Fitness Thread!

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Όσο οι σχολές χορού εξακολουθούν να είναι κλειστές συνεχίζω γιόγκα μόνη μου στο σπίτι. Αυτό το εξάμηνο επειδή παρακολουθώ καθημερινά πολλές ώρες σχολή (σε σχέση με το προηγούμενο που παρακολούθησα και 5 ώρες στους 2μιση μήνες), δεν κάνω κάθε μέρα αλλά γύρω στις 2-3 φορές τη βδομάδα. Το παρακάτω βίντεο το χρησιμοποιώ κάποιες φορές για αποθεραπεία. Μετά από αρκετό καιρό συστηματικής πρακτικής, πραγματικά δεν κάνω γιόγκα επειδή το θέλω αλλά επειδή το χρειάζομαι, αν την παραμελήσω νιώθω ότι όλο μου το σώμα είναι "κοντό" και "βαρύ" και οι μύες μου σφιγμένοι.

 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοειται οτι ειμαι κατά ολων αυτων.... κλέψιμο ειναι φίλε. Γεμισαν ολα τα γυμναστηρια με άχρηστα ψώνια που το μονο που τους νοιάζει ειναι η εικόνα.
Κομπλεξικη άποψη. Ποιον ακριβώς κλέβει;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Κομπλεξικη άποψη. Ποιον ακριβώς κλέβει;
Μόλις κάτσεις να κάνεις συζήτηση με τέτοιους.... Και σου πουν ότι ο τυπας που μόλις περασε είναι απλά αρχάριος στα βάρη ενώ ο τυπας αυτός μπορεί να είναι σαν τον Jeremy Ethier σωματικά... Γκουγκλαρε τον στο γιουτιουμπ να δεις... Θα καταλάβεις ποιος είναι τελικά ο κομπλεξικός. Πάντως σίγουρα όχι εμείς οι φυσικοί.

Τώρα να βλέπω έναν τυπο να είναι 100 κιλά και 1.70 και να χει γίνει σα γιουβαρλακι απο τα αναβολικά και να μη δέχεται και αντίλογο για μένα είναι πολυ.

Η οπτική όλων αυτών για το τι είναι τελικά σωστά γυμνασμενο σώμα έχει υποστεί στρέβλωση λόγω των αναβολικών. Και μου προκαλει κ εντυπωση που κάποιοι τους θαυμάζουν τόσο αλλά οκ ο καθένας σε αυτή τη ζωή ας θαυμάσει ότι θέλει. Αλλά για ποιο λόγο να θαυμάζω κάτι που δεν θα το έπιανα ποτε έτσι κ αλλιώς ; όλα αυτά τα φάρμακα είναι επικίνδυνα και σου αφήνουν μόνιμα σοβαρά κουσουρια. Αλλά κάποιοι επιλέγουν να τα παρουν.. Κ μετα αμα δουν κάποιον γυμνασμενο σου λέει εντάξει αυτός δεν είναι.. Επειδή δεν πηρε φάρμακα να γίνει σα γαλοπουλα.

Ασε μας ρε χάκερ να πουμε... Σου λέω το γυμναστήριο έχει κάθε λογής Τσίρκα μέσα.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιον κλέβει εγώ δεν κατάλαβα. Αν κάποιος θέλει να πάει αναβολικά για να έχει ένα σώμα σε δύο χρόνια που θα είχε στα 6 φυσικός μαγκιά του. Δική του και η απόφαση, δικές του και οι παρενέργειες. Τους αλλούς τι τους κόβει ακριβώς τι κάνει ο Χ και ο Ψ. Ούτε λίγοι είναι οι φυσικοί που απλά κράζουν τους άλλους για τα gains τους επειδή αυτοί δεν θέλουν να δουλέψουν.

Τα αναβολικά δεν είναι ούτε κλεψιες ούτε shortcuts, ούτε καμία τέτοια χαζομάρα. Τα αναβολικά είναι εργαλείο στο κουτί, όπως είναι τα βάρη, η διατροφή κτλ. Όποιος θέλει παίρνει την ευθύνη και τα χρησιμοποιεί.

Το γυμναστήριο είναι γνωστό αποτελεί στέκι πολλών κομλεξικων κάθε είδους. Από άτομα που χτυπάνε αβέρτα ενέσεις για να έχουν μεγαλύτερο μπράτσο από τον δίπλα μέχρι natties που πιστεύουν ότι αν δεν υποφέρεις κλέβεις.

Η μαγκιά στην ζωή είναι να πετυχαίνεις τους στόχους σου με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο που μπορείς και να χρησιμοποιείς σωστά τα εργαλεία που έχεις στην διάθεση σου. Οι απόλυτες σκέψεις είναι πάντα δογματικές.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χθες έκανα deadlifts με 7αρια βαρακια στο κάθε χέρι και σήμερα είμαι τέρμα πιασμένη 🤣 Δεν χρειάζεται πολλά κιλά. Τα έκανα αργά αργά. Την επόμενη φορά ίσως προσθέσω και λαστιχα
14 κιλά για deadlift; Λίγα δεν είναι;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ποιον κλέβει εγώ δεν κατάλαβα. Αν κάποιος θέλει να πάει αναβολικά για να έχει ένα σώμα σε δύο χρόνια που θα είχε στα 6 φυσικός μαγκιά του. Δική του και η απόφαση, δικές του και οι παρενέργειες. Τους αλλούς τι τους κόβει ακριβώς τι κάνει ο Χ και ο Ψ. Ούτε λίγοι είναι οι φυσικοί που απλά κράζουν τους άλλους για τα gains τους επειδή αυτοί δεν θέλουν να δουλέψουν.

Τα αναβολικά δεν είναι ούτε κλεψιες ούτε shortcuts, ούτε καμία τέτοια χαζομάρα. Τα αναβολικά είναι εργαλείο στο κουτί, όπως είναι τα βάρη, η διατροφή κτλ. Όποιος θέλει παίρνει την ευθύνη και τα χρησιμοποιεί.

Το γυμναστήριο είναι γνωστό αποτελεί στέκι πολλών κομλεξικων κάθε είδους. Από άτομα που χτυπάνε αβέρτα ενέσεις για να έχουν μεγαλύτερο μπράτσο από τον δίπλα μέχρι natties που πιστεύουν ότι αν δεν υποφέρεις κλέβεις.

Η μαγκιά στην ζωή είναι να πετυχαίνεις τους στόχους σου με τον πιο αποτελεσματικό τρόπο που μπορείς και να χρησιμοποιείς σωστά τα εργαλεία που έχεις στην διάθεση σου. Οι απόλυτες σκέψεις είναι πάντα δογματικές.

Η μαγκιά στη ζωή είναι να έχεις άποψη για πραγματα που χεις δοκιμάσει χάκερ. Και εσυ δεν έχεις δοκιμάσει αναβολικά. Όποτε δεν βρίσκω και νόημα στο να κάνεις τον δικηγόρο των φουσκωτων. Οι περισσοτεροι από αυτους είναι εγωιστές και ανταγωνιστικοί μέχρι αηδιας ειδάλλως δεν θα έβαζαν τον εαυτό τους σε τέτοιες περιπετειες. Εκτός και αν ενδιαφέρονται να γίνουν επαγγελματίες.

Γιατί επαγγελματικό bb χωρίς αναβολικά δεν υπάρχει.

Θα ρθει τώρα ο φουσκωτός να υποτιμήσει τον Jeremy που είναι φυσικός κ πολυ σωστά γυμνασμένος... Τα χαλιά του που έγινε σα γιουβαρλακι από τα χημικά δεν τα βλέπει. Σιγα μην τον υποστηρίξω κιόλας ας με θεωρεί κομπλεξικό χεστηκα!

Σου ειπα κάνε μια συζήτηση με αυτους να δεις τι απόψεις έχουν για όλους τους υπόλοιπους κ μετα ελα να ξανά μιλήσουμε.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα δεν απαντάς στο ποιος κλέβει τι και ποιον. Τώρα οκ πέταξες κομπλεξισμο σε αυτό που παρέθεσα αρχικά και απλά δεν θες να το παραδεχτείς λόγο εγωισμού τώρα. Κι εσύ δεν έχεις κάνει χρήση όπως μας λες οπότε για ποιον ακριβώς λόγο έχεις αποψη για το αν ο Ντάντεκ παίρνει γουινστρολ και ο Ραφαήλ τεστο;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ακόμα δεν απαντάς στο ποιος κλέβει τι και ποιον. Τώρα οκ πέταξες κομπλεξισμο σε αυτό που παρέθεσα αρχικά και απλά δεν θες να το παραδεχτείς λόγο εγωισμού τώρα. Κι εσύ δεν έχεις κάνει χρήση όπως μας λες οπότε για ποιον ακριβώς λόγο έχεις αποψη για το αν ο Ντάντεκ παίρνει γουινστρολ και ο Ραφαήλ τεστο;

Για τον Ραφαήλ δεν ξέρω και τι με νοιάζει εμένα αυτός ο πιτσιρικας;
Σιγά τη φίρμα.

Ο ντάντεκ μόνος το παραδεχτηκε.

Δεν είμαι εγώ κομπλεξικός αυτή είναι η άποψη μου επειδή έχω μιλήσει με πολλους από αυτους αν εξαιρέσεις τον Μήλα οι περισσοτεροι από αυτους είναι εγώ πάθεις και με μεγάλο εγωισμό καταρχάς δεν δέχονται κανένα αντίλογο.

Γιατί μου προσφερει τίποτα εμένα το κανάλι του Ραφαήλ; απλά δείχνει τα κιλά που κάνει κ τις κυπριακές πιτες που τρώει... Δοκίμασε κ εσυ να κάνεις τη διατροφή του κ αμα κάνεις το σώμα του ελα να ξανά μιλήσουμε.

Σοβαρό κανάλι τώρα φίτνες να το ανοίγει ο άλλος κ να βλέπει για πρωινο μερέντες και κυπριακές πιτες... Μέλια ψωμια και βλακείες. Αυτός κάνει γιουτιουμπ για τη παρτη του. Άρα γιατί εγώ να του δινω views;

Ta ίδια και οι φουσκωτοι που μπαίνουν όλοι κ λένε μπράβο κ μπράβο... Τώρα προφανως δεν απάντησα στο κλέψιμο γιατί είναι ξεκάθαρο. Το ότι τα αναβολικά είναι κλέψιμο. Όποτε αν δεν το δέχεσαι δεν έχει νόημα θα μπουμε σε φιλοσοφικές συζητήσεις. Όταν εσένα ο οργανισμός παραγει 20 τεστοστερόνη κ του βάζεις εξωγενως 200 τότε αυτό ναι θεωρείται κλέψιμο.

Εμένα δεν με κλέβει σε κάτι αλλά άμα πηγαινα σε αγώνες για να τον ανταγωνιστών θα έπρεπε κ εγώ να ξεκινήσω αναβολικά. Θέλει πολυ μυαλό να το καταλάβεις ; θα με έκλεβε νακ θα κερδιζε με τα αναβολικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ακόμα δεν απαντάς στο ποιος κλέβει τι και ποιον.


Θα σου απαντήσουν οι εικόνες οι οποιες ειναι πολύ πιο δυνατες απο τα δικα μου επιχειρηματα.

Τέτοιους τύπους εγω δεν θα ήθελα στο γυμναστηριο μου. Ας πάρουν τα χαπάκια και τη ματαιοδοξια τους και ας πάνε αλλού.

https://www.reddit.com/r/nattyorjuice/comments/cwtcbx

Αυτος εδω ο τύπος θεωρειται τοπ για μένα αλλα σε μια συνομιλια που ειχα με εναν μποντι μπιλντερ επαγγελματια
ειναι απλα ένας αθλουμενος σχετικα αρχάριος με μικρές μυικές βελτιώσεις.

Οπως καταλαβαινεις η διαστρεβλωση στην οπτικη κάποιων λογω αναβολικων έχει περάσει άλλο επίπεδο. Δεν θα τους ακολουθήσει κανενας νοήμων. Προφανως δεν ειναι ολοι ιδιοι ... και κάποιοι (ελάχιστοι) σου λένε οτι έχουν πάρει το κώλο τους για να γινουν ακομη πιο τέρατα ενω ταυτοχρονα θα αναγνωριζαν τον ανωτέρω ως εναν γυμνασμενο άνθρωπο και οχι ως αρχάριο με μικρές μυικές βελτιώσεις... η μικρη μυικη βελτιωση ποια ειναι...

που έχει στηθος ανεπτυγμενο;
χέρια κομμένα ;
μεγάλο δελτοειδη - ώμους ;;; ευρος στη πλάτη ;
κοιλιακους για σκάκι ;;;

ε νταξει μη λεμε οτι θέλουμε τωρα επειδη κάποιοι έχουν γινει σαν κεφτέδες απο τα φάρμαμα.

Οταν εθεσα εναν αντιλογο στον μποντι μπιλντερ που σου λέω... μου ειπε "Αναρωτιεμαι γιατι εφοσον εχεις τη γνωμη σου έρχεται και με ρωτάς..."

σαν να σου λεει... ή με ακολουθεις ή αντε γ***σου. Τέτοια άτομα θα υποστηριξεις ;;; αν εγω σου φαινομαι κομπλεξικος (που οκ μπορεις να εχεις την αποψη σου και να με θεωρεις) αυτοι πως θα σου φανουν ;

απο τοτε που μου απαντησε ετσι αυτος εχω πατησει και ενα μπλοκ στο καναλι του κ άντε γεια. Εγω κερκιδες σε ανοησιες δεν κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ούτε εγώ πάντως βρίσκω κάτι κακο στο να παίρνει κάποιος αναβολικά αν έχει θέσει τις προτεραιότητες και όλο αυτό που κάνει είναι συνειδητή η και όχι? Ο καθένας με το σώμα του κάνει ότι θέλει ας μην είναι και συνειδητή απόφαση. Ούτε θιγομαι που έχει καλύτερο σώμα ούτε νιώθω αδικημένος εγώ κοίταω την πορεία δεν κάνω κόντρα με κανένα. Αν κατέβαινα Ολυμπία τότε ναι θα τους έβλεπα ανταγωνιστικά. Επίσης είναι δικαίωμα του καθενός να λέει ότι είναι φυσικός ενώ βρίσκεται υπό φαρμακκοδιεγερση
Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να το παραδέχεται. Όσο για αυτό που σου είπε ο μποντιμπιλντερ το ότι εφόσον έχεις τη γνώμη σου τι με ρωτάς σόρρυ αλλά το βρίσκω σωστό. Γενικά αυτό που διακρίνω και εγώ σε αυτόν τον χώρο είναι ότι υπάρχει φουλ κομπλεξισμος και ζήλια. Όταν σε βλέπουν και σηκώνεις κιλά που αυτοί δεν μπορούν ούτε να τα βγάλουν από το Σταντ ενώ είσαι πιο άπειρος θα τρέξουν να σου πουν ότι το κάνεις λάθος και να ρίξεις κιλά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ο Μπίλντερ δεν είναι αντικειμενικος. Διοτι το σώμα του Jeremy ΔΕΝ ειναι σώμα αρχάριου. Αρχάριο τον βλέπει κάποιος που ξεκινησε τα αναβολικά και για μενα αυτο αποτελει στρέβλωση της πραγματικοτητας. Οπως ενα κοριτσι που ειναι ήδη αδύνατο νομιζει οτι ειναι χοντρο κοιτάζοντας τον καθρέφτη. Ολοι αυτοι οι ανθρωποι ειναι χρονια μέσα σε κύκλους ακριβως επειδη νομιζουν οτι ενα φυσιολογικά γυμνασμενο σώμα ειναι υποδεέστερο απο αυτο που τους φτιάχνουν τα χημικά.

Εγω έγραψα οτι δεν συμφωνω με αυτη τη νοοτροπια. Παρέθεσα επισης εικονες που δειχνουν ανθρωπους μετά τα αναβολικα να έχουν ένα χέρι... αντε 2 εκατοστα πιο μεγάλο απο το δικό μου. Ειδικα ο πρώτος ο Μουσταφα που δειχνει διαφορά πως ηταν το 2006 και πως το 2009 μετα τη διακοπη των αναβολικών δεν βλέπω μεγαλη διαφορά με εναν απλο φυσικο αθλούμενο του γυμναστηριου. Ο οποιος κανει μια απλη ληψη πρωτεινης , γυμνάζεται 2-3 χρονια και σηκώνει 70-80 κιλα στο πάγκο. Σοκαριστικο ε ; δες πως ηταν το 2006.

Εμενα η ερωτηση μου Αλκη ηταν αν το recomposition σου δινει μυική ανάπτυξη... ο συγκεκριμενος απάντησε οχι ιδιαιτερα και πως δινει ελάχιστες μυικες βελτιώσεις... οταν του έδειξα τον Τζερεμι πιο πάνω μου μου απαντησε πως ειναι ενας αρχάριος που φαινεται να ασχολειται κανα ... 6 μηνο.

Τωρα αν εσενα σ αρεσει αυτη η απάντηση και τη βρισκεις ρεαλιστική. Οκ my two cents. Ο ένας λέει αυτα ο άλλος ετερος φουσκωτος του γιουτιουμπ οταν του ειπαν για διαγωνισμο Βερμουδα... ξινισε σε στυλ ειστε ολοι μπακαλιαροι κ εγω ο γιγαντας... γιγαντες με αναβολικά οκ.

Απλα να ξέρετε οτι η νοοτροπια αυτων των ανθρωπων πάνω κάτω ειναι η ιδια... αλλιως δεν θα εμπαιναν κ στη διαδικασια να πάρουν αναβολικα. Αυτο απαντησα στο χάκερ. Και με λέει κομπλεξικο !!!! λολ εντάξει.

Ο Τζέρεμι πάντως που θεωρειται "μυικά ελαχιστα βελτιωμενος και σχετικα αρχάριος" εννοειται οτι έχει μια πολυ καλή συμμετρια , αθλητικο σώμα , ελκυστικο (πολυ περισσοτερο απο τους φουσκωμενους) και πάνω απο ολα υγιης χωρις ενα καρο παρενεργειες ααν δεν ειναι τυχερος να παραμονευουν πχ συκωτι - νεφρά - καρδια - υπέρταση και πολλα άλλα. Οποτε ναι θεωρω τον Μπιλντερ που απαντησε έτσι οχι αντικειμενικο. Γιατι ο Μηλας που έχει πάρει αναβολικα ειπε... Μάγκες αφηστε τα χημικα... μια χαρα ωραιοτατο φουλ γυμνασμενο σωμα μπορειτε να κάνετε με φυσικο τροπο κ διατροφη. Δεν εδειξε περιφρονηση επειδη αυτος χαπακώθηκε. Αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ο Μπίλντερ δεν είναι αντικειμενικος. Διοτι το σώμα του Jeremy ΔΕΝ ειναι σώμα αρχάριου. Αρχάριο τον βλέπει κάποιος που ξεκινησε τα αναβολικά και για μενα αυτο αποτελει στρέβλωση της πραγματικοτητας. Οπως ενα κοριτσι που ειναι ήδη αδύνατο νομιζει οτι ειναι χοντρο κοιτάζοντας τον καθρέφτη. Ολοι αυτοι οι ανθρωποι ειναι χρονια μέσα σε κύκλους ακριβως επειδη νομιζουν οτι ενα φυσιολογικά γυμνασμενο σώμα ειναι υποδεέστερο απο αυτο που τους φτιάχνουν τα χημικά.

Εγω έγραψα οτι δεν συμφωνω με αυτη τη νοοτροπια. Παρέθεσα επισης εικονες που δειχνουν ανθρωπους μετά τα αναβολικα να έχουν ένα χέρι... αντε 2 εκατοστα πιο μεγάλο απο το δικό μου. Ειδικα ο πρώτος ο Μουσταφα που δειχνει διαφορά πως ηταν το 2006 και πως το 2009 μετα τη διακοπη των αναβολικών δεν βλέπω μεγαλη διαφορά με εναν απλο φυσικο αθλούμενο του γυμναστηριου. Ο οποιος κανει μια απλη ληψη πρωτεινης , γυμνάζεται 2-3 χρονια και σηκώνει 70-80 κιλα στο πάγκο. Σοκαριστικο ε ; δες πως ηταν το 2006.

Εμενα η ερωτηση μου Αλκη ηταν αν το recomposition σου δινει μυική ανάπτυξη... ο συγκεκριμενος απάντησε οχι ιδιαιτερα και πως δινει ελάχιστες μυικες βελτιώσεις... οταν του έδειξα τον Τζερεμι πιο πάνω μου μου απαντησε πως ειναι ενας αρχάριος που φαινεται να ασχολειται κανα ... 6 μηνο.

Τωρα αν εσενα σ αρεσει αυτη η απάντηση και τη βρισκεις ρεαλιστική. Οκ my two cents. Ο ένας λέει αυτα ο άλλος ετερος φουσκωτος του γιουτιουμπ οταν του ειπαν για διαγωνισμο Βερμουδα... ξινισε σε στυλ ειστε ολοι μπακαλιαροι κ εγω ο γιγαντας... γιγαντες με αναβολικά οκ.

Απλα να ξέρετε οτι η νοοτροπια αυτων των ανθρωπων πάνω κάτω ειναι η ιδια... αλλιως δεν θα εμπαιναν κ στη διαδικασια να πάρουν αναβολικα. Αυτο απαντησα στο χάκερ. Και με λέει κομπλεξικο !!!! λολ εντάξει.

Ο Τζέρεμι πάντως που θεωρειται "μυικά ελαχιστα βελτιωμενος και σχετικα αρχάριος" εννοειται οτι έχει μια πολυ καλή συμμετρια , αθλητικο σώμα , ελκυστικο (πολυ περισσοτερο απο τους φουσκωμενους) και πάνω απο ολα υγιης χωρις ενα καρο παρενεργειες ααν δεν ειναι τυχερος να παραμονευουν πχ συκωτι - νεφρά - καρδια - υπέρταση και πολλα άλλα. Οποτε ναι θεωρω τον Μπιλντερ που απαντησε έτσι οχι αντικειμενικο. Γιατι ο Μηλας που έχει πάρει αναβολικα ειπε... Μάγκες αφηστε τα χημικα... μια χαρα ωραιοτατο φουλ γυμνασμενο σωμα μπορειτε να κάνετε με φυσικο τροπο κ διατροφη. Δεν εδειξε περιφρονηση επειδη αυτος χαπακώθηκε. Αυτό.

Ίσως αυτός να σου απαντήσει αρνητικά για το recomp γιατί θεώρησε ότι μιλάτε για ένα πολύ προχωρημένο λεβελ όπως το δικό του που αντικειμενικά κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτέλεσμα. Τώρα ο Τζέρεμι είναι πολύ γυμνασμενος και διαβασμενος και η δουλειά που κάνει είναι εξαιρετική με τα βιντεάκια του που παρουσιάζει έρευνες κλπ απλά τρομερός. Ωστόσο δεν έχει τόσα πολλά μυϊκά κιλά όσο άλλοι φυσικοί με την ίδια εμπειρία απλά είναι πολύ κομμένος και συμμετρικός. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν γνωρίζει κλπ. Ίσα ίσα ξερει πιο πολλά από το 99.9% αυτών που θεωρούνται σχετικοί.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ίσως αυτός να σου απαντήσει αρνητικά για το recomp γιατί θεώρησε ότι μιλάτε για ένα πολύ προχωρημένο λεβελ όπως το δικό του που αντικειμενικά κάτι τέτοιο δεν θα είχε αποτέλεσμα. Τώρα ο Τζέρεμι είναι πολύ γυμνασμενος και διαβασμενος και η δουλειά που κάνει είναι εξαιρετική με τα βιντεάκια του που παρουσιάζει έρευνες κλπ απλά τρομερός. Ωστόσο δεν έχει τόσα πολλά μυϊκά κιλά όσο άλλοι φυσικοί με την ίδια εμπειρία απλά είναι πολύ κομμένος και συμμετρικός. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν γνωρίζει κλπ. Ίσα ίσα ξερει πιο πολλά από το 99.9% αυτών που θεωρούνται σχετικοί.

Ναι σε αυτο έχεις δίκιο. Αλλα αυτο που γράφεις εσυ οτι ο Τζέρεμι ειναι πολυ γυμνασμενος ουτε καν το υπονοησε αυτος. Τον θεωρησε εναν τυπάκι που ειναι του 6μηνου σε ενα γυμναστηριο.

και αυτο ειναι που μου τη σπάει στους φουσκωτους πιάνουν κ απο μια πορτα σε ενα μαγαζι κ το παιζουν ιστορια.

Σιγουρα μπορει να έχει παραπάνω ανάπτυξη αλλα κάτι μου λεει πως χωρις αρκετό φαγητο και φάση "ογκου" δεν θα το πετυχει. Αυτα ειναι και τα φυσικά εργαλεια που επιστρατευεις φιλε. Περισσοτερο φαγητο, φουλ πρωτεινη και γιατι οχι και κρεατινη. Και φουλ βάρη. Ξεκινας να ανεβαινεις. Η φάση του strength που έλεγε ο @hack3r με τα +2.5 κιλά σε καθε προπονηση.

Ολα αυτα γινονται σε βάθος 10ετιας φιλε μου. Αν θες να το κάνεις με λιγοτερους τραυματισμους. Γιατι να ξέρεις ο τενοντας αντιδράει... Σημερα ενιωθα τους ωμους μου λιγο κουρασμένους να ξέρεις χθές εκανα κάτι παραπανω απο αυτο που συνηθως έκανα.

Κάμψεις 15 επαναληψεις με βάρος το σακιδιο στη πλάτη 8-9 κιλά. Η τελευταια επαναληψη βγηκε με δυσκολια πριν την πάρω έβγαλα 3-4 ανασες κοφτες... ΟΥΦ ΟΥΦ ΟΥΦ... και μια καλή ανάσα !
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ναι σε αυτο έχεις δίκιο. Αλλα αυτο που γράφεις εσυ οτι ο Τζέρεμι ειναι πολυ γυμνασμενος ουτε καν το υπονοησε αυτος. Τον θεωρησε εναν τυπάκι που ειναι του 6μηνου σε ενα γυμναστηριο. Σιγουρα μπορει να έχει παραπάνω ανάπτυξη αλλα κάτι μου λεει πως χωρις αρκετό φαγητο και φάση "ογκου" δεν θα το πετυχει.
Καλά σε καμία περίπτωση ο Τζέρεμι δεν είναι του εξαμήνου. Μακάρι και εγώ να είχα το σώμα του δηλαδή με φυσικό τρόπο. Φαίνεται ότι ο άνθρωπος έχει ρίξει δουλειά δεν είναι τυχαίος άλλωστε δεν φτιάχνεις τέτοιο σώμα φυσικά σε 1-2 χρόνια εκτός και αν τα γονίδια σου είναι άρρωστα. Στα βίντεο του η αλήθεια δείχνει μικρότερος από το ινστα. Μπήκα πριν στο προφίλ του και νταξει ψηλοαναθεωρησα για φυσικός είναι πολύ καλά αν σκεφτούμε ότι κρατάει αυτό το lean physique όλο το χρόνο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Καλά σε καμία περίπτωση ο Τζέρεμι δεν είναι του εξαμήνου. Μακάρι και εγώ να είχα το σώμα του δηλαδή με φυσικό τρόπο. Φαίνεται ότι ο άνθρωπος έχει ρίξει δουλειά δεν είναι τυχαίος άλλωστε δεν φτιάχνεις τέτοιο σώμα φυσικά σε 1-2 χρόνια εκτός και αν τα γονίδια σου είναι άρρωστα. Στα βίντεο του η αλήθεια δείχνει μικρότερος από το ινστα. Μπήκα πριν στο προφίλ του και νταξει ψηλοαναθεωρησα για φυσικός είναι πολύ καλά αν σκεφτούμε ότι κρατάει αυτό το lean physique όλο το χρόνο.

Έτσι ακριβώς ! Καταλαβες τώρα γιατι μου φάνηκαν μαλακιες αυτα που άκουσα απο τον άλλον; :P

Ναι οκ φιλε μου επελεξες να πάρεις αναβολικα για να ξεπεράσεις τα γενετικά σου ! Με ολα τα πιθανα ρισκα... σε λιγο θα σας βάλω βιντεο του Μάγκου που μιλάει για τα αναβολικά.

Ε μην μας το παιζεις οτι εσυ εισαι και κανένας αλλος. Πρέπει να αναγνωριζεις γενικοτερα τη σωστη και σοβαρη δουλειά.

Φιλε με τα αναβολικά δεν παιζεις, ανα πάσα στιγμη μπορει να σου πετάξουν μια αρρυθμια που μπορει να οδηγησει σε κολπικη μαρμαρυγη.

Και δεν μιλάω καν για τους ηλιθιους που τ παιρνουν με απλες σημειώσεις σε ενα χαρτι απο το Ιντερνετ.... για να βγουν το καλοκαιρι στη παραλια αυτοι ειναι ετσι και αλλιως βλάκες κάποια στιγμη αν δεν την πάθουν απο τα αναβολικά θα την πάθουν απο κάπου αλλού. Μιλάω για ανθρωπους που ειναι επαγγελματιες που αυτο το πραγμα ειναι η καθημερινοτητα και η δουλειά τους και που κάνουν εξετασεις αιματος καθε 10 μέρες και έχουν απο πάνω τους ΓΙΑΤΡΟΥΣ και επιστημονες να τους ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ !
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Έτσι ακριβώς ! Καταλαβες τώρα γιατι μου φάνηκαν μαλακιες αυτα που άκουσα απο τον άλλον; :P
Οντως ηταν υπερβολη αυτο που ειπε. Και γενικα περα απο το σωμα του ο τζερεμυ κανει κατι πολυ πρωτοποριακο και σοβαρο με τα βιντεακια. Και φαινεται και απο την απηχηση που εχουν και απο την εκτιμηση του κοσμου. Γενικα και εγω τον συμβουλευομαι πολυ
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
14 κιλά για deadlift; Λίγα δεν είναι;
Λιγα ειναι αλλα για προγραμμα 90-60-30-90 ηταν οτι πρεπει. Οταν κανω 3 σετ απο 10 ή 12 επαναληψεις βαζω πιο πολλα, αλλα οταν ειναι με χρονο τα ελαφρια ειναι οτι πρεπει γιατι δεν εχω το αγχος να προλαβω να αλλαξω βαρακια για την επομενη ασκηση. Ασε που δεν μπορεις επι 90 δευτερολεπτα να κανεις την ασκηση με αρκετο βαρος γιατι θα τα φτυσεις απο τον 1ο γυρο.
Δυστυχως τα πιο βαρια μου ειναι με πλακες και αν αρχισω να βαζω και να βγαζω θα χασω πολυ χρονο. Θελω να αγορασω τα bowflex που αλλαζουν πανευκολα πλακες, αλλα ειναι παντου out of stock.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Λιγα ειναι αλλα για προγραμμα 90-60-30-90 ηταν οτι πρεπει. Οταν κανω 3 σετ απο 10 ή 12 επαναληψεις βαζω πιο πολλα, αλλα οταν ειναι με χρονο τα ελαφρια ειναι οτι πρεπει γιατι δεν εχω το αγχος να προλαβω να αλλαξω βαρακια για την επομενη ασκηση. Ασε που δεν μπορεις επι 90 δευτερολεπτα να κανεις την ασκηση με αρκετο βαρος γιατι θα τα φτυσεις απο τον 1ο γυρο.
Δυστυχως τα πιο βαρια μου ειναι με πλακες και αν αρχισω να βαζω και να βγαζω θα χασω πολυ χρονο. Θελω να αγορασω τα bowflex που αλλαζουν πανευκολα πλακες, αλλα ειναι παντου out of stock.

Ο φίλος μου βρήκε εδώ Ελλάδα γυρω στα 300 ευρώ μου είπε... Αλλά δεν ξέρω αν μπορει να στα στείλει στο εξωτερικό θες να ρωτήσω ; να σου δωσω λινκ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ο φίλος μου βρήκε εδώ Ελλάδα γυρω στα 300 ευρώ μου είπε... Αλλά δεν ξέρω αν μπορει να στα στείλει στο εξωτερικό θες να ρωτήσω ; να σου δωσω λινκ;
Θα περιμενω, δεν βιαζομαι. Θα μου κοστισουν πιο πολυ απο Ελλαδα μαζι με τα μεταφορικα. Ασε που ετσι οπως ειναι η κατασταση με τα μεταφορικα παιζει να τα παρω το καλοκαιρι :hehe:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Θα περιμενω, δεν βιαζομαι. Θα μου κοστισουν πιο πολυ απο Ελλαδα μαζι με τα μεταφορικα. Ασε που ετσι οπως ειναι η κατασταση με τα μεταφορικα παιζει να τα παρω το καλοκαιρι :hehe:

Ναι οντως αυτο σκεφτηκα κ εγω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οντως ηταν υπερβολη αυτο που ειπε. Και γενικα περα απο το σωμα του ο τζερεμυ κανει κατι πολυ πρωτοποριακο και σοβαρο με τα βιντεακια. Και φαινεται και απο την απηχηση που εχουν και απο την εκτιμηση του κοσμου. Γενικα και εγω τον συμβουλευομαι πολυ

Ο Τζερεμι πρεπει να ειναι κανονικος πέρσοναλ τρέινερ και να βοηθάει κοσμο και το τι λεει τωρα ο καθε επαγγελματιας μποντι μπίλντερ τα ακούει βερεσέ. Ετσι και αλλιως ο κοσμος ΠΑΝΤΑ θα βρει να πει κάτι για σενα , εσενα σε ενδιαφέρει η αποψη των ατομων που βοηθάς και έχουν κάτι σημαντικο να σου πούν και οχι η αποψη του καθενός.

Εμενα απλα μου φάνηκε μη αντικειμενικη άποψη και οταν του το ειπα η απαντηση ήταν αυτή. "Αφου εχεις αποψη τι με ρωτάς..." Σαν να σου λεει εισαι ξεροκέφαλος και σε γράφω στα @@ μου. Να με γράψεις στα @@ σου αλλα οχι οταν λέω κάτι που ισχύει.

Οι περισσοτεροι απο αυτους που κάνουν γιουτιούμπ μαζι και ο Ραφαήλ δεν τους ενδιαφέρει να βοηθησουν κοσμο ως περσοναλ τρέινερ. Απλα προβάλλουν τη δουλειά τους και αυτο που δουλευει σε ΑΥΤΟΥΣ.

Εσυ πιστευεις τωρα πως αν ξεκινησω εγω πχ να τρωω πρωινο με κυπριακη πιτα και μερέντα ολυμπος και μετά ψωμιά με τυρια ενταμ και ζαμπον και μακαρονια με κιμα και γενικά "βρωμικο" ογκο θα καταφερω κάτι ; τιποτα απολυτως απλα θα γινω ενας γυμνασμένος "χοντρος". Θα ειμαι σαν μπετατζης. Ο ραφαηλ ομως δεν ειναι σαν μπετατζής. Σε αυτον δουλεύει αυτο που κάνει εστω και κατα τύχη.

Επισης μη ξεχνάμε οτι ολοι αυτοι που βλέπουμε και γινονται 'γομάρια' παλευουν για το μεροκαματο τους εσυ κ εγω εχουμε και αλλες δουλειες να κα΄νουμε... αυτοι παιζουν σε πορτες κλαμπ , προστασια προσωπων , ξύλο , μπραβιλικια και γενικα τέτοιες βρωμο δουλειες. Οποτε παιρνουν φάρμακα για να φαινονται πολύ ογκωδεις να τους επιλέγουν και να βγάζουν 2000 χιλιαρικα το μήνα. Μπορει κ παραπάνω. Μη νομιζεις οτι το κάνουν στο έτσι. Δεν αξιζει να το κάνουν στο έτσι ειναι μεγάλη η ταλαιπωρια και το ρισκο. Εγω εχω γνωστο φιλο που ειχε εταιρεια σεκιουριτι στη Βουλγαρια , και ξέρει το κυκλο αυτόν.

Ο Μάγκος το ειχε πει ξεκάθαρα στον Σροιτερ ενα φεγγάρι δουλευε προστασια τοκογλύφων. Πηγαινε δηλαδη και "μιλουσε" σε άτομα που χρωστουσαν λεφτά σε τοκογλυφους και οπως ειχε πει "Κάποιες φορές ερχοταν σε πολυ δυσκολη θέση γιατι αυτοι που πηγαινε δεν ειχαν... και φαινοντουσαν κακομοιρηδες αλλα κάτι επρεπε κ να κανει να μη φυγει έτσι" καταλαβαινεις......
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top