Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Εγώ αυτή τη περιοδο είμαι στα 81 κιλα και φαίνομαι οκ δεν έχω κοιλιά αλλά δεν έχει και 6 pack... Είμαι περιπου στο 15% αλλα ευκολα το διατηρώ χθες έφαγα μια πρωτει νίκη σοκολάτα ιον και ένα κομμάτι πιτσα κ μπιφτεκάκι αναμεικτο χοιρινό μοσχάρι από κρεωπολη αν έκανα τη διατροφή για μα φτάσω στο ποσοστό που λες δεν θα έτρωγα τίποτα από όλα αυτά ουτε τη μπάρα πρωυεινης το πρωι σοκολάτα που μ αρέσει ουτε σιρόπι... Θέλω να πω η διατροφή θα άλλαζε δραματικά... Επίσης δεν θα έτρωγα ουτε τις 2 φέτες Μίλνερ που έφαγα με ρυζογκοφρετες το μεσημέρι.... Αυτά για να καταλάβει οποίος διαβάζει τι σημαίνει να τρως πραγματικα καθαρά για μονοψήφια ποσοστα λίπους κ αν δεν το χει σκοπό να μην μπει στη διαδικασία καν.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Όταν ξεκινήσω να πέφτω κάτω από 10%, αν είμαι εδώ και έχω χρόνο, έχω σκοπό να σας ανεβάζω όλα τα φαγητά για να πάρετε μια γεύση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Όταν ξεκινήσω να πέφτω κάτω από 10%, αν είμαι εδώ και έχω χρόνο, έχω σκοπό να σας ανεβάζω όλα τα φαγητά για να πάρετε μια γεύση.

Πρωί ασπράδι με βρώμη και λίγο κακάο με κανέλα για να σπάσει το αυγό... Ακόμη και τη whey καθαρή θα την έχεις! Χωρίς γευση.

Μεσημερακι λαχανικά στον ατμό η ρυζι με ελάχιστο λάδι και ψάρι δίπλα η κοτόπουλο η μπιφτέκι απαχο.

Απόγευμα το ίδιο
Βράδυ το ίδιο

Και μια whey πριν τον υπνο... Σωστός ; 😅
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πρωί ασπράδι με βρώμη και λίγο κακάο με κανέλα για να σπάσει το αυγό... Ακόμη και τη whey καθαρή θα την έχεις! Χωρίς γευση.

Μεσημερακι λαχανικά στον ατμό η ρυζι με ελάχιστο λάδι και ψάρι δίπλα η κοτόπουλο η μπιφτέκι απαχο.

Απόγευμα το ίδιο
Βράδυ το ίδιο

Και μια whey πριν τον υπνο... Σωστός ; 😅
Περίπου. Σαλάτα σε κάθε γεύμα, και αρκετά ροφήματα αμινοξέων BCAA μέσα στη μέρα. Αλλά ναι, άπαχα και χωρίς σάλτσες όλα. Και το μακαρόνι περιορισμένο. Όλος σχεδόν ο υδατάνθρακας από λαχανικά.
Είναι βάσανο τώρα που το ξανασκέφτομαι, αλλά είναι πολύ καλό για να τεστάρεις τις αντοχές σου, την αφοσίωση σου σε έναν στόχο και φυσικά την αυτοπειθαρχία σου.
Θυμάμαι το καλοκαίρι του 2019 που βγαίναμε παρέα έξω και εγώ συγκρατιόμουν σε ποτό και φαγητό. Μαρτύριο βέβαια, αλλά το αποτέλεσμα με είχε δικαιώσει.

Ωραία πράγματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Πάρε μια σος χωρίς θερμίδες τουλάχιστον να μη τρως εντελώς σανό!!!!


Η πτώση σε τόσο μικρά νουμερα έχει κ θετικά πχ αφαιρείς όλο το λίπος από τη κοιλιά.... Το λίπος αυτο δημιοθργει έξτρα ενδοκοιλιακη πιεση ΟΤΑν εκτενείς κάθισμα με κιλα η αρσεις θανάτου κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε κήλη στο κοιλιακό τοίχωμα τραυματισμό που θέλει χειρουργείο. Να τα λέμε κ αυτα.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Βλέπω ξυπνησες με κέφια... Μπράβο!
Να σαι καλά Ντέβιλ!
Ειδικά τις δύσκολες μέρες θέλω να με σπρώχνω από το πρωί.


«Το πιο δύσκολο να εξηγήσεις είναι το εκτυφλωτικά προφανές γεγονός που όλοι έχουν επιλέξει να μη βλέπουν.
Άλλωστε συνήθως ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι. Λίγοι καταλαβαίνουν αυτό που είσαι.»
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Να σαι καλά Ντέβιλ!
Ειδικά τις δύσκολες μέρες θέλω να με σπρώχνω από το πρωί.


Άλλωστε συνήθως ο καθένας βλέπει αυτό που φαίνεσαι. Λίγοι καταλαβαίνουν αυτό που είσαι.»

Φιλοσοφημενη 😃 βλέπω καλή ενέργεια μπράβο. Μάλλον σε βοηθάει η γυμναστική και η σωστή διατροφή.
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Όχι κι εδώ φιλοσοφίες ρε παιδιά. Εδώ είμαστε μόνο για σίδερα, ουγκ ουγκ. :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Όχι κι εδώ φιλοσοφίες ρε παιδιά. Εδώ είμαστε μόνο για σίδερα, ουγκ ουγκ. :P

Μωρε αυτες ειναι νορμάλ φιλοσοφιες... αμα μπεις σε άλλα θρεντ θα θες να φυγεις τρεχοντας με αυτα που δαβάζεις. Εγω δεν προκειται να ασχοληθω ξανα με κανεναν και με καμια εδω μεσα που μπαινουν με σκοπο να την πουν στο συνομιλητη και να τον κοντράρουν γιατι στο τέλος μπλεκεις και εσυ ο ίδιος. Έχω να παρω κατι απο μια κουβεντα μπαινω και συμμετεχω .. δεν εχω ; δεν ασχολουμαι κάν. Τέλος και ο καθενας αναλογα τα μυαλα του παιρνει και αυτο που πρεπει στη ζωή. Κανόνας. Τιποτα δεν ειναι τυχαιο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Αυριανή προπονηση


ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ( 2 λεπτά διάλειμα αναμεσα στα σέτ)
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ

1o σέτ 9 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ 20 επαν. με 10 κιλά βάρος. (70sec διάρκεια )
3ο σέτ 15 επαν. με 7.5 κιλά βάρος
4o σέτ 12 επαν. με 5 κιλά βάρος
Πρόοδος -> Σταθερά τεχνική στα +10 κιλά + 3 εργασιμα στο συνολο με προσθετο βάρος.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ

1ο σέτ 12 επαν. Με 9 κιλά (ΖΈΣΤΑΜΑ)
2ο σέτ 15 επαν. Με 18 κιλά
3ο σέτ .... επαν. το ιδιο

Πρόοδος -> Σταθερά.

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΚΑΤΩ ΜΟΙΡΑ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ
1ο σέτ 15 επαν. 1 τουβλακι σε κάθε πλευρά (10 κιλά)
2o σέτ 13 επαν. με τρεις μπάρες σε κάθε πλευρά.
3ο σέτ 13 επαν. με δύο μπάρες σε κάθε πλευρά.

Προοδος -> +2 επαναληψεις.

4) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)
1ο σέτ 12 επαναλήψεις με 7 κιλά
2ο σέτ 15 επαναληψεις με 9 κιλά σε κάθε χέρι
3ο σέτ 12 επαναλήψεις με 7.5 κιλά
Προοδος -> Σταθερά στα 9 κιλά.

5) LYING FACE PULLS ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΟΠΙΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ )

1Ο σέτ 15 επαναληψεις με 10 κιλά
2ο σέτ 13 επαν. Με 15 κιλά
3ο σέτ 12 επαν. Με 20 κιλα
4ο σέτ 15 επαν. Με 15 κιλά.

Προοδος -> Σταθερά

ΣΤΗΘΟΣ -> 17 σετ (εργάσιμα)
ΩΜΟΙ -> 18 σετ (ΚΑΙ οι 3 μοιρες)
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ -> 10 σετ

Αυριανη προτελευταια προπονηση για στήθος.... θα ακολουθησει αλλη μία με αλτηρες σε πάγκο και πιέσεις ώμων πάλι στα μέγιστα των επιδόσεων και μετά deload week 10 μερες για το στηθος τους ωμους και τους τρικεφάλους. Θα κάνω πχ 4 σέτ απλες κάμψεις κτλπ.... θα πέσει αρκετά η ένταση.


Σε γενικες γραμμές παιζει να λειψω για λιγο καιρο γιατι κάποια θέματα με έχουν κουράσει. Θα μετριάσω τη ψυχροτητα του κοσμου με μπανακι στη παραλια, προπονησεις και θα ασχοληθω και λιγο με τον γάτο μου. Αυτος δεν επικρινει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.
Νέκρα το thread, ας γράψω. Σήμερα η φιλοσοφία της προπόνησης ήταν διαφορετική και θα εξηγήσω παρακάτω :
View attachment 82578

View attachment 82580

Πριν ξεκινήσουν τα σχόλια περί υπερπροπόνησης, τραυματισμών και καταβολισμού, ας τονίσω μερικά πραγματάκια :

  • Σε καμία περίπτωση, δεν προτείνω αυτό το πρόγραμμα σε κάποιον αρχάριο ή μέσο. Για προχωρημένους μόνο και όχι για πάνω από 2 φορές την εβδομάδα.
  • Πριν εκτελέσω αυτό το πρόγραμμα, ήμουν ξεκούραστος και φορτωμένος με 4000 kCal καθαρό φαγητό γιατί γνώριζα ότι οι δαπάνες ενέργειας θα'ταν αρκετές.
  • Η προπόνηση αυτή ήταν κυρίως διαγνωστικού τύπου. Δηλαδή για να δω που βρίσκεται η φυσική μου κατάσταση, αν ανταπεξέρχεται καλά η καρδιά μου στο ρυθμό του προγράμματος, αν το ATP μου αναπαράγεται γρήγορα και δεν έχω κρεμάσματα, αν γαλακτώνω γρήγορα κλπ. Δε σκοπεύω να το κρατήσω και για επόμενες μέρες.
Το συμπέρασμα είναι ότι το πρόγραμμα αυτό με κούρασε. Άρχισα να κρεμάω προς τους πλάγιους κοιλιακούς, μετά τις 2:30 ώρες. Βέβαια το πήγα σφαίρα, με μικρά διαλείμματα οπότε δε μου φαίνεται παράλογο.
Γενικά όμως είμαι ευχαριστημένος. Βλέπω ότι αν ήθελα να χτυπάω διπλές προπονήσεις, θα μπορούσα με τη φυσική κατάσταση που διατηρώ. Όμως, ο χρόνος μου δεν είναι αρκετός για κάτι τέτοιο, οπότε θα μείνω στις μονές προπονήσεις, όπου και μπορώ να ανταπεξέλθω και με το παραπάνω. :P

Παρόλα αυτά, αν θέλετε να κράξετε για την υπερβολή του προγράμματος, ποιος είμαι εγώ που θα σας εμποδίσω;! :whistle:
Σου εχει χτυπησει ποτε την πορτα η ραβδομυόλυση? :P
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Σου εχει χτυπησει ποτε την πορτα η ραβδομυόλυση? :P

Όχι. Μπορεί να έχω σηκώσει στο παρελθόν φωσφοκινάση κρεατίνης (CPK) πάνω από 2500 U/L αλλά ραβδομυόλυση δεν έχω πάθει ποτέ κι ούτε θα πάθω εξαιτίας της γυμναστικής.
Κι αυτό έγινε μετά από σερί αγώνων σε αγωνιστική περίοδο εντός μιας εβδομάδας. Δε μιλάμε για μια προπόνηση 2:45 ωρών. Αλλά για κάτι πολύ πιο απαιτητικό.

Ας το ξαναπώ μια φορά, κι ας πάει στο βρόντο. Τα σώματα δεν είναι τόσο εύθραυστα όσο πιστεύετε. Προσαρμόζονται και ανακάμπτουν.
Με τη μια φορά δε γίνεται τίποτα. Ούτε θετικό, ούτε αρνητικό.

Πριν ξεκινήσετε να αραδιάζετε περίεργες λεξούλες εδώ για να προκαλέσετε σοκ και δέος σε όσους δεν τις έχουν ξανακούσει, σκεφτείτε πρώτα αν υπάρχει λόγος και αν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Μην αναφέρετε κάτι απλά για να γίνει η αναφορά. Το γνωρίζουμε ότι όλοι είστε φωτεινοί παντογνώστες και ψάχνεστε, το βλέπουμε και σε αλλά threads. Ας αφήσετε και κάτι να πέσει κάτω, δε θα χαλάσει ο κόσμος.

Νίκο, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, απλά μου δίνεις την πάσα για να σουτάρω.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.
Όχι. Μπορεί να έχω σηκώσει στο παρελθόν φωσφοκινάση κρεατίνης (CPK) πάνω από 2500 U/L αλλά ραβδομυόλυση δεν έχω πάθει ποτέ κι ούτε θα πάθω εξαιτίας της γυμναστικής.
Κι αυτό έγινε μετά από σερί αγώνων σε αγωνιστική περίοδο εντός μιας εβδομάδας. Δε μιλάμε για μια προπόνηση 2:45 ωρών. Αλλά για κάτι πολύ πιο απαιτητικό.

Ας το ξαναπώ μια φορά, κι ας πάει στο βρόντο. Τα σώματα δεν είναι τόσο εύθραυστα όσο πιστεύετε. Προσαρμόζονται και ανακάμπτουν.
Με τη μια φορά δε γίνεται τίποτα. Ούτε θετικό, ούτε αρνητικό.

Πριν ξεκινήσετε να αραδιάζετε περίεργες λεξούλες εδώ για να προκαλέσετε σοκ και δέος σε όσους δεν τις έχουν ξανακούσει, σκεφτείτε πρώτα αν υπάρχει λόγος και αν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Μην αναφέρετε κάτι απλά για να γίνει η αναφορά. Το γνωρίζουμε ότι όλοι είστε φωτεινοί παντογνώστες και ψάχνεστε, το βλέπουμε και σε αλλά threads. Ας αφήσετε και κάτι να πέσει κάτω, δε θα χαλάσει ο κόσμος.

Νίκο, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, απλά μου δίνεις την πάσα για να σουτάρω.
Χαχαχαχα σιγά τσιλ .Απλά έστειλα καταλάθος τον φίλο μου με ραβδομυολυση στο νοσοκομείο και τότε σκέφτηκα εσένα που χτυπάς δίωρα κάθε μέρα :P
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Καθένας κάνει τη κατάλληλη προπονηση για το σώμα του. Όπως έχει πει και ο Coach τα πραγματα ειναι απλα.... Για όποιον είναι έξυπνος και ξέρει... Αν μετά από μια προπονηση. Νιώθεις πολυ εξαντλημένος και πονεμενος κατεβάζεις ένταση... Δίνεις στο Σώμα χρόνο να αναρρώσει αν δεν νιώθεις τίποτα ανεβάζεις προπονηση.

Προφανώς Νίκο η προπονηση που προτεινες στον άλλο ήταν παντελως ακατάλληλη. Εχω ξαναπεί μη λέτε σε αρχάριους να κάνουν μονοζυγο. Ο μονοζυγος είναι μια άσκηση πλατης και χεριών για μέσους αθλουμενους. Εγώ έχω κολλήσει εδώ και μήνα στις 7 ελξεις. Για ποιο λόγο να επιχειρήσω 8 ελξεις από τη στιγμή που νιώθω την άσκηση στην 7η να με ζορίζει ; και να μην έχω πιασει σε αυτές τις επαναλήψεις ουτε το σωστό time under tension του σετ.

Όλα αυτά είναι απλή λογική για όσους σκέφτονται.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.
Προφανώς Νίκο η προπονηση που προτεινες στον άλλο ήταν παντελως ακατάλληλη. Εχω ξαναπεί μη λέτε σε αρχάριους να κάνουν μονοζυγο. Ο μονοζυγος είναι μια άσκηση πλατης και χεριών για μέσους αθλουμενους. Εγώ έχω κολλήσει εδώ και μήνα στις 7 ελξεις. Για ποιο λόγο να επιχειρήσω 8 ελξεις από τη στιγμή που νιώθω την άσκηση στην 7η να με ζορίζει ; και να μην έχω πιασει σε αυτές τις επαναλήψεις ουτε το σωστό time under tension του σετ.
Ενα μονοζυγο του εβαλα να κανει οσα μπορει και curls με μπουκαλακια νερου :P ...που να ηξερα οτι θα τον εστελνα

Αλλα οφειλεται και σε αλλα πραγματα ,δεν ηταν απαραιτητα η γυμναστικη ... δεν ηπιε πολυ νερο ετσι ωστε η μυοσφαιρνη να μην ειναι τοσο συσσωρευμενη οταν περασει απ τα νεφρα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,505 μηνύματα.
Ενα μονοζυγο του εβαλα να κανει οσα μπορει και curls με μπουκαλακια νερου :P ...που να ηξερα οτι θα τον εστελνα

Αλλα οφειλεται και σε αλλα πραγματα ,δεν ηταν απαραιτητα η γυμναστικη ... δεν ηπιε πολυ νερο ετσι ωστε η μυοσφαιρνη να μην ειναι τοσο συσσωρευμενη οταν περασει απ τα νεφρα

Ο μονοζυγος απαιτεί να μπορείς να σηκώσεις το σωματικό σου βάρος. Από κάτω προς τα πανω. Τα ίδια και στις αρσεις θανάτου με τη διαφορά ότι στις αρσεις ότι τραβάς και χρησιμοποιείς και τα ποδια.

Μονοζυγο έπρεπε να κάνει μόνο με λάστιχο. Μέχρι να φτάσει τις 12 επαναλήψεις με το λάστιχο.

Ορισμένοι νομίζουν ότι θα πάνε 2-3 μήνες γυμναστήριο πριν το καλοκαίρι κ θα γίνουν Σβατζενεγκερ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σε αλλά νέα το πιάσιμο στο στήθος μου χει φυγει... Θα δώσω πονο στη προπονηση! Παω σε λίγο....

Επίσης ψηνομαι πριν το deload να κάνω άλλη μια προπονηση πλατης και μετά να τραβήξω το σωματικό μου βάρος σε deadlift 82kg για reps.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ενα μονοζυγο του εβαλα να κανει οσα μπορει και curls με μπουκαλακια νερου :P ...που να ηξερα οτι θα τον εστελνα

Αλλα οφειλεται και σε αλλα πραγματα ,δεν ηταν απαραιτητα η γυμναστικη ... δεν ηπιε πολυ νερο ετσι ωστε η μυοσφαιρνη να μην ειναι τοσο συσσωρευμενη οταν περασει απ τα νεφρα
Πως περασε η μυοσφαιρινη στο αιμα εμφραγμα επαθε? Τι του εκανες XD. Γενικα παντως η μυοσφαιρινη πολυ δυσκολα περναει στο αιμα θελει σοβαρη ζημια μυων για να ειναι ανιχνευσιμη οπως το εμφραγμα για παραδειγμα η καποια αλλη σοβαρη βλαβη. Με τη βλαβη της γυμναστικης δεν υπαρχει σχεδον καθολου στο αιμα. Οποτε μην τον φοβιζεις
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,801 μηνύματα.
Πως περασε η μυοσφαιρινη στο αιμα εμφραγμα επαθε? Τι του εκανες XD. Γενικα παντως η μυοσφαιρινη πολυ δυσκολα περναει στο αιμα θελει σοβαρη ζημια μυων για να ειναι ανιχνευσιμη οπως το εμφραγμα για παραδειγμα η καποια αλλη σοβαρη βλαβη. Με τη βλαβη της γυμναστικης δεν υπαρχει σχεδον καθολου στο αιμα. Οποτε μην τον φοβιζεις
Χαχα χαχαχαχα ρε δεν είχε ξανασχοληθει με βάρη ,απλά έκανε κάνα άθλημα μόνο ,και μου είπε να του βγάλω ένα πρόγραμμα.Του έβγαλα ένα πολύ χαλαρό δηλαδή push(push up ,bench dips) pull(μονόζυγο , curls με μπουκαλάκια) legs (squat , crunches) ....3 φορές τη εβδομάδα και του έπαιρνε γύρο στα 10 λεπτά

Μετά την πρώτη εβδομάδα μου, αισθανόταν το πιάσιμο που έχουμε ως συνήθως απντην γυμναστική αλλα και ζάλη ....ε μου έστειλε φωτογραφία με όρους που είχε μέσα στο νοσοκομείο .CPK στα ύψη ,του έβγαλαν διάγνωση ραβδομυολυσης και 4 όρους για να προλάβουν την οξεία νεφρική ανεπάρκεια (δεν ξέρω αν θα γινόταν καμία βλάβη αν δεν πήγαινε)

Τώρα είτε το πρόγραμμα ήταν πάρα πολύ σκληρό ,είτε φταίει ο συνδυασμός που δεν έπινε νερό (γενιά δεν πίνει νερό) ...όπου όταν η μυοσφαιρίνη απελευθερώθηκε λογικά παιρνουσε σε μεγάλες συγκεντρώσεις απ' τα νεφρά αφού δεν πίνει νερό
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Χαχα χαχαχαχα ρε δεν είχε ξανασχοληθει με βάρη ,απλά έκανε κάνα άθλημα μόνο ,και μου είπε να του βγάλω ένα πρόγραμμα.Του έβγαλα ένα πολύ χαλαρό δηλαδή push(push up ,bench dips) pull(μονόζυγο , curls με μπουκαλάκια) legs (squat , crunches) ....3 φορές τη εβδομάδα και του έπαιρνε γύρο στα 10 λεπτά

Μετά την πρώτη εβδομάδα μου, αισθανόταν το πιάσιμο που έχουμε ως συνήθως απντην γυμναστική αλλα και ζάλη ....ε μου έστειλε φωτογραφία με όρους που είχε μέσα στο νοσοκομείο .CPK στα ύψη ,του έβγαλαν διάγνωση ραβδομυολυσης και 4 όρους για να προλάβουν την οξεία νεφρική ανεπάρκεια (δεν ξέρω αν θα γινόταν καμία βλάβη αν δεν πήγαινε)

Τώρα είτε το πρόγραμμα ήταν πάρα πολύ σκληρό ,είτε φταίει ο συνδυασμός που δεν έπινε νερό (γενιά δεν πίνει νερό) ...όπου όταν η μυοσφαιρίνη απελευθερώθηκε λογικά παιρνουσε σε μεγάλες συγκεντρώσεις απ' τα νεφρά αφού δεν πίνει νερό
Αντε ρε οντως πηγε νοσοκομειο. Ε τι να πω ισως εκανε παραπανω απο 3 μερες ξερω γω τοσο βαρια βλαβη περιεργη μου φαινεται
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top