Πού θα πάτε φέτος διακοπές;

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
σε ενα νεο μερος το εχω πολλη αναγκη!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όχι όλες ειναι το ίδιο .... :/
απλως στην αθηνα δεν εχεις μερος να βουτηξεις πρεπει να κανεις πολλα χιλιομετρα ενω πας καπου κοντα στη θαλασσα να κανεις τα μπανακια σου η στο βουνο να χαρεις τις δροσιες
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Φέτος το τερματιζω 😆.
Αθήνα και τα περίχωρα. Ίσως χτυπήσω και μια Σαλαμίνα αυθημερόν αφού θα κάτσω 2 βδομάδες.
Επίσης: Πάτμος, Λέρος, Αρκιοι, Λειψοί, Ασπρονήσια, Σύρος, Μύκονος, Πάρος, Αντίπαρος, Ίος, Σαντορίνη.
Επίσης Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει 😜
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Φέτος το τερματιζω 😆.
Αθήνα και τα περίχωρα. Ίσως χτυπήσω και μια Σαλαμίνα αυθημερόν αφού θα κάτσω 2 βδομάδες.
Επίσης: Πάτμος, Λέρος, Αρκιοι, Λειψοί, Ασπρονήσια, Σύρος, Μύκονος, Πάρος, Αντίπαρος, Ίος, Σαντορίνη.
Επίσης Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει 😜
καλα ποτε προλαβες καλε ολα αυτα? τωρα μπηκε το καλοκαιρι!!!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,080 μηνύματα.
Φέτος το τερματιζω 😆.
Αθήνα και τα περίχωρα. Ίσως χτυπήσω και μια Σαλαμίνα αυθημερόν αφού θα κάτσω 2 βδομάδες.
Επίσης: Πάτμος, Λέρος, Αρκιοι, Λειψοί, Ασπρονήσια, Σύρος, Μύκονος, Πάρος, Αντίπαρος, Ίος, Σαντορίνη.
Επίσης Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει 😜
Αυτό δεν είναι διακοπές, τουρ τριτοτέταρτης τραγουδιαρας σε πανηγύρια της Ελλάδας είναι. :bleh:
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Μα τι ωραία που γράφεις, σε ευχαριστώ!🥰

Αυτή τη τη πέτρα η αλήθεια είναι τη φοβάμαι λιγακι στο μπες βγες, αλλά πιστεύω πως θα τα καταφέρω 😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να μου πεις εντυπώσεις! Όταν με το καλό πάω και εγώ θα προσπαθήσω να θυμηθώ να πω 😋
Υπάρχουν ειδικά λαστιχένια παπουτσάκια, μαλακά και ελαφριά. Δεν ήταν όμως μυτερές απ όσο θυμάμαι. Δε με είχαν ενοχλήσει. Εμένα στο μπες βγες γενικά με στενοχωρούν κάποιοι γλυστεροί βράχοι και οι αχινοί. Τέτοια δεν είχε τότε. Σ αυτή την περίπτωση, φτάνω προσεχτικά σε σημείο ως τα γόνατα, κοιτάω μπροστά μου να μην είναι βράχος, λυγίζω πόδια και πέφτω κατευθείαν με κοιλιά, απλώνοντας το κορμί και φεύγω με πρόσθιο.
Κατά τα άλλα δε μου είναι πρόβλημα, γιατί κολυμπώ στα πολύ βαθιά και για πολλή ώρα, δίχως μπες/βγες. Δε μπορώ το λίγο μέσα/λίγο έξω. Όμως καταλαβαίνω πως για παιδάκια που παίζουν στην παραλία, ή για κόσμο που κάθεται ομπρέλα, μπαινει/βγαίνει, είναι μπελάς. Πάντως ξέρω σε άλλες περιοχές πχ Θάσο, εκεί που έχει ξενοδοχεία, έχουν φτιάξει σημείο που μπαινοβγαίνει κόσμος στην θάλασσα, εύκολα προσβάσιμο, πχ με σακιά βότσαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Φέτος το τερματιζω 😆.
Αθήνα και τα περίχωρα. Ίσως χτυπήσω και μια Σαλαμίνα αυθημερόν αφού θα κάτσω 2 βδομάδες.
Επίσης: Πάτμος, Λέρος, Αρκιοι, Λειψοί, Ασπρονήσια, Σύρος, Μύκονος, Πάρος, Αντίπαρος, Ίος, Σαντορίνη.
Επίσης Χαλκιδική γιατί σαν την Χαλκιδική δεν έχει 😜
ουάουυυυυ! 11 νησιά +Σαλαμίνα + Χαλκιδική ! Τι έγινε; Πήρες άδεια όλων των ετών του κορονοϊού μαζεμένη; Αυτά εμείς οι μπούμερ τα κάναμε την εποχή των φοιτητικών μας χρόνων, που είχαμε μισό ακτοπλοϊκό εισητηριο και παίρναμε σακίδιο και όπου μας έβγαζε το καραβι! Μπράβο κοπέλα μου! Εύχομαι να χαρείς και να στειλεις καμιά φωτογραφία!
Απ όσα λες, θα ήθελα να πάω Λειψούς και Σύρο. Οι Λειψοί θεωρούνται σταθμός για μας τους ...οικολόγους. Έχουν σταθμό προστασίας της θάλασσας και συνεργάζονται με πανεπιστημια του εξωτερικού.Και ασφαλώς υπέροχες παραλίες και καλό ψάρι. Περιμένουμε μα μας πεις :fish2: :fish2: :morning1::bye2:;):pleasantry:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Κυκλάδες με μοτοσυκλέτα, Κωνσταντινούπολη με κλειστό το κινητό και Φινλανδία με μπουφανάκι. Σταθερές αξίες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Υπάρχουν ειδικά λαστιχένια παπουτσάκια, μαλακά και ελαφριά. Δεν ήταν όμως μυτερές απ όσο θυμάμαι. Δε με είχαν ενοχλήσει. Εμένα στο μπες βγες γενικά με στενοχωρούν κάποιοι γλυστεροί βράχοι και οι αχινοί. Τέτοια δεν είχε τότε. Σ αυτή την περίπτωση, φτάνω προσεχτικά σε σημείο ως τα γόνατα, κοιτάω μπροστά μου να μην είναι βράχος, λυγίζω πόδια και πέφτω κατευθείαν με κοιλιά, απλώνοντας το κορμί και φεύγω με πρόσθιο.
Κατά τα άλλα δε μου είναι πρόβλημα, γιατί κολυμπώ στα πολύ βαθιά και για πολλή ώρα, δίχως μπες/βγες. Δε μπορώ το λίγο μέσα/λίγο έξω. Όμως καταλαβαίνω πως για παιδάκια που παίζουν στην παραλία, ή για κόσμο που κάθεται ομπρέλα, μπαινει/βγαίνει, είναι μπελάς. Πάντως ξέρω σε άλλες περιοχές πχ Θάσο, εκεί που έχει ξενοδοχεία, έχουν φτιάξει σημείο που μπαινοβγαίνει κόσμος στην θάλασσα, εύκολα προσβάσιμο, πχ με σακιά βότσαλα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ουάουυυυυ! 11 νησιά +Σαλαμίνα + Χαλκιδική ! Τι έγινε; Πήρες άδεια όλων των ετών του κορονοϊού μαζεμένη; Αυτά εμείς οι μπούμερ τα κάναμε την εποχή των φοιτητικών μας χρόνων, που είχαμε μισό ακτοπλοϊκό εισητηριο και παίρναμε σακίδιο και όπου μας έβγαζε το καραβι! Μπράβο κοπέλα μου! Εύχομαι να χαρείς και να στειλεις καμιά φωτογραφία!
Απ όσα λες, θα ήθελα να πάω Λειψούς και Σύρο. Οι Λειψοί θεωρούνται σταθμός για μας τους ...οικολόγους. Έχουν σταθμό προστασίας της θάλασσας και συνεργάζονται με πανεπιστημια του εξωτερικού.Και ασφαλώς υπέροχες παραλίες και καλό ψάρι. Περιμένουμε μα μας πεις :fish2: :fish2: :morning1::bye2:;):pleasantry:
Α τέλεια, δεν το γνώριζα αυτό για τους λειψους. Δεν έχω κάνει αρκετή οικολογία πέρα από 3 μαθήματα 2ου και 3ου έτους. Που βρίσκεται ο ερευνητικός σταθμός; Έχουν θέσεις εργασίας; 😆

ΥΓ: δεν πήρα άδεια, φεύγω από την δουλειά μου 😂
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Ξέρουμε κανενα οικονομικό προορισμό κοντά στην Αθήνα για broke φοιτητές;
Έχω να πάω διακοπές από το λύκειο ( 5 χρόνια πριν περίπου)
Δεν θα αντέξω να κάτσω πια στο πατρικό το καλοκαίρι, έχω κάψει φλατζες😢
Για αυτό το tourism pass έχουμε ιδέα αν θα γίνει φέτος;
 

Δροσουλίτης

Δραστήριο μέλος

Ο Δροσουλίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ξέρουμε κανενα οικονομικό προορισμό κοντά στην Αθήνα για broke φοιτητές;
Έχω να πάω διακοπές από το λύκειο ( 5 χρόνια πριν περίπου)
Δεν θα αντέξω να κάτσω πια στο πατρικό το καλοκαίρι, έχω κάψει φλατζες😢
Για αυτό το tourism pass έχουμε ιδέα αν θα γίνει φέτος;
Στα χρόνια σου, νομίζω πως θα διάλεγα εύβοια όπως για παράδειγμα Αγία Άννα, στο κλασσικό κάμπινγκ ή σε κανένα ενοικιαζόμενο εκεί τριγύρω. Νομίζω πως οι τιμές δεν έχουν πάρει την ανηφόρα που έχουν πάρει αλλού.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Για αυτό το tourism pass έχουμε ιδέα αν θα γίνει φέτος;
Λενε αρχές Ιουλίου πρέπει να ανοίγουν οι αιτήσεις για το τουρισμό για όλους

Ξέρουμε κανενα οικονομικό προορισμό κοντά στην Αθήνα για broke φοιτητές;
Αν έχεις φίλους ή συγγενείς να σε φιλοξενήσουν αλλιώς δύσκολα τα πράγματα.
Πάντως έχω ακούσει για το νησί Αίγινα ότι είναι προσιτό, φθηνά ακτοπλοϊκά εισιτήρια, αν θες το κάνεις και αυθημερόν απλά δεν ξέρω αν είναι φοιτητικός προορισμός
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 914 μηνύματα.
Α τέλεια, δεν το γνώριζα αυτό για τους λειψους. Δεν έχω κάνει αρκετή οικολογία πέρα από 3 μαθήματα 2ου και 3ου έτους. Που βρίσκεται ο ερευνητικός σταθμός; Έχουν θέσεις εργασίας; 😆

ΥΓ: δεν πήρα άδεια, φεύγω από την δουλειά μου 😂
μη με ρωτας λεπτομερειες, δεν ξερω. Ξέρω πως λέγεται <Αρχιπέλαγος>, νομίζω είναι ένα ινστιτούτο θαλάσσιων ερευνών. Το βρήκα τυχαία, διαβαζοντας στο διαδίκτυο για καθαρισμό θαλασσών. Τωρα μου στελνουν το ..newsletter, πώς το λένε. Κατά καιρό προκυρήσσουν θέσεις εργασίας, μια θέση κάθε 2 χρόνια περίπου και θέσεις εθελοντών.
Λεπτομέρειες εδώ https://archipelago.gr/

:cool2: :friends::fish2::fish2::fish2:
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Πάντως έχω ακούσει για το νησί Αίγινα ότι είναι προσιτό, φθηνά ακτοπλοϊκά εισιτήρια, αν θες το κάνεις και αυθημερόν απλά δεν ξέρω αν είναι φοιτητικός προορισμός
Μάλλον για εκεί το βλέπω για μονοήμερη ή διήμερη γιατί Εύβοια θα μου είναι δύσκολη η μετακίνηση.
Θα μπορούσα να πάω στον αδερφό μου στην Κρήτη αλλά μένει εκτός πόλης (Χανιά) και εγώ δίπλωμα οδήγησης δεν έχω....οπότε χάνω το chance😢
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,062 μηνύματα.
Μάλλον για εκεί το βλέπω για μονοήμερη ή διήμερη γιατί Εύβοια θα μου είναι δύσκολη η μετακίνηση.
Θα μπορούσα να πάω στον αδερφό μου στην Κρήτη αλλά μένει εκτός πόλης (Χανιά) και εγώ δίπλωμα οδήγησης δεν έχω....οπότε χάνω το chance😢
Βρες σύντροφο που να χει αμάξι και να τα σκάει για διακοπές.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ξέρουμε κανενα οικονομικό προορισμό κοντά στην Αθήνα για broke φοιτητές;

Τσέκαρε και το Αγκίστρι. Φθηνά ακτοπλοϊκά από Πειραιά, πολύ κοντά από την Αθήνα, περίπου 1.30 ώρα ταξίδι ή 1 ώρα αν πας με δελφινάκι.
Ιδανικό για όσους θέλουν χαλαρούς ρυθμούς και ησυχία. Έχει πολύ ωραίες παραλίες και θεωρώ ότι είναι value for money προορισμός για 2-5 μέρες.

Το έχω επισκεφτεί ήδη δύο φορές και φέτος από φαρυγγίτιδα έχασα την 3η.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,924 μηνύματα.
Βρες σύντροφο που να χει αμάξι και να τα σκάει για διακοπές.
Δεν προλαβαίνω τώρα, σε 2 εβδομάδες να τον βρω;:laugh:
Άσε που θέλω να πάω κάπου με την ησυχία μου. Δεν αντέχω γκρίνια και παρλα και να ασχοληθώ και με τον άλλον (αυτή τη συγκεκριμένη φάση ζωής ούτε τους δικούς μου δεν αντέχω πλέον)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τσέκαρε και το Αγκίστρι. Φθηνά ακτοπλοϊκά από Πειραιά, πολύ κοντά από την Αθήνα, περίπου 1.30 ώρα ταξίδι ή 1 ώρα αν πας με δελφινάκι.
Ιδανικό για όσους θέλουν χαλαρούς ρυθμούς και ησυχία. Έχει πολύ ωραίες παραλίες και θεωρώ ότι είναι value for money προορισμός για 2-5 μέρες.

Το έχω επισκεφτεί ήδη δύο φορές και φέτος από φαρυγγίτιδα έχασα την 3η.
Έχω ακούσει και εγώ για το Αγκίστρι!
Η αλήθεια είναι ότι θέλω έναν ήρεμο και χαλαρό προορισμό.
Δεν με ενδιαφέρουν τα πολυσύχναστα νησιά, και η βαβούρα.
Είναι μεγάλο νησί; Είναι δηλαδή walkable οι αποστάσεις ή θα πρέπει να ετοιμαστώ για πεζοπορία;
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Είναι μεγάλο νησί; Είναι δηλαδή walkable οι αποστάσεις ή θα πρέπει να ετοιμαστώ για πεζοπορία;

Δεν είναι τόσο μεγάλο, αλλά καλό θα ήταν να χρησιμοποιηθεί κάποιο μεταφορικό μέσο.
Την πρώτη φορά που είχαμε πάει, παίρναμε ταξί για όσες μετακινήσεις ήταν πάνω από 3 km.
Τη δεύτερη φορά ενοικιάσαμε ποδήλατα και δεν χρειάστηκε κάποιο ταξί. Ωστόσο, για βόλτες τύπου 2-3 km αξίζει η πεζοπορία. Λίγο αθλητικός τύπος να'σαι, καπελάκι, αντιηλιακό, γυαλί ηλίου, καλό αθλητικό παπούτσι, κι έφυγες.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χμμ, γενικά το σκέφτομαι. Όπως το βλέπω όμως, μάλλον δεν κάθομαι εδώ.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο μεγάλο, αλλά καλό θα ήταν να χρησιμοποιηθεί κάποιο μεταφορικό μέσο.
Την πρώτη φορά που είχαμε πάει, παίρναμε ταξί για όσες μετακινήσεις ήταν πάνω από 3 km.
Τη δεύτερη φορά ενοικιάσαμε ποδήλατα και δεν χρειάστηκε κάποιο ταξί. Ωστόσο, για βόλτες τύπου 2-3 km αξίζει η πεζοπορία. Λίγο αθλητικός τύπος να'σαι, καπελάκι, αντιηλιακό, γυαλί ηλίου, καλό αθλητικό παπούτσι, κι έφυγες.
Ποιες παραλίες προτείνεις; Με έβαλες σε σκέψεις να το επισκεφτώ αυθημερόν. 2-3km περπάτημα δεν είναι τίποτα 😆
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top