Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος αντίδρασης σε τρολλ μηνύματα είναι η αδιαφορία.
Είμαι της φάσης don’t give the attention which they beg for :bleh:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Ο καλύτερος τρόπος αντίδρασης σε τρολλ μηνύματα είναι η αδιαφορία.
Είμαι της φάσης don’t give the attention which they beg for :bleh:

Μπορεί να μην είναι τρολ και να έχει παρει κακές οδηγίες. Λίγες κ λίγοι είναι αυτοί που δεν ξέρουν κ ακολουθουν εξαντλητικές δίαιτες ; εδώ ο βελόπουλος τις προαλες διαφήμιζε για το πως να χάσεις λίπος στη κοιλιά... Ο βελόπουλος. .... Που ανάθεμα και αν μπορει να κάνει 5 push ups. Απλά με το βάρος του σωματος η να ανέβει 2 ορόφους και να μη λαχανιασει.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Εντάξει, δεν σου λέμε. Απόλαυσε τον αργό σου θάνατο.
Ας μιλήσουμε για guilty pleasures, ετοιμάζομαι να τσακίσω παγωτό το βράδυ ,όταν επιστρέψω, που αν δεν είχα αυτοσυγκράτηση θα κατέβαζα δυο κιλά για πλακα
Και μόλις θυμήθηκα πως σου χρωστάω συνταγή!
Δεσμεύομαι αύριο να ανεβάσω, τώρα είμαι μετρό προς κέντρο για έξοδο.
Meetme, αν έχεις και συ κάποια θα με ενδιέφερε.

ΥΓ: σοκολατένιο εννοειται, παρφε για την ακρίβεια σε πολύ τίμια διατροφικά παραλλαγή
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
Ας μιλήσουμε για guilty pleasures, ετοιμάζομαι να τσακίσω παγωτό το βράδυ ,όταν επιστρέψω, που αν δεν είχα αυτοσυγκράτηση θα κατέβαζα δυο κιλά για πλακα
Και μόλις θυμήθηκα πως σου χρωστάω συνταγή!
Δεσμεύομαι αύριο να ανεβάσω, τώρα είμαι μετρό προς κέντρο για έξοδο.
Meetme, αν έχεις και συ κάποια θα με ενδιέφερε.

ΥΓ: σοκολατένιο εννοειται, παρφε για την ακρίβεια σε πολύ τίμια διατροφικά παραλλαγή
Καλά να περάσεις! Εμένα αύριο με περιμένει φαγοπότι το βράδυ στα tgif, καλά θα πάει κι αυτό :hehe:
Συνταγή δεν έχω για παγωτό αλλά περιμένω την δική σου!
Σε άλλα νέα πήρα σήμερα πρωτεϊνη με γεύση φουντούκι και είναι θεϊκή. Εννοείται πως αύριο το πρωί θα γίνει major pancake fest.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Περιμένω!
Και εννοειται θελω και πληροφορίες για την φουντουκοπρωτεΐνη, χτύπησες αρτηρία κατευθείαν:P
Σε άλλα νέα πήρα σήμερα πρωτεϊνη με γεύση φουντούκι και είναι θεϊκή. Εννοείται πως αύριο θα γίνει major pancake fest το πρωί.
Καλά να περάσεις! Εμένα αύριο με περιμένει φαγοπότι το βράδυ στα tgif, καλά θα πάει κι αυτό :hehe:
Για άπερολ με κόβω σήμερα με κανα πλατώ, μου χε μείνει άχτι εδώ και καιρό και όλο επαιρνα κάτι άλλο.
Σε ευχαριστώ πολύ ❤️

ΥΓ: είχα χτίσει τα tgif για καιρό, καλά να περάσεις!
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Γλυκές καλημέρες :morning1:

Καύσωνας, καλοκαίρι και σ/κ , δηλαδή ο ιδανικός συνδυασμός για να πάρουμε την απόφαση να πάμε κουζίνα και να φτιάξουμε παγωτάκι.


Για πάμε...

•σοκολατένια παρφέ εκδοχή :
500γρ γιαούρτι 2%,
100γρ κουβερτούρα 72%(της ΙΟΝ μ αρέσει αρκετά),
1 κουταλιά της σούπας κακάο,
3 κουταλιές της σούπας πρωτεΐνη (η δικιά μου δεν έχει γεύση),
100ml γάλα με εξτρα πρωτεΐνη 1,5%,
περίπου μισό φλυτζάνι γάλα φουντουκιού χωρίς ζάχαρη,
λίγα φουντούκια,
κόκκινα φρούτα ψιλοκομμένα(έβαλα 1 φλιτζάνι που χε μιξ φράουλες, κεράσια, μούρα-ήταν φρέσκα).

[κρατησα περίπου τα 30 γρ από την κουβερτούρα, την έσπασα σε κομμάτια και την προσέθεσα στο μείγμα αφού είχε κρυώσει 1 ώρα στην κατάψυξη]

Εκτέλεση:
Χτυπάμε το γιαούρτι κρύο στο μίξερ ώστε να αφρατέψει, προσθέτουμε τη λιωμένη κουβερτούρα (τα 70 γρ) αφού κρυώσει. Σε άλλο μπωλ χτυπάμε το γάλα, το οποιο πρέπει να ναι πολύ κρύο, μέχρι να αφρατέψει και το προσθέτουμε στο αρχικό μείγμα. Έπειτα προσθέτουμε το κακάο, την πρωτεΐνη, το γάλα φουντουκιού, τα φρούτα και τα φουντουκια. Ελέγχουμε αν είναι της αρεσκείας μας η γλυκύτητα του μείγματος αλλιώς προσθέτουμε κάποιο γλυκαντικό/ζάχαρη/σιρόπι αγαύης. Προσωπικά δεν βάζω τίποτα, οπότε δεν σας δίνω δοσολογία γι αυτό-πηγαίνετε το σταδιακά.
Αφού παγώσει για μια ώρα προσθέτω τα 30 γρ της κουβερτούρας σε κομματάκια, ανακατεύω καλά και το ξαναβάζω στην κατάψυξη για άλλες 2-3 ώρες :playboy:

ΥΓ: κάτι άλλο που φτιάχνω που και που, ειδικά όταν βιάζομαι και θέλω κάτι δροσιστικό, είναι τύπου γρανίτα από παγωμένη μπανάνα την οποία χτυπάω στο μούλτι μαζί με παγωμένα κόκκινα φρούτα. Στο τέλος προσθέτω και λίγο βασιλικό..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Εγώ θα παω gym σε λίγο.... Πλάτη χέρια έχω σήμερα.... Θα έχω στο κινητό τη προηγουμενη προπονηση και θα κοιτάξω μπας και κάνω καμια δυο επαναλήψεις παραπανω στα ίδια κιλά.... Με το μαλακό μου είπε και ο φυσικοθεραπευτης με ενοχλεί λίγο σήμερα ο δικέφαλος αλλά η πλακα ειναι πως αμα παω γυμναστήριο κ αρχίσω να προπονουμαι θα περασει.

Άρσεις δεν θα ανεβάσω εκεί 60-70 χαλαρά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μη βάζετε έξτρα ασκήσεις χεριών εφόσον κάνετε πλατη και ιδίως με ίσια μπαρα μεγάλη... Συμβουλή φιλική! Τα χέρια γυμνάζονται με τις ασκήσεις πλατης. Τα 2 πρωτα χρόνια σίγουρα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βέβαια με μια επιφυλαξη μήπως μένει κάποια μοίρα λιγότερο ενεργοποιημενη και αν γυμνάζεται η άλλη πιεζει τη πρωτη άρα έχουμε θέμα... Θα ρωτησω. Αν και νομίζω ότι οι κωπηλάτες γτμναζουν τον δικέφαλο βραχιόνιο στο συνολο του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Οι δικέφαλοι συμμετέχουν στις ασκήσεις πλάτης, δουλεύουν συνεργιστικά. Είτε αναφερόμαστε σε κωπηλατικές, είτε σε μονόζυγο, είτε σε lat pulldown σε όλες του τις παραλλαγές.
Ωστόσο, για έναν αρχάριο που κάνει ένα full body πρόγραμμα, ενδεχομένως 2 ασκήσεις πλάτης και 1 δικεφάλων να είναι αρκετό φορτίο.

Για ανθρώπους που κάνουν splits (P/P/L, U/L, etc.) και έχουν κάποια χρόνια ενασχόλησης, καλό θα ήταν να μπαίνουν και 2-3 ασκήσεις απομονωτικές για τα δικέφαλα μετά την πλάτη. Όχι με τρέλα φορτία και επαναλήψεις. Ίσα ίσα για την απομονωμένη αιμάτωση που επιφέρουν.
Και μην ξεχνάμε, τα δικέφαλα αποτελούνται από τη μακριά κεφαλή και την βραχεία κεφαλή. Αυτό σημαίνει ότι σε ένα απομονωτικό πρόγραμμα δικεφάλων, πρέπει να τις χτυπάμε και τις δυο, για να αποφεύγουμε πιθανές ασυμμετρίες. Τέλος, για πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα, χρειαζόμαστε τουλάχιστον 1 άσκηση από αυτές που θα χτυπήσουμε για τα δικέφαλα, να εστιάζει στο βραχιόνιο μυ.
Στον πήχη δε θα αναφερθώ, είναι διαφορετική ιστορία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ! Καλώς τον @SOx !

Λοιπον σημερινη προπονηση Εν αθήναις ! Τελικα αποφασισα να κατεβω έκτακτα για 2 λογους... ο ένας δεν υφίσταται απο οτι φαινεται τελικά ο άλλος παραμένει. Δεν πειράζει καλα να είμαστε.

Πηγα και για μια εκτακτη προπονηση απο το παλιο μου γυμναστηριο.... το οποιο δυστυχως συνεχιζει να παραμένει παλιό και πίσω στο...... 2000 .. στη δεκαετια του Μιλένιουμ. Μεταιχμιο βασικα δεκαετια 1990 - 2000 εκει προς τα τελη που επαιζε και το Κωνσταντινου και Ελενης.

Θα γραψω κάποια πραγματα που με προβλημάτισαν.

Καταρχας να πω οτι δεν μ αρεσει που ολοι μιλάνε μεταξυ τους και γελάνε και ουσιαστικα έρχονται και διπλα στα μηχανηματα και δεν εχεις ηρεμια. Τρομαξα να ανταλλαξω 2-3 σοβαρες κουβεντες με το γυμναστη..... τι κουτσομπολιο ειναι αυτο ρε παιδια ;;; ελεος.

το δευτερο που δεν μ αρεσε ειναι οτι δεν έχει rack... SQUAT rack... το δαπεδο κάτω ειναι για πιλάτες... για deadlift ουτε λογος... οι δισκοι ειναι μικροι..... ξεχασμενοι απο την εποχη που μεσουρανουσε ο JOE WEIDER καθως πανω τους έφεραν και την φιρμα του.

Βλέπεις οτι οι πελάτες σου θέλουν να κάνουν κάθισμα και δεν θέλουν να το κάνουν στο ΣΜΙΘ.... παιδευονται βάζουν τη μπαρα στη ρωμαικη καρεκλα για κοιλιακους και τη στερεωνουν στα χερούλια εκει.... αυτο δεν σε προβληματιζει να αγοράσεις ενα rack; Η απαντηση του οταν του το ειχα πει παλαιοτερα "Μια χαρα καθισμα κανεις και στο Σμιθ".

Τα συμπερασματα δικά σας. Προσωπικα στο Σμιθ νιωθω λες και ειμαιι τμωρία.

Η προπονηση σημερα δεν πηγε καλά. Νευριασα σε καποια φαση δεν βολευομουν .... πηγα να κανω άρσεις αλλα δεν ειχα δάπεδο και επρεπε να βαλω τους δισκους τον εναν πανω στο αλλο να ανεβει λιγο η μπαρα να μη σκυψω αρκετα κατω κ σπασω τη μεση στην εκκινηση γιατι οι δισκοι ηταν μικροι και δεν εδιναν ύψος.

Πηγα να κάνω με 60 κιλα... ρουμανικες άρσεις... μου φανηκαν βαριά... στη προηγουμενη προπονηση εκανα 70 κιλα για 10 επαναληψεις.... τα αφησα. Κατεβασα εβαλα 50... και αυτα βαριά μου φανηκαν... οτι να ναι... εκανα 8 επαναληψεις κ τα άφησα. Για προοδος ουτε λογος λοιπον.

Προχωράμε.... στην κυριως συζητηση. Ο τύπος εχει μεινει αρκετά πισω....

Του ελεγα για PUSH PULL LEGS KAI me κοιταζε σαν εξωγηινο.... μου λεει ελληνικα δε μιλάτε ρε παιδια... εκανα να του πω δεν μας χέζεις ρε χρυσαυγιτη ! θα μου πεις εμενα δεν μιλαω ελληνικα με 2 πανεπιστημια πτυχιο. Δηλαδη ρε φιλε δεν μπορεις να προσβαλεις τον αλλον ετσι επειδη εσυ εχεις εθνικιστικα κολληματα.

Ναι λεγονται PUSH- PULL - LEGS ! Τελοςπαντων.... προχωράμε...τον ρωτησα αυτο που εγραψα και πριν και μου λεει μα ειναι ερωτηση τωρα αυτη... λεω εεε δεν ξερω κ πολλα κ ειπα να σε ρωτησω(ειρωνια) λεει τα χέρια δουλευουν με τη πλατη αλλα οχι τοσο πολύ.... θελεις ξεχωριστη ημέρα και εγω θα τα εβαζα την ημερα με το στηθος επειδη ειναι ανταγωνιστες μυς και δεν εχουν κουραστει....

Τεσπα μου λεει εγω δεν βγαζω τέτοια προγραμματα.... του λέω για κανε μου ενα προσχεδιο να δω το προγραμμα σου.... το πέρασε στο ντουκου... πηγε εκει μετά με κάτι αλλους και κουτσομπολευαν και χασκογελουσαν. Πέρα βρέχει.

Εγω πάντως εχω ακουσει απο τον φυσικοθεραπευτη οτι στις έλξεις ο δικεφαλος την ακούει καλά.. συμμετεχει.

Αυτος ηθελε να μου πει οτι πρέπει να κανεις και άλλες ασκησεις για τα χέρια. Γιατι εν συμμετεχουν τοσο στις κωπηλατικες....

Άλλο κουλο... μου την ειπε επειδη εκανα αργά τις ασκήσεις... του λεω εχω την εντυπωση οτι αργά σε πιανει καλύτερα λεει ναι αλλα οχι τοσο αργά. Του λέω υπάρχει κάποιος περιορισμος στο τέμπο που μπορεις να κάνεις ; ακομη και 5-1 μπορεις να παιξεις ή 1-5 συμφωνουσε.... εκανα να του πω και τι μου την ειπες τοτε πριν.

Μετά μου λεει το στηθος θελει 4-5 ασκησεις... του λεω εγω κανω 3 μια με εκτάσεις μετά για ωμους γιατι εχω πιασει την προσθια μοιρα στο παγκο και μετα μια για πισω μοιρα... λεει μου φαινεται ανεπαρκές. Εκανα να του πω θες να σου δειξω τους ωμους μου ; οι δικοι σου μου εχεις πει ειναι μέσα στους τραυματισμους. Αλλα δεν ηθελα να το χοντρυνω.

Τέλος κατα τη γνωμη του οι ωμοι πχ στο παγκο δεν συμμετεχουν τοσο αν και πολυαρθρικη άσκηση ΑΛΛΑ τις προαλλες μου ειχε πει σε μια ασκηση πιεσεων ωμου ανοιχτά τα χέρια γιατι αμα τα κλεινεις γαμας τον τρικέφαλο εκτος του οτι αυτο ειναι λάθος τεχνικά λογω υπερακανθιου που ειπαμε χθες. Αλλα άντε πες να το δεχτουμε.... εφοσον λοιπον σε μια πιεση ωμου τη περισσοτερη επιβαρυνση την δεχεται ο ωμος γιατι αυτος εμεινε στο τρικεφαλο ;

Με λιγα λογια.... γυμναστης με πτυχιο αλλα οι γνωσεις του εχουν σταματησει στο 2000. Ετσι πιστευω. Τα συμπερασματα δικά σας.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξενερωσα σημερα τοσο που δεν θέλω ουτε να ανεβασω τη προπονηση.... Νιωθω σαν να μη προπονηθηκα.... θα παω αλλη μια δυο φορες οσο μεινω εδω την επομενη εβδομαδα και στο επομενο κατεβασμα πάω να βρω ενα γυμναστηριο με άπλα και σοβαρά ελεύθερα βάρη να κάνω.... ρε μεγαλε εκανα να του πω ουτε μια ολυμπιακη μπαρα δεν εχεις εδω μέσα τα σχολια για τα ελληνικά σε μάραναν... ελεος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
SOX οποτε έχεις χρονο σχολιασε αυτα που έγραψα.... αν και δεν θα διαφωνησεις τοσο μαζι του στο κομματι με τα χέρια αλλα να απορριπτει εντελως τις PUSH-PULL LEGS προπονησης νομιζω ειναι λάθος.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
.... ρε μεγαλε εκανα να του πω ουτε μια ολυμπιακη μπαρα δεν εχεις εδω μέσα τα σχολια για τα ελληνικά σε μάραναν... ελεος.

Με λίγα λόγια, έξαλλο σ΄έκαναν και σήμερα!
Πάρ΄το απόφαση βρε διαβολάκο ότι δεν μπορείς να διορθώσεις τα κακώς κείμενα όλου του κόσμου!


PUSH- PULL - LEGS
Ε, τώρα αυτά δεν τα λες και ελληνικά!:lol:
(Πλάκα κάνω!)

Φεύγω για να μην σε συγχίσω περισσότερο που γράφω άσχετα!:bye2:
 

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
@Devil Τι να πρωτοπεις για ολα αυτα? Για εμενα ολα λαθος ειναι :lol:
το δευτερο που δεν μ αρεσε ειναι οτι δεν έχει rack... SQUAT rack... το δαπεδο κάτω ειναι για πιλάτες... για deadlift ουτε λογος... οι δισκοι ειναι μικροι
Οκ απο οτι καταλαβα δε μενεις αθηνα και απλα ειχες συνδρομη εκει. Αλλα γυμναστηριο χωρις rack και χωρις χωρο για αρσεις δεν ειναι γυμναστηριο, ειναι φιλικη μαζωξη.

Προσωπικα στο Σμιθ νιωθω λες και ειμαιι τμωρία
Το squat στο smith δεν ειναι squat. Ειναι wannabe squat που δε θα τα καταφερει ποτε. Δεν ειναι καν ελευθερη, ολοι οι υποστηρικτικοι μυες δουλευουν λιγοτερο (δε χρειαζεται να ισορροποησεις κιολας, η μπαρα ειναι σταθερη).

Ναι λεγονται PUSH- PULL - LEGS ! Τελοςπαντων.... προχωράμε...τον ρωτησα αυτο που εγραψα και πριν και μου λεει μα ειναι ερωτηση τωρα αυτη... λεω εεε δεν ξερω κ πολλα κ ειπα να σε ρωτησω(ειρωνια) λεει τα χέρια δουλευουν με τη πλατη αλλα οχι τοσο πολύ.... θελεις ξεχωριστη ημέρα και εγω θα τα εβαζα την ημερα με το στηθος επειδη ειναι ανταγωνιστες μυς και δεν εχουν κουραστει....
Push-pull-legs ειναι το αγαπημενο μου regime προσωπικα. Κατ' εμε το να χτυπας τους μυες μια φορα τη βδομαδα δεν ειναι αρκετο, η συχνοτητα παιζει μεγαλυτερο ρολο. Ειδικα σε natural lifters.
Ξεχωριστη μερα οι δικεφαλοι γιατι θελουν σωνει και ντε? Που το στηριζει αυτο? Οι δικεφαλοι δουλευουν στην πλατη, αν θες πετας και 1-2 ασκησεις δικεφαλων επιπλεον.

Άλλο κουλο... μου την ειπε επειδη εκανα αργά τις ασκήσεις... του λεω εχω την εντυπωση οτι αργά σε πιανει καλύτερα λεει ναι αλλα οχι τοσο αργά. Του λέω υπάρχει κάποιος περιορισμος στο τέμπο που μπορεις να κάνεις ;
Δεν υπαρχει αυτο. Πολλα tempo χρησιμοποιουνται(οτι μπορεις να φανταστεις). Αυτο που προσωπικα θα προτεινα ειναι να τα εναλλασεις απλα (οπως και ολες τις training variables).

Μετά μου λεει το στηθος θελει 4-5 ασκησεις... του λεω εγω κανω 3 μια με εκτάσεις μετά για ωμους γιατι εχω πιασει την προσθια μοιρα στο παγκο και μετα μια για πισω μοιρα... λεει μου φαινεται ανεπαρκές
To 4-5 ειναι το κλασικο που κανουν ολοι και στην πραξη σημαινει "βγαινουν οι 2 πρωτες ασκησεις καλα, και στις επομενες τα εχω φτυσει και πανε τζαμπα". Δηλαδη γιατι ειναι καλυτερο το 4-5 μια φορα τη βδομαδα απο το 2 δυο φορες τη βδομαδα (απλα ενα παραδειγμα)? Ο Dorian θα διαφωνουσε μαζι του :lol:

Τέλος κατα τη γνωμη του οι ωμοι πχ στο παγκο δεν συμμετεχουν τοσο αν και πολυαρθρικη άσκηση ΑΛΛΑ τις προαλλες μου ειχε πει σε μια ασκηση πιεσεων ωμου ανοιχτά τα χέρια γιατι αμα τα κλεινεις γαμας τον τρικέφαλο εκτος του οτι αυτο ειναι λάθος τεχνικά λογω υπερακανθιου που ειπαμε χθες. Αλλα άντε πες να το δεχτουμε.... εφοσον λοιπον σε μια πιεση ωμου τη περισσοτερη επιβαρυνση την δεχεται ο ωμος γιατι αυτος εμεινε στο τρικεφαλο ;
αν σου ειπα για πιεσεις παγκου "ανοιχτα τα χερια" τοτε ειναι επικινδυνος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,826 μηνύματα.
Απλά αυτά που έλεγε δεν κολλάνε... Δεν μπορείς να ισχυρίζεσαι ότι στον παγκο δεν συμμετέχει τόσο ο τρικέφαλο αλλά μετά σε ενοχλεί να τον γυμνάσεις την ίδια μέρα... Αφου δεν συμμετέχει. Συμμετέχει ένα 20-30% ... Δηλαδή αυτοί που έβγαλαν το Push pull legs είναι άσχετοι κ αυτός ο σχετικός; επίσης δεν μπορεί να λες έναν αγγλικό όρο και να σου πεταγεταο σαν αουγκανος και να σου λέει ελληνικά δεν ξέρετε.... Μεγάλε όταν εγώ έγραφα ελληνικά στην έκθεση στις πανελλαδικες 17αρι και 20 αρακι στην ιστορία στρογγυλό από τους 2 βαθμολογητες δεν μπορείς να με κρίνεις εσυ αντικειμενικά.... Εγωιστικά ναι μπορείς να με κρίνεις ... Δεν φτιάχνεις λέει στήθος έτσι... Σε λίγο θα ανεβάσω φωτο...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top