Τι σας κάνει να δείτε κάποιον/α ερωτικά;

Τι πρέπει να έχει κάποιος οπωσδήποτε για να τον/την θεωρείτε sexy;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 317)
  • Πολύ καλή εξωτερική εμφάνιση

    Ψήφοι: 94 29.7%
  • Προκλητική εμφάνιση

    Ψήφοι: 21 6.6%
  • Δυναμισμός/Αυτοπεποίθηση

    Ψήφοι: 115 36.3%
  • Γλυκύτητα/Ευγένεια

    Ψήφοι: 163 51.4%
  • Ρομαντισμός

    Ψήφοι: 82 25.9%
  • Χιούμορ

    Ψήφοι: 156 49.2%
  • Εξυπνάδα

    Ψήφοι: 161 50.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 4 1.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.6%

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι είναι οταν κάνεις την τριχα τριχιά.
Ασε νομίζεις εδώ μεσα αν δει κάποιος παταρα θα σκεφτεί τον εσωτερικό κόσμο ή αν κάποια δει κάποιον γυμνασμένο θα πει όχι.

Ολοι δήθεν και απο πίσω
Ντάξ, αυτό είναι και λίγο "εξ ιδίων τα αλλότρια" νομίζω. Όλοι (σχεδόν) γράψαμε για την εξωτερική εμφάνιση, όλοι (σχεδόν) γράψαμε ότι είναι το σημαντικότερο για την ερωτική έλξη, αλλά αν είναι "τόξο" η άλλη, τι να το κάνεις; Προσωπικά, δεν έκανα κάτι με την ομορφότερη (για τα δικά μου γούστα) γυναίκα στην οποία άρεσα ever, επειδή ήταν psycho.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ναι.

(με μένα μιλάς)
Πράγματικα δεν καταλαβαίνω γιατί θίχτηκατε κάποιοι εδώ μέσα . Είπα απλώς ποια χαρακτηριστικά βρίσκω εγώ ελκυστικά. Δεν επιβάλλω σε κανέναν να είναι έτσι . Κι αν δεν τον βρω ποτέ πρόβλημα μου
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Για πες μου τώρα, πιστεύεις ότι ο φιλελεύθερος φεμινισμός έχει πετύχει τα περισσότερα και πιο χειροπιαστά αποτελέσματα για την ισότητα των φύλων, παρά την κριτική που έχει δεχτεί από τα άλλα είδη φεμινισμού, ως προς το ότι είναι «λάιτ»;​
Θα μιλήσω ειλικρινά ότι δε το έχω ψάξει το θέμα επομένως δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη. Προσωπικά αυτό που πρεσβεύει ο "λάιτ" φεμινισμός είναι αυτά που προασπίζομαι κι εγώ ως άνθρωπος και μου φαίνονται απόλυτα λογικά. Κριτική ο φεμινισμός δέχεται γενικότερα είτε από άλλα είδη φεμινισμού μα κυρίως από άτομα που είναι κατά του φεμινισμού και θεωρούν εμένα και οποιοδήποτε άλλο άτομο που δηλώνει ανοιχτά φεμινιστής ότι είμαστε εξωγήινα, οργισμένα όντα που θέλουμε τους άντρες να τους ταπεινωνουμε και να κυριαρχουμε στον πλανήτη. Θεωρώ ότι αν δεν υπήρχαν αυτά τα κινήματα δε θά είχαμε χειροπιαστα αποτελέσματα του στυλ να ψηφίζουμε, να έχουμε θέση στην πολιτική κλπ. Ωστόσο, σε αντίθεση με τους περισσότερους εδώ μέσα που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα θα σου πω ότι θα μ ενδιέφερε να τό ψάξω περισσότερο και ως τότε δε θα μπορούσα να απαντήσω ολοκληρωμένα :)

Νομίζω πάντως οτι πολύ λίγοι νέοι άνθρωποι πλέον είναι υπέρ ρατσιστικών ιδεών, κατά των γκέι, κατά της ισότητας των φύλων κλπ. Νομίζω οτι η νέα γενιά τα έχει ξεπεράσει αυτά τα κολλήματα και είναι πολύ ευχάριστο. Αυτοί που εξακολουθούν να τα πιστεύουν αυτά είναι αυτοί που ακολουθούν ίσως νουθεσίες των πατεράδων τους και δεν έχουν δική τους άποψη για τίποτα. Οπότε εγώ θα του έδινα μια προέκταση και θα έλεγα οτι θες κάποιον ο οποίος να είναι ανοικτός στη διαφορετικότητα και στην ισότητα των φύλων και όλων των ανθρώπων.
Η αλήθεια είναι ότι έχω γνωρίσει πολύ νέο κόσμο που δε προασπίζεται αυτές τις απόψεις δυστυχώς και για το λόγο αυτό το διευκρινίζω ξεκάθαρα. Νομίζω ήδη ανέφερα ότι εγώ προσωπικά έχω βγεί ραντεβού με τέτοιου είδους άτομα και είχα και σχέση, προφανώς όχι με κανέναν ακροδεξιό, επομένως ξέρω πως είναι να μήν έχεις τις ίδιες αξίες με τον άλλον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι έχω γνωρίσει πολύ νέο κόσμο που δε προασπίζεται αυτές τις απόψεις δυστυχώς και για το λόγο αυτό το διευκρινίζω ξεκάθαρα. Νομίζω ήδη ανέφερα ότι εγώ προσωπικά έχω βγεί ραντεβού με τέτοιου είδους άτομα και είχα και σχέση, προφανώς όχι με κανέναν ακροδεξιό, επομένως ξέρω πως είναι να μήν έχεις τις ίδιες αξίες με τον άλλον.

Κοιτα μερικοι άνθρωποι δεν ασχολουνται καν με αυτα οπως εγω διοτι ετσι κ αλλιως δεν μπλέκουν σε τέτοιες ας πουμε διενέξεις. Εγω πχ απο τη στιγμη που σε μια σχεση δεν εχω σκοπο να καπελώσω την αλλη γιατι να με ενδιαφερει ο φεμινισμος ; σε φάση μέχρι και να μαγειρευω κ να πλένω θα μπορω αν αυριο πχ εχει δουλειες αυτη κ ειμαι εγω σπίτι, χωρις να υπάρχει καν σαν έννοια μου προσπαθω να ειμαι σε ισορροπια με την αλλη μέσα σε μια σχέση. Αυτο κάποιοι ανθρωποι δεν το καταλαβαινουν. Πχ εβγαινα παλια με μια που ηταν ευεξαπτη γυρω απο κάποια θέματα... αρχισα να της λεω κανα δυο ιστοριες απο το στρατο που ημουν έφεδρος και της ειχα δειξει κ μια φωτο και αρχισε να λεει για στρατοκαυλους. Ενταξει αυτα δεν ειναι σοβαρά πράγματα τωρα... να την πω κ εγω πανεπιστημιο καυλη επειδη μιλουσε για διδακτορικα κτλπ

θελω να πω οτι καταλαβαινω πως κάποιοι ανθρωποι μπορει να έχουν κάποιες ιδεες στο μυαλο με τις οποιες ειναι συναισθηματικα φορτισμενοι αλλα λιγο κουλ... πρωτα ραντεβου πας μην εισαι πχ φανατικος. Ακου τι εχει να σου πει κ ο απέναντι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κοιτα μερικοι άνθρωποι δεν ασχολουνται καν με αυτα οπως εγω διοτι ετσι κ αλλιως δεν μπλέκουν σε τέτοιες ας πουμε διενέξεις. Εγω πχ απο τη στιγμη που σε μια σχεση δεν εχω σκοπο να καπελώσω την αλλη γιατι να με ενδιαφερει ο φεμινισμος ; χωρις να υπάρχει καν σαν έννοια μου προσπαθω να ειμαι σε ισορροπια με την αλλη μέσα σε μια σχέση. Αυτο κάποιοι ανθρωποι δεν το καταλαβαινουν. Πχ εβγαινα παλια με μια που ηταν ευεξαπτη γυρω απο κάποια θέματα... αρχισα να της λεω κανα δυο ιστοριες απο το στρατο που ημουν έφεδρος και της ειχα δειξει κ μια φωτο και αρχισε να λεει για στρατοκαυλους. Ενταξει αυτα δεν ειναι σοβαρά πράγματα τωρα... να την πω κ εγω πανεπιστημιο καυλη επειδη μιλουσε για διδακτορικα κτλπ

θελω να πω οτι καταλαβαινω πως κάποιοι ανθρωποι μπορει να έχουν κάποιες ιδεες στο μυαλο με τις οποιες ειναι συναισθηματικα φορτισμενοι αλλα λιγο κουλ... πρωτα ραντεβου πας μην εισαι πχ φανατικος. Ακου τι εχει να σου πει κ ο απέναντι.
Αρχικά όσοι ασχολούμαστε με τον φεμινισμό, την παγκόσμια υγεία που κάνω εγώ μεταπτυχιακό, με διάφορα κοινωνικά θέματα δεν είμαστε απαραίτητα συναισθηματικά φορτισμένοι απλά γνωρίζουμε τι γίνεται στην κοινωνία πολύ καλά και κάπου λίγο αγανακτούμε με το να ακούμε τις ίδιες μαλακίες όταν πραγματικά δίνουμε στοιχεία και κάπου λίγο έχουμε κουραστεί να μας χαρακτηρίζουν ευέξαπτους, ευαίσθητους, φεμιναζι κλπ κλπ επειδή πολύ απλά θέλουμε equality και equity για όλα τα φύλα, πράγμα δηλαδή αυτονόητο. Προσωπικά θεωρώ ότι αν δεν αντιλαμβάνεσαι το προνόμιο σου σαν άντρας (στατιστικά μεγαλύτερος μισθος , ελάχιστη σεξουαλική παρενόχληση) ή ότι ξέρεις κάτι σε αυτή την κοινωνία καταπιέζεσαι κι εσύ μπρο μου (ο άντρας κερνάει στο πρώτο ραντεβού, είναι αυτός που πρέπει να φλερτάρει πρώτος) ή αν δεν αντιλαμβάνεσαι τις δυσκολίες που μπορει να αντιμετωπίζει μια γυναίκα εξαιτίας τού φύλου της, τότε πώς θα συνάψεις μία σχέση που να βασίζεται στην αμοιβαία κατανόηση και κυρίως στην ενσυναίσθηση;

Δεν στηρίζεις τον φεμινισμό προφανώς επειδή πρώτον έτσι σού έμαθαν καί κατά δεύτερον επειδή δεν έχεις βιώσει ή μάλλον καλύτερα δεν έχεις αντιληφθεί κάποια αδικία εξαιτίας τού φύλου σου. Ναι οκ, αν είναι έτσι λοιπόν θα σταματήσουμε να ενδιαφερόμαστε για ότι δε θεωρούμε ότι μας επηρεάζει άμεσα πχ διακρίσεις ως προς τό γυναικείο φύλο; Πόσο εγωιστικό είναι όλο αυτό; Καί επίσης αυτό που πραγματικά συμβαίνει, καί το αντιλαμβάνομαι καλύτερα τώρα με τό συγκεκριμένο μεταπτυχιακό που κάνω, είναι ότι όλα αλληλεπιδρούν μεταξύ τους και εν τέλει όλα μπορούν νά μας επηρεάσουν πχ οι διακρίσεις εξαιτίας φύλου συνδεονται άμεσα με τα ανθρώπινα δικαιώματα, τίς διακρίσεις στις παροχές υγείας κλπ κλπ.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι αν δεν αντιλαμβάνεσαι το προνόμιο σου σαν άντρας (στατιστικά μεγαλύτερος μισθος
Ενταξει όλα τα υπόλοιπα, αλλα αυτό έχει αναλυθεί πολλάκις γιατί συμβαίνει και δεν είναι λόγω φυλετικής διάκρισης. Άσχετο μα το θέμα, απλά ελπίζω στο μεταπτυχιακό να σας έχουν εξηγήσει τους λόγους για να μην πετάμε ένα «πατριαρχία» ως απάντηση σε ότι γίνεται γυρω μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Και όμως σορρυ που στο λέω αλλά είσαι συναισθηματικά φορτισμένη με κάποιες έννοιες. Δεν είναι κακό... Πχ λες οτι εγω κατά πιέζομαι επειδή πρεπει να κάνω τη πρωτη κίνηση. Αυτό ποιος το λέει πχ ότι κατά πιέζομαι ; εγώ κάνω ότι γουστάρω.

Εν παση περιπτωση εγώ προσωπικα δεν θα ήθελα σε ραντεβου να μπω σε τέτοιες συζητήσεις.. Ουτε για αυτά ουτε για τις χουντες ουτε για τα πολυτεχνεια ουτε για τους εθνικισμους. Τώρα αν η άλλη με θεωρήσει ξέρω γω αναίσθητο η βλακα λόγω αυτών προφανως κ δεν ταιριάζουμε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενταξει όλα τα υπόλοιπα, αλλα αυτό έχει αναλυθεί πολλάκις γιατί συμβαίνει και δεν είναι λόγω φυλετικής διάκρισης. Άσχετο μα το θέμα, απλά ελπίζω στο μεταπτυχιακό να σας έχουν εξηγήσει τους λόγους για να μην πετάμε ένα «πατριαρχία» ως απάντηση σε ότι γίνεται γυρω μας.

Εγώ προσωπικα όταν βλέπω άτομα να μπαίνουν εδώ να συζητανε μόνο σε συγκεκριμένα θέματα για μένα είναι απόδειξη ότι ναι είναι συναισθηματικά φορτισμένοι. Δεν εξηγείται αλλιώς. Σαν να μην έχουν να συζητήσουν τίποτε άλλο ρε φίλε έλεος να πουμε. Δε λέω για την Εχέμυθη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θυμήθηκα τα χθεσινοβραδινα και θέλω να θέσω ένα ερώτημα. Λέτε ότι έχω πάρα πολλές απαιτήσεις κι ότι αναζητώ ένα λούτρινο να το κάνω ο,τι θέλω . Το ξέρετε φαντάζομαι ότι υπάρχουν πάρα πολλές που δεν κοιτούν τον χαρακτήρα αλλά τη φορολογική δήλωση. Και ρωτάω : τι είναι πιο δύσκολο να αγοράσει κάποιος 2 yacht και 3 βίλες ή να
Η σειρά είναι τυχαία
Α)να είναι άνθρωπος με παιδεία και τρόπους. Να μην βρίζει να μην εκφράζεται χυδαία και να είναι ευγενικός και καλοπροαίρετος. Να τους σέβεται όλους
Β)να είναι καλοψυχος, βοηθητικός δοτικός και ταπεινός
Γ) να έχει γνώσεις και εμπειρίες. Να μπορεί δηλαδή να συζητήσει για πάντα.
Δ)Να έχει πηγαίο χιούμορ.
Ε)να είναι επιλεκτικός
Ζ)να μην είναι επιφανειακός
Στ)να μην είναι αλαζόνας
Η)να μην είναι επικριτικός
Θ)να μην είναι στον κόσμο του
Ι)να προσέχει τι λέει και πως το λέει .
Κ)να μην είναι φανατικός στο οτιδήποτε
Λ)να είναι ανοιχτόμυαλος.
Μ)να μην ασχολείται πολύ με την εξωτερική του εμφάνιση (όχι να είναι απεριποιητος)
Ν)να έχει ενδιαφέροντα
Ξ)να μην πίνει/καπνίζει.
Ο) να μην είναι τεμπέλης
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θυμήθηκα τα χθεσινοβραδινα και θέλω να θέσω ένα ερώτημα. Λέτε ότι έχω πάρα πολλές απαιτήσεις κι ότι αναζητώ ένα λούτρινο να το κάνω ο,τι θέλω . Το ξέρετε φαντάζομαι ότι υπάρχουν πάρα πολλές που δεν κοιτούν τον χαρακτήρα αλλά τη φορολογική δήλωση. Και ρωτάω : τι είναι πιο δύσκολο να αγοράσει κάποιος 2 yacht και 3 βίλες ή να
Εγω θα στο θεσω αλλιως ,πιο ευκολο νομιζω απο το να ψαχνουμε στους αλλους ..

Τι ειναι πιο δυσκολο να βρεις ολα αυτα που θελεις ή να του προσφερεις και εσυ αυτα που ζητας αντιστοιχα ?;):P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Εγω θα στο θεσω αλλιως ,πιο ευκολο νομιζω απο το να ψαχνουμε στους αλλους ..

Τι ειναι πιο δυσκολο να βρεις ολα αυτα που θελεις ή να του προσφερεις και εσυ αυτα που ζητας αντιστοιχα ?;):P
Εσείς που ξέρετε τι μπορώ εγώ να προσφέρω;;
Πως είστε σίγουροι ότι δεν έχω τίποτα από αυτά που ζητάω ;; Με γνωρίζετε;;;
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εσείς που ξέρετε τι μπορώ εγώ να προσφέρω;;
Πως είστε σίγουροι ότι δεν έχω τίποτα από αυτά που ζητάω ;; Με γνωρίζετε;;;
Αυτο ρωταω καλο μου!

Αν εσυ εισαι σιγουρη οτι μπορεις να προσφερεις ολα αυτα που ζητας τοτε ναι και φυσικα θα στραφεις σε ενα ανθρωπο που τα εχει ολα αυτα και σιγουρα θα τον βρεις εφοσον και αυτος το αντιστοιχο θα αναζητα !

Οποτε νομιζεις οτι ειναι δυσκολο εφοσον τα εχεις εσυ να τα εχει και ενας αλλος ωστε να κανεις τετοια συγκριση με βιλες και σκαφοι ?
Εχουν την ιδια αξια για εσενα ?
Νομιζω οχι ,ετσι δεν ειναι ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Θυμήθηκα τα χθεσινοβραδινα και θέλω να θέσω ένα ερώτημα. Λέτε ότι έχω πάρα πολλές απαιτήσεις κι ότι αναζητώ ένα λούτρινο να το κάνω ο,τι θέλω . Το ξέρετε φαντάζομαι ότι υπάρχουν πάρα πολλές που δεν κοιτούν τον χαρακτήρα αλλά τη φορολογική δήλωση. Και ρωτάω : τι είναι πιο δύσκολο να αγοράσει κάποιος 2 yacht και 3 βίλες ή να

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι θα πάω να μπλέξω με μια τέτοια. Εννοειται οτι θα επιλέξω μια κοπελα συγκροτημενη και να δουλευει και αυτή σιγα μη παω να γινω χορηγός.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Well, υποθέτω ότι με μία απλή αναζήτηση στο Google για την παγκόσμια υγεία θά μπορούσες να κατανοήσεις με τί ασχολούμαι, ίσως πάλι καί όχι. Ελπίζω γενικά νά γνωρίζεις τι είναι πατριαρχεία καί φεμινισμός καί νά μην πετάς τόσες ειρωνικές ηλιθιότητες προσπαθώντας να με μειώσεις, ευχαριστώ
Ενταξει όλα τα υπόλοιπα, αλλα αυτό έχει αναλυθεί πολλάκις γιατί συμβαίνει και δεν είναι λόγω φυλετικής διάκρισης. Άσχετο μα το θέμα, απλά ελπίζω στο μεταπτυχιακό να σας έχουν εξηγήσει τους λόγους για να μην πετάμε ένα «πατριαρχία» ως απάντηση σε ότι γίνεται γυρω μας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Well, υποθέτω ότι με μία απλή αναζήτηση στο Google για την παγκόσμια υγεία θά μπορούσες να κατανοήσεις με τί ασχολούμαι, ίσως πάλι καί όχι. Ελπίζω γενικά νά γνωρίζεις τι είναι πατριαρχεία καί φεμινισμός καί νά μην πετάς τόσες ειρωνικές ηλιθιότητες προσπαθώντας να με μειώσεις, ευχαριστώ

Να σου πώ κάτι όμως... δεν σου ειπε κ κάτι εσενα προσωπικα για να του λές οτι λέει ηλιθιοτητες. Γινεστε απότομες ωρες ωρες και αυτο δεν βοηθάει.

Στη τελικη δεν απαντησες στην ερωτηση μου, γιατι εγω να έχω εγνοια το φεμινισμο και τις πατριαρχιες οταν θα βγω ενα ραντεβου κ θελω να γνωρισω πχ την αλλη... αυτη την ιδια οχι τους φεμινισμους κ τις παρελθοντικες ιστοριες που έγιναν απο άλλους.

Δεν μπαινω σε δειενεξεις αλλων παλαιοτερα δεν με ενδιαφέρουν. Αυτο το καταλαβαινετε ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτο ρωταω καλο μου!

Αν εσυ εισαι σιγουρη οτι μπορεις να προσφερεις ολα αυτα που ζητας τοτε ναι και φυσικα θα στραφεις σε ενα ανθρωπο που τα εχει ολα αυτα και σιγουρα θα τον βρεις εφοσον και αυτος το αντιστοιχο θα αναζητα !

Οποτε νομιζεις οτι ειναι δυσκολο εφοσον τα εχεις εσυ να τα εχει και ενας αλλος ωστε να κανεις τετοια συγκριση με βιλες και σκαφοι ?
Εχουν την ιδια αξια για εσενα ?
Νομιζω οχι ,ετσι δεν ειναι ?
Όχι δεν έχουν την ίδια αξία αυτό λέω
Αλλά δεν πιστεύω ότι έχω τόσο υψηλές απαιτήσεις όσο λένε κάποιοι.
Μπορεί να είναι πολλά αυτά που είπα αλλά τα περισσότερα είναι δεδομένα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και τι σε κανει να πιστευεις οτι θα πάω να μπλέξω με μια τέτοια. Εννοειται οτι θα επιλέξω μια κοπελα συγκροτημενη και να δουλευει και αυτή σιγα μη παω να γινω χορηγός.
Συμφωνώ μην λες όμως ότι θέλω σκυλάκι .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Όχι δεν έχουν την ίδια αξία αυτό λέω
Αλλά δεν πιστεύω ότι έχω τόσο υψηλές απαιτήσεις όσο λένε κάποιοι.
Μπορεί να είναι πολλά αυτά που είπα αλλά τα περισσότερα είναι δεδομένα .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Συμφωνώ μην λες όμως ότι θέλω σκυλάκι .

Πειράζεστε πολύ εδω μέσα γενικά... δεν θα γινει δουλειά έτσι. Κανουμε κ λιγη πλάκα.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.
Well, υποθέτω ότι με μία απλή αναζήτηση στο Google για την παγκόσμια υγεία θά μπορούσες να κατανοήσεις με τί ασχολούμαι, ίσως πάλι καί όχι. Ελπίζω γενικά νά γνωρίζεις τι είναι πατριαρχεία καί φεμινισμός καί νά μην πετάς τόσες ειρωνικές ηλιθιότητες προσπαθώντας να με μειώσεις, ευχαριστώ
Καμία μείωση, και δεν αναφέρομαι καν στο επάγγελμα/έρευνα σου, δε χρειάζεται να τριγκαρεσαι.
Έγραψες για στατιστικά μεγαλύτερο μισθό για τους άντρες, και σου είπα ότι οι αιτίες αυτού έχουν εξηγηθεί αναλυτικά και δεν είναι ούτε η πατριαρχία ούτε οι φυλετικές διακρίσεις. Αν δε γνωρίζεις τους λόγους ήδη, θα συνιστούσα να κανείς εσυ μια γρήγορη αναζητηση στο Google, να διαβάσεις κανένα σοβαρό άρθρο η έρευνα για να το κατανοήσεις.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι δεν έχουν την ίδια αξία αυτό λέω
Αλλά δεν πιστεύω ότι έχω τόσο υψηλές απαιτήσεις όσο λένε κάποιοι.
Μπορεί να είναι πολλά αυτά που είπα αλλά τα περισσότερα είναι δεδομένα .
Κοιταξε ποτε δεν ειπα εγω τουλαχιστον οτι εχεις υψηλες απαιτησεις δεδομενου οτι ο καθενας μας ψαχνει αυτα που νομιζει οτι του αξιζουν σαν χαρακτηρας.

Ο καθενας μας οριζει την αξια του οπως την εκτιμα μονο εκεινος και το αν εχει κάποιον διπλα του ή οχι μετα απο καποια χρονια αυτο ειναι που την αποδεικνύει αν την εχει υπερεκτιμιση ή οχι ;)

Επειτα μια γυναικα που επιλεγει να εχει κοντα της εναν αντρα που ειναι αυταρχικος και αποτομος μπορει να την κρινει καποιος γιατι ειχε αυτες τις απαιτησεις που για καποιες αλλες ειναι αποκρουστικες ?

Σε αυτο που θελω να καταλληξω ειναι οτι ολοι κατι ζηταμε απο τον συντροφο μας ,αλλος τα θεωρει πολλα ,αλλος λιγα ,αλλος παραλογα και πολλα πολλα αλλα.
Το θεμα πλεον για να λειτουργησει ολο αυτο ειναι να εχουμε πληρη αυτογνωσια στο θεμα τι μπορουμε να προσφερουμε εμεις σε καποιον και οχι να ψαχνουμε χαρακτηριστικα που μας ακουγονται τοσο ομορφα αλλα απο πλευρας μας ειναι τοσο δυσκολα να τα κανουμε πρωτα εμεις πραξη .
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,716 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top