Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
μα επιστημονικη σημαινει λογικη
αλλιως γινεται σκετο φαντασια
αυτο ειναι το δυσκολο με την επ φαντασια..να δειχνεις ευφανταστα πραγματα αποδεδειγμενα με τη λογικη ή αληθοφανη τουλαχιστον..

ο Σκοτ εχει ξεπεσει πια οπως ολοι οι καποτε σπουδαιοι
μονο ονομα εχει,,αλλα εμπνευση γιοκ..
Ναι, αλλα στην ταινια δεν ειναι καποια ιδιαιτερη λογικη. Δεν εστεκε και πολυ η ολη ιστορια. Μπορω να σου φερω πολλα παραδειγματα απο την ταινια (κομμενο κεφαλι να μιλαει,η αλλη να εχει ξεσκιστει στην κυριολεξια στην ταινια και ακομα να παλευει να ανακαλυψει νεες ζωες και απο που προερχομαστε κτλ). Νταξει τουλαχιστον να εδινε μια διαφορετικη ατμοσφαιρα στην ταινια και οχι αυτη του σοβαροφανους γιατι δεν κολουσε καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καταλαβα..δεν ειδα την ταινια,,ακριβως επειδη εχω διαβασει τοσα ασχημα
εχω δει πολλες φορες τα 4 αλιεν..
αλλα θα κατεβασω και τον προμηθεα..:P

παντως φταινε και οι ηθοποιοι.
πολυ αδιαφοροι αψυχοι σε σχεση με τους παλιους του χολυγουντ του αλιεν 1,,που ειχαν αλλο βαρος και προσωπικοτητα..
και χωρις καλους ηθοποιους,,καλη ταινια δεν γινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


''Emma'' Τέλεια ταινία <3
{όπως καταλάβατε μου άρεσε πολύ ο ηθοποιός :P}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.


ανεπιφύλακτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.



The Gamers, για πολοστη φορα!
Οσες φορες και να την δω, ποτε δεν γινετε βαρετη!
Σειρα θα παρει και το sequel!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.


για πολλοστη φορα και εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Date Night - αρκετό γέλιο :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

70+ χρόνια μετά την κυκλοφορία της...Ίσως πιο επίκαιρη απο ποτέ..
Διαμαντάρα πραγματική!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.

Κλασσικη χαζοαμερικανια με την διαφορα οτι δεν ειχε γελιο και ηταν βαρετη. Το μονο θετικο οτι στο τελος το εσωσε λιγο και σε μια σκηνη ειχα λυθει και στα γελια αλλα γενικα δεν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Εγώ αυτήν είδα.
Καλή ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Και αυτή είδα τώρα τελευταία.
Είναι από τις ταινίες που δεν ξέρω αν μου άρεσε ή όχι. Πραγματικά.
Νομίζω δε μου άρεσε το τέλος .
Γενικότερα έχω παρατηρήσει πως οι ταινίες τελειώνουν κάπως απότομα.
Ιδέα μου είναι ή έχω υψηλές απαιτήσεις;
Στα συν... είχε αρκετά καλή σκηνοθεσία, ατμοσφαιρικές εικόνες και υπέβοσκε μια ωραία ψυχεδελική μουσική.


ΥΓ Μόλις έψαξα για τη μουσική επένδυση της ταινίας και ανακάλυψα ότι είναι των chemical brothers.
Έπρεπε να το φανταστώ. Ταιριάζει απόλυτα με το όλο concept.
Δείγμα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Donakos

Νεοφερμένος

Ο Donakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.



Cloud Atlas σίγουρα μία ταινία που αξίζει να δείτε... (καλό είναι να έχετε το μυαλό σας εκεί γιατί για πολλούς είναι δυσκολονόητη ταινία) ^^

https://www.imdb.com/title/tt1371111/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

Ψυχοπλάκωμα γκαραντίντ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • one-day-poster_95361-1920x1080.jpg
    one-day-poster_95361-1920x1080.jpg
    243.9 KB · Εμφανίσεις: 98
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πώς σου φάνηκε;

σαδιστικό, ακραίο, διαστροφικό, σοκαριστικό... νοτ μπόρινγκ :P.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top