Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Ψάρι πέστροφα σήμερα... Βιταμίνη D
IMG_20200915_152354.jpg

IMG_20200915_152435.jpg

Οι πατάτες ακόμα δεν έβρασαν...
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Εγω τονο με ρυζι σημερα. Σαββατο εκανα μια δυνατη προπονηση. Θα πάω αυριο πάλι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

IMG_20200915_051230.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Ωραίο φαίνεται το ασκησιολογιο. Απλό και συνοπτικό.
...
IMG_20200915_200113.jpg

Επειδή ίσως δεν καταλάβατε αφαιρώ λίγο ζουμί.
IMG_20200915_200238.jpg

Μετά έφαγα τέσσερα καρύδια και μια μεγάλη κουταλιά φυστίκοβούτυρο.
...
Ερώτηση : Να φάω ένα φρούτο καπάκι ή όχι;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Ωραίο φαίνεται το ασκησιολογιο. Απλό και συνοπτικό.
...
View attachment 71162
Επειδή ίσως δεν καταλάβατε αφαιρώ λίγο ζουμί.
View attachment 71163
Μετά έφαγα τέσσερα καρύδια και μια μεγάλη κουταλιά φυστίκοβούτυρο.
...
Ερώτηση : Να φάω ένα φρούτο καπάκι ή όχι;


Αναλογα ποιος ειναι ο στοχος σου φιλε μου. Αν ο στοχος σου ειναι να συντηρηθεις και ηδη έχεις φάει τις θερμιδες που πρέπει. Οχι :P

Γενικα εχω ξαναπει για τα φρουτα οτι έχουν υψηλο γλυκαιμικο δεικτη. Εγω πέραν της μπανανας και του ανανά δεν τρώω άλλα. Παιρνω μονο βιταμινες.

Δεν συμβουλευω σε αλλους να μη φάνε απλα εμενα αυτη τη περιοδο δεν θα βοηθουσε το πλάνο μου.

Για βράδυ εφαγα σαρδελα με καλαμποκάκι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Καλα λες. Μάλλον θα πιω νερακι μπας και μου περάσει. Μου φαίνεται ότι πιο πολύ διψάω παρά πεινάω.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Καλα λες. Μάλλον θα πιω νερακι μπας και μου περάσει. Μου φαίνεται ότι πιο πολύ διψάω παρά πεινάω.

Ο υδατάνθρακας που υπάρχει στα φρούτα διασπάται σε σάκχαρα. Η γλυκοζη που παράγεται κατα την πέψη , οδηγει το πάγκρεας να παράξει ινσουλίνη διοτι τα επιπεδα σαχκάρου στο αιμα αυξηθηκαν και πρέπει να γινει ρύθμιση απο τον οργανισμο σε φυσιολογικά επιπεδα. Η ινσουλινη βοηθά τη μετρατροπη της γλυκοζης σε λίπος :D

Τα φρουτα εχουν αρκετη ζάχαρη απλα έχουν και ενα καρο βιταμινες και φυτικές ινες που τα καθιστουν υγιεινα.
Ωστοσο αν θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις στη διατροφη σου και να σου δώσουν αποτέλεσμα αποδοσης στο γυμναστηριο πρέπει να τα φάς πριν τη προπονηση.

Και 1 κομάτι σοκολατα να φάς πριν τη προπονηση , επειδη ειναι υδατανθρακας γρηγορης απορροφησης θα γινει η παραπανω διαδικασια και θα δωσει μια ενεργεια εντος συντομου χρονου που θα την χρησιμοποιησεις εσυ στο γυμναστηριο.

Για αυτο λενε οτι εκτος απο τη ποιοτητα των τροφων παιζει ρολο και η στιγμη που θα τις επιλέξεις. Τωρα να πάω να φάω κουάκερ κ μπανανα δεν εχει κάποιο νοημα. Θα το κάνω το πρωι να μου δωσει ενέργεια. Την οποια θα χρησιμοποιησω και δεν θα μεινει ως λιπος.

Αυτη ειναι και η απάντηση στο ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ πολλα φρούτα στη διατροφη. Βεβαια αν κάποιος τα "χωραει" μεσα στο ημερησιο πλάνο θερμιδων του και δεν τον επηρεάζουν ας τα φάει.

Πάντως αθλητες που πάνε για αγώνες δεν τους βλέπεις ποτέ να τρωνε φρουτα. Ειδικα οταν ξεκινάει η περιοδος της προετοιμασιας..... σπανακι - αυγο - κουακερ - πρωτεινη αυτο ειναι το πρωινο.

Ουτε μελι ουτε μπανάνα :P σκληρά πλάνα :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Από ότι έχω διαβάσει υδατάνθρακες κ ηλεκτρολύτες (π.χ φρούτο) χρειάζονται επισης περίπου μισή ώρα μετά την προπόνηση. Και σε μια ώρα χρειάζονται πρωτεινες. Είναι τα before και post workout.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Από ότι έχω διαβάσει υδατάνθρακες κ ηλεκτρολύτες χρειάζονται επισης περίπου μισή ώρα μετά την προπόνηση. Και σε μια ώρα χρειάζονται πρωτεινης. Είναι τα before και post workout.

Δεν ξέρω για ηλεκτρολυτες μηπως το χεις ακουσει σε μαραθωνοδρομους που χάνουν πολλά υγρα;

εμενα μου λέγανε για νιτρικα , για την φλεβικοτητα αλλα ντάξει εγω προσωπικα δεν θα μπω σε αυτη τη διαδικασια.

Το μονο που θα έπαιρνα θα ηταν ενα συμπληρωμα για τραυματισμους :P

τωρα παιρνω μια πρωτεινη και μια πολυβιταμινη.

Κοιτα πολλα μπορεις να πάρεις!!! Αλλα θέλεις και μια 150αρα κάθε μηνα μαζι με τα γυμναστηρια. Να πάρεις και νιτρικα να πάρεις και λιποδιαλυτες , μαγνησιο , να βάλεις και κρεατινη που και αυτη συμπληρωμα ειναι :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Βρήκα κάτι


If you’re wondering how to use bananas the next time your train, Nieman recommends eating half a banana before or midway through an intense workout to aid performance. Eat the other half after you’re finished training to prevent inflammation and next-day soreness. Also, skip the sports drinks and enjoy your banana with plain water, he adds.

Αλλά...

Here are a few pre-workout snacks I recommend:
  • Snack: A smoothie with one cup of fruit and two cups of vegetables, or this protein-packed green smoothie recipe (drink half before the workout and half after)
  • Snack: An apple or pear with nut butter
  • Snack: Greek yogurt with granola and berries
  • Snack: Dried fruit with mixed nuts
  • Snack: A granola bar
  • Snack: Rice cakes topped with nut butter
  • Snack: Oatmeal with peanut butter and fruit
  • Snack: Baked salmon, brown rice, and roasted veggies
Here are a few post-workout snack and meal ideas I recommend:
  • Snack: 1 cup of chocolate milk
  • Snack: 1 slice of whole wheat toast with 1 tablespoon of peanut butter and ½ sliced banana
  • Snack: 2 graham crackers with a tablespoon of peanut butter
  • Snack: 1 to 2 hard-boiled eggs with a slice of whole wheat toast
  • Meal: A 7-inch round whole wheat pita stuffed with grilled veggies and 2 tablespoons hummus
  • Meal: A protein-rich green smoothie
  • Meal: A veggie omelet with avocado and ½ cup of roasted potatoes
  • Meal: 4 ounces of steamed trout with a baked sweet potato and sautéed spinach
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Βρήκα κάτι


If you’re wondering how to use bananas the next time your train, Nieman recommends eating half a banana before or midway through an intense workout to aid performance. Eat the other half after you’re finished training to prevent inflammation and next-day soreness. Also, skip the sports drinks and enjoy your banana with plain water, he adds.

Αλλά...

Here are a few pre-workout snacks I recommend:
  • Snack: A smoothie with one cup of fruit and two cups of vegetables, or this protein-packed green smoothie recipe (drink half before the workout and half after)
  • Snack: An apple or pear with nut butter
  • Snack: Greek yogurt with granola and berries
  • Snack: Dried fruit with mixed nuts
  • Snack: A granola bar
  • Snack: Rice cakes topped with nut butter
  • Snack: Oatmeal with peanut butter and fruit
  • Snack: Baked salmon, brown rice, and roasted veggies
Here are a few post-workout snack and meal ideas I recommend:
  • Snack: 1 cup of chocolate milk
  • Snack: 1 slice of whole wheat toast with 1 tablespoon of peanut butter and ½ sliced banana
  • Snack: 2 graham crackers with a tablespoon of peanut butter
  • Snack: 1 to 2 hard-boiled eggs with a slice of whole wheat toast
  • Meal: A 7-inch round whole wheat pita stuffed with grilled veggies and 2 tablespoons hummus
  • Meal: A protein-rich green smoothie
  • Meal: A veggie omelet with avocado and ½ cup of roasted potatoes
  • Meal: 4 ounces of steamed trout with a baked sweet potato and sautéed spinach


Το τελευταιο καιρο έχω γινει πολύ Σπαρτιάτης στη διατροφή. Η αληθεια ειναι οτι βαριέμαι να μαγειρευω και εγώ πολλά πράγματα.

Αμα σου πώ οτι η αλλαγή ειναι βδομάδα με την βδομάδα ειναι εμφανής θα το πιστέψεις; :P

Στα ιδια κιλά.

Μια φωτο να βάλω που έβγαλα σημερα και τη συγκρινεις με την προηγουμενη με τον ιδιο φωτισμο και την ιδια ποζα θα δεις διαφορά.

Το τελευταιο τριμηνο έχω κανει πολύ καλύτερη δουλειά απο αυτην που εκανα 7 μηνες το χειμωνα που μας πέρασε με τα ψωμάκια ολικης - τα μακαρονια - τα μέλια και τα πολλα φυστικοβουτυρα :P

Αυτο δε σημαινει οτι το σαιτ λέει μπουρδες αλλα οτι ο οργανισμος καθενος ειναι διαφορετικος. Για αυτο ειχα γράψει τις προαλλες οτι πρέπει να βλέπουμε στη πράξη τι δουλευει πάνω μας και τι οχι.

Οπως και με τις ασκησεις..... κάποιου μπορει να μην ειναι το σώμα του για να κάνει άρσεις ή παγκο ή καθισματα. Να εχει εναν τραυματισμο απο παλιά που τον επιβαρυνει και τον επιδεινωνει.

Τι θα προτιμησει ;

Να κοψει τα καθισματα και να γυμνάσει με άλλη ασκηση τα ποδια του , να τα κάνει μεγάλα και δυνατα ή να παιδευεται με αυτην που τον ενοχλει και στο τέλος να φτάσει το τραυματισμο του σε τέτοιο σημειο που να μην του επιτρέψει καν να συνεχισει το γυμναστηριο; :P

Ολα αυτα τα βλέπει κάποιος με τον καιρο , με τα χρονια μέσα στο γυμναστηριο. Ενω πιο πριν οντας αρχάριος πηγε στο γυμναστηριο έχοντας στο μυαλο του πως τα καθισματα και οι άρσεις πχ ειναι ο απολυτος δρομος για να γινεις δυνατος. Ειναι σχετικό. προφανως και οι άρσεις ειναι μια πολύ βασικη άσκηση και οποιος ειναι δυνατος σε αυτην ειναι μάγκας - πιο μάγκας απο μένα. Αλλα πάντα υπάρχουν και άλλες παραμετροι που πρέπει να εξετάσουμε.

Εγω πχ αυτη τη περιοδο βλεπω επανερχεται ενας τραυματισμος που ειχα στο δικέφαλο. Θα κοιτάξω λοιπον να κοψω μερικές ασκησεις που τον επιβαρυνουν (με μπάρα) οπως ειναι οι στρατιωτικες πιέσεις και οι άρσεις θανατου και θα κοιτάξω εναλλακτικές τους.

Θα κρατησω πάγκο και καθισματα. Αν ενοχλει ο πάγκος θα κοψω κ το πάγκο κ θα κάνω σε μηχαημα πιέσεις στηθους :P

Αυτα θα παθει οποιοσδηποτε πάει να κάνει το μάγκα στο γυμναστηριο κ να ακούει τον καθε 'ειδικο' οτι 70-80 κιλά φορτιο ειναι παιδικο βάρος και να προπαθει να κάνει κάμψεις δικεφαλων με 10κιλους αλτηρες και βάλε ενω δεν έχει μυικη υποδομη στα χέρια. Δηλαδη ανεπτυγμενο δικεφαλο και τρικεφαλους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Το τελευταιο τριμηνο έχω κανει πολύ καλύτερη δουλειά απο αυτην που εκανα 7 μηνες το χειμωνα που μας πέρασε με τα ψωμάκια ολικης - τα μακαρονια - τα μέλια και τα πολλα φυστικοβουτυρα :P

Αυτο δε σημαινει οτι το σαιτ λέει μπουρδες αλλα οτι ο οργανισμος καθενος ειναι διαφορετικος. Για αυτο ειχα γράψει τις προαλλες οτι πρέπει να βλέπουμε στη πράξη τι δουλευει πάνω μας και τι οχι.

Οπως και με τις ασκησεις..... κάποιου μπορει να μην ειναι το σώμα του για να κάνει άρσεις ή παγκο ή καθισματα. Να εχει εναν τραυματισμο απο παλιά που τον επιβαρυνει και τον επιδεινωνει.
Βουαλά. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Εγώ αν δεν φάω ψωμί ολικής ή μακαρονια ολικης, δεν πετυχαίνω κορεσμό και μπορω να συνεχίσω να περιδρομιαζω για ωρες ο,τι βρω μπροστά μου. Το ίδιο με τις ασκήσεις. Καποιες ασκήσεις είναι μονο για κάποια σώματα.
Προσωπικά, έχω δεκακιλους αλτήρες και δεν είχα ποτε έντονο πρόβλημα με τους αλτήρες γιατί όταν τους αγορασα, είχα ηδη μια καλη μυικοτητα στους δικέφαλους. Παντα κάνω σωστη προθερμανση βέβαια και ποτε δεν υπερβαινω τα όρια μου, ουτε κάποια όρια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Άσε φιλε εγω ειχα δοκιμάσει και με 13κιλους. Οπως έχω ξαναγράψει βεβαια το μυστικο με τους δικεφαλους ειναι να μην βάζεις έτσι και αλλιώς πολλά κιλά γιατι μπορει να γινει μια υπερέκταση και να φάς θλάση. Ετσι και αλλιως περισσοτερο μέρος καταλαμβάνει ο τρικεφαλος στο χέρι σου παρα ο δικεφαλος. Ειναι μικρος μυς οχι για πολλά ζορια.

Παρεπιπτοντως και ενα ωραιο βιντεο με ασκησεις για πλάτη


Οπως βλέπουμε σχεδον σε ολες τις ασκήσεις χρησιμοποιούνται και τα χέρια καθως οι ασκησεις της πλάτης ειναι ετσι και αλλιως πολυαρθρικές ακομη και αν γινονται σε μηχανήματα. Δε χρειάζεται δηλαδη να πεις θα κανω ντεντ λιφτ για να πω οτι εκανα μια πολυαρθρικη άσκηση για τη πλάτη ουτε κωπηλατική με μπάρα ντε και καλά.

Εδω μπορεις να φορτωσεις λιγο περισσοτερο καθως στη κινηση συμμετέχει αρκετά και η πλάτη σε αντιθεση πχ με τις κάμψεις δικεφαλων που συμμετέχει μονο ενας μικρος μυς. Αυτη ειναι η δικη μου γνώμη πλέον. Για αυτο θα έπαιζα με 6-7κιλα στους δικεφαλους το πολύ.

γιατι ετσι και αλλιως επιβάρυνση στα χέρια τρως και σε άλλες ασκησεις οποτε αν θες να κάνεις για καιρό πρεπει να κανεις μια οικονομια δυνάμεων με εξυπνο τροπο καθως ελοχευει ο κινδυνος τενοντιτιδας λογω υπερχρησης σε κάποιο σημειο πιθανον του χεριού. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
Ετσι και αλλιως περισσοτερο μέρος καταλαμβάνει ο τρικεφαλος στο χέρι σου παρα ο δικεφαλος.
Aυτο ξαναπές το.
γιατι ετσι και αλλιως επιβάρυνση στα χέρια τρως και σε άλλες ασκησεις οποτε αν θες να κάνεις για καιρό πρεπει να κανεις μια οικονομια δυνάμεων με εξυπνο τροπο
Εννοείται. Τα χέρια χρησιμοποιούνται σχεδόν παντού. Δεν κρατάς βαρακια με τα πόδια ούτε με το στήθος.
Π.χ. σε όλες τις ασκήσεις του βίντεο για την πλάτη συμμετέχουν τα χέρια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Aυτο ξαναπές το.

Εννοείται. Τα χέρια χρησιμοποιούνται σχεδόν παντού. Δεν κρατάς βαρακια με τα πόδια ούτε με το στήθος.
Π.χ. σε όλες τις ασκήσεις του βίντεο για την πλάτη συμμετέχουν τα χέρια.

Εννοειται και στον πάγκο και στις πιέσεις για το στήθος. ΠΑΝΤΟΥ.

Φιλε μου αυτο ειναι η ουσια της έξυπνης προπονησης ;)

Έχεις αποτέλεσμα ΚΑΙ ταυτοχρονα μπορεις να προπονεισαι για πολύ καιρο.

Σημερα ειχα στο προγραμμα εκτος του πάγκου και της πρέσας άλλες 2-3 ασκησεις για τρικεφαλους. Ξυπναω σημερα το πρωι ξαναβλεπω το προγραμμα.... κατι δεν μ αρεσε.

Μα καλα ρε συ λεω αφου στο πάγκο και στη πρέσα δουλευεις ωμους προσθια μοιρα + τρικεφαλους γιατι να βάλεις αλλες 3 ασκησεις για τρικεφαλο;

εκτος αυτου στο πάγκο βαζεις έξτρα 3 ακομη επαναληψεις αρα βαρυνεις ΗΔΗ το προγραμμα περισσοτερο απο τη προηγουμενη φορά.

Βαλε αλλη μια για στηθος τα ανοιγματα.... αρα 3 για στηθος που εινΙ ΜΕΓΑΛΗ μυικη ομαδα μεγαλυτερη απο τρικεφαλους

και 2 ασκησεις για πισω μοιρα ωμων (για την μπροστα δεν ασχοληθηκα καθολου)

κοιλιακους - 1 ασκηση για πηχεις και τελειωσες.

Το ειπα και στη γυμναστρια και έκατσε φιλε κ μου ειπε ενα καρο πράγματα τα οποια στη κεντρικη τους γραμμη συμφωνουσαν με τα δικά μου.

Η γυναικα προφανως με ειδε οτι ασχολουμαι σοβαρα κ οτι δέχομαι συμβουλές και έκατσε να μου πει. Μου ειπε κιολας οτι με εχει δει οτι κανω σωστά τις ασκησεις και αργά και θα με πιάσουν έτσι και αλλιως. Έχεις χάσει κ λιπος μου λεει εχεις φτιάξει αρκετα απο παλιά.

Εχω αρχισει κ καταλαβαινω οτι τελικα οι γυμναστες δεν ειναι ολοι αδιάφοροι αλλα μερικοι που πάνε εκει μεσα να γυμναστουν και δεν ξέρουν και έχουν εγωισμο και δεν καθονται να μάθουν 2-3 σωστά πράγματα. Φυσικά μετα απο λιγο καιρο ως δια μαγειας εχουν εξαφανιστει κ απο το γυμναστηριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Πολύ μπρο science και μπαρουφολογια. No need to reinvent the wheel, τα πράγματα είναι απλά. Είτε είσαι γατάκι είτε ποιμενικός καυκάσου.

Κάνεις λιγότερο απο 3 πλάκες deadlift και κατω απο 15 έλξεις μονόζυγο; Είσαι γατάκι. Προσεχεις μη σκίσεις το γάντι και εχεις μυϊκους πόνους; Είσαι γατάκι.

Οι καυκάσιοι ποιμενικοι δε τραυματιζονται.

Να είστε ποιμενικοι, τζιμ βρος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Πολύ μπρο science και μπαρουφολογια. No need to reinvent the wheel, τα πράγματα είναι απλά. Είτε είσαι γατάκι είτε ποιμενικός καυκάσου.

Κάνεις λιγότερο απο 3 πλάκες deadlift και κατω απο 15 έλξεις μονόζυγο; Είσαι γατάκι. Προσεχεις μη σκίσεις το γάντι και εχεις μυϊκους πόνους; Είσαι γατάκι.

Οι καυκάσιοι ποιμενικοι δε τραυματιζονται.

Να είστε ποιμενικοι, τζιμ βρος.

Αυτο θα ήταν τέλειο αμα οντως ισχυε στη πράξη :P

Μέχρι και ο Πυρος Δημας εχει σακατέψει τις πτέρνες και τους καρπούς του. Δεν ξέρω κανεναν αθλητη που να μην έχει τραυματισμους.

Οι αθλητές - που έχουν καθημερινη- συνεχή παρακολουθηση σε κάθε επαναληψη σε κάθε σετ απο έμπειρους προπονητες και αθλιατρους. Γυρευε τι συμβαινει στον μέσο ασκουμενο του γυμναστηριου ο οποιος τις περισσοτερες φορές ειναι και άσχετος ή τουλαχιστον οχι τοσο σχετικος οσο πρέπει για να προλάβει μια κατασταση.

Εννοειται πως δεν εξαιρω τον εαυτο μου. Με το καιρο και την ενασχοληση μαθαινουμε ολο και περισσοτερα και καμια φορά ο τραυματισμος ειναι μέρος αυτης της φάμπρικας που χουμε βρει.... με τα γυμναστηρια κ τις διατροφες. Εχει να μας μάθει κάτι παραπανω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,814 μηνύματα.
IMG_20200916_143323.jpg

Χθες το απόγευμα έφαγα αυτά και δύο ροδάκινα. Μου φάνηκε δυσπεπτο...
Η σαλάτα είναι χούμους...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top