Συγκατοίκηση με σύντροφο: Υπέρ ή κατά;

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.
Αντισυμβατικό θα με έλεγα μάλλον.
Έλα τώρα όμως μην κοροϊδεύετε , τους είδαμε και τους συνέχεια μαζί πόσο καλά τα πάνε :pfff:.
"Οι συνέχεια μαζί" δεν καταλήγουν όλοι στο ίδιο αποτέλεσμα. Αλλοίμονο αν ήταν έτσι...

Τί θα (σε) ωφελήσει, όμως, και πού ; Αυτό που λες ; Στο...παντρεμένοι και χώρια αναφέρομαι...
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.
"Οι συνέχεια μαζί" δεν καταλήγουν όλοι στο ίδιο αποτέλεσμα. Αλλοίμονο αν ήταν έτσι...
Καλά προφανώς, θέλω να πω δεν είναι και το "μυστικό" συστατικό για να πάει καλά μια σχέση.
Τί θα (σε) ωφελήσει, όμως, και πού ;
Μόλις αντέγραψες την υπογραφή του Devil ; Ελπίζω να μην είσαι διπλοπρόφιλο του ειλικρινά :hehe: .
Αυτό που λες ; Στο...παντρεμένοι και χώρια αναφέρομαι...
Δεν ξέρω , απλά έχω περιέργεια να δω εαν το έχει εφαρμόσει κανένας γιατί ακούμε συνέχεια για συγκατοίκηση( και επειδή έχω την τάση να κάνω ακριβώς το αντίθετο απο αυτό που κάνει η πλειοψηφία , για το γαμώτο και μόνο :bleh: ) .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
Αντισυμβατικό θα με έλεγα μάλλον.
Έλα τώρα όμως μην κοροϊδεύετε , τους είδαμε και τους συνέχεια μαζί πόσο καλά τα πάνε :pfff:.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν είναι αυτό ρε Ντέβιλ. Θεωρώ οτι προκαλείς μια αναισθητοποίηση στην παρουσία του άλλου.
Άσε που συνηθίζεις και την γκρίνια για το ένα και το άλλο. Δεν λέει...

Μπλέκεις με γυναίκα που να θέλει φιλε μου. Οχι ντεμί καταστάσεις.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.

darkhappysong

Νεοφερμένος

Η darkhappysong αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Κιι εγώ το γάμο τον δοκίμασα. Και μάλιστα για πολλά χρόνια. Δε μιλώ μην έχοντας προσωπική εμπειρία...

Μα παρόλο που χώρισα θα "συμβούλευα", τους νεότερους ειδικά, να ζήσουν ό,τι ωραίο έζησα. Τον έρωτα, "το μαζί", τη συντροφικότητα. Και για όσο κρατήσει. Είτε λέγεται συμβίωση, είτε λέγεται γάμος...

"Για να μην πεθάνω, να μη ζήσω ;"

Αν εμείς, τώρα πια, έχουμε φτάσει στο σημείο εκείνο που, για τους χ, ψ, λόγους...θέλουμε άλλα απ΄ αυτά που κάποτε θέλαμε, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Κι εγώ, χρόνια τώρα, έχω συνηθίσει να είμαι μόνη. Δύσκολα θα δεχτώ κάποιον δίπλα μου. Είμαι μαθημένη αλλιώς, τώρα πια...

Αλλά ό,τι έζησα στα...ωραία μου, εύχομαι να το ζήσουν κι άλλοι. Και να κρατήσει...
Και πως είναι να ζεις μόνη σου χρόνια? Συνηθίζεται? Υπάρχουν στιγμές χαράς όπως όταν είχες συντροφικοτητα? Ιδιαίτερα και αν δεν έχεις παιδιά.. ρωτάω για να λάβω δικές μου απαντήσεις..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
Τι απο όλα , γατί υπάρχουν πολλά :oops: .

Δεν μ αρέσουν τα παιδιαρισματα κ από ένα σημείο κ μετα το αργότερο ενα χρόνο εφόσον παμε καλα με την άλλη θέλω να συ ζήσουμε.

Επίσης δεν μ αρέσει να έχει σχέσεις έστω κ φιλικές με τον πρωην της επίσης να μην με κάνει να νιώθω ανασφάλεια ότι μπορεί Ανα πασα στιγμή να φυγει κ να χωρίσουμε.

Αυτά είναι red flags. Δεν τα διαπραγματεύομαι καν πλεον.

Ειδικά αν επειδή είχαμε μια πολιτισμενη διαφωνία δω έλλειψη ψυχραιμίας κ υπομονής κ " Ας το αφήσουμε καλυτερα " Θα της πω ότι δεν θα ήθελα να το ακουσω ξανά αυτό κ αν δεν έχει σκοπό για κάτι σταθερό να μ το πει να μη χάνω κ εγώ το καιρό κ την ενεργεια μ.

Είμαι Δοτικος σαν άνθρωπος κ σε κάποια θέματα παραδοσιακος δεν είμαι για θολες καταστάσεις. Προφανώς δικαίωμα της άλλης να θέλει ότι.... Ψαγμένο έχει διαβάσει απλά εγώ δεν είμαι ουτε σε αυτή την ηλικία 37 ετών και 1 μήνα αλλά ουτε κ σε αυτή τη φάση.

Δεν είμαι για να παιζω. Ξεκάθαρα αυτό κ από τα πρωτα ραντεβου. Οποία το εκτιμήσει καλώς.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,725 μηνύματα.
Και πως είναι να ζεις μόνη σου χρόνια? Συνηθίζεται? Υπάρχουν στιγμές χαράς όπως όταν είχες συντροφικοτητα? Ιδιαίτερα και αν δεν έχεις παιδιά.. ρωτάω για να λάβω δικές μου απαντήσεις..
Μια χαρά συνηθίζεται. Δεν λογοδοτεις σε κανένα , κάνεις τις δουλειές οπότε και αν έχεις διάθεση, βρίσκεις εξωοικιακές ασχολίες, αν έχεις τη δυνατότητα ταξιδεύεις με οποία συντροφιά θέλεις ή και μόνη
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,518 μηνύματα.
να μην με κάνει να νιώθω ανασφάλεια ότι μπορεί Ανα πασα στιγμή να φυγει κ να χωρίσουμε.
Τη σιδερένια μπάλα στο πόδι της την παίρνεις παίρνεις πρίν την συγκατοίκηση ή με δικά της έξοδα;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,725 μηνύματα.
Τη σιδερένια μπάλα στο πόδι της την παίρνεις παίρνεις πρίν την συγκατοίκηση ή με δικά της έξοδα;
Η ανασφάλεια έχει καλλιεργηθεί μέσα μας από τα παιδικα μας/ νεανικά χρόνια

Δεν ξυπνάμε μια. μέρα με ένα Χ σύντροφο και είμαστε ανασφαλείς .. Απλα αυξάνεται σε μια ασαφων ορίων σχέση
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.
Δεν μ αρέσουν τα παιδιαρισματα κ από ένα σημείο κ μετα το αργότερο ενα χρόνο εφόσον παμε καλα με την άλλη θέλω να συ ζήσουμε.
Κοίτα , το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες , αλλά δεν νομίζω οτι λειτουργούν έτσι αυτά. Δεν έχω την εμπειρία σου πάνω στο θέμα σαφώς, αλλά πιστεύω οτι κάποια πράγματα τα κάνεις όταν τα νιώσεις. Δεν μπορείς να παντρευτείς ή να συζήσεις ακολουθόντας κανόνες του τύπου μετά απο ένα χρόνο σχέση πρέπει να έχουμε κάνει το τάδε και το τάδε.
Επίσης δεν μ αρέσει να έχει σχέσεις έστω κ φιλικές με τον πρωην της επίσης να μην με κάνει να νιώθω ανασφάλεια ότι μπορεί Ανα πασα στιγμή να φυγει κ να χωρίσουμε.
Εαν έχουν χωρίσει ήρεμα , ανθρώπινα και για λόγο του στυλ οτι δεν ταίριαζαν , δεν βρίσκω που το κακό . Εαν ας πούμε χώρισαν λόγω απόστασης/χρόνου ενώ κατά τα άλλα τα έβρισκαν , τότε ναι εκεί το συζητάμε .
Ειδικά αν επειδή είχαμε μια πολιτισμενη διαφωνία δω έλλειψη ψυχραιμίας κ υπομονής κ " Ας το αφήσουμε καλυτερα " Θα της πω ότι δεν θα ήθελα να το ακουσω ξανά αυτό κ αν δεν έχει σκοπό για κάτι σταθερό να μ το πει να μη χάνω κ εγώ το καιρό κ την ενεργεια μ.
Fair enough αυτό, έχει να κάνει με το να είναι ειλικρινής και ξεκάθαρος ο άλλος απέναντι σου, και κυρίως να μην μπαρουτιάζει επίτηδες καταστάεις αλλά να έχει υπομονή και κατανόηση.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.
Και πως είναι να ζεις μόνη σου χρόνια? Συνηθίζεται? Υπάρχουν στιγμές χαράς όπως όταν είχες συντροφικοτητα? Ιδιαίτερα και αν δεν έχεις παιδιά.. ρωτάω για να λάβω δικές μου απαντήσεις..
Λέγοντας...μόνη, εννοώ χωρίς να είμαι κάτω από την ίδια στέγη με κάποιον. Πώς είναι ; Μια χαρά. Πόσο μάλλον αν είναι και επιλογή. Και είναι επιλογή μου.

Η συντροφικότητα έχει τις χάρες της. Και είναι πολλές. Το να ζεις μόνος/η έχει κι αυτό τις χάρες του. Και ο λόγος που έτσι νιώθω, θεωρώ ότι είναι και γιατί έζησα τη συντροφικότητα, σε όλο της το μεγαλείο (γιατί έχει και τέτοιο)...

Εύχομαι να σε κάλυψα...:)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
Τη σιδερένια μπάλα στο πόδι της την παίρνεις παίρνεις πρίν την συγκατοίκηση ή με δικά της έξοδα;

Χαχα 😂😂 ουτε καν νορμαλ είναι αυτά που ζητάω απλά εσυ επειδή είσαι τελείως φάση καπετανισσα τα βλέπεις αυτά διογκωμένα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κοίτα , το αντιλαμβάνομαι αυτό που λες , αλλά δεν νομίζω οτι λειτουργούν έτσι αυτά. Δεν έχω την εμπειρία σου πάνω στο θέμα σαφώς, αλλά πιστεύω οτι κάποια πράγματα τα κάνεις όταν τα νιώσεις. Δεν μπορείς να παντρευτείς ή να συζήσεις ακολουθόντας κανόνες του τύπου μετά απο ένα χρόνο σχέση πρέπει να έχουμε κάνει το τάδε και το τάδε.

Εαν έχουν χωρίσει ήρεμα , ανθρώπινα και για λόγο του στυλ οτι δεν ταίριαζαν , δεν βρίσκω που το κακό . Εαν ας πούμε χώρισαν λόγω απόστασης/χρόνου ενώ κατά τα άλλα τα έβρισκαν , τότε ναι εκεί το συζητάμε .

Fair enough αυτό, έχει να κάνει με το να είναι ειλικρινής και ξεκάθαρος ο άλλος απέναντι σου, και κυρίως να μην μπαρουτιάζει επίτηδες καταστάεις αλλά να έχει υπομονή και κατανόηση.

Ε δεν θες ρε φίλε να μιλάει η άλλη κ να βγαίνει με κάποιον που μέχρι προτινος ήταν ζευγάρι κ έκαναν σεξ.

Όσο για τη συγκατοίκηση... Πρέπει να δείτε αν ταιριάζετε σε τόσο στενή επαφή αλλιώς τι νόημα έχει ;

Τα βλέπεις λίγο αλλιώς ίσως επειδή είσαι η πιο μικρός από μένα.

Αυτά είναι νορμαλ να τα θέλει κάποιος όπως κ επίσης να μην τον κακοποιεί η άλλη ψυχικά με ατάκες περι χωρισμου.

Συναισθηματικος εκβιασμός είναι αυτό... σε φάση κάνε αυτα π σ λέω αλλιώς φευγω.

Άσχημο δυστυχώς όσοι το κάνουν. Βασικά δεν σέβεσαι το συντροφο σου.

Αν κάποια σε εκτιμάει η κάποιος δεν σ λέει ποτε ότι θα χωρισετε. Προσπαθεί να λυσει τις διαφορές με διάλογο κ κάποιες αμοιβαίες υποχωρήσεις.

Αλλιώς ξεκινάει η φασαρία που επίσης δεν έχει νόημα. Αν έχετε προβληματα δεν χρειάζεται να τσακωνεστε απλά να κάτσετε να μιλήσετε σαν άνθρωποι.

Εκτός είπαμε κ αν η άλλη δεν σε σέβεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,361 μηνύματα.
Σε λίγο θα πουμε ότι γουστάρουμε και να μυριζουμε τον ιδρώτα της αλληνής μετα χαράς καθημερινά όταν είμαστε ερωτευμένοι και θα μας πείτε sweat conoisseurs άκαρδοι θιασώτες του εξ' αποστάσεως αντισηπτικού στον "έρωτα".

Κι η φάση πάει ως εξής:

- Μωρό μου άναψες;
- Δε σε ακούω, κάνει κενά το ασύρματο
- ΛΕΩ ΑΝΑΨΕΣ;;;
- Τον θερμοσίφωνα για μπάνιο, οπωσδήποτε.
- ΕΣΥ αν άναψες σε ρωταω ρε ύφαλε.
- Ναι ζαργάνα μου, μπετό, 32άρι αντοχή στην πρέσσα
- Μίλα μου, πες μου τι θες να μου κάνεις
- Εμεπμ,ε.έ./..α
- Τι;;;
- Ανιθροφ...εηηνς.//.α
- ΤΙ;;; ΔΕ ΣΕ ΑΚΟΥΩ
- Η Wind... το ρουτερ... μου πέφτει
- Σου πέφτει μαζι μου σε φόουν σεξ;
- Η σύνδεση μωρή βλογιοκομμένη, πέφτει η σύνδεση.
- Και πως θα κανουμε σεχ χωρίς σύνδεσι;
- Θες να ρθεις από το σπίτι;
- Δεν τα κανω κατι τετοια, πιέζομαι, μήπως είσαι ανασφαλής, μηπως τη θες τη γυναίκα στο κελί;;; ΣΤΟ ΚΕΛΑΚΙ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ;;; ΣΤΟ ΚΕΛΑΚΙ;;;;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
Σε λίγο θα πουμε ότι γουστάρουμε και να μυριζουμε τον ιδρώτα της αλληνής μετα χαράς καθημερινά όταν είμαστε ερωτευμένοι και θα μας πείτε sweat conoisseurs άκαρδοι θιασώτες του εξ' αποστάσεως αντισηπτικού στον "έρωτα".

Κι η φάση πάει ως εξής:

- Μωρό μου άναψες;
- Δε σε ακούω, κάνει κενά το ασύρματο
- ΛΕΩ ΑΝΑΨΕΣ;;;
- Τον θερμοσίφωνα για μπάνιο, οπωσδήποτε.
- ΕΣΥ αν άναψες σε ρωταω ρε ύφαλε.
- Ναι ζαργάνα μου, μπετό, 32άρι αντοχή στην πρέσσα
- Μίλα μου, πες μου τι θες να μου κάνεις
- Εμεπμ,ε.έ./..α
- Τι;;;
- Ανιθροφ...εηηνς.//.α
- ΤΙ;;; ΔΕ ΣΕ ΑΚΟΥΩ
- Η Wind... το ρουτερ... μου πέφτει
- Σου πέφτει μαζι μου σε φόουν σεξ;
- Η σύνδεση μωρή βλογιοκομμένη, πέφτει η σύνδεση.
- Και πως θα κανουμε σεχ χωρίς σύνδεσι;
- Θες να ρθεις από το σπίτι;
- Δεν τα κανω κατι τετοια, πιέζομαι, μήπως είσαι ανασφαλής, μηπως τη θες τη γυναίκα στο κελί;;; ΣΤΟ ΚΕΛΑΚΙ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ;;; ΣΤΟ ΚΕΛΑΚΙ;;;;

Αμα έλεγε κάποιος στην αμαρελια μήπως να χωρίσουμε θα του λεγε ευχαρίστως αι στο διάολο χαχα αν το λέει η γυναίκα στον άντρα όμως κ ο άντρας δεν το δέχεται επειδή τον στεναχωρεί είναι επειδή θέλει να τις βάλει αλυσίδες στα ποδια.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,372 μηνύματα.
Ε δεν θες ρε φίλε να μιλάει η άλλη κ να βγαίνει με κάποιον που μέχρι προτινος ήταν ζευγάρι κ έκαναν σεξ.
Άμα θέλει να σε απατήσει θα το κάνει, δεν είναι ανάγκη να γίνει με τον πρώην της πάντως. Περισσότερο σε συμφέρει να ψυχολογήσεις το γιατί συνεχίζει να μιλάει πιστεύω γιατί έτσι θα καταλάβεις πολλά.
Όσο για τη συγκατοίκηση... Πρέπει να δείτε αν ταιριάζετε σε τόσο στενή επαφή αλλιώς τι νόημα έχει ;
Δεν διαφωνώ, απλώς λεω οτι δεν είναι τόσο εύκολο να τα ρυθμίζεις αυτά σε στύλ μετά απο χ διάστημα θα κάνουμε αυτό. Μπορεί ο άλλος να θέλει να το κάνει μετά απο 2 χρόνια , μπορεί και σε 6 μήνες . Παίζει λίγο.
Τα βλέπεις λίγο αλλιώς ίσως επειδή είσαι ξ πιο μικρός από μένα.
Την βρίσκω περισσότερο μόνος βασικά. Δεν την παλεύω με άλλο κόσμο μέσα στο σπίτι εκτός εαν δεν ακούγονται καν.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,361 μηνύματα.
Αμα έλεγε κάποιος στην αμαρελια μήπως να χωρίσουμε θα του λεγε ευχαρίστως αι στο διάολο χαχα αν το λέει η γυναίκα στον άντρα όμως κ ο άντρας δεν το δέχεται είναι επειδή θέλει να τις βάλει αλυσίδες στα ποδια.
Βασικα μη θυμώσεις αλλά δεν υπάρχει "δεν το δέχομαι" στον χωρισμό, όσο μαλακία και να σου χει κανει η άλλη. Ίσα ίσα λες "στο καλό, ας αναλάβει ο επόμενος το πρόβλημα" αμα σου χει κανει κατι πολύ κακο στην τελική.

Μάλλον άλλο ήθελες να πεις, να μη σε έχει συνεχεια πανω στη ζηλεια και στο κωλοδάχτυλο χειριστικά "τωρα χωριζουμε, τωρα δεν χωρίζουμε" που αυτο ειναι μια τελείως άλλη συζητηση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
[QUO
Βασικα μη θυμώσεις αλλά δεν υπάρχει "δεν το δέχομαι" στον χωρισμό, όσο μαλακία και να σου χει κανει η άλλη. Ίσα ίσα λες "στο καλό, ας αναλάβει ο επόμενος το πρόβλημα" αμα σου χει κανει κατι πολύ κακο στην τελική.

Προφανώς λέμε να το πεταει έτσι η άλλη η ο άλλος.... Και να μην το εννοεί τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή.

Αυτό εννοώ. Και μόνο που το λέει είναι άσχημο κ μπορεί να σε στενά χωρέσει.Σε αυτή τη πςριοτωση κ εφόσον δεν έκανες κάτι χοντρό της το ξεκαθαρίζει αυτό εγεαψα κ ν λέει για δεσμωτισσες κ αλυσίδες στα ποδια χαχα 😂😂 άλλο άκρο.

Νταξει τώρα αμα την έχεις την άλλη στα παπαρια σ της λες ένα άντε ευτυχώς το πες εσυ κ με βγάλες από τη δυσκολη θεση αλλά αν είναι έτσι τι διαολο κανεις μαζί της ; για αυτό σ λέω είναι μερικοί μερικές π δεν τους ενδιαφέρει το άθλημα για αυτό κ τα λένε σοκαριστικά.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,361 μηνύματα.
[QUO

Προφανώς λέμε να το πεταει έτσι η άλλη η ο άλλος.... Και να μην το εννοεί τουλάχιστον εκείνη τη στιγμή.

Αυτό εννοώ.
Το κατάλαβα γι αυτο προσθεσα εξτρα κειμενο αμα δεις το ποστ μου. Ξερω τι λες αλλά πρόσεχε, γιατι δινεις τροφή χωρίς λόγο. Να εισαι πιο ξεκάθαρος στο τι εννοείς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,865 μηνύματα.
Βασικα μη θυμώσεις αλλά δεν υπάρχει "δεν το δέχομαι" στον χωρισμό, όσο μαλακία και να σου χει κανει η άλλη. Ίσα ίσα λες "στο καλό, ας αναλάβει ο επόμενος το πρόβλημα" αμα σου χει κανει κατι πολύ κακο στην τελική.

Μάλλον άλλο ήθελες να πεις, να μη σε έχει συνεχεια πανω στη ζηλεια και στο κωλοδάχτυλο χειριστικά "τωρα χωριζουμε, τωρα δεν χωρίζουμε" που αυτο ειναι μια τελείως άλλη συζητηση.

Προφανώς μ είναι χειριστικο... Αυτό εννοώ. Και επειδή έγραψα ότι αυτό δεν θα το δεχόμουν μ είπε ότι εγώ κ καλα ψάχνω να ελέγξω την άλλη ενώ συμβαίνει το αντίθετο.

Βγάλε άκρη μετά.... 😄
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,361 μηνύματα.
Προφανώς μ είναι χειριστικο... Αυτό εννοώ. Και επειδή έγραψα ότι αυτό δεν θα το δεχόμουν μ είπε ότι εγώ κ καλα ψάχνω να ελέγξω την άλλη ενώ συμβαίνει το αντίθετο.

Βγάλε άκρη μετά.... 😄
Ενταξει δε νομιζω να αρέσει και σε κανεναν η συνεχής ψυχολογική πίεση με την καρτα του χωρισμού, του λες του αλλουνου να παει στο καλό και ξεμπερδεύεις. Call the bluff που λέμε, τη χωρίζεις εσυ.

Από τη στιγμή που ο άλλος σου πεταει την καρτα του χωρισμού στην πλάκα, το λογίζεις σα να το είπε σοβαρά και ανοίγεις την πόρτα και του εύχεσαι καλό δρόμο.

Οχι μονο δε θα εμποδίσεις αλλά θα ενθαρρύνεις κι όλας, για το ψυχικο καλό σου.

Επιλογές υπάρχουν δόξα τω Θεω.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top