Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ουπς κι εγώ ξέχασα δύο ταινίες, μου επιτρέπετε να συμπληρώσω ε;

1.Johnny Got His Gun [8/10]

...πραγματικά με εντυπωσίασε.

Καταπληκτική ταινία. Από τις αγαπημένες μου. Όποιος δεν την είδε πρέπει να τη δει όπωσδήποτε.

Η τελευταία που (ξανα)είδα ήταν οι 300. Φοβερή. Όχι για την ιστορική της ακρίβεια (αν και δεν απέχει τόσο πολύ όσο κάποιοι θέλουν να νομίζουν...), όσο για τα εφέ και τον εκπληκτικό της περιφερειακό ήχο. Και βέβαια το κόμικ από το οποίο προήλθε είναι πάρα πολύ καλό. Θα πρότεινα να το διαβάσετε όσοι είδατε την ταινία και σας άρεσε.

Φίλη suspiria να υποθέσω ότι είσαι fan του ανεπανάληπτου Dario Argento;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tofugirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tofugirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Eίδα (ξανά) το Gosford Park. Δεν ξέρω γιατί μου αρέσει τόσο αυτή η ταινία, πάντως μου φαίνεται απίστευτα διασκεδαστική. [...] Αν ξέμεινε κάποιος χωρίς να την δει ας το κάνει. ;) Έχει και αρκετά καλές ερμηνείες.

Την είδα πρόσφατα και μου άρεσε πάρα πολύ ~ έκαναν πολύ καλή δουλειά στην αναπαράσταση σχέσεων υπηρετικού προσωπικού με τους κυρίους...Πολύ ενδιαφέροντα τα έξτρας στο dvd με τους αληθινούς μπάτλερ να μιλούν για τη δουλειά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λακτίζ...

Νεοφερμένος

Η Λακτίζ... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το Pearl harbour.
Είναι παλιό βέβαια, αλλά το λατρεύω.
Το μόνο άσχημο είναι
που πεθαίνει ο Danny (Josh Hartnett) και ζει ο άλλος ( o Ben Affleck που δεν μ' αρέσει καθόλου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μη ξεχνάμε τα spoiler tags please... Μερικοί δεν έχουν δει τις ταινίες στις οποίες αναφερόμαστε :)

εδώ το κρυφό κείμενο [/ spoiler]

*χωρίς το κενό ανάμεσα στο / και τη λέξη "spoiler" στο τελευταίο tag
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
I Am Legend

στο πρωτο μισο με κρατησε, αλλα μετα το πηρε η μπαλα, ειδηκα το τελος ειναι η απολυτη απαγοητευση.
κατασταρφηκε κατα την γνωμη μου ο Will Smith με αυτην την ταινια

5/10

Lions And Lambs

μου αρεσε παρα πολυ! την θεωρησα μια σφαλιαρα και μιση στην αμερικανικη πολιτικη.

8/10

American Gangster

Απλα εξαιρετικη για μενα! με πολυ καλη σκηνοθεσια και ηθοπιοια απο τους Denzel + Russell

9/10



Τωρα ετοιμαζομαι για Pulp Fiction
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υou kill me (2007)
Καλή, παίρνει 7. Με συμμορίες και ένα πληρωμένο δολοφόνο που προσπαθεί να απεξαρτηθεί από το αλκοόλ, σε κρατάει ξύπνιο (βασικό, εγώ κοιμάμαι συνήθως στο μισάωρο :P)
No Reservations (2007)
Mε την Καθριν Ζετα Τζοουνς στον ρόλο μιας μοναχικής, επιτυχημένης επαγγελματικά γυναίκας, που καταλήγει στο τέλος με μια ευτυχισμένη οικογένεια, είναι μάλλον προβλέψιμη, αλλά καλούλα για να περάσετε δύο ωρίτσες. 7 κι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Μόλις είδα το "4 luni, 3 saptamani si 2 zile" (aka "4 months 3 weeks and 2 days"). Πολύ καλή ταινία. Απλή, ανθρώπινη, βγαλμένη μέσα από τη ζωή. Χωρίς περιττά εφέ, μουσικές κτλ, σε κάνει να νιώσεις στο πετσί σου το δράμα των πρωταγωνιστών. Είναι η μόνη ρουμάνικη ταινία που έχω δει και ομολογώ ότι εξεπλάγην και θέλω κι άλλες ταινίες τέτοιου είδους :P

Α! Η ταινία διαπραγματεύεται ένα ενδιαφέρον θέμα, αυτό
της έκτρωσης
. :)

8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Α! Η ταινία διαπραγματεύεται ένα ενδιαφέρον θέμα, αυτό
της έκτρωσης
. :)

Χρειάζονται τόσα σπόιλερ ταγκς? Αν κάποιος δει την ταινία θα καταλάβει για πιο θέμα μιλάει η ταινία, σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
ναι μωρέ... μετά τα πρώτα 20 λεπτά, αλλά ξέρω γω... πολλοί μπορεί να σπάζονται κ με τέτοιες εξηγήσεις, οπότε καλού - κακού είπα να βάλω spoiler tags :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χαίρομαι που σ' άρεσε Μοναχέ, την έχω στα υπόψιν για να την δω σύντομα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
I Am Legend

στο πρωτο μισο με κρατησε, αλλα μετα το πηρε η μπαλα, ειδηκα το τελος ειναι η απολυτη απαγοητευση.
κατασταρφηκε κατα την γνωμη μου ο Will Smith με αυτην την ταινια

5/10

Δεν την έχω δει ακόμη, αλλά έχω ακούσει μικτές απόψεις. Δείτε και την πρώτη. "The last man on earth" με τον Vincent Price. Low budget αλλά πάρα πολύ καλή. Και φαντάζομαι καλύτερη από την καινούρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χαίρομαι που σ' άρεσε Μοναχέ, την έχω στα υπόψιν για να την δω σύντομα! :)
Νομίζω θα σου αρέσει... Βασικά αυτή η ταινία θα έλεγα ότι μάλλον αγγίζει περισσότερο τις γυναίκες κ λιγότερο τους άνδρες (μη ακούσω σχόλια για τον ανδρισμό μου :P :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hfaistion

Νεοφερμένος

Ο hfaistion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
συμφωνο με τον HUNTER κανει κοιλια I AM LEGEND και επειδει εχω δει παρα πολλες ταινιες στην ζωη μου :) η ταινια ειναι remake μιας παλια ταινιας του ΤΣΑΡΛΤΟΝ ΗΣΤΟΝ δεκαετιας του 70 νομιζω απλως η ταινια εχει λιγω αλλαγμενα τα τερατα:D.πολυ καλη αριστη ,superve ειναι Η ΑΜΕRIKAN GANGSTER ΔΙΝΕΙ ΡΕΣΤΑ Ο DENZEL .ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.απο βασιλιας κλητηρας denzel (στον ρολο του στην ταινια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Είδα χθές το '' The golden compass''! Πολύ ωραία ταινία, μου άρεσε πολύ! Μου θύμισε τον Άρχοντα, αν και δεν μου φάνηκε τόσο ατμοσφαιρικό όσο η τριλογία του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είδα το "Death Proof", του Ταραντίνο... Εντάξει... γέλιο, (αρκετή) βία και πολύ τρέλα :P Πέρασα την ώρα μου ευχάριστα σε γενικές γραμμές :)

Το όλο πράγμα δεν είναι βασισμένο τόσο στους διαλόγους ή το σενάριο, όσο στις εναλλαγές των σκηνών και γενικότερα στην σκηνοθεσία

8/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Good Will Hunting (1997)

Καλή ταινιούλα για το σπίτι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Transformers.

+ καποιες φασεις ειχαν γελιο
+ γραφικα
+ καποιες σκηνες δρασης
+ η φωνη του Οπτιμους (η αυθεντικη)
+ καλο soundtrack
+ καλος ο πιτσιρικάς

- το σεναριο (το ποιο ; )
- τα ρομποτ ηταν υπερβολικα πολυπλοκα με υπερβολικα πολλες κινησεις μεχρι να μεταμορφωθουν, και λογω ολων αυτων φυσικα, ήταν και δυσκολα αναγνωρισιμα.

Δυστυχως, επειδη το σεναριο ειναι ο σημαντικοτερος παραγοντας, η ταινια ΔΕ λεει. Και κριμα κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Bobby.

Σκηνοθετημένη από τον Emilio Estevez, με πλούσιο καστ ηθοποιών. Πολύ καλή ταινία, μωσαϊκό σκηνών μικρών ηρώων, που με κάποιο τρόπο σχετίζονται με τη δολοφονία του Robert Kennedy στο τέλος του έργου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Devil Wears Prada (2006)


Χάσιμο χρόνου...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εμένα μ' άρεσε η ταινιούλα αυτή Φάνταγκο! Πολύ χαριτωμένη κι εύπεπτη και φοβερά ρούχα και παπούτσια! (Δεν είχα αξιώσεις φυσικά :) )

Τελευταία ταινία που είδα ήταν το Suburban Girl (2007) με Sarah Michelle Gellar και Alec Baldwin. Δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα, αλλά δεν ήταν και χάλια. Βλέπεται, μου θύμισε λίγο τον έρωτα της Carrie με τον Mr Big στο Sex and the City. 6/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top