Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
εχω εχω!!!

κωδικας da vinci: χαλια μαυρα, δεν μου αρεσε καθολου..

alfie: με τον τζουντ λο, καλουτσικο, ωραιο τελος ειχε, θα του βαλω ενα 8/10..

the notebook: το εχω ξαναδει, εξακολουθω να μην μπορω να σπαραξω στο κλαμα οπως πολυς κοσμος που εχω ακουσει να το κανει με το συγκεκριμενο εργο, ωστοσο μου αρεσει αρκετα μπορω να πω και θα του βαλω ενα 8/10 και αυτου..

Α δηλαδή δεν είμαι εγώ μόνο το alien που δεν έκλαψα όταν το είδα :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Η μαύρη ντάλια. Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Είχε στοιχεία που κάνουν ένα έργο πιασάρικο (σεξ, μπάτσοι, φόνοι, λεσβίες) αλλά ήταν τόσο τραβηγμένο από τα μαλλιά το σενάριο που στο τέλος ξενέρωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Α δηλαδή δεν είμαι εγώ μόνο το alien που δεν έκλαψα όταν το είδα :D!

αχ επιτελους ενας συνοδοιπόρος!!!!! :D
ε, ναι βρε παιδι μου.. ενταξει, δε λεω, συγκινητικο ηταν, ειδικα εκει που εκλαιγε ο παππούλης αλλα για να σπαραξω... μπααααα... δύσκολα.. :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Είδα το Bourne Ultimatum. Οι σκηνές δράσης ήταν όλα τα λεφτά. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Fantastic Four 2 - Rise Of The Silver Surfer

Μια χαρα. Αν ειστε φαν των αντιστοιχων κομικς, 2 χαρες. (3 οχι, μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο στο σεναριο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
28 εβδομάδες μετά

https://en.wikipedia.org/wiki/28_Weeks_Later

Υποθέτω θα το κάνουν κ αυτό "τριλογία" (έλεος γεμίσαμε με τριλογίες). Η 1η ταινία είχε τίτλο 28 ημέρες μετά. Ψιλοθρίλερ.
Πάντως ομολογώ, ενώ συνήθως στις ταινίες με συνέχειες η 2η είναι λιγότερο καλή από την 1η...σε αυτήν την περίπτωση, η 2η μου άρεσε πολύ περισσότερο από την 1η.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ετσι ειπε και ο αδερφος μου. Εγω ειδα το 1ο μονο. Χμμ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Fantastic Four 2 - Rise Of The Silver Surfer

Μια χαρα. Αν ειστε φαν των αντιστοιχων κομικς, 2 χαρες. (3 οχι, μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο στο σεναριο).

Παντως απο το πρωτο το βρηκα καλυτερο...απλουστατα γιατι στο πρωτο οι μαχες καπου ηταν πολυ συντομες.Τα εφε δηλαδη οσο καλα κι αν ηταν επειδη δεν ηταν μεσα σε "μαχες" και πανικο δεν σε καθηλωναν.
Στο δετερο μπορω να πω οτι εκαναν εξαιρετικη δουλεια.
ειχε μπολικη δραση, και η ταινια εκανε τον "κυκλο" της και τελειωνοντας δεν σε αφηνε με την πικρη γευση της πρωτης οτι..."Αυτο ηταν ολο?Κριμα..."
Οπως τα ειπες παντως.Εαν ελειπαν και μερικα κλισεδιαρικα χαζο αστειακια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι καλο ηταν. Ηθελα ομως λιγο διαφορετικη απεικονηση της δυναμης του Surfer. (cosmic power). Κατα τα αλλα πολυ ομορφα τα εφε και ολα. Πλακα ειχε και η σκηνη με τον Σταν Λη που δε πιστευαν οτι ειναι ο ιδιος :P

Δε μαρεσε που εξηγησαν οτι τς δυναμεις του τις παιρνει απο την σανιδα, κατι που δεν ισχυει. Ο ιδιος τις εχει, και μαλιστα εχει πολλες περισσοτερες απο οσες εδειξαν, αλλα αυτο μαλλον εγινε για να υπαρχει μια ισορροπια στο ξεκινημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Fantastic Four 2 - Rise Of The Silver Surfer

Μια χαρα. Αν ειστε φαν των αντιστοιχων κομικς, 2 χαρες. (3 οχι, μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερο στο σεναριο).

Παντως απο το πρωτο το βρηκα καλυτερο...απλουστατα γιατι στο πρωτο οι μαχες καπου ηταν πολυ συντομες.Τα εφε δηλαδη οσο καλα κι αν ηταν επειδη δεν ηταν μεσα σε "μαχες" και πανικο δεν σε καθηλωναν.
Στο δετερο μπορω να πω οτι εκαναν εξαιρετικη δουλεια.
ειχε μπολικη δραση, και η ταινια εκανε τον "κυκλο" της και τελειωνοντας δεν σε αφηνε με την πικρη γευση της πρωτης οτι..."Αυτο ηταν ολο?Κριμα..."
Οπως τα ειπες παντως.Εαν ελειπαν και μερικα κλισεδιαρικα χαζο αστειακια...:P

Ναι καλο ηταν. Ηθελα ομως λιγο διαφορετικη απεικονηση της δυναμης του Surfer. (cosmic power). Κατα τα αλλα πολυ ομορφα τα εφε και ολα. Πλακα ειχε και η σκηνη με τον Σταν Λη που δε πιστευαν οτι ειναι ο ιδιος :P

Δε μαρεσε που εξηγησαν οτι τς δυναμεις του τις παιρνει απο την σανιδα, κατι που δεν ισχυει. Ο ιδιος τις εχει, και μαλιστα εχει πολλες περισσοτερες απο οσες εδειξαν, αλλα αυτο μαλλον εγινε για να υπαρχει μια ισορροπια στο ξεκινημα.

Oh Lord, no! Εγω απο τα πρωτα δεκα λεπτα ηθελα να κοψω τις φλεβες μου, με το mood να παραμενει μεχρι το τελος της ταινιας. Τιποτα το ανατρεπτικο, καμαι εξελιξη στους χαρακτηρες, και ακομα και τα εφφε οχι κατι το πρωτοποριακο. Δυο μερες πριν, που ειχα δει το αναλογου μηκους κυματος Transformers, ειχα πολυ - πολυυυυ - πιο θετικη αποψη.

Γουστα ειναι αυτα, βεβαια, και ειδικα μαλλον αν ασχολεισαι και με το αναλογο κομικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oh Lord, no! Εγω απο τα πρωτα δεκα λεπτα ηθελα να κοψω τις φλεβες μου, με το mood να παραμενει μεχρι το τελος της ταινιας. Τιποτα το ανατρεπτικο, καμαι εξελιξη στους χαρακτηρες, και ακομα και τα εφφε οχι κατι το πρωτοποριακο. Δυο μερες πριν, που ειχα δει το αναλογου μηκους κυματος Transformers, ειχα πολυ - πολυυυυ - πιο θετικη αποψη.

Γουστα ειναι αυτα, βεβαια, και ειδικα μαλλον αν ασχολεισαι και με το αναλογο κομικ.

Bασικα προσωπικα δεν διαβαζω τα κομιξ...κανενα απο αυτα τα κομιξ δεν διαβασα ποτε.:redface:
Οποτε...δεν μπορω να συγκρινω ποσο φευγουν απο την "αληθεια".
Τωρα οσων αφορα την συγκριση των εφε, οντως δεν υπαρχει μετρο.
Το transformers σηκωσε τρομερα τον πηχη αλλα και αυτο δεν γλυτωσε απο τρυπες μεγεθους πηγαδιου.
ΑΠλως το F4 το 2ο το βνρηκα πιο ολοκληρωμενο απο το πρωτο.Με κρατησε πραγμα πολυ σημαντικο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ιnsomniac, ομως το εκρινα δεδομενου οτι ηξερα τοσο τα επιπεδα του 1ου, οσο και οτι δεν ακουστηκε οτι εγινε και καμια τρομερη μεταφορα εστω στο σικουελ. Στο ρελαντι τις γυρνανε αυτες τις ταινιες, ετσι για σουβλακια, δεν ειναι οπως τα Sin City , V, κλπ. (δυστυχως).

Τα εφε να ειναι πρωτοποριακα, ενταξει, δε θα λεγα οτι ειναι κριτηριο για να απογοητευτουμε. Να ειναι καλα εχει σημασια. Δεν ειμαστε Special Effects Designers, θεατες ειμαστε :) Και ηταν αυτα που επρεπε να ειναι. Ισως αργοτερα εξελιχθουν και αυτα.

Για τους χαρακτηρες συμφωνω, αλλα ουτε και το περιμενα να εξελιχθουν πολυ. Οι παραγωγοι πιθανοτατα στοχευουν σε μικρης ηλικιας κοινο, γιατι ξερουν οτι καμποσοι κομικ φανς θα πανε ετσι κι αλλιως να το δουν. Ε και βλακωδως δεν επενδυουν σε μια καλη μεταφορα για ολους. Παντως δε θα λεγα οτι ειχε και μηδενικη εξελιξη χαρακτηρων.

Ελπιζω μεχρι να φτασουν να κανουν ταινια για τον thanos, να βλεπουμε καλυτερες μεταφορες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"The Number 23" (2007,Jim Carrey)

Ψυχολογικο θριλερ. Δεν ηταν μαπα, αλλά ηταν αργό και σχετικα προβλεψιμο. Θετικο τελειωμα. Βοηθησε η μουσικη. 4/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ι could never be your woman, με την Μισέλ Φάιφερ...δε θα γεράσει ποτέ η ρουφιάνα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
SOS SOS SOS!!!!

Θέλω να μου πείτε γνώμες για τις εξής τρεις ταινίες (αν γινεται σημερα, γιατι μετα το μεσημερι δεν θα μπορω να δω τις απαντησεις σας): :P

1. Συνηθεις Ύποπτοι
2. 88 Λεπτά
3. Music & Lyrics

ευχαριστώ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το 1 από μένα...το 3 είναι γλυκανάλατο, το 2 δράσης (όχι και πολύ καλής):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχαααα...
βασικα θα τα δουμε και τα 3.. θα κανουμε την ημερα του σινεφιλ με κατι φιλους και για πρωτη φορα αποφασισαμε αυτες τις 3..
αλλα δεν τις εχει δει κανενας και ειπαμε να παρουμε και καμια αλλη γνωμη.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ε τότε, κάνατε ωραία διαλογή, από διάφορα είδη!

παίζει και να σας πάρει ο ύπνος στα μισά της δεύτερης:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diavoleas

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
"this is england"
μαλακία ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
ε τότε, κάνατε ωραία διαλογή, από διάφορα είδη!

παίζει και να σας πάρει ο ύπνος στα μισά της δεύτερης:P

ναι ε; :worry: ουπς... :P

βεβαια, εδω που τα λεμε, δεν πειραζει και πολυ γιατι μετα τη δευτερη ταινια εχουμε βαλει διακοπη για μεσημεριανο υπνο για οσους θελουν.. :P οποτε, μ'ενα σμπάρο, δυό τρυγόνια.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top