Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.... αλλά έχει άλλη γλύκα το ελεύθερο κάμπινγκ! Πας και λίγο για να ζήσεις τη φύση, να βρωμίσεις λίγο βρε αδερφέ!:happy:
Και το πρωί, μάντεψε γιατί τόσος κόσμος πηγαίνει βόλτα στο δάσος κρατώντας ένα ρολό χαρτί υγείας...

1686147937889.png
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Και το πρωί, μάντεψε γιατί τόσος κόσμος πηγαίνει βόλτα στο δάσος κρατώντας ένα ρολό χαρτί υγείας...

βάζω στοίχημα είσαι κάτω των 40!
Χαρτί υγείας!! :laugh:

..Και δάσος δίπλα! Εκτός εν είναι πευκοδάσος με φύλλα βελονοειδή! Μα καλοκαίρι,σε δάσος, τα φυλλοβόλα γέμισαν με πλατιά φύλλα! :friends:

Συγνώμη δηλαδή τώρα που γελώ, αλλά άστο καλύτερα! Άσε, μην κάνετε ελεύθερο κάμπινγ! Δεν είναι για σας! Πάτε στα δωματιάκια, με το μπάνιο σας.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κοίτα, έχουν περάσει κάτι χρόνια, ίσως έχει αλλάξει κάτι, αλλά θα σου πω, εμείς πώς το κάναμε.
Εμείς προτιμούσαμε όπου έχει και άλλους ελεύθερους κατασκηνωτές. Κοντά στους άλλους, βρίσκαμε μια σκιερή θέση, με σχετικά ίσιο έδαφος, καθαρίζαμε λίγο και στήναμε αντίσχοινο.
Όσον αφορά καθαριότητα... Τα βασικά τα έπλενες στη θάλασσα (δόντια, πρόσωπο, χέρια και μικρές επιφάνειες). Λούσιμο κάναμε με μπουκάλια από νερό πηγής, ή εμφιαλωμένο και σώμα επίσης) Στη Σκοπελο είχαμε βρει λάστιχο σε μια οικοδομή. Μη φανταστείς ότι λούζεσαι καθημερινά. Κάθε τρεις μέρες, είσαι μια χαρά!:ok:

Τώρα ξέρω, σε βλέπω, γελάς.... αλλά έχει άλλη γλύκα το ελεύθερο κάμπινγκ! Πας και λίγο για να ζήσεις τη φύση, να βρωμίσεις λίγο βρε αδερφέ!:happy:
Γέλα τώρα ελεύθερα!:yes:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Πού είναι αυτό;
Που ξέρουμε ότι στο μέρος που θα πάμε δεν απαγορεύεται;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Και το πρωί, μάντεψε γιατί τόσος κόσμος πηγαίνει βόλτα στο δάσος κρατώντας ένα ρολό χαρτί υγείας...

Δεν φτάνει που θα πάμε σε ελεύθερο και θα ψάχνουμε που θα τα κάνουμε, θα περιφέρεται και κόσμος :pfff:

Ελεύθερο αν είναι , αξίζει να μην είναι κανείς κοντά σου , αλλιώς πήγαινε σε οργανωμένο να έχεις και τις ευκολίες σου .

Και κατά προτίμηση άδειο...μην είναι και μέσα έξω στις τουαλέτες
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Που ξέρουμε ότι στο μέρος που θα πάμε δεν απαγορεύεται;
Είπα, πως έχω χρόνια να το κάνω, περίπου 30. Και αν απαγορεύεται; Στη χειρότερη περίπτωση, να μας πουν να φύγουμε. Μαζεύουμε όλοι τα αντίσχοινα και πάμε παρακάτω. Δε θα έρθει και μπουλντόζα να μας παρασύρει. Εκτός αν έχει αλλάξει κάτι. Εμείς μαζεύαμε σκουπίδια, δεν κάναμε φασαρίες τα βράδια, δεν ανάβαμε φωτιές, γενικά ήμασταν στυλ φυσιολάτρες, όχι αλητοτουρίστες και δε δημιουργούσαμε πρόβλημα.
Έχω ακούσει πως στην Ιταλία, τους ελεύθερους κατασκηνωτές τους κυνηγούν οι καραμπινέρος με βαρβάτα πρόστιμα. Τι να σου πω. Ρώτα κάποιον νεώτερο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Μόλις έκλεισα ταξίδι για 4 μέρες στο Βέλγιο μέσα Ιουλίου :dance2:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,083 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ελλαδαρα μόνο.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.
Έχουμε 227 νησιά και τρέχετε στα Βέλγια :pfff:
Εν τω μεταξύ έχω παρατηρήσει ότι είναι πιο φθηνό να ταξιδέψεις σε κάποια ευρωπαική χώρα παρά να κάνω διακοπές σε νησί, στα νησιά με τη ζήτηση έχουν ανεβάσει όλοι τις τιμές στη διαμονή και δεν συμφέρει. Τουλάχιστον στο Βέλγιο θα με φιλοξενήσει ένας φίλος και θα έχω μόνο για φαγητό και σουβενιρ να ξοδέψω.
Από τη Κρήτη είμαι, θα πάω τέλη Ιουλίου και θα κάνω πολλά μπάνια στη θάλασσα.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Έχουμε 227 νησιά και τρέχετε στα Βέλγια :pfff:
Είναι τακτική αυτή, είναι πανφθηνα τώρα τα εισητηρια για εξωτερικο.
Και για νησάκι πας Σεπτέμβρη που είναι πιο οικονομικα😁
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ έχω παρατηρήσει ότι είναι πιο φθηνό να ταξιδέψεις σε κάποια ευρωπαική χώρα παρά να κάνω διακοπές σε νησί, στα νησιά με τη ζήτηση έχουν ανεβάσει όλοι τις τιμές στη διαμονή και δεν συμφέρει. Τουλάχιστον στο Βέλγιο θα με φιλοξενήσει ένας φίλος και θα έχω μόνο για φαγητό και σουβενιρ να ξοδέψω.
Από τη Κρήτη είμαι, θα πάω τέλη Ιουλίου και θα κάνω πολλά μπάνια στη θάλασσα.
Έτσι ακριβώς. Το καλύτερο κανεις
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
εκεί που έχει τόσο κόσμο, όσο ελεύθερο και αν είναι, δεν υπάρχει εγκληματικότητα, γιατί αλληλοπροστατεύνται.
Εγώ στα νιάτα μου, έκανα πολύ ελεύθερο καμπινγκ, λόγω οικονομίας (Σκόπελο, Πήλιο, γύρισα την Κρήτη, Αλλόνησο). Ποτέ δεν ένοιωσα να κινδυνεύω. Πηγαιναμε όπου είχε και άλλους. Και να σκοτώσει κάποιος εκεί, για ποιο λόγο; Όλοι άφραγκοι είναι!

Σαμοθράκη δεν έχω πάει, αλλά έχουν πάει σχεδόν όλοι οι συγγενείς (σύζυγος θρακιώτης βλέπετε). Έχει φανατικούς φανς και κανέναν που δεν του άρεσε. Έχει διακοπές για όλα τα γούστα
Νεολαίοι στο ελεύθερο καμπινγκ, πιο μεγάλοι σε νοικιαζόμενα. Οι πεθεροί μου πήγαιναν μέρι τα 80 τους σε δωμάτια φυσικά. Έχει μάλιστα και πολύ καλό κατσίκι.
Έχει και χρήστες ναρκωτικών. Για ενέσεις δεν έχω ακούσει, αλλά χασισάκι το βράδυ δίπλα στη φωτιά, έχω ακούσει. Αλλά υπάρχουν πάρα πολλοί καθαροί, φυσιολάτρες, δεν πάνε μόνο πρεζόνια.
Ψάχνω άτομο που να έχει πάει αλοννησο και δεν μπορώ να βρω! Πες μου τη γνώμη σου!
Όλοι πάνε συνήθως στα άλλα δύο καθώς είναι πιο ενεργά νησιά..

Εμείς φέτος αποφασίσαμε να πάμε εκεί καθώς καταφέραμε να κλείσουμε τελευταία στιγμή, λόγω εργασίας με τη σχέση μου, θεωρήσαμε ότι ήταν από τις πιο τίμιες επιλογές για τον Αύγουστο που γίνεται πανικός παντού.

Γενικά οποίος έχει πάει καλοδεχουμενες οι απόψεις.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Ψάχνω άτομο που να έχει πάει αλοννησο και δεν μπορώ να βρω! Πες μου τη γνώμη σου!
Όλοι πάνε συνήθως στα άλλα δύο καθώς είναι πιο ενεργά νησιά..

Εμείς φέτος αποφασίσαμε να πάμε εκεί καθώς καταφέραμε να κλείσουμε τελευταία στιγμή, λόγω εργασίας με τη σχέση μου, θεωρήσαμε ότι ήταν από τις πιο τίμιες επιλογές για τον Αύγουστο που γίνεται πανικός παντού.

Γενικά οποίος έχει πάει καλοδεχουμενες οι απόψεις.
Καλή μου Ραφαέλα, σ ευχαριστώ που με ρωτάς.

Είχα πάει το 1989 Αλλόνησο και κάθησα 24 ώρες. Εσύ δε θα είχες γεννηθεί τότε.
Τότε ήταν ως εξής: Είχε ένα όμορφο χωριό στο λιμάνι και είχε στο βουνό ένα παλιό χωριό, γραφικότατο, που τότε αγόραζαν σπίτια γερμανοί. Ηταν όλα τα σπιτάκια υπό ανακαίνιση, ήταν κολλητά, ξέρεις πώς είναι στα νησιά, αλλά πολύ λίγα κατοικούνταν.Φανταζομαι τωρα θα είναι ένας πολύ όμορφος οικισμός. Επειδή η Αλλόνησος είναι μακρουλό νησί, φαινόταν η θάλασσα και ανατολ και δυτικά. Εκεί πάνω στο βουνό, είχε και πολλούς φυσιολάτρες, κάποιους λίγο περίεργους τύπους. Το βράδυ απλωνόταν μια μυστηριώδης ατμόσφαιρα, θύμιζε παραμύθια. Είχε ομίχλη, είχε έναν υγρό αέρα....μ άρεσε πολύ! Οι φιλενάδες μου όμως αγριεύτηκαν και πήγαμε κάτω στο λιμάνι και κατασκηνωσαμε στην παραλία κοντά. Κολυμπήσαμε σε μια όμορφη παραλία, στην οποία είχαμε πάει με καϊκι, πεντακάθαρη, αλλά με πέτρα. Ονόματα δε θυμάμαι.
Πάντως τωρα έχει αλλάξει σίγουρα. Ο γιος μου είχε πάει πριν 4 χρόνια και του είχε αρέσει. Λεπτομέρειες δε ρώτησα
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,853 μηνύματα.
Καλή μου Ραφαέλα, σ ευχαριστώ που με ρωτάς.

Είχα πάει το 1989 Αλλόνησο και κάθησα 24 ώρες. Εσύ δε θα είχες γεννηθεί τότε.
Τότε ήταν ως εξής: Είχε ένα όμορφο χωριό στο λιμάνι και είχε στο βουνό ένα παλιό χωριό, γραφικότατο, που τότε αγόραζαν σπίτια γερμανοί. Ηταν όλα τα σπιτάκια υπό ανακαίνιση, ήταν κολλητά, ξέρεις πώς είναι στα νησιά, αλλά πολύ λίγα κατοικούνταν.Φανταζομαι τωρα θα είναι ένας πολύ όμορφος οικισμός. Επειδή η Αλλόνησος είναι μακρουλό νησί, φαινόταν η θάλασσα και ανατολ και δυτικά. Εκεί πάνω στο βουνό, είχε και πολλούς φυσιολάτρες, κάποιους λίγο περίεργους τύπους. Το βράδυ απλωνόταν μια μυστηριώδης ατμόσφαιρα, θύμιζε παραμύθια. Είχε ομίχλη, είχε έναν υγρό αέρα....μ άρεσε πολύ! Οι φιλενάδες μου όμως αγριεύτηκαν και πήγαμε κάτω στο λιμάνι και κατασκηνωσαμε στην παραλία κοντά. Κολυμπήσαμε σε μια όμορφη παραλία, στην οποία είχαμε πάει με καϊκι, πεντακάθαρη, αλλά με πέτρα. Ονόματα δε θυμάμαι.
Πάντως τωρα έχει αλλάξει σίγουρα. Ο γιος μου είχε πάει πριν 4 χρόνια και του είχε αρέσει. Λεπτομέρειες δε ρώτησα
Μα τι ωραία που γράφεις, σε ευχαριστώ!🥰

Αυτή τη τη πέτρα η αλήθεια είναι τη φοβάμαι λιγακι στο μπες βγες, αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω 😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα ούτε εγώ έχω πάει (ακόμα) 😁
Να μου πεις εντυπώσεις! Όταν με το καλό πάω και εγώ θα προσπαθήσω να θυμηθώ να πω 😋
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,680 μηνύματα.
Περιμένω να αλλάξει ο μήνας να το σκεφτώ γιατί Ιούνιος δεν πήγε καλά και δεν έχω κάνει ούτε ένα μπάνιο.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Ιταλία (Puglia) για 1 εβδομάδα, και μεταξύ Χαλκιδικής/κάποιου νησιού για λίγες μερες.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top