Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Σήμερα ξέχασα να φάω 😱😱😱
Πήγε 7.30μμ και θυμηκα ότι έχω να φάω από το πρωί.
tamela mann the manns GIF by TV One



Εγώ θα έτρωγα πρωτεινη πάντως .....αλλά 2000 θερμίδες σε ένα γεύμα ? Πως 😱?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
tamela mann the manns GIF by TV One



Εγώ θα έτρωγα πρωτεινη πάντως .....αλλά 2000 θερμίδες σε ένα γεύμα ? Πως 😱?
Βγήκα για καφέ με μια φίλη και όταν ήρθα σπίτι ήταν ήδη 5 και κάτι. Μετά μιλούσα με έναν γκόμενο και ξεχάστηκα 🤣
Έφαγα τελικά στις 8 κοτομπουκιες με σαλάτα και cottage cheese συν μία μπάρα πρωτεινης, έκανα στις 10 το AMRAP μου και στις 11 έφαγα μπανάνα, 1 κουταλιά φυστικοβούτυρο και ήπια ένα scoop πρωτεινης. Περπάτησα και 7χλμ πριν το καφέ. Μια χαρά ήταν η μέρα μου σήμερα. Έκανα και δουλειές το πρωί.

Η φίλη μου μου είπε για ένα γυμναστήριο στην γειτονιά μου που επικεντρώνεται στον τύπο γυμναστικής που κάνω. Βαρανε στο ψαχνό στην τιμή όμως ρε παιδιά. Δε νομίζω να πάω. Χρεώνουν $250 τον μήνα. Το CrossFit θα μου βγει άπειρες φορές πιο φτηνό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α επίσης ανεβασα πολύ σφυγμο σήμερα στο AMRAP. Χτύπησα 190. Πρέπει να προσέχω γιατί κάπως έτσι μπορείς να τραυματιστείς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Βγήκα για καφέ με μια φίλη και όταν ήρθα σπίτι ήταν ήδη 5 και κάτι. Μετά μιλούσα με έναν γκόμενο και ξεχάστηκα 🤣
Έφαγα τελικά στις 8 κοτομπουκιες με σαλάτα και cottage cheese συν μία μπάρα πρωτεινης, έκανα στις 10 το AMRAP μου και στις 11 έφαγα μπανάνα, 1 κουταλιά φυστικοβούτυρο και ήπια ένα scoop πρωτεινης. Περπάτησα και 7χλμ πριν το καφέ. Μια χαρά ήταν η μέρα μου σήμερα. Έκανα και δουλειές το πρωί.

Η φίλη μου μου είπε για ένα γυμναστήριο στην γειτονιά μου που επικεντρώνεται στον τύπο γυμναστικής που κάνω. Βαρανε στο ψαχνό στην τιμή όμως ρε παιδιά. Δε νομίζω να πάω. Χρεώνουν $250 τον μήνα. Το CrossFit θα μου βγει άπειρες φορές πιο φτηνό.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α επίσης ανεβασα πολύ σφυγμο σήμερα στο AMRAP. Χτύπησα 190. Πρέπει να προσέχω γιατί κάπως έτσι μπορείς να τραυματιστείς.
ΗΑΗΑ τι ειναι αυτο το γυμναστηριο καλε ? Πολυ ακριβο , για τις ασκησεις που κανεις λογικα μπορεις και απο το σπιτι .Κατα την γνωμη μου γυμναστηριο θα πηγαινα μονο για τα βαρη :P

Πως θα τραυματιστεις απ τους σφυγμους?
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
ΗΑΗΑ τι ειναι αυτο το γυμναστηριο καλε ? Πολυ ακριβο , για τις ασκησεις που κανεις λογικα μπορεις και απο το σπιτι .Κατα την γνωμη μου γυμναστηριο θα πηγαινα μονο για τα βαρη :P

Πως θα τραυματιστεις απ τους σφυγμους?
Ιδέα δεν έχω τι κάνουν διαφορετικά εκεί. Ίσως το κόστος να αφορά personal trainer που σε διορθώνει.

Όταν ανεβάζεις πολύ σφυγμο καταπίνεις το μυοσκελετικό σου σύστημα. Σκέψου ότι για να ανεβάσεις τόσο κανεις πολύ έντονη ασκήση. Όσο πιο έντονη τόσο πιο πολύ οξυγόνο θέλουν οι μύες σου. Άρα όταν βλέπεις ότι ανεβαίνει τόσο σημαίνει ότι κανείς πιο έντονη άσκηση από ότι πρέπει και άρα καταπονεις το σώμα σου
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
@Ioanis
Απο εδώ ξεκίνησα εγώ κοιλιακούς

Και τώρα κάνω διάφορα δύσκολα ότι βρω όπως αυτό

 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Άλλαζε συχνά προγράμματα ,για να χτυπάς συνέχεια διαφορετικές μυϊκές ομάδες .Ανά εβδομάδα ή 2 κανω εγώ
ναι ναι έτσι σκέφτηκα κι εγώ. Από επιλογές εξάλλου, άπειρες στο διαδίκτυο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ρώτα τον ποσα κάνει στο deadlift και μετα βγειτε ραντεβού :D
Παιζει εγω να κανω περισσοτερα :lol:
Να σου πω την αληθεια δεν με απασχολει και τοσο αν ειναι φετες ή οχι. Αυτο διορθωνεται ευκολα. Το χαλια προσωπο ειναι που δεν διορθωνεται ευκολα και το υψος. Δεν θελω να ειναι κατω απο 1.80. Δεν εχω κατι με το υψος, απλα ειμαι 1.70 και δεν θελω να ειμαι στο ιδιο υψος ή πιο κοντη (με ή χωρις τακουνια).

Σημερα ξεκιναω το προγραμμα με τα βαρη. Προβλεπεται συνεχες πιασιμο για τις επομενες 6 εβδομαδες :lol:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.
Σημερινή δυνατή προπόνηση PUSH

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ
εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , τρικεφαλος , υπερακάνθιος.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ΕΠΙΚΛΙΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1o set 14 κιλά 15 επαναλήψεις.
2ο σέτ 17 κιλά 10 επαναλήψεις drop set 14 kg 7 επαναλήψεις
3ο σέτ 17 κιλά 10 επαναλήψεις
4ο σέτ 17 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 14 κιλά 7 επαναλήψεις
Πρόοδος -> Drop sets μέχρι μυικής αποτυχίας. Με δυσκολία η τελευταια επανάληψη.

2) ΧΑΜΗΛΟ CROSSOVER ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 6 κιλά 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 7 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 6 kg 10 επαναλήψεις
3ο σέτ 7 κιλά 11 επαναλήψεις.
Προοδος-> Καλή ένταση στο ευρος 10-12.

ΩΜΟΙ - ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ
3) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 6 κιλά 15 επαναληψεις
2ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 6 κιλά με 6 επαναληψεις (κατεβασμα κιλών)
3ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 5 κιλά με 10 επαναληψεις
4ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 5 κιλά με 12 επαναληψεις
Προοδος -> Πολύ καλή ένταση στο εύρος 10-12 , drops sets μετά απο τα 8 κιλα αλτήρες.

ΩΜΟΙ - ΠΡΟΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ
4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 8 κιλά 15 επαναλήψεις
2ο σετ 10 κιλά 12 επαναλήψεις
3ο σέτ το 10 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 8 κιλά 6 επαναληψεις
Προοδος -> Καλή ένταση.

5) EKTAΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ

1ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
2ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
3ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
Προοδος -> Καλή ένταση - 1 πριν την μυικη αποτυχια.

6) ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ

15 επι 3 κάμψεις κορμού.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σημερινή δυνατή προπόνηση PUSH

ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ
ΣΤΡΟΦΙΚΟ ΠΕΤΑΛΟ
εξω στροφή Υπακάνθιος + ελάσσων στρογγυλός
έσω στροφή Υποπλάτιος
απαγωγές - πιέσεις ώμων μέσος , προσθιος δελτοειδης , τρικεφαλος , υπερακάνθιος.

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) ΕΠΙΚΛΙΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1o set 14 κιλά 15 επαναλήψεις.
2ο σέτ 17 κιλά 10 επαναλήψεις drop set 14 kg 7 επαναλήψεις
3ο σέτ 17 κιλά 10 επαναλήψεις
4ο σέτ 17 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 14 κιλά 7 επαναλήψεις
Πρόοδος -> Drop sets μέχρι μυικής αποτυχίας. Με δυσκολία η τελευταια επανάληψη.

2) ΧΑΜΗΛΟ CROSSOVER ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 6 κιλά 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 7 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 6 kg 10 επαναλήψεις
3ο σέτ 7 κιλά 11 επαναλήψεις.
Προοδος-> Καλή ένταση στο ευρος 10-12.

ΩΜΟΙ - ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ
3) ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ

1ο σέτ 6 κιλά 15 επαναληψεις
2ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 6 κιλά με 6 επαναληψεις (κατεβασμα κιλών)
3ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 5 κιλά με 10 επαναληψεις
4ο σέτ 8 κιλά 12 επαναληψεις drop set 5 κιλά με 12 επαναληψεις
Προοδος -> Πολύ καλή ένταση στο εύρος 10-12 , drops sets μετά απο τα 8 κιλα αλτήρες.

ΩΜΟΙ - ΠΡΟΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ
4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ

1ο σέτ 8 κιλά 15 επαναλήψεις
2ο σετ 10 κιλά 12 επαναλήψεις
3ο σέτ το 10 κιλά 12 επαναλήψεις drop set 8 κιλά 6 επαναληψεις
Προοδος -> Καλή ένταση.

5) EKTAΣΕΙΣ ΤΡΙΚΕΦΑΛΩΝ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ

1ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
2ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
3ο σέτ 15 κιλά 12 επαναλήψεις
Προοδος -> Καλή ένταση - 1 πριν την μυικη αποτυχια.

6) ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ

15 επι 3 κάμψεις κορμού.
Αγόρασες 17ρηδες αλτήρες?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,566 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οταν εχετε πονοκεφαλο κανετε γυμναστικη; Εννοω παιρνετε παυσιπονα και μετα κανετε κανονικα; Εχω και παλι πονοκεφαλο σημερα (τι σκατα με εχει πιασει αυτες τις μερες) και θα το αναβαλω. Πηρα παυσιπονο και θα μου περασει αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη ιδεα. Ο αυχενας μου ειναι πιασμενος και νιωθω οτι ειναι η πηγη του κακου οπως επισης και οτι ισως εχω ιγμοριτιδα γιατι νιωθω πιεση στο μετωπο. Σιχτιρ πια.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Ελα εδώ ντεβιλ και άσε τον Λιγνάδη ήσυχο 😂.Όπως τα είπες για τις κριτικές από φβ αυτά ισχύουν ,ότι και να γίνει δεν θα ξεσηκωθεί κάνεις .Μάλλον θα ξεσηκωθούμε μέσω commenting στο φβ

Λοιπόν έκανα τη προπόνηση που είχες βάλει .
Πρώτα εκανα αυτό (ακόμα ζοριζομαι στα explosive push ups)
Και μετά από αυτό με τις ασκήσεις με λάστιχο .

Καπάκι μετά έφαγα σαλάτα που εδειξα τις προ άλλες και δύο αυγά .

Έχω να πω οτι το στήθος μένει τουμπανισμενο ....ελπίζω να μείνει έτσι και να μην ξεφουσκώσει 😂
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
καλησπερα σκεφτομαι μετα τον κορονοιο οταν με το καλο ανοιξουν τα κολυμβητήρια να ξεκινησω κολυμβηση με προπονητη..γνωριζει κανεις τα + και τα - απο τα βαρη...σκεφτομαι να κανω μια αλλαγη για αυτο ο στοχος μου κυριως ειναι να εχω ενα σωμα αθλητη
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
καλησπερα σκεφτομαι μετα τον κορονοιο οταν με το καλο ανοιξουν τα κολυμβητήρια να ξεκινησω κολυμβηση με προπονητη..γνωριζει κανεις τα + και τα - απο τα βαρη...σκεφτομαι να κανω μια αλλαγη για αυτο ο στοχος μου κυριως ειναι να εχω ενα σωμα αθλητη
Εγω προσωπικά δεν έχω γνώση πάνω σε αυτό το θέμα
Πάντως σίγουρα με κολύμβηση δεν χτίζεις μύες (που φαντάζεσαι) .Επίσης έχω ακούσει ότι ούτε λίπος χάνεις επειδή το βάρος σώματος σου δεν είναι ο πραγματικός
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Εγω προσωπικά δεν έχω γνώση πάνω σε αυτό το θέμα
Πάντως σίγουρα με κολύμβηση δεν χτίζεις μύες (που φαντάζεσαι) .Επίσης έχω ακούσει ότι ούτε λίπος χάνεις επειδή το βάρος σώματος σου δεν είναι ο πραγματικός
κανενα οφελος δλδ δεν εχει? :bleh: :bleh:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
κανενα οφελος δλδ δεν εχει? :bleh: :bleh:
Από όσο ξέρω δεν έχει μυϊκά .Τώρα ίσως έχει σε αλλα πράγματα που ίσως να μη ξέρω

Εσείς παιδιά τι λέτε ?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δες εδώ αλλά δεν ξέρω αν ισχύουν όλα αυτά .

Πάντως εσύ τι ψάχνεις να κάνεις ?αν είσαι για υπερτροφία κάνε "βάρη" ,αν θες απλά για να εισαι fit μπορείς να πας και κολυμπη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top