Aγορά Αυτοκινήτου

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τώρα 8 με το ζόρι πιανει.
Έχουν ανέβει τρελά οι τιμές στα καινούρια και θα ανέβουν ακόμη περισσότερο.
21312331313.png

Αν είναι συνηθισμένη βλάβη στατιστικά και ξέρουν πως θα την φτιάξουν πιστεύω δεν θα πέσει η τιμή του τόσο πολύ. Δεν σου είπα να κοροϊδέψεις κανέναν. Πες την κατάσταση και το ιστορικό του αυτοκινήτου.

Τα 1500 ευρώ καλή τιμή είναι. Το θέμα είναι να φτιαχτεί και να μη σκάνε το ίδιο και άλλα προβλήματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Έχουν ανέβει τρελά οι τιμές στα καινούρια και θα ανέβουν ακόμη περισσότερο.
View attachment 130933
Αν είναι συνηθισμένη βλάβη στατιστικά και ξέρουν πως θα την φτιάξουν πιστεύω δεν θα πέσει η τιμή του τόσο πολύ. Δεν σου είπα να κοροϊδέψεις κανέναν. Πες την κατάσταση και το ιστορικό του αυτοκινήτου.

Τα 1500 ευρώ καλή τιμή είναι. Το θέμα είναι να φτιαχτεί και να μη σκάνε το ίδιο και άλλα προβλήματα.

Δεν ειναι τιμή της Opel τα 1500.

Αυτοί λάκισαν. Σου λέει έλα με δική σου ευθύνη και φτιάξε το και όσο πάει.... και σιγουρα θα πάει τα διπλά.

Το θεμα ειναι να φτιάχνεται που είπες και εσυ ο δικος μου ειπε οτι φτιάχνεται και τον είδα σίγουρο. Απλα επειδη έτρεχα με τους Οπελατζήδες ως τωρα το χω αφησει λίγο πίσω αυτό.

Το αμάξι σαν αμάξι ειναι όμορφο και ειναι και πολύ ωραιοο σα χώρος. Άνετο... όσοι μπαινουν μέσα αυτο μου λένε.

Κατα τα άλλα η συμπεριφορά της OPEL HELLAS σε ένα τέτοιο σκηνικό ηταν ψυχρή και αδιάφορη. Του στύλ αφου αλλαξες λάδια 2 φορές σε άλλους και όχι σε εμάς δεν θα μπούμε στη διαδικασια να δούμε ακομη και αν φταίξαμε εμείς.... δική σου ευθύνη. Και σκέψου στο βιβλιο του αυτοκινητου λέει οτι τα λάδια που μπηκαν ειναι αυτα που συστηνει ο κατασκευαστξς εξαρχης τα Dexos 2 5W 30.

Αλλα αυτοι βρηκαν ευκαιρία.... δεν έχουν δίκιο 100% αλλα αντε να τους κυνηγησεις τωρα οταν θές για μια πραγματογνωμοσύνη απο το ΤΕΕ 2000 ευρώ.

Δε ξέρω αν η βεβαίωση του μηχανικού που θα το φτιάξει θα πιανοταν σε δικαστήριο.

Θέλω και Μηχανολογο Μηχανικό.

ΥΓ Αφηνω και ενα μικρό παραθυράκι αναμονής καθως περιμένω απάντηση και απο την Γερμανία.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Εσείς που ασχολείστε με αυτοκίνητα κλπ, τι ήταν αυτό το σκάνδαλο Volkswagen το 2015; Βλέπω είχε γίνει πολύς ντόρος, πώς και δεν έχει στιγματιστει η εταιρεία μόνιμα και να φάει βετο/cancel από τον απλό κοσμο;
(Εγω τωρα το πρωτοακουω)


 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top