Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.

Τωρα ποσα κιλα εισαι ;

εγω δεν ψηνομαι να πέσω κατω απο 80 κιλα πάντως κ ειμαι 1.80. Μπορει βεβαια στα 77-78 να φαινομουν μεγαλυτερος αλλα εχω ενα κολλημα προς το παρον με το νουμερο.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Τωρα ποσα κιλα εισαι ;

εγω δεν ψηνομαι να πέσω κατω απο 80 κιλα πάντως κ ειμαι 1.80. Μπορει βεβαια στα 77-78 να φαινομουν μεγαλυτερος αλλα εχω ενα κολλημα προς το παρον με το νουμερο.
Τώρα είμαι 70 kg. Δε με πειράζει αν πέσω ή αν ανέβω, μιας που το κριτήριό μου είναι ο καθρέπτης κι όχι η ζυγαριά.
Είσαι ψηλός, οπότε δε μου φαίνεται παράλογο να είσαι κοντά στα 80 kg. Πιστεύω ότι είναι μια χαρά το βάρος σου. Αν και σου ξαναλέω, ο καθρέπτης είναι πιο αντικειμενικός.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Τώρα είμαι 70 kg. Δε με πειράζει αν πέσω ή αν ανέβω, μιας που το κριτήριό μου είναι ο καθρέπτης κι όχι η ζυγαριά.
Είσαι ψηλός, οπότε δε μου φαίνεται παράλογο να είσαι κοντά στα 80 kg. Πιστεύω ότι είναι μια χαρά το βάρος σου. Αν και σου ξαναλέω, ο καθρέπτης είναι πιο αντικειμενικός.

Σιγουρα ειναι πιο αντικειμενικος αλλα οπως κ να το κάνεις κακα τα ψέμματα απο τη φυσική η μάζα ειναι κ δύναμη. Μη περιμενεις πχ να πέσεις 4-5 κιλά κ να σηκωνες τα ίδια που σηκωνες πριν. Νομιζω θα έχεις μια μικρη έστω πτώση στην αποδοση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
IMG_20210126_142020.jpg

Καλή ρεβυθοκυριακή!
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Λοιπόν, ανακάλυψα την τέλεια και πανευκολη συνταγή υψηλή σε πρωτεινη που άνετα μπορώ να την τρώω καθημερινά χωρίς να βαριεμαι: chili con carne.
Περιέχει κιμά, φασόλια, λίγη σάλτσα ντομάτας, κρεμμυδι πιπεριά και μπαχαρικά.
Σερβίρεται με sour cream ή/και ρύζι, αλλά εγώ λέω να το τρώω σκέτο ή με ελάχιστο ρύζι και να αντικαταστήσω την sour cream με γιαούρτι.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν, ανακάλυψα την τέλεια και πανευκολη συνταγή υψηλή σε πρωτεινη που άνετα μπορώ να την τρώω καθημερινά χωρίς να βαριεμαι: chili con carne.
Περιέχει κιμά, φασόλια, λίγη σάλτσα ντομάτας, κρεμμυδι πιπεριά και μπαχαρικά.
Σερβίρεται με sour cream ή/και ρύζι, αλλά εγώ λέω να το τρώω σκέτο ή με ελάχιστο ρύζι και να αντικαταστήσω την sour cream με γιαούρτι.
Αυτό ξέρω γίνεται και με pulled chicken,αν θα σε ενδιέφερε.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μεσημεριανο μολις παστιτσιο με ντοματα σαλατα :D

20210404_140945.jpg


Η γυμναστικη μου σημερα ηταν Cardio Workout (περπάτημα, τρέξιμο) για 60 λεπτά και ασκησεις ενδυναμωσης μυων χεριων με βάρη περιπου 100 σετ επαναληψης σε καθε χερι,αυτες ακριβως οι ασκησεις
kapsis-varakia.gif
4e02f3a8af4240ce91b0f960b6427554.gif
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Καλό απόγευμα παιδιά. Σήμερα το πρόγραμμα ήταν Legs&Obliques. Γρήγορο τέμπο, με μικρά διαλείμματα και φυσικά χωρίς Supersets. Αναλυτικότερα:

Τετρακέφαλοι
1) Front Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) Split Squat με αλτήρες (δύσκολη παραλλαγή των γνωστών Lunges) : 4 σετ x 8 reps
3) Leg Extensions με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Μηριαίοι Δικέφαλοι
1) Sumo Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) RDLs με αλτήρες : 4 σετ χ 10 reps
3) Leg Curls με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Γάμπες
1) Εκτάσεις όρθιος με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
2) Εκτάσεις καθιστός σε πάγκο με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
Obliques
1) Πλάγια Ροκανίσματα με αλτήρα (όρθιος) : 4 σετ x 20 reps
2) Russian Twists με αλτήρα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
3) Heel touchers στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
4) Πλάγια Ροκανίσματα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps

Τέτοιο καρδιοχτύπι είχα να νιώσω από τότε που έτρεχα 100άρι. :P
 

Συνημμένα

  • 4.4.2021.PNG
    4.4.2021.PNG
    306 KB · Εμφανίσεις: 109

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλό απόγευμα παιδιά. Σήμερα το πρόγραμμα ήταν Legs&Obliques. Γρήγορο τέμπο, με μικρά διαλείμματα και φυσικά χωρίς Supersets. Αναλυτικότερα:

Τετρακέφαλοι
1) Front Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) Split Squat με αλτήρες (δύσκολη παραλλαγή των γνωστών Lunges) : 4 σετ x 8 reps
3) Leg Extensions με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Μηριαίοι Δικέφαλοι
1) Sumo Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) RDLs με αλτήρες : 4 σετ χ 10 reps
3) Leg Curls με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Γάμπες
1) Εκτάσεις όρθιος με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
2) Εκτάσεις καθιστός σε πάγκο με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
Obliques
1) Πλάγια Ροκανίσματα με αλτήρα (όρθιος) : 4 σετ x 20 reps
2) Russian Twists με αλτήρα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
3) Heel touchers στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
4) Πλάγια Ροκανίσματα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps

Τέτοιο καρδιοχτύπι είχα να νιώσω από τότε που έτρεχα 100άρι. :P
Ποδια βλεπω τα ξεσκιζεις καθε φορα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Καλό απόγευμα παιδιά. Σήμερα το πρόγραμμα ήταν Legs&Obliques. Γρήγορο τέμπο, με μικρά διαλείμματα και φυσικά χωρίς Supersets. Αναλυτικότερα:

Τετρακέφαλοι
1) Front Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) Split Squat με αλτήρες (δύσκολη παραλλαγή των γνωστών Lunges) : 4 σετ x 8 reps
3) Leg Extensions με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Μηριαίοι Δικέφαλοι
1) Sumo Squats με αλτήρες : 4 σετ x 15 reps
2) RDLs με αλτήρες : 4 σετ χ 10 reps
3) Leg Curls με λάστιχα : 4 σετ x 15 reps
Γάμπες
1) Εκτάσεις όρθιος με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
2) Εκτάσεις καθιστός σε πάγκο με αλτήρες : 5 σετ x 20 reps
Obliques
1) Πλάγια Ροκανίσματα με αλτήρα (όρθιος) : 4 σετ x 20 reps
2) Russian Twists με αλτήρα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
3) Heel touchers στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps
4) Πλάγια Ροκανίσματα στο στρώμα : 4 σετ x 20 reps

Τέτοιο καρδιοχτύπι είχα να νιώσω από τότε που έτρεχα 100άρι. :P

Πολυ ωραίος SOx μπραβο μαζεμένο προγραμματάκι και βολικό !

Ειναι γεγονος πως τα καθισματα και οι αρσεις θανατου ανεβάζουν αρκετα τους παλμούς διοτι ενεργοποιούν παρα πολλους μύς.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Ποδια βλεπω τα ξεσκιζεις καθε φορα
Αλήθεια είναι αυτό. Για να πιάσω αντιστοιχία με τις προπονήσεις γυμναστηρίου, πρέπει να δουλεύω έτσι.:)
Πολυ ωραίος SOx μπραβο μαζεμένο προγραμματάκι και βολικό !

Ειναι γεγονος πως τα καθισματα και οι αρσεις θανατου ανεβάζουν αρκετα τους παλμούς διοτι ενεργοποιούν παρα πολλους μύς.
Ναι, είναι δυνατό, και άμα το πας και γρήγορα, καις θερμίδες φουλ.
Ήδη ο μεταβολισμός μου έχει αυξηθεί σε σχέση με όταν ξεκίνησα να γυμνάζομαι στο σπίτι.
Πολυαρθρικές FTW. Με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα για Power Rack, δεν το γλιτώνω αν μείνουμε για πολύ ακόμη εκτός γυμναστηρίου. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,787 μηνύματα.
Αλήθεια είναι αυτό. Για να πιάσω αντιστοιχία με τις προπονήσεις γυμναστηρίου, πρέπει να δουλεύω έτσι.:)

Ναι, είναι δυνατό, και άμα το πας και γρήγορα, καις θερμίδες φουλ.
Ήδη ο μεταβολισμός μου έχει αυξηθεί σε σχέση με όταν ξεκίνησα να γυμνάζομαι στο σπίτι.
Πολυαρθρικές FTW. Με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα για Power Rack, δεν το γλιτώνω αν μείνουμε για πολύ ακόμη εκτός γυμναστηρίου. :P

Ναι φιλε αυτο σκέφτομαι κ εγώ.... αμα και του χρονου συνεχισουμε με αυτές τις μαλακίες σιγουρα θα πάρω εναν πάγκο. Να μπορω τουλάχιστον να παίζω το στήθος μου. Οι κάμψεις ειναι καλές κ άγιες αλλα απο ενα σημειο και μετά πιάνεις πλατό. Ναι ενα παιδάκι σημερα που ειδα που δεν μπορούσε να κάνει πάνω απο 3-4 οκ αυτο έχει περιθώρειο να παιξει με κάμψεις μέχρι να φτάσει στα 4 σέτ των 15 επαναλήψεων. Εμενα ομως που πλέον κάνω 20 επαναληψεις των 4 σέτ δεν μου δινουν κάτι παραπάνω.

Το σακιδιο με βάρη δεν βολεύει πάντα οποτε το γυρνάς στις βυθίσεις και τα λάστιχα ή μένεις στις κάμψεις και κάνεις καπάκια λάστιχα ανοίγματα. Αλλα το χειμωνα ... που θα κανεις βυθισεις... τη μια θα βρέχει την αλλη θα χιονιζει... θα χει κ ο καιρος τις δικές του καύλες. Αμα ειναι να κάνουμε προπονηση 1 φορά τις 10 μέρες.... γάμησε το.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Γεια σας. Εγώ είμαι σε κατάσταση απελπισίας. Ειμαι απο τις γέννες συν 10 κιλά κι όλο λέω θα κάνω μια προσπαθεια κι όλο τη χαλάω. Πήρα το Σεπτέμβρη την απόφαση κ γράφτηκα γυμναστήριο και ξεκίνησα διατροφή με διαιτολόγο. Όλα εβαιναν καλώς, σουπερ μεταβολισμός έχασα σε 2,5 μήνες 4 κιλά αβίαστα και με χαρά και ήρθε το lockdown. Έκτοτε τα ξαναπηρα και εχω απογοητευτεί. Σταμάτησα το διαιτολόγο καθώς δε μπορουσε να έρχεται κι έτσι έμεινα πισω. Τώρα θέλω να πάρω τη μεγάλη απόφαση να ξαναρχίσω μα μου γίνει τρόπος ζωής γιατί πραγματικά είναι κρίμα. Είμαι νέα, υπήρξα εμφάνισιμη και αθλητική και με χάλασα αρκετά. Βέβαια ο άντρας μου εξακολουθεί να με βρίσκει ομορφη, πως είναι ευτυχισμένος γιατί του έκανα αυτά τα υπεροχα πλασματα και να μην αγχώνομαι και μόλις το παρω αποφαση όλα είναι στο μυαλό και θα με αγαπαει οπως και αν ειμαι. αλλά εγώ δε νιώθω καλά με τον εαυτό μου και φυσικά δεν πιστευω πως ισχυει αυτο που λέει καθώς ο αντρας θέλει μια παρουσια διπλα του που να ασχολείται με τον εαυτό της κι εγώ δυστυχώς εχω παψει. Εν ολίγοις αυτά που καταδίκαζα, έκανα αθελα μου. Εχω υπέροχα ρουχα που εχουν εγκλωβιστεί στις ντουλάπες. Δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα μου, αλλά εμένα μου φαίνεται βουνό. Θέλω κατά κυριο λόγο να αλλάξω τον τροπο σκεψης μου ως προς το φαγητό και να κάνω για μένα ένα σπουδαιο βήμα που θα με Αναπτερωσει. Νομίζω εδώ θα βρω υποστήριξη. Θα το ήθελα δηλαδή να γράφω κάπου την πορεια μου. Θαμπορουσα?Υπάρχει κάποια κοπέλα η κάποιος άλλος εδώ τελοσπαντων που να είναι σε παρομοια κατάσταση να δίνουμε κουράγιο? Βασικά δεν ξέρω τι με σταματάει. Προφανώς η λαιμαργία μου και οι κακές μου συνήθειες, που παρολο που προσεχω πολυ τη διατροφή των παιδιων μου, εγώ κάνω λάθη....
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Γεια σας. Εγώ είμαι σε κατάσταση απελπισίας. Ειμαι απο τις γέννες συν 10 κιλά κι όλο λέω θα κάνω μια προσπαθεια κι όλο τη χαλάω. Πήρα το Σεπτέμβρη την απόφαση κ γράφτηκα γυμναστήριο για γυναίκες και ξεκίνησα διατροφή με διαιτολόγο. Όλα εβαιναν καλώς, σουπερ μεταβολισμός έχασα σε 2,5 μήνες 4 κιλά αβίαστα και με χαρά και ήρθε το lockdown. Έκτοτε τα ξαναπηρα και εχω απογοητευτεί. Σταμάτησα το διαιτολόγο καθώς δε μπορουσε να έρχεται κι έτσι έμεινα πισω. Τώρα θέλω να πάρω τη μεγάλη απόφαση να ξαναρχίσω μα μου γίνει τρόπος ζωής γιατί πραγματικά είναι κρίμα. Είμαι νέα, υπήρξα εμφάνισιμη και με χάλασα αρκετά. Βέβαια ο άντρας μου εξακολουθεί να με βρίσκει ομορφη, πως είναι ευτυχισμένος γιατί του έκανα αυτά τα υπεροχα πλασματα και να μην αγχώνομαι και μόλις το παρω αποφαση όλα είναι στο μυαλό και θα με αγαπαει οπως και αν ειμαι. αλλά εγώ δε νιώθω καλά με τον εαυτό μου και φυσικά δεν πιστευω πως ισχυει αυτο που λέει καθώς ο αντρας θέλει μια παρουσια διπλα του που να ασχολείται με τον εαυτό της κι εγώ δυστυχώς εχω παψει. Εν ολίγοις αυτά που καταδίκαζα, έκανα αθελα μου. Εχω υπέροχα ρουχα που εχουν εγκλωβιστεί στις ντουλάπες. Δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα μου, αλλά εμένα μου φαίνεται βουνό. Θέλω κατά κυριο λόγο να αλλάξω τον τροπο σκεψης μου ως προς το φαγητό και να κάνω για μένα ένα σπουδαιο βήμα που θα με Αναπτερωσει. Νομίζω εδώ θα βρω υποστήριξη. Θα το ήθελα δηλαδή να γράφω κάπου την πορεια μου. Θαμπορουσα?Υπάρχει κάποια κοπέλα η κάποιος άλλος εδώ τελοσπαντων που να είναι σε παρομοια κατάσταση να δίνουμε κουράγιο? Βασικά δεν ξέρω τι με σταματάει. Προφανώς η λαιμαργία μου και οι κακές μου συνήθειες, που παρολο που προσεχω πολυ τη διατροφή των παιδιων μου, εγώ κάνω λάθη....
λοιπον εσυ εισαι και νεα μαμα και δικαιολογεισαι αν θες απο αυτη τη μεταβολη βαρους,συνεβη και η καραντινα που σε ολους μας αλλαξε πολλα.
Κι εγω ακολουθω ενα προγραμμα να χασω ενα δυο κιλα αλλα πιο πολυ για να μεινω σε αυτα δε με ενοχλει και τοσο.
Οποτε ναι μπορεις να ξεκινησεις και να βαζεις και διατροφη και ασκησεις σαφως υπαρχουν σελιδες με βημα βημα τις ασκησεις που και τις βλεπεις και τις κανεις.
Γνωμη μου ειναι να το παρεις αποφαση,οτι ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ και να εστιασεις εκει.
Δεν ειναι τιποτα μη φρικαρεις.
Και θα τα χασεις και θα εισαι μια χαρα και τα ρουχα σου τα ομορφα θα ξαναφορεσεις.
Γνωμη μου αφου εχεις ηδη το προγραμμα του διαιτολογου γιατι δεν το συνεχιζεις?εφοσον εβλεπες αποτελεσμα θα σου εχει δωσει ενα πλανο μακροπροθεσμα οποτε εκει βαδιζεις,οσο για τη γυμναστικη στο σπιτι ξεκινας απο τα βασικα λιγο κοιλιακους/καμψεις/βαρακια αν εχεις,αναλογα και τι εχεις,κανεις με αυτα που εχεις και αυτοσχεδιαζεις.
Ανοιγουν και καποια καταστηματα οποτε μπορεις να προμηθευτεις βαρακια κλπ αν θες και να ξεκινησεις.
Ειμαι εδω για οτι θελεις να γραψεις,και τα υπολοιπα παιδια πιστευω εχουν τη διαθεση να σε βοηθησουν.
Δεν ειναι δυσκολο,να το παρεις αποφαση ειναι και να ακολουθησεις ενα προγραμμα.
Οποτε τα λεμε! :thumbup:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γεια σας. Εγώ είμαι σε κατάσταση απελπισίας. Ειμαι απο τις γέννες συν 10 κιλά κι όλο λέω θα κάνω μια προσπαθεια κι όλο τη χαλάω. Πήρα το Σεπτέμβρη την απόφαση κ γράφτηκα γυμναστήριο και ξεκίνησα διατροφή με διαιτολόγο. Όλα εβαιναν καλώς, σουπερ μεταβολισμός έχασα σε 2,5 μήνες 4 κιλά αβίαστα και με χαρά και ήρθε το lockdown. Έκτοτε τα ξαναπηρα και εχω απογοητευτεί. Σταμάτησα το διαιτολόγο καθώς δε μπορουσε να έρχεται κι έτσι έμεινα πισω. Τώρα θέλω να πάρω τη μεγάλη απόφαση να ξαναρχίσω μα μου γίνει τρόπος ζωής γιατί πραγματικά είναι κρίμα. Είμαι νέα, υπήρξα εμφάνισιμη και αθλητική και με χάλασα αρκετά. Βέβαια ο άντρας μου εξακολουθεί να με βρίσκει ομορφη, πως είναι ευτυχισμένος γιατί του έκανα αυτά τα υπεροχα πλασματα και να μην αγχώνομαι και μόλις το παρω αποφαση όλα είναι στο μυαλό και θα με αγαπαει οπως και αν ειμαι. αλλά εγώ δε νιώθω καλά με τον εαυτό μου και φυσικά δεν πιστευω πως ισχυει αυτο που λέει καθώς ο αντρας θέλει μια παρουσια διπλα του που να ασχολείται με τον εαυτό της κι εγώ δυστυχώς εχω παψει. Εν ολίγοις αυτά που καταδίκαζα, έκανα αθελα μου. Εχω υπέροχα ρουχα που εχουν εγκλωβιστεί στις ντουλάπες. Δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα μου, αλλά εμένα μου φαίνεται βουνό. Θέλω κατά κυριο λόγο να αλλάξω τον τροπο σκεψης μου ως προς το φαγητό και να κάνω για μένα ένα σπουδαιο βήμα που θα με Αναπτερωσει. Νομίζω εδώ θα βρω υποστήριξη. Θα το ήθελα δηλαδή να γράφω κάπου την πορεια μου. Θαμπορουσα?Υπάρχει κάποια κοπέλα η κάποιος άλλος εδώ τελοσπαντων που να είναι σε παρομοια κατάσταση να δίνουμε κουράγιο? Βασικά δεν ξέρω τι με σταματάει. Προφανώς η λαιμαργία μου και οι κακές μου συνήθειες, που παρολο που προσεχω πολυ τη διατροφή των παιδιων μου, εγώ κάνω λάθη....
Καλωσήρθες
Αρχικά έχω την εξής ερώτηση , μετά την γέννα δεν πήγες πίσω στα αρχικά κιλά που ήσουν ?


Επίσης από μεριάς μου από όσο ξέρω μπορείς να κάνεις μόνο αερόβια γυμναστική (κυρίως HIIT, η @Nelliel κάνει αυτά ) και σιγά σιγά να τρως ποιητικά και λιγότερο από όσο τρως τώρα .Δηλαδή αυτά είναι τα 2 πράγματα που αρχικά βοηθάνε στο να χάσεις τα κιλά που λες
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
λοιπον εσυ εισαι και νεα μαμα και δικαιολογεισαι αν θες απο αυτη τη μεταβολη βαρους,συνεβη και η καραντινα που σε ολους μας αλλαξε πολλα.
Κι εγω ακολουθω ενα προγραμμα να χασω ενα δυο κιλα αλλα πιο πολυ για να μεινω σε αυτα δε με ενοχλει και τοσο.
Οποτε ναι μπορεις να ξεκινησεις και να βαζεις και διατροφη και ασκησεις σαφως υπαρχουν σελιδες με βημα βημα τις ασκησεις που και τις βλεπεις και τις κανεις.
Γνωμη μου ειναι να το παρεις αποφαση,οτι ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΙΛΑ και να εστιασεις εκει.
Δεν ειναι τιποτα μη φρικαρεις.
Και θα τα χασεις και θα εισαι μια χαρα και τα ρουχα σου τα ομορφα θα ξαναφορεσεις.
Γνωμη μου αφου εχεις ηδη το προγραμμα του διαιτολογου γιατι δεν το συνεχιζεις?εφοσον εβλεπες αποτελεσμα θα σου εχει δωσει ενα πλανο μακροπροθεσμα οποτε εκει βαδιζεις,οσο για τη γυμναστικη στο σπιτι ξεκινας απο τα βασικα λιγο κοιλιακους/καμψεις/βαρακια αν εχεις,αναλογα και τι εχεις,κανεις με αυτα που εχεις και αυτοσχεδιαζεις.
Ανοιγουν και καποια καταστηματα οποτε μπορεις να προμηθευτεις βαρακια κλπ αν θες και να ξεκινησεις.
Ειμαι εδω για οτι θελεις να γραψεις,και τα υπολοιπα παιδια πιστευω εχουν τη διαθεση να σε βοηθησουν.
Δεν ειναι δυσκολο,να το παρεις αποφαση ειναι και να ακολουθησεις ενα προγραμμα.
Οποτε τα λεμε! :thumbup:
Σε ευχαριστώ!
Ναι η αρχή αυτή είναι, να πιάσω τις διαιτες από την αρχή. Το θέμα γυμναστική είναι δυσκολο... Εχω μικρά που κυριολεκτικά με καβαλανε, δηλαδή αν πάω να κάνω κοιλιακους θα ρθει το μωρό πάνω μου και θα κάνει τραμπάλα, καταλαβαίνεις.. Εχω σκεφτεί να ξυπνάω λίγο νωρίτερα αλλά με καταλαβαίνουν και ξυπνάνε κι αυτά, επίσης εχω ανάγκη από υπνο, δεν κοιμάμαι καλά τα τελευταία χρόνια καθώς είναι μωρά και ακόμα το ένα ξυπνάει κανα δυο φορες μέσα στη νυχτα οπότε δεν εχω κουράγια γενικώς. Η καλυτερη λυση ήταν όταν πήγαινα γυμναστήριο αλλά εκείνα έλειπαν σε παιδικό, σχολείο κοκ. Οπότε δυσκολη η γυμναστήκη. Με τη δίαιτα όμως ναι μπορώ να αρχίσω απο κει ελπίζοντας να ανοίξουν τα γυμναστήρια συντομα ειδάλλως θαλασσα απο τον Ιουνιο. Γενικά κολυμπάω πολυ. Κολυμπουσα δηλαδή γτ απο τοτε που γέννησα, πλατσουριζω... :D Μου αρέσει πολυ να φτιάχνω πυργακια στην άμμο, περναω τελεια με τα μωρά μου αλλά δεν κάνω τη γυμναστική που έκανα, κολυμπούσα κάποτε πάνω από μια ωρα και με κρατουσε αυτό όλο το χειμώνα χωρίς ασθένειες, κρατουσα πιο δεμένη και φυσικά εμενε καιρο κ το μαυρισμα. Ίσως φέτος να είναι καλυτερα καθώς έχουν μεγαλώσει, εχώ σκεφτεί να πάρω βαρκακι και να σερνω, εγώ κολυμπώντας δηλαδή και να κρατάω το βαρκακι..
Αλλά αυτά πιο μετά. Τώρα λέω να αρχίσω με τη διατροφή... Το κανα πριν δυο βδομάδες και το χάλασα σε 4 μέρες. Με έπιασε μια πεινα φοβερή μια μέρα, το χάλασα κι έκτοτε με πηρε απο κατω και ξανά πάλι σαβουρες. :/
Δεν ξέρω ρε παιδι μου είναι και θέμα ψυχολογίας όλο αυτό. Σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι, δεν πάμε και πουθενα , βαρετά τα ίδια κ τα ίδια, κάπου σε παιρνει η μπάλα.... Αλλά πρεπει κάπου να σταματαει όλο αυτό...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλωσήρθες
Αρχικά έχω την εξής ερώτηση , μετά την γέννα δεν πήγες πίσω στα αρχικά κιλά που ήσουν ?


Επίσης από μεριάς μου από όσο ξέρω μπορείς να κάνεις μόνο αερόβια γυμναστική (κυρίως HIIT, η @Nelliel κάνει αυτά ) και σιγά σιγά να τρως ποιητικά και λιγότερο από όσο τρως τώρα .Δηλαδή αυτά είναι τα 2 πράγματα που αρχικά βοηθάνε στο να χάσεις τα κιλά που λες
Κοίτα ξεκίνησα την εγκυμοσυνη μου με 3 κιλά συν. Σε όλες τις εγκυμοσυνες μου έπαιρνα σχεδόν 20-25 κιλά! Τα εχανα όλα σχεδόν κι εμενε πάντα ένα κατάλοιπο. Από την τελευταία μου μείναν τα 7. Συν 3 εξαρχής που είχα, να τα 10.
Αστα να πάνε.
Η κουραση με έκανε νωχελικη και ανίκανη να πάρω δυνατές αποφάσεις. Εκεί που χαλαρώνεις κ παιρνεις αποφάσεις μπορεί κάτι να προκυψει στο σπίτι η στη δουλειά κ να πας πισω. Θέλει αποφασιστικότητα να αγαπάς και τον εαυτό σου, όταν ασχολείσαι συνεχώς με τους άλλους κάπου χάνεσαι...κι εγώ δυστυχώς ξεσπαω στο φαγητό. Και μη φανταστείς ότι τρώω πολυ. Σαβουρες τρώω. Πολυ κακό...

Όπως έγραψα, γυμναστική προς ώρας δεν....
 
Τελευταία επεξεργασία:

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ!
Ναι η αρχή αυτή είναι, να πιάσω τις διαιτες από την αρχή. Το θέμα γυμναστική είναι δυσκολο... Εχω μικρά που κυριολεκτικά με καβαλανε, δηλαδή αν πάω να κάνω κοιλιακους θα ρθει το μωρό πάνω μου και θα κάνει τραμπάλα, καταλαβαίνεις.. Εχω σκεφτεί να ξυπνάω λίγο νωρίτερα αλλά με καταλαβαίνουν και ξυπνάνε κι αυτά, επίσης εχω ανάγκη από υπνο, δεν κοιμάμαι καλά τα τελευταία χρόνια καθώς είναι μωρά και ακόμα το ένα ξυπνάει κανα δυο φορες μέσα στη νυχτα οπότε δεν εχω κουράγια γενικώς. Η καλυτερη λυση ήταν όταν πήγαινα γυμναστήριο αλλά εκείνα έλειπαν σε παιδικό, σχολείο κοκ. Οπότε δυσκολη η γυμναστήκη. Με τη δίαιτα όμως ναι μπορώ να αρχίσω απο κει ελπίζοντας να ανοίξουν τα γυμναστήρια συντομα ειδάλλως θαλασσα απο τον Ιουνιο. Γενικά κολυμπάω πολυ. Κολυμπουσα δηλαδή γτ απο τοτε που γέννησα, πλατσουριζω... :D Μου αρέσει πολυ να φτιάχνω πυργακια στην άμμο, περναω τελεια με τα μωρά μου αλλά δεν κάνω τη γυμναστική που έκανα, κολυμπούσα κάποτε πάνω από μια ωρα και με κρατουσε αυτό όλο το χειμώνα χωρίς ασθένειες, κρατουσα πιο δεμένη και φυσικά εμενε καιρο κ το μαυρισμα. Ίσως φέτος να είναι καλυτερα καθώς έχουν μεγαλώσει, εχώ σκεφτεί να πάρω βαρκακι και να σερνω, εγώ κολυμπώντας δηλαδή και να κρατάω το βαρκακι..
Αλλά αυτά πιο μετά. Τώρα λέω να αρχίσω με τη διατροφή... Το κανα πριν δυο βδομάδες και το χάλασα σε 4 μέρες. Με έπιασε μια πεινα φοβερή μια μέρα, το χάλασα κι έκτοτε με πηρε απο κατω και ξανά πάλι σαβουρες. :/
Δεν ξέρω ρε παιδι μου είναι και θέμα ψυχολογίας όλο αυτό. Σπίτι δουλειά δουλειά σπίτι, δεν πάμε και πουθενα , βαρετά τα ίδια κ τα ίδια, κάπου σε παιρνει η μπάλα.... Αλλά πρεπει κάπου να σταματαει όλο αυτό...
Σε νιωθω ειναι η κατασταση τετοια νιωθουμε σαν να ειμαστε σε ενα τελμα απο το οποιο δεν θα βγουμε ποτέ.
Τελεια η θαλασσα κολυμπουσα κι εγω και μου αρεσε και γυμναζει τελεια το σωμα.
Να το κάνεις οταν πατε θαλασσα.
Οσο για τη διατροφη θα το βαλεις στοχο και θα πεις απο αυριο ξεκιναω και θα ακολουθησεις το προγραμμα σου.
Οσο για τη γυμναστικη καταλαβαινω μπορεις να τη συνδιασεις πχ να τα αφησεις να παιζουν και να κανεις διπλα τους ωστε να σε νιωθουν κοντα τους.
Βαλε στοχο για διατροφή ωστε εκει να εισαι οκ.
Και το τηρείς οπως πρεπει.
Και θα δεις αποτελεσματα.
δες εδω σου βρηκα παραδειγματα ασκησεων γυμναστικης για μαμαδες με μωρα. Διαλεξε αυτο που σε βολευει.
Γυμναστικη μαμαδες με μωρα


Και ξεκινάς👍😊να εισαι καλα και να μας λες τα νεα σου. Και πως τα πας.
Και να περνας καλα!
Και ολα θα φτιαξουν υπομονη να εμβολιαστουμε οι περισσοτεροι και μετα θα επανελθουμε καπως στην καθημερινότητα μας.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Σε νιωθω ειναι η κατασταση τετοια νιωθουμε σαν να ειμαστε σε ενα τελμα απο το οποιο δεν θα βγουμε ποτέ.
Τελεια η θαλασσα κολυμπουσα κι εγω και μου αρεσε και γυμναζει τελεια το σωμα.
Να το κάνεις οταν πατε θαλασσα.
Οσο για τη διατροφη θα το βαλεις στοχο και θα πεις απο αυριο ξεκιναω και θα ακολουθησεις το προγραμμα σου.
Οσο για τη γυμναστικη καταλαβαινω μπορεις να τη συνδιασεις πχ να τα αφησεις να παιζουν και να κανεις διπλα τους ωστε να σε νιωθουν κοντα τους.
Βαλε στοχο για διατροφή ωστε εκει να εισαι οκ.
Και το τηρείς οπως πρεπει.
Και θα δεις αποτελεσματα.
δες εδω σου βρηκα παραδειγματα ασκησεων γυμναστικης για μαμαδες με μωρα. Διαλεξε αυτο που σε βολευει.
Γυμναστικη μαμαδες με μωρα


Και ξεκινάς👍😊να εισαι καλα και να μας λες τα νεα σου. Και πως τα πας.
Και να περνας καλα!
Και ολα θα φτιαξουν υπομονη να εμβολιαστουμε οι περισσοτεροι και μετα θα επανελθουμε καπως στην καθημερινότητα μας.
Καλε τι ωραιο βίντεο!! Οτι θα γινόταν το μωρό βαρακι δεν το χα ποτε σκεφτεί!!! Χαχαχα!!! :D Σε ευχαριστώ πραγματικά!
Θα τα ξαναπουμε συντομα!!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top