Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
"Ας περιμένουν οι γυναίκες". Την προτείνω ανεπιφύλακτα!!:D

Η ιστορία διαδραματίζεται στην λίμνη Βόλβη κατά κύριο λόγο, όπου συναντιούνται τα τρία μπατζανάκια. Ο Ζουγανέλης με τον Μπακιρτζή που είναι σιδεράδες και ξεκινάν μαζί από την Θεσσαλονίκη για να πάνε στην Θάσο και ο Μπουλάς που είναι μεγαλοστέλεχος του ΠΑΣΟΚ και είναι 3 βδομάδες με όλο το σόι στην Θάσο και πάει να τους φέρει από την λίμνη.

Να την δείτε. Ιδιαίτερο χιούμορ και αρκετό γέλιο με τον Ζουγανέλη και τον Μπουλά. Επίσης η μουσική επένδυση δεν παίζεται -κοινώς σαλονικιώτικα σκυλάδικα!-:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
La Mala educación [9/10]

Προσωπικά, ό,τι κι αν φτιάξει ο Almodovar με ταξιδεύει με τη τρέλα που το περιστοιχίζει :D Ήταν ή η 3η ή η 4η φορά που το είδα, κι επειδή γενικότερα έχω πολύ καιρό να δω ταινία και μου λείπει, με κάλυψε εντελώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Bikini Zombies from The Moon



Μια πτώση μετεωρίτη σε μια παραλία της δυτικής Αγγλίας προκαλεί την ζομπο-ποίηση όλων των γυναικών. Το βάρος στην αντιμετώπιση της απειλής πέφτει στους μόνους μη-μπικινοφορούντες της ταινίας, έναν επιστήμονα αμφιβόλου σοφίας και δυο στρατιώτες, ο ένας θρησκόληπτος και κρυφο-γκέυ, ο άλλος ανεπανόρθωτος νόδουλος.


Πλοκή: ...Ποια?
Κινηματογραφία: hand camera powah.
Φωτογραφία: zoom-ερή, ειδικά στα ζόμπι :redface:

Η ατάκα: "Δεν μπορούμε να αφήσουμε την μόλυνση να επεκταθεί!
Θα σημάνει το τέλος του Πολιτισμένου Κόσμου....
...Και της Ουαλλίας, βεβαίως."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Η κακή εκπαίδευση είναι ίσως η μόνη ταινία του αλμοδοβαρ που βαρέθηκα τη ζωή μου.

Μου φάνηκε οικτρά προβλέψιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το τελεσιγραφο του μπορν και ηταν απλα τελειο!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρατατουης...βαθια υποκλιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ghost pathfinder πολύ καλή ταινία και την συνιστώ για όσους τους αρέσει η δράση και η περιπέτεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
music & lyrics ...δεν ηταν κακη...μια γλυκια ρομαντικη κομεντι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
the bourne ultimatum. γάμευσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Είδα το Death Proof. Επίσης γάμευσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
the bourne ultimatum. γάμευσε.

Το είχα δει πριν καιρό. Νομίζω το 1(The Bourne identity-Χωρίς ταυτότητα) ήταν το καλύτερο και αυτό το επόμενο. Το 2 δεν μου πολυάρεσε.

Άκουσα πως θα πάει σε συνέχειες στυλ James Bond. Έχετε ακούσει κάτι τέτοιο? Νομίζω θα έκανε επιτυχία, μάλλον όχι τόσο διαχρονική όπως του Bond, αλλά ήδη ο χαρακτήρας έχει αποκτήσει οπαδούς.:D;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
License to wed (2007) με τον Robbie Williams. Ταινιούλα, αλλά συγκινήθηκα με το love story (στην κατάστασή μου βέβαια όλα τα love stories με συγκινούν! :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
music & lyrics ...δεν ηταν κακη...μια γλυκια ρομαντικη κομεντι...
Την είχα δει στον κινηματόγραφο, όντως δεν την λες κακή, περνάς πολύ ευχάριστα δύο ώρες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Planet Terror (2007)

Aπολυτο respect!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:worship::worship::worship:
Απο τις καλυτερες ταινιες τρομου/thriller/splatter/gore/action που εχω δει!:D
Υποψην οτι προκειται για ταινια τρομου με παρα πολυ αιμα,διαμελισμους,ζομπιε και δεν συμαζευεται.(κι εγω τις λατρευω αυτες τις ταινιες!)
Το στορυ ειναι λιγο πολυ κλασσικο αλλα ειναι τοση πολη η δραση η αιματοχυσια κτλ κτλ που προσωπικα την λατρεψα!
Τρελη πορωση!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Shadow Of The Vampire"





Ενάμιση χρόνο αναπαυόταν στον σκληρό :redface: και αξιώθηκα σήμερα...


Τον κερατά τον Μάλκοβιτς.

Είναι κουρασμένος, βαριέται, διεκπαιρεώνει... Και στέκεται πέντε κλίμακες πιο πάνω από όλους τους άλλους.

Δεν νομίζω απλά να τον άγγιξε μία νεράιδα με το ραβδάκι της...
Ο άνθρωπος έχει κυριευθεί από κάποιο Πνεύμα. Ο προσωπικός του μαγνητισμός είναι αφύσικος.


Μαζί με όλα αυτά, ο Νταφόε αποδίδει έναν Ορλώκ/Νοσφεράτου μέσα από ανομολόγητους, ασπρόμαυρους εφιάλτες. Η καρικατούρα της ταινίας του Μωρνάου αποκτά ένα βάθος σχεδόν ανθρώπινο, μέσα στην καθ' όλα απάνθρωπη αύρα της.


Και πως γίνεται να συνδιαστούν αυτά τα στοιχεία μπροστά από δύο ψεύτικες καρουλοκίνητες κάμερες? Με τη μαεστρία και την σχεδσόν αρρωστημένη προσήλωση του Ελίας Μερίτζ.


Καταδίδω τα όπλα. Από δω και μπρος μόνο b-movies.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ο Μάλκοβιτς είναι Ο άντρας. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

C.M.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η C.M. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Freedom Writers (2007)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το "Hairspray". Πολύ ωραία και διασκεδαστική ταινία. Η κοπέλα που παίζει (συγγνώμη δεν θυμάμαι όνομα) θεά και ο Travolta με ρόλο παχουλής νοικοκυράς τέλειος. Περνάς πολύ ωραία και σου περνά καλά μηνύματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ratatouille
Πολύ γλυκιά και τρυφερή ταινία, με όμορφα μηνύματα για μικρούς και μεγάλους:

Django: This is the way things are; you can't change nature.
Remy: Change is nature, Dad. The part that we can influence. And it starts when we decide.
Django: [Remy turns to leave] Where are you going?
Remy: With luck, forward.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
εχω εχω!!!

κωδικας da vinci: χαλια μαυρα, δεν μου αρεσε καθολου..

alfie: με τον τζουντ λο, καλουτσικο, ωραιο τελος ειχε, θα του βαλω ενα 8/10..

the notebook: το εχω ξαναδει, εξακολουθω να μην μπορω να σπαραξω στο κλαμα οπως πολυς κοσμος που εχω ακουσει να το κανει με το συγκεκριμενο εργο, ωστοσο μου αρεσει αρκετα μπορω να πω και θα του βαλω ενα 8/10 και αυτου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top