Ποιο είναι το τέλειο σώμα για εσάς;

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γιατί οποιος έχει ένα τέτοιο σώμα είναι απαραίτητα και ψώνιο;
Καλό να ξεφεύγουμε από τέτοια στερεοτυπα. Μιας και στα μάτια μου έστω δείχνουν κυρίως πίκρα και είναι κρίμα και ανώφελο.
Μα δεν είναι απαραίτητα ψώνιο !
Δεν ισχύει για όλους, αλλα για κάποιους ισχύει και το έχω δει .
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,991 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέλειο σώμα. Η ομορφιά είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα.
Για μένα παντως η γυναίκα δεν πρέπει να είναι μικρότερη από τον άνδρα. Και καλό είναι να έχει πιασίματα :P
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,004 μηνύματα.
νομίζω ότι υπάρχουν hard coded στο dna μας κάποια κριτήρια για το ωραίο σώμα. εντελώς ζωώδη κριτήρια. ένστικτα που έχουν να κάνουν με θέματα αναπαραγωγής, επιβίωσης κλπ. κανείς δεν μπορεί να ξεφύγει απ' αυτά. ένα υγιές σώμα είναι πάντα θελκτικό.

(κρίμα, γιατί είμαι χοντρέλας :( )
 

kamekiwii23

Νεοφερμένος

Ο kamekiwii23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
στις γυναικες μ αρεσει το ψιλολιγνο, μοντελε (skinny αλλά οχι επικινδυνα αδυνατο) σωματοτυπο με ωραια ποδια γυρω στο 170. 🤌🏻

στους αντρες το υψος μετραει πιο πολυ απο τα αλλα. 1.85 + και ειναι pass
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Eιναι η ωριμότητα που αποπνέει ο τρόπος γραφής του :happy:


Το θέμα δεν ειναι να τρώς και να μη παχαίνεις αλλα αν βγαλεις μπλούζα τι έχεις απο κάτω μυϊκά. :cool:

άσε με και περιβάλλομαι από πολλά τέτοια άτομα.

Εγώ αναπνέω και παχαίνω και αυτοί τρώνε για τον Αλη Πασά και τους 40 κλέφτες μαζί και ειναι φιτ:lol:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,308 μηνύματα.
άσε με και περιβάλλομαι από πολλά τέτοια άτομα.

Εγώ αναπνέω και παχαίνω και αυτοί τρώνε για τον Αλη Πασά και τους 40 κλέφτες μαζί :lol:
Όντως είναι καλό να μην φουσκώνεις με την έννοια να παίρνεις πολλά κιλά, ωστόσο ανεξάρτητα από αυτό, όλοι κάνουν κοιλίτσα.

Στις γυναίκες δεν είναι τόσο αντιαισθητικο, έως και καθόλου για αρκετούς. Στους άντρες είναι περισσότερο, εάν και μερικές δεν τις ενοχλεί καθόλου.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Όντως είναι καλό να μην φουσκώνεις με την έννοια να παίρνεις πολλά κιλά, ωστόσο ανεξάρτητα από αυτό, όλοι κάνουν κοιλίτσα.

Στις γυναίκες δεν είναι τόσο αντιαισθητικο, έως και καθόλου για αρκετούς. Στους άντρες είναι περισσότερο, εάν και μερικές δεν τις ενοχλεί καθόλου.

Δεν πειράζει , ενοχλεί εμάς !

Ε δεν θα γίνω και σωματικά όπως θέλει η δικιά μου ! Αμα δεν της αρέσει οπως ειμαι μάλλον πρέπει να βρεί άλλον.

40-50 πλησιάζουν θα έχουμε κορμάκι πέτρα όχι αστεία. Κοιλιές και ιστορίες not for me. :cool:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Όντως είναι καλό να μην φουσκώνεις με την έννοια να παίρνεις πολλά κιλά, ωστόσο ανεξάρτητα από αυτό, όλοι κάνουν κοιλίτσα.

Στις γυναίκες δεν είναι τόσο αντιαισθητικο, έως και καθόλου για αρκετούς. Στους άντρες είναι περισσότερο, εάν και μερικές δεν τις ενοχλεί καθόλου.

Εγώ έχω αντίθετη άποψη.

Θεωρώ ότι ο άντρας 1000 φορες να έχει κοιλίτσα, παρά μπούτια και περιφέρεια. Άντρας με κοιλίτσα σα καραμελιτσα λένε. Εμένα μαρεσει στα φυσιολογικά πλαίσια, δεν μαρεσουν οι σφιχτερμαν ιδιαίτερα :angel:

Ολοι οι άνθρωποι είναι όμορφοι με καμπύλες ή μη, κιλά η μη, αρκεί να είναι στα πλαίσια που είναι υγιεις. Ο αριθμός επίσης πολλές φορές στη ζυγαριά δεν λέει πολλά. Είναι ο δείκτης σώματος περισσότερο κτλ.

Επίσης περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,308 μηνύματα.
Δεν πειράζει , ενοχλεί εμάς !

Ε δεν θα γίνω και σωματικά όπως θέλει η δικιά μου ! Αμα δεν της αρέσει οπως ειμαι μάλλον πρέπει να βρεί άλλον.

40-50 πλησιάζουν θα έχουμε κορμάκι πέτρα όχι αστεία. Κοιλιές και ιστορίες not for me. :cool:
Δεν νομίζω να σε απέρριπτε και καμιά επειδή δεν έχεις κοιλιά. Δεν το έχω ξανακουσει :laugh:.

Εγώ έχω αντίθετη άποψη.

Θεωρώ ότι ο άντρας 1000 φορες να έχει κοιλίτσα, παρά μπούτια και περιφέρεια. Άντρας με κοιλίτσα σα καραμελιτσα λένε. Εμένα μαρεσει στα φυσιολογικά πλαίσια, δεν μαρεσουν οι σφιχτερμαν ιδιαίτερα :angel:

Ολοι οι άνθρωποι είναι όμορφοι με καμπύλες ή μη, κιλά η μη, αρκεί να είναι στα πλαίσια που είναι υγιεις. Ο αριθμός επίσης πολλές φορές στη ζυγαριά δεν λέει πολλά. Είναι ο δείκτης σώματος περισσότερο κτλ.

Επίσης περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
Βρήκαμε την belly enjoyer :bleh:.
Αλλά ναι γούστα είναι αυτά, όσο είναι σε φυσιολογικά πλαίσια όπως λες δεν είναι immediate turn off κατά την γνώμη μου. Και στα δύο φύλα πάντως νομίζω ότι δεν αρέσει η υπερβολή είτε προς το αγυμναστος είτε προς το γυμνασμενος.

Τα κιλά είναι σχετικά όντως. Άλλο να είσαι 100 κιλά και να είσαι 1.65 και αγυμναστος και άλλο 1.90 και γυμνασμενος. Ίδια κιλά αλλά για διαφορετικούς λόγους. Οι περισσότεροι άνθρωποι πάντως που παχαινουν τόσο ανεξέλεγκτα συνήθως έχουν και κάποιο άλλο θέμα υγείας που θέλει πολύ αυστηρή δίαιτα.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.
IMG_7343.jpeg
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Δεν νομίζω να σε απέρριπτε και καμιά επειδή δεν έχεις κοιλιά
Γενικα το να απορρίψεις κάποιον για κάτι τόσο ασήμαντο λέει πολλά για το τι άνθρωπος είσαι. 🤷🏼‍♀️
Και στα δύο φύλα πάντως νομίζω ότι δεν αρέσει η υπερβολή είτε προς το αγυμναστος είτε προς το γυμνασμενος.

Τα κιλά είναι σχετικά όντως. Άλλο να είσαι 100 κιλά και να είσαι 1.65 και αγυμναστος και άλλο 1.90 και γυμνασμενος. Ίδια κιλά αλλά για διαφορετικούς λόγους. Οι περισσότεροι άνθρωποι πάντως που παχαινουν τόσο ανεξέλεγκτα συνήθως έχουν και κάποιο άλλο θέμα υγείας που θέλει πολύ αυστηρή δίαιτα.
Γενικα το να έχεις 10-12 κιλά παραπάνω δεν είναι τίποτα σε πολλες περιπτωσεις κατά τη γνώμη μου. Ειδικά στον άνδρα. Αν έχει μια υγιή ζωή και προσέχει τον εαυτό του όλα καλά. Δεν θα μπορούσα να ζήσω με άνθρωπο που τρώει μόνο πρωτεΐνες και αυγά και τέτοια... με τίποτα. Δεν τους κρίνω, απλά δεν θα μπορούσα να τους ακολουθήσω.

Εγώ ας πούμε είμαι πολύ βαρυκοκκαλη και έχω αρκετή μυική μαζα, χωρίς να γυμνάζομαι ιδιαίτερα. Η διατροφολόγος μου λέει ότι το ιδανικό βάρος για εμένα που ειναι κανονικά τα 65 κιλά, δεν θα μου πήγαινε να στεγνωσω τόσο.. αλλά να παραμείνω στα 70-75 κι συμφωνώ μαζί της. Άλλωστε οι διατροφολόγοι σε μια διατροφή ο στόχος τους είναι να χάσεις όσο περισσότερο λίπος μπορείς, αλλά να κρατήσεις τη μυική σου μαζα.

Δύο άνθρωποι επίσης μπορεί να είναι ακριβώς στα ίδια κιλά και ύψος αλλά ο ένας να έχει 40% λίπους κι ο άλλος 20%... είναι μια τελείως διαφορετική εικόνα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.
Γενικα το να απορρίψεις κάποιον για κάτι τόσο ασήμαντο λέει πολλά για το τι άνθρωπος είσαι. 🤷🏼‍♀️
Ας πω κάποια πράγματα πάνω σε αυτό.
Οχι, το να απορρίψεις κάποιον εκ των προτέρων επειδή δεν είναι εμφανισιακά όπως τον θες δεν είναι κακό πράγμα και δεν δείχνει κάτι για σένα. Κάποια πράγματα είναι turn offs μικρά ή μεγάλα.
Δεύτερον, το να γουστάρεις κάποιον και στην πορεία να αλλάξει σωματικά προς το χειρότερο και να σταματήσεις να τον γουστάρεις επίσης δεν είναι κακό. You didnt sign up for this και αν σταματήσει ο άλλος να σε ελκύει σεξουαλικά είναι game over. Όσο μικρή η μεγάλη η αλλαγή.
Δεν λειτουργούμε όλοι το ίδιο αλλά να μη βάλουμε και ταμπέλες.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Ας πω κάποια πράγματα πάνω σε αυτό.
Οχι, το να απορρίψεις κάποιον εκ των προτέρων επειδή δεν είναι εμφανισιακά όπως τον θες δεν είναι κακό πράγμα και δεν δείχνει κάτι για σένα. Κάποια πράγματα είναι turn offs μικρά ή μεγάλα.
Δεύτερον, το να γουστάρεις κάποιον και στην πορεία να αλλάξει σωματικά προς το χειρότερο και να σταματήσεις να τον γουστάρεις επίσης δεν είναι κακό. You didnt sign up for this και αν σταματήσει ο άλλος να σε ελκύει σεξουαλικά είναι game over. Όσο μικρή η μεγάλη η αλλαγή.
Δεν λειτουργούμε όλοι το ίδιο αλλά να μη βάλουμε και ταμπέλες.

Δηλαδή αν ένας άνθρωπος σε ελκύει εμφανισιακά, είναι ο τύπος σου, σου αρέσει ο χαρακτήρας του, είστε στην ίδια σελίδα ζωής, αλλά επειδή μπορεί να έχει λίγη κοιλίτσα, ή να μην έχει, ή έχει μια ελιά στο κωλο θα τον απορριψουμε; Κανεις δεν είναι τέλειος.

Άσε μας τώρα.

Επίσης ναι, μπορεί κάποιος όσο είσαι μαζί του να βάλει κιλά, για ψυχολογικούς ή τέλος πάντων χ,ψ λόγους. Αν έχει τη διάθεση να ξανά αλλάξει και σαν σύντροφος τον στηρίξεις να ανέβει για να έχει ξανά το αποτέλεσμα, γιατί να τον παρατήσεις;
Κακό, πολύ κακό.

Το ζήτημα και η μαγκιά είναι να αγαπάς έναν άνθρωπο με τα καλά και τα κακά του.. όσο προχωράει η ζωή αλλάζουμε και εμείς. Σημαντικό είναι να σεβεσαι τον άνθρωπο σου, όπως και εκείνος και να τον στηρίζεις για το καλύτερο. Τα πανω και τα κάτω θα υπάρχουν μια ζωή.

Λόγοι να χωρίσεις μπορεί να είναι 1000, και φυσικά δεν θα κάτσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον θέλεις πια, αλλά αν για ψυλλου πηδημα χάνεις το αίσθημα, ε δεν ήταν και τόσο ο ιδανικος για εσένα από την αρχη.
Γνώμη μου.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,308 μηνύματα.
Γενικα το να απορρίψεις κάποιον για κάτι τόσο ασήμαντο λέει πολλά για το τι άνθρωπος είσαι. 🤷🏼‍♀️
Μα είναι και παράλογο, εάν ο άλλος έχει κοιλιά και δεν έχεις θέμα όλα μια χαρά. Αλλά δεν μπορείς να του πεις γιατί είσαι flat. Εκτός τώρα εάν κάποια έχει φετίχ με το να υπάρχει λίγη κοιλιά και όπου βλέπει flat κοιλιά ρίχνει immediate άκυρο :hehe:.
Γενικα το να έχεις 10-12 κιλά παραπάνω δεν είναι τίποτα κατά τη γνώμη μου. Ειδικά στον άνδρα. Αν έχει μια υγιή ζωή και προσέχει τον εαυτό του όλα καλά. Δεν θα μπορούσα να ζήσω με άνθρωπο που τρώει μόνο πρωτεΐνες και αυγά και τέτοια... με τίποτα. Δεν τους κρίνω, απλά δεν θα μπορούσα να τους ακολουθήσω.
Ναι δεν νομίζω να διατρέχεις και κανέναν άμεσο κίνδυνο για 10 κιλά παραπάνω. Κατανοώ όμως τι εννοείς. Εάν εσύ έχεις συνηθίσει να βγαίνεις και να τρως Χ πράγματα και ο άλλος τα αποφεύγει, είναι λογικό να μην μπορεί ο ένας να ακολουθήσει τον άλλο. Δεν το θεωρώ deal breaker βέβαια, αρκεί όμως ο καθένας να σέβεται την διαφορά που έχει με τον άλλο και να μην τον πιέζει.
Εγώ ας πούμε είμαι πολύ βαρυκοκκαλη και έχω αρκετή μυική μαζα, χωρίς να γυμνάζομαι ιδιαίτερα. Η διατροφολόγος μου λέει ότι το ιδανικό βάρος για εμένα που ειναι κανονικά τα 65 κιλά, δεν θα μου πήγαινε να στεγνωσω τόσο.. αλλά να παραμείνω στα 70-75 κι συμφωνώ μαζί της. Άλλωστε οι διατροφολόγοι σε μια διατροφή ο στόχος τους είναι να χάσεις όσο περισσότερο λίπος μπορείς, αλλά να κρατήσεις τη μυική σου μαζα.
Ναι είναι μερικοί άνθρωποι που το εμφανισιακό το καταφέρνουν και χωρίς γυμναστική. Είναι γονιδιακό κιόλας το θέμα. Παίζει ρόλο βέβαια και πως περνάνε την ημέρα τους. Κάποιος που το επάγγελμα του ας πούμε περιλαμβάνει καθισιό έχει μεγαλύτερη ανάγκη για γυμναστική από κάποιον που "κουράζει" περισσότερο το σώμα του για τον α ή β λόγο μέσα στην ημέρα.

Εσύ πάντως είσαι μια χαρά, για 5 κιλά πάνω ή κάτω από το ιδανικό δεν χάθηκε ο κόσμος. Ούτε εμφανισιακά ούτε σε υγεία σε επηρεάζει.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Κάποιος που το επάγγελμα του ας πούμε περιλαμβάνει καθισιό έχει μεγαλύτερη ανάγκη για γυμναστική από κάποιον που "κουράζει" περισσότερο το σώμα του για τον α ή β λόγο μέσα στην ημέρα.
Πολύ σωστά. Εγω σηκώνω γυναίκες κάθε μέρα, ολόκληρες σακούλες από χειρουργικά εργαλεία και χειρουργικά πανιά, σκάλες. Επισης μαρεσει πολύ το περπάτημα.

Άλλο ένα παράδειγμα είναι ο αδερφός μου. Ειναι γομάρι με αρκετά κιλά αλλά είναι πάρα πολύ σφιχτός. Ο λόγος; βοηθάει τον παππού μου στα χωράφια από τα 13.

Πολλά παίζουν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δηλαδή αν ένας άνθρωπος σε ελκύει εμφανισιακά, είναι ο τύπος σου, σου αρέσει ο χαρακτήρας του, είστε στην ίδια σελίδα ζωής, αλλά επειδή μπορεί να έχει λίγη κοιλίτσα, ή να μην έχει, ή έχει μια ελιά στο κωλο θα τον απορριψουμε; Κανεις δεν είναι τέλειος.

Άσε μας τώρα.

Επίσης ναι, μπορεί κάποιος όσο είσαι μαζί του να βάλει κιλά, για ψυχολογικούς ή τέλος πάντων χ,ψ λόγους. Αν έχει τη διάθεση να ξανά αλλάξει και σαν σύντροφος τον στηρίξεις να ανέβει για να έχει ξανά το αποτέλεσμα, γιατί να τον παρατήσεις;
Κακό, πολύ κακό.

Το ζήτημα και η μαγκιά είναι να αγαπάς έναν άνθρωπο με τα καλά και τα κακά του.. όσο προχωράει η ζωή αλλάζουμε και εμείς. Σημαντικό είναι να σεβεσαι τον άνθρωπο σου, όπως και εκείνος και να τον στηρίζεις για το καλύτερο. Τα πανω και τα κάτω θα υπάρχουν μια ζωή.

Λόγοι να χωρίσεις μπορεί να είναι 1000, και φυσικά δεν θα κάτσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον θέλεις πια, αλλά αν για ψυλλου πηδημα χάνεις το αίσθημα, ε δεν ήταν και τόσο ο ιδανικος για εσένα από την αρχη.
Γνώμη μου.
Ε εντάξει, δεν νομίζω να το εννοεί έτσι η amarelia. Αν βρεις τον έρωτα της ζωής σου, δεν θα τον παρατήσεις επειδή έβαλε 5 κιλά ή επειδή άφησε μούσι ενώ δεν είχε. Υποθέτω μιλάει για το τι σε ελκύει αρχικά σε κάποιον ή για πιο εφήμερες σχέσεις. Όλοι μας έχουμε κάποια dealbreakers και όσο και αν δεν το παραδεχόμαστε, η εμφάνιση είναι αυτή που μας κάνει την πρώτη εντύπωση. Εμένα πχ. κάποιοι τύποι ανδρών εμφανισιακά δεν με ελκύουν καθόλου, είναι προσωπικό γούστο αυτό, και έτσι, ανεξαρτήτως χαρακτήρα, δύσκολα θα νιώσω παραπάνω έλξη. Νομίζω ότι σε όλους μας συμβαίνει αυτό. [/off topic] :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
 
Τελευταία επεξεργασία:

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Ε εντάξει, δεν νομίζω να το εννοεί έτσι η amarelia. Αν βρεις τον έρωτα της ζωής σου, δεν θα τον παρατήσεις επειδή έβαλε 5 κιλά ή επειδή άφησε μούσι ενώ δεν είχε. Υποθέτω μιλάει για το τι σε ελκύει αρχικά σε κάποιον ή για πιο εφήμερες σχέσεις. Όλοι μας έχουμε κάποια dealbreakers και όσο και αν δεν το παραδεχόμαστε, η εμφάνιση είναι αυτή που μας κάνει την πρώτη εντύπωση. Εμένα πχ. κάποιοι τύποι ανδρών εμφανισιακά δεν με ελκύουν καθόλου, είναι προσωπικό γούστο αυτό, και έτσι, ανεξαρτήτως χαρακτήρα, δύσκολα θα νιώσω παραπάνω έλξη. Νομίζω ότι σε όλους μας συμβαίνει αυτό. [/off topic] :P
στο μυαλό μου δεν πάνε ποτέ οι εφημερες σχέσεις. Μη με σταυρώσετε, τις θεωρώ χάσιμο χρόνου. 🤷🏼‍♀️
Φαιά ουσία που ξέρεις ότι δεν θα καταλήξει κάπου. Για εμένα όταν κάποιος σου αρέσει πραγματικα, πας με τη προοπτική να επενδύσεις σε αυτό τον άνθρωπο, μέχρι εκεί που βγει φυσικά, δεν μπορείς να ξέρεις τι έρχεται στο μέλλον. Το να σου αρέσει λίγο αλλά δε βαριέσαι, απλά κοροϊδεύει ο ένας τον άλλον.

Ο καθένας κάνει ο,τι θέλει εννοείται.

Οπότε για εμένα όταν κάποιος έχει όλα όσα θέλω, το να έχει και μερικά όχι τόσο ιδανικά, ε, οκευ, κλαιν, μέρος της ζωής είναι και αυτό. Και εγώ έχω αρνητικά, κι εσύ, κι όλοι μας.

Γιατί να ασχοληθείς εξ αρχής με κάποιον που δεν τον θες πάρα πολύ; Δεν ξερω, δεν με βγαίνει η λογική.
Αν είναι ντεκαυλε για εσένα λαϊκά ας το πω, ε δεν θα ασχοληθείς. 1+1 κάνουν 2, προφανώς.

Αν τα έχει όλα όμως και τον θες και σε θελει, θα δεχτείς και τα αρνητικά του από όπως ο άλλος τα δικά σου.

Αν η amarelia σχολίασε πάνω σε αυτό, τότε το σχόλιο της ήταν λίγο άστοχο για εμένα. Προφανώς πρέπει να σαρεσει ο άλλος για είσαι μαζί του.

Δεν είμαστε ο Χαραλάμπης που λέει το γνωστό άσμα. """Δεν τη θέλω, ΘΑ ΤΗ ΠΑΡΕΙΣ""

Ενήλικες άνθρωποι είμαστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,308 μηνύματα.
Λόγοι να χωρίσεις μπορεί να είναι 1000, και φυσικά δεν θα κάτσεις με έναν άνθρωπο που δεν τον θέλεις πια, αλλά αν για ψυλλου πηδημα χάνεις το αίσθημα, ε δεν ήταν και τόσο ο ιδανικος για εσένα από την αρχη.
Γνώμη μου.
Εαν χωρίσεις για ψύλλου πήδημα βασικά είναι ζήτημα και εαν ανέπτυξες κάποιο συναισθηματικό δέσιμο με τον άλλο και ποτέ. Τα καλά νέα πάντως είναι οτι όλα αυτά είναι υποκειμενικά, δεν υπάρχει "σωστό" και "λάθος". I mean υπάρχει σε ορισμένα πράγματα, αλλά στο τέλος της ημέρας ο άλλος θα κάνει οτι θέλει ούτως η άλλως. Για αυτό βρίσκεις έναν άνθρωπο που αντιλαμβάνεστε αυτό το κομμάτι της ανθρώπινης φύσης με έναν κοινό τρόπο, και έτσι καλύπτετε ο ένας τον άλλο συναισθηματικά.

Υ.Γ. πολύ cute avatar όντως.
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,342 μηνύματα.
Αν η amarelia σχολίασε πάνω σε αυτό, τότε το σχόλιο της ήταν λίγο άστοχο. Προφανώς πρέπει να σαρεσει ο άλλος για είσαι μαζί του.
Πάνω σε αυτό σχολίασα κι αν το διαβάσεις πιο σχολαστικά ξανά θα καταλάβεις τι είπα.
 
Top