Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
"Ψυχή Βαθιά", αριστούργημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είδα για ακόμη μία φορά το Gran Torino του Clint Eastwood. Απίστευτη ταινία!:)
Τώρα σειρά έχει μία γερμανική, Το Πείραμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είδα εχθές το Rabbit Hole με τη Nicole Kidman. Μου άρεσε. Το θέμα (απώλεια παιδιού) είναι σίγουρα "βαρύ", αλλά η ταινία το προσεγγίζει χωρίς κλισέ, υπερβολές και μελοδραματισμούς. Μοιάζει πολύ ρεαλιστικό. Πολύ καλές ερμηνείες από όλους τους πρωταγωνιστές και καλή σκηνοθεσία από τον John Cameron Mitchell. Του βάζω 9 στα 10.

Το είδα και εγώ και δεν μου άρεσε, για την ακρίβεια πέρασε και δεν ακούμπησε.
Ήταν πολύ φλατ ταινία, χωρίς να ξεχωρίζει κάποια στιγμή και δεν σε έβαζε καθόλου στην ψυχολογία των πρωταγωνιστών. Κάθε άλλο παρά ρεαλιστικό θα το χαρακτήριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
there's something about mary :clapup: καλή για να περάσεις βαρετά Σαββατόβραδα στο σπίτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl@ck sw@n

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 292 μηνύματα.
Μαύρος κύκνος..... Δύσκολη αλλά πολύ γοητευτική.... :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
the tourist. δεν μ'αρεσε. η αντζελινα πιο ασχημη απο ποτε, τρομερα αδυνατισμενη. το ολο εργο αδιαφορο και οι ρολοι επισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rina45

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η rina45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
και εγω Black Swan ειδα!!
The tourist. δεν μ'αρεσε. η αντζελινα πιο ασχημη απο ποτε, τρομερα αδυνατισμενη. το ολο εργο αδιαφορο και οι ρολοι επισης.
Συμφωνώ απόλυτα !!Αναμενόμενη ταινια για την Jolie...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Jeux d'enfants!

Να τη δείτε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Serial Mom με την Kathleen Turner!

Η καλύτερη κωμωδία που έχω δει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Apology of an economical hitman Συγκλονιστικη ταινια...Αναφερεται στο πως η Αμερικη και η CIA επεμβαινουν στην οικονομια των αλλων χωρων για να εξυπηρετησουν τα συμφεροντα τους.Εξιστορουνται πολλα γεγονοτα οπως η χρεοκοπια της Αργεντινης και το ΔΝΤ,τα γεγονοτα στο Ιρακ,η τρομοκρατικη επιθεση της 11/9 στις ΗΠΑ κ.λ.π. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Never let me go.
Συγκινητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Λοιπόν, εκεί στο γνωστό κανάλι του κουτσομπολιού και των κατευθυνόμενων ειδήσεων, δεν λέω ποιό μα φαντάζεστε,
η βραδινή ζώνη τρολλάρει την μεσημεριανή. Τι εννοώ... Όταν τελειώνουν η ανόητη σειρά για ηλίθιους Φριντζ
και το πορνoσπλάττερ Νιπτακ, τις προάλλες και χτες το βράδυ, προβλήθηκαν ταινίες που δ ε ν θα έπαιζαν στην υπέροχή μας
τηλεόραση, ούτε καν στο ψευτοκουλτουριάρικο κανάλι της Βουλής.

Η πρώτη από αυτές... He was a Quiet Man, με τον Φρανκ Καπέλο να σκηνοθετεί έναν μεταμορφωμένο Κρίστιαν Σλέητερ. Μια πικρή κωμωδία ή, αν θέλετε, μια τραγωδία πλήρης λυρισμού.



Η δεύτερη, και πολιτισμικό σοκ για την αφεντιά μου, ήταν το Mother Night, με τον ανέκφραστο Νικ Νολτε στον πρωταγωνιστικό ρόλο (πολυ ταιριαστή επιλογή :P).



Βλέπετε, παρότι έχω φυλλομετρήσει αρκετές φορές το ομώνυμο
βιβλίο του Βόννεγκατ (και μάλιστα πρέπει να το έχω αναφέρει στα προτεινόμενα με διαφορετική πλοκή, ως συνήθως :P)
δεν είχα καθήσει ποτέ να παρακολουθήσω την "τηλεοπτική μεταφορά" (κλισε). Ομολογώ πως ακόμα και η γεροπαραξενιά μου έμεινε έκθαμβη με την χρήση του φωτός στο κάδρο (Κιθ Γκόρντον. Ήταν σαν θεατρική παράσταση... :confused:)
Για την υπόθεση του έργου δεν θα πω τπτ, να πάτε να ψάξετε στις βιβλιοκριτικές :P




Τεσπα... Πολιτισμικό Σοκ βραδιάτικα :confused: Κατάρα στο βαρδινογιαννοκάναλο :mad:

Βέβαια, δεν είναι το πρώτο πολιτισμικό σοκ που παθαίνω σε αυτή την χώρα. :P
Αυτό που θυμάμαι πιο έντονα, έγινε λίγα χρόνια πριν, μπροστά στον πάγκο ενός περιπτέρου, και αφορά δύο βρωμερές κουτσομπολοφυλλάδες, από τις οποίες η μία κατέβασε ρολλά, ενώ η έτερη
συνεχίζει να μας θυμίζει πόσο άδικα καταστρέφονται τα δάση για να παραχθεί χαρτί. Αυτές οι δύο φυλλάδες, που λέτε,
συνήθιζαν να προσφέρουν σιντι στους αναγνώστες τους, ώστε να αυξήσουν την αναγνωσιμότητα (τι ανέκδοτο και αυτό... κάντε μια βόλτα σε έναν κάδο ένα σάββατο βράδυ, και θα δείτε τα πακέτα των εφημερίδων ξεκοιλιασμένα, μα το χαρτί άθιχτο). Εκείνη τη μέρα για την οποία φλυαρώ τόση ώρα, η μία από τις δύο φυλλάδες προσέφερε το "Point Of No Return"
των Kansas :confused:



...Ενώ η δεύτερη, απευθυνόμενη σε σινεφίλ κοινό, προσέφερε ασπρόμαυρη βωβή κωμωδία: Τον "Στρατηγό" :D με τον Μπάστερ Κίτον, ανέκφραστο ως πάντα (σσ δευτερη φορά που αυτό θεωρείται προσόν ηθοποιού στο ίδιο ποστ), μπροστά στον κίνδυνο...


Έπαθα που λέτε το σοκ, και σκεφτόμουν πόσο θα χαρούν τα σιντίζ οι κυράτσες στα κομμωτήρια... :confused:
Τι να κάνω, χάζεψα λίγο τον Κίτον παγιδευμένο μπροστά στο τραίνο, ενώ παράλληλα σιγοψυθίρισα
"Dust in the Wind...
Everything is Dust in The Wind
"



Καληνύχτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Sucker Punch. Είναι η νέα ταινία του Zack Snyder (300, Watchmen) και μπορώ να πω ότι έκανε πάλι τα μαγικά του! Η ιστορία εκτυλίσσεται με πρωτότυπο τρόπο (μπορεί να σας θυμίσει Inception), τα εφέ και η μουσική δημιουργούν απίστευτη ατμόσφαιρα και φυσικά τα κορίτσια (και ιδιαίτερα η Emily Browning) σε καθηλώνουν. Δεν έχει βαθύτερα νοήματα κ.λπ. αλλά είναι ιδανική για να ξεφύγεις δυο ώρες και να περάσεις καλά. Γι' αυτό και μόνο αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Υπάρχει κάποια άποψη για την "κοκκινοσκουφίτσα" που βγήκε πρόσφατα; Άκουσα ότι είναι σχεδόν θρίλερ, ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Πηγα προχθες και την ειδα...Θριλερ δεν το λες...Βασικα εμενα μου θυμισε λιγο Ηρακλη και Ζηνα που βλεπαμε παλια στην φαντασια και στο ολο στυλ...Ο λυκος-τερας ηταν ενα ψευτικο πραγμα που μονο τρομακτικο δεν το ελεγες...Δεν μου αρεσε...Τωρα δεν ξερω...Το insidious το εχετε δει???Τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
^^Α, ωραία. Την έχω κατεβάσει, θέλω να την δω και όλο το αναβάλλω γιατί δεν ξέρω τι να περιμένω.
Την ταινία "Κόκκινος Ουρανός", με τον Αποστόλη Τότσικα και τον Ορφέα Αυγουστίδη, όποιος την έχει δει ας πει κάποια γνώμη. Έχω ακόυσει πολλά για αυτήν, αλλά φοβάμαι πως θα είναι μάπα...Λέω, μήπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
The fast and the furious:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
the rite δε μου άρεσε καθόλου ,μια βλακεία και μισή ήταν ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Sucker Punch. Είναι η νέα ταινία του Zack Snyder (300, Watchmen) και μπορώ να πω ότι έκανε πάλι τα μαγικά του! Η ιστορία εκτυλίσσεται με πρωτότυπο τρόπο (μπορεί να σας θυμίσει Inception), τα εφέ και η μουσική δημιουργούν απίστευτη ατμόσφαιρα και φυσικά τα κορίτσια (και ιδιαίτερα η Emily Browning) σε καθηλώνουν. Δεν έχει βαθύτερα νοήματα κ.λπ. αλλά είναι ιδανική για να ξεφύγεις δυο ώρες και να περάσεις καλά. Γι' αυτό και μόνο αξίζει.
Mία άλλη οπτική! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Fantomas Se dechaine...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top