• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
επειδη μου ζητατε φωτο...η αριστερη ειναι,το μετα απο τον κολ.α...ειμαι στο δευτερο μηνα και απο υπνο στη φωτο οποτε εχω πρηξιμο ακομη.εκανα ρινοπλαστικη διαφραγμα και κονχες.μειωση ρωθωνων και χονδρο στα ροθουνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 222222222dvggf.jpg
    222222222dvggf.jpg
    55.3 KB · Εμφανίσεις: 488
Τελευταία επεξεργασία:

nia91

Νεοφερμένος

Η nia91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα πριν 3 εβδομάδες έκανα διάφραγμα,κόγχες και ρινοπλαστική...είχα μεγάλο θέμα,αλλά η μύτη μου εξωτερικά δεν ήταν τραγική!Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό,μια μύτη αρμονική με τα χαρακτηριστικά μου!Το μόνο μου θέμα είναι ένα απο το ένα ρουθούνι έχω σαν μικρό γρομπαλάκι και σαν να φουσκώνει το τοίχωμα από την μια πλευρά,είναι αρκετά κόκκινο!έχω αγχωθεί μήπως δεν μου φύγει,γιατί είναι όλα τέλεια...το μόνο που με χαλάει!Έχει συμβεί σε κάποιον?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λοιπόν ,η αναζητησης του καταλληλου ιατρου συνεχιζεται. Παιρνω τηλ τον π. κ..λια . κανονισαμε εκτος ωραριου που δεχεται επισκεψεις ,επειδη εχω και γω περιορισμενο ωραριο .ο χρονος που αφιερωσε πραγματικα ηταν τεραστιος . ο μονος γιατρος μεχρι στιγμης που δεν βιαστηκε να με διωξει.μεχρι και τα αυτια μου κοιταξε ..επειδη αλληλοεξαρτωνται αυτα μεταξυ τους.... μου εξηγηγε για το καθετι ακριβως ..πως θα γινει κτλπ ....οποιος εχει καποια εμπειρια απο τον συγκεκριμενο ιατρο ..παρακαλω ας βοηθησει ..επισεις αν γνωριζει καποιος αν υπαρχουν αναφορες για τον ιατρο στις προηγουμενες 260 σελιδες ...γιατι τις εχω διαβασει ολες για αλλους γιατρους και δεν θυμαμαι ..αν και θα κατσω σιγα σιγα να τις ξαναδιαβασω.
να,κανεις αυτο που,νιωθεισ...σε κερδισε ο γιατρος? δε σε,ξεπεταξε....ασχοληθηκε....αυτο σημαινει σωστος χειρουργος...σου δωσε να καταλαβεις σου εξηγησε?σε ακουσε? εφοσον ειχες επαφη μαζι του παρε την αποφαση μονος σου.....δες τη δουλεια του στο σαιτ..εμενα δν μου τον προτεινε κανενας...ειχα ενσικτο και ολα τα σημαδια ειταν θετικα στην επαφη μας....ενω τον σκ..ρα που τον εχουν θεο τον μισησα,,,,ειλικρινα,,,,γλειωδης ατομο....με ειδε σα παρακατιανο,,,που εχω την αναγκη ττου...ασε το ατομο ειναι χαλια....τον.φοβηθηκα....ειμμαι χαρουμενος που δεν επεσα στην παγιδα....και.δικαιωθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_30

Νεοφερμένος

Ο bill_30 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια καλησπερα , διαβασα ολα τα μηνυματα σας και χαμογελουσα γιατι νομιζα πως εγραφα εγω...δηλαδη τα ιδια παντελακη μ τα ιδια παντελη μ ολοι...εκανα πλαστικη το 2007 στον μ. σε δημοσιο νοσοκομειο το αποτελεσμα θα ελεγα οτι οχι δεν μαφησε ικανοποιημενο, ναι μεν καλυτερη αλλα οχι αυτη π ηθελα, πρηξιματα κ εγω μαλαξεις τζοκιν κ να ξεπρηζεται ολα τα γνωστα,..αρχισα να ψαχνομαι για 2 εγχειρηση...αλλα καταλαβα το εξης..ΤΙΠΟΤΑ δεν συγκρινεται με την φυση...κανενας κ τιποτα..εχετε καταλαβει ολοι σας το εξης? οτι εχουμε γινει κ οι ιδοι γιατροι? οτι κοιταμε τις μυτες των αλλων λες κ ειμαστε γιατροι και τις συγκρινουμε με τις δικες μας? δεν ειναι βασανιστικο? δεν σας μπαινουνε υποψιες κ για αλλες πλαστικες?
τουτεστιν,,η η φυση σε κανει ομορφο η φιλε μ τονισε τα χαρακτηριστικα π ειναι ομορφα επανω σ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ελεμον

Νεοφερμένος

Η Ελεμον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πραγματοποίησα πρόσφατα εγχείρηση διαφράγματος - κογχών - ιγμορίτιδας και ρινοπλαστικής μετά από πολλών ετών ταλαιπωρία καθώς δυστυχώς είχα και ιστορικό οδοντικής ιγμορίτιδας. Για την εγχείρηση αυτή η επιλογή μου στηρίζεται στο γεγονός ότι όχι μόνο είναι κατ'ειδίκευση Χειρούργος ΩΡΛ αλλά από ενδιαφέρον στην τελειοποίηση των κλασσικών ιατρικών μεθόδων θεραπείας τέτοιων προβλημάτων έχει προσθέσει την ανάγκη τελειοποίησής της με μία μύτη που αισθητικά καλύπτει τις ανάγκες του θεραπευομένου. Δεν γίνεται δηλαδή μόνο πλήρης αποκατάσταση του ιατρικού προβλήματος αλλά έχει τη δυνατότητα της μέγιστης βελτιστοποίησης και της αισθητικής πλευράς που δεν είναι ανεξάρτητη από αυτή καθ'εαυτή την ιατρική αποκατάσταση. Δηλ. και οι δύο παρεμβάσεις συμβάλλουν στην επιτυχία του ολοκληρωμένου αποτελέσματος. Δεν πρήστηκα παρά ελάχιστα - δεν μελάνιασα καθόλου (ελάχιστη υποκίτρινη απόχρωση στα ζυγωματικά), δεν πόνεσα, δεν υπήρξε στιγμή που δεν είχα ιατρική καθοδήγηση ή φροντίδα σε κάθε ερώτημά μου. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα - τον γνωρίζω δε και από δεκαετίας όταν έσωσε κυριολεκτικά τη μητέρα μου από ακανθοκυτταρικό καρκίνο του δέρματος κάτω από την περιοχή του δεξιού ματιού: ο καθαρισμός ήταν τόσο προσεκτικός και ολοκληρωμένος ώστε τα κακοήθη στοιχεία απομακρύνθηκαν όλα - και παρά το γεγονός ότι η μητέρα μου είχε στο πρόσωπό της 74 ράμματα - δεν της άφησε και σε άμεσο μάλιστα διάστημα καμμία παραμόρφωση ή σημάδι! Τον ευχαριστώ προσωπικά για αυτό διότι έσωσε τη ζωή της με τη σωστή παρέμβαση - στα χρόνια αυτά μόνο εξαιρετικές μαρτυρίες υπέρ του ιατρού έχω ακούσει για το ήθος του, την τιμιότητα και την αξιοπρέπειά του που συνοδεύουν τις εξαιρετικές του ικανότητες ώς ιατρού επικεντρωμένο στο όφελος του ασθενούς του. Η δε ομάδα του είναι επαγγελματίες που βρίσκονται μαζί του χρόνια και είναι επίσης εξαιρετικοί - λειτουργεί και ως άνθρωπος και ως επιστήμονας υπό συνθήκες υψηλών προδιαγραφών και ως ασθενής που ελπίζει πάντα στο καλύτερο δυνατόν αποτέλεσμα τον συγχαίρω για αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
σαν να το γράφει ο ίδιος ο γιατρός ακούγεσαι ελεμον! βάλε φωτό! εμένα μου έχει κάνει μια χάλια μύτη που λείπει τεράστιο κομματι και δεν ξέρω αν θα μπορέσει να αποκατασταθεί! και όσες άλλες έχω δει από κοντά απο τον ίδιο είναι η μια χειρότερη από την άλλη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελεμον

Νεοφερμένος

Η Ελεμον αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν είμαι γιατρός αλλά είμαι αρκετά υψηλής μορφώσεως και μάλιστα έχω φοιτήσει στη Νομική Σχολή Αθηνών. Η μαρτυρία μου είναι πραγματική και πέρα για πέρα αληθνική. Λυπάμαι διότι τα λεγόμενά σου αποτελούν συκοφαντία κατά του εξαίρετου αυτού επιστήμονα. Αν είσαι δίκαιος-δίκαιη θα ακολουθούσες το δρόμο της δικαιοσύνης και δεν θα διέδιδες συκοφαντίες μέσω κοινωνικών blog.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
αν ελεμον ήσουν της νομικής όπως λες θα έπρεπε να ξέρεις οτι συκοφαντία είναι η ψευδής κατηγορία ενώ εγώ αποδίδω μια βάσιμη κατηγορία! επίσης θα έπρεπε να ξέρεις ότι απαγορεύεται να διαφημίζονται οι γιατροί!και αν ήσουν τόσο ευγνώμων στον γιατρό γιατί πρέπει να το μάθουν όλοι και δεν το είπες απλά στον γιατρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st33

Νεοφερμένος

Ο st33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
οσοι μιλατε για εναν γιατρο και εχετε καλη η κακα εμπειρια να βαζετε φωτο ετσι ωστε να βοηθιουντε τα παιδια που θελουν να κανουν την επεμβαση...μην αρχιζετε τις θεωριες.ελεμον ακουγεται ψευτικο ολο αυτο που γραφεςις...αν..οντως υπαρχον βαλτοι απ τους γιατρους ειναι τραγικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ex-maevius

Νεοφερμένος

Ο ex-maevius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα και καλο καλοκαιρι.
Ειχα γραψει και περσι, αλλα μετα απο λιγο καιρο εσβησα το account γιατι θεωρησα οτι ειναι ψυχοφθορο να συνεχισω
να μοιραζομαι την ατυχη εμπειρια μου περαιτέρω. Εριχνα ομως που και που κλεφτες ματιες και επανηλθα,
κυριως για να σου πω χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου που προσπαθεις να αντιταχθεις σε κατι ανικητο.
Το ΨΕΜΑ και τα συμφεροντα. Κι επισης να εκφρασω το ποσο σε καταλαβαινω και την ταυτιση των σκεψεων μας.
Απ'την αλλη, πιστευω οτι αμα θελει να περασει καποιος κατι πισω απο ενα PC , θα το κανει , δεν πας να χτυπας τον κωλο σου κατω.

Δευτερον, θελω να παραδεχτω το ποσο αφελης και αδυναμος νιωθω μπροστα στον χρηστη Ramblade, o οποιος προφανως και εχει,
μεγαλυτερη ευθυκρισια και θαρρος απο εμενα. Λεει ο τυπος, (σελ.17), πηγα στον πολυδιαφημισμενο γιατρο και εδω δε μπορουσε απο το παχος ουτε
να μεινει ορθιος να με εξετασει 2 λεπτα, εγχειρηση θα κανει ? Λεει , αλλοι μου ειχαν πει οτι θα διαρκεσει 3, 4 ωρες και αλλοι μια ωριτσα.
Τι σκατα, τοσο αχρηστοι ειναι οι αλλοι και παιδευονται 4 ωρες, για να κανουν την ιδια δουλεια που κανουν οι αλλοι σε μια ?

Τριτον, δε μπορω να καταλαβω πως γινεται καποιοι, που δεν εχουν ξαναγραψει στο forum και παρολο που υποτιθεται
οτι ηδη εχουν κανει την επεμβαση και ολα εχουν παει τζαμι, να μπαινουν στον κοπο να φτιαχνουν accounts, προκειμενου να υμνησουν τους ευεργετες τους και
να τους προτεινουν ανεπιφυλακτα. Τοοοοσο φιλανθρωποι πια και τοοοοση ευγνωμοσυνη νιωθουν και θελουν να τη μοιραστουν ?
Διαβαζω μεχρι και μηνυματα που αντιδρουν σε οποιον εχει παραπονα και τον προκαλουν να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας. ΝΤΡΟΠΗ.

Αλλο που ηθελα να πω, εγω οταν πηγα στο γιατρο μου ειχε κανει εντυπωση που με ρωταγε , πως με βρηκες, γιατι επελεξες εμενα ?
Προφανως ηθελε να τεσταρει τους τροπους που διαφημιζεται, μιας και εδειχνε σιγουρος οτι δεν παιζει να με εχει στειλει, κανας
ενθουσιασμενος παλιος πελατης του. Και νιωθω διπλα μαλακας που σνομπαρα αυτους που αγοραζουν απο Telemarketing και
παρακολουθουν κουτσομπολιστικα, κι εγω την πατησα απο καλεσμενο σε τετοιες εκπομπες.
Επισης δεν ειχα γραψει περσι και το θυμηθηκα διαβαζοντας κατι αντιστοιχο στην αυθεντια κατ'εμε τον Ramblade.
Μαρτιος του 11 νομιζω ητανε, πριν μπω στο γραφειο του για το τελευταιο ραντεβου που θα συμφωνουσα για την επεμβαση,
αφου ειχα περιμενει κλασικα καααμποση ωρα, μπαινοντας εγω, βγαινοντας μια κοπελα σχεδον εκλαιγε και ηταν στην τσιτα,
μιαααα χαρα πας, της ελεγε και μετα στο ραντεβου μας και ο ιδιος ηταν πολυ εκνευρισμενος. Κι εγω ο μλκς αντι για κιτρινοκοκκινες καρτες
που εβγαζε ο blade, τον ρωταγα λεπτομερειες για την επεμβαση και αυτος συμπεριφεροταν σα να πηγα εγω να του πουλησω εγω κατι,
και βιαζεται να με διωξει. Επισης οταν τον ειχα ρωτησει αμα κατι δεν παει καλα, τι θα κανουμε, μου ειχε πει, μη φοβασαι, εδω ειμαστε
εμεις, αλλα ολα θα πανε τελεια, εμπιστευσου με γαμωτοο.

Τεσπα, τι προτεινω εγω. Αμα σ'αρεσει το αμφας σου, αλλα σε χαλαει το προφιλ, κατσε στα αυγα σου. Αν παλι πιστευεις οτι επιβαλλεται η επεμβαση και
θα δεις σιγουρα βελτιωσημ τοτε ψαξτο λες και ψαχνεις σπιτι να αγορασεις. Ρωτα τα παντα, κανε τους να σε πεισουν και να τους εμπιστευθεις.
Γιατι ναι μεν μιλανε για αισθητικη ικανοτητα και πιπες αλλα στην ουσια σε αντιμετωπιζουν λες και κανουν σφραγισμα.

Καλο καλοκαιρι σε ολους, με αισιοδοξια, Εγω πιστευω οτι ολοι θα βγαλουμε ακρη εν τελει, Ροδα ειναι και γυριζει.
P.s οσους σας βαζουν αλλοι να γραψετε, Θεος δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι υπαρχει, αλλα Θεια δικη σιγουρα. Γιατι με τις ζωες αλλων, δεν παιζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ex-maevius ακόμα και ένας να γλιτώσει από αυτόν, αξίζει τον κόπο. Συν Αθηνά και χείρα κίνει, λένε, οπότε μαζί με την θεία δίκη, στην οποία πιστεύω και εγώ, καλό είναι και να κάνουμε και εμείς προσπάθειες να μην βλάπτουν πια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Violet_V

Νεοφερμένος

Η Violet_V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
ex-maevius ποια είναι η δικιά σου ιστορία? Θα ήθελες να την ξαναπείς με λίγα λόγια? Θα ήθελα να την ακούσω. :)

Συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λες γιατί και εγώ παθούσα είμαι και χτυπάω το κεφάλι μου 2,5 χρόνια τώρα αλλά αποφάσισα να μην το βάλω κάτω και να συνεχίσω όπως είμαι ελπίζοντας κάποια μέρα να βρω ένα γιατρό με όλη την σημασία της λέξεως και να διορθώσει αυτά που κατέστρεψαν άλλοι κομπογιαννίτες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
παιδιά τι κακό σας συνέβη; από άποψη αισθητικής ή από άποψη λειτουργίας της μύτης; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brainclog

Νεοφερμένος

Η brainclog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σε ολους!Λοιπον εχω κι εγω το θεματακι με τη μυτη μου,η οποια δεν ειναι τρομερα μεγαλη αλλα εχει μια σημαντικη γαμψοτητα που δεν με ενθουσιαζει(υβο και ασχημουτσικο τελειωμα).Μετα απο πολυ κοιταγμα μιλησα με την Α,Κ η οποια σε γενικες γραμμες με επεισε σε πρωτη φαση οτι ξερει το αντικειμενο της και μεσα απο φωτογραφιες περιστατικων που μου εδειξε.Δεν εχω δει ακομα τα αποτελεσματα απο τις διορθωμενες φωτογραφιες,που θα μετρησουν σοβαρα,αλλα θα ηθελα καποια γνωμη εδω η σε pm απο οποιον ειχε εμπειρια αυτος η καποιος γνωστος του απο τη συγκεκριμενη γιατρο.Εδω βρηκα μονο την αναφορα μιας κοπελας που δεν εμεινε ικανοποιημενη απο την επανορθωτικη,αλλα ειμαι σιγουρη οτι υπηρχαν κι αλλες παλιοτερα,απλα το θεμα ειναι πραγματικα τεραστιο,οποτε οποιος εχει καποια εμπειρια θετικη η αρνητικη θα ημουν πολυ ευγνωμων να τη μοιραστει μαζι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

e.la

Νεοφερμένος

Η e.la αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ζήτα από την γιατρό να σου μιλήσει για τυχόν ανεπιθύμητα αποτελέσματα και ποιά είναι η αντιμετώπιση της. θεωρώ ότι από εκεί θα καταλάβεις κάποια πράγματα. Δυστυχώς οι γιατροί παρανομούν κατά συρροή για να δελεάσουν τους ανυποψίαστους ενδιαφερόμενους. Είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώσει σχετικά. Όταν τους γιατρούς τους ρωτάς για τα λάθη τους καταλαβαίνεις πολλά. Αρκεί να την πείσεις να μιλήσει, γιατί συνήθως το αποφεύγουν. Δεν το λέω για να σε αποτρέψω, αλλά για να πάρεις πιο συνειδητά την επιλογή και να αναγκάσεις και την γιατρό να σε χειρουργήσει πιο ευσυνείδητα. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psipsina123

Νεοφερμένος

Η psipsina123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά!!εγω έχω θέμα με την μύτη μου πολλά χρόνια, στραβό διάφραγμα και εξωτερικά δν μ αρέσει, εχει ένα εξογκοματάκι, ύβο νομίζω τν λένε και είναι γαμψούλα οταν γελάω.Λέω να πάω να την φτιάξω η οκτόμβρη ή φεβρουάριο. Διαβάζοντας το φόρουμ έμαθα πολλά πράγματα και πραγματικά οι εμπειρίες σας είναι πολύτιμες για όλους εμάς που σκεφτόμαστε τη ρινοπλαστική, μα φοβήθηκα κιόλας απο τα ποσοστά αποτυχίας. Γενικά το είχα στο μυαλό μου πολύ απλοικά οτι δν είναι κ τίποτα, έκανα λάθος προφανώς.. Σκέφτομαι να πάω στον γιατρό στη γλυφάδα που το επίθετο του αρχιζει απο Κ, έχει κανείς κακές εμπειρίες απο τον συγκεκριένο??θα με βοηθούσατε πάρα πολύ αν απαντούσατε γιατι δεν ξέρω κανέναν απο τους γνωστούς μου που να ξέρουν απο ρινοπλαστική, οτι ξέρω είναι απο την τηλεόραση και εσας απο το φόρουμ, αρα θα ήμουν υπόχρεη για οποιαδήποτε πληροφορία <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john29

Νεοφερμένος

Ο john29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εχω διαβασει τοσα, που πραγματικα δεν ξερω τι να κανω.
Το φορουμ πραγματικα με μπερδεψε αντι να μου δωσει μια σαφη αποψη επι του θεματος.(Απο την αλλη δεν ξερω ακομη αν ειναι καλο να τροφοδοτεις το μυαλο σου τελικα με τοση πληροφορια,η οποια ειναι και δυσαρρεστη επι του θεματος.[Μια θεωρια λεει οτι ο νομος της ελξης (συμπαν)θα σου φερει με οτι εστιαζεις στις σκεψεις σου!!!]
-Αληθεια οσοι ειχατε αποτυχημενο αποτελεσμα μηπως σκεφτοσασταν πολυ εντονα το ενδεχομενο πιθανης αποτυχιας ή μπηκατε με τη σιγουρια της επιτυχιας και με θετικη σκεψη?(ετσι για να τσεκαρουμε το νομο!χαχα)

Με ολα αυτα που διαβασα,πραγματικα μου περασε απο το μυαλο να χειρουργηθω μονος μου!!χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγώ πιστεύω ότι κάθε χαρακτηριστικό που υπάρχει πάνω μας, δεν πρέπει να το αλλάζουμε, για κάποιο λόγο το έχουμε. αν δεν αρέσει σε εμάς, υπάρχουν και άλλοι, λίγοι-πολλοί, που τους αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
διαφωνώ... αν κάτι μας ενοχλεί πολύ και μας χαλά την ψυχολογία, καλό είναι να το αλλάζουμε. πχ μία μύτη μεγάλη με καμπούρα αλλάζει πολύ το πρόσωπο :/
εγώ είχα το κλασσικό κοκκαλάκι που πετούσε.. αυτά τα λίγα χιλιοστά που προεξείχαν χαλούσαν αντικειμενικά το πρόσωπό μου και "χαντάκωναν" τα υπόλοιπα όμορφα χαρακτηριστικά μου. δε λέω να αλλάξουμε για να αγγίξουμε την τελειότητα, αλλά όταν κάτι δεν μας αρέσει καθόλου και μας δημιουργεί κόμπλεξ γιατί να μην απελευθερωθούμε από αυτό; από την άλλη αν το αποδεχτούμε και δε ρίχνει την αυτοπεποίθησή μας τότε όλα οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πανος28

Νεοφερμένος

Ο πανος28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια .εγω συμφωνω με το john 29 ...Εχω διαβασει τα απειρα ..τελικα εκει που πηγαινα να καταληξω μπερδευα και αλλους γιατρους .συμπερασμα σαφες ,δεν εχω βγαλει .αποτελεσμα ..οτι 100% καλος γιατρος δεν ειναι κανενας . εγω νομιζω οτι μαλλον δεν ισχυει .....καποιος γιατρος θα ειναι σιγουρος οτι τουλαχιστον δεν θα κανει καμια χοντρη μα..κια γιατι εμενα αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο ...να μην γινω οπως ακριβως το φανταζομαι και επιθυμω να το δεχτω ...να γινω χειροτερος απο οτι ειμαι ...δεν θα το δεχτω ...απλα εγω απο αυτα που διαβασα ουτε γιαυτο δεν ειμαι σιγουρος ...τελικα περιμενω μηπως μαθω τιποτα καινουργιο απο πουθενα ..και τα χρονια περνουν .. δεν τρελαινομαι για την επεμβαση αλλα πιστευω ρε γαμωτο οτι θα μου ταιριαζε πολυ μια πιο διακριτικη μυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top