Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
skyfall-650.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Τις τελευταίες μέρες είδα αυτά τα θρίλερ...
Τhe possesion
Sinister
Πολύ καλά και τα 2,αλλά το δεύτερο λόγω του Εthan Hawke καλύτερο!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Denethor

Νεοφερμένος

Ο Denethor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.


ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Into the wild (2004)



Aπλα πανεμορφη ταινια, βιογραφια του Christopher Mccandless.. Ανεπιφυλακτα προτεινομενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.


The Dictator

Πολυ γελιο στην αρχη, μετα ομως δυστιχος δεν κρατιετε τοσο πολυ... Καλα και τα αλλα που θελει να πει, αλλα σαν το γελιο που βγαζει στην αρχη δεν εχει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Λοιπον, εχοντας βαρεθεί να βλέπω ταινίες όπου οι πρωταγωνιστές απλά δεν πεθαίνουν
(είτε ζομπι, είτε βρυκολακες, είτε ο μητσοτάκης)
αποφάσισα να αλλάξω βρε παιδί μου τη ρουτίνα,
να βαλω να παρακολουθήσω μια ταινία με περιεχόμενο και με νόημα...

Πήγα λοιπόν στο imdb και έγραψα "exsitnetialist cinema" ή κάτι παρόμοιο, δε θυμαμαι τώρα τι,
και από τη λίστα των ταινιών (υγ. πολυ δραμα ρε παιδι μου στον κοσμο :confused:) έπεσαν τα μάτια μου
στην ακόλουθη:


Πήγα λοιπόν μία και δύο στο ντιβιντικλαμπ, και του λέω "ρε συ μακη, εχεις αυτή την ταινία μηπως;"
Τι λετε να μου απάντησε. Φυσικά και όχι :P
Εάν μια ταινία δεν είναι για ...ενήλικες ή για μικρά παιδιά, δεν θα την βρείτε στα ντιβντικλαμπ. :(
Τελικά, κατάφερε και τη ...βρήκε μεσω piratebay ή κάτι τέτοιο :confused:
Δηλαδή ...ο ντιβιντάς μου κατέβασε πειρατική ταινία :confused:
...και τον πλήρωσα να την δω :confused:
...
μηπως να νοιωσω λιγο @@@ς? :(

Τέσπα. Ωρα για υπξαπηρστικό σινεμά.
Πήγα σπίτι, έφτιαξα λιγο ποπκορν, χαμήλωσα τα φώτα και άνοιξα μια μπύρα, για να ζήσω την απολυτη εμπειρία του home cinema που μόνο μια επταμιση ιντσων οθονη ενός νοτεμπουκ μπορεί να προσφέρει. :P

Η ταινία ξεκίνησε μέσα σε ένα σαλόνι.
Και μέχρι να τελειώσει, δεν έφυγε από το σαλόνι η κάμερα
:confused:
Εντάξει, αυτό συμβαίνει, δηλαδή πόσα να κάνει πια ο καμεραμαν σε μια ταινία;
Έκατσα λοιπόν και έβλεπα τι συμβαίνει στο σαλόνι του ανθρώπου.

Η πλοκή της ταινίας δεν ήταν δύσκολη, απλά εγώ δεν την κατάλαβα :confused:
πάντως ήταν μια παρέα πανεπιστημιακών ή κάτι τέτοιο, και μιλουσαν για τα γερατειά και τον θάνατο ή κάτι τέτοιο...
δηλαδή νταξ, άμα θέλω να ακούσω συζήτηση για κάτι τέτοια, θα παω στο καφενείο με τα παπουδια, να παίξω και καμμιά ξερή τουλάχιστον. :mad:

Τέσπα, όσο συνεχιζόταν η ταινία, περιμενα τουλάχιστον να δω μια ερωτική σκηνη, κάτι βρε παιδί μου, έστω ενα μπουμπ φλας.
Τίποτε :confused:
Τόσος θάνατος και καθόλου έρωτας
:confused:
πω...
γι' αυτό ο υπξαρσιμος ειναι τοσο μπλεγμένη υπόθεση τελικά. δεν ασχολειται με το σεκς :confused:

Τελικά, όχι μόνο δεν έδειξε ούτε καν λιγο μπουτάκι :mad:, αλλά πέθανε κιόλας ένας στο τέλος
*(τουλάχιστον ενας, δεν ημουν συνεχώς πανω απο τη ταινία, μιλούσαμε στο τσατ για το Ιερόν Πηδάλιον)

Τελείωσε λοιπόν η ταινία, και έμεινα με μια ανάμεικτη αίσθηση...

α) Πάλι είδα ταινία που κάποιος δεν πέθαινε με τίποτα :confused: Τι στο διάολο.
β) Τι κουλτουριάρηδες άνθρωποι οι κουλτουριάδες άνθρωποι...
δεν λένε σχεδόν ποτέ "φακ γιου".
αυτο τους ξεχωρίζει από εμάς τους λουμπεν προλετάριους :eek:
γ) Τελικά, εάν είχα διαλέξει να δω την δεύτερη επιλογή μου για τη βραδιά, το "Ζοmbie Strippers", παίζει να είχα προβληματιστεί περισσότερο :confused:


Τέσπαλολ. Ήταν μια ευχάριστη βραδιά, τουλάχιστον γελάσαμε στο τσατ

Α, να βαλω και μια βαθμολογία, γιατι εχω δει τοσες ταινιες του χολλυγουντ που είμαι ειδικός πια στο καλλιτεχνικό σινεμα :)

...-1/10
σακζ :mad:




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Λοιπον, εχοντας βαρεθεί να βλέπω ταινίες όπου οι πρωταγωνιστές απλά δεν πεθαίνουν
(είτε ζομπι, είτε βρυκολακες, είτε ο μητσοτάκης)
αποφάσισα να αλλάξω βρε παιδί μου τη ρουτίνα,
να βαλω να παρακολουθήσω μια ταινία με περιεχόμενο και με νόημα...

Πήγα λοιπόν στο imdb και έγραψα "exsitnetialist cinema" ή κάτι παρόμοιο, δε θυμαμαι τώρα τι,
και από τη λίστα των ταινιών (υγ. πολυ δραμα ρε παιδι μου στον κοσμο :confused:) έπεσαν τα μάτια μου
στην ακόλουθη:



Πήγα λοιπόν μία και δύο στο ντιβιντικλαμπ, και του λέω "ρε συ μακη, εχεις αυτή την ταινία μηπως;"
Τι λετε να μου απάντησε. Φυσικά και όχι :P
Εάν μια ταινία δεν είναι για ...ενήλικες ή για μικρά παιδιά, δεν θα την βρείτε στα ντιβντικλαμπ. :(
Τελικά, κατάφερε και τη ...βρήκε μεσω piratebay ή κάτι τέτοιο :confused:
Δηλαδή ...ο ντιβιντάς μου κατέβασε πειρατική ταινία :confused:
...και τον πλήρωσα να την δω :confused:
...
μηπως να νοιωσω λιγο @@@ς? :(

Τέσπα. Ωρα για υπξαπηρστικό σινεμά.
Πήγα σπίτι, έφτιαξα λιγο ποπκορν, χαμήλωσα τα φώτα και άνοιξα μια μπύρα, για να ζήσω την απολυτη εμπειρία του home cinema που μόνο μια επταμιση ιντσων οθονη ενός νοτεμπουκ μπορεί να προσφέρει. :P

Η ταινία ξεκίνησε μέσα σε ένα σαλόνι.
Και μέχρι να τελειώσει, δεν έφυγε από το σαλόνι η κάμερα
:confused:
Εντάξει, αυτό συμβαίνει, δηλαδή πόσα να κάνει πια ο καμεραμαν σε μια ταινία;
Έκατσα λοιπόν και έβλεπα τι συμβαίνει στο σαλόνι του ανθρώπου.

Η πλοκή της ταινίας δεν ήταν δύσκολη, απλά εγώ δεν την κατάλαβα :confused:
πάντως ήταν μια παρέα πανεπιστημιακών ή κάτι τέτοιο, και μιλουσαν για τα γερατειά και τον θάνατο ή κάτι τέτοιο...
δηλαδή νταξ, άμα θέλω να ακούσω συζήτηση για κάτι τέτοια, θα παω στο καφενείο με τα παπουδια, να παίξω και καμμιά ξερή τουλάχιστον. :mad:

Τέσπα, όσο συνεχιζόταν η ταινία, περιμενα τουλάχιστον να δω μια ερωτική σκηνη, κάτι βρε παιδί μου, έστω ενα μπουμπ φλας.
Τίποτε :confused:
Τόσος θάνατος και καθόλου έρωτας
:confused:
πω...
γι' αυτό ο υπξαρσιμος ειναι τοσο μπλεγμένη υπόθεση τελικά. δεν ασχολειται με το σεκς :confused:

Τελικά, όχι μόνο δεν έδειξε ούτε καν λιγο μπουτάκι :mad:, αλλά πέθανε κιόλας ένας στο τέλος
*(τουλάχιστον ενας, δεν ημουν συνεχώς πανω απο τη ταινία, μιλούσαμε στο τσατ για το Ιερόν Πηδάλιον)

Τελείωσε λοιπόν η ταινία, και έμεινα με μια ανάμεικτη αίσθηση...

α) Πάλι είδα ταινία που κάποιος δεν πέθαινε με τίποτα :confused: Τι στο διάολο.
β) Τι κουλτουριάρηδες άνθρωποι οι κουλτουριάδες άνθρωποι...
δεν λένε σχεδόν ποτέ "φακ γιου".
αυτο τους ξεχωρίζει από εμάς τους λουμπεν προλετάριους :eek:
γ) Τελικά, εάν είχα διαλέξει να δω την δεύτερη επιλογή μου για τη βραδιά, το "Ζοmbie Strippers", παίζει να είχα προβληματιστεί περισσότερο :confused:


Τέσπαλολ. Ήταν μια ευχάριστη βραδιά, τουλάχιστον γελάσαμε στο τσατ

Α, να βαλω και μια βαθμολογία, γιατι εχω δει τοσες ταινιες του χολλυγουντ που είμαι ειδικός πια στο καλλιτεχνικό σινεμα :)

...-1/10
σακζ :mad:







Παρεπιπτοντως, δεν δειχνει το λινκ της ταινιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

leuki kataigida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leuki kataigida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 368 μηνύματα.
Παρεπιπτοντως, δεν δειχνει το λινκ της ταινιας

Παίζει να λέει για το The Man from Earth.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Παίζει να λέει για το The Man from Earth.


ναι παιζει, αληθεια ειναι πως δεν προσεξα τιτλο. δεν κρινω βιβλιο απο το εξωφυλλο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Celebrity

Δεν μπορώ να πω ότι πήρα κάτι παραπάνω από αυτή την ταινία από ότι από τις υπόλοπες του Woody Allen.
Ευχάριστη αλλά μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Dogville

ωραίο και ιδιαίτερο, αλλά όχι τόσο ή ίσως λίγο παραπάνω από ό,τι πρέπει για να θέλω να δω και το Manderlay :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
ναι,δυστυχώς :P

Μεγάλη βλακεία.
Δεν κατάλαβα τίποτα.
Με ξενέρωσε στο πρώτο τέταρτο.
Δεν κατάφερα να την δω ολόκληρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Συμφωνῶ ἀπολύτως. Ἠλίθια ταινία μὲ ὅλην τὴ σημασία τῆς λέξεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τι λετε ρε ταινιαρα. εμενα με ειχε αγγιξει πολυ οταν την ειδα. και σαν υποθεση και σαν αισθητικη και ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Συμφωνῶ ἀπολύτως. Ἠλίθια ταινία μὲ ὅλην τὴ σημασία τῆς λέξεως.

Μεγάλη βλακεία.
Δεν κατάλαβα τίποτα.
Με ξενέρωσε στο πρώτο τέταρτο.
Δεν κατάφερα να την δω ολόκληρη.

ναι,δυστυχώς :P

Mε την Νικολ Κιντμαν είναι αυτό?

Dogville

ωραίο και ιδιαίτερο, αλλά όχι τόσο ή ίσως λίγο παραπάνω από ό,τι πρέπει για να θέλω να δω και το Manderlay :P

Είναι αριστούργημα. Δυστυχώς ο μαλάκας ο σκηνοθέτης δεν αξιώθηκε ακόμη να κάνει το τρίτο μέρος. Αλλά τι να περιμένεις απο ρεμάλια Σκανδιναβούς. Μόνο να βρίζουν τους Έλληνες ξέρουν και να κατηγορούν εμάς για τεμπέληδες...

εντός θέματος: τρέιν σπότινγκ ύστερα από 6 χρόνια. Δεν ενθουσιάστηκα τόσο όσο όταν το είχα ξαναδεί. Φταίνε οι πολλές φορές που έχω δει το πήρετοσττοσαββατόβραδο του Σεφερλή στην τιβί. Μπροστά στον Σεφερλή τίποτα δεν είναι σημαντικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τελευταια ειδα το paranorman. καλη ταινια. ειχε καποιες λεπτομεριες που στ αληθεια εσωζαν το κλίμα κ ισοροπουσαν χιουμορ και δραμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Είναι αριστούργημα. Δυστυχώς ο μαλάκας ο σκηνοθέτης δεν αξιώθηκε ακόμη να κάνει το τρίτο μέρος. Αλλά τι να περιμένεις απο ρεμάλια Σκανδιναβούς. Μόνο να βρίζουν τους Έλληνες ξέρουν και να κατηγορούν εμάς για τεμπέληδες...

αριστούργημα... όχι, με τίποτα δεν είναι αυτή η λέξη. Είναι κάτι το διαφορετικό, πολύ ιδιαίτερο από άποψη σκηνοθεσίας, (μερικών) ερμηνειών αλλά ψιλοβαρετό που και που. Θα έβλεπα (τη συνέχεια)το Manderlay μετά από αρκετό καιρό δηλαδή. Ίσως να φταίει και το ό,τι γενικά δεν γουσταρίζω τη ξανθομ(υ)αλλούσα Νικόλ :p

Trainspotting ταινιάρα. Πείτε του Ewan McGregor πως τον αγαπώ. Όχι όσο τον Ed Norton βέβαια.

Τελευταία ταινία που (ξανα)είδα μα όχι για τελευταία φορά: American History X. Πάντα με την ίδια απορία μένω: Τι θα γίνει με εμάς τους δυο Ed?
Το χω δει καμμιά δεκαριά φορές και όμως, κάθε φορά στο τέλος δακρύζω με τη σκηνή που ο Ντέρεκ αγκαλιάζει τον μέσα στα αίματα-νεκρό αδελφό του ενώ ταυτόχρονα καταλαβαίνει πως το κακό που έκανε ήταν τελικά πιο μεγάλο από όσο φοβόταν. Δε ξέρω αν φταίει η σκηνή μα και η ερμηνεία, η ευαισθησία που δε θα έλεγα πως έχω ή το γεγονός ότι τα μικρότερα αδέλφια είναι η αδυναμία μου. Κουλ? Κουλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top