Fitness Thread!

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nick890

Νίκο ασε ρε μλκ τα πολιτικα και τους κορωνοιους λες κ θα βγάλεις άκρη! Μείνε εδώ να λέμε για καμιά προπονηση να διασκεδάζουμε. Έχει φάει ποτε κανεις μας Μπαν από το φίτνες ; ποτε όλο σε κάτι πολιτικα αν την φάμε η σε κανα κοινωνικό που μπαίνουν 2-3 άτομα ψημένα να ειρωνευτουν κ να τρολάρουν.

Θα έμπαινες ποτε σε συζήτηση καφενείου εκτός ιντερνετ να πεις στον άλλον ότι λέει βλακείες ; οχι. Δεν σε νοιάζει. Έτσι κ εδώ! Ασε το καθένα να λέει ότι θέλει!

Προχθές διάβασα έγραψε ένα μέλος λέει τον Πάω το Κουγια λέει αλήθειες... Πριν 2 μήνες στο θέμα του Λιγναδη ήταν έτοιμοι να πανε να του κάψουν το σπίτι. Δικηγόρος είναι θα κάνει τη δουλειά του τώρα αν ο άλλος δεν έχει κρίση να καταλάβει αυτό το απλό πταγμα τι κουβέντα να κάνεις μαζί του;

[\SPOILER]
Θα κάνω update ίσως το απόγευμα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Θα κάνω update ίσως το απόγευμα

Eγω φευγω λογω δουλειάς πάω σε αλλο μέρος για κανα 2μηνο και ελπιζω εκει να βρω ενα γυμναστηριο σιγουρα θα έχει με εξαγωνους αλτηρες... να δουλεψω λιγο στο πάγκο με 20-22 κιλα σε κάθε χέρι να τελειοποιησω τεχνικη κ να φτάσω τις 12-13 επαναληψεις. Πιστευω θα ειναι ενα καλο επιπεδο... Αρσεις μενω οπως ειμαι στα 90 κιλα για επαναληψεις.... Κωπηλατικες 40 κιλά επισης και χθές το βράδυ θα ανεβασω σημερα th προπονηση έκανα καμψεις δικεφαλων με αλτηρες με 11 κιλα σε κάθε χέρι για 12 επαναληψεις !

Παω να ετοιμασω πρωινάρα την οποια θα ανεβάσω δυστυχως δεν έχω ανανά απο τον σκλαβενίτη....
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Nelliel εεε έχω καμια εβδομάδα που την έχω αφήσει 😋
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Πάντως άργησες για πρωινό. Φαστινγκ κάνεις;


Οχι μωρε απλα σηκωθηκα στις 10. Ετσι και αλλιως ολοι φαστινκ κανουμε κατα το βραδυ εξου και το breakfast - πρωινο....

Βασικα θα ανεβάσω προχθεσινο πρωινο που ειχα κ ανανά γιατι ο ανανας εχει στοιχειώσει τα ονειρα μου. !!!Βασικα θα ανεβάσω κ τα 2 πιάτα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Eνας λόγος παραπάνω για φαστινγκ το βράδυ είναι η υψηλές θερμοκρασίες του καλοκαιριού.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
1η φωτο σημερινό

2η προχθες
 

Συνημμένα

  • IMG_20210731_114837.jpg
    IMG_20210731_114837.jpg
    908.1 KB · Εμφανίσεις: 93
  • IMG_20210728_120510.jpg
    IMG_20210728_120510.jpg
    2.1 MB · Εμφανίσεις: 92

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Αγοράζετε κάποια συγκεκριμένη βρώμη; Ή οποία να' ναι;
Υπάρχουν κάποιες άγνωστες βρωμες αλλά έχουν περισσότερη πρωτεΐνη.
Τις πίτες βρώμης σε πόσες μέρες πρέπει να τις καταναλωσουμε;
Εγώ ξεπερνάω την εβδομάδα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Αγοράζετε κάποια συγκεκριμένη βρώμη; Ή οποία να' ναι;
Υπάρχουν κάποιες άγνωστες βρωμες αλλά έχουν περισσότερη πρωτεΐνη.
Τις πίτες βρώμης σε πόσες μέρες πρέπει να τις καταναλωσουμε;
Εγώ ξεπερνάω την εβδομάδα.

Συνήθως εντός της ημέρας την καταναλωνω ρε φίλε. Παίρνω αυτή ποτ βρίσκω στο σουπερ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Συνήθως εντός της ημέρας την καταναλωνω ρε φίλε. Παίρνω αυτή ποτ βρίσκω στο σουπερ.
Για τις κουακεροπιτες ρώτησα. Εγώ κάνω καμιά δεκαπέντε κ τις καταναλώνω μόνο το πρωί. Οπότε μου παίρνει πάνω από μια εβδομάδα γιατί είναι μεγάλες.
Στο σούπερ έχει πάντως διάφορες μάρκες. Ειδικά στον Σκλαβενίτη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Για κουακεροπιτα λέω κ εγώ την βάζεις την ψήνεις και τη τρως την ίδια μέρα εγώ στο αντικολλητικό την κάνω. Όσο για τον καυσωνα θα μας τρελάνει φίλε... Τέτοιο πραγμα έχω καμία 15 αρια χρόνια να ζησω θυμάσαι το 2007 το καλοκαίρι..... Από τότε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Για κουακεροπιτα λέω κ εγώ την βάζεις την ψήνεις και τη τρως την ίδια μέρα εγώ στο αντικολλητικό την κάνω. Όσο για τον καυσωνα θα μας τρελάνει φίλε... Τέτοιο πραγμα έχω καμία 15 αρια χρόνια να ζησω θυμάσαι το 2007 το καλοκαίρι..... Από τότε.
Ναι, θυμάμαι. Αλλά είχε κρατήσει λιγότερο τότε.
Ε, είναι βαρετό να κάνω κάθε μέρα κουακεροπιτες στο αντικολλητικό μου τηγάνι πρωινιατικα. Τελευταία βάζω κ λίγο καλαμποκαλευρο.
Δεν νομίζω να χάνει σε πρωτεΐνες αν τα καταναλώνω σε δέκα μέρες. Έχω καλό ψυγείο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Ναι, θυμάμαι. Αλλά είχε κρατήσει λιγότερο τότε.
Ε, είναι βαρετό να κάνω κάθε μέρα κουακεροπιτες στο αντικολλητικό μου τηγάνι πρωινιατικα. Τελευταία βάζω κ λίγο καλαμποκαλευρο.
Δεν νομίζω να χάνει σε πρωτεΐνες αν τα καταναλώνω σε δέκα μέρες. Έχω καλό ψυγείο.

Οχι δε νομίζω αλλά δεν είμαι και σίγουρος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Xθεσινη προπόνηση

ΚΥΡΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
ΣΤΗΘΟΣ - ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΛΤΟΕΙΔΗΣ - ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ
1) PUSH UPS (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ) ME BAΡΟΣ

1o σέτ 12 ΕΠΑΝ. ζέσταμα χωρις βάρος
2ο σέτ 17 επαν. με 11 κιλά βάρος. ( 65sec )
3ο σέτ 16 επαν. με 7.5 κιλά βάρος ( 62 sec)
4o σέτ 15 επαν. με 5.5 κιλά βάρος ( 50 sec)
Πρόοδος -> Σέτ με 11 κιλά.

2) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΝΩ ΜΟΙΡΑ ME ΛΑΣΤΙΧΑ
1ο σέτ με πράσινο 9 κιλά 16 reps 82 sec
2ο σετ με μπλε 18 κιλα 12 reps 45 sec
3ο σέτ με πρασινο 9 κιλα 16 reps - καλη ενταση - πιο μεγαλη αποσταση - μεγαλυτερο ευρος
4ο σέτ το ίδιο για 13 reps
Πρόοδος -> .....

3) ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΜΟΙΡΑ ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ
1ο σέτ Με μπλε λάστιχο 18 κιλά 15 reps 60 sec time set
2o σέτ Mε μπλέ και πράσινο (27 κιλά) 13 reps 60 sec
3ο σέτ Το ίδιο για 12 επαν.
Προοδος -> Σετ με 27 κιλά.

4) ΠΛΑΓΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ (ΜΕΣΑΙΑ ΜΟΙΡΑ)
1ο σέτ 13 επαναλήψεις με 7 κιλά 45 sec
2ο σέτ 19 επαναληψεις με 8 κιλά σε κάθε χέρι 63 sec
3ο σέτ 15 επαναλήψεις με 8 κιλά
Προοδος -> 1 επαναλήψεις παραπάνω με 8 κιλά σε ενα σέτ.

5) LYING FACE PULLS ΟΡΘΙΟΣ (ΟΠΙΣΘΙΑ ΜΟΙΡΑ )
1Ο σέτ 15 επαναληψεις με λαστιχο 9 κιλά
2ο σέτ 14 επαν. Με 18 κιλά
3ο σέτ 13 επαν. το ίδιο
Προοδος -> Σταθερά.

6)ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ
1ο σέτ 8 κιλά για 12 επαναληψεις.
2ο σέτ 11.4 κιλά 12 επαν.
3ο σέτ 9 κιλά 10 επαν.

Δουλέψαμε υψηλό ευρος επαναληψεων με ελάχιστη την 12η και μέγιστη την 19η

στις εκτάσεις ζοριστηκα λίγο απο την 16η επαναληψη και μετά .... νιωθω λιγο πιασμενους τους ωμους μου σήμερα αλλα οκ και οι καμψεις λογω ζέστης χθές με δυσκολεψαν

στοχος ειναι να πατήσω τις 20αρες επαναληψεις με > 10 κιλων βάρος έξτρα πάνω μου ιδανικά 12.5 κιλά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος ειναι ο στόχος μέχρι τέλος Δεκεμβριου

για τις κάμψεις .... πάγκους δεν θα παιξω με μπάρα θα παιξω με αλτηρες και θέλω να μπορω να βγάζω με μια σχετική άνεση 12-15αρες με 22 κιλά βάρος σε κάθε χέρι.

12 έλξεις με τελεια τεχνικη

90 κιλά άρσεις για επαναληψεις 10-12. Μέχρι τέλος Δεκεμβριου ....

εφικτα τα βλέπω και θα τα δουλέψουμε ωραία..... !!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ο προπονητης αλλα και ο φυσικοθεραπευτης μου τσέκαραν τις εκτελεσεις στις ακησεις που τους δειχνω και ειδικα στις άρσεις θανατου κ μου ειπαν οτι ειδικα στη τελευταια ειμαι άψογος. Οποτε προχωράμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
HIIT σημερα.
8 ασκησεις, 40s, 20s rest, 6 rounds
Ασκησεις:
-καθισματα
-plank jacks
-skater jumps
-plank ups
-squat jacks
-plank leg kick backs
-high knees
-burpees

AC στους 23C :laugh:

Θα παω σε λιγο για κολυμπι και επειτα για περπατημα.

Πρωινο: ομελετα με ζαμπον και μανιταρια + ποτηρι γαλα
Μεσημεριανο: chili con carne (χωρις ρυζι)
Σνακ: μπαρα πρωτεινης
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
Που πας για μπάνιο στην Αθήνα ;;;;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,789 μηνύματα.
A λέω κ εγώ.. Γιατί Αθήνα δεν αξίζει η παραλια....
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top