Πώς αντιμετωπίζετε την απιστία;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.
@Pak μήπως δεν είχατε ξεκαθαρίσει τι θέλει ο καθένας από τη σχέση που είχατε; :hmm:
Είχαμε κάνει αρκετές συζητήσεις, τώρα κατα πόσο ήμασταν και οι δύο ειλικρινείς σε αυτές δεν ξέρω δεδομένου ότι η μία συζήτηση ήταν το ότι απεχθάνομαι τα ψέματα και θεωρώ αδικαιολόγητη την απιστία...
Ήταν μία σχέση που είχαμε συμφωνήσει να υπάρχει αποκλειστικότητα και να περνάμε ωραία.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν ισχύει πάντα. Απλά κάποιοι πηδάνε ότι κινείται. Όταν τον ρώτησα γιατί έβγαινε με 4 μου είπε ότι βαριοταν μετά από ένα διάστημα και εχανε την μαγεία και ήθελε να βρει ξανά την φλόγα που του έλειπε. Του είπα ότι βρίσκεται σε λάθος πλανήτη. Οι μονόκεροι δεν υπάρχουν στην Γη.
Είναι και θέμα επιλογών δυστυχώς... Όταν κάποιος εχει επιλογές πρέπει να είναι αρκετά πιστός για να μην απατήσει....
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,122 μηνύματα.
Είχαμε κάνει αρκετές συζητήσεις, τώρα κατα πόσο ήμασταν και οι δύο ειλικρινείς σε αυτές δεν ξέρω δεδομένου ότι η μία συζήτηση ήταν το ότι απεχθάνομαι τα ψέματα και θεωρώ αδικαιολόγητη την απιστία...
Ήταν μία σχέση που είχαμε συμφωνήσει να υπάρχει αποκλειστικότητα και να περνάμε ωραία.

οκ. πάρε το χρόνο σου τότε, να το ξεπεράσεις και πας παρακάτω.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
οκ. πάρε το χρόνο σου τότε, να το ξεπεράσεις και πας παρακάτω.
Το πρόβλημα της είναι ότι συνεχίζει να έχει επαφές μαζί του και στο πίσω μέρος του μυαλού της να ελπίζει ότι θα τα ξαναβρούν και δεν μπορεί να ξεκολλήσει. Πρέπει να κόψει κάθε επαφή. Χθες.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.
Το πρόβλημα της είναι ότι συνεχίζει να έχει επαφές μαζί του και στο πίσω μέρος του μυαλού της να ελπίζει ότι θα τα ξαναβρούν και δεν μπορεί να ξεκολλήσει. Πρέπει να κόψει κάθε επαφή. Χθες.
Δε θέλω να τα ξαναβρούμε, αλήθεια.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Απλά δε θέλω το κακό του. Δεν τον έχω συγχωρέσει, αλλά δεν έχω κακία πλέον μέσα μου. Θέλω να είναι καλά και χαρούμενος. Δεν κρύβω ότι ώρες ώρες ζηλεύω που είναι καλά και γω όχι, αλλά μετά μου περνάει.
Θα δω τι θα κάνω, τώρα που θα είμαστε και μακριά για 2 βδομάδες έχω περισσότερο χρόνο και χώρο να σκεφτώ.
Καλά κάνεις , η εκδικητικότητα δεν προσφέρει σε κάτι πέρα απο το να μαυρίζει την ψυχή σου χωρίς λόγο .
Είσαι καλός άνθρωπος Pak , πιστεύω πως κάποια στιγμή θα γνωρίσεις έναν άνθρωπο που θα σε εκτιμήσει όπως σου αξίζει . Μέχρι τότε όμως μην μείνεις πίσω με την ζωή σου , προσπάθησε να βγεις να γνωρίσεις κόσμο ακόμα και εαν δεν έχεις όρεξη , και διάβαζε για την σχολή να ξεχνιέσαι . Με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα .
Στο παράδειγμα που φέρνεις, είναι διαφορετικό γιατί, το να σε χωρίζουν και να θες το χρόνο σου να συνέλθεις είναι κάτι πέραν του ελέγχου σου τον πρώτο καιρό, οκ όλοι το χουμε πάθει, ανθρώπινο είναι, όμως δεν αναφέρομαι σε κάτι τέτοιο.


Εγω αναφέρομαι στο να είμαι η Μαίρη, να σου πω Σαμαέλ έλα να κάνουμε σχέση, να είμαστε 1-2 μήνες και να σου κάνω "ξέρεις ο πρώην μου το ένα, ξέρεις ο πρώην μου το άλλο". Εν γνώση μου δηλαδή να μην έχω ξεκολλήσει και να πάω να τσαλαπατήσω εναν καινούριο άνθρωπο. Αυτό είναι μια καταστροφή που περιμένει να συμβεί. Αμα δεν εχεις ξεπεράσει το παλιό, μην μπλέκεις φρέσκο, κρίμα είναι.
Ναι , αυτό είναι μαλακία ξεκάθαρα . Όχι μόνο κοροιδεύεις τους άλλους αλλά κοροιδεύεις και τον εαυτό σου . Και ακόμα χειρότεροι είναι αυτοί που το κάνουν επίτηδες για να ζηλέψουν οι πρώην απο τους εν αγνοία νυν .
Μπα όχι εγω κάτι τέτοια τα ακυρώνω άμεσα. Δεν τις θέλω με έντονα social, ούτε με άντρες φίλους, ούτε να βγαίνουν girls nights out. Και τα 3 είναι συνθήκες εξάσκησης υπεργαμίας, signs of promiscuity και σημάδι ότι she belongs to the streets. Hard limits. Προσωπική προτίμηση.
Κάτι μου λέει οτι εσύ θες να ξεπορτίζεις ( με την καλή έννοια φυσικά όχι να απατάς και τέτοια ) και η κοπέλα σου να είναι πιο "μαζεμένη" :laugh: . Κανένα πρόβλημα όμως , γούστα είναι αυτά όπως είπες , μακάρι να βρεις κάποια να είναι έτσι !
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Δεν ισχύει πάντα. Απλά κάποιοι πηδάνε ότι κινείται. Όταν τον ρώτησα γιατί έβγαινε με 4 μου είπε ότι βαριοταν μετά από ένα διάστημα και εχανε την μαγεία και ήθελε να βρει ξανά την φλόγα που του έλειπε. Του είπα ότι βρίσκεται σε λάθος πλανήτη. Οι μονόκεροι δεν υπάρχουν στην Γη.
Εαν το μάθουν και οι τέσσερις πες του οτι θα βρει μια και καλή την φλόγα που έψαχνε :hehe: .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πολλές φορές σε καίει ένα "αν" ... Ξέρεις ότι το άλλο άτομο σου είναι πιστό γιατί είσαι η μόνη του επιλογή , αν όμως είχε και άλλες ευκαιρίες θα έμενε ?
Θεωρώ πως αυτός είναι και ο λόγος που τα περισσότερα διάσημα ζευγάρια είναι μες την απιστία...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.
Τότε γιατί συνεχίζεις να έχεις επαφές μαζί του; Γιατί νοιαζεσαι αν θα πάει στα μαθήματα του;
Ό,τι ένιωθα για αυτόν δεν μπορούν να χαθούν σε ένα βράδυ. Και δεν έχω λόγο να θέλω το κακό του, δεν είμαι εγώ αυτό. Δε θέλω να πονάει επειδή πονάω εγώ, αν το ήθελα τότε θα ήμουν πιο ψεύτικη από αυτόν στη σχέση μας.
Αν ήθελα να τα ξαναβρούμε τώρα θα είμασταν μαζί, εγώ τον χώρισα (πριν καν μάθω για την απιστία) θα μπορούσα να μην το είχα κάνει. Απλά πέρναγα ωραία μαζί του και θεωρώ ότι ταιριάζουμε περισσότερο ως φίλοι (ένας από τους λόγους που χωρίσαμε). Φίλοι θα ήθελα να είμαστε και αυτό έχουμε συμφωνήσει να προσπαθήσουμε.

Υ.Γ Και ως φίλοι ξεκινήσαμε και μέγα λάθος που τα μπερδέψαμε.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εαν το μάθουν και οι τέσσερις πες του οτι θα βρει μια και καλή την φλόγα που έψαχνε :hehe: .
Το έμαθαν, γιατί νομίζεις ότι είπα ότι τον αποτελειωσα; Μάλιστα όταν το έμαθαν ήταν μπροστά και οι γονείς του.
Ό,τι ένιωθα για αυτόν δεν μπορούν να χαθούν σε ένα βράδυ. Και δεν έχω λόγο να θέλω το κακό του, δεν είμαι εγώ αυτό. Δε θέλω να πονάει επειδή πονάω εγώ, αν το ήθελα τότε θα ήμουν πιο ψεύτικη από αυτόν στη σχέση μας.
Αν ήθελα να τα ξαναβρούμε τώρα θα είμασταν μαζί, εγώ τον χώρισα (πριν καν μάθω για την απιστία) θα μπορούσα να μην το είχα κάνει. Απλά πέρναγα ωραία μαζί του και θεωρώ ότι ταιριάζουμε περισσότερο ως φίλοι (ένας από τους λόγους που χωρίσαμε). Φίλοι θα ήθελα να είμαστε και αυτό έχουμε συμφωνήσει να προσπαθήσουμε.
Μα ο τύπος δεν πονάει επειδή πονάς. Χεσμενη σε έχει. Κορίτσι μου, μην ανεχεσαι αυτό που σου κάνει. Δεν θέλεις το κακό του, αλλά αυτή τη στιγμή αυτή που είναι κομμάτια είσαι εσύ. Σε έχει καταστρέψει και αν είχε λίγη τσίπα πάνω του θα είχε κόψει κάθε επαφή μαζί σου για να σε αφήσει να το ξεπεράσεις. Για το αν θα θέλεις να παραμείνετε φίλοι, αυτη η απόφαση θα βγει όταν θα σου φύγουν όλα τα αισθήματα. Τώρα η σκέψη σου είναι θολωμένη. Επιμένω να τον διαγράψεις απο παντού.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,394 μηνύματα.
Πολλές φορές σε καίει ένα "αν" ... Ξέρεις ότι το άλλο άτομο σου είναι πιστό γιατί είσαι η μόνη του επιλογή , αν όμως είχε και άλλες ευκαιρίες θα έμενε ?
Δεν σε ανησυχεί όμως και το αντίστροφο ερώτημα ; Π.χ. " Εγώ θα έμενα ; " .
Και δεν εννοώ εαν είχες απλώς επιλογές σε επίπεδο τελειωμένων , αλλά πολύ νορμάλ παιδιά .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν σε ανησυχεί όμως και το αντίστροφο ερώτημα ; Π.χ. " Εγώ θα έμενα ; " .
Και δεν εννοώ εαν είχες απλώς επιλογές σε επίπεδο τελειωμένων , αλλά πολύ νορμάλ παιδιά .
Όταν έχει συμβεί (όπως σε όλες τις κοπέλες πιστεύω ) και δεν υποκύπτεις φοβάσαι ακόμα πιο πολύ !
Επίσης όταν λες τελειωμένοι σε ποιους αναφέρεσαι; 😕
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Και ξέρετε τι με πονάει ακόμη περισσότερο; Που έχω χάσει τον εγωισμό μου και τον θέλω ακόμη στη ζωή μου, ως φίλο βέβαια.
Απλά δε θέλω το κακό του. Δεν τον έχω συγχωρέσει, αλλά δεν έχω κακία πλέον μέσα μου. Θέλω να είναι καλά και χαρούμενος. Δεν κρύβω ότι ώρες ώρες ζηλεύω που είναι καλά και γω όχι, αλλά μετά μου περνάει.
Νοιαζομαι για εκεινον ,θελω να ειναι καλα , χαιρομαι που περναει καλα ,χαιρομαι που θα βρει αυτο(΄΄πηδαει΄΄) που θελει ......αλλα πολυ περισσοτερο λυπαμαι που δεν τον εχω στην ζωη μου, ως φιλο .........μπλα μπλα και ολα αυτα τα ωραια (που λεμε ολοι)

American Horror Story Fx GIF by AHS



Ο εγωισμος σου εχει χτυπηθει και ασυνείδητα σκεφτεσαι οτι του ησουν λιγη και αυτο σε χτυπαει ακομα περισσοτερο για οσο ακομα περναει ο καιρος....το ακρως κακο θα ειναι οταν θα εισαι καλα και θα βγεις ξανα στο κοσμο του φλερτ και αν δεν σε φλερταρει κανεις , εκει θα φας τα μουτρα σου πολυ σκληρα γιατι θα χτυπηθει πολυ ο εγωισμος σου

Αν θυμαμαι καλα πρωτο ετος εισαι ,θεμα χρονου ηταν να συμβει καθως τοτε ολοι ψαχνονται γιατι φοιτητικη ζωη ,γιατι college fuck yes , παρτυυυυυυυυυυυυυυ και ολα αυτα τα ωραια που βλεπαμε στο 17 Again (Και γαμω την ταινια , στα 14 μου εψαχνα λυκεια στην αμερικη για να παω να γινω μαθητης εκει ....για να ειμαι College boy:cool: )
1681242025837.png




Ελπιζω να μην το εννοεις να εχεις επαφες μαζι του (το ξερω οτι θα συνεχισεις να εχεις ,θα κοιτας και καθε μια ωρα το ινστα για στορι του σε ποια καφετερια πηγες λολ) αλλιως καλα να περασεις στην συναισθηματικη καταθλιψη για 6-12 μηνες


Σημειο κλειδι ειναι να μαθεις στον εγω σου οτι δεν εισαι εσυ η αιτια και δεν μπορει ποτε μα ΠΟΤΕ να ελεγξεις την συμπεριφορα του αλλου ,εσυ εχεις να κανεις το 50% της δουλεια σου σωστα και ο αλλος το 50% ....τι μας νοιαζει αν ο αλλος ηταν λιγοτερο απο 50% οταν εσυ εφτασες το 50 % να εισαι σωστη ? Who wins ? You ...μπραβο εισαι σε εναν σωστο δρομο για μια επιτυχη σχεση



ΥΓ:Δεν μπορεις να κανεις κατι ,enjoy these 6 miserable months and move on
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,425 μηνύματα.
Κάτι μου λέει οτι εσύ θες να ξεπορτίζεις ( με την καλή έννοια φυσικά όχι να απατάς και τέτοια ) και η κοπέλα σου να είναι πιο "μαζεμένη" :laugh: . Κανένα πρόβλημα όμως , γούστα είναι αυτά όπως είπες , μακάρι να βρεις κάποια να είναι έτσι !
Να σου φέρω παράδειγμα τα σόσιαλ; Ούτε και για τον εαυτό μου τα γουστάρω, έχω να ανεβάσω φωτό από το 2016. Είναι ζήτημα αρχής και ταιριάσματος, όχι διπλών standards.

Και να στο πω κι αλλιώς, ασχέτως αν αυτές είναι πολύ αχαλίνωτες για τα γούστα μου οι σοσιαλίτσες:

Αν εσυ είσαι netflix and chill ή ταξιδάκα σε ήσυχα μέρη και η άλλη είναι κλαμπάκια μπουζούκια και σόσιαλ, θα ταλαιπωρηθείτε κι όλας, δεν ταιριάζετε.

Και εσένα θα βασανίσεις, κι εκείνη. Οπότε καλύτερο να πάει ο καθένας στην ευχή του Θεου εκει που ταιριάζει στα όμοιά του.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Φίλοι θα ήθελα να είμαστε και αυτό έχουμε συμφωνήσει να προσπαθήσουμε.
ωχχχχ,OK ....καντα κανα 2 χρονια μες την μιζερια λοιπον (fyi:join my club :thanku:)


Btw ,για να πεις οτι οντως δεν σε νοιαζει και ολα αυτα που ειπες ,θα πρεπει τα συναισθηματα σου να φτανουν στο ιδιο επιπεδο με αυτα που αισθανεσαι για εμενα ....(ναι δεν αισθανεσαι ...μονο τοτε μπορεις να πεις αυτα τα ροζ ωραια που λες )
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
καθως τοτε ολοι ψαχνονται γιατι φοιτητικη ζωη ,γιατι college fuck yes , παρτυυυυυυυυυυυυυυ
Οι περισσότεροι σε αυτές τις ηλικίες ναι , όχι όμως όλοι . Υπάρχουν ελάχιστοι που δεν τους ενδιαφέρουν αυτά και θέλουν σταθερότητα (συνήθως είναι introverts :redface:)
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,679 μηνύματα.

Btw ,για να πεις οτι οντως δεν σε νοιαζει και ολα αυτα που ειπες ,θα πρεπει τα συναισθηματα σου να φτανουν στο ιδιο επιπεδο με αυτα που αισθανεσαι για εμενα ....(ναι δεν αισθανεσαι ...μονο τοτε μπορεις να πεις αυτα τα ροζ ωραια που λες )
Αυτό δεν το κατάλαβα (καλά και άλλα..., αλλά αυτό εδώ απομονωμένο μου παραχτύπησε)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,845 μηνύματα.
Οι περισσότεροι σε αυτές τις ηλικίες ναι , όχι όμως όλοι . Υπάρχουν ελάχιστοι που δεν τους ενδιαφέρουν αυτά και θέλουν σταθερότητα (συνήθως είναι introverts :redface:)
Λιγους εχω δει .....απο γνωστου μου ολοι θελουν την σταθεροτητα γιατι δεν ριχνουν καποια γιατι ετσι μπροουν να δικαιολογησουν γιατι δεν βρισκονται σε σχεση
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτό δεν το κατάλαβα (καλά και άλλα..., αλλά αυτό εδώ απομονωμένο μου παραχτύπησε)
Ε δεν ξυπνας μια μερα και λες ....α ο Νικ(ή οποιος αλλος) πως ειναι ,κατσε να δω κλπ γιατι πιο απλα δεν σε ενδιαφερει . Οταν λοιπον θα φτασεις σε αυτο το επιπεδο για τον συγκερκιμενο θα εισαι σε θεση να πεις αν πραγματικα θες να ειναι καλα ή θα γελας με καποια μπαζο που βρηκε
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ωχχχχ,OK ....καντα κανα 2 χρονια μες την μιζερια λοιπον (fyi:join my club :thanku:)


Btw ,για να πεις οτι οντως δεν σε νοιαζει και ολα αυτα που ειπες ,θα πρεπει τα συναισθηματα σου να φτανουν στο ιδιο επιπεδο με αυτα που αισθανεσαι για εμενα ....(ναι δεν αισθανεσαι ...μονο τοτε μπορεις να πεις αυτα τα ροζ ωραια που λες )
Συμφωνώ με 1000000 εδώ. Μη σου πω και πάνω από 2 χρονια αν συνεχίσει την επικοινωνία "φιλικά". Είναι πολύ ψυχοφθόρο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top