Πάμε θέατρο;

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Λες ε; ναι, δίκαιο έχεις.. αλλά θέλω να βλέπω πρώτη τις παραστάσεις 🥺
Σχεδόν πάντα οι πρεμιέρες είναι οι χειρότερες απο άποψη ποιότητας, μετά τις πρώτες (μερικές φορές και πολλές) παραστάσεις το έργο παίζεται as it is meant to.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα οι πρεμιέρες είναι οι χειρότερες απο άποψη ποιότητας, μετά τις πρώτες (μερικές φορές και πολλές) παραστάσεις το έργο παίζεται as it is meant to.

Ντάξει, ειδικά για το Μαρικάκι, είμαι σίγουρος ότι η Εριφύλλη θα πάει και στην πρεμιέρα και άλλες 10 φορές μετά, οπότε θα έχει ΚΑΙ μέτρο σύγκρισης. :P
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Σχεδόν πάντα οι πρεμιέρες είναι οι χειρότερες απο άποψη ποιότητας, μετά τις πρώτες (μερικές φορές και πολλές) παραστάσεις το έργο παίζεται as it is meant to.
Εγώ πάντα και σε όλες (εκτός κι αν μία παράσταση είναι αίσχος εξ αρχής) πηγαίνω δύο φορές, μία στην πρεμιέρα και μία στην αυλαία, στην τελευταία. Έτσι είναι το σύστημα μου χρόνια, δεν ξέρω γιατί.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εγώ πάντα και σε όλες (εκτός κι αν μία παράσταση είναι αίσχος εξ αρχής) πηγαίνω δύο φορές, μία στην πρεμιέρα και μία στην αυλαία, στην τελευταία. Έτσι είναι το σύστημα μου χρόνια, δεν ξέρω γιατί.

Εκτός από τη Γέρμα, εσύ που είσαι και πιο ειδική, ποια άλλη παράσταση φέτος νομίζεις πως πρέπει να προσέξω;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Ντάξει, ειδικά για το Μαρικάκι, είμαι σίγουρος ότι η Εριφύλλη θα πάει και στην πρεμιέρα και άλλες 10 φορές μετά, οπότε θα έχει ΚΑΙ μέτρο σύγκρισης. :P
Έλα καλέ, πάντα μέχρι δύο φορές πηγαίνω στην Μαρίκα. μόνο στο όνειρο ενός γελοίου, με τον Σερβετάλη (λατρεύω), το είχα αποδεκατίσει και πήγα 4😂 (είχα προσκλήσεις και μου άρεσε κιόλας η παράσταση)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκτός από τη Γέρμα, εσύ που είσαι και πιο ειδική, ποια άλλη παράσταση φέτος νομίζεις πως πρέπει να προσέξω;
Χμμ, οπωσδήποτε να πας στις τρεις ψηλές γυναίκες με τις Ρένη Πιττακή, Καρυοφυλλιά Καραμπέτη και Λουκία Μιχαλοπούλου σε σκηνοθεσία του Ρόμπερτ Γουίλσον.
Επίσης σου προτείνω το έγκλημα και τιμωρία σε σκηνοθεσία του Ταρλοου (δασκαλάκος μου😌) με τον Προμηθέα Αλειφερόπουλο και σίγουρα αν δεν την έχεις δει ήδη, την Φιλουμένα Μαρτουράνο με την Ναυπλιώτου σε σκηνοθεσία του Παπασπηλιόπουλου..

αυτά από μένα🤍
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Αχ, ο Ταρλοου είναι αγαπημένος. Το "Κτήνος στο φεγγάρι" που είχε κάνει με την Κουλίεβα σε σκηνοθεσία Λιβαθινού είναι από τις αγαπημένες μου παραστάσεις ever. Είχα ανέβει Αθήνα να το δω ως μαθητής με τους γονείς μου κι ακόμη το θυμάμαι <3

Τις "Τρεις ψηλές γυναίκες" τις έχω ξαναδεί με την Αρβανίτη, αλλά οκ, το σημειώνω.

Έγκλημα και τιμωρία, ε; τον Αλειφερόπουλο έχω να τον δω στο θέατρο από "το ξύπνημα της άνοιξης" το 2008 (ωραία παράσταση κι αυτή).

Τη Φιλουμένα με τη Ναυπλιώτου την έχω δει. :P

Merci! :D
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Αχ, ο Ταρλοου είναι αγαπημένος. Το "Κτήνος στο φεγγάρι" που είχε κάνει με την Κουλίεβα σε σκηνοθεσία Λιβαθινού είναι από τις αγαπημένες μου παραστάσεις ever. Είχα ανέβει Αθήνα να το δω ως μαθητής με τους γονείς μου κι ακόμη το θυμάμαι <3

Τις "Τρεις ψηλές γυναίκες" τις έχω ξαναδεί με την Αρβανίτη, αλλά οκ, το σημειώνω.

Έγκλημα και τιμωρία, ε; τον Αλειφερόπουλο έχω να τον δω στο θέατρο από "το ξύπνημα της άνοιξης" το 2008 (ωραία παράσταση κι αυτή).

Τη Φιλουμένα με τη Ναυπλιώτου την έχω δει. :P

Merci! :D
Τον Αλειφερόπουλο ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ! Από τον Κοκκινόπουλο τον έμαθα, αλλά τον έχω παρακολουθήσει και στο θέατρο.. πολύ ταλαντούχος!

επίσης, με επιφύλαξη σου προτείνω το πάρτυ της ζωής μου, σε σκηνοθεσία του Ανέστη Αζά (επίσης δασκαλάκος μου😌) με την Ελένη Ράντου!
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
επίσης, με επιφύλαξη σου προτείνω το πάρτυ της ζωής μου, σε σκηνοθεσία του Ανέστη Αζά (επίσης δασκαλάκος μου😌) με την Ελένη Ράντου!

Α, ναι σ'ευχαριστώ, δεν το είχα δει πέρσι. Και να φανταστείς ότι πάντα πηγαίνω στη Ράντου, σε όλα αυτά τα κωμικά μεν, αλλά με έντονη μελαγχολία έργα που ανεβάζει. Αυτό είναι μονόλογος, αν δεν κάνω λάθος. Ναι, το σημειώνω κι αυτό!
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Ντάξει, ειδικά για το Μαρικάκι, είμαι σίγουρος ότι η Εριφύλλη θα πάει και στην πρεμιέρα και άλλες 10 φορές μετά, οπότε θα έχει ΚΑΙ μέτρο σύγκρισης. :P
Και γιατί να μην στηθεί κι έξω από τις πρόβες; Είναι τώρα για να τις χάνεις τέτοιες ευκαιρίες; :P

Εγώ πάντα και σε όλες (εκτός κι αν μία παράσταση είναι αίσχος εξ αρχής) πηγαίνω δύο φορές, μία στην πρεμιέρα και μία στην αυλαία, στην τελευταία. Έτσι είναι το σύστημα μου χρόνια, δεν ξέρω γιατί.
Πολύ καλό αυτό με δεδομένο οτι ασχολείσαι με το θέατρο, θα σε βοηθήσει και να παρακολουθείς την εξέλιξη της ερμηνείας των ηθοποιών. (ρίχνε κάνα βλέφαρο και στους άλλους τους καψερούς που θα παίζουν μαζί με Κίτσου όμως που και που,ε :P).

Εγώ πάλι είμαι πολύ «ρομαντική» σε αυτά, δεν μπορώ να ξαναδώ παράσταση ή ταινία (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων). Εκτιμώ πολύ το μυστήριο και την αγωνία κι άπαξ και χαθεί την πρώτη φορά δεν μπορώ να παρακολουθήσω ξανά με το ίδιο ενδιαφέρον.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Είχε πέσει κλάμα πέρσι άκουσα με τη Ράντου, τη σκέφτομαι κι εγώ για φέτο.
Αν και από τα γνωστά ονόματα κυρίως τις Αινιγματικές Παραλλαγές θέλω άμα κάτσει.

Κατά τ'αλλα ναι, πρεμιέρες δε πιστεύω ότι λέει.
Ντάξει εκτός αν έχεις πρόσκληση για τότε, πάσο.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,852 μηνύματα.
Η Ραντου συνεχίζει για 2η χρόνια "το παρτυ της ζωής μου". Το έχω δει όπως όλες τις παραστάσεις της από τον κατά δικός μου και ύστερα.
Ανυπομονώ να τη δω και σε νέα παράσταση - δουλειά, αν και έλεγε ότι επί αρχής covid σκεφτόταν να σταματήσει, άρα δε ξέρω κατά πόσο θα είναι θερμή για νέα δουλειά μετά τον συγκεκριμένο μονόλογο, δεδομένου ότι αυτή γράφει τις παραστάσεις της.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,068 μηνύματα.
Η Ραντου συνεχίζει για 2η χρόνια "το παρτυ της ζωής μου". Το έχω δει όπως όλες τις παραστάσεις της από τον κατά δικός μου και ύστερα.
Ανυπομονώ να τη δω και σε νέα παράσταση - δουλειά, αν και έλεγε ότι επί αρχής covid σκεφτόταν να σταματήσει, άρα δε ξέρω κατά πόσο θα είναι θερμή για νέα δουλειά μετά τον συγκεκριμένο μονόλογο, δεδομένου ότι αυτή γράφει τις παραστάσεις της.
Όσο και να την αγαπώ, μονόλογο δεν έχω ψηθεί ποτέ να δω. Βασικά ψέματα, είχα δει στο youtube ένα μονόλογο "Σταματία, το γένος Αργυροπούλου", αλλά μου φάνηκε πολύ δύσκολο να συγκεντρωθώ για πολλή ώρα και το είδα σε κομμάτια.

Από την άλλη οκ, αγαπάω τη Ράντου, αλλά θα ήθελα να δω κι άλλους ηθοποιούς και τη διαδραστικότητά τους. Οπότε μονόλογος είναι ένα big no for me.

Είμαι περίεργη, το ξέρω.:hehe:
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Όσο και να την αγαπώ, μονόλογο δεν έχω ψηθεί ποτέ να δω
Να ξέρεις ότι όταν μια παράσταση είναι μονόλογος, έχει ακραία συναισθηματική μέθεξη.. εγώ προσωπικά τους λατρεύω τους μονολόγους
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,852 μηνύματα.
Όσο και να την αγαπώ, μονόλογο δεν έχω ψηθεί ποτέ να δω. Βασικά ψέματα, είχα δει στο youtube ένα μονόλογο "Σταματία, το γένος Αργυροπούλου", αλλά μου φάνηκε πολύ δύσκολο να συγκεντρωθώ για πολλή ώρα και το είδα σε κομμάτια.

Από την άλλη οκ, αγαπάω τη Ράντου, αλλά θα ήθελα να δω κι άλλους ηθοποιούς και τη διαδραστικότητά τους. Οπότε μονόλογος είναι ένα big no for me.

Είμαι περίεργη, το ξέρω.:hehe:
Κι εγώ δεν τρελαίνομαι στο άκουσμα ότι μια παράσταση είναι μονόλογος, και το είχε πει και η ίδια και οι κριτικές της παράστασης ότι ήταν παρακινδυνευμενο. Εμένα πάντως δεν με κούρασε η Ραντου, έχει και τα "βιολιά" και το τραγούδι καθώς και τα δυναμικά σκηνικά και κυλάει. Αλλά ναι θελει συγκέντρωση.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Κι εγώ τους λατρεύω τους μονολόγους.. και πόσο δύσκολο να τους παίξεις, πόσες δράσεις, πόσες διακυμάνσεις.

Ο πιο δύσκολος μονόλογος που έχω παρακολουθήσει ήταν η απολογία του Σωκράτη που ήταν και στα αρχαία :P
με «υπότιτλο» φυσικά για να καταλαβαίνουμε.
Απίστευτα δύσκολο.

Όσο για την Ράντου δεν αξιώθηκα να την δώ στην πρώτη σεζόν, αλλά κάτι μου λέει πως όντως θα πέσει κλάμα ήδη από την περιγραφή. :cry_x:
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Αν και από τα γνωστά ονόματα κυρίως τις Αινιγματικές Παραλλαγές θέλω άμα κάτσει.

Κλείστηκε. Πυγμαλίωνα έχω ξανατιμήσει (σίγουρα Δείπνο Ηλιθίων με Παπαδόπουλο, ίσως κι αλλού), Μπέζο έχω άχτι/περιέργεια να δω. :hmm:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,279 μηνύματα.
Κλείστηκε. Πυγμαλίωνα έχω ξανατιμήσει (σίγουρα Δείπνο Ηλιθίων με Παπαδόπουλο, ίσως κι αλλού), Μπέζο έχω άχτι/περιέργεια να δω. :hmm:
Να πας, εμένα μου άρεσε πολύ, έχει πολλές απανωτές ανατροπές και ενα πιο ρομαντικό στοιχείο που θα καταλάβεις οταν την παρακολουθήσεις.

Μπέζος φοβερός όπως πάντα, προσωπικά μου αρέσει πολύ και ο Πυγμαλίωνας που πιστεύω έπαιξε φοβερά και στο ψηλά απ’τη γέφυρα που είδα εφέτο.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Ξέρουμε καμία καλή παράσταση που θα παίζεται το πρώτο μισό του Ιανουαρίου; Από ότι βλέπω είναι μέχρι το Δεκέμβρη οι περισσότερες, δε ξέρω αν σταματάνε τότε η δεν βγάζουν τα εισιτήρια για του χρονου ακόμα;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,901 μηνύματα.
Καλεε, το ξέχασα , αύριο έχω να πάω στη Γέρμα με το Μαράκι (και έχω απώλεια φωνής)😭

@Lasher πόσο κακορίζικη είμαι;💔
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Καλεε, το ξέχασα , αύριο έχω να πάω στη Γέρμα με το Μαράκι (και έχω απώλεια φωνής)😭

@Lasher πόσο κακορίζικη είμαι;💔

Στη νοηματική, αναγκαστικά.

Να περάσεις καλά, να μας μεταφέρεις εντυπώσεις και φυσικά φωτογραφικό υλικό με το Μαρικάκι.

Εγώ έκλεισα για το the humans το επόμενο σαββατοκύριακο σε αυτό το ανεκδιηγητο Μουσούρη, το οποίο ελπίζω να έχει ανακαινιστεί (σιγά που θα έχει ανακαινιστεί).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top