Το πολυβραβευμένο φιλμ «Αγόρια στο ντους» έδειξε η δασκάλα στους μαθητές Δημοτικού

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,567 μηνύματα.
Τόσους μήνες τα ίδια και τα ίδια σε αυτό το θρεντ. Δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί ότι δεν υπάρχει γυμνό στην ταινία, ούτε σεξουαλικο κομμάτι. Το όλο νόημα είναι να σατιρίσει την ατακα «ποιος είναι πιο άντρας» και δείχνει δυο παιδάκια που μπαίνουν σε κόντρες στοιχημάτων. Στο μπάνιο στην κυριολεξία φλεξάρουν και καλά μπράτσα, δεν υπάρχει ίχνος ερωτισμού. Ακόμα και στο περιβόητο πεταχτό φιλί λένε για το αν έχουν «αντρεψει» ώστε να έχουν φιλήσει. Για μια φορά να μη φέρετε τον πανικό από σκέτους τίτλους…
Αν είναι ακατάλληλη λοιπόν ηλικιακά είναι γιατί το υπουργείο προτείνει τα εμφυλα στερεότυπα απο το γυμνάσιο, όχι γιατί έχει κάτι το σεξουαλικό, δεν είναι αυτό το νόημα της ταινίας.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τόσους μήνες τα ίδια και τα ίδια σε αυτό το θρεντ. Δεν ξέρω πόσες φορές πρέπει να ειπωθεί ότι δεν υπάρχει γυμνό στην ταινία, ούτε σεξουαλικο κομμάτι. Το όλο νόημα είναι να σατιρίσει την ατακα «ποιος είναι πιο άντρας» και δείχνει δυο παιδάκια που μπαίνουν σε κόντρες στοιχημάτων. Στο μπάνιο στην κυριολεξία φλεξάρουν και καλά μπράτσα, δεν υπάρχει ίχνος ερωτισμού. Ακόμα και στο περιβόητο πεταχτό φιλί λένε για το αν έχουν «αντρεψει» ώστε να έχουν φιλήσει. Για μια φορά να μη φέρετε τον πανικό από σκέτους τίτλους…
Αν είναι ακατάλληλη λοιπόν ηλικιακά είναι γιατί το υπουργείο προτείνει τα εμφυλα στερεότυπα απο το γυμνάσιο, όχι γιατί έχει κάτι το σεξουαλικό, δεν είναι αυτό το νόημα της ταινίας.

Υπάρχει πεταχτό φιλι στην ταινια μεταξύ αγοριών ναί ή οχι ;
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,091 μηνύματα.
Είναι τρομακτικά εκπληκτικό το πόσο συντηρητική και ομοφοβική είναι η Ελληνική κοινωνία. Υποτίθεται ότι στο e-steki γράφουμε νέοι, μορφωμένοι και προοδευτικοί. Κι όμως για ένα ασήμαντο θέμα σκίζουν τα ρούχα τους τόσοι Κατακουζηνοί. Τι δείχνει η ταινία; Δυο αγόρια που φοράνε μποξεράκια, παίζουν στο ντους και κάποια στιγμή ανταλλάσσουν πειραματικά ένα πεταχτό φιλί. Σπουδαία τα λάχανα! Βέβαια, εδώ περισσεύει η υποκρισία. Αυτοί που κραυγάζουν ξεχνούν ότι όταν ήταν παιδιά έπαιζαν παρόμοια παιχνίδια. Εκτός αν ζούσαν μέσα στη γυάλα χωρίς φίλους. Επίσης, αποκλείεται τα δεκάχρονα να σοκαρίστηκαν με ένα αθώο φιλμάκι σαν αυτό, καθώς όλοι ξέρουμε τι βλέπουν στο διαδίκτυο. Θίχτηκαν υποτίθεται μόνο τα άτομα παλαιάς κοπής με παρωπίδες που τους κρατούν να βλέπουν μόνο το μεσαίωνα.
Προφανώς η αντίδραση που βγάζουμε πολλοί πηγαίνει γενικά και όχι ειδικά για το συγκεκριμένο θέμα, το οποίο αποτελεί, απλώς, την αφορμή. Η αιτία αυτής της αντίδρασης είναι η εμμονή με τη σεξουαλικότητα, σε σημείο να αποτελεί για κάποιους το σημαντικότερο στοιχείο της ταυτότητας και αυτοπροσδιορισμού τους, να χρησιμοποιείται πια σχεδόν σαν αποκλειστικό κριτήριο για να χαρακτηριστεί κάποιος προοδευτικός ή συντηρητικός και, σαν κερασάκι στην τούρτα, η υποκριτική ενσυναίσθηση που επιδεικνύουν ορισμένοι βαθύτατα αντικοινωνικοί άνθρωποι (στην πραγματικότητα δεν αντέχουν ούτε τ' άντερά τους.) Όταν επί μονίμου βάσεως σου τρίβουν στα μούτρα την ίδια εξοντωτικά κουραστική καραμέλα της κακής πατριαρχίας, της ετεροκανονικότητας, της τοξικής αρρενωπότητας, της ομοβοφίας και άλλων ανόητων εννοιών και χαρακτηρισμών, ε, κάπου θα αντιδράσεις. Και να αναμένετε πολύ περισσότερη αντίδραση από την κοινωνία. Κούρασε άσχημα όλο αυτό.

Καληνύχτα Κεμάλ, αυτή η χώρα δεν θα αλλάξει ποτέ.
Να, αυτές οι γραφικές ατάκες είναι χαρακτηριστικό δείγμα της «προοδευτικότητας» ενός ανθρώπου.
Καλά, η ψυχαναγκαστική προσθήκη εικόνας μετά από κάθε ανάρτηση, απλά ασχολίαστη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,567 μηνύματα.

Guest 126033

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι τρομακτικά εκπληκτικό το πόσο συντηρητική και ομοφοβική είναι η Ελληνική κοινωνία. Υποτίθεται ότι στο e-steki γράφουμε νέοι, μορφωμένοι και προοδευτικοί. Κι όμως για ένα ασήμαντο θέμα σκίζουν τα ρούχα τους τόσοι Κατακουζηνοί. Τι δείχνει η ταινία; Δυο αγόρια που φοράνε μποξεράκια, παίζουν στο ντους και κάποια στιγμή ανταλλάσσουν πειραματικά ένα πεταχτό φιλί. Σπουδαία τα λάχανα! Βέβαια, εδώ περισσεύει η υποκρισία. Αυτοί που κραυγάζουν ξεχνούν ότι όταν ήταν παιδιά έπαιζαν παρόμοια παιχνίδια. Εκτός αν ζούσαν μέσα στη γυάλα χωρίς φίλους. Επίσης, αποκλείεται τα δεκάχρονα να σοκαρίστηκαν με ένα αθώο φιλμάκι σαν αυτό, καθώς όλοι ξέρουμε τι βλέπουν στο διαδίκτυο. Θίχτηκαν υποτίθεται μόνο τα άτομα παλαιάς κοπής με παρωπίδες που τους κρατούν να βλέπουν μόνο το μεσαίωνα. Καληνύχτα Κεμάλ, αυτή η χώρα δεν θα αλλάξει ποτέ.

Μόρφωση έχουν πολλοί το ομολογώ!

Παιδεία όμως;
Εκεί υστερούν....
Όσα πτυχία η μεταπτυχιακά και αν έχεις δεν μπορούν να επισκευάζουν την έλλειψη σεβασμού και παιδείας οπότε ΔΕΝ είναι υπολογίσιμο μετρο τα πτυχία !

Αυτό που δηλώνει είναι ελληψη επιχειρηματιλογιας ..
Έχω πτυχίο άρα είμαι σωστός....🥺

Μην ξεχνάμε πως οι μεγαλύτερες διαταραχές προσωπικότητας αναγνωρίζονται στους ανθρώπους με τα περισσότερα πτυχία ,τίποτα τυχαίο ....
Αυτό και μόνο τα λέει όλα!

Οπότε ας μείνουμε στις αξίες του ανθρώπου και όχι στα πτυχία του ..λαϊκισμός το ξέρω 😋
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αν θεωρείς φιλί να ακουμπάνε με το ζόρι απειροελάχιστα τα χείλη τους. Νομίζω όμως ότι το εξήγησα αρκετά.

Εσυ θεωρείς ερωτική πράξη να ακουμπήσει ένας άντρας απειροελάχιστα το μόριο του πάνω σε κάποιον ή κάποια αλλη χωρις να το θέλουν ;

το χετε κάψει εδω μέσα ειλικρινά πατε να μας πείσετε οτι αυτα που προβάλλονται ειναι δηθεν αθώα... μπορει να ειναι ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΠΩΣ ουτε και το παιδί (θα το αναφερει απο μονο του)

οποτε σε αυτη τη περιπτωση δεν εχεις καμια δικαιοδσια να το επιβάλεις επειδη η κοινωνια σε έχει δεχτεί σαν δάσκαλο σε σχολείο προσυλητισμος λέγεται.

Θα εκανα αναφορά στον κύριο ή τη κυρια αυτή και θα ζητουσα και αλλαγη τμήματος για το παιδί μου εννοειται με επισημη γραπτή αναφορά απο τον Διευθυντη του σχολείου.

Οπως θελετε να σεβομαστε τις ιδιατεροτητες σας ετσι θα σεβεστε και εσεις τις δικές μας ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ομοφυλοφικα φιλμ. Και δεν με ενδιαφέρει κ τι λεει ο καθε κοκαρισμενος σκηνοθετης.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,714 μηνύματα.
Ότι δηλαδή θα πρέπει τα δικά μας τα παιδιά εφοσον δεν το θέλουν να παρακολουθούν τη παλαβομάρα του κάθε "ψαγμένου" σκηνοθέτη.

Μπορει να μην ήθελε ο πιτσιρικος να δει αυτη τη ταινια. Η οποία προβάλλει την ομοφυλοφιλία. Προφανώς οταν μιλάμε για πεταχτά φιλιά μεταξυ αγοριών.

Αλλα ΟΧΙ εκει ρε φιλε... με το ΖΟΡΙ.... ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ αλλιως εισαι ομοφοβικός και ολα αυτα που λένε. Άραγε τα παιδιά ειχαν το δικαιωμα να αρνηθουν και να βγούν εκτος αίθουσας ; τους έδωσε η δασκαλιτσα αυτη την επιλογή ;

για μένα όποιος βάζει παιδιά να δουν τέτοια χωρις να ρωτησει τη γνώμη τους πρώτα και αν θέλουν ειναι παντελώς ηλίθιος και δεν θα έπρεπε να μπαινει κάν σε αίθουσα διδασκαλίας.
Πιστευεις οτι ένα 10/11 χρόνο έχει τη δυνατότητα αν πρώτα δεν έχει συζητήσει με γονείς να σκεφτεί κριτικά " Ωπ τι πανε να μου δείξουν ;;;θα την πω στη δασκάλα.. Και θα αποχωρήσω διακριτικά"

Εγώ πιθανό οπτικοακουστικό υλικό να ξεσηκώσει θύελλα αντιδράσεων δε θα έβαζα πάντως.. Οχι λόγω ακαταλληλότητας ή μη, αλλά γιατί περα απο τα παιδιά, στο δημοτικό έχεις απέναντι σου όλη την Κοινότητα των γονέων
Φυλάω τα νώτα μου, αν και είμαι σε λυκειο
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
για μένα όποιος βάζει παιδιά να δουν τέτοια χωρις να ρωτησει τη γνώμη τους πρώτα και αν θέλουν ειναι παντελώς ηλίθιος και δεν θα έπρεπε να μπαινει κάν σε αίθουσα διδασκαλίας.
Η ταινία είχε σαν σκοπό να γίνει συζήτηση. Δεν θα ήταν δυνατόν να ζητηθεί η γνώμη των παιδιών πριν. Αυτός που θα το έκανε θα ήταν ο "παντελώς ηλίθιος και δεν θα έπρεπε να μπαινει κάν σε αίθουσα διδασκαλίας". Μετά στη συζήτηση, όποιος έχει αντίρρηση μπορούσε να το πει. Γιατί, όταν προβάλλονται άλλες ταινίες βίας, μαστιγωμάτων, αγκάθινων στεφανιών και βασανιστικού θανάτου, ρωτά κανένας τα παιδιά αν θέλουν να τη δουν; Και μετά γίνεται διάλογος και τα παιδιά μπορούν να διαφωνήσουν; Δυστυχώς ο ιδεολογικός σκοταδισμός δολοφονεί τη λογική.

1698394974996.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πιστευεις οτι ένα 10/11 χρόνο έχει τη δυνατότητα αν πρώτα δεν έχει συζητήσει με γονείς να σκεφτεί κριτικά " Ωπ τι πανε να μου δείξουν ;;;θα την πω στη δασκάλα.. Και θα αποχωρήσω διακριτικά"

Εγώ πιθανό οπτικοακουστικό υλικό να ξεσηκώσει θύελλα αντιδράσεων δε θα έβαζα πάντως.. Οχι λόγω ακαταλληλότητας ή μη, αλλά γιατί περα απο τα παιδιά, στο δημοτικό έχεις απέναντι σου όλη την Κοινότητα των γονέων
Φυλάω τα νώτα μου, αν και είμαι σε λυκειο

Μα αυτο εκμεταλλευτηκαν οτι τα παιδια σε τέτοια ηλικια δεν έχουν τη δυναμη να το κάνουν.

Πριν βάλεις κάτι τέτοιο πρέπει να ρωτησεις ΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ τέλος. Τελεια.

δεν θα μας επιβάλει ο καθενας οτι γουσταρει αυτα που διαβαζω ειναι κωμικά.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,567 μηνύματα.
Εσυ θεωρείς ερωτική πράξη να ακουμπήσει ένας άντρας απειροελάχιστα το μόριο του πάνω σε κάποιον ή κάποια αλλη χωρις να το θέλουν ;
Τελείως άσχετη σύγκριση

Γενικά δεν καταλαβαίνω καν ποιο είναι το επιχείρημα σου
μπορει να ειναι ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΟΠΩΣ ουτε και το παιδί (θα το αναφερει απο μονο του)
Ποια δεν θες άνθρωπε μου; Μια εκπαιδευτική ταινία; Ούτε που ξες τι δείχνει. Έχουν δει δεκάδες φιλιά, δεν τους έδειξαν κάτι χυδαίο
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 2,617 μηνύματα.
Μόρφωση έχουν πολλοί το ομολογώ!

Παιδεία όμως;
Εκεί υστερούν....
Όσα πτυχία η μεταπτυχιακά και αν έχεις δεν μπορούν να επισκευάζουν την έλλειψη σεβασμού και παιδείας οπότε ΔΕΝ είναι υπολογίσιμο μετρο τα πτυχία !

Αυτό που δηλώνει είναι ελληψη επιχειρηματιλογιας ..
Έχω πτυχίο άρα είμαι σωστός....🥺

Μην ξεχνάμε πως οι μεγαλύτερες διαταραχές προσωπικότητας αναγνωρίζονται στους ανθρώπους με τα περισσότερα πτυχία ,τίποτα τυχαίο ....
Αυτό και μόνο τα λέει όλα!

Οπότε ας μείνουμε στις αξίες του ανθρώπου και όχι στα πτυχία του ..λαϊκισμός το ξέρω 😋
Ωραίο παραλήρημα ασυναρτησίας, τι σε ενόχλησαν τα πτυχία του Δία ; 😂
Μην ξεχνάμε πως οι μεγαλύτερες διαταραχές προσωπικότητας αναγνωρίζονται στους ανθρώπους με τα περισσότερα πτυχία ,τίποτα τυχαίο ....
Αυτό και μόνο τα λέει όλα!
??? Τώρα θα φοβόμαστε και να σπουδάσαμε, γιατί αυξάνουμε τις πιθανότητες να τρελαθουμε 😂
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Η ταινία είχε σαν σκοπό να γίνει συζήτηση. Δεν θα ήταν δυνατόν να ζητηθεί η γνώμη των παιδιών πριν. Αυτός που θα το έκανε θα ήταν ο "παντελώς ηλίθιος και δεν θα έπρεπε να μπαινει κάν σε αίθουσα διδασκαλίας". Μετά στη συζήτηση, όποιος έχει αντίρρηση μπορούσε να το πει. Γιατί, όταν προβάλλονται άλλες ταινίες βίας, μαστιγωμάτων, αγκάθινων στεφανιών και βασανιστικού θανάτου, ρωτά κανένας τα παιδιά αν θέλουν να τη δουν; Και μετά γίνεται διάλογος και τα παιδιά μπορούν να διαφωνήσουν; Δυστυχώς ο ιδεολογικός σκοταδισμός δολοφονεί τη λογική.


Γιατι προβάλλονται και ποιος τις προβάλλει ; προφανως και εκει πρέπει να ζητηθει η γνώμη των παιδιών.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Προσωπικά όταν ήμουν μαθητής ούτε έμπαινα στο μπάνιο μαζί με φίλους μου γυμνός, ούτε πεταχτά φιλία δίναμε μεταξύ μας ούτε τίποτα από αυτά που περιγράφεις. Το ότι εσύ μπορεί να έκανες όλα αυτά σε νεαρή ηλικία δεν σημαίνει ότι τα κάναμε όλοι μας. Όμως κλασικά μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι για δικούς σου λόγους.
Πολλές φορές η σεξουαλικότητα έχει κάποια στάδια.
Μπορεί να ήσουν παιδάκι και να έλεγες αγαπώ τη Μαιρούλα..
Μπορεί να δώσεις ένα πεταχτό με αυτόν που ''αγαπάς'' και σε βάθος χρόνων να περάσει όλο αυτό κάποια στάδια μέχρι να φτάσεις να κάνεις σεξ .
Οπότε και εγώ θεωρώ ότι η τρίχα έγινε τριχιά σε αυτό το θέμα.


Τα παιδιά βέβαια δεν έχουν όλα την ίδια ανάπτυξη, άλλος στα 12 είναι εντελώς παιδί και άλλος είναι μικρομέγαλο, το βλέπω και γύρω μου από ανιψάκια, που έχουν ίδια ηλικία και έχουν ένα χάσμα μεταξύ τους και δεν μπορούν να κάνουν παρέα .
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Τελείως άσχετη σύγκριση

Γενικά δεν καταλαβαίνω καν ποιο είναι το επιχείρημα σου

Ποια δεν θες άνθρωπε μου; Μια εκπαιδευτική ταινία; Ούτε που ξες τι δείχνει. Έχουν δει δεκάδες φιλιά, δεν τους έδειξαν κάτι χυδαίο

Α τωρα ειναι άσχετη η συγκριση οκ. Η ουσια ειναι μία αν θέλετε να ειστε δημοκράτες να ρωτάτε τη γνώμη κάποιων πριν το προβάλλετε. Ειναι ενα αμφιλεγόμενο φίλμ με μια σκηνή ελαφράς ερωτικής επαφής αναμεσα σε δυο άτομα του ιδιου φύλου. Μη παιζουμε με τις λέξεις. Ο Σκηνοθέτης απλα θα παινεψει την ταινία του.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,685 μηνύματα.
Πολλές φορές η σεξουαλικότητα έχει κάποια στάδια.
Μπορεί να ήσουν παιδάκι και να έλεγες αγαπώ τη Μαιρούλα..
Μπορεί να δώσεις ένα πεταχτό με αυτόν που ''αγαπάς'' και σε βάθος χρόνων να περάσει όλο αυτό κάποια στάδια μέχρι να φτάσεις να κάνεις σεξ .
Οπότε και εγώ θεωρώ ότι η τρίχα έγινε τριχιά σε αυτό το θέμα.


Τα παιδιά βέβαια δεν έχουν όλα την ίδια ανάπτυξη, άλλος στα 12 είναι εντελώς παιδί και άλλος είναι μικρομέγαλο, το βλέπω και γύρω μου από ανιψάκια, που έχουν ίδια ηλικία και έχουν ένα χάσμα μεταξύ τους και δεν μπορούν να κάνουν παρέα .
Καμία σχέση με αυτό που έγραψα βέβαια, εγώ απάντησα στον Dias που είπε ότι όλοι μας στην παιδική ηλικία κάναμε τέτοια πειράματα με τους φίλους μας, πράγμα που δεν ισχύει σε καμία περίπτωση.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,567 μηνύματα.
Α τωρα ειναι άσχετη η συγκριση οκ.
Αν συγκρίνεις τη σεξουαλικη παρενόχληση με μια χαζομάρα όπου ακουμπάνε με το ζόρι χείλη ( υπάρχει μεταξύ τους συναίνεση) μετά από κόντρες, ναι είναι. Τον Μίκυ να βάλουν στο Disney junior περισσότερο φιλί παίζει να δουν από αυτό. Και επαναλαμβάνω, εγώ το έχω δει, εσύ κρίνεις από αυτά που γράφουν τρίτοι
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,504 μηνύματα.
Εγώ πάντως λέω να αφαιρέσουμε και εκείνες τις σελίδες στη βιολογία που δείχνουν το αναπαραγωγικό σύστημα και να γυρίσουμε πίσω στα αρρένων και θηλέων. Αυστηρή απόσταση μεταξύ τους και σκληρός βούρδουλας και πέλεκυς στην κάθε παρασπονδία. Στρατιωτικού επιπέδου αυστηρότητα στην εκπαίδευση απο μικρά και να απαγορεύεται η ανεπιτήρητη παρουσία στο ίντερνετ που δεν θα έχει αυστηρά εκπαιδευτικό σκοπό.
Ελλάς, θρησκεία, πειθαρχία.


Και μετά στα 18, dog off leash. :)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Αν συγκρίνεις τη σεξουαλικη παρενόχληση με μια χαζομάρα όπου ακουμπάνε με το ζόρι χείλη ( υπάρχει μεταξύ τους συναίνεση) μετά από κόντρες, ναι είναι. Τον Μίκυ να βάλουν στο Disney junior περισσότερο φιλί παίζει να δουν από αυτό. Και επαναλαμβάνω, εγώ το έχω δει, εσύ κρίνεις από αυτά που γράφουν τρίτοι

Δεν έκανα αυτη τη σύγκριση απλά ηθελα να δώ τι κατα τη γνώμη σου αποτελεί σεξουαλική / πονηρή πράξη κ ενέργεια. Αν ένας μπάρμπας πηγαινε κ κολλούσε τον τέτοιο του πίσω απο το κώλο μιας πιτσιρίκας ενηλικης πάντα σε ενα λεωφορείο θα αηδιάζατε θα κραζατε κ καλα θα κανατε και εγω μαζί σας εδω ομως βλέπω δικαιολογιες αλλου τύπου κ αναρωτιέμαι το γιατί.

Ειτε μας αρέσει / σας αρέσει ειτε όχι ο ομοφυλοφιλικος σεξουαλικος προσανατολισμός ειναι διαφορετικός απο τον συνήθη για αυτο το λόγο φίλμ που περιεχουν τέτοιες σκηνές καλο θα ήταν να παίρνουν πρώτα μια εγκριση

Αν ειναι έτσι να μπω και εγω σε μια τάξη και να αρχισω να τους λέω οτι παλιά πηγαινα σε κωλομπαρα και εχω νιώσει σεξουαλική απελευθερωση και κάθε βραδυ αμα γουσταρα πηδουσα και άλλη. Θα ειναι σωστο θεωρείς ;
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εγώ πάντως λέω να αφαιρέσουμε και εκείνες τις σελίδες στη βιολογία που δείχνουν το αναπαραγωγικό σύστημα και να γυρίσουμε πίσω στα αρρένων και θηλέων. Αυστηρή απόσταση μεταξύ τους και σκληρός βούρδουλας και πέλεκυς στην κάθε παρασπονδία. Στρατιωτικού επιπέδου αυστηρότητα στην εκπαίδευση απο μικρά και να απαγορεύεται η ανεπιτήρητη παρουσία στο ίντερνετ που δεν θα έχει αυστηρά εκπαιδευτικό σκοπό.
Ελλάς, θρησκεία, πειθαρχία.
Ξέχασες: Ποδιά στα κορίτσια, πηλήκιο στα αγόρια, υποχρεωτικό κατηχητικό, αγελαδιαίος εκκλησιασμός κάθε βδομάδα, επαναφορά καθαρεύουσας και πολυτονικού, κορδέλα στα κορίτσια και γουλί στα αγόρια, επαναφορά της σωματικής ποινής.

1698396453536.png
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,129 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι όταν έσκασε το θέμα η κυρία γραμμή των αντιθέτων στην κίνηση της δασκάλας να είναι "δεν είναι το θέμα ότι προβάλλεται ενδεχόμενη ομοφυλοφιλία αλλά ότι προβάλλεται οτιδήποτε σεξουαλικό σε τέτοια ηλικία".

Τώρα που τελείωσε η ΕΔΕ και τη σκαπούλαρε η δασκάλα έρχονται κάτι "Ε βέβαια, σε ένα κράτος woke σιγά μην πήγαιναν κόντρα στην ομοφυλοφιλία".

Τύπου πιστεύεται ότι αν η ΕΔΕ είχε γίνει για μια σκηνή που έδειχνε πιθανό ερωτισμό/whatever μεταξύ διαφορετικών φύλων θα είχε διαφορετική έκβαση;

Ωραίο, ρητορικό ερώτημα το παραπάνω μιας που κακά τα ψέματα ξέρουμε ότι δεν θα ξεκινούσε καν συζήτηση, πόσο μάλλον ΕΔΕ σε αυτήν την περίπτωση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top