Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.


Αξίζει να μπει στο budget αυτο (100-200€) για να δούμε πως είμαστε σαν οργανισμοί ,τι μεταβολισμό έχουμε τι τροφές δουλεύουν για εμάς και τι όχι ,εκτός που βοηθάει πολύ αυτό στην γυμναστική επίσης βοήθεια και στα νοσήματα ....είναι μια καλή επένδυση
Ίσως η @Nelliel ξέρει από αυτό να μας πει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.


Αξίζει να μπει στο budget αυτο (100-200€) για να δούμε πως είμαστε σαν οργανισμοί ,τι μεταβολισμό έχουμε τι τροφές δουλεύουν για εμάς και τι όχι ,εκτός που βοηθάει πολύ αυτό στην γυμναστική επίσης βοήθεια και στα νοσήματα ....είναι μια καλή επένδυση
Ίσως η @Nelliel ξέρει από αυτό να μας πει

Εγω ξερω οτι τον επομενο μήνα θα μπουν στο μπάτζετ αλλα 2 δισκάκια των 2.5 κιλών :P
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με τον @hack3r τα λέγαμε στο τσατ αυτά ,αλλά είπε τόσα πολλά που δεν το θυμάμαι

Είναι δυο σε ένα ,ναι μεν βλέπεις για την γυμναστική αλλά βλέπεις και για την υγεία σου για διάφορες ασθενειες,τι να προσέχεις ,καρκίνους κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.

Nίκο έχω πολλά δισκάκια να κτυπήσω καλά τα lats ! Την υπολοιπη πλατη θα τη κτυπησω με μονοζυγο γενικα αν εξαιρεσεις το στήθος που θα ήθελα εναν παγκο να κάνω επικληνη με αλτηρες ειμαι σχεδον πληρης για 2-3 μήνες να κανω ωραιες προπονησεις ! Ως προς την προοδευτικοτητα εννοω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Nίκο έχω πολλά δισκάκια να κτυπήσω καλά τα lats ! Την υπολοιπη πλατη θα τη κτυπησω με μονοζυγο γενικα αν εξαιρεσεις το στήθος που θα ήθελα εναν παγκο να κάνω επικληνη με αλτηρες ειμαι σχεδον πληρης για 2-3 μήνες να κανω ωραιες προπονησεις ! Ως προς την προοδευτικοτητα εννοω.
Lats γυμνάζεις φουλ με μονόζυγο κιόλας

Σήμερα είχα δικέφαλους πλάτη

Σετ δικέφαλων: 13 (+ 3 σετ για ένα χέρι μόνο για να φέρω σε ισορροπία την ανισορροπία)

Σετ πλάτης : 12



DISCLAIMER: Στην εμφάνηση μετράει και πολύ η φωτεινότητα για όσους ενδιαφέρονται 😝😝😝
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
270gr ομελέτα .... 6 ασπράδια ... 1 κροκος λιγη φέτα ελάχιστο λάδι καστανο ρύζι.

IMG_20210310_063210.jpg
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γίγαντας θα γίνεις .....άνετα 600-700 θερμίδες ή και παραπάνω ε ?
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Γίγαντας θα γίνεις .....άνετα 600-700 θερμίδες ή και παραπάνω ε ?

Οχι ρε ουτε καν.... 90 θερμιδες το ολοκληρο αυγο και αλλες 90 το ασπράδι (200μλ) , 30 θερμιδες η φέτα και το λάδι γυρω στις 240 και το ρυζάκι άλλες 90

το πολυ 350 θερμιδες αυτο που βλέπεις και ειναι φουλ χορταστικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το τελευταιο γευμα θα ειναι σε κανα 3ωρο... ενα γιαουρτακι και 2-3 γρ ισα ισα λιγο σιροπι αγαυης να γλυκάνει.

Οποτε 2450 θερμιδες σημερα (2500 ειναι η συντηρηση μου)

170γρ πρωτεινη
212 υδατανθρακα (ανεβηκε λιγο σημερα επειδη με κερασαν μια αμιτα motion to πρωι) με τη μια φιλος 30γρ υδατανθρακα χαχαχα τωρα θα ημουν 180

και 90γρ λιπαρά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οχι ρε ουτε καν.... 90 θερμιδες το ολοκληρο αυγο και αλλες 90 το ασπράδι (200μλ) , 30 θερμιδες η φέτα και το λάδι γυρω στις 240 και το ρυζάκι άλλες 90

το πολυ 350 θερμιδες αυτο που βλέπεις και ειναι φουλ χορταστικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το τελευταιο γευμα θα ειναι σε κανα 3ωρο... ενα γιαουρτακι και 2-3 γρ ισα ισα λιγο σιροπι αγαυης να γλυκάνει.

Οποτε 2450 θερμιδες σημερα (2500 ειναι η συντηρηση μου)

170γρ πρωτεινη
212 υδατανθρακα (ανεβηκε λιγο σημερα επειδη με κερασαν μια αμιτα motion to πρωι) με τη μια φιλος 30γρ υδατανθρακα χαχαχα τωρα θα ημουν 180

και 90γρ λιπαρά.
Πφφφ φαίνεται φουλ γεμάτο το πιάτο περίεργο που έχει τόσες θερμίδες αλλά και καλό να τρως πολύ χωρίς να έχει πολλές θερμίδες
Πάντως έχει καλα μακρος ,εγώ πηγαίνω στα τυφλά αν δεν πάρω μια ζυγαριά
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τεστ dna δεν θα έκανα. Ο σωματότυπος καθορίζεται και από το περιβάλλον.

Να δω τι στο διάολο θα φάω σήμερα. Έκανα 15χιλ βήματα στη δουλειά, δεν έφαγα μεσημεριανό και είμαι με 15γρ πρωτεϊνη από το πρωί και είναι ήδη 5 το απόγευμα. Για να χορτασω πρέπει να φάω ολόκληρη κοτα. Αύριο πάλι τα ίδια χάλια θα έχει η μέρα μου και χειρότερα μη πω γιατί μετά την δουλειά θα πάω για περπάτημα και ποτό. Το Σάββατο με σώζει. All you can eat BBQ.

Σήμερα έχω προπόνηση χέρια. Πρέπει να την κάνω γιατι θα μείνω πάλι πίσω. Ήδη της περασμένης Παρασκευής το έκανα χθες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τεστ dna δεν θα έκανα. Ο σωματότυπος καθορίζεται και από το περιβάλλον.
Γιατί καλέ ,βλέπεις ωραία πράγματα για τον εαυτό σου .
Ειδικά εσύ που είσαι μια βιολόγος στο νοσοκομείο ίσως στο κάνουν και free
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γιατί καλέ ,βλέπεις ωραία πράγματα για τον εαυτό σου .
Ειδικά εσύ που είσαι μια βιολόγος στο νοσοκομείο ίσως στο κάνουν και free
Το μονο γενετικό τεστ που έκανα είναι να δουν πως ειναι τα Τ λυμφοκυτταρα μου σε πιθανή λοίμωξη με κορονοιο και πως θα ανταποκριθούν στο εμβόλιο. Πιστεύω αυτή τη βδομάδα να ξέρω τι ανοσία έχω 4 βδομάδες μετά την 1η δόση.

Χθες έκανα ώμους, δικέφαλους, τρικέφαλους, στήθος. Καλά πήγα. Σήμερα ίσως κάνω διάλειμμα. Δεν την παλευω. Πρέπει να στρώσω τον ύπνο μου. Με το ζόρι κοιμάμαι 6 ώρες. Ίσως γι αυτό να νιώθω κούραση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το μονο γενετικό τεστ που έκανα είναι να δουν πως ειναι τα Τ λυμφοκυτταρα μου σε πιθανή λοίμωξη με κορονοιο και πως θα ανταποκριθούν στο εμβόλιο. Πιστεύω αυτή τη βδομάδα να ξέρω τι ανοσία έχω 4 βδομάδες μετά την 1η δόση.

Χθες έκανα ώμους, δικέφαλους, τρικέφαλους, στήθος. Καλά πήγα. Σήμερα ίσως κάνω διάλειμμα. Δεν την παλευω. Πρέπει να στρώσω τον ύπνο μου. Με το ζόρι κοιμάμαι 6 ώρες. Ίσως γι αυτό να νιώθω κούραση.
την κυραικη τελευταια σου προπονηση ,θα τα ξαναπειτε μετα απο 1 εβδομαδα παλι :P

Να μας πεις τα αντισωματα αν και ο fockos ειπε οτι επιασε γυρο στα 32,48U/ml
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Σημερινά μάκρος

ΘΕΡΜΙΔΕΣ 2460
ΠΡΩΤΕΙΝΗ 190
ΥΔΑΤΑΘΡΑΚΑΣ 175
ΛΙΠΑΡΑ 105
 

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω για το τι πρέπει να κκάνω για να αυξήσω τους καρδιακους μου παλμούς πάνω από 150 σε ένα αερόβιο πρόγραμμα; Έχω κάνει πολλά αερόβια προγράμματα άλλα δύσκολα αρκετά άλλα όχι και φτάνω πάντα μέσο όρο 126-130 και μέγιστη 147. Σήμερα δοκιμαστικά έκανα απλά τρέξιμο επιτόπιο αρκετά γρήγορα και για πρώτη φορά έφτασα τα 155. Στην αρχή νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα το band μου αλλά μάλλον όχι...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nelliel εψεις πελάτη από πάνω
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω για το τι πρέπει να κκάνω για να αυξήσω τους καρδιακους μου παλμούς πάνω από 150 σε ένα αερόβιο πρόγραμμα; Έχω κάνει πολλά αερόβια προγράμματα άλλα δύσκολα αρκετά άλλα όχι και φτάνω πάντα μέσο όρο 126-130 και μέγιστη 147. Σήμερα δοκιμαστικά έκανα απλά τρέξιμο επιτόπιο αρκετά γρήγορα και για πρώτη φορά έφτασα τα 155. Στην αρχή νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα το band μου αλλά μάλλον όχι...
HIIT ή HIRT. Ο δικός μου έχει πάει μέχρι 190 😂
Μπες στο FitOn app και ψάξε την Danielle pascente ή μπες στο instagram της και κάνε κάποιες από τις ασκήσεις της. Δεν παίζει να μην χτυπήσεις 170 μέχρι να τελειώσει ο εφιάλτης. Πρέπει όμως να δώσεις τον καλύτερο σου εαυτό και να φτάσεις στα όρια σου. Όχι χαλαρα
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Αυτος είναι ο λόγος που ίσως να μην χάνεται κιλά ή να εμφανίζονται οι κοιλιακοί (κυρίως για την Νέλι που το είχε πει παλιά αυτό )
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Αυτος είναι ο λόγος που ίσως να μην χάνεται κιλά ή να εμφανίζονται οι κοιλιακοί (κυρίως για την Νέλι που το είχε πει παλιά αυτό )
Εγω μόνο περπάτημα κάνω και το έχω περιορίσει αρκετά σε σχέση με παλιά. Κοιλιακούς σε απομόνωση πολύ σπάνια κάνω. Οι περισσότερες ασκήσεις έχουν μέσα κοιλιακούς ούτως ή άλλως.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Οι περισσότερες ασκήσεις έχουν μέσα κοιλιακούς ούτως ή άλλως.
Χρειάζεται να κάνεις και μεμονωμένα 1 ή 2 την εβδομάδα.....αν θες να φαίνονται και να έχεις πιο σταθερό κορμό βέβαια
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top