε μόνο ασυνεννοησία και παρεξηγήσεις θα γεννηθούν!

Βασικά εγώ τον είχα προσεγγίσει. Χαχαχα. Ή ερώτηση είναι πολύ στοχευμένη γιατί προσπαθεί να αποδείξει κάτι ή με μπέρδεψες με κάποιο άλλο μέλος.


edit1: όντως με μπέρδεψες με άλλο μέλος.
edit2: Νταξ, όπως τα περιγράφεις όντως δεν ήταν σκωτσέζικο ντουζ και αδικείς την κοπέλα. Όταν τον πρωτογνώρισε είχε σχέση, τι να έκανε να απατούσε το τότε αγόρι της; Όταν χώρισε του έδωσε το κινητό της, μια χαρά κουλ είναι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Όχι, αλλά για να απαντήσω κάπου (αν κρίνω ότι χρειάζεται εν τέλει), πρέπει να έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοεί ο συνομιλητής μου και όχι να κάνω υποθέσεις, γιατί τότε μόνο ασυνεννοησία και παρεξηγήσεις θα γεννηθούν!

Βασικά εγώ τον είχα προσεγγίσει. Χαχαχα. Ή ερώτηση είναι πολύ στοχευμένη γιατί προσπαθεί να αποδείξει κάτι ή με μπέρδεψες με κάποιο άλλο μέλος.


edit1: όντως με μπέρδεψες με άλλο μέλος.
edit2: Νταξ, όπως τα περιγράφεις όντως δεν ήταν σκωτσέζικο ντουζ και αδικείς την κοπέλα. Όταν τον πρωτογνώρισε είχε σχέση, τι να έκανε να απατούσε το τότε αγόρι της; Όταν χώρισε του έδωσε το κινητό της, μια χαρά κουλ είναι αυτό.

Ναι πολυ κούλ .... για καβάτζα. Και η πιτα ολοκληρη και ο σκυλος χορτάτος. Να τον χωριζε αμα ειχε τα κοτσια και να τα έφτιαχνε με αυτον που γουσταρε περισσοτερο. Ακου εκει του εδωσε λέει μετα το τηλεφωνο που χώρισε χαχα .... μετα απο 2 χρονια να εμφανισθει μια και να μου πει ξέρεις ... τοτε μου την ειχες πέσει αλλα εγω δεν σου απαντησα τωρα ομως έλα αμα θές ειμαι διαθεσιμη. χαχαχα καλο αλλα Δεν ειμαι κομπάρσος.


Για αυτο σου λεω τι να συζητησουμε. Μπαινεις τωρα να με κρινεις που λέω για το ρολο των γυναικων και μου εμφανιζεις σαν προτυπο την παραπανω θέση. Οι διαφορές μας ειναι χαοτικές. Καλα να εισαι και εσυ με τις ιδέες σου οπως και η Χιμελα με την οποια επισης δεν μπορουμε να μιλησουμε για τέτοια θεματα. Οι διαφορές μας ειναι χάος.


Εχει καμια σχέση να σου κάνει η αλλη λιγο τη δυσκολη για να δει αν ενδιαφερεσαι πραγματικα με αυτην με το να σε έχει για καβατζα οταν χωρισε. Μα τι συζητάμε τωρα βρε κοπελα μου ειλικρινα. άντε καληνυχτα.

Φυσικά δεν λέμε να υπάρχει μια αντικειμενική δυσκολια σε 2 ανθρώπους και να μην μπορουν να ειναι μαζι πχ η αποστασή ή άλλος λογος σοβαρος πχ επαγγελματικος σε αυτα υπάρχει κατανοηση οκ. Αλλα οχι τωρα κάποια να εμφανιζεται οποτε της έρθει και να πρέπει ο άντρας να ειναι απικο ειτε χωρισε απο το δικο της ειτε δεν ξερω και εγω τι άλλο αστείο. Και ταυτοχρονα ενω κάποια έχει αυτη την νοοτροπια να κράζει και οσες ΚΑΙ ΚΑΛΆ ΕΙΝΑΙ εκει και ενδιαφέρονται αλλα κάνουν λιγο τις δυσκολες. Ειναι οξύμωρο και μη αποδεκτο απο μένα. Δηλαδη οτι μας συμφέρει το κατακρινουμε και οτι δεν .... ναι μωρε εντάξει ειναι κούλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, επειδή θυμάμαι τη συγκεκριμένη ιστορία, και τη θυμόμουν και όταν έγραψα το τελευταίο μου ποστ, την έχεις παραποιήσει λίγο στη μνήμη σου. Η κοπέλα δεν είχε αφήσει να εννοηθεί ότι τον κρατούσε τον άλλον στην καβάτζα, αναθερμαίνοντας πού και πού την επαφή για να τον κρατάει κοντά της, μέχρι να αποφασίσει να χωρίσει με τον τότε φίλο της ή ότι είχε κάποιες συγκεκριμένες προσδοκίες από αυτόν. Απλά έτυχε. Το ποστ της είναι στη σελ. 19 των απροσδόκητων γνωριμιών (ναι, κάθισα και το έψαξα), μπορείς να το τσεκάρεις και ο ίδιος αν θες. Δε θα γράψω παραπάνω για το συγκεκριμένο πρώτον γιατί είναι προσωπική ιστορία άλλου μέλους και δεύτερον γιατί γράφτηκε σε ένα section που δεν είναι ανοιχτό για τα μη μέλη του φόρουμ.

Όποτε για τα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι από τη στιγμή που δεν απάντησες στην διευκρινιστική ερώτηση που έκανα, και δεν θες βασικά να απαντήσεις, και κάνεις υποθέσεις για το τι πιστεύω με βάση μια ιστορία που μπορεί να μην ήταν και έτσι ακριβώς τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, επειδή θυμάμαι τη συγκεκριμένη ιστορία, και τη θυμόμουν και όταν έγραψα το τελευταίο μου ποστ, την έχεις παραποιήσει λίγο στη μνήμη σου. Η κοπέλα δεν είχε αφήσει να εννοηθεί ότι τον κρατούσε τον άλλον στην καβάτζα, αναθερμαίνοντας πού και πού την επαφή για να τον κρατάει κοντά της, μέχρι να αποφασίσει να χωρίσει με τον τότε φίλο της ή ότι είχε κάποιες συγκεκριμένες προσδοκίες από αυτόν. Απλά έτυχε. Το ποστ της είναι στη σελ. 19 των απροσδόκητων γνωριμιών (ναι, κάθισα και το έψαξα), μπορείς να το τσεκάρεις και ο ίδιος αν θες. Δε θα γράψω παραπάνω για το συγκεκριμένο πρώτον γιατί είναι προσωπική ιστορία άλλου μέλους και δεύτερον γιατί γράφτηκε σε ένα section που δεν είναι ανοιχτό για τα μη μέλη του φόρουμ.

Όποτε για τα υπόλοιπα δεν έχω να πω κάτι από τη στιγμή που δεν απάντησες στην διευκρινιστική ερώτηση που έκανα, και δεν θες βασικά να απαντήσεις, και κάνεις υποθέσεις για το τι πιστεύω με βάση μια ιστορία που μπορεί να μην ήταν και έτσι ακριβώς τελικά.


Δεν θέλω να απαντήσω επειδη οπως έγραψες και εσυ .... κρινω που χρειάζεται να δωσω διευκρινισεις και που οχι. Στο συγκεκριμενο θεωρω οτι δεν χρειάζεται. Και για τον ρολο και το παιχνιδι και εκ μερους της γυναικας ειναι ολα σαφή και ξεκάθαρα. Οποτε οποιος δεν θέλει επιτηδες να παρερμηνευσει αυτα που λέω μπορει να το καταλάβει και να μην του κάνει κακή εντυπωση.

Ετσι και αλλιως ολα οσα εχω γράψει απο δικές μου ιστοριες εκει ειναι ανωνυμα οποτε και ανοιχτο να ηταν σε μή μελη (αυτο δεν το γνωριζα οτι ειναι κλειστο) προσωπικά δεν θα με ενοχλουσε. Ονοματα δεν γράφονται ... ποσο μάλλον μαγαζιών ουτε καν περιοχές δεν έχω γραψει ακριβως για λογους εχεμυθειας. Ειναι αδυνατο κάποιος ή καποια να καταλαβει οτιδηποτε προσωπικό. Ακομα και αν με ήξερε εκτος. Και αυτο ειναι και το ζητουμενο γιατι δεν θα ήθελα να εκθεσω καμια κοπελα ακομα και αν διαφωνησαμε σε κάτι ή δεν πηγε καλα.


Επισης ποια η διαφορα του μή μελους απο το μέλος;;;; για μενα και οι 2 αγνωστοι μπορει να ειναι.


Την διάβασα την ιστορια. "Εφαγε Χ επειδη ειχα αγορι..." πολυ ωραια για μενα θα τελειωνε εκει δεν θα ενοχλουσα ξανα τη συγκεκριμενη εκτος και αν έστελνε αυτή κάποιο μηνυμα ποσο μάλλον να ξαναπροσπαθησει ο άλλος και να κάνει αλλη μια αποπειρα. Δεν λέω αν ειναι σωστο ή λαθος τελικά .... αλλα οταν κάποια σου ριχνει Χ μετά αν αλλαξει γνωμη και θελησει θα πρέπει να έρθει αυτή να το επιχειρησει. Δεν θα ξανα προσεγγισω εγώ.



Γιατι μου δινει την εντυπωση του "αααα μωρε αφου δεν έχουμε και τιποτα καλυτερο να κάνουμε .... ας πάμε τωρα με αυτον που μας την ξανα έπεσε μια και χωρισαμε κιολας και δεν πρέπει να μεινουμε μονες μας"


Αυτη η λογική ομως ενέχει πολλους κινδυνους ενας απο αυτους ειναι μια ωραια μέρα να βρεθεις εσυ στη θέση του προηγουμενου που χωρισε. Θέλω πιο σταθερες γυναικες στις επιθυμιες τους. Οχι ααα ενταξει αυτος μας την έπεσε πάμε φυγαμε .... αυτη εφοσον χωρισε και τον γουσταρε επρεπε να του στειλει η ιδια οχι να κανει αυτος ξανα αποπειρα.


Δυστυχως εγω αποπειρα αν φαω Χ δεν ξανακανω λυπαμαι κοριτσια. Θα πρέπει και εσεις να κανετε ενα βημα η σχεση δεν ειναι ενα κάρο που το τραβαει μονο ο ένας. Ας εκτεθειτε και εσεις αν θέλετε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Arnold30

Νεοφερμένος

Ο Arnold30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Από το πρώτο άντε βαριά βαριά δεύτερο ραντεβού το χέρι θα πρέπει να «εξερευνεί» , καθυστέρησε το πολύ κ θα βρεθείς στη «friendly zone” μιας γυναίκας . Κ ξέρεις είναι σα ρη ζώνη των αστεροειδών ατο διάστημα ...αν μπεις εκεί δε βγαίνεις ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Από το πρώτο άντε βαριά βαριά δεύτερο ραντεβού το χέρι θα πρέπει να «εξερευνεί» , καθυστέρησε το πολύ κ θα βρεθείς στη «friendly zone” μιας γυναίκας . Κ ξέρεις είναι σα ρη ζώνη των αστεροειδών ατο διάστημα ...αν μπεις εκεί δε βγαίνεις ....


To friendzoned δεν ειναι πάντα άσχημο αρκει να μη χαλιέσαι ... εντάξει δεν ταιριάξατε ερωτικά με μια γυναικα δεν τρέχει και τιοποτα. Δεν τελειώνει εκει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Εγώ στο πρώτο ραντεβού με τον άντρα μου ήθελε όταν φεύγαμε να με φιλήσει... Τι θράσος! Εν τω μεταξύ Καμμια σχέση δεν του είχα δώσει τέτοιο δικαίωμα, είχα κάτσει κι αρκετά πιο μακριά του κρατούσα απόσταση ασφαλείας όταν βγήκαμε. Βέβαια αυτός μου είπε μετά πως του έβγαλα την όρεξη να με αγγίξει-φίλησει επειδή ήμουν χειμμαρος και δε μίλαγε καθόλου αυτός πάρα μόνο εγώ γλώσσα δεν έβαζα, αφού σε κάποια φάση συνειδητοποίησα ότι είχε πει μόνο δύο τρεις φράσεις. Χάχα.
Τελικά δεν τον άφησα να με φίλησει, του έδειξα πως δυσαρεστηθηκα κιόλας - δε φάνηκε να πτοείται το πήρε λίγο στην πλάκα-αλλά εμένα μου άρεσε που ήταν έτσι λίγο.. Πως να το πω.. Άντρας.. Δεν είχα συνηθίσει κιόλας. Είχα συνηθίσει στον πολύ αργό βηματισμό με τελείως διαφορετικό στυλ αντρών, πιο φιλικών, πιο μαζεμενων κι αυτό το πράγμα με ίντριγκαρε. Τον σκεφτόμουν όλη τη νύχτα. Τελικά στο δεύτερο φιληθηκαμε. Ντροπή.. Κορίτσι πράμα.. ^^


ηθικό δίδαγμα: το παίζουμε δύσκολες μέχρι να βρεθεί ο ένας που θα μας κυνηγήσει για να νιώσουμε ξεχωριστές (όπως άλλωστε μας αξίζει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
ηθικό δίδαγμα: το παίζουμε δύσκολες μέχρι να βρεθεί ο ένας που θα μας κυνηγήσει για να νιώσουμε ξεχωριστές (όπως άλλωστε μας αξίζει).


Αυτό το λες ειρωνικά προς εμένα? Σόρυ αλλά με τόσα που διαβάζω και δε σας ξέρω κιόλας εδώ τρομοκρατηθει :D

Αν δεν ειρωνεύεσαι θα σου πω.. Εγώ γενικά είμαι της άποψης πως η γυναίκα πρέπει να το παίζει και λιγάκι διπλωματικα. Για να μην λαρερμηνευθουν τα λόγια μου πάλι, εννοω πως δεν θα μου άρεσε να ανοιχτεί πολύ γρήγορα. Καλό είναι να υπάρχει και μια σπίθα που θα κράτα σε εγρήγορση τον άλλο. Εγώ δεν εννοώ μην απαντάς η εξαφανίσου αυτά είναι γελοία. Εγώ εξαρχής είχα δείξει πως τον θέλω και τον ήθελα πολύ και το ήξερε. Αλλά προσπαθούσα να μη βιαστώ, πρώτον να μη με περάσει για Καμμια ξελιγωμενη κι επειδή οι άντρες έχουν την τάση να κρίνουν εύκολα αρνητικά μια γυναίκα (ο κόσμος όλος δλδ) δεν ήθελα να κάνω Καμμια βλακεια και να τον χάσω. Δεν ήξερα πως σκέφτεται. Μου φαινόταν αξιόλογο παιδί και μου άρεσε πάρα πολύ. Προσωπικά αν με ρωτήσεις ευθέως θα σου πω πως ήθελα από την πρώτη μέρα να πέσω στο κρεβάτι μαζί του. Προσπάθησα όμως να το κρατήσω λίγο δεν άντεξα και πάρα πολύ ενώ θα ήθελα, η χημεία μας ήταν απερίγραπτη εξ αρχής) κι έτσι κρατιοταν μια σπίθα αναμμένη. Τελικά όμως σταμάτησα να ενδιαφέρομαι για το τι θα σκεφτεί και ενέδωσα. Το αποτέλεσμα ήταν αυτό.. Να κολλησουμε ακόμα περισσότερο.
Ένας ακόμα λόγος που προσπάθησα να κρατηθώ ήταν παλαιότερες εμπειρίες μου που είχα καεί από χυλό που λέμε φυσούσα και γιαούρτι. Φοβόμουν.. Αλλά με έκανε να νιώσω πολύ άνετα κι έτσι γιαυτό έγιναν όλα σχετικά γρήγορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Αυτό το λες ειρωνικά προς εμένα? Σόρυ αλλά με τόσα που διαβάζω και δε σας ξέρω κιόλας εδώ τρομοκρατηθει :D

Αν δεν ειρωνεύεσαι θα σου πω.. Εγώ γενικά είμαι της άποψης πως η γυναίκα πρέπει να το παίζει και λιγάκι διπλωματικα. Για να μην λαρερμηνευθουν τα λόγια μου πάλι, εννοω πως δεν θα μου άρεσε να ανοιχτεί πολύ γρήγορα. Καλό είναι να υπάρχει και μια σπίθα που θα κράτα σε εγρήγορση τον άλλο. Εγώ δεν εννοώ μην απαντάς η εξαφανίσου αυτά είναι γελοία. Εγώ εξαρχής είχα δείξει πως τον θέλω και τον ήθελα πολύ και το ήξερε. Αλλά προσπαθούσα να μη βιαστώ, πρώτον να μη με περάσει για Καμμια ξελιγωμενη κι επειδή οι άντρες έχουν την τάση να κρίνουν εύκολα αρνητικά μια γυναίκα (ο κόσμος όλος δλδ) δεν ήθελα να κάνω Καμμια βλακεια και να τον χάσω. Δεν ήξερα πως σκέφτεται. Μου φαινόταν αξιόλογο παιδί και μου άρεσε πάρα πολύ. Προσωπικά αν με ρωτήσεις ευθέως θα σου πω πως ήθελα από την πρώτη μέρα να πέσω στο κρεβάτι μαζί του. Προσπάθησα όμως να το κρατήσω λίγο δεν άντεξα και πάρα πολύ ενώ θα ήθελα, η χημεία μας ήταν απερίγραπτη εξ αρχής) κι έτσι κρατιοταν μια σπίθα αναμμένη. Τελικά όμως σταμάτησα να ενδιαφέρομαι για το τι θα σκεφτεί και ενέδωσα. Το αποτέλεσμα ήταν αυτό.. Να κολλησουμε ακόμα περισσότερο.
Ένας ακόμα λόγος που προσπάθησα να κρατηθώ ήταν παλαιότερες εμπειρίες μου που είχα καεί από χυλό που λέμε φυσούσα και γιαούρτι. Φοβόμουν.. Αλλά με έκανε να νιώσω πολύ άνετα κι έτσι γιαυτό έγιναν όλα σχετικά γρήγορα..


Γιατι;;;; τοσο πολύ νυσταζες;;; :D :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top