Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
κάθε μέρα βλέπω φύση, ήλιο, θάλασσα και στο βάθος βουνό. :laugh:
σε μια έρημη (το χειμώνα) παραλία μένω. μπροστά στη θάλασσα. τρίζουν τα κόκκαλα από την υγρασία. :beach:

Τελικά,όπου και να μένουμε κάτι λείπει..
Που θα ήθελες λοιπόν να πας διακοπές;
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,957 μηνύματα.
Τελικά,όπου και να μένουμε κάτι λείπει..
Που θα ήθελες λοιπόν να πας διακοπές;

έχω υποσχεθεί σε κάτι παλιόφιλους, που κάναμε ένα μίνι reunion πρόσφατα να ανέβω πάλι Αθήνα.
για εκεί με βλέπω. :laugh:
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,264 μηνύματα.
Κι άλλη ιδέα, Portofino Ιταλίας
Πανέμορφο

 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Καλησπέρα. Στον διάτανο θα πάω. Μου άρεσε πολύ που πήγα πέρυσι.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,474 μηνύματα.
Καλησπέρα. Στον διάτανο θα πάω. Μου άρεσε πολύ που πήγα πέρυσι.
Χαχαχαααααα...Με έκανες και γέλασα. Να 'σαι καλά...Με τη λέξη που χρησιμοποίησες, κι είναι καταυλακιώτικη...

Ποτέ δεν ξέρεις, το αύριο τί θα φέρει. Καμιά φορά ισχύει και αυτό...
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ, θα ξεκινήσω από Ιωάννινα τις διακοπές μου. Μία μέρα Ιωάννινα, φεύγω πάω μετά μία μέρα Ηγουμενίτσα, τρίτη μέρα Συβοτα , κάθομαι τρεις μέρες Σύβοτα παραλιά Ζάβια και άλλες δύο μέρες μπέλα βράκα, μετά τρεις μέρες Παξούς. Επιστρέφω Συβοτα, δεν κάθομαι, απλά περαστικά μια βουτιά, συνεχάω πάω Πέρδικα μια μέρα και μετά Πάργα, δύο διανυκτερεύσεις, αγοράζω δερμάτινο που θέλω, έχει καλά, μετά τρεις μέρες πρέβεζα, μετά πάω τρεις μέρες Λευκάδα. Επιστρέω μεγάλη στεριά και πάω Μεσολόγγι. Α, ξέχασα, πριν το Μεσσολόγγι, θα κάνω μια στάση δυο μέρες παραλία Λούρος που είναι η μεγαλύτερη παραλία της ελλάδας, ίσως και της Ευρώπης... τέσπα, εκεί θες gps. Μετά το Μεσολόγγι, δεν μπορείς να μην πας μια Ναύπακτο, βέβαια, Ναύπακτο δύο μέρες και μία μέρα σε κάτι παραλίες που έχει πιο πέρα (μοναστηράκι Χιλιαδού).

Αφήνω πίσω την Ρούμελη, πιάνω την γέφυρα, θα σταματήσω 1 μέρα Πάτρα για να πάω σε καλό 5* ξενοδοχείο να πλυθώ να σενιαριστώ. Συνεχάω, πάω κάτω σα κάτω Λουτρά Κυλλήνης, δεν έχω ξαναπάει αλλά για να το λένε λουτρά, ωραία θα είναι. Σκοπεύω άλλες τρεις μέρες εκεί.
Μετά Κατάκολο, απλά μια βουτιά παιδιά και του δίνω για Ζαχάρω Πηγές Καιάφα. Σκοπεύω τρεις μέρες αλλά ο στόχος μου είναι να πάω πιο κάτω στη βοιδοκοιλιά, ούτε εκεί έχω πάει, μάλιστα Βοιδολοιλιά, τουλάχιστον τρεις μέρες Βοιδοκοιλιά και μετά ένα έμπα Πύλο για καφέ τυρόπιτα και μερά ανατολικά μιά μέρα Λούτσα δίπλα στη Φοινικούντα.

Θα συνεχίσω προς Καλαμάτα, όχι μέσα, εκτός, έχει πολλές παραλίες και θα βρω μια να κάτσω τρεις μέρες για ξεκούραση πριν συνεχίσω για Μάνη εκεί στο μεσαίο πόδι. Λιμένι Γερολιμένα, δεν έχω αποφασίσει πόσες μέρες θα κάτσω εκεί διότι και το οικονομικό είναι ένα θεματάκι. Συνεχάω πάω Ελαφόνησο παραλία Σίμου, εκεί πρέπει μια βδομάδα το λιγότερο αλλιώς δε λέει.
Μετά, η θα πάω Κύθηρα και από κει Κρήτη ή προς Μονεμβασιά Κυπαρισία.
Πιο πιθανό το κόβω για Κρήτη.
Εκεί θα πάρω σβάρνα Σαμαριά Ομαλό Σφακιά αγία Ρούμελη, όλη την ανατολική και νότια Κρήτη, στόχος Αης Νικόλας και από κει Ρόδος με το πλοίο της γραμμής, τρεις μέρες Ρόδος , Κως άλλες τρεις, Κάλυμνο ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΨΕΡΙΜΟ. μετά Λέρο Πάτμο Λειψούς στην παραλία χοχλιακούρα και από κει θα κάνω μια στάση διαρκείας στην Ικαρία.

Τα υπόλοιπα δεν τα έχω σχεδιάσει ακόμη.
Εγώ φέτος, συνεχάω πιο αποφασιστικά το ίδιο πλάνο διότι πέρσι μέχρι Σύβοτα ...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Χαχαχαααααα...Με έκανες και γέλασα. Να 'σαι καλά...Με τη λέξη που χρησιμοποίησες, κι είναι καταυλακιώτικη...

Ποτέ δεν ξέρεις, το αύριο τί θα φέρει. Καμιά φορά ισχύει και αυτό...
the lion king hug GIF

Welcome back και ελπίζω να είσαι καλά!
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.
καλως εχοντων των πραγμάτων στην Καλαμπάκα, το μερος που με επλασε, εννοείται με το μπουζούκι μου, μπας και καταφέρω να ρίξω καμιια τρελή ξανθιά :hehe:
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έχει πάει κανείς διακοπές στη Ρόδο ή Σύμη/ Χάλκη να μας πει την εμπειρία του; Συμφέρει να πας αεροπορικώς και να νοικιάσεις αμάξι εκεί ή να πας με το δικό σου αυτοκίνητο από Πειραιά;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Αν όλα πάνε καλά, λέμε να πάμε Σύρο/ Ικαρία
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.
Κάρπαθο σε ένα φίλο που μένει εκει πλέον.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Μάλλον πουθενά ✨️
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,788 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,821 μηνύματα.
Γιατι αν επιτρέπεται δεν θα πατε πουθενα με τον δικο σου ή θα ταξιδευει ;
γιατί είμαι σε φάση αναζήτησης νέας εργασίας οπότε δεν νομίζω να προλάβω να πάρω κάποια μεγάλη άδεια μέσα στο καλοκαίρι.
Με τον σύντροφο μου έτσι όπως είναι η δουλειά του, πάντα οι αποδράσεις μας είναι της τελευταίας στιγμής, σίγουρα θα κάτσει ένα 2ημερο/3ημερο αλλά θα είναι γύρω απο Θεσσαλονίκη και έτσι.

Είμαι συνηθισμένη όμως, έχω να κάνω καλοκαιρινές διακοπές με όλη τη σημασία της φράσης από 8 χρονών, καθώς είμαι από αγροτική οικογένεια και το καλοκαίρι πάντα είχε πολύ δουλειά για τους δικούς μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; Ψάχνω στο booking για δωμάτιο και λέει 12 ευρώ για extra πρωινό. Εννοεί το άτομο ή το δίκλινο δωμάτιο;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; Ψάχνω στο booking για δωμάτιο και λέει 12 ευρώ για extra πρωινό. Εννοεί το άτομο ή το δίκλινο δωμάτιο;
Αν έχεις βάλει πόσα άτομα ειστε στη αναζήτηση του booking, λογικά με το δωμάτιο θα πάει η τιμη αν δε λέει κάτι άλλο
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Αν έχεις βάλει πόσα άτομα ειστε στη αναζήτηση του booking, λογικά με το δωμάτιο θα πάει η τιμη αν δε λέει κάτι άλλο
Έβαλα δίκλινο χωρίς πρωινό και μου το βγάζει 130 ευρώ και 10 ευρώ πρωινό ενώ αν βάλω εξαρχής πρωινό μου βράζει 200 ευρώ.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,820 μηνύματα.
Έβαλα δίκλινο χωρίς πρωινό και μου το βγάζει 130 ευρώ και 10 ευρώ πρωινό ενώ αν βάλω εξαρχής πρωινό μου βράζει 200 ευρώ.
Τότε με το άτομο τη μέρα είναι το πρωινό, δε ξέρω μήπως σας συμφέρει πιο πολύ να παίρνετε πρωινό από φούρνο για να γλυτώσετε 70 ευρώ; Ή να πάρετε από σουπερ μάρκετ και να φτιάχνετε μόνοι σας πρωινό αν στο δωμάτιο έχει ψυγειάκι.
 

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Τότε με το άτομο τη μέρα είναι το πρωινό, δε ξέρω μήπως σας συμφέρει πιο πολύ να παίρνετε πρωινό από φούρνο για να γλυτώσετε 70 ευρώ; Ή να πάρετε από σουπερ μάρκετ και να φτιάχνετε μόνοι σας πρωινό αν στο δωμάτιο έχει ψυγειάκι.
Το ξενοδοχείο είναι στο εξωτερικό. Συμφέρει να παίρνουμε κάθε μέρα δύο άτομα απ' έξω για πρωινό μιας και είναι όλα ακριβά;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top