Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σκέφτομαι τρισετ φίλε. Θα έχει ένταση αυριο. Δηλαδή θα κτυπησω το στήθος ως εξής..... Θα ξεκινήσω με πιεσεις στήθους με κλειστή λαβή.... Καπάκι 10 καμψεις αργές.... Καπάκι ανοίγματα για στήθος με λάστιχο... Θα φτάσω στο σημείο να μη μπορώ να βγάλω άλλη επανάληψη.

Μετά παμε ώμους.... Εκτάσεις και καπάκι πιεσεις κ ίσως προτασεις άρα τρισετ κ εδώ.

Μετά μένουν οι τρικέφαλο θα κάνω εκτάσεις... Isolation. Και καπάκι μπορώ να κάνω βυθίσεις αλλά με τα ποδια να πατάνε πατωμα ... Θα δουμε θα το φτιάξω αυριο γιατί τώρα είμαι πτώμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



3 κιλά μυς είναι πολλα ξες τι διαφορά θα δείχνεις 😁

5-6 μήνες ναι είναι εφικτό αλλά θέλει εξοπλισμό κ διατροφή. Απλά ακόμη δε ξερω με σιγουριά ποσο μακρυά μπορεί να παει τον καθενα το recomposition γιατί αν δεν σε παει πολυ μακρυά.... Θα χάσεις χρόνο.... Μετά πας στη κλασική τεχνική.... Βάζεις κιλό σιγά σιγά με υπερθερμιδικη διατροφή και στο στελος κανεις κόψιμο με κλασσικό recomposition.... Δεν είμαι σίγουρος. Για το πιο αποδοτικό πλανο. Εσυ έχεις ρωτήσει κανέναν άλλο που το δοκίμασε ;
3 κιλά λίπος όμως εχουν μεγαλύτερο όγκο από 3 κιλά μύες οπότε αν χάσω 3 κιλά λίπος θα ξεφουσκώσω οπότε πρέπει να αναπληρώσω το κενό με μύες γιατί δεν θέλω να χάσω σε όγκο πολύ. Είμαι καλά στις διαστάσεις που είμαι.
Δεν έχω ρωτήσει άλλον. Θα ρωτήσω κανέναν trainer στο instagram. Είμαι τόσο κοντά στον στόχο αλλά ξέρω ότι για να βάλω 3 κιλά μύες θέλει χρονο. Το λίπος μπορώ να το κάψω και σε ένα μήνα αν ζοριστω και σοβαρευτω με την διατροφή μου.

Ανακάλυψα μια πρωτεϊνη που ίσως δεν αηδιασω. Γεύση μέντας. Δεν μου φάνηκε πολύ γλυκιά και ούτε μου άφησε γεύση whey παρά μόνο μια ελαφριά γεύση μέντας και φρέσκια αναπνοή. Έχουν και σε άλλες ωραίες γεύσεις, πχ λεμόνι, μόκα μαρζιπαν, κτλ. Θα δοκιμάσω την μέντα και με ζεστή σοκολάτα. Θα γίνει σαν το μίγμα after eight 🤔

PXL_20201225_034416352.NIGHT.jpg
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Το να βάλεις 3 κιλά σε 6 μήνες είναι εξαιρετικά δύσκολο έως ακατόρθωτο ειδικά αν είσαι γυναίκα δεν κάνεις βάρη και δεν τα φορτώνεις κάθε βδομάδα/μήνα κλπ. Γύρω στα 5 κιλά μπορεί να βάλει μια τυπική γυναίκα τον πρώτο χρόνο και 7-8 ο άντρας. Πόσο μάλλον όταν θα είσαι και σε θερμιδικό έλλειμμα που η πρόοδος επιβραδύνεται σημαντικά. Σε ένα εξάμηνο τα 3 κιλά λίπος θα τα χάσεις μπορεί και παραπάνω αν θες αλλά μυς χωρίς πρόσβαση σε γυμναστήριο, χωρίς να είσαι αρχάρια και χωρίς επαρκές φαγητό 1 με 1.5 κιλό Μαξ. Εκτός και αν έχεις πολύ καλά γονίδια που οκ τότε αλλάζει το παιχνίδι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Το να βάλεις 3 κιλά σε 6 μήνες είναι εξαιρετικά δύσκολο έως ακατόρθωτο ειδικά αν είσαι γυναίκα δεν κάνεις βάρη και δεν τα φορτώνεις κάθε βδομάδα/μήνα κλπ. Γύρω στα 5 κιλά μπορεί να βάλει μια τυπική γυναίκα τον πρώτο χρόνο και 7-8 ο άντρας. Πόσο μάλλον όταν θα είσαι και σε θερμιδικό έλλειμμα που η πρόοδος επιβραδύνεται σημαντικά. Σε ένα εξάμηνο τα 3 κιλά λίπος θα τα χάσεις μπορεί και παραπάνω αν θες αλλά μυς χωρίς πρόσβαση σε γυμναστήριο, χωρίς να είσαι αρχάρια και χωρίς επαρκές φαγητό 1 με 1.5 κιλό Μαξ. Εκτός και αν έχεις πολύ καλά γονίδια που οκ τότε αλλάζει το παιχνίδι.

Ο έμπειρος είχε ένα βιντεακι με το πως να βάλεις 10 μυϊκά κιλά σε 2 μήνες αλλά εγώ πιστευω του δώσε κανα καργιολικι αυτου που έκανε coaching.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

3 κιλά λίπος όμως εχουν μεγαλύτερο όγκο από 3 κιλά μύες οπότε αν χάσω 3 κιλά λίπος θα ξεφουσκώσω οπότε πρέπει να αναπληρώσω το κενό με μύες γιατί δεν θέλω να χάσω σε όγκο πολύ. Είμαι καλά στις διαστάσεις που είμαι.
Δεν έχω ρωτήσει άλλον. Θα ρωτήσω κανέναν trainer στο instagram. Είμαι τόσο κοντά στον στόχο αλλά ξέρω ότι για να βάλω 3 κιλά μύες θέλει χρονο. Το λίπος μπορώ να το κάψω και σε ένα μήνα αν ζοριστω και σοβαρευτω με την διατροφή μου.

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν είμαι 100% σίγουρος αν τελικά μόνο το θερμιδικο πλεονασμα σε οδηγεί σε μυϊκή ανάπτυξη. Εκτός από τη συντήρηση. Για τον απλό λόγο ότι η μυϊκή ανάπτυξη έχει να κάνει με την ομοιοσταση... Δίνεις πρωτεινη κ τόσες θερμίδες ώστε να μπορείς να προπονεισαι κ να συντηρείται ο οργανισμός γιατί να του δώσεις πολυ παραπανω... Για να το αποθηκευσει σα λίπος και να χρειάζεται να κάνεις μετά δίαιτα για να το χάνεις; κυκλους όγκου γράμμωση κάνουν μόνο οι πλεον προχωρημενοι αθλουμενοι κ παλι το κάνουν για ένα λόγο.... Οτι η ίνα τους πλεον για να μεγαλώσει θέλει πανω απο 100 κιλά πχ σε φορτίο κ αυτό από μόνο του οδηγεί σε αυξημενη θερμιδικη προσληψη για αυτό κ το πλεονασμα.. Τώρα ο άλλος που κάνει καμψεις δικέφαλων με 10 κιλά αλτηρακια τι πλεονασμα να κανει απλά θα παρει κοιλιά θ; φαίνεται πιο μεγάλος κ θ; νομίζει ότι είναι ανεπτυγμένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
3 κιλά λίπος όμως εχουν μεγαλύτερο όγκο από 3 κιλά μύες οπότε αν χάσω 3 κιλά λίπος θα ξεφουσκώσω οπότε πρέπει να αναπληρώσω το κενό με μύες γιατί δεν θέλω να χάσω σε όγκο πολύ. Είμαι καλά στις διαστάσεις που είμαι.
Δεν έχω ρωτήσει άλλον. Θα ρωτήσω κανέναν trainer στο instagram. Είμαι τόσο κοντά στον στόχο αλλά ξέρω ότι για να βάλω 3 κιλά μύες θέλει χρονο. Το λίπος μπορώ να το κάψω και σε ένα μήνα αν ζοριστω και σοβαρευτω με την διατροφή μου.
Μια αρχάρια γυναίκα μπορεί να βάλει 5 κιλά μέσα στο πρώτο χρόνο και τα περισσότερα από αυτά τα gains θα τα δεις μέσα στο 6μηνο, οπότε υπολόγιζε 6 μήνες να πάρεις 3.5-4 κιλα. Μην σκας για το λίπος και μην κάθεσαι να κανεις recompositions, απλά φάε. Με 1 μέρα φαστινγκ μπορείς να χάσεις περίπου 1 κιλό αν κάνεις σοβαρή ασκηση εκείνη τη μέρα. Το λίπος χάνεται πανεύκολα επικεντρώσου στο να τρως.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά Χριστούγεννα @Devil ! Είπα να σου ευχηθώ στο fitness thread που είναι ο φυσικός σου χώρος!

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα @Devil ! Είπα να σου ευχηθώ στο fitness thread που είναι ο φυσικός σου χώρος!


Χρονια πολλά Λένω με υγεια για σενα και την οικογένεια σου! Χρονια πολλα σε ολη τη παρέα εδώ.

Η αληθεια ειναι πως εδω θα με βρισκεις πιο πολυ ! :P

Τα αλλα θρέντ τα ψιλοβαριέμαι σε στυλ με χωρισε η γκομενα μου οχι με πηρε αλλα δεν θελω να της απαντησω κτλπ κτλπ εεε βαριεμαι να ακουω χωρις αποτέλεσμα το προβλημα του καθενος. Εδω εχουμε φτιαξει μια ομαδουλα που τουλάχιστον δεν φοβαται να δοκιμάσει νέα πράγματα. Και αυτο πιστευω ειναι ενα μυστικο που κρατάει το θρέντ ζωντανο εδω και 125 σελιδες και συνεχιζουμε.......
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χρονια πολλά Λένω με υγεια για σενα και την οικογένεια σου! Χρονια πολλα σε ολη τη παρέα εδώ.

Η αληθεια ειναι πως εδω θα με βρισκεις πιο πολυ ! :P

Τα αλλα θρέντ τα ψιλοβαριέμαι σε στυλ με χωρισε η γκομενα μου οχι με πηρε αλλα δεν θελω να της απαντησω κτλπ κτλπ εεε βαριεμαι να ακουω χωρις αποτέλεσμα το προβλημα του καθενος. Εδω εχουμε φτιαξει μια ομαδουλα που τουλάχιστον δεν φοβαται να δοκιμάσει νέα πράγματα. Και αυτο πιστευω ειναι ενα μυστικο που κρατάει το θρέντ ζωντανο εδω και 125 σελιδες και συνεχιζουμε.......
Μην γκρινιάζεις και μην κριτικάρεις βρε άτιμο πλάσμα μέρα που είναι!:D
΄Ασε τον καθένα να εκφραστεί όπως του βγαίνει!
Δεν αντιδράμε όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο!
Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά!
΄Αντε και πάλι Χρόνια Πολλά και ο,τι επιθυμείς!:santa:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Μην γκρινιάζεις και μην κριτικάρεις βρε άτιμο πλάσμα μέρα που είναι!:D
΄Ασε τον καθένα να εκφραστεί όπως του βγαίνει!
Δεν αντιδράμε όλοι οι άνθρωποι με τον ίδιο τρόπο!
Τα έχουμε ξανασυζητήσει αυτά!
΄Αντε και πάλι Χρόνια Πολλά και ο,τι επιθυμείς!:santa:

Και εγω ειχα υποστει κριτική οταν ειχα πάρει καινουργιο αμαξι κ το ειχα βάλει εδώ. Το "ειχα κάνει για να προσελκύσω γκομενες..."

Εγραψα απλα τη γνώμη μου δεν μ αρεσει να ειμαι παθητικος δέκτης στα προβληματα του άλλου.

Το ελάχιστο κοστος για να δεχθω να ακουσω προβληματα και να χάσω απο δικο μου χρονο ειναι να κάνει ο άλλος οτι του πούμε με σκοπο να δώσει feedback. Αλλιως ας τα συζητησει με το ψυχολογο του. Εμεις δεν ειμαστε κατάλληλοι ;) γενικα τα γράφω αυτα, ειναι πολλα αυτα τα θρέντ εδω κατα καιρους δεν φωτογραφιζω κάποιο συγκεκριμένο μέλος μια κ ειπες οτι εδω γραφω περισσοτερο που ισχυει !

Νομιζω και καλος ειμαι ή ειναι κάποιος αν κάθεται κ μοιράζεται γνωσεις που του έχει κοστισει σε χρονο , κοπο μπορει και χρήμα για να τις δώσει έτσι αβιαστα σε ενα κοινο που δεν έχει μάθει να μοιράζεται ουτε τα πιο απλά πράγματα. Οποτε τελικά δεν ειμαι τοσο κακός οσο φαινομαι ;)

Λοιπον πισω στα δικά μας......

Σημερα η μέρα ξεκινησε με αεροβιο περπάτημα νηστικός για μιση ώρα - έντονο περπάτημα.

300γρ γιαουρτι 2% - 80γρ κουάκερ - 50γρ πορτοκάλι κομμενο - 35γρ καρυδια - 25γρ μπαρα πρωτεινης - 40γρ τριμενο μελομακάρονο.

ΘΕΡΜΙΔΕΣ 1070
ΠΡΩΤΕΙΝΗ 50
ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ 95
ΛΙΠΑΡΑ 40

Εκτος απο αυτο το μελομακάρονο δε προκειται να φάω κάποιο άλλο... γενικα και δεν θέλω να χαλάσω το προγραμμα μου και νιωθω χορτασμένος με αυτο το πρωινο.

IMG_20201226_010249.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και εγω ειχα υποστει κριτική οταν ειχα πάρει καινουργιο αμαξι κ το ειχα βάλει εδώ. Το "ειχα κάνει για να προσελκύσω γκομενες..."

Εγραψα απλα τη γνώμη μου δεν μ αρεσει να ειμαι παθητικος δέκτης στα προβληματα του άλλου.

Το ελάχιστο κοστος για να δεχθω να ακουσω προβληματα και να χάσω απο δικο μου χρονο ειναι να κάνει ο άλλος οτι του πούμε με σκοπο να δώσει feedback. Αλλιως ας τα συζητησει με το ψυχολογο του. Εμεις δεν ειμαστε κατάλληλοι ;) γενικα τα γράφω αυτα, ειναι πολλα αυτα τα θρέντ εδω κατα καιρους δεν φωτογραφιζω κάποιο συγκεκριμένο μέλος μια κ ειπες οτι εδω γραφω περισσοτερο που ισχυει !

Νομιζω και καλος ειμαι ή ειναι κάποιος αν κάθεται κ μοιράζεται γνωσεις που του έχει κοστισει σε χρονο , κοπο μπορει και χρήμα για να τις δώσει έτσι αβιαστα σε ενα κοινο που δεν έχει μάθει να μοιράζεται ουτε τα πιο απλά πράγματα. Οποτε τελικά δεν ειμαι τοσο κακός οσο φαινομαι ;)

Λοιπον πισω στα δικά μας......

Σημερα η μέρα ξεκινησε με αεροβιο περπάτημα νηστικός για μιση ώρα - έντονο περπάτημα.

300γρ γιαουρτι 2% - 80γρ κουάκερ - 50γρ πορτοκάλι κομμενο - 35γρ καρυδια - 25γρ μπαρα πρωτεινης - 40γρ τριμενο μελομακάρονο.

ΘΕΡΜΙΔΕΣ 1070
ΠΡΩΤΕΙΝΗ 50
ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΑΣ 95
ΛΙΠΑΡΑ 40

Εκτος απο αυτο το μελομακάρονο δε προκειται να φάω κάποιο άλλο... γενικα και δεν θέλω να χαλάσω το προγραμμα μου και νιωθω χορτασμένος με αυτο το πρωινο.

View attachment 73430
Χαχαχαχαχα μου άρεσε το τριμμένο μελομακάρονο 😂😂😂😂


Εγώ συνήθως βάζω γιαούρτι 0% (και θέλω λίγο την γνώμη σου πάνω στο 0% ή 2% ) αμύγδαλα,κάσιους ,ξηρούς καρπούς ,1 μήλο και λίγο βρώμη από πάνω για ομορφιά




Επίσης σήμερα επειδή είναι και γαμω η μέρα (και ας μην είμαι χριστιανός) το νιώθω φουλ και έτσι χτύπησα δικέφαλους και κοιλιακούς στο τέρμα με pump στα χέρια 40cm και τώρα καπάκι ψήνουμε κοτόπουλο στην σχάρα για να γιορτάσουμε την μερα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Από το μέτωπο.... Σε λίγο ολοκληρώνω προπονηση κ εγώ έχει ωραία μέρα με λίγο αερακι...
 

Συνημμένα

  • IMG_20201226_024504.jpg
    IMG_20201226_024504.jpg
    7.3 MB · Εμφανίσεις: 75
  • IMG_20201226_033053.jpg
    IMG_20201226_033053.jpg
    4.5 MB · Εμφανίσεις: 72

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,793 μηνύματα.
Χρόνια πολλα juste παικταρά μου.

Ευχομαι ο νέος χρόνος να σας βρει πιο μυωδεις κ δυνατους με λιγότερο λίπος χαχα 😂😂
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top