Aγορά Αυτοκινήτου

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μου θυμίζει πολύ το Peugeot 208.


To ίδιο ουσιατικά είναι με το Peugeot αφού η εταιρία αλλάζει χέρια.... και πάει στους Γάλλους....

Οι Γάλλοι είναι καλοί στην σχεδίαση αλλά δυστυχώς τα Γαλλικά μοντέλα χαρακτηρίζονται για την ευπάθεια τους....

Αναμένω το πρώτα ελληνικά Review κυρίως για ποιότητα κατασκευής.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Το νέο polo είναι καταπληκτικό.



 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Πριν 1 εβδομάδα ο θείος μου που μενει Γερμανία πήρε το καινούριο του αμάξι!
Volkswagen Tiguan 1.5 tsi 150 άλογα αυτοματο.Τιμη 37.000€.

Ανυπομονώ να πάω Γερμανία για να το δω από κοντά!Οταν πάω θα ανεβάσω φωτογραφίες!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Εντάξει μην τρελαθούμε .
Πολύ πλαστικό μέσα και fake εξατμίσεις ...
Όπως έχω γράψει δεν είμαι φαν του ομίλου VAG (εκτός από audi) .

Το νέο tiguan έχει και αυτό fake εξάτμιση ;

Καλήσπερα Lancelot.
Το polo επειδή το έχω δει σε έκθεση το ταμπλό μπροστά είναι μαλακό και όχι πλαστικό.Πολυ πλαστικούρα έχει στις πόρτες κάτι που δεν μου αρέσει!Για την εξάτμιση συμφωνώ!

Για το Tiguan δεν ξέρω θα ρωτήσω τον θείο μου για την ποιτητα κατασκευής του.


Τα Audi μου αρέσουν πολύ και εμένα ειδικά το Q3!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Η Toyota φέρνει στην Ευρώπη το Best seller sedan στις ΗΠΑ,το Camry

Καταπληκτικό



 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Πήγα σήμερα στην αυτοκίνηση 2019.Λοιπον βάζω σε σειρά τα αμάξια που μου έκαναν θετική εντύπωση και μετά αυτά που με απογοήτευσαν.

Θετικά!
•Kia sportage 2020 (το αμάξι που παρήγγειλε ο πατέρας μου).
•Ford Kuga
•Hyundai Tucson
•Volvo XC60
•Mercendes c class
•Mercedes EQC
•Ford Focus
•Volkswagen Passat
•Volkswagen Arteon
•Ford Edge
•Ford Ranger
•Kia proceed

Αρνητικά
•VW Tiguan
•BMW X1
•BMW x3
•Skoda karoq
•Ford Ecosport
•Kia Stonic
•Dacia όλα τα μοντέλα.Ελεος ποιος χαζός τα αγοράζει αυτά;
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
•Dacia όλα τα μοντέλα.Ελεος ποιος χαζός τα αγοράζει αυτά;
Bασικά, τα "συντρόφια" απ ότι ξέρω !
Γιατί τα BMW στα αρνητικά όμως? Eιδικά η X3 με 500 "κιλά" ροπής και 350+ άτια, ανάρτηση σπορ Μ κι εξακύλινδρο twin turbo...που σε χάλασε, στην τιμή? :hmm:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,970 μηνύματα.
Bασικά, τα "συντρόφια" απ ότι ξέρω !
Γιατί τα BMW στα αρνητικά όμως? Eιδικά η X3 με 500 "κιλά" ροπής και 350+ άτια, ανάρτηση σπορ Μ κι εξακύλινδρο twin turbo...που σε χάλασε, στην τιμή? :hmm:


Πολύ καλή ερώτηση.Αρχικα τα BMW είναι πρώτα σε προβλήματα αν δεις τις έρευνες.Στην X1 και στην X3 δεν νου άρεσαν οι μικροί χώροι που είχαν (ειδικά η X1).
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Πολύ καλή ερώτηση.Αρχικα τα BMW είναι πρώτα σε προβλήματα αν δεις τις έρευνες.Στην X1 και στην X3 δεν νου άρεσαν οι μικροί χώροι που είχαν (ειδικά η X1).
Μάλιστα, οι χώροι είναι ένα θέμα που δεν χωράει συζήτηση ή τους χρειάζεσαι ή όχι. Όσο για τα προβλήματα.... μη πιστεύεις και πολύ τις "έρευνες" και την αντικειμενικότητα των δημοσιογράφων του ειδικού τύπου. Επίσης, τους "ιδιοκτήτες" που γράφουν τον...πόνο τους στο internet κτλ.... Αυτά άστα για τα χάπατα. Μιλάμε για BMW.
Και κυρίως να μη ξεχνάμε πως η σωστή συντήρηση είναι καθοριστικός παράγοντας της αξιοπιστίας, ε? ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.

Θέλουν να ενισχύσουν την αγορά καινούριων αυτοκίνητων. Ξεχάστε τα φθηνά μεταχειρισμένα αυτοκίνητα. Ο Έλληνας κρατά το αυτοκινήτων για 20 χρόνια συνεπώς ο μόνος τρόπος για να αντικαστήσεις το δικό σου θα είναι μέσω αγορά καινούριου από αντιπροσωπεία.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μάλιστα...
Και από πότε θα ισχύσει αυτό; Φαντάζομαι ότι δεν ισχύει για όσους περάσαμε ΚΤΕΟ και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο καταλύτη...
Αρχίζω να αγχώνομαι...
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Καλή κίνηση, καινούργιο αυτοκίνητο οικονομικό μπορείς να βρεις με 10.000-13.000 ευρώ από αντιπροσωπεία. Με όλες τις φορολογικές ελαφρύνσεις και την κατανάλωση και τα δωρεάν πρώτα σερβις κλπ κλπ δεν έχει τόση διαφορά στην τελική τιμή. Δεν χρειάζεται να είναι κούρσα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
Μάλιστα...
Και από πότε θα ισχύσει αυτό; Φαντάζομαι ότι δεν ισχύει για όσους περάσαμε ΚΤΕΟ και δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο καταλύτη...
Αρχίζω να αγχώνομαι...
Είναι για εκτελωνισμό. Όσοι έχουμε παλιό αυτοκίνητο εντός της χώρας δεν θα επηρεαστούμε (νομίζω).
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είναι για εκτελωνισμό. Όσοι έχουμε παλιό αυτοκίνητο εντός της χώρας δεν θα επηρεαστούμε (νομίζω).

15 χρονών μοντέλο είναι, δεν ήξερα να κρατήσω το Orion που είχε ο πατέρας μου και να το κυκλοφορώ ως "ιστορικό ενδιαφέρον" και αν μας έπιανε για να γλιτώσω :P
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
15 χρονών μοντέλο είναι, δεν ήξερα να κρατήσω το Orion που είχε ο πατέρας μου και να το κυκλοφορώ ως "ιστορικό ενδιαφέρον" και αν μας έπιανε για να γλιτώσω :P
εμένα είναι 22 ετών :(. Τα περισσότερα παιδάκια στο ischool ήταν αγέννητα όταν πρωτοκυκλοφόρησε.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μελλοντικά σκεφτόμουνα να πάρω ένα Smart μεταχειρισμένο, αλλά αν ισχύσουν φόροι κτλ για την παλαιότητα δεν συμφέρει. Πάντως με 10-11 χιλιάρικα βρίσκει κανείς Toyota Aygo και VW Up ειδικά το 2ο είναι ζουμπουρλούδικο από ομορφιά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοείται όποιος έχει χρήμα πάει σε Lambo ή Ferrari έτσι? :bleh:
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μελλοντικά σκεφτόμουνα να πάρω ένα Smart μεταχειρισμένο, αλλά αν ισχύσουν φόροι κτλ για την παλαιότητα δεν συμφέρει. Πάντως με 10-11 χιλιάρικα βρίσκει κανείς Toyota Aygo και VW Up ειδικά το 2ο είναι ζουμπουρλούδικο από ομορφιά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοείται όποιος έχει χρήμα πάει σε Lambo ή Ferrari έτσι? :bleh:
Και Jaguar μη σου πω :laugh:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top