• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Ritsaki12

Νεοφερμένος

Η Ritsaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους! Μήπως γνωρίζετε κάποιον καλό γιατρό για ρινοπλαστική στην Θεσσαλονίκη; Ευχαριστώ!
 

MAry89990000

Νεοφερμένος

Η MAry89990000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας εχει αντιμετωπισει καποιος αισθημα στενοτητας στο ενα ρουθουνι μετα απο ρινοπλαστικη;
 

AggK.

Νεοφερμένος

Η AggK. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα, βρίσκομαι σε αναζήτηση γιατρού για επανορθωτική ρινοπλαστική και πραγματικά δεν περίμενα να είναι τόσο δύσκολη και αγχωτική αυτή η διαδικασία. Θα με βοηθούσε παρά πολύ αν θα μπορούσατε να με πληροφορήσετε σχετικά με αυτό το θέμα σύμφωνα με τις δικές σας εμπειρίες. Εύχομαι να βρούμε όλοι τη λύση στο πρόβλημα μας!
 

angelsam

Νεοφερμένος

Η angelsam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει αρκετες φορες πραγματα σε αυτο το forum σχετικα με ρινοπλαστικες. Ετσι λοιπον μπαινω κι εγω στη διαδικασια να περιγραψω το προβλημα μου σχετικα με τη ρινοπλαστικη μου. Σημερα περνανε 6 μηνες απο το χειρουργειο και πραγματικα ειναι σαν να μην εχω κανει. Κοιταω τη μυτη μου στον καθρεφτη και αναρωτιεμαι αν πραγματι εκανα οντως ρινοπλαστικη... Η μυτη ειχε αρκετη καμπουρα πριν, και αρκετη καμπουρα εχει και τωρα, με μια ελαχιστη διαφορα του χιλιοστου. Δηλαδη αντε να την εχει παρει το πολυ 3 χιλιοστα. Ουσιαστικα καμια διαφορα και ολοι λενε οτι δεν φαινεται πως εχω κανει κατι. Δηλαδη εν τελει τα σχολια τυπου " Α ωραια ειναι πολυ φυσικη", ουσιαστικα σημαινουν οτι δεν φαινεται τιποτα... Νιωθω πολυ κοροιδο 🤡...Με τον γιατρο ειχαμε πει και ειχαμε συμφωνησει το σχημα εκ των προτερων. Εδωσα 3350€ για να παρω ενα συγκεκριμενο αποτελεσμα, φυσικο μεν, αλλα οχι τοσο ... "φυσικο" , δηλαδη ενα τιποτα. Κυριολεκτικα μια τρυπα στο νερο που λενε. Ο συγκεκριμενος γιατρος μου ειχε φτιαξει το στηθος πριν ενα χρονο και δεν ημουν πολυ ευχαριστημενη, αλλα με ειχε κανει να πιστεψω οτι ηταν τελειο και με επεισε να κανω και τη μυτη. Αλλα ο συγκεκριμενος γιατρος παλι, εχει την λογικη του οτι " Κανω το ελαχιστο για να μη φαινεται οτι ο αλλος εχει κανει πλαστικη". ΟΚ με το στηθος πες παει στο καλο, αλλα εδω με τη μυτη το τερματισε το πραγμα. Οχι δεν του εχω πει οτι δεν ειμαι ευχαριστημενη γιατι φυσικα εκεινος θα ελεγε πως η μυτη ειναι πολυ διαφορετικη απο πριν και ισια (και οπως την ηθελα) και αλλα τετοια gaslighting πραγματα. Αλλωστε ειναι παρα πολυ χειριστικος. Και το κλασικο που λενε ολοι οτι δηλαδη "πρεπει να περιμενεις εναν χρονο". Οτι τι δηλαδη; Οτι ξαφνικα η μυτη θα ισιωσει απο μονη της; Οτι θα φυγει απο μονο του το κοκαλο; Οτι ως δια μαγειας δηλαδη μια μερα θα ξυπνησω και θα ειναι τελεια. Το πρηξιμο εχει φυγει. Δεν εχω υπογραψει χαρτι δεν φαινεται τιποτα πουθενα ολα μαυρα ειναι. Και φυσικα δεν μπορεις να κανεις και αρνητικη κριτικη γιατι θα μπλεξεις με δικηγορους. Οποτε θελω να ρωτησω, εχει κανεις παρομοια εμπειρια; Σε ποιον να παω για επανορθωτικη ρινοπλαστικη; Σκεφτομουν τωρα με τα απογευματινα χειρουργεια να πηγαινα σε δημοσιο νοσοκομειο για να μου ερθει πιο φθηνα. Ετσι κι αλλιως ουτε στην ιδιωτικη κλινικη ειναι καλα. Αν δεν ειχα μαζι τη μαμα μου στα χειρουργεια ειναι σιγουρο οτι θα πεθαινα απο τον πονο και την αφυδατωση ειδικα στην πλαστικη στηθους που εκει ο πονος ειναι αφορητος και δεν μπορουσα καν να κουνηθω. Απο τον υπερβολικο πονο ειχα τρομερη ταχυπαλμια, και επειδη εχω μια καρδιοπαθεια αν δεν μου εβαζαν παυσιπονο μπορει να παθαινα ανακοπη. Νοσηλευτριες δεν ερχονται ουτε με κουδουνακι, μονο με προσωπικα παρακαλια.
Αν θελετε στειλτε μου μηνυμα για να σας πω ποιος ειναι ουτως ωστε να μην πατε.
Ευχαριστω για το χρονο σας.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους. Εχω διαβασει αρκετες φορες πραγματα σε αυτο το forum σχετικα με ρινοπλαστικες. Ετσι λοιπον μπαινω κι εγω στη διαδικασια να περιγραψω το προβλημα μου σχετικα με τη ρινοπλαστικη μου. Σημερα περνανε 6 μηνες απο το χειρουργειο και πραγματικα ειναι σαν να μην εχω κανει. Κοιταω τη μυτη μου στον καθρεφτη και αναρωτιεμαι αν πραγματι εκανα οντως ρινοπλαστικη... Η μυτη ειχε αρκετη καμπουρα πριν, και αρκετη καμπουρα εχει και τωρα, με μια ελαχιστη διαφορα του χιλιοστου. Δηλαδη αντε να την εχει παρει το πολυ 3 χιλιοστα. Ουσιαστικα καμια διαφορα και ολοι λενε οτι δεν φαινεται πως εχω κανει κατι. Δηλαδη εν τελει τα σχολια τυπου " Α ωραια ειναι πολυ φυσικη", ουσιαστικα σημαινουν οτι δεν φαινεται τιποτα... Νιωθω πολυ κοροιδο 🤡...Με τον γιατρο ειχαμε πει και ειχαμε συμφωνησει το σχημα εκ των προτερων. Εδωσα 3350€ για να παρω ενα συγκεκριμενο αποτελεσμα, φυσικο μεν, αλλα οχι τοσο ... "φυσικο" , δηλαδη ενα τιποτα. Κυριολεκτικα μια τρυπα στο νερο που λενε. Ο συγκεκριμενος γιατρος μου ειχε φτιαξει το στηθος πριν ενα χρονο και δεν ημουν πολυ ευχαριστημενη, αλλα με ειχε κανει να πιστεψω οτι ηταν τελειο και με επεισε να κανω και τη μυτη. Αλλα ο συγκεκριμενος γιατρος παλι, εχει την λογικη του οτι " Κανω το ελαχιστο για να μη φαινεται οτι ο αλλος εχει κανει πλαστικη". ΟΚ με το στηθος πες παει στο καλο, αλλα εδω με τη μυτη το τερματισε το πραγμα. Οχι δεν του εχω πει οτι δεν ειμαι ευχαριστημενη γιατι φυσικα εκεινος θα ελεγε πως η μυτη ειναι πολυ διαφορετικη απο πριν και ισια (και οπως την ηθελα) και αλλα τετοια gaslighting πραγματα. Αλλωστε ειναι παρα πολυ χειριστικος. Και το κλασικο που λενε ολοι οτι δηλαδη "πρεπει να περιμενεις εναν χρονο". Οτι τι δηλαδη; Οτι ξαφνικα η μυτη θα ισιωσει απο μονη της; Οτι θα φυγει απο μονο του το κοκαλο; Οτι ως δια μαγειας δηλαδη μια μερα θα ξυπνησω και θα ειναι τελεια. Το πρηξιμο εχει φυγει. Δεν εχω υπογραψει χαρτι δεν φαινεται τιποτα πουθενα ολα μαυρα ειναι. Και φυσικα δεν μπορεις να κανεις και αρνητικη κριτικη γιατι θα μπλεξεις με δικηγορους. Οποτε θελω να ρωτησω, εχει κανεις παρομοια εμπειρια; Σε ποιον να παω για επανορθωτικη ρινοπλαστικη; Σκεφτομουν τωρα με τα απογευματινα χειρουργεια να πηγαινα σε δημοσιο νοσοκομειο για να μου ερθει πιο φθηνα. Ετσι κι αλλιως ουτε στην ιδιωτικη κλινικη ειναι καλα. Αν δεν ειχα μαζι τη μαμα μου στα χειρουργεια ειναι σιγουρο οτι θα πεθαινα απο τον πονο και την αφυδατωση ειδικα στην πλαστικη στηθους που εκει ο πονος ειναι αφορητος και δεν μπορουσα καν να κουνηθω. Απο τον υπερβολικο πονο ειχα τρομερη ταχυπαλμια, και επειδη εχω μια καρδιοπαθεια αν δεν μου εβαζαν παυσιπονο μπορει να παθαινα ανακοπη. Νοσηλευτριες δεν ερχονται ουτε με κουδουνακι, μονο με προσωπικα παρακαλια.
Αν θελετε στειλτε μου μηνυμα για να σας πω ποιος ειναι ουτως ωστε να μην πατε.
Ευχαριστω για το χρονο σας.
αχ κοριτσάκι μου, πόσο λυπάμαι! Δεν ξέρω κάτι να σε βοηθήσω, αλλά πάλι καλά που βγήκες ζωντανή! Και στο άλλο θέμα <ρινοπλαστική> είχα γράψει: πόσο σας ενοχλεί η εμφάνισή σας και ρισκάρετε τη ζωή σας, για να αλλάξετε κάτι υγιές και διαφορετικό από τα τοπ μόντελς;

Ξαναλέω, είχα τη φριχτή εμπειρία να σπάσω μύτη και να υποστώ επέμβαση και χωρίς ολική νάρκωση, λόγω φόβου. Ήταν η μέρα που .....μίλησα με το θάνατο. Να μην τύχει σε κανέναν. Και να πεις, δεν ήξερες; Αφού την πάτησες με το στήθος!
Και δε μου λες, τώρα, μετά από δύο πλαστικές, θα δεχόσουν να κάνεις και 3η, για να διορθώσεις την αποτυχημένη; Μήπως είναι η μοιραία; Μήπως να ζήσεις με τη μυτούλα σου; Αντέχεις να ξαναπεράσεις αίματα, ναρκωση, δύσπνοια, ζάλη, πόνο, ταμπονάρισμα μύτης 3 μέρες; Εγώ στη θέση σου θα έλεγα <αι στα κομάτια με τις γαλλικές μυτούλες. Εγώ θα ζήσω με τη δική μου και σε όποιον αρέσω>
 

lebanon

Νεοφερμένος

Ο Δημος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μπορεις να μου αναφερεις τον γιατρο που την εκανες...σευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά καλησπερα. Έκανα πλαστική στη μύτη μου το Νοέμβριο και δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα. Είχα άσχημη μύτη και εξακολουθεί να είναι άσχημη. Για την ακρίβεια δε καταλαβαίνεις καν ότι άλλαξε κάτι πέρα από το προφίλ μου. Στα 3/4 το κόκκαλο μου είναι εκεί. Τα ρουθούνια μου είναι διαφορετικά και τα προφίλ μου καμία σχέση το ένα με το άλλο. Υπάρχει κάποιος που να έχει κινηθεί νομικά; Αρχές του χρόνου θα συναντηθώ με τον γιατρο μου αλλά επειδή δε πρόκειται να βγάλω ακτή γιατί επιμένει να λέει πως θα αλλάξει (το κόκκαλο δε θα φύγει δια μαγείας) σκέφτομαι να πάω σε δικηγόρο. Επειδή διάβασα πολλούς δυσαρεστημένους υπάρχει κάποιος που να έκανε όντως μήνυση; Ευχαριστώ πολύ
Επίσης οποίος θέλει ας μου στείλει μήνυμα να του πω το όνομα του γιατρού για να μη πάει εκεί. Οι φωτογραφίες που ανεβάζει σε σχέση με τη πραγματικότητα δεν έχουν απολύτως καμία σχέση!!
Σε παρακαλώ μπορείς νά μόύ πεις το όνομα η τα αρχικά του γιατρού που σού την εκανες...;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε παρακαλώ, μπορείς να μου αναφερεις τον γιατρο που την εκανες...;
 
Τελευταία επεξεργασία:

lebanon

Νεοφερμένος

Ο Δημος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παρακαλώ πες μου τα αρχικά του γιατρού πού σού έκανε την επέμβαση...,σευχαριστώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top