Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Δεν μου αρεσε καθολου ....δηλαδη πιστευω εβγαλα 5 καλες και η τελευταια σχεδον δεν εσκυψα καθολου κατω και σταματησα στην μεση .Μετα επεσε φουλ ξενερα οταν ειδα τα κιλα βεβαια αλλα τεσπα .Θα μπορουσα να ειχα παθει τραυματισμο


Εν τω μεταξυ θυμασαι για μια ενοχληση που σου ελεγα παλια στον τετρακεφαλο ? Παιζω περισσοτερα κιλα απο αυτα που σηκωνω στο σπιτι και δεν νιωθω τιποτα:blink:


Λιπομετρηση σου εχει κανει ο κουτς σου ?

΄΄Οχι γιατι να μ κάνει λιπομέτρηση ;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κάνε τον έτσι που σκέφτηκες να δεις τι δυναμη θα βγει !!! Θα θες να τρως κάθε μερα μετά :P
Μου αρέσει και θέλω να τρώω κάθε μέρα αλλά έχει υδράργυρο οπότε τον περιορίζω στην 1 φορά τη βδομάδα. Θα αρχίσω να τρώω ψάρια 2-3 φορές τη βδομάδα. Τα έχω παραμελησει τελευταία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Μου αρέσει και θέλω να τρώω κάθε μέρα αλλά έχει υδράργυρο οπότε τον περιορίζω στην 1 φορά τη βδομάδα. Θα αρχίσω να τρώω ψάρια 2-3 φορές τη βδομάδα. Τα έχω παραμελησει τελευταία.

Ναι όντως και εγω θα έτρωγα πιο συχνα γιατι μ αρεσει αλλα έχει υδράργυρο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι όντως και εγω θα έτρωγα πιο συχνα γιατι μ αρεσει αλλα έχει υδράργυρο.
Ο σολομός είναι ωραίος στην σχάρα και δεν έχει πολύ υδράργυρο. Δεν θέλω να πάρω όμως από σουπερμάρκετ και βαριέμαι να πάω εκει που σταματάνε τα αλιευτικά και να πάρω φρέσκο. Είναι 2 ώρες δρόμος πάνε έλα 😩 Αλλά ειναι απίστευτος. Αλλιώς κατεψυγμένο ή κονσέρβα. Ψάξε για Αλάσκας, έχω δει κατεψυγμένο και κονσέρβα στην Ελλάδα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Ο σολομός είναι ωραίος στην σχάρα και δεν έχει πολύ υδράργυρο. Δεν θέλω να πάρω όμως από σουπερμάρκετ και βαριέμαι να πάω εκει που σταματάνε τα αλιευτικά και να πάρω φρέσκο. Είναι 2 ώρες δρόμος πάνε έλα 😩 Αλλά ειναι απίστευτος. Αλλιώς κατεψυγμένο ή κονσέρβα. Ψάξε για Αλάσκας, έχω δει κατεψυγμένο και κονσέρβα στην Ελλάδα.

Στην επαρχία που ήμουν με ξέρανε οι Ψαράδες κ μου έφερνα τσαντιές τα ψαράκια... ολόφρεσκα μόλις ψαρεμένα αλλα απο ενα σημείο κ μετά επειδη δεν έπαιρναν τα λεφτά που έπρεπε τη μία έπαιρναν με το ζόρι ενα 20αρικο τις άλλες 2 φορές πχ τίποτα... έκοψα να παίρνω xaxaxa
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν κάνετε καθόλου pause bench press, squat, deadlift πάντως τους τελευταίους μήνες που τα έχω εντάξει περιοδικά στην προπόνηση μου έχω δει πολυ σημαντικη βελτίωση στα lifts.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρω αν κάνετε καθόλου pause bench press, squat, deadlift πάντως τους τελευταίους μήνες που τα έχω εντάξει περιοδικά στην προπόνηση μου έχω δει πολυ σημαντικη βελτίωση στα lifts.

Πόσα έχεις φτάσει πάγκο γιατρέ ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Πόσα έχεις φτάσει πάγκο γιατρέ ;
Μόνη δεν έχω δοκιμάσει έχω κάνει όμως στα 90, 7 επαναλήψεις. Υπολογίζω να είναι περίπου 100 τώρα πλέον?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόνη δεν έχω δοκιμάσει έχω κάνει όμως στα 90, 7 επαναλήψεις. Υπολογίζω να είναι περίπου 100 τώρα πλέον η μόνη μου η εκεί κοντά τουλάχιστον.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
Μόνη δεν έχω δοκιμάσει έχω κάνει όμως στα 90, 7 επαναλήψεις. Υπολογίζω να είναι περίπου 100 τώρα πλέον?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θηρίο! Σίγουρα έχεις 2 στα 100 αλλα ειναι πολύ ρίσκο να το παίξεις :P
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
PXL_20220120_064137188.NIGHT.jpg

Ψητή γαλοπούλα με γέμιση και σαλάτα. Αυτή η σαλάτα πολύ μου αρέσει. Περιέχει kale, κόκκινο και πράσινο λάχανο, κουνουπίδι, μπρόκολο, μαρούλι, αποξηραμένο μάνγκο, ηλιόσπορους και ελαφρύ dressing Thai (μια κουταλιά της σούπας). Το πιο ανθυγιεινό είναι το dressing και η γεμιση. Θα το αντικαταστησω με ελαιόλαδο και λεμόνι ή στιμμενο πορτοκάλι 🤔
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
View attachment 93978
Ψητή γαλοπούλα με γέμιση και σαλάτα. Αυτή η σαλάτα πολύ μου αρέσει. Περιέχει kale, κόκκινο και πράσινο λάχανο, κουνουπίδι, μπρόκολο, μαρούλι, αποξηραμένο μάνγκο, ηλιόσπορους και ελαφρύ dressing Thai (μια κουταλιά της σούπας). Το πιο ανθυγιεινό είναι το dressing και η γεμιση. Θα το αντικαταστησω με ελαιόλαδο και λεμόνι ή στιμμενο πορτοκάλι 🤔

Φίτ νοικοκυρά! :P
 

finesse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η finesse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 288 μηνύματα.
Εννοώ ότι μέσα στη μέρα καθώς κάνω τις δουλειές μου συμπληρώνω τόσα βήματα . Δεν λέω "τώρα θα πάω για περπάτημα". Η οργανωμένη μου άσκηση είναι στο γυμναστήριο μια ώρα τέσσερις-πενρε φορές την εβδομάδα...
Όχι δεν θέλω να χάσω κιλά απλώς ρώτησα αν κάπως μετράνε. Δηλαδή μου λέει ότι έκαψα 320 θερμίδες . Ισχύει αυτό τόσες πολλές ??
Να πω την αλήθεια δεν δίνω βάση στο τι έκαψα σε βήματα, σε γυμναστική και δεν ξέρω τι. Πολλή σκοτούρα για το τίποτα. Το μόνο που θεωρώ ότι πιάνει τόπο είναι η παρακολούθηση στη πρόσληψη θερμίδων, γιατί, από ένα σημείο κι έπειτα, δεν πας πολύ μακριά εάν δεν ξέρεις πού κινείσαι. Κάνε εβδομαδιαίες μετρήσεις (ζυγαριά, μεζούρα κλπ) και κάνε αναπροσαρμογές. Μην αναλώνεσαι σε πολλά πολλά κι αχρείαστα.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Θηρίο! Σίγουρα έχεις 2 στα 100 αλλα ειναι πολύ ρίσκο να το παίξεις :P
Ναι γενικά δεν κάνω μονές καθόλου και διπλές σχετικά σπανια. Αν θέλω να τεσταρω τη δύναμη μου το κάνω με τριπλές συνήθως.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Φίτ νοικοκυρά! :P
😆😆😆
Πέρα από την πλάκα η καλή διατροφή με την άσκηση είναι το Α και το Ω. Πρέπει να αρχίσω να πίνω περισσότερο νερό. Με το ζόρι πιάνω το 1.5-2 λίτρα. Δεν με τραβάει.

Αύριο θα κάνω εξαίρεση και θα πιω κόκα κόλα. Με τραβάει γιατί έχω να πιω μηνες 😆.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,798 μηνύματα.
😆😆😆
Πέρα από την πλάκα η καλή διατροφή με την άσκηση είναι το Α και το Ω. Πρέπει να αρχίσω να πίνω περισσότερο νερό. Με το ζόρι πιάνω το 1.5-2 λίτρα. Δεν με τραβάει.

Αύριο θα κάνω εξαίρεση και θα πιω κόκα κόλα. Με τραβάει γιατί έχω να πιω μηνες 😆.

Χθές βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά. :(

Εκανα το λάθος κ έφαγα αρακά ο οποιος εχει αποδειχθει τουλάχιστον σε μένα δύσπεπτος , και σηκώθηκα κατα τις 2 με αίσθημα πνιγμού στο λαιμο :P αλλα εντάξει ηπια λιγο νερό και μετά απο κανα μισάωρο ξανακοιμήθηκα , υπουλος ο αρακάς. Το χεις πάθει ποτέ ;

Ναι γενικά δεν κάνω μονές καθόλου και διπλές σχετικά σπανια. Αν θέλω να τεσταρω τη δύναμη μου το κάνω με τριπλές συνήθως.

Πόσα κιλά είσαι ;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,030 μηνύματα.
Από τη σημερινή προπόνηση
Screenshot_2022-01-20-17-03-56-198_com.xiaomi.hm.health.jpg
Screenshot_2022-01-20-17-04-08-575_com.xiaomi.hm.health.jpg
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Χθές βράδυ δεν κοιμήθηκα καλά. :(

Εκανα το λάθος κ έφαγα αρακά ο οποιος εχει αποδειχθει τουλάχιστον σε μένα δύσπεπτος , και σηκώθηκα κατα τις 2 με αίσθημα πνιγμού στο λαιμο :P αλλα εντάξει ηπια λιγο νερό και μετά απο κανα μισάωρο ξανακοιμήθηκα , υπουλος ο αρακάς. Το χεις πάθει ποτέ ;
Όχι άλλα έπαθα κάτι παρομοιο προχθές με ωμά καρότα. Έφαγα αρκετά και μετά ένιωθα πρησμενη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top