Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μονο μαυρα χαπια υπαρχουν
reverse racism
Μας επηρεάζει κι εμάς αρνητικά αυτό, κι αυτό είναι που δεν λένε στην ανδρόσφαιρα.
Μονο υπό περιπτώσεις και όχι καθαυτό. Ναι οκ όπως θα το κάνει το 90%(από το 5-10% που μπορεί να το κάνει) ίσως κάνει κακό και μένω σε λεπτομέριες.

Ναι αυτό ισχύει . Αλλά ποιος μου εγγυάται ότι για αυτόν που έχει πάει με 100 , εγώ δεν είμαι η 101η ? Γιατί να μην επηρεάσει αρνητικά μια κοπέλα που θέλει κι αυτή σχέση?
Γιατί είναι απόλυτα πιθανό να πέρασε μια φάση και να ναι οκ τώρα, χωρίς θέματα δέσμευσης και άλλα όπως οι κοπέλες θα αποκτήσουν οπωσδήποτε.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Γιατί είναι απόλυτα πιθανό να πέρασε μια φάση και να ναι οκ τώρα, χωρίς θέματα δέσμευσης και άλλα όπως οι κοπέλες θα αποκτήσουν οπωσδήποτε.
Να πέρασε μια φάση αυτός που είχε 100 πριν απο εκεινη αλλά στην 101η να ειναι ο Πάμπλο Ροντριγκεζ σεμνός αστός από την Πουέμπλα Τιχουάνα με χειροφιλήματα πάνω στο άλογο;

Τι φάση; "Τράκαραν κατα τύχη 100 πούσια στο ματσαμπλόκι μου αλλά είμαι καλά, ακόμα ιππότης, μην ανησυχείτε, φάση ήτανε;"
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,580 μηνύματα.
Ποιο είπαμε ότι είναι το θέμα της συζήτησης;:D

Φεμινισμός και μεταφεμινισμός; Προσωπικά είμαι υπέρ του πρώτου και κατά του δεύτερου. Το ξέρω ότι χρειάζεται ανάλυση.

Αλλά ποιος μου εγγυάται ότι για αυτόν που έχει πάει με 100 , εγώ δεν είμαι η 101η ? Γιατί να μην επηρεάσει αρνητικά μια κοπέλα που θέλει κι αυτή σχέση?

Μερικοί βάζουν στόχο τις 100 οπότε, αν πέσεις σ΄αυτήν την περίπτωση, δεν κινδυνεύεις.:laugh: Και αυτό χρειάζεται ανάλυση αλλά θα σου την κάνει ο @Fast.:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,843 μηνύματα.

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,580 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να πέρασε μια φάση αυτός που είχε 100 πριν απο εκεινη αλλά στην 101η να ειναι ο Πάμπλο Ροντριγκεζ σεμνός αστός από την Πουέμπλα Τιχουάνα με χειροφιλήματα πάνω στο άλογο;

Τι φάση; "Τράκαραν κατα τύχη 100 πούσια στο ματσαμπλόκι μου αλλά είμαι καλά, ακόμα ιππότης, μην ανησυχείτε, φάση ήτανε;"
Εστω πως υπαρχουν προβληματικες συμπεριφορες και στοιχεια του χαρακτηρα που κάποιοι άντρες που έχουν πάει με πολλές παρουσιάζουν. ΑΥτά δεν οφείλονται ούτε στις εμπειρίες καθαυτές, ούτε θα έλειπαν αν δεν είχε πάει.

Είναι πάρα πολύ πιο ασφαλές για μια γυναίκα να το πάρει σαν καλό σημάδι και γι' αυτό και το κάνει γιατί ωραία τα λένε εδώ οι σπιτόγατες κορασίδες, αλλά στον πραγματικό κόσμο όλες γουστάρουν τους άντρες με επιλογές και άρα πολλές εμπειρίες και το αισθάνονται αυτό δεν χρειάζεται να το μάθουν σα φήμη ή κάτι τέτοιο. Είναι πάρα πολύ δυσκόλο να στεριώσεις ωραία γκόμενα, 18-38, αν δεν έχεις ήδη επιλογές και σεξ κανονικά στη ζωή σου.

Ξεκάθαρα και μπορεί να είναι φάση και συνήθως είναι φάση, όπου ένας επιζητεί τις πολλές και όχι τη μία, ώστε να χτίσει το χαρακτήρα του, να μην είναι τόσο needy κλπ. Μετά ειναι καλύτερα προετοιμασμένος είναι για σχέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πες του άτιμου του Θοδωρή, να σου το εξηγήσει.:laugh:
:Ρ το να πας με 100 γκόμενες με υψηλη μεση ποιοτητα ειναι τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πιο δυσκολο απ' οσο φανταζεσαι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Εστω πως υπαρχουν προβληματικες συμπεριφορες και στοιχεια του χαρακτηρα που κάποιοι άντρες που έχουν πάει με πολλές παρουσιάζουν. ΑΥτά δεν οφείλονται ούτε στις εμπειρίες καθαυτές, ούτε θα έλειπαν αν δεν είχε πάει.

Είναι πάρα πολύ πιο ασφαλές για μια γυναίκα να το πάρει σαν καλό σημάδι και γι' αυτό και το κάνει γιατί ωραία τα λένε εδώ οι σπιτόγατες κορασίδες, αλλά στον πραγματικό κόσμο όλες γουστάρουν τους άντρες με επιλογές και άρα πολλές εμπειρίες και το αισθάνονται αυτό δεν χρειάζεται να το μάθουν σα φήμη ή κάτι τέτοιο. Είναι πάρα πολύ δυσκόλο να στεριώσεις ωραία γκόμενα, 18-38, αν δεν έχεις ήδη επιλογές και σεξ κανονικά στη ζωή σου.

Ξεκάθαρα και μπορεί να είναι φάση και συνήθως είναι φάση, όπου ένας επιζητεί τις πολλές και όχι τη μία, ώστε να χτίσει το χαρακτήρα του, να μην είναι τόσο needy κλπ. Μετά καλύτερα προετοιμασμένος είναι για σχέση.
Θέλουν τον άντρα με επιλογές ναι. Τον μύλο που τα αλέθει όλα όμως (που ειναι κατι διαφορετικό) τον φοβούνται και όχι για καλό λόγο.

Σου λέει να παω να μπλέξω μ αυτόν, τι παράσημο θα μου κολλήσει; Ή γιατί δεν στέριωσε με καμία, τι κουσούρι έχει;

"Αλήτης για όλες, αγγελούδι για σένα", aka ο Κυνηγήσιμος που έχει γίνει ηδη preselected από κάποιες καλές <--- αυτον θέλουν τον "εγω θα τον στρώσω" που δεν στρώνει.

όχι

"Α πούσι, μπαμ με τα μουτρα πέσιμο, κοντές ψηλές, ξανθές μελαχρινές όλες καλές" aka Χαριτωδιπλωμένος που κανει οτι δεν στρώνει αλλά στο τέλος θα στρώσει για να μη του φυγει η άλλη.


Ακόμα και η χειρότερη να είναι, η πιο έκλυτου βίου, τον πρώτο θα προτιμήσει. Περιστασιακά ο δεύτερος πηδάει, γι αυτό και έχει και τα νούμερα, αλλά ουσιαστικά it's a numbers game.

Το μεντάλιτυ το καταλαβαινεις τη διαφορά τους στην απόρριψη. Ο πρώτος είναι κουλ. Ο δεύτερος θυμώνει αν τον απορρίψεις, γίνεται κακιοπούτσης και δεν τον ενδιαφέρει να κανει και τη δουλειά για να το διορθώσει γιατι ξερει οτι έχει τα numbers.

Τα νούμερα δε μου λένε κατι, μπορει να έχεις 5 και να είσαι αστέρης, μπορεί να έχεις 100 και να είσαι τίγκα ηλίθιος. Το θεμα ειναι πως αποκτάς τις εμπειρίες και τι σου μένει από αυτές, αν σε διαμορφώνουν σαν άνθρωπο ή αν πέρασαν και δεν ακούμπησαν. Και αυτό είναι που σου δινει και το στάτους, αλλά και την εξάλειψη του neediness, η ποιότητα της εμπειρίας τι διδάχτηκες, όχι μονο η πληθώρα.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Μια γυναίκα που είναι παρθένα δεν έχει και μέτρο σύγκρισης.
Επομένως υπάρχει ο κίνδυνος να μην εκτιμηθούν κάποια θετικά traits η να θεωρηθούν δεδομένα, να υπάρχει γκρίνια απωθημένα κτλ.

Ένας περπατημένος άνδρας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από το παρελθόν της άλλης, ίσα ίσα αν βάλει μπροστά την λογική θα αποφύγει την παρθένα, παρόμοια με την πολύ εύκολη.

*Για επιλογή σταθερής συντρόφου μιλάω πάντα
αρχείο λήψης.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,085 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει αλλάξει το στυλ γραφής σου τις τελευταίες εβδομάδες σε ένα κάπως στυλ έτοιμη να αρπαχτείς και δεν μου πέφτει λόγος να σε ρωτήσω τι σου συνέβη και γράφεις έτσι, μονάχα οτι ελπίζω να είσαι καλά και να μη συμβαίνει τίποτα κακό, ειλικρινά κι ανθρώπινα.
Σε ευχαριστώ, όχι αλήθεια, δε συμβαίνει τίποτα, τα κλασσικά up and downs που έχουν οι άνθρωποι. Γενικά ο σαρκασμός είναι κομμάτι της προσωπικότητάς μου, ίσως το κρύβω καμιά φορά λόγω ΟΔ. :thumbup:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ, όχι αλήθεια, δε συμβαίνει τίποτα, τα κλασσικά up and downs που έχουν οι άνθρωποι. Γενικά ο σαρκασμός είναι κομμάτι της προσωπικότητάς μου, ίσως το κρύβω καμιά φορά λόγω ΟΔ. :thumbup:
Χαίρομαι που το ακούω, κι εγω ετσι ειμαι.

Τίποτα ρε συ, να σαι καλά. Υγεια να χουμε να διαφωνούμε. :bleh:
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,085 μηνύματα.
Η ειρωνεία είναι ότι οι άντρες που έχουν πολλές γυναίκες δεν αντιλαμβάνονται ότι τις έχουν ακριβώς εξαιτίας του φεμινισμού. Για να κάναν τέτοιες μαγκιές το 2030 ξέρω γω και θα σου πω αν θα τους έμενε τσουτσούνι να καμαρώνουν.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
όλες γουστάρουν τους άντρες με επιλογές και άρα πολλές εμπειρίες και το αισθάνονται αυτό δεν χρειάζεται να το μάθουν σα φήμη ή κάτι τέτοιο.
Μπορεί να έχει επιλογές αλλά να μην πηγαίνει .
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Ξέρω άτομο που μη ειρωνικά είχε πει ότι αν πέσει θέμα στην έκθεση με ισότητα φύλων δεν θα έγραφε γιατί δεν συμμερίζεται αυτές τις απόψεις. Στο τέλος του γύρισε μπούμερανγκ γιατί αυτό δείχνει πραγματικά τον λόγο που πρέπει να υπάρχει ο φεμινισμός. Αν είναι δυνατόν να ζούμε στον 21ο αιώνα και να μένουν ακόμη ριζωμένες αυτές οι αντιλήψεις σε κάποιους ανθρώπους. Έχουμε κάνει τεράστια βήματα, αλλά αυτό το φαινόμενο δεν θα εκλείψει σύντομα, δυστυχώς.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Η ειρωνεία είναι ότι οι άντρες που έχουν πολλές γυναίκες δεν αντιλαμβάνονται ότι τις έχουν ακριβώς εξαιτίας του φεμινισμού. Για να κάναν τέτοιες μαγκιές το 2030 ξέρω γω και θα σου πω αν θα τους έμενε τσουτσούνι να καμαρώνουν.
Μα αφού σου λέει τις γυναίκες τις θέλουν για να χτίσουν χαρακτήρα, δεν είναι ο σκοπός. Είναι το μέσο.
Το χαρακτήρα 100 χρόνια πριν τι να τον έκανες ; τώρα τον θες που οι γυναίκες με το φεμινισμό έχουν περισσότερες επιλογές και να μείνουν μόνες τους γιατί είναι ανεξάρτητες και να πάνε με 50 και μετά να διαλέξουν σύντροφο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
αλλά στον πραγματικό κόσμο όλες γουστάρουν τους άντρες με επιλογές και άρα πολλές εμπειρίες και το αισθάνονται αυτό δεν χρειάζεται να το μάθουν σα φήμη ή κάτι τέτοιο.
Στον πραγματικό κόσμο , έχουμε δει ότι δεν είναι κάποιου είδους επίτευγμα για κάποιον το να έχει πάει με πολλές γιατί δεν χρειάζεται να πληροί κάποιες προδιαγραφές( να έχει "στάτους", κύρος κλπ) και όλα αυτά που κάτι πανιβλακες στο τικ τοκ λένε . Μπορεί να είναι πιο δύσκολο για έναν άντρα απ' ότι για μια γυναίκα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να είναι "high value man" για να παει με πολλές και το έχω δει στην πραγματική ζωή αυτό . Χαζοί , κοινωνικά αδέξιοι , χωρίς καλό χαρακτήρα που δεν ξέρουν να φερθούν σωστά να έχουν πάει με πολλές . Και το αντίστοιχο για τις γυναίκες, έχω δει πολλές μη συμβατικά όμορφες κοπέλες (και με αρκετά παραπάνω κιλά ) που είναι με αυτό που εσείς αποκαλείτε "high value man" .
Δεν ορίζουμε όλοι με τον ίδιο τρόπο τον ποιοτικό σύντροφό ούτε έχουμε τα ίδια κριτήρια/ προτιμήσεις.
 

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Ο φεμινισμός είναι χειρότερος και από τον καρκίνο. Από τον καρκίνο μπορεί να γλυτώσει μια γυναίκα, από το φεμινισμό όχι.

Milo Yiannopoulos
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πόσο dating να κάνει κάποιος και με πόσους/ες να πάει, όλα έχουν κάποιο όριο.
Δεν μπορώ να φανταστώ κάποιον που έχει ως αυτοσκοπό στην ζωή του το dating μέχρι τα γεράματα, είτε είναι άνδρας είτε γυναίκα. Εκεί οδηγεί ο νεοφεμινισμός. Στον ανταγωνισμό των φύλων και σε έναν κόσμο όχι οικογενειών αλλά οικονομικών μονάδων, όπου αυτοσκοπός ζωής θα είναι το dating η κατανάλωση και η δουλειά χωρίς εμπόδια παιδιά.


Το δικό μου life goal ως white male χριστιανός συντηρητικός πατριάρχης (pure evil δλδ)είναι μετακόμιση σε χωριό κοντά στην φύση, σε σπίτι με αυλή και κήπο, κάνα δυο ακόμα παιδιά, και να απολαμβάνω τις χαρές του simple life μακριά από την woke παρακμή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top