Τι θέλουν οι γυναίκες;

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτές τις περιπτώσεις προσπαθείς απλά να του εξηγήσεις την κατάσταση στην οποία βρίσκεται όσο πιο καλά μπορείς και εσύ ή ίδια να την αντιληφθείς, προσπαθώντας παράλληλα να βγάλεις απέξω τα δικά σου bias που πηγάζουν από τις ηθικές σου αντιλήψεις και από το πως θα ήθελες εσύ να εισια ο κόσμος, κάτι σχεδόν αδύνατο.
Και αυτό πως πετυχαίνεται ?
Λέγοντας του να μην είναι ο ευατο του και να μην πιστεύει στα δικά του ιδανικά και τις αντιλήψεις του?

Ή καλύτερα να του δώσεις μια κατεύθυνση την οποία δεν πιστεύεις αφού θα είναι έξω από τα δικά σου ..

Μα δεν κατάλαβες .
Γι αυτές τις ηθικές αντιλήψεις σου ο άλλος ζητάει και εμπιστεύεται την άποψη σου .

Αλλιώς θα πήγαινε αλλού και δεν θα ερχόταν σε εσένα ..

Αν εσύ ο ίδιος δεν πιστεύεις στον ευατο σου και σε κάποια γεγονότα τα οποία ακολούθησες για να έχεις την ζωή που έχεις σήμερα ώστε να αποπνέεις εμπιστοσύνη σε κάποια άτομα τότε ποιος θα το κάνει ?

Πάλι εδώ ζητάς ακόμα και από τον ίδιο σου τον ευατο να το παίξει κάποιος άλλος στην δεδομένη περίπτωση .

Στο ξαναλέω ,είναι πολύ λάθος πάντα να μην εκφράζεσαι με ότι είσαι στην πραγματικότητα .

Αλήθεια στην περίπτωση που δεν μιλάς βασισμένος στην αντιληψη σου,τα πιστεύω σου και παριστάνεις κάποιον άλλον προκειμένου να πετύχεις τον σκοπό σου για ποια προσωπικότητα ακριβώς μιλάμε ?

Ειδικά όταν μιλάμε για παιδιά δεν ακολουθείς τέτοιες τακτικές .
Παιδιά είναι όχι ανόητοι να μην καταλάβουν ότι ο άλλος αυτά που λέει δεν τα πιστεύει αφού τον βλέπουν να μην τα εφαρμόζει ο ίδιος ....
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αυτό πως πετυχαίνεται ?
Λέγοντας του να μην είναι ο ευατο του και να μην πιστεύει στα δικά του ιδανικά και τις αντιλήψεις του?

Ή καλύτερα να του δώσεις μια κατεύθυνση την οποία δεν πιστεύεις αφού θα είναι έξω από τα δικά σου ..

Μα δεν κατάλαβες .
Γι αυτές τις ηθικές αντιλήψεις σου ο άλλος ζητάει και εμπιστεύεται την άποψη σου .

Αλλιώς θα πήγαινε αλλού και δεν θα ερχόταν σε εσένα ..

Αν εσύ ο ίδιος δεν πιστεύεις στον ευατο σου και σε κάποια γεγονότα τα οποία ακολούθησες για να έχεις την ζωή που έχεις σήμερα ώστε να αποπνέεις εμπιστοσύνη σε κάποια άτομα τότε ποιος θα το κάνει ?

Πάλι εδώ ζητάς ακόμα και από τον ίδιο σου τον ευατο να το παίξει κάποιος άλλος στην δεδομένη περίπτωση .

Στο ξαναλέω ,είναι πολύ λάθος πάντα να μην εκφράζεσαι με ότι είσαι στην πραγματικότητα .

Αλήθεια στην περίπτωση που δεν μιλάς βασισμένος στην αντιληψη σου,τα πιστεύω σου και παριστάνεις κάποιον άλλον προκειμένου να πετύχεις τον σκοπό σου για ποια προσωπικότητα ακριβώς μιλάμε ?

Ειδικά όταν μιλάμε για παιδιά δεν ακολουθείς τέτοιες τακτικές .
Παιδιά είναι όχι ανόητοι να μην καταλάβουν ότι ο άλλος αυτά που λέει δεν τα πιστεύει αφού τον βλέπουν να μην τα εφαρμόζει ο ίδιος ....
Η απάντηση που θα του έδινα εγώ θα ήταν "οι γυναίκες δεν σε θέλουν επειδή είσαι needy"

Το τι θα κάνει με αυτή τη γνώση δεν είναι δική μου δουλειά. Το να του πω πήγαινε κάνε ψυχοθεραπεία για να βρεις γιατί εισαι needy θα ηταν επιβολή των δικών μου αντιληψεων για το τι είναι σωστό και τι λάθος στη ζωή.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ σου λέω πως σε ελκύουν αυτά μόνο όταν τα έχει μόνον ένας άντρας που είναι ήδη καλός στο να είναι άντρας.
Αυτά είναι τα χαρακτηριστικά αλλά μπορεί να μη το αντιλαμβάνονται σωστά οι άντρες. Πχ άλλο είμαι ευγενικός άλλο είμαι τσάτσος. Η γυναίκα θα σου πει θέλω ευγένεια, όλοι είναι ευγενικοί , αλλά οι μισοί ευγενικοί απορρίπτονται ως ''καλά παιδιά'' επειδή είναι τσάτσοι στην ουσία ,και για όλα τα χαρακτηριστικά που μπορεί να είναι και υποσυνείδητα να θέλει μια ισορροπία . Εγώ αυτό πιστεύω τουλάχιστον , το να τα έχεις όλα , αλλά να λέμε ότι δεν είσαι καλός να είσαι άντρας έτσι αόριστα , δεν βγάζει νόημα. Και τι να κάνει ο άλλος ξέρω γω, πως θα βοηθηθεί
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
:morning1:
Ακόμα καλά κρατεί βλέπω η κουβέντα για το τι θέλουν οι γυναίκες, τι θέλουν οι άντρες, λες και πρέπει ντε και καλά να θέλουν κάτι διαφορετικό.
Μα αν θέλουν κάτι διαφορετικό, καλό είναι να μην σχετισθούν - ας βρουν κάποιον άλλο.
Το θέμα πρέπει να είναι τι θέλουν οι άνθρωποι κάθε φορά, και τι καλύτερο από το να πορεύονται πλάι-πλάι.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τπτ παρεξηγήσιμο, απλά misleading για τους άντρες. Ναι μου το πες πως αυτά που λες, σε ελκούν. Εγώ σου λέω πως σε ελκύουν αυτά μόνο όταν τα έχει μόνον ένας άντρας που είναι ήδη καλός στο να είναι άντρας. Οι αφηγήσεις που έχετε οι περισσότερες γυναίκες δε συνάδουν απαραίτητα με την πραγματικότητα στο 100%. Αυτό το έχουμε δει άπειροι άντρες, ήδη απ το φόρουμ μου πήρε μισό σεκ να ταγκάρω 3-4 που δεν θα το κάνω γιατί νομίζω πως μπορείς και μόνη σου, που καταλάβαμε πως αυτά που λένε πως θέλουν οι γυναίκες με αυτά που πραγματικά θέλουν και τους δημιουργούν έλξη... διαφέρουν αρκετά και εξήγησα και το πως.




Και εσύ το κάνεις, δεν είασι στις πολύ λίγες γυναίκες που δεν θα μπερδέψουν τους άντρες και πιθανότατα δε θα συμπαθούσες μια τέτοια γυναίκα. Αλλά, όπως είπα, το βρίσκω απόλυτα φυσικό και δεν κατηγορώ καμία γυναίκα και αν ήμουν γυναίκα ή γκέι τότε και γω δεν θα είχα καταλάβει την αλήθεια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μπα.

Ναι, πώς μπορεί ένας άντρας να έχει τα χαρακτηριστικά που περιέγραψα και να μην είναι καλός στο να είναι άντρας; Τι αδυναμία παρέλειψα;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, πώς μπορεί ένας άντρας να έχει τα χαρακτηριστικά που περιέγραψα και να μην είναι καλός στο να είναι άντρας; Τι αδυναμία παρέλειψα;
Οπως μπορεί να τα έχει και να είναι gamer ή να μην είναι gamer.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απάντηση που θα του έδινα εγώ θα ήταν "οι γυναίκες δεν σε θέλουν επειδή είσαι needy"

Το τι θα κάνει με αυτή τη γνώση δεν είναι δική μου δουλειά. Το να του πω πήγαινε κάνε ψυχοθεραπεία για να βρεις γιατί εισαι needy θα ηταν επιβολή των δικών μου αντιληψεων για το τι είναι σωστό και τι λάθος στη ζωή.

Εμένα επειδή μου αρέσει να μιλάω με ελληνικούς όρους που αντικατροπτιζουν πλήρως τι είναι ο άλλος ,θα σου πω ότι αν ενας άνθρωπος έχει περισσότερες ανάγκες και περιμένει από άλλους να τους τις καλύψουν ,θα τον ενθάρρυνα ένα περισσότερο να είναι ο ευατο του στις σχέσεις του για να ξέρουν από την πρώτη στιγμή με ποιον έχουν να κάνουν ...

Ανάγκες με ανάγκες έχουν διαφορά μεγάλη .
Τι είναι αυτό που θα κρίνει την δική μου ανάγκη υπερβολική ή μεγάλη και ποιος είναι αυτός που θα μου περάσει ότι είναι λάθος .

Το ότι οι γυναίκες περισσότερο χαρακτηρίζονται έτσι είναι απόλυτα φυσικό ότι αφορά το συναίσθημα ..

Όταν όμως hack μιλάμε για εφήβους ή ενήλικες με πολύ μικρή εμπειρία μιλάμε για δουλειά που φυσικά εσύ έχεις τον πρώτο λόγο εφόσον σε εμπιστεύονται και ζητάνε για αρχή να τους δώσεις κάποια βασικά στοιχεία για να πορευτούν .
Δεν σε ζητούν να γίνεις το δεκανικη τους ..
Δεν αποποιείται κάποιος των ευθυνών ,αυτών που ο ίδιος προκάλεσε μέσα από τις πράξεις του στέλνοντας ένα άτομο να βρει την γνώση μόνο του γιατί είναι δική του δουλειά ...

Εκτός και αν μιλάμε για άτομα πλήρως εγωιστικά που δεν τους ενδιαφέρει κανένας και τίποτα πέραν από τον ευατο τους ,αδιαφορώντας ακόμα και αν με αυτή τους την στάση δημιουργήσουν ένα ακόμα παραβατικό άτομο ...

Δεν θα πας σε ένα ξένο ή έναν τυχαίο να επιβάλεις τις απόψεις σου ..
Θα πεις σε ένα δικό σου άτομο ,σε ένα άτομο που θες και επιδιώκεις να είναι καλά ,να είναι αληθινό και τίποτε άλλο .
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
(υπόψιν των αγαπημένων μου @Agaphbou, @meetmeinmontauk και @yorkie)

Λοιπόν

Το βασικότερο στοιχείο είναι να ξέρει τι του γίνεται.

΄Ενας άντρας και γενικότερα ένας άνθρωπος που ξέρει τι του γίνεται, σημαίνει ότι διανύσει τη διαδομή προς την ωριμότητα (αυτό δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την ηλικία) και έχει σαφή εικόνα γι΄αυτό που είναι και για το τι ζητάει.
Σημαίνει ότι έχει καθορίσει τις αξίες και τους στόχους του τους οποίους διεκδικεί παρ΄όλες τις δυσκολίες που μπορεί ν΄αντιμετωπίσει, ξέρει τις ανάγκες του, προσπαθεί να βελτιώσει όσο μπορεί τον χαρακτήρα του και έχει αποδεχθεί τα ελαττώματά του, έχει αυτοπεποίθηση και αυτοεκτίμηση, θέτει τα όριά του, δεν φοβάται να εκφράσει τα συναισθήματά του, αναλαμβάνει τις ευθύνες του, φροντίζει τον εαυτό του και κατ΄επέκταση και αυτούς που αγαπά, δεν επιτρέπει να μπουν στη ζωή του όλοι οι άνθρωποι που γνωρίζει αλλά μόνο οι άνθρωποι που ο ίδιος έχει διαλέξει κτλ, κτλ, κτλ
Για μένα αυτό σημαίνει "άνθρωπος υψηλότερης αξίας" που αναφέρθηκε προηγουμένως είτε πρόκειται για άντρα είτε για γυναίκα.

΄Ενας άντρας λοιπόν που ξέρει τι του γίνεται σύμφωνα με τα παραπάνω, δεν έχει πρόβλημα να σου παρουσιάσει την αλήθεια του.
Την βλέπεις και αποφασίζεις αν σου κανει ή όχι.

΄Εχω ξαναπεί ότι, όπως έχω διαπιστώσει να λειτουργεί στην πράξη, μια σχέση έχει περισσότερες πιθανότητες να πετύχει όταν οι δύο άνθρωποι βρίσκονται πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο και έχουν παρεμφερείς προσλαμβάνουσες παραστάσεις στην μέχρι τώρα ζωή τους.
Υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να έχουν κοινές αξίες ζωής και αν υπάρχουν και κάποια κοινά ενδιαφέροντα, είναι ευκολότερο να συνεννοηθούν.

Θα μπορούσα εύκολα να περιγράψω πολλά επιμέρους χαρακτηριστικά αλλά μάλλον θα επαναλάβω αυτά που έχουν ήδη ειπωθεί (ποια δεν θα ήθελε έναν άντρα με αισιοδοξία για τη ζωή, ευφυή και με χιούμορ κτλ αλλά εντάξει τώρα ας προσγειωθούμε κάπως επειδή εξανθρωπισμένοι θεοί δεν κυκλοφορούν στη γη και το τέλειο είναι βαρετό, αφήστε που κι εμείς δεν προσφέρουμε πάντα τα ανάλογα ώστε να έχουμε το δικαίωμα να τα ζητάμε).

Θα σταθώ μόνο σε δύο που για μένα έχουν πολύ μεγάλη σημασία.
Ευγένεια: Δεν θα μπορουσα ποτέ να ήμουν μ΄έναν άνθρωπο που μου φερόταν με αγένεια, που θα ούρλιαζε στην παραμικρότερη διαφωνία μας, που θα έβριζε σκαιότατα, που θα φερόταν περισσότερο σαν ζώο παρά σαν άνθρωπος.
Ακόμα και αν πληρούσε όλα τα υπόλοιπα, αυτό δεν θα το ανεχόμουν.

Να μην είναι ζηλιάρης: Πνίγομαι, αισθάνομαι ότι μου λείπει ο αέρας για ν΄αναπνεύσω, έχω μια μόνιμη ανησυχία, καταπιέζομαι, μου είναι αδιανόητο να περιορίζουν την ελευθερία μου και χάνω την ποιότητα της ζωής μου.
Ακόμα και ο εξανθρωπισμένος θεός που είπα παραπάνω, να ήταν και να είχε μόνο αυτό το ελάττωμα, δεν θα τον αποδεχόμουν.

Για το θέμα της προσέγγισης εκτιμώ τον διακριτικό και ευγενικό τρόπο από έναν άνθρωπο που δείχνει σίγουρος.
΄Εχω παρατηρήσει ότι η πλειοψηφία αυτών που τον χρησιμοποιούν, είναι σοβαροί άνθρωποι.
Μεγάλη σημασία έχει το τι θα πει (μην πετάξει κοινοτοπίες και κοτσάνες) και πώς θα το εκφράσει όπως επίσης η οικειότητα ή καλύτερα ή άνεση που θα με κάνει να αισθανθώ.
Το κυριότερο όμως είναι το πώς θ΄ανταποκριθεί η διαίσθησή μου στην αύρα που θα εκπέμψει (αλάνθαστη ένδειξη).

Αυτα τα ολίγα, σημαντικά και χαρακτηριστικά!
Περισσότερη ανάλυση είναι για νυχτέρια με φίλες είτε χειμωνιάτικες νύχτες με τζάκι και κόκκινο κρασί είτε καλοκαιρινές νύχτες με πανσέληνο στην παραλία με μπύρες!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσες λίστες και να φτιαχνεις, οι περισσότερες πιθανότητες είναι είτε να συμβιβαστείς για να αποφύγεις τη μοναξιά είτε να την αγκαλιάσεις και να την αποδεχτείς.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσες λίστες και να φτιαχνεις, οι περισσότερες πιθανότητες είναι είτε να συμβιβαστείς για να αποφύγεις τη μοναξιά είτε να την αγκαλιάσεις και να την αποδεχτείς.
Μην με απογοητεύεις αγαπητέ!
Στη ζωή πρέπει να διεκδικούμε αυτό που θέλουμε και σίγουρα κάπου θα υπάρχει αρκεί να επιμένουμε και να μην βαριόμαστε να το ψάχνουμε!
Απλά πρέπει να συγκεκριμενοποιήσεις τα "θέλω" σου για να ξέρεις τι ψάχνεις!
Cheer up man!
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην με απογοητεύεις αγαπητέ!
Στη ζωή πρέπει να διεκδικούμε αυτό που θέλουμε και σίγουρα κάπου θα υπάρχει αρκεί να επιμένουμε και να μην βαριόμαστε να το ψάχνουμε!
Απλά πρέπει να συγκεκριμενοποιήσεις τα "θέλω" σου για να ξέρεις τι ψάχνεις!
Cheer up man!
Καλά είμαι Λένω μου, μια χαρά είμαι και καθόλου ντάουν. Προσωπικά πάνω από όλα με ενδιαφέρει να πετύχω τους προσωπικούς μου στόχους στη ζωή και αν έρθει και μια γυναίκα που θα μπορουσαμε να γίνουμε σύντροφοι για μια ζωή, δεν θα έλεγα όχι. Απλά δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά είμαι Λένω μου, μια χαρά είμαι και καθόλου ντάουν. Προσωπικά πάνω από όλα με ενδιαφέρει να πετύχω τους προσωπικούς μου στόχους στη ζωή και αν έρθει και μια γυναίκα που θα μπορουσαμε να γίνουμε σύντροφοι για μια ζωή, δεν θα έλεγα όχι. Απλά δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα.
Τέλεια!
Συμφωνούμε απόλυτα!

Αυτό το "...οι περισσότερες πιθανότητες είναι είτε να συμβιβαστείς για να αποφύγεις τη μοναξιά είτε να την αγκαλιάσεις και να την αποδεχτείς" με ανησύχησε αλλά τώρα που εξήγησες ότι είναι θέμα προτεραιοτήτων στην παρούσα φάση της ζωής σου, όλα ΟΚ!
 

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Τα δικά μου στάνταρς για παράδειγμα είναι ο Χένρι Κάβιλ απο εμφάνιση και απόλυτα επιτυχημένος επιχειρηματίας λεφτάς.Αλλά και με τί μούτρα τα ζητάω,ετσι; Ούσα καλλονή, απόλυτα επιτυχημένη και με πολλά λεφτά.
Να ξέρουμε και τι είμαστε όχι μονο τι ζητάμε.
Ξερεις υπαρχει στο τραπεζι και το σεναριο ο χενρι καβιλ (και ο καθε χενρι καβιλ) να αναζητα μια γυναικα που να ταιριαζει μαζι της, να εχει καλο χαρακτηρα, και να τον αγαπαει για αυτο που πραγματικα ειναι. Το οτι καποιος ανθρωπος ειναι ευπορος, εμφανισιακα ομορφος κλπ κλπ, δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα εχει ως κριτηριο την τελεια εξωτερικη εμφανιηση, το εαν η συντροφος του θα εχει αρκετα χρηματα κλπ κλπ.
Οποτε και μια γυναικα που δεν εχει τα <<προσοντα>> που περιγραφεις, μπορει να τον κερδισει εχοντας αλλα ομορφα χαρακτηριστικα, που θα εκτιμησει πολυ περισσοτερο συγκριτικα με καποια που (μαλλον θα) ψαχνει χορηγο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θέλω την Alison Brie, αλλά δυστυχώς είναι παντρεμένη χρόνια :(
Ομολογώ πως πάνω από όλα αυτό που με τραβάει είναι η απίστευτη ομορφιά της :inlove:
Είναι και τρομερά ταλαντούχα βέβαια σε ό,τι και αν κάνει!!!

1627160246690.png
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσες λίστες και να φτιαχνεις, οι περισσότερες πιθανότητες είναι είτε να συμβιβαστείς για να αποφύγεις τη μοναξιά είτε να την αγκαλιάσεις και να την αποδεχτείς.
Συμβιβασμό με συμβιβασμό έχει τεράστια διαφορά .

Άλλωστε βάση αυτού θα εξαρτηθεί αν καλύτερη επιλογή τελικά θα ήταν η μοναξιά .
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
Ως προς το τι θέλουν, αυτό που δεν μπορεί να χωρέσει με τίποτα το μυαλό μου και δεν έχω ιδέα τι σκέφτονται γι΄αυτό οι γυναίκες είναι το αν θα γίνουν μανάδες ή όχι, πότε, πως, κλπ. Πρέπει να είναι εφιαλτικό. :'(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόνο και μόνο γι' αυτό το τεράστιο βάρος που σηκώνουν, μια τεράστια απόφαση ζωής, θα έπρεπε να τις έχουμε σαν θεές. :worry:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άλλωστε βάση αυτού θα εξαρτηθεί αν καλύτερη επιλογή τελικά θα ήταν η μοναξιά .
Αυτό ποτέ δεν μπορείς να το ξέρεις. Ουσιαστικά είναι ένα δίλημμα, συμβιβάζεσαι ή επιλέγεις την μοναχικότητα;

Ό,τι και να επιλέξεις από τα δύο, είναι στη φύση του ανθρώπου κάποια στιγμή στη ζωή του να αναρωτηθεί "τι θα γινόταν αν είχα κάνει την άλλη επιλογή".

Οπότε επειδή απλά η άλλη επιλογή θα είναι πάντα μια υπόθεση, δεν ξέρεις αν θα ήταν καλύτερη ή χειρότερη.

Ίσως βέβαια να υπάρχει ένα παράλληλο σύμπαν με την επιλογή που δεν έκανες, τον δρόμο που δεν πήρες, αλλά μιας και τα αλλοδιαστατικά τα ταξίδια δεν έχουν ακόμα εφευρεθεί, θα μείνουμε με την απορία...
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ως προς το τι θέλουν, αυτό που δεν μπορεί να χωρέσει με τίποτα το μυαλό μου και δεν έχω ιδέα τι σκέφτονται γι΄αυτό οι γυναίκες είναι το αν θα γίνουν μανάδες ή όχι, πότε, πως, κλπ. Πρέπει να είναι εφιαλτικό. :'(
Εγώ ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιες γυναίκες είναι 100% σίγουρες ότι θέλουν παιδιά και το έχουν πάρει απόφαση από μικρή ηλικία. Και μάλιστα όχι ένα αλλά και παραπάνω. Μου φαίνεται τρελό.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μόνο και μόνο γι' αυτό το τεράστιο βάρος που σηκώνουν, μια τεράστια απόφαση ζωής, θα έπρεπε να τις έχουμε σαν θεές. :worry:
Γιατί οι άντρες δεν σηκώνουν το βάρος της ανατροφής ενός παιδιού?
Τα πέταξαν μέσα και τέλος?

Η γέννα είναι το λιγότερο
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,877 μηνύματα.
Γιατί οι άντρες δεν σηκώνουν το βάρος της ανατροφής ενός παιδιού?
Τα πέταξαν μέσα και τέλος?

Η γέννα είναι το λιγότερο

Δεν κατάλαβες το νόημα και έφτασες μέχρι την ανατροφή.
Μιλάω για το δίλημμα ή την αγωνία που έχει μια γυναίκα, να γίνει ή να μην γίνει μάνα. Γνωρίζοντας ότι η απόφαση είναι αποκλειστικά δικιά της, άρα και το βάρος, γνωρίζοντας ότι την πιέζει και ο χρόνος από ένα σημείο και μετά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εν τω μεταξύ η εγκυμοσύνη και η γέννα δεν είναι καθόλου απλή υπόθεση. Έχουμε φτάσει στο 2021 και τα παιδιά ακόμα γίνονται με πρωτόγονες, ζωώδεις μεθόδους. Κανονικά θα έπρεπε να στα φέρνουν έτοιμα, με παραγγελία από κάποιο εργαστήριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top