Ποια ήταν η τελευταία ταινία που παρακολουθήσατε;

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οπως π.χ. οταν
παλεψε για πρωτη φορα γυμνος με το γκρετελ(?), ειχαν κατι μερικα λαθη ως προς τα "μεγαθη".
Ενω στην αρχη το τερας ηταν πανυψηλο και τεραστιο (η βασιλισσα οταν ηταν πεσμενα αναμεσα στα ποδια του ηταν οσο η πατουσα του), σε καποια φαση κι ενω παλευαν ο Beowulf ηταν το ιδιο ψηλος με αυτο.
Και οταν τον ειχε καβαλησει στην πλατη και μετα σε καποια φαση ειχαν κανει λαθη.
[...]
Η αληθεια ομως (για εμενα τουλαχιστον) ειναι οτι εαν δουλεψουν πανω σε αυτες τις βασεις και χωσουν ακομα μερικα λεφτα θα τριβουμε τα ματια μας.
Βασικά, δεν ήταν λάθος η αλλαγή του μεγέθους, απλά όσο πληγωνόταν το τέρας, τόσο μίκραινε και έπαιρνε την ανθρώπινη μορφή του. Όπως και ο δράκος που όταν πέθανε έγινε άνθρωπος. Τουλάχιστον εγώ αυτό κατάλαβα :)
Και εγώ ανυπομονώ να δω την επόμενη αντίστοιχη ταινία, που ελπίζω να είναι καλύτερη. Ακόμα και για αυτήν την ταινία πάντως, δεν λυπήθηκα τα 12? που έδωσα για το εισιτήριο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Aυτο το σκεφτηκα κι εγω και οντως λογικα ισχυει, αλλα απο τον πρωτο σαλτο στην πλατη του?
Ηταν λιγο βιαστικη κινηση...
Σορυ αλλα 12 ευρω εισητηριο?:eek:
Σε ποια αιθουσα την ειδες?Η τοσο εχουν παει στην Ελλαδα πλεον?
(ψιλοελεος...:/:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Σορυ αλλα 12 ευρω εισητηριο?:eek:
Σε ποια αιθουσα την ειδες?Η τοσο εχουν παει στην Ελλαδα πλεον?
(ψιλοελεος...:/:)
Στα RealD στα Village. Τόσο έχουν όσες προβάλλονται στο τρισδιάστατο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
για το taking lives έχω γράψει ολόκληρη εγγραφή στο blog μου... Δεν μου άρεσε καθόλου. Σαν πορνό μου φάνηκε... Μόνο γι'αυτές τις σκηνές πούλησε (αν πούλησε) η ταινία. Κατα το story...:down:

Ωχχ τσάμπα την ενοικίασα; :worry: Τουλάχιστον εύχομαι να μην κοιμηθώ στην πολυθρόνα :P

Υ.γ.: Μιας και το Blog σου δεν υπάρχει πλέον, το κείμενο που θα το βρω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Στα RealD στα Village. Τόσο έχουν όσες προβάλλονται στο τρισδιάστατο. :)

Α ενταξει...ειπα κι εγω...
Δηλαδη το εισητηριο σε κανονικη αιθουσα (οχι VΜax) ποσο παει?
9 ευρω περιπου?
Το καλοκαιρι αν θυμαμαι καλα ειδα το Transformers στην VMAx αλλα δεν θυμαμαι ποσα εδωσα...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Α ενταξει...ειπα κι εγω...
Δηλαδη το εισητηριο σε κανονικη αιθουσα (οχι VΜax) ποσο παει?
9 ευρω περιπου?
Θα σε γελάσω. Νομίζω ότι είναι 7? κανονικά και κάποιες φορές έχει έκπτωση τις καθημερινές και είναι 6?. Έχω καιρό να πάω (από το Beowulf) σε σινεμά της Αθήνας και δεν είμαι σίγουρος.

Ωστόσο να πω, ότι έχω πάρει από την αρχή αυτό το topic και ξεδιαλέγω ταινίες που έχετε προτείνει για να δω. Πρέπει να έχω μαζέψει καμιά 40άρα και είμαι ακόμα στην 97/155 σελίδες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μόλις τελείωσα το διάβασμα όλου του θέματος από την αρχή και συγκέντρωσα μόλις 60(!!) ταινίες που θέλω να δω από προτάσεις σας... :worry:
Και εγώ που νόμιζα ότι βλέπω πολλές ταινίες.

Anyway για σήμερα είδα ξανά το
The Jacket (2005)




Το ξαναείδα γιατί δεν θυμόμουν ότι το έχω δει. Πρώτη φορά το παθαίνω. Ωραία ταινιούλα πάντως, βλέπεται ευχάριστα σπίτι με ποπ κορν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
fandagouli, δεν μου τις στέλνεις με πιμί, γιατί και εγώ διαβάζω το θρεντ για προτάσεις ταινιών, τώρα που έχω φρι τάιμ..
αν μπορείς, φυσικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Me too,fandago...αν έχεις την καλοσύνη και το χρόνο:)Ή τουλάχιστον να μου πείτε πώς λέγεται το thread που προτείνουμε ταινίες?Γιατί το ψάχνω αλλά δεν το βρίσκω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το hallowen καλό μπορώ να πώ, ένα 8 το πήρε απο μένα με αριστα το 10, μου θύμησε τα παλιά, δεν το πιάνει ακριβως αλλα είχε ενδιαφέρων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
The Departed (2006)

Crime / Drama / Thriller


Μάλλον μόνο σε εμένα δεν άρεσε η ταινία. Όχι ότι την βρήκα χάλια, αλλά ήταν απλά μέτρια. Απορώ πάντως, για πόσο καιρό ακόμα θα θεωρείται ο Leonardo DiCaprio ηθοποιός! Άλλους υποψήφιους δεν είχαν για τον ρόλο;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoZarT

Νεοφερμένος

Ο MoZarT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στο Cinema το μολις χωρισα,dvd το συμβολαιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μια μικρού μήκους ταινία animation, φτιαγμένη από ένα άτομο (πλην μουσικής). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Sweeny Todd-the barber of fleet sreet.Φοβερος ο Depp,υπεροχη σκηνοθεσια κ μουσικη που αξιζε οσκαρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Εγώ τελευταία είδα το The Atonement και το Juno. Η πρώτη καλή ήταν αν και σε πολλά σημεία έκανε κοιλιά αλλά η δεύτερη προσωπικά δε μου άρεσε καθόλου. Απορώ κιόλας γιατί έχει τόσο υψηλή βαθμολογία. Δε γέλασα σε κανένα σημείο και μάλιστα πολλές φορές με έκανε να πω "άντε, πότε θα τελειώσει;;;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
2046 (2004)

Drama / Fantasy / Romance / Sci-Fi


Δυστυχώς δεν είμαι τόσο σινεφίλ για να αντέξω τις 2 ώρες και 10 λεπτά της ταινίας. Στα 40 λεπτά το έκλεισα... Για αυτά τα 40 λεπτά μπορώ να πω ότι είχε ωραία μουσική επένδυση, αλλά το σενάριο δεν σε κρατούσε, εξού και το αποτέλεσμα.


Fido (2006)

Comedy / Horror / Sci-Fi


Αδιάφορη. Ακόμα μια απόδειξη ότι με τους Αμερικανούς έχουμε τελείως διαφορετική αίσθηση χιούμορ, αφού στο imdb έχει βαθμολογία 7 και εγώ δεν θα του έβαζα ούτε 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Persepolis (2007)
https://www.imdb.com/title/tt0808417

Η πραγματική ιστορία της Marjane Satrapi στα ταραγμένα χρόνια του Ιράν, πλαισιωμένη από πολύ χιούμορ μέσα από δραματικές καταστάσεις. Υπέροχη ταινία! Το ρετρό στοιχείο του κινούμενου σχεδίου δεν χαλάει την ταινία, ίσα-ίσα κάνει την ατμόσφαιρα ακόμα καλύτερη. Βασικά πρόκειται για το κλασικό γαλλικό στυλ του κινουμένου σχεδίου. Επίσης, η μουσική είναι πάρα πολύ ωραία.
9/10 χαλαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Η τελευταια ταινια που ειδα ηταν χθες και ηταν το Final Fantasy VII: Advent Children του 2005 (https://www.imdb.com/title/tt0385700/) και μου αρεσε υπερβολικα μιας και ειμαι απο μικρος fan του final fantasy.. nintendo και τετοια :P
Το πρωτο παντως final fantasy που βγηκε σε ταινια (the spirit within) ηταν απογοητευση μιας και δεν ειχε καμια σχεση με το παιχνιδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι το Advent Children είναι πολύ καλό, αλλά διαφωνώ ότι το Spirit Within ήταν απογοήτευση. Μπορεί να μην είχε σχέση με το παιχνίδι, αλλά ήταν η πρώτη ταινία animation φτιαγμένη εξολοκλήρου από υπολογιστή με ανθρώπινους χαρακτήρες τόσο αληθοφανής (δεν μιλάω για toy story). Οπότε και μόνο για αυτό, μόνο απογοήτευση δεν θα μπορούσε να είναι. Προσωπικά μου άρεσε και σαν υπόθεση μιας και δεν έχω καμία σχέση με τα παιχνίδια της σειράς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superstarr

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ισως αν το πρωτο δεν ειχε τιτλο "final fantasy" να μου αρεσε κι εμενα.. Περιμενα τους χαρακτηρες του παιχνιδιου και στορυ που να εχει καποια σχεση.. Ισως γι'αυτο.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top