Πάμε θέατρο;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Στη νοηματική, αναγκαστικά.

Να περάσεις καλά, να μας μεταφέρεις εντυπώσεις και φυσικά φωτογραφικό υλικό με το Μαρικάκι.

Εγώ έκλεισα για το the humans το επόμενο σαββατοκύριακο σε αυτό το ανεκδιηγητο Μουσούρη, το οποίο ελπίζω να έχει ανακαινιστεί (σιγά που θα έχει ανακαινιστεί).
Δεν νομίζω να έχει ανακαινιστεί😂

Δεν υπάρχει φωτογραφία με το Μαρικάκι γιατί δεν θα πάω στο τέλος, αν δεν φτιαχτεί η φωνή μου🥲

με πολλή προσπάθεια βγαίνει η φωνή, αλλά ακούγομαι σαν γαϊδούρα, άστο καλύτερα😂
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
μιας και μόλις γύρισα από την Γέρμα, δεν γίνεται να μη κάνω προώθηση🤍

Οι ερμηνείες ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ (Κίτσου και Ιωσηφίδης παίρνουν τα πρωτεία) η σκηνοθεσία ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και οι εναλλαγές σκηνών ο,τι πιο πρωτότυπο.
Οφείλω βέβαια να προειδοποιήσω ότι έχει πάρα πολλή βωμολοχία και σεξουαλικά σχόλια, βέβαια είναι διασκευή και ρεαλιστική προσέγγιση, οπότε ταιριάζει και γίνεται εύστοχα! Κάπου έχει και ένα γυμνό (για κάποια δευτερόλεπτα)

@Lasher να πας οπωσδήποτε! Αλλά με ενήλικη παρέα, μη πάρεις κάνα παιδάκι μαζί σου😌🤍
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,120 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Με ενοχλεί τρομερά η βωμολοχία στο θέατρο. Γίνεται απλά για να προκαλέσει. Όλα στο βωμό της τέχνης. :sick:
κι εμένα είναι η αλήθεια.. αν και ο συγγραφέας φταίει, γιατί το διάβασα και στα αγγλικά πριν το δω.
Αλλά στην αρχή έπαθα ένα εγκεφαλικούλι που η Μαρία πέταξε ένα "άντε γαμησου" 😶😂
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,120 μηνύματα.
κι εμένα είναι η αλήθεια.. αν και ο συγγραφέας φταίει, γιατί το διάβασα και στα αγγλικά πριν το δω.
Αλλά στην αρχή έπαθα ένα εγκεφαλικούλι που η Μαρία πέταξε ένα "άντε γαμησου" 😶😂
Ε καλά, μπορείς να περιορίσεις ή και να κάνεις πιο ανεκτές τις βωμολοχίες. Με ενοχλεί πολύ αυτό, υποτίθεται πως ένα θεατρικό έργο σε εξυψώνει πνευματικά αλλά όχι ακούγοντας βρισιές του λιμανιού.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
- Η τέχνη απαιτεί θυσίες, άρα θα έχουμε και θύματα.
Πέγκυ Καρρά - γνωστή ηθοποιός :loltooth:
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
@Lasher να πας οπωσδήποτε! Αλλά με ενήλικη παρέα, μη πάρεις κάνα παιδάκι μαζί σου😌🤍

Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά. Εγώ μισώ τα παιδάκια και δεν θα τα έπαιρνα πουθενά μαζί μου, πολλώ δε μάλλον στο θέατρο που είναι ιεροτελεστία για μένα. :P

Aναφορικά με τη βωμολοχία θα πω ότι δεν έχω πρόβλημα, εφόσον εξυπηρετεί τις ανάγκες του εκάστοτε ρόλου. Πώς να περιμένουμε να εκφραστεί ένας άνθρωπος του δρόμου, αγροίκός ή αμόρφωτος;
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.
Ας ξεκινήσουμε από τα βασικά. Εγώ μισώ τα παιδάκια και δεν θα τα έπαιρνα πουθενά μαζί μου, πολλώ δε μάλλον στο θέατρο που είναι ιεροτελεστία για μένα.
Μπράβο.

Τι μπορεί να ευχαριστηθεί κανείς με παιδιά; Τίποτα.

Σε μια κωμική παράσταση φάση stand up που είχα πάει και η διπλανή μου δεν έβαλε κώλο κάτω που το πιτσιρίκι της έτρεχε απο τη μια μεριά στην άλλη και έκλαιγε ενοχλώντας τους πάντες αλλά πρωτίστως την ίδια που υπέφερε και έβλεπες την απελπισία στο βλέμμα της.

Λυπάμαι αλλά πραγματικά δεν έκανα δικά μου για να με ενοχλούν των αλλονών στα μέρη που πάω να απολαύσω το θέαμα; :P


Σας παρακαλώ με τα παιδιά πχια!


Αυτά με το δικό μου hate για σήμερα. :P
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ψύχραιμες τοποθετήσεις για τα παιδιά στα θέατρα βλέπω.
Η αλήθεια είναι αν εξαιρέσεις παιδικό, κάνα μιούζικαλ που μπορεί να θαμπωθούν από το θέαμα και κάνα Σεφερλή (ιχ), δεν έχουν και τόσο θέση.
Άντε και καμιά σειφ φάρσα πες.

Θυμάμαι που στα 13 μου; πήγαμε να δούμε τη Φουρκέτα με την Καβογιάννη στο Εμπορικόν. Ανάθεμα κι αν κατάλαβα τίποτα απ' ότι είδα πόσο μάλλον να εκτιμήσω την Καβογιάννη σε δραματικό ρόλο.

Κατά τ'αλλα υπάρχουν βωμολοχίες και βωμολοχίες.
Στην επιθεώρηση υπάρχουν γιατί ταυτίζονται με τη λαϊκότητα και για να εκβιάσουν γέλιο, σε κάτι Ρηγάδες και Ρέπες υπάρχουν μαζί με τις φωνές πάλι για να εκβιάζουν γέλιο.

Σε πιο δραματικά ή και κοινωνικά, why not;
Σκέψου τώρα σκηνή τσακωμού μεταξύ ζευγαριού και να χτυπάει τηλέφωνο. Όπως και στην πραγματικότητα μπορεί να έλεγες "Σήκωσε το το γαμίδι" γιατί όχι και στο θέατρο; 🤔
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Ψύχραιμες τοποθετήσεις για τα παιδιά στα θέατρα βλέπω.

Δεν φταίω εγώ αν δεν υποφέρονται.

Θυμάμαι που στα 13 μου; πήγαμε να δούμε τη Φουρκέτα με την Καβογιάννη στο Εμπορικόν

Ωραίο έργο για 13 χ παιδάκι. Ποιος το διάλεξε; :P

13, ε; Eγώ όταν το είχα δει πρέπει να ήμουν 1ο ή 2ο χρόνο άσκησης, που με κάνει να αισθάνομαι τέρμα κωλόγερος. :(
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ωραίο έργο για 13 χ παιδάκι. Ποιος το διάλεξε; :P

13, ε; Eγώ όταν το είχα δει πρέπει να ήμουν 1ο ή 2ο χρόνο άσκησης, που με κάνει να αισθάνομαι τέρμα κωλόγερος. :(

Βασικά κανείς. Γενικώς είχαμε προσκλήσεις για θέατρα (εξού και το αρκετό θέατρο στα μικράτα μου) τις οποίες αφήναμε τις περισσότερες φορές για τελευταία στιγμή, φάση λίτεραλι βάγια.
Έτσι και με το Εμπορικόν, εμείς πήγαμε πιστεύοντας ότι θα δούμε "Οι τελευταίες μέρες της Πομπηίας" νομίζω αλλά τελικά είχε κατέβει πια. 🎉

Το κάρμα όμως δούλεψε και κατάφερα να δω το crush μου τη Λεκάκη στο θέατρο μετέπειτα.
Απλά επειδή όλα έρχονται με ένα τίμημα ήταν με το Λαζόπουλο. 😟
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ πήγα το Σάββατο και είδα το "Η μαριχουάνα της μαμάς είναι η καλύτερη" της Σμαράγδας Καρύδη. Φοβερή παράσταση με νόημα :thanku:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
^ Τέτοιο σουξέ το "Διάλεξε τον θάνατό σου, αγάπη μου"... :ermm:

In other news, είδα σήμερα το The Humans, στο θέατρο Μουσούρη.

Αξίζει, να πάτε! :D
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Και αφού με έπρηξαν όλοι μου οι φίλοι να πάω στον τυχαίο θάνατο ενός αναρχικού, τους άκουσα και πήγα..
ΑΠΟΡΩ όντως γιατί την βγάζουν την καλύτερη παράσταση και γιατί είναι σολντ άουτ μέχρι τον Μάρτη🙄
Ο Πάνος Βλάχος ποτέ δεν μου άρεσε και συνεχίζει να μη μου αρέσει, πολύς ντόρος για κάτι μέτριο..

@Lasher έχεις πάει;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
Βραβεία Θεάτρου 2023: Το βραβείο της καλύτερης γυναικείας ερμηνείας κατέκτησε η Ελένη Ράντου για την ερμηνεία της στην παράσταση "Το πάρτι της ζωής μου".

Το δεύτερο βραβείο απέσπασε η Κατερίνα Διδασκάλου για την παράσταση "Το χελιδόνι", ενώ το τρίτο η Κάτια Δανδουλάκη για την παράσταση "Διάλεξε το θάνατό σου αγάπη μου". Τέλος, η Ηλένια Δουλαδίρη έλαβε το δεύτερο βραβείο ενδυματολογίας για την παράσταση "Ο μισάνθρωπος", σε σκηνοθεσία του Γιάννη Κακλέα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,944 μηνύματα.
Βραβεία Θεάτρου 2023: Το βραβείο της καλύτερης γυναικείας ερμηνείας κατέκτησε η Ελένη Ράντου για την ερμηνεία της στην παράσταση "Το πάρτι της ζωής μου".

Το δεύτερο βραβείο απέσπασε η Κατερίνα Διδασκάλου για την παράσταση "Το χελιδόνι", ενώ το τρίτο η Κάτια Δανδουλάκη για την παράσταση "Διάλεξε το θάνατό σου αγάπη μου". Τέλος, η Ηλένια Δουλαδίρη έλαβε το δεύτερο βραβείο ενδυματολογίας για την παράσταση "Ο μισάνθρωπος", σε σκηνοθεσία του Γιάννη Κακλέα.
Αν δεν το έπαιρνε η Ράντου θα ήταν μεγάλη αδικία.. από τις λίγες ερμηνείες που αξίζουν ☺️
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Έχω κλείσει για τον Βασιλιά Ληρ στο εθνικό θέατρο τον Ιανουάριο, το αναμένω!
Λέω να πάω και στο Διάλεξε το θάνατο σου η/και στο Μάρτυρας κατηγορίας της Αγκαθα Κριστι.

Ο τυχαίος θάνατος ενός αναρχικού είναι sold out δυστυχώς 🙁
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top