Φεμινισμός στον 21ο αιώνα και ισότητα των 2 φύλων

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ πως αυτό το θρεντ από incel κατέληξε σε all men are pure evil ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω. Η χώρα που γέννησε την φιλοσοφική ρήση "Μέτρον άριστον" δεν μπορεί ούτε για πλάκα να την εφαρμόσει.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Οι ελληνίδες, όπως οι δυτικές και σε αντίθεση με τις σλάβες, δυσκολεύονται πάρα πολύ να καταλάβουν τι θέλουν οι άντρες.
Μου βγήκε ο εσπρέσσο από το ρουθούνι.

Βαρσοβία αμα πας σε κλαμπ να βγάλεις Πολωνή και δε σε δει στην πένα, ή ακόμα χειρότερα σε ακούσει να μη μιλας γρι Πολωνικά, τελείωσες. Δεν έχει σημασία τι θέλεις σαν άντρας, απλά τελείωσες. Ρωσίδες το ίδιο, δε θέλουν Έλληνες πολλές εξαρχής. Το Σλαβιστάν πλην Ουκρανίας έχει αλωθεί από τη woke κουλτούρα.

Μόνο Κίεβο πριν τον πόλεμο είχες πολλές ελπίδες για να βρεις εκπληκτικές γυναίκες τόσο σε ομορφιά όσο και σε χαρακτήρες. Οι Ουκρανές είναι πολύ θηλυκές, στέκονται δίπλα στον άντρα, ΑΛΛΑ σε θέλουν άντρα ΑΝΤΡΑ και να τα σκας κανονικά, δεν έχει έλα να μοιραστούμε το λογαριασμό στη μέση στο πρώτο ραντεβού που κάνουν τα soy-boys.

Επίσης αυτό που λες οτι τις θέλεις αγνές, συγγνώμη που θα στο πω αλλά, είναι μια μαλακία και μιση επιχείρημα. Καμία δεν είναι προτεστάντισσα να σου μεινει παρθένα για να έρθεις να την πάρεις εσυ πρώτος και να την καλοπαντρευτείς όταν σου τελειώσει η κάψα στα 30 να κάνεις ξεπέτες ανοχής με τις woke για να φεύγουν τα ξερά.

Όπως δινόμαστε εμείς, έτσι δίνονται κι αυτές. Μην ξεχνάς ότι αν μια συμπεριφορά Ελληνίδας σου φαίνεται λάθος (και συμφωνώ, αρκετές είναι σοβαρές, αρκετές όμως δεν είναι), να μην ξεχνάς ότι μεγάλωσαν δίπλα σε αδερφούς σαν εμάς και απο πατεράδες αδύναμους επίσης Έλληνες. (τις μάνες τους άστες, τις έχω σούρει σε άλλα ποστς)

Αμα έχεις μαλακισμένη συμπεριφορά σαν άντρας, την καρακάξα θα της βγάλεις της ελληνίδας, όχι την γλυκιά πριγκίπισσα. Έχεις ευθύνη κι εσυ και η λύση δεν είναι να κατευθυνθείς στην ανατολή σε πιο πειθήνιες -από φόβο- γυναίκες.

Στην ανατολή κατευθύνεσαι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να έχει το Ευρώ σου περισσότερη αξία και να αναβαθμίσεις την ποιότητα ζωής σου. Πχ digital nomads στην ανατολική Ασία, τα 3 χιλιάρικα σου παρέχουν πλούσια ζωή σε σχέση με τη Δυση. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΩΣ έρχεται και η γυναίκα.

Ανέγγιχτη βρε παιδί μου. Να μην έχει μέτρο σύγκρισης ώστε αυτά που κάνει ο ΑΝΔΡΑΣ να της φαίνονται θεϊκά.
Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει αλλάξει το στυλ γραφής σου τις τελευταίες εβδομάδες σε ένα κάπως στυλ έτοιμη να αρπαχτείς και δεν μου πέφτει λόγος να σε ρωτήσω τι σου συνέβη και γράφεις έτσι, μονάχα οτι ελπίζω να είσαι καλά και να μη συμβαίνει τίποτα κακό, ειλικρινά κι ανθρώπινα.

Όμως δεν μεταφράζουμε όλοι οι άντρες το ίδιο "παρθενικά" τη λέξη "αγνή" όπως ο Θοδωρής. Κάποιοι δεν έχουμε θέμα να έχει μέτρο σύγκρισης η άλλη, ίσα ίσα ευδοκιμούμε σε αυτό, εξ ου και την αλλαγή που έχω διαπιστώσει σε αρκετές όταν ζουν έναν δυο τρεις μαλάκες και μετα πέφτουν στα χέρια μου. Στην αρχή είναι λίγο αγρίμια, αλλά όταν καταλάβουν οτι εδω ειναι διαφορετικά, μαλακώνουν, ηρεμούν, μπαίνουν μόνες τους σε θηλυκό mode (οι περισσότερες τουλάχιστον).

Ο ανταγωνισμός δεν είναι κακός αν ξέρεις τι κάνεις με τη γυναίκα (κυρίως συναισθηματικά)

Προσωπικά το "αγνή" το μεταφράζω διαφορετικά από τον Fast. Αναγνωρίζω οτι αφου έχω πάει κι εγω με έναν Χ αριθμό, θα έχει πάει κι αυτη με εναν Υ αριθμό.

Μας αφορά ποιός είναι αυτός ο αριθμός; Και ναι και όχι. Και εξηγώ:

Ναι, αν καταλάβω ότι είναι κάτι ακραίο (πχ να είναι 20 χρονων και να εχει ηδη 15 συντρόφους στο ενεργητικό της, full blown instagram που ποζάρει προκλητικά κάθε μέρα thirst-traps για τους 10.000 διψασμένους ακόλουθούς της)

Μια από τις φίλες μου για παράδειγμα, μεγαλύτερή μου, έχει αρκετά παιδια απο 2 διαφορετικούς μπαμπάδες, μετα το διαζύγιο είχε κάθε βδομάδα (δεν υπερβάλλω) κι άλλο γκόμενο και μάλιστα μου έλεγε το σχήμα του πέους τους, αν την ικανοποιούσαν καλά, γιατί είχαν καβούρια στις τσέπες επειδη δεν πλήρωναν τα παιδια της απο το πρώτο ραντεβού και πόσο εντυπωσιακός είναι ο Κώστας με την χιλιάρα μηχανή.

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν θα πλησίαζα για 2 λόγους:

1. Υγειονομικός κίνδυνος, φοβάμαι ρε φίλε όταν έχεις τόσους πολλούς ταυτόχρονα.

2. Ανικανότητα για pair-bonding - σημερα σ αγαπώ, αυριο είσαι ο άντρας της ζωής μου, μεθαύριο χωρίζουμε, rinse and repeat.


Επίσης έχω δει και νεαρότερες που κάνουν juggling πολλούς μαζί, έχουν σχέση και παρόλαυτά είναι στα σόσιαλ ή αλλού και ψάχνονται, πολλές φορές με αστείες δικαιολογίες "χάθηκα γιατι το σήμα κόβεται μετα τις 11 εδω"

Ε λες εκεί "στο καλό κοριτσάκι μου". Κάτι τρέχει εκεί ύποπτο, είναι πονηρούλα, πεταχτούλα, δε θα κατσεις να σπάσεις τα νεύρα σου.




Τώρα, πότε πάμε στο οχι. Πότε ΔΕΝ μας αφορά αυτός ο αριθμός;

Πες οτι αυριο γνωριζω μια 25άρα και καταλαβαινω απο τα συμφραζόμενα οτι ούτε Ινσταγκραμ έχει, ούτε παίζει το ματάκι της. Αλλά είχε η γυναίκα κάποιες σχέσεις πριν από μένα (προσοχή, σχέσεις, όχι 80 γαμήσια).

Δεν θα τη ρωτησω αριθμό. Θα καταλάβω, θα τη ζυγίσω αν μου κάνει και θα προχωρήσω. Άσε που αμα συζητάς για αριθμούς βγάζεις και ανασφάλεια.

Όπως δεν θα πω κι εγω αριθμό πρώην συντρόφων μου. Δεν το ξανακάνω αυτό το λάθος, τους κακοφαίνεται, θυμάμαι μάλιστα μια είχε βάλει τα κλάμματα στο κρεβάτι και γύρισε πλάτη.


Τουλάχιστον προσωπικά, ταυτίζω το "αγνή" (αν και ειναι ΛΑΘΟΣ όρος), με το "οχι επικινδυνη, όχι ακραία αχαλίνωτη".

Πιο σωστός θα ηταν ο όρος "γλυκιά, μαζεμένη".

Τωρα αν ο φαστ τις θέλει παρθένες, αυτο ειναι κατι που δεν μπορω να συνταχθώ απο ρεαλισμό. Άσε που κι από παρθένα μπορεί να ακούσεις τις χειρότερες μαλακίες, ενω να έχει η άλλη 10 πρώην και να σου βγει μια χαρά.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου βγήκε ο εσπρέσσο από το ρουθούνι.

Βαρσοβία αμα πας σε κλαμπ να βγάλεις Πολωνή και δε σε δει στην πένα, ή ακόμα χειρότερα σε ακούσει να μη μιλας γρι Πολωνικά, τελείωσες. Δεν έχει σημασία τι θέλεις σαν άντρας, απλά τελείωσες. Ρωσίδες το ίδιο, δε θέλουν Έλληνες πολλές εξαρχής. Το Σλαβιστάν πλην Ουκρανίας έχει αλωθεί από τη woke κουλτούρα.

Μόνο Κίεβο πριν τον πόλεμο είχες πολλές ελπίδες για να βρεις εκπληκτικές γυναίκες τόσο σε ομορφιά όσο και σε χαρακτήρες. Οι Ουκρανές είναι πολύ θηλυκές, στέκονται δίπλα στον άντρα, ΑΛΛΑ σε θέλουν άντρα ΑΝΤΡΑ και να τα σκας κανονικά, δεν έχει έλα να μοιραστούμε το λογαριασμό στη μέση στο πρώτο ραντεβού που κάνουν τα soy-boys.

Επίσης αυτό που λες οτι τις θέλεις αγνές, συγγνώμη που θα στο πω αλλά, είναι μια μαλακία και μιση επιχείρημα. Καμία δεν είναι προτεστάντισσα να σου μεινει παρθένα για να έρθεις να την πάρεις εσυ πρώτος και να την καλοπαντρευτείς όταν σου τελειώσει η κάψα στα 30 να κάνεις ξεπέτες ανοχής με τις woke για να φεύγουν τα ξερά.

Όπως δινόμαστε εμείς, έτσι δίνονται κι αυτές. Μην ξεχνάς ότι αν μια συμπεριφορά Ελληνίδας σου φαίνεται λάθος (και συμφωνώ, αρκετές είναι σοβαρές, αρκετές όμως δεν είναι), να μην ξεχνάς ότι μεγάλωσαν δίπλα σε αδερφούς σαν εμάς και απο πατεράδες αδύναμους επίσης Έλληνες. (τις μάνες τους άστες, τις έχω σούρει σε άλλα ποστς)

Αμα έχεις μαλακισμένη συμπεριφορά σαν άντρας, την καρακάξα θα της βγάλεις της ελληνίδας, όχι την γλυκιά πριγκίπισσα. Έχεις ευθύνη κι εσυ και η λύση δεν είναι να κατευθυνθείς στην ανατολή σε πιο πειθήνιες -από φόβο- γυναίκες.

Στην ανατολή κατευθύνεσαι ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ για να έχει το Ευρώ σου περισσότερη αξία και να αναβαθμίσεις την ποιότητα ζωής σου. Πχ digital nomads στην ανατολική Ασία, τα 3 χιλιάρικα σου παρέχουν πλούσια ζωή σε σχέση με τη Δυση. ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΩΣ έρχεται και η γυναίκα.
Φίλτατε Βάλντερ δε μου τα λες καθόλου καλά εν προκειμένω.

Καταρχάς, αναφέρθηκα στις σλάβες μόνο όσον αφορά το ότι καταλαβαίνουν τι θέλουν οι άντρες καλύτερα.

Τώρα για να αναφερθώ σε αυτά που λες, να πω πως συμφωνώ πως ναι πολλές Ελληνίδες είναι ασόβαρες επειδή μεγάλωσαν σε κακό σπίτι με θυληπρεπή πατέρα και αυθαδή μάνα, δε διαφωνώ σε κάτι.

Πέρα απ' αυτό όμως και επειδή δε θέλω να κρύβω τα λόγια μου, φαίνεται πως μιλάς από περιορισμένη πείρα και ίσως κι από speculation.

Η woke κουλτούρα είναι πάρα πολύ πιο αδύναμη στις ανατολικές χώρες και αυτό φαίνεται και επιβεβαιώνεται στη νοοτροπία και την επικοινωνία όλων των κατοίκων είτε ζουν εκεί είτε σε άλλη χώρα. Αυτό σημαίνει και πως είναι πιο θυληκές, πιο ευγενικές και πως καταλαβαίνουν τους άντρες καλύτερα.

Η κύρια χώρα που δε συμβαίνει τόσο αυτό είναι η Ουκρανία. Οι ουκρανές είναι τέρμα περίεργες κατά κανόνα και από κει κάνει μπαμ ότι δεν έχεις τόσο εμπειρία. Δεν ξέρω γιατί ισχύει και δεν έχω κάτι ενάντια προφανώς, αλλά είναι παγιωμένο φαινόμενο.

Επίσης, όλες γουστάρουν 'Ελληνες. Το έθνος δεν έχει τόσο σημασία γι' αυτές, εκτός αν είσαι Αλβανός(όλοι οι σλάβοι τους μισούν) ή μαύρος. Το ανάποδο από αυτό που λες ισχύει, απλά έχουν υψηλότερα στάνταρς και διαφορετικά σε έναν βαθμό, δίνοντας περισσότερη έμφαση στην αρρενωπότητα και την επιτυχία. Απλά ένας ανασφαλής ελληνάκος με αδύναμη πραγματικότητα θα βρει πιο εύκολα μια mommy gf στην Ελλάδα, με τις σλάβες ναι δεν πολυπαίζει αυτό.

Τελος αγνή δεν εννοώ παρθένα, εννοώ να έχει καλές προθέσεις, να μην έχει daddy issues και άγχος από μικρή και άλλα τέτοια.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Φίλτατε Βάλντερ δε μου τα λες καθόλου καλά εν προκειμένω.

Καταρχάς, αναφέρθηκα στις σλάβες μόνο όσον αφορά το ότι καταλαβαίνουν τι θέλουν οι άντρες καλύτερα.

Τώρα για να αναφερθώ σε αυτά που λες, να πω πως συμφωνώ πως ναι πολλές Ελληνίδες είναι ασόβαρες επειδή μεγάλωσαν σε κακό σπίτι με θυληπρεπή πατέρα και αυθαδή μάνα, δε διαφωνώ σε κάτι.

Πέρα απ' αυτό όμως και επειδή δε θέλω να κρύβω τα λόγια μου, φαίνεται πως μιλάς από περιορισμένη πείρα και ίσως κι από speculation.

Η woke κουλτούρα είναι πάρα πολύ πιο αδύναμη στις ανατολικές χώρες και αυτό φαίνεται και επιβεβαιώνεται στη νοοτροπία και την επικοινωνία όλων των κατοίκων είτε ζουν εκεί είτε σε άλλη χώρα. Αυτό σημαίνει και πως είναι πιο θυληκές, πιο ευγενικές και πως καταλαβαίνουν τους άντρες καλύτερα.

Η κύρια χώρα που δε συμβαίνει τόσο αυτό είναι η Ουκρανία. Οι ουκρανές είναι τέρμα περίεργες κατά κανόνα και από κει κάνει μπαμ ότι δεν έχεις τόσο εμπειρία. Δεν ξέρω γιατί ισχύει και δεν έχω κάτι ενάντια προφανώς, αλλά είναι παγιωμένο φαινόμενο.

Επίσης, όλες γουστάρουν 'Ελληνες. Το έθνος δεν έχει τόσο σημασία γι' αυτές, εκτός αν είσαι Αλβανός(όλοι οι σλάβοι τους μισούν) ή μαύρος. Το ανάποδο από αυτό που λες ισχύει, απλά έχουν υψηλότερα στάνταρς και διαφορετικά σε έναν βαθμό, δίνοντας περισσότερη έμφαση στην αρρενωπότητα και την επιτυχία. Απλά ένας ανασφαλής ελληνάκος με αδύναμη πραγματικότητα θα βρει πιο εύκολα μια mommy gf στην Ελλάδα, με τις σλάβες ναι δεν πολυπαίζει αυτό.

Τελος αγνή δεν εννοώ παρθένα, εννοώ να έχει καλές προθέσεις, να μην έχει daddy issues και άγχος από μικρή και άλλα τέτοια.
Προφανώς εγω θα πω αυτά που ξέρω και έχω ως εμπειρία, κι εσυ θα πεις αυτά που ξέρεις και έχεις εσυ ως εμπειρίες.

Μακάρι να έχεις περισσότερες εμπειρίες με Σλάβες και να είναι έτσι τα πράγματα, δεν χαλιέμαι, ούτε είπα πουθενά πως κατέχω το αλάθητο.

Μιλάω έχοντας ουκρανές, πολωνές και βουλγάρες (από Σλάβες) στον κύκλο μου. Αν οι δικές σου εντυπωσεις ειναι αλλιώς, τις δέχομαι, κανένα πρόβλημα.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι όλοι ... Πολλοί ενοχλούνται όταν η κοπέλα δεν έχει εισόδημα. Το έχω δει και στην πραγματικότητα και έχει ειπωθεί κι εδώ μέσα .
Εχεις δίκιο.

'Ολοι οι άντρες θέλουμε να βγάζουμε τόσα που να μη μας νοιάζει το εισόδημα της γυναίκας.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προφανώς εγω θα πω αυτά που ξέρω και έχω ως εμπειρία, κι εσυ θα πεις αυτά που ξέρεις και έχεις εσυ ως εμπειρίες.

Μακάρι να έχεις περισσότερες εμπειρίες με Σλάβες και να είναι έτσι τα πράγματα, δεν χαλιέμαι, ούτε είπα πουθενά πως κατέχω το αλάθητο.

Μιλάω έχοντας ουκρανές, πολωνές και βουλγάρες (από Σλάβες) στον κύκλο μου. Αν οι δικές σου εντυπωσεις ειναι αλλιώς, τις δέχομαι, κανένα πρόβλημα.
Ναι παρτό σα white pill αν θες, δεν έχω δει κανέναν με επαφή να εχει διαφορετική άποψη, ακόμα και με κοπέλες π.χ. που ζουν Μύκονο τα καλοκαίρια που θα περίμενες η κοσμικότητα να τις έχει αλλάξει πλήρως.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμφιβάλλεις ότι υπάρχουν τσιγκουνηδες και προικοθήρες ?
'Οχι, αλλά κι αυτοί οι άντρες αυτό θέλουν απλά είναι αδύναμοι και θηλυπρεπείς.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μια γυναίκα που είναι παρθένα δεν έχει και μέτρο σύγκρισης.
Επομένως υπάρχει ο κίνδυνος να μην εκτιμηθούν κάποια θετικά traits η να θεωρηθούν δεδομένα, να υπάρχει γκρίνια απωθημένα κτλ.

Ένας περπατημένος άνδρας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από το παρελθόν της άλλης, ίσα ίσα αν βάλει μπροστά την λογική θα αποφύγει την παρθένα, παρόμοια με την πολύ εύκολη.

*Για επιλογή σταθερής συντρόφου μιλάω πάντα
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια γυναίκα που είναι παρθένα δεν έχει και μέτρο σύγκρισης.
Επομένως υπάρχει ο κίνδυνος να μην εκτιμηθούν κάποια θετικά traits η να θεωρηθούν δεδομένα, να υπάρχει γκρίνια απωθημένα κτλ.

Ένας περπατημένος άνδρας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από το παρελθόν της άλλης, ίσα ίσα αν βάλει μπροστά την λογική θα αποφύγει την παρθένα, παρόμοια με την πολύ εύκολη.

*Για επιλογή σταθερής συντρόφου μιλάω πάντα
Ενας περπατημένος άντρας θα πάρει γκόμενα που έχει πάει με 50;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ενοχλούνται από το έντονο παρελθόν κάποιου (κι εγώ δεν το προτιμώ ) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό ισχύει μόνο για τις γυναίκες :hmm:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Ναι παρτό σα white pill αν θες, δεν έχω δει κανέναν με επαφή να εχει διαφορετική άποψη, ακόμα και με κοπέλες π.χ. που ζουν Μύκονο τα καλοκαίρια που θα περίμενες η κοσμικότητα να τις έχει αλλάξει πλήρως.
Σε πιστεύω, αλήθεια. Και χαίρομαι που ακούω αυτη την άποψη γιατί μου είπες κάτι που δεν ήξερα και θα είχα μεινει με τη δική μου αντίληψη, πράγμα που θα μου κόστιζε σε ευκαιρίες.

Μια γυναίκα που είναι παρθένα δεν έχει και μέτρο σύγκρισης.
Επομένως υπάρχει ο κίνδυνος να μην εκτιμηθούν κάποια θετικά traits η να θεωρηθούν δεδομένα, να υπάρχει γκρίνια απωθημένα κτλ.

Ένας περπατημένος άνδρας δεν έχει να φοβηθεί τίποτα από το παρελθόν της άλλης, ίσα ίσα αν βάλει μπροστά την λογική θα αποφύγει την παρθένα, παρόμοια με την πολύ εύκολη.

*Για επιλογή σταθερής συντρόφου μιλάω πάντα
Ακριβώς αυτό! Σου λέει "αφου βρηκα αυτόν και είναι τόσο καλός, σημαινει οτι θα βρω κι άλλους έτσι, ή και ακόμα καλύτερους"

Μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ενοχλούνται από το έντονο παρελθόν κάποιου (κι εγώ δεν το προτιμώ ) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό ισχύει μόνο για τις γυναίκες :hmm:
Δεν ισχυει μονο για τις γυναίκες, διαβάζεις διαγώνια ή δεν διαβάζεις καθόλου τα ποστς.

Και οι γυναίκες τρομάζουν οταν ακούνε για έναν μεγάλο αριθμό συντρόφων του άντρα, για τους ίδιους 2 λόγους που ανέφερα πιο πάνω και για τις γυναίκες.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι ενοχλούνται από το έντονο παρελθόν κάποιου (κι εγώ δεν το προτιμώ ) αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό ισχύει μόνο για τις γυναίκες :hmm:
Γιατί οι άντρες και οι γυναίκες είναι τόσο διαφορετικοί που για το ένα φύλο είναι καλό και για το άλλο κακό.

Πάρα πολύ περιληπτικά, οι άντρες μπορούν να κάνουν σεξ χωρίς να κάνουν ιδιαίτερη συναισθηματική επένδυση, ενώ οι γυναίκες όχι.

Σκέψου, και βασικά σκέψου το συνέχεια αν μπορείς, πως ενώ για σας τις γυναίκες το σεξ είναι πανεύκολο και άμεσα προσβάσιμο, για μας τους άντρες είναι πάρα πολύ δύσκολα προσβάσιμο.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Για το παρελθόν κάποιου/ας θα απαντήσω με ένα ωραίο στίχο από ένα παλιό τραγουδάκι της Ρένας Στάμου

Να βασιστείς σε μένανε ήσυχος να κοιμάσαι, το σιγανό, αγόρι μου, ποτάμι να φοβάσαι.

Στην υπερβολικά μικρή πείρα μου από τη ζωή έμαθα να φυλάγομαι διπλά από τα καθωσπρέπει άτομα. Το παρελθόν είναι παρελθόν, τελείωσε. Επηρεάζονται από αυτό μόνον οι αδύναμοι που νιώθουν ανίκανοι να προσφέρουν κάτι μοναδικό στο παρόν.

Υ.Γ. Αυτά προέρχονται από άτομο που έδινε σημασία στο παρελθόν και πληγώνονταν χωρίς λόγο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν ισχυει μονο για τις γυναίκες, διαβάζεις διαγώνια ή δεν διαβάζεις καθόλου τα ποστς.

Και οι γυναίκες τρομάζουν οταν ακούνε για έναν μεγάλο αριθμό συντρόφων του άντρα, για τους ίδιους 2 λόγους που ανέφερα πιο πάνω και για τις γυναίκες
Δεν αναφέρθηκα σε κάποιο ποστ, αλλά είναι μια άποψη που νομίζω όλοι έχουμε ακούσει ...
Σκέψου, και βασικά σκέψου το συνέχεια αν μπορείς, πως ενώ για σας τις γυναίκες το σεξ είναι πανεύκολο και άμεσα προσβάσιμο, για μας τους άντρες είναι πάρα πολύ δύσκολα προσβάσιμο.
Ναι αυτό ισχύει . Αλλά ποιος μου εγγυάται ότι για αυτόν που έχει πάει με 100 , εγώ δεν είμαι η 101η ? Γιατί να μην επηρεάσει αρνητικά μια κοπέλα που θέλει κι αυτή σχέση?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Πάρα πολύ περιληπτικά, οι άντρες μπορούν να κάνουν σεξ χωρίς να κάνουν ιδιαίτερη συναισθηματική επένδυση, ενώ οι γυναίκες όχι.
Μας επηρεάζει κι εμάς αρνητικά αυτό, κι αυτό είναι που δεν λένε στην ανδρόσφαιρα.

Δεν αναφέρθηκα σε κάποιο ποστ, αλλά είναι μια άποψη που νομίζω όλοι έχουμε ακούσει ...
Όταν σου χαλάσει το αμάξι και πονάς στο λαιμό, δεν πας το αμάξι στο γιατρό και το λαιμό στον μηχανικό, αλλά το αντίθετο.

Αυτά που ακούς, τα δέχομαι ότι λέγονται, ο καθενας μας έχει την οπτική του, αλλά δε σημαινει ότι όλοι το βλέπουμε "Αγορια απο τον Άρη, κορίτσια από την Αφροδίτη".

Λογικό είναι κι εσείς να τρομάζετε με τον αριθμό μας.

Γι αυτό δε λεω τίποτα και ουτε γατα ουτε ζημιά. :bleh:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top