Ποιος κέρδισε το φλουρί στο σπίτι σας;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μολις πληροφορήθηκα ότι η αδερφή μου κέρδισε για άλλη μια φορά το φλουρί στο σπίτι της θείας μου

Ηταν στημένο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phneloph !!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
στην 1η ο αδερφος μου:ropalo:
στην 2η Εγωω:yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
το σπίτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Στην κουνιάδα μου.
Στο πατρικό μου έπεσε στη μαμά μου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ο θείος μου και σε΄να άλλο τραπέζι κέρδισε η Παναγία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Σε μία από τις τρεις (ε,τόσοι συγγενείς,τόσα τραπέζια..!!) εγώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mea Culpa

Νεοφερμένος

Η Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Στο σπίτι μου επιτέλους το φλουρί έτυχε σε μένα...μακάρι να 'ναι όντως τυχερό! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Η αδερφούλα μου το κέρδισε! Για άλλη μια φορά! :hehe: Καλότυχη να 'ναι!

Και η άλλη ''αδερφούλα'' μου στην Θεσσαλονίκη το κέρδισε. :redface:
:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Καλά φέτος είμαι τραγική!:hehe:
Έκοψαν και στην Κεφαλονιά, για εμένα και τον αδερφό μου, στην γιαγιά μου και το κέρδισα μισό-μισό εγώ με τον αδερφό μου!:happy:
Ας είμαι τόσο τυχερή όσο με τις βασιλόπιτες φέτος!:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Παιδαγωγός και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
ο μεγαλος μου αδερφος το ετυχε και αυτη την χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Τι εννοείτε οτι το φλουρι το ετυχε ο αγιος βασιλης; Κόβετε και γι' αυτον κομμάτι;
Σου απάντησε ήδη πιο πάνω η γιαγιά Σοφία απο το Παρα Πέντε!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
ξ ε χ ά σ α μ ε να πάρουμε βασιλόπιττα, :laugh:

θα πάρω όμως αύριο, πιάνει δεν πιάνει; :P

:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ξ ε χ ά σ α μ ε να πάρουμε βασιλόπιττα, :laugh:

θα πάρω όμως αύριο, πιάνει δεν πιάνει; :P

:laugh:
Πιάνει ρε συ και εμείς στο σπίτι όλες τις χρονιές κόβαμε βασιλόπιτα 1 βδομάδα+ μετά την πρωτοχρονιά :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
και στα σχολεία μια βδομάδα μετά κόβουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
και στα σχολεία μια βδομάδα μετά κόβουν :P
Ναι ρε συ τα σχολεία δεν είναι ανοιχτά πρωτοχρονιά για να κόψουν τότε βασιλόπιτα. Άσε που την κόβουν οπότε θυμηθούν. Εμάς σχεδόν πάντα τέλη ιανουαρίου μας έφερναν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Ναι ρε συ τα σχολεία δεν είναι ανοιχτά πρωτοχρονιά για να κόψουν τότε βασιλόπιτα. Άσε που την κόβουν οπότε θυμηθούν. Εμάς σχεδόν πάντα τέλη ιανουαρίου μας έφερναν:P

σε εμάς είχε τύχει 3 φορές να ΜΗΝ έχει φλουρί η βασιλόπιτα :hehe::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
σε εμάς είχε τύχει 3 φορές να ΜΗΝ έχει φλουρί η βασιλόπιτα :hehe::P
Ωραίο και αυτό πρωτοτυπία :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Ωραίο και αυτό πρωτοτυπία :hehe:

για τις 2 περιπτώσεις πιστεύω ότι κάποιος
μαθητής το έφαγε χωρίς να το καταλάβει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έχω πετύχει φλουρί στο σχολείο!!!! :clapup:

Γ' Γυμνασίου (από τις καλύτερες σχολικές χρονιές μου
) και έπρεπε να επιλέξω κομμάτι πρώτη (γιατί το επίθετο μου αρχίζει από "Α"). Παρατηρώ λοιπόν όλα τα κομμάτια με την...ησυχία μου :whistle:. Ξαφνικά, ένα κομμάτι κυριολεκτικά αιχμαλωτίζει το μάτι μου! Το παίρνω, και εκεί που τρώω, τσουπ, ξεπετάγεται το φλουρί στο κομμάτι! Φλερτάρω για λίγο με την ιδέα να το φάω και να κάνω ότι πνίγομαι να τρομάξω τους φίλους μου, αλλά τελικά ο ενθουσιασμός μου υπερισχύει και κάνω στις φίλες μου: <<Μην φρικάρετε! Πέτυχα το φλουρί! :P>>. Κι αρχίζουν όοοοολες να ουρλιάζουν, χαμός γινόταν! :redface: Μόλις πάμε πάνω στην τάξη, περνάει μια καθηγήτρια και ρωτάει ποιος κέρδισε το φλουρί. Σηκώνω δειλά δειλά το χέρι μου
και έρχεται αυτή, μου εύχεται και μου δίνει το δώρο μου! Ένα βιβλίο του Αρκά. Και μετά, επιμένει να βγάλουμε όλη τάξη φωτογραφία, με εμένα στο κέντρο, να κρατάω το φλουρί και το δώρο! :| Εγώ φυσικά αρνούμαι (με έπιασαν οι ντροπές μου :redface:) και τελικά το πειραχτήρι της τάξης μας και εγκάρδιος φίλος μου, κράτησε αυτός το...φλουρί για μένα :P.

Αξέχαστες στιγμές!
Και όταν γύρισα στο σπίτι, με παίρνει αγκαλιά η μικρή αδελφή μου και ξεφωνίζει χαρούμενη: ''Κέρδισα το φλουρί στην φλουρόπιτα στο σχολείο!!!''. Πέθανα :hehe:. Περιττό να πω ότι εκείνη τη χρονιά κέρδισε και ο μπαμπάς και η μαμά το φλουρί στην δουλειά τους!Μόνο η μεσαία αδελφή έμεινε παραπονεμένη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ο χριστός...Γαμώ τη παναγία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top