Fitness Thread!

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Τελικά ντεβιλ θα μου πεις γιατί προτιμάς 2% και όχι 0% γιαούρτι?🤔
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Τελικά ντεβιλ θα μου πεις γιατί προτιμάς 2% και όχι 0% γιαούρτι?🤔

Γιατί δεν έχει νόημα να τρως 0% γιαουρτι. Τα λιπαρά τα καλά χρειάζονται στον οργανισμό για να επιτελέσει τις ορμονικές διαδικασίες.

Τώρα αν εσυ γουστάρεις να τρως 0% γιαουρτι φάε τι να σου πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκτός αυτου πρεπει να πινεις και 3-4 λίτρα νερό την ημέρα μαζί με καλό φαγητό προπονηση κ υπνο χθες φίλε έλιωσα στον υπνο 11 ώρες κοιμήθηκα το βράδυ..... Ωραίο ήταν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Τελικά ντεβιλ θα μου πεις γιατί προτιμάς 2% και όχι 0% γιαούρτι?🤔
Χαχαχαχα αυτό είναι το λιγότερο. Αν είσαι σκληροπυρηνικός 0 αλλιώς 2. Η διαφορά στις θερμίδες είναι τόσο ασήμαντη που δεν έχει καν νόημα τέτοιου είδους δίλημμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Γιατί δεν έχει νόημα να τρως 0% γιαουρτι. Τα λιπαρά τα καλά χρειάζονται στον οργανισμό για να επιτελέσει τις ορμονικές διαδικασίες.

Τώρα αν εσυ γουστάρεις να τρως 0% γιαουρτι φάε τι να σου πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εκτός αυτου πρεπει να πινεις και 3-4 λίτρα νερό την ημέρα μαζί με καλό φαγητό προπονηση κ υπνο χθες φίλε έλιωσα στον υπνο 11 ώρες κοιμήθηκα το βράδυ..... Ωραίο ήταν.
Εγώ προσπαθώ να κοιμάμαι 8 ώρες όταν δεν έχω κάτι να κάνω αλλιώς 6-7 ώρες για να κερδίσω χρόνο απ' την ζωή (στο να κάνεις κάτι στην ζωή δλδ )
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Χαχαχαχα αυτό είναι το λιγότερο. Αν είσαι σκληροπυρηνικός 0 αλλιώς 2. Η διαφορά στις θερμίδες είναι τόσο ασήμαντη που δεν έχει καν νόημα τέτοιου είδους δίλημμα.
Εκτος και αν θέλεις να κατεβες σε αγώνες οποτε στη φαση της προετοιμασιας κοβεις και το γιαουρτι :P

Se αυτο το βιντεο μπορει να δει κάποιος ποσο πιο σκληρη μπορει να γινει μια διατροφη


Ο αριστερος ειναι φυσικος ο δεξιος τιγκα στα αναβολικα αλλα δεν ειναι μονο τα αναβολικα που φερνουν το αποτελεσμα τσεκαρετε τι διατροφες κάνουν και φυσικα οι προπονησεις ειναι σκληροτατες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μανα του στο 08:35 ολα τα λεφτά.... που του τη λέει για τα νεροβραστα !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Εκτος και αν θέλεις να κατεβες σε αγώνες οποτε στη φαση της προετοιμασιας κοβεις και το γιαουρτι :P

Se αυτο το βιντεο μπορει να δει κάποιος ποσο πιο σκληρη μπορει να γινει μια διατροφη


Ο αριστερος ειναι φυσικος ο δεξιος τιγκα στα αναβολικα αλλα δεν ειναι μονο τα αναβολικα που φερνουν το αποτελεσμα τσεκαρετε τι διατροφες κάνουν και φυσικα οι προπονησεις ειναι σκληροτατες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μανα του στο 08:35 ολα τα λεφτά.... που του τη λέει για τα νεροβραστα !
λιγο εφαγε μου φαινεται ....
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
λιγο εφαγε μου φαινεται ....

Εφαγε οσο τρώει αυτος που κατέκτησε το μιστερ ολύμπια.... κάθε μέρα , ολες τις μέρες ! Το ιδιο φαγητο , ανάλατο - αλάδωτο - χωρις γιαουρτι - φρουτα - τυρια - ψωμια (εννοειται) - μακαρονια.

Ρυζι - πατατα - κουακερ - σολωμος - κοτοπουλο - μπακαλιαρος. Πρωτεινη σε σκονη - ασπραδια αυγά - κροκοι (2) μπρόκολο - κολοκυθια - πρασιναδα. Αυτα και τίποτε άλλο.

Αυτο ειναι το πλάνο - κάθε μέρα για 1 μήνα τουλάχιστον.

Απάνθρωπο πλάνο ... οπως κατέληξε και αυτος αργότερα. Ειναι ιδιαιτερα δύσκολο και απάνθρωπο... για να ξέρεις τι εχουν τραβηξει αυτοι που βλέπεις καμια φορά στα περιοδικα να ειναι σαν θεοί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεος δε γινεσαι αμα δε κυριαρχησεις πάνω στον εαυτο σου. Πρέπει να κανεις κάτι παραπανω απο αυτο που έκανες... κάτι παραπανω απο το μέσο άνθρωπο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
οκ , αισθανομαι καπως καλυτερα με το σωμα μου τωρα
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα!
Σήμερα δεν παίζει να μην χτυπήσω τα 150γρ πρωτεινης 🤣 Έβαλα για ψήσιμο 9.5 κιλά γαλοπούλα 🦃 Για γέμιση επέλεξα την συνταγή με ψωμί ολικής αλέσεως με προζύμι αντί για ρύζι και θα την συνοδεψω με γλυκοπατάτα και σαλάτα μαρούλι. Ο Καραγκιόζης από κάτω είχε μουσική και έκανε θόρυβο μέχρι της 3 το πρωί. Χάλια ύπνος και θα του το ανταποδώσω με ΗΙΙΤ σε 2 ώρες το οποίο θα φροντίσω να έχει όσο περισσότερα πηδήματα γίνεται για να κάνω πολύ θόρυβο. Ας βαράει το ταβάνι του όσο θέλει. Ας έρθει και πάνω να μου χτυπήσει την πόρτα ο χλαπατσας. Από σήμερα καμία ανοχή. Θα κάνω τις ασκήσεις μου όπως πρέπει. Squat jumps? Squat jumps θα κάνω όχι γρήγορα squats.

Ο σφυγμος μου το βράδυ έπεσε στο 64 με χαμηλότερο το 56 😏 Καλά πάμε και σε αυτόν τον τομέα. Στόχος δεν είναι μόνο η εμφάνιση αλλά και η καλή σωματικη υγεία και φυσικά κατάσταση!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα!
Σήμερα δεν παίζει να μην χτυπήσω τα 150γρ πρωτεινης 🤣 Έβαλα για ψήσιμο 9.5 κιλά γαλοπούλα 🦃 Για γέμιση επέλεξα την συνταγή με ψωμί ολικής αλέσεως με προζύμι αντί για ρύζι και θα την συνοδεψω με γλυκοπατάτα και σαλάτα μαρούλι. Ο Καραγκιόζης από κάτω είχε μουσική και έκανε θόρυβο μέχρι της 3 το πρωί. Χάλια ύπνος και θα του το ανταποδώσω με ΗΙΙΤ σε 2 ώρες το οποίο θα φροντίσω να έχει όσο περισσότερα πηδήματα γίνεται για να κάνω πολύ θόρυβο. Ας βαράει το ταβάνι του όσο θέλει. Ας έρθει και πάνω να μου χτυπήσει την πόρτα ο χλαπατσας. Από σήμερα καμία ανοχή. Θα κάνω τις ασκήσεις μου όπως πρέπει. Squat jumps? Squat jumps θα κάνω όχι γρήγορα squats.

Ο σφυγμος μου το βράδυ έπεσε στο 64 με χαμηλότερο το 56 😏 Καλά πάμε και σε αυτόν τον τομέα. Στόχος δεν είναι μόνο η εμφάνιση αλλά και η καλή σωματικη υγεία και φυσικά κατάσταση!
εγω κοτοπουλο εψησα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Καλά Χριστούγεννα!
Σήμερα δεν παίζει να μην χτυπήσω τα 150γρ πρωτεινης 🤣 Έβαλα για ψήσιμο 9.5 κιλά γαλοπούλα 🦃 Για γέμιση επέλεξα την συνταγή με ψωμί ολικής αλέσεως με προζύμι αντί για ρύζι και θα την συνοδεψω με γλυκοπατάτα και σαλάτα μαρούλι. Ο Καραγκιόζης από κάτω είχε μουσική και έκανε θόρυβο μέχρι της 3 το πρωί. Χάλια ύπνος και θα του το ανταποδώσω με ΗΙΙΤ σε 2 ώρες το οποίο θα φροντίσω να έχει όσο περισσότερα πηδήματα γίνεται για να κάνω πολύ θόρυβο. Ας βαράει το ταβάνι του όσο θέλει. Ας έρθει και πάνω να μου χτυπήσει την πόρτα ο χλαπατσας. Από σήμερα καμία ανοχή. Θα κάνω τις ασκήσεις μου όπως πρέπει. Squat jumps? Squat jumps θα κάνω όχι γρήγορα squats.

Ο σφυγμος μου το βράδυ έπεσε στο 64 με χαμηλότερο το 56 😏 Καλά πάμε και σε αυτόν τον τομέα. Στόχος δεν είναι μόνο η εμφάνιση αλλά και η καλή σωματικη υγεία και φυσικά κατάσταση!

Χαχαχαχαχα έτσι έτσι Νελλη δώστου να καταλάβει εγώ θα φορουσα κ ξυλοπςπουτσα χαχαχ για έξτρα θόρυβο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω κοτοπουλο εψησα

Η γαλοπουλα νομιζω ειναι πιο νόστιμη.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
:dance3:παιδια συγνωμη αν διακοπτω,χρονια πολλα με υγεια και με fitness success!:dance3:να ειστε ολοι καλα!:D
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γουσταρω μπιφτέκι εχω να φάω καμια βδομάδα :(

Άρα, ξέρεις τι θα έχει το μενού των επόμενων ημερών! <3
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο Καραγκιόζης από κάτω είχε μουσική και έκανε θόρυβο μέχρι της 3 το πρωί. Χάλια ύπνος και θα του το ανταποδώσω με ΗΙΙΤ σε 2 ώρες το οποίο θα φροντίσω να έχει όσο περισσότερα πηδήματα γίνεται για να κάνω πολύ θόρυβο.

:hehe:

Εγώ πάντως θα καλούσα και την αστυνομία για να του δώσει το δώρο του Άι Βασίλη (aka πρόστιμο). :santa:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ε πάνω κάτω το ίδιο είναι ...αν και στο κοτόπουλο μου αρέσει το στήθος
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,535 μηνύματα.
Σημερινή προπόνηση.... σε κάποια φάση ένιωθα πως καταστρέφω το στήθος μου.

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ

εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , τρικεφαλος , υπερακάνθιος.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ


ΣΤΗΘΟΣ
1) ΚΑΜΨΕΙΣ - ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΟΡΘΙΟΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΟ ΔΙΣΕΤ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

1ο σέτ με μαυρο λάστιχο 13 - κάμψεις με αργο τέμπο 13
2ο σέτ με κοκκινο ( 23 κιλά ) 13 - κάμψεις 11
3ο σέτ με μαύρο (18 κιλά ) 12 - κάμψεις 11
4ο σέτ με μαυρο 12 - κάμψεις 12
Πρόοδος -> ΔΙΣΕΤ - πολύ δυνατη ένταση - λαχάνιασμα

2) ΠΙΕΣΗ για στήθος με παλαμες ενωμενες στο κέντρο με μαυρο + κόκκινο λάστιχο (36KG)
11 επαν.
12 επαν.
15 επαν.
Προοδος-> 2 λάστιχα μαζί.

ΩΜΟΙ
3) ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ & ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΔΙΣΕΤ
Προτάσεις με κοκκινο 18 κιλά σε κάθε χέρι 12 - πιέσεις 15 με κοκκινο 18κιλά
Προτάσεις με μπλέ (11.5) 15 - πιέσεις με μπλέ και κίτρινο (15kg) 15
Μπλέ 15 - κοκκινο 12
Το ίδιο
Πρόοδος -> ΔΙΣΕΤ

ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
4) EKTΑΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΟ (18 ΚΙΛΑ) - ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΕ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΔΙΣΕΤ
15- 8 βυθισεις
15- 9 βυθισεις
15- 10 βυθίσεις
Προοδος -> Δισέτ - νέα ασκηση

ΣΤΗΘΟΣ -> 11 σετ
ΩΜΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ -> 16 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 14 σετ


Θυμίζω πως εχει μπει ένα challenge - To Intermediate του strentgh standards που πρέπει να το βγάλω για να συνεχισω με άλλα δυσκολοτερα.

40 κάμψεις ( τωρινη κατάσταση 30 )
37 βυθίσεις σε πάγκο ( τωρινη κατάσταση 17)
10-15 έλξεις σε μονοζυγο ( τωρινη κατασταση 7)
37 προβολές ή 100 καθισματα χωρις βάρος για το Advanced level

τα 100 καθισματα τα έχω κανει στο παρελθον ισως κάνω 37 προβολές , τωρινη κατασταση στις προβολες -> 20.

Πάααααμε !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top