Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νικο μη περιμένεις να πω εγω για τον Αθλεαν οτι "Χρησιμοποιούσε ψεύτικα βάρη κ εγινε ρεζιλι...και πως το προγραμμα του ειναι μαλακια" καταρχας αυτοι που τα λενε αυτα στα διαφορα σάιτ που εχω δει κατα καιρους ας μας δειξουν την δικη τους σωματικη κατασταση να δουμε αν μπορουν να κρινουν τον Αθλεαν...
Γιατί να χρησιμοποιεί ψεύτικα βάρη χαχαχαχ ?


Οχι ,απλά το πρόγραμμα δεν μου φαίνεται τόσο ομοιόμορφο.Ειδα το πρόγραμμα αυτου και μλυ φαίνεται πιο ωραίο απ' του athlean .Στοχεύει κάθε μυϊκή ομάδα ξεχωριστά
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Γιατί να χρησιμοποιεί ψεύτικα βάρη χαχαχαχ ?


Οχι ,απλά το πρόγραμμα δεν μου φαίνεται τόσο ομοιόμορφο.Ειδα το πρόγραμμα αυτου και μλυ φαίνεται πιο ωραίο απ' του athlean .Στοχεύει κάθε μυϊκή ομάδα ξεχωριστά

19 σέτ βάζει οπως και το δικο μου προγραμμα....

Εχουμε εναν στη δουλεια που μπορει να χρησιμευσει και σαν μπραβος

πχ αν το πράγμα σκαλώσει και πρέπει να πάρεις σηκωτό κάποιον σαν πασχαλινο αρνί ειναι οτι πρέπει ο τύπος.

1.73 87 κιλά 13% λίπος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
19 σέτ βάζει οπως και το δικο μου προγραμμα....

Εχουμε εναν στη δουλεια που μπορει να χρησιμευσει και σαν μπραβος

πχ αν το πράγμα σκαλώσει και πρέπει να πάρεις σηκωτό κάποιον σαν πασχαλινο αρνί ειναι οτι πρέπει ο τύπος.

1.73 87 κιλά 13% λίπος.
Πως γίνεται αυτο ? :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Πως γίνεται αυτο ? :P

Γινεται.... με 150 κιλά στο πάγκο

και 25 χρονια βάρη :P

ο τύπος ειναι και αθλητης (ηταν) του τζούντο εκανε πρωταθλητισμο. Σημερα κάτι τον ρωτησα για τις προβολες μου ειπε οτι κανει με 20 κιλα αλτηρες σε κάθε χέρι... του δειξα μια προβολη λεει την κάνεις τέλεια. Ε ντάξει αμα κάνεις με 10 κιλους σε καθε χέρι μετα αποκτας ισορροπια και το να κανεις απλα με το βάρος του σωματος ειναι λιγο της πλάκας. Αναλογα κ το επιπεδο βεβαια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στο ειπα και τις προαλλες Νικο ωραια τα λαστιχάκια και τα σουπερ σετάκια αλλα αμα θές να γινεις θηριο θέλεις καταρχας πολλα χρονια κ πολλά βάρη. Νταξει τωρα αυτα τα σωματα που σου δειχνουν οι γιουτιουμπερς οτι τους μεταμορωνουν σε 6 μηνες οκ.... αλλα μη περιμενεις να ειναι το σωμα ιδιο με αυτου που σου λεω ο αλλος ειναι δουλεμενος 20 χρονια να πουμε.... τα ιδια και ο RAW MAD STRENGTH που έβαλα που βάζει 100 κιλα κ τα κανει 20 επαναληψεις η λεγομενη προπονηση αντοχης στη δυναμη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ( 2 λεπτά διάλειμα αναμεσα στα σέτ)
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ

1o σέτ 10 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ .... επαν. με 12 κιλά βάρος.
3ο σέτ .... επαν. με 6 κιλά βάρος
Πρόοδος -> Με βάρος +12 κιλά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ (ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 13 ΕΠΑΝ. με κόκκινο (18)
2o σέτ επαν. το ίδιο με 12 επαν.
3o σετ επαν. το ίδιο 12 επαν.
Πρόοδος -> Σταθερά.

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ

1ο σέτ 16 ΕΠΑΝ. μαυρο (18)
2o σέτ 13 επαν. με κόκκινο super band (23)
3ο σέτ 13 επαν. με κόκκινο super band (23) .
Προοδος -> Σταθερά.

4) ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ
1ο σέτ 13 επαν. 7.5 κιλά
2ο σέτ 12 επαναλήψεις με 14.5 κιλά
3ο σέτ 10 επαν. 12 κιλά.
Προοδος -> +3 επαναληψεις στα 14.5 κιλά.

5) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)

1ο σέτ 12 επαναλήψεις με 6.2 κιλά
2ο σέτ 12 επαναληψεις με 7 κιλά
3ο σέτ 10 επαναλήψεις με 7 κιλά
Προοδος -> Σταθερά.

6) ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ EKTASEIS ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΟΡΜΟ (LONG HEAD)

1ο σέτ κοκκινο λάστιχο (18) ....
2ο σέτ μαυρο λάστιχο .....
3ο σέτ κοκκινο λάστιχο ...
Προοδος -> Νέα άσκηση.

ΣΤΗΘΟΣ -> 9 σετ
ΩΜΟΙ -> 9 σετ
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 9 σετ


Σημερινη προπονηση PUSH. 18 set συνολο. Αμα δω οτι έχω περιθώρειο θα δοκιμάσω με 15 κιλά για ώμους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεμιστές μελιτζάνες με γλυκοπατάτες στον φούρνο.
Η συνταγή είναι σχεδόν στεγνή με μια κουταλιά λάδι μόνο για την γέμιση.
Η γέμιση έχει καρότα κρεμμύδια,το εσωτερικό απο τις μελιτζάνες, κιμά beyond (εσείς βάζετε οποιον θέλετε),μαιντανό και ελάχιστη σάλτσα ντομάτας.
Θεωρώ ανθυγιεινές τις συσκευασμένες σάλτσες ντομάτας οπότε κάνω peel μια ντομάτα και την κάνω ζουμί όπως στη φώτο.
Στο ταψί έβαλα λίγο νερό, καθόλου λάδι.


P.S Εγώ τις παραμπούκωσα και περίσσεψε και έξω, δεν είναι και οτι καλύτερο για φώτο αλλά θεωρώ οτι άξιζε τον κόπο σαν ιδέα να τη μοιραστώ.
 

Συνημμένα

  • viber_image_2021-04-30_18-10-499.jpg
    viber_image_2021-04-30_18-10-499.jpg
    227.2 KB · Εμφανίσεις: 91
  • viber_image_2021-04-30_dd18-10-46.jpg
    viber_image_2021-04-30_dd18-10-46.jpg
    192.1 KB · Εμφανίσεις: 87
  • viber_image_2021-04-30_18-10-45.jpg
    viber_image_2021-04-30_18-10-45.jpg
    299.4 KB · Εμφανίσεις: 98
  • viber_image_2021-04-30_18-10-46.jpg
    viber_image_2021-04-30_18-10-46.jpg
    260 KB · Εμφανίσεις: 86

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τέλειο μπράβο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
ο τύπος ειναι και αθλητης (ηταν) του τζούντο εκανε πρωταθλητισμο. Σημερα κάτι τον ρωτησα για τις προβολες μου ειπε οτι κανει με 20 κιλα αλτηρες σε κάθε χέρι... του δειξα μια προβολη λεει την κάνεις τέλεια. Ε ντάξει αμα κάνεις με 10 κιλους σε καθε χέρι μετα αποκτας ισορροπια και το να κανεις απλα με το βάρος του σωματος ειναι λιγο της πλάκας. Αναλογα κ το επιπεδο βεβαια.
Δεν είναι λίγα τα 20? 🤔
Το.λεω γιατί εγώ έχω ξεκινήσει να κάνω προβολές με την 40κγ μπάρα ...κάνω αυτό που μου είχες πει και βλέπω λίγη διάφορα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν είναι λίγα τα 20? 🤔
Το.λεω γιατί εγώ έχω ξεκινήσει να κάνω προβολές με την 40κγ μπάρα ...κάνω αυτό που μου είχες πει και βλέπω λίγη διάφορα

Γνωμη μου ειναι οτι η 1 το πολυ 2 απο τις 4 προπονησεις μεσα στην εβδομάδα πρέπει να ειναι πιο έντονες να δοκιμαζεις τα ορια σου... αμα δεν φορτωσεις να δεις μέχρι που εχεις καλη σταθεροτητα και ταυτοχρονα δυσκολευεσαι τοσο οσο... πως θα το ξέρεις ; ναι φιλε... οι προβολες ειναι δυσκολη ασκηση με 40 κιλα θα γινεις τουμπανο στα ποδια ποσες επαναληψεις εκανες κ ποσα σετ ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
τελικα εκανα βαρη χθες. To drop set με τα 50 pushups δεν το εβγαλα. Με το ζορι εβγαλα 32. Δεν πηγαινε αλλο. Σημερα ΕΜΟΜ και αυριο AMRAP.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
τελικα εκανα βαρη χθες. To drop set με τα 50 pushups δεν το εβγαλα. Με το ζορι εβγαλα 32. Δεν πηγαινε αλλο. Σημερα ΕΜΟΜ και αυριο AMRAP.

Εγω σημερα έπαιξα με 15 κιλα αλτηρες τελικά για 12 επαναληψεις !!! Και ελεγα να μεινω στα 14-14.5

Ο κοουτς μου ειπε να ανεβάσω.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Γιατί να χρησιμοποιεί ψεύτικα βάρη χαχαχαχ ?


Οχι ,απλά το πρόγραμμα δεν μου φαίνεται τόσο ομοιόμορφο.Ειδα το πρόγραμμα αυτου και μλυ φαίνεται πιο ωραίο απ' του athlean .Στοχεύει κάθε μυϊκή ομάδα ξεχωριστά
Αυτος ειναι ο chris bumstead ειναι mr olympia λεγεται οτι εχει τα καλυτερα γονιδια παγκοσμιως η απο τα καλυτερα τελος παντων και συμφωνω απολυτα το να βγεις μιστερ ολυμπια και ειδικα σε μια τετοια κατηγορια οπως το classic physique απαιτει να εισαι πολυ δυνατος. Προσωπικα ειναι αγαπημενος μου αθλητης.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Οι καμψεις ειναι η μονη ασκηση που δεν εχω βελτιωση. Δηλαδη εχω, αλλα ειναι αργη και βασανιστικη. Δεν ξερω τι να κανω. 1 χρονο τις παλευω και ακομα δεν μπορω να κανω κανονικες (παρα μονο 2-3 με το ζορι).
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Οι καμψεις ειναι η μονη ασκηση που δεν εχω βελτιωση. Δηλαδη εχω, αλλα ειναι αργη και βασανιστικη. Δεν ξερω τι να κανω. 1 χρονο τις παλευω και ακομα δεν μπορω να κανω κανονικες (παρα μονο 2-3 με το ζορι).

Στα γονατα ποσες κάνεις ; κάνεις 4 * 12 ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Στα γονατα ποσες κάνεις ; κάνεις 4 * 12 ;
Ιδεα δεν εχω. Δεν εχω δοκιμασει τελευταια να μετρησω. Ενα σετ που ειχα 3χ10 το εβγαλα, αλλα τα χθεσινα που ηταν συνεχομενα και elevated με πεθαναν (elevated τα χερια στον παγκo)
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ιδεα δεν εχω. Δεν εχω δοκιμασει τελευταια να μετρησω. Ενα σετ που ειχα 3χ10 το εβγαλα, αλλα τα χθεσινα που ηταν συνεχομενα και elevated με πεθαναν (elevated τα χερια στον παγκo)

Κάνε κάμψεις μονο με τα γονατα (να στηριζεσαι σε αυτά) και μην κάνεις την κλασσικη παραλλαγη μέχρι να φτάσεις

15 - 12 - 12 - 12 επαναλήψεις. Με ελεγχομενη τεχνική.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σκεφτομαι να αρχισω να κανω μερα παρα μερα μερικα push ups για να συνηθισω γιατι αν κανω 1 φορα τη βδομαδα δεν θα εχω καλη προοδο. Νομιζα οτι ειχα αδυναμους τρικεφαλους, αλλα δεν ειναι οι τρικεφαλοι. Μαλλον εχω αδυναμο στηθος. Αν παω γυμναστηριο και κανω στηθος στα μηχανηματα θα βοηθησει με της καμψεις;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Γνωμη μου ειναι οτι η 1 το πολυ 2 απο τις 4 προπονησεις μεσα στην εβδομάδα πρέπει να ειναι πιο έντονες να δοκιμαζεις τα ορια σου... αμα δεν φορτωσεις να δεις μέχρι που εχεις καλη σταθεροτητα και ταυτοχρονα δυσκολευεσαι τοσο οσο... πως θα το ξέρεις ; ναι φιλε... οι προβολες ειναι δυσκολη ασκηση με 40 κιλα θα γινεις τουμπανο στα ποδια ποσες επαναληψεις εκανες κ ποσα σετ ;
2 χ10 κανω για αρχή
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος ειναι ο chris bumstead ειναι mr olympia λεγεται οτι εχει τα καλυτερα γονιδια παγκοσμιως η απο τα καλυτερα τελος παντων και συμφωνω απολυτα το να βγεις μιστερ ολυμπια και ειδικα σε μια τετοια κατηγορια οπως το classic physique απαιτει να εισαι πολυ δυνατος. Προσωπικα ειναι αγαπημενος μου αθλητης.
Εμένα να δεις χαχα αλά πέφτει πολυ Φαρμάκη.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Xαιρετώ τα θηρία. Μετά από πολύ καιρό, προπόνηση δύναμης, Pull με κοιλιακούς :

Πλάτη
Άσκηση 1
  • Κωπηλατική με αλτήρα, στήριξη στον πάγκο : 2 set x 8 reps (28 kg), 2 set x 6 reps (30 kg)
Άσκηση 2
  • Κωπηλατική με μπάρα EZ : 2 set x 8 reps (40 kg) , 2 set x 6 reps (50 kg)
Άσκηση 3
  • Κωπηλατική με μπάρα EZ, ανάστροφη λαβή, ξαπλωμένος σε επικλινή πάγκο : 2 set x 8 reps (40 kg) , 2 set x 6 reps (50 kg)
Άσκηση 4
  • Κωπηλατική με μπάρα EZ, ανοιχτή λαβή, ξαπλωμένος σε επικλινή πάγκο : 2 set x 8 reps (40 kg) , 2 set x 6 reps (50 kg)
Άσκηση 5
  • Deadlifts: 4 set x 10 reps (52 kg)
Άσκηση 6 (Superset)
  • Pullover από υψηλή θέση, με λάστιχα: 2 set x 8 reps ( κόκκινο λάστιχο) , 2 set x 6 reps ( κόκκινο + μαύρο λάστιχο)
  • Upright Rows με μπάρα EZ : 2 x 8 reps (20 kg), 2 x 6 reps (30 kg)
Traps
Άσκηση 1
  • Shrugs με μπάρα EZ σε μπροστινή θέση: 4 set χ 15 reps (52 kg)
Δικέφαλα
Άσκηση 1
  • Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες, καθιστός σε επικλινή πάγκο : 2 set x 8 reps (10 kg), 2 set x 6 reps (12 kg)
Άσκηση 2
  • Σφυριά με αλτήρες, όρθιος : 2 set x 8 reps (10 kg), 2 set x 6 reps (12 kg)
Άσκηση 3
  • Κάμψεις δικεφάλων με μπάρα EZ, ξάπλα στον επικλινή : 2 set x 8 reps (20 kg), 2 set x 6 reps (30 kg)
Άσκηση 4
  • Κάμψεις δικεφάλων με μπάρα EZ, ξάπλα στον επικλινή, ανάστροφη λαβή : 2 set x 8 reps (20 kg), 2 set x 6 reps (30 kg)
Κοιλιακοί
Superset 1
  • Ροκανίσματα με λάστιχα από υψηλή θέση: 4 set x 15 reps (κόκκινο+πράσινο+μαύρο λάστιχο)
  • Άρσεις λεκάνης στον πάγκο: 4 set x 15 reps
Superset 2
  • Ροκανίσματα με μπάρα ΕΖ ψηλά και ορθή γωνία στο στρώμα: 4 set x 15 reps
  • Ψαλιδάκια στο στρώμα : 4 set x 15 reps

Πήγε καλύτερα απ'ό,τι περίμενα.
 

Συνημμένα

  • 30.04.2021.jpeg
    30.04.2021.jpeg
    656.3 KB · Εμφανίσεις: 94

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Sox 70 kila εισαι αλλα μας ξεφτυλισες ! χαχα πλάτη κωπηλατικη με 28κιλο αλτηρα ! Πολύ καλος.

Ησουν σταθερος ή ζοριζοσουν πως το ένιωθες ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top