Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Με μπερδέψες ρε .Τώρα τι ακριβώς κάνεις ? Θα πέσεις σε ποσοστό και απλά θα χτίζεις μύες με χαμηλό ποσοστό?

Τι σε μπερδέψα ρε Νίκο ; τα πράγματα ειναι απλά.... η μυική ανάπτυξη θέλει χρόνια ειναι θεμα προπονησης η διατροφη αν δεν ειναι τραγικη και ακροτητες δεν θα σε πάει πισω.

Εσυ που εισαι χαμηλα σε λιπος θα ξεκινησεις με συντηρηση και αμα δεις πως δεν σε βολευει θα αυξησεις 100-200 θερμιδες αμα δεις οτι λιπώνεις θα τις ριξεις παλι στη συντηρηση.

Περιμενεις να φτιάξεις ανατομικα εναν ώμο που ειναι δυναμικοτητας 10 κιλών πχ σε αλτηρες να φαινεται λες και σηκώνει 20-30 κιλα ;;;; 500 σχηματα διατροφης να κανεις δεν θα το πετυχεις.

Το σωμα θα πρέπει να προσαρμοστει πρωτα στα 15 κιλά... μετα στα 18 ... κ τέλος στα 20.... δηλαδη 2 χρονια δουλεια τουλάχιστον.

Ολοι αυτοι στο Ιντερνετ να πουλησουν θέλουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοειται οτι οσο αφορά εμένα δεν με ενδιαφέρουν οι κοιλιακοι για να βγω στη παραλία... θα μεινω να δουλεψω στα 80 κιλά.

Πόδια ειμαι τέρας.... πάνω ειμαι επισης ανοιχτός και με μεγάλους ώμους.... γιατι να κάνω διαιτα ; για τους κοιλιακους ;;; χέστηκα.... το σωσιβιο δεν φαινεται οπως φαινοταν στο 20% τωρα ειμαι 15% οποτε μια χαρά. Άραξε... να κοιτάς στοχους που ειναι ρεαλιστικοι τον ελεφαντα δεν θα τον φάς σε ενα βράδυ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

81 κιλα που εχω πάνω μου δεν ειναι οτι να ναι... αν ηταν ολα οτι να ναι θα έπρεπε να πέσω ναι.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι σε μπερδέψα ρε Νίκο ; τα πράγματα ειναι απλά.... η μυική ανάπτυξη θέλει χρόνια ειναι θεμα προπονησης η διατροφη αν δεν ειναι τ
Όχι ρε ,επειδή ήξερα ότι μένεις σε φάση όγκου για μυϊκή ανάπτυξη

Τώρα όπως είπα θα πάω για εξετάσεις θα ρωτήσω κιόλας αν μπορώ να ανεβάσω και κατεβάζω κιλά τον ιατρό μου αν μου το επιτρέπει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Όχι ρε ,επειδή ήξερα ότι μένεις σε φάση όγκου για μυϊκή ανάπτυξη

Λένε οτι με ενα μικρο θερμιδικο πλεονασμα ανεβαινει η τεστοστερονη και η IGF-1 ο ινσουλινομορφος αυξητικος παράγοντας εχει παρομοια δομη με την ινσουλινη, οποτε μπορεις να πετυχεις καλυτερη πρωτεινοσυνθεση. Δεν το χω δοκιμάσει ακομη αν εννοεις αυτο... αλλα μιλαμε για ενα πλεονασμα των 200 θερμιδων το πολύ. Και αναλογα τον οργανισμο.

Τώρα όπως είπα θα πάω για εξετάσεις θα ρωτήσω κιόλας αν μπορώ να ανεβάσω και κατεβάζω κιλά τον ιατρό μου αν μου το επιτρέπει

χαχαχα ενας γιατρος που ειχα ρωτησει μου ειχε πει πως επιτρέπεται μονο κολύμπι και πιλάτες.

Τα ειπα στο φυσικοθεραπευτη και γέλαγε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
χαχαχα ενας γιατρος που ειχα ρωτησει μου ειχε πει πως επιτρέπεται μονο κολύμπι και πιλάτες.

Τα ειπα στο φυσικοθεραπευτη και γέλαγε.
Όχι τέτοιο ιατρό για την γυμναστική(κλαίμε εδώ 😂).Αν εεχω περιθώρια αλλαγής βάρους για το χάπι
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Όχι τέτοιο ιατρό για την γυμναστική(κλαίμε εδώ 😂).Αν εεχω περιθώρια αλλαγής βάρους για το χάπι

Εύκολη απάντηση. Αν δεν βάλεις αρετο λίπος τοτε δεν υπάρχιε θεμα. Το θεμα με τα κιλα ειναι οτι βάζουν κ λίπος. Ειδικα αμα πάρεις αποτομα... 3-4 κιλα πχ σε ενα μηνα ειναι ολα λίπος να ξέρεις. Ευκολο ειναι ξεκινα να τρως 2-3 κοματια τουρτα το βραδυ πριν κοιμηθεις. Και σε 1 μηνα το έφτιαξες το μπυροκοιλι.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Παιδιά θα γραψω κατι αλλά μη με παρεξηγησετε από τις προβολες χθες με 15 κιλά σε κάθε χέρι πιαστηκαν οι γλουτούς μου λες και έφαγα κλωυσοπαντιναδα νιώθω. Την επόμενη θα κάνω με 12.5 να κάνω ένα deload.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Επιστρέφω με τη σημερινή προπόνηση δύναμης Legs and Abs.

Τετρακέφαλοι
Άσκηση 1
  • Front Squats με EZ bar: 1 set x 10 reps (20 kg), 2 set x 8 reps (30 kg) , 2 set x 6 reps (40 kg)
Άσκηση 2
  • Split Squat με EZ bar (προβολές) : 1 set x 10 reps (14 kg), 2 set x 8 reps (30 kg) , 2 set x 6 reps (40 kg)
Άσκηση 3
  • Leg Extensions με λάστιχα : 2 set x 8 reps (18,1 kg) , 2 set x 6 reps (40,8 kg)
Μηριαίοι Δικέφαλοι
Άσκηση 1
  • Sumo Squats με αλτήρες : 2 set x 8 reps (24 kg) , 2 set x 6 reps (32 kg)
Άσκηση 2
  • RDLs με EZ bar :2 set x 8 reps (51 kg) , 2 set x 6 reps (54 kg)
Άσκηση 3
  • Leg Curls με λάστιχα : 2 set x 8 reps (18,1 kg) , 2 set x 6 reps (40,8 kg)
Γάμπες
Άσκηση 1
  • Εκτάσεις όρθιος με αλτήρες : 4 set x 20 reps (30 kg)
Άσκηση 2
  • Εκτάσεις καθιστός σε πάγκο με ΕΖ bar : 4 set x 20 reps (50 kg)
Abs
Superset 1
  • Ροκανίσματα σκυφτός με λάστιχα : 4 set x 15 reps (54.5 kg)
  • Άρσεις λεκάνης σε ίσιο πάγκο : 4 set x 15 reps
Superset 2
  • Ροκανίσματα με δίσκο στο στρώμα : 4 set x 15 reps (5 kg)
  • Ψαλιδάκια στο στρώμα : 4 set x 15 sec

Πολύ καλά πήγε. Αλλά το τριπλό εσπρεσσάκι από την Κολομβία με ξετίναξε. :hehe:
 

Συνημμένα

  • 04.05.2021.jpeg
    04.05.2021.jpeg
    635.6 KB · Εμφανίσεις: 107

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ρε παιδιά dont get me wrong αλλά νομίζω το να χτίσεις σώμα είναι πολύ πιο απλό από ότι το αναλύουμε. Δηλαδή αν φας φαγητό ,πιέζεσαι κάθε φορά στη γυμναστική και ξεκουραστείς θα φτιάξεις σώμα τελείωσε. Το πιο δύσκολο κομμάτι όμως του να χτίσεις είναι η συνέπεια. Για αυτό όλοι τρελενομαστε να βρούμε τι να αλλάξουμε, τι δεν κάνω σωστά, τι κάνω λάθος γιατί περιμένουμε αποτέλεσμα σε 1 εξάμηνο. Εγώ από την άλλη είμαι της άποψης απλά κάνε κάτι καθημερινά οτιδήποτε και αν είναι αυτό. Βάρα μια πέτρα όλη μέρα για 1 χρόνο, θα δεις αποτέλεσμα σίγουρα. Απλά κάντο. Και από εκεί και ύστερα βλέπουμε τι δεν μας αρέσει από το αποτέλεσμα μας και αλλάζουμε τακτική.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Εγώ προσωπικα είπα με ενδιαφέρει μέχρι τον Οκτώβριο κάποια συνέπεια για να φτάσω να κάνω με ευκολία σχετικά κάποια νουμεράκια σε αλτηρες και ελξεις. Τώρα από εκεί κ περα δεν με απασχολεί να δείξω σκάκι κοιλιακους. Εφόσον το σχήμα μου μ αρέσει και δεν έχω κ σωσίβιο.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
προσπάθησα πάρα πολύ να κάνω αυγά ποσέ βγήκαν λίγο άσχημα.

viber_image_2021-05-05_13-08-42.jpg
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
@_Christine_ για πρωινο το εχεις αυτο; Μεσημεριανο τι θα φας;
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Θα αρχίσω κ εγώ κανα όσπρια με ρυζι βέβαια γιατί βαρέθηκα το πολυ κρέας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Αυτή τη φορά ήξερα ότι θα παρω κάτι απέξω όποτε ένα πλυμενο ταπερ μέσα στο αμάξι παντα χρειάζεται... Κατεβηκα για κάτι δουλειές όποτε να μείνεις νηστικός δεν παιζει... Επίσης να φάω τα μπαγιάτικα κρέατα 40 ημερών επίσης δεν παίζει... Τελευταία στιγμή το ψηνα άσχημα για πενες ολικής με σάλτσα κ τόνο θα ήταν μοναδικό αλλά έβαλα φρένο στη λαιμαργία μου για να αποφυγω τις Ζαχαρές κ τις σαλτσες.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210506_031234.jpg
    IMG_20210506_031234.jpg
    5.5 MB · Εμφανίσεις: 112

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
3o γευμα ένα ρόφημα βανίλια πρωτεινης... 1ο γευμα 200γρ γιαουρτι βαριόμουν σήμερα να κάνω κουακεροπιτα κ δεν είχα κ ταχίνι... Είχε τελειώσει δυστυχώς.... 200 γιαουρτι λοιπόν 65 γρ καρυδια 20 σιρόπι αγαυης κ 75 κουακερ το δευτερο γευμα το έβαλα πριν κ ενα ρόφημα ως τρίτο

Νιώθω τους μυς μου έτοιμους να εκραγούν κ οι φλέβες έχουν πεταχτει όπως μπορείτε κ εσεις να δείτε!!! Δεν ξέρω ακόμη αν θα κάνω προππνηση αν κ εχω όρεξη αλλα κάτι κ λεει πως δεν έχω ξεκουραστεί 100% από την προχθεσινη προπονηση.
 

Συνημμένα

  • IMG_20210506_052951.jpg
    IMG_20210506_052951.jpg
    2.2 MB · Εμφανίσεις: 99

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Κανε ....εδω κανω εγω 6/7 την εβδομαδα :P

Μετά τη σημερινή παρουσιαση στο καθρεφτη όχι μόνο δεν θα κανω παραπανω αλλά θα κανω και deload... Δεν θα κανω άλλες πιεσεις ώμων με 15 κιλά θα το ρίξω στα 13 για 15 καλές επαναλήψεις η στα 14 !

Καμψεις δεν θα κανω με 10 κιλά αλλά θα δοκιμάσω να βγάλω 15-20 επαναλήψεις με 5 κιλά προσθετο βάρος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν χρειάζεσαι μεγάλη άνοδο στα κιλά σε κάθε προπονηση γιατί ο μυς δεν θα έχει την ανάρρωση που πρεπει του δίνεις μεγαλυτερη τάση από αυτή που πρεπει. Σημειώστε τα αυτά γιατι ειναι πολυ σημαντικα τιπς να μη χανετε τσαμπα το χρόνο σας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δοκίμασε μια και κάνε να δεις πως θα πάει !
Απλανκανε μια καλή προθέρμανση πριν άμα είσαι τόσο πιασμένος για να ανοίξεις τους μύες
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,785 μηνύματα.
Δοκίμασε μια και κάνε να δεις πως θα πάει !
Απλανκανε μια καλή προθέρμανση πριν άμα είσαι τόσο πιασμένος για να ανοίξεις τους μύες

Δεν χρειάζεται να προπονεισαι πανω απο 2 φορές την εβδομάδα σε κάθε μυ. Δεν θέλεις να κάνεις υπέρ προπονηση τουλάχιστον εγώ δεν θέλω. Τώρα νταξει αμα θες να πηγαινεις κάθε μέρα γυμναστήριο κ να κάθεσαι 2 ώρες πηγαινε τι να σου πω... Μετά μη λες όμως δεν βλέπω αποτέλεσμα. Υπάρχουν επιστημονικές μελέτες που ορίζουν πόσα σετ ανά βδομάδα χρειάζεσαι ανά μυ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν βαράς τον μυ περισσοτερο απο όσο πτεπει δεν δίνεις χρόνο να αναρρώσει. Για αυτό κ δε βλέπεις αποτέλεσμα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τελικά δεν θα κανω προπονηση σήμερα νιώθω κουρασμένος.... Αυριο που θα χουν περασει 2 μέρες. Να είμαι ξεκουραστος με καλυτερη συγκέντρωση και έλεγχο ώστε να με πιάσει κ καλυτερα... Από τότε που σταμάτησα να κάνω ότι να ναι έχω ξεκινήσει να βλέπω κ αποτελέσματα. Απλό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top