Fitness Thread!

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Στις άλλες ασκήσεις δεν τα χρησιμοποιώ αλλα νομιζω οτι θα βοηθούσαν και στους αλτηρες θα ειχες καλυτερο κράτημα κ άρα καλυτερη σταθεροτητα. Απλα αυτα τα στραψ που πηρα εγω ειναι για ασκησεις πλάτης και οχι για αλτήρες.

Στο pull down νιωσα το πλατυ ραχιαιο να πιάνεται ... καλυτερη ενεργοποιηση αρα καλυτερη ζημια κ αρα αποκατασταση - μυική ανάπτυξη. Ειναι λεπτομέρειες αυτες που θα κάνουν τη διαφορά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ισχυει αυτο ,,,εγω μια φορα δοκιμασα απο ενα παιδι που ειχε στο γυμναστηριο αλλα δεν μου αρεσαν ....ισως δεν τα εχω συνηθησει
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Ισχυει αυτο ,,,εγω μια φορα δοκιμασα απο ενα παιδι που ειχε στο γυμναστηριο αλλα δεν μου αρεσαν ....ισως δεν τα εχω συνηθησει

Αυτα που πηρα εγώ ή αλλα ; αυτα που δένουν δεν μ αρεσουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αρακάς με γαλοπουλα κ τυράκι... Και η αγαπημένη μου κοκα λαιτ δίπλα με αφρό σαν μπυρα χαχα συνεχίζουμε....
 

Συνημμένα

  • IMG_20220319_203051.jpg
    IMG_20220319_203051.jpg
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 67

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Προχθεσινή προπόνηση στήθους - χέρια

1. ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ (ΙΣΙΟΣ)
1ο σέτ 20 kg 11 επαναλήψεις (ζέσταμα)
2ο σέτ 40 κιλά 10 επαναλήψεις (ΖΈΣΤΑΜΑ)
3ο σέτ 50 κιλά για 5 επαναλήψεις
4ο σετ 75 κιλά για 12 επαναλήψεις
5ο σέτ 75 κιλά 8 επαναλήψεις
6ο σέτ 60 κιλά για 9 επαν.
Πρόοδος -> 75 για 12 η τελευταια με απειροελαχιστη βοηθεια απο coach.

2. ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΠΙΚΛΗΝΗ ΠΑΓΚΟ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ 25 κιλά 11 επαναληψεις σε κάθε πλευρά
2ο σέτ 25 κιλά 10 επαναληψεις
3ο σέτ 25 κιλά 7 επαναλήψεις
25 κιλά για 11

3. PEC DEC
1ο σέτ 25 κιλά για 15 επαναλήψεις
2ο σέτ 27.5 κιλά για 7
3ο σέτ 25 κιλά για 8 επαναληψεις
Πρόοδος -> 27.5 για 7

4. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ME ΑΛΤΗΡΕΣ
1ο σέτ 14 επαν. με 10 κιλά σε κάθε μεριά
2ο σέτ 12 επαν. με 10 κιλά αλτηρες ΝΤΡΟΠ ΣΕΤ με 7 κιλά για 8
3ο σέτ 10 επαν. με 10 κιλά ΝΤΡΟΠΣΕΤ 7 κιλά για 8 επαν.

5. Εκτασεις τρικεφάλων σε τροχαλία (πάνω απο το κεφάλι )
20 κιλά για 13
25 κιλά για 12
30 κιλά για 8

6. Κάμψεις δικεφάλων
12.5 κιλα για 13 Ντρόπ σέτ 9 κιλά για 8
12.5 κιλά για 9 Ντρόπ σέτ 9 κιλά για 7 Ντρόπ σέτ 7 κιλά για 6

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ -> 75 κιλά για 12.
ΣΤΗΘΟΣ -> 17
Ένα καλό τίπ προπονησης ειναι τη μια να αυξανεις επικληνη την αλλη πάγκο ΟΧΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ 2 για αποφυγη ασκοπης επιβάρυνσης.


Λογικα σε επομενες προπονήσεις έχω στα 80 7-8 επαναλήψεις και εκει θα σταματησω και για φέτος.

Ειλικρινα έχουν αρχισει κ με πονάνε τα χέρια μου (αγκώνες) απο τη μέσα μεριά.

Λογικά έχω 3-4 καλές στα 85 κιλά πάγκο που ειναι και το βάρος μου. Το strength standard και ο coach λένε πως έχω σιγουρα μια μονή στα 100 αλλα δεν παιζει να το επιχειρήσω... σε 2-3 χρονια ίσως. Που δεν θα εχω μονη στα 100 αλλα λέμε τώρα... ευελπιστω να μπορω να τα κανω 4-5 φορές.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Σήμερα έχω πυραμίδα που ξεκινάει με 100 επαναλήψεις. 10 ασκησεις. Έλεγα να την κάνω και μετά να την κάνω από κάτω προς τα πάνω αλλά με ενοχλεί ο τετρακέφαλος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α, μου χάλασε και το Fitbit και περιμένω να έρθει το καινούριο. Δεν είναι το ίδιο πλέον η προπόνηση χωρίς αυτό 😭
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Τη τελευταία εβδομάδα δεν κοιμάμαι μετά τις 12 !!! Τελικά αν γίνεις αθλητής κ προσπαθεις για επιδόσεις κ προγραμμα στο γυμναστήριο σοβαρευεσαι γενικότερα

Ξενυχτια πολλα ποτα τσιγάρα κ κωλο διατροφή δεν ταιριάζουν με τη δική μας καθημερινότητα.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Τη τελευταία εβδομάδα δεν κοιμάμαι μετά τις 12 !!! Τελικά αν γίνεις αθλητής κ προσπαθεις για επιδόσεις κ προγραμμα στο γυμναστήριο σοβαρευεσαι γενικότερα

Ξενυχτια πολλα ποτα τσιγάρα κ κωλο διατροφή δεν ταιριάζουν με τη δική μας καθημερινότητα.
Πραγματικά . Επίσης είναι ένδειξη οτι γίνεται και σωστή δουλεία καμία φορά γιατί τον χρειάζεσαι τον ύπνο όταν παίζεις σωστές και βαριές προπονήσεις!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Πραγματικά . Επίσης είναι ένδειξη οτι γίνεται και σωστή δουλεία καμία φορά γιατί τον χρειάζεσαι τον ύπνο όταν παίζεις σωστές και βαριές προπονήσεις!

Δεν ξέρω οι άλλοι σε τι επίπεδο είναι αλλά τα 75-80 άρια στο παγκο για επαναλήψεις δεν τα λες και light προπόνηση. Ειδικά στα 75 εχω σπάσει το 10 αρι σετ έκανα 12 προχθές. Η 12η ελάχιστα την έγλειψε με το δάχτυλο τη μπάρα ο coach. 13η δεν είχα.

Τώρα στα 80 είχα κάνει 6 θα δοκιμάσω να βγάλω 7 την τρίτη...

Απαρέγκλιτα υπνος 7 ώρες το λιγότερο. Χθες κοιμήθηκα 7.5 ώρες.

Άσχετα του καψίματος σε όλο το σώμα που νιώθω σήμερα μερικές ενοχλήσεις που και που και ο πιο γκρινιαρης από όλους στο Σώμα μου είναι ο αριστερός δικέφαλος. Καμιά φορά πιανω λίγο και τον αγκώνα πισω ελπίζω να μην έχει μαζέψει καμια κυστουλα το έστειλα φωτο στον φυσικοθεραπευτη μου λέει δεν βλέπω κυστή ωλεκρανου βάλε λίγο παγο. Πολυ πολυ κατέβασε λίγο ένταση. Και ίσως ερεθιστηκε από επιφάνεια σκληρή στο γραφείο.

Η @Nelliel θα ξέρει τι λέω 😁
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τη τελευταία εβδομάδα δεν κοιμάμαι μετά τις 12 !!! Τελικά αν γίνεις αθλητής κ προσπαθεις για επιδόσεις κ προγραμμα στο γυμναστήριο σοβαρευεσαι γενικότερα

Ξενυχτια πολλα ποτα τσιγάρα κ κωλο διατροφή δεν ταιριάζουν με τη δική μας καθημερινότητα.
Ολο λεω να διορθωσω τον υπνο μου και ολο καταληγω στο κρεβατι στις 2. Απο σημερα τελος. Στις 11 θα ειμαι στο κρεβατι. Μη πω 10.30. Δεν γινεται, μου εχει μειωθει η ενεργεια.
Δεν ξέρω οι άλλοι σε τι επίπεδο είναι αλλά τα 75-80 άρια στο παγκο για επαναλήψεις δεν τα λες και light προπόνηση. Ειδικά στα 75 εχω σπάσει το 10 αρι σετ έκανα 12 προχθές. Η 12η ελάχιστα την έγλειψε με το δάχτυλο τη μπάρα ο coach. 13η δεν είχα.

Τώρα στα 80 είχα κάνει 6 θα δοκιμάσω να βγάλω 7 την τρίτη...

Απαρέγκλιτα υπνος 7 ώρες το λιγότερο. Χθες κοιμήθηκα 7.5 ώρες.

Άσχετα του καψίματος σε όλο το σώμα που νιώθω σήμερα μερικές ενοχλήσεις που και που και ο πιο γκρινιαρης από όλους στο Σώμα μου είναι ο αριστερός δικέφαλος. Καμιά φορά πιανω λίγο και τον αγκώνα πισω ελπίζω να μην έχει μαζέψει καμια κυστουλα το έστειλα φωτο στον φυσικοθεραπευτη μου λέει δεν βλέπω κυστή ωλεκρανου βάλε λίγο παγο. Πολυ πολυ κατέβασε λίγο ένταση. Και ίσως ερεθιστηκε από επιφάνεια σκληρή στο γραφείο.

Η @Nelliel θα ξέρει τι λέω 😁
Mαλλον θα ερεθιστηκε, δεν μου ακουγεται για bursitis. Γενικα ομως προσεχε με τον δικεφαλο αν σε ενοχλει γιατι ολες οι περιπτωσεις με κομμενο τενοντα δικεφαλου που βλεπουμε ειναι αντρες που ασκουνται με βαρη.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Γραφω αυτό και πάω για ύπνο γιατι αυριο έχω πρωινό ξύπνημα.... @Nelliel η ολικη ρηξη στον τένοντα του δικεφάλου προέρχεται συνηθως απο χρόνιο εκφυλισμό είτε απο απότομη φορτιση του τένοντα χωρις να τον έχεις συνηθισει πιο πριν σταδιακά σε προοδευτικές επιβαρύνσεις.

Δεν μπορεις όμως να έχεις τενοντιτιδα δικεφάλου και να σηκώνεις βάρη ή να σε πατάει εκει ο φυσικοθεραπευτης κ να μην πονάς. Μου λεει αν ειχες τενοντιτιδα τωρα θα έπρεπε να πετάγεσαι απο το πόνο. Οταν λοοιπον δεν υπάρχει στο σημειο φλεγμονή τοτε μιλάμε για τενοντοπάθεια κ οχι για τενοντιτιδα. Απλα πρέπει να εχεις σαν οδηγό το πόνο και να προχωράς με βάση αυτον και στη προπονηση σου.

Ενας πολυ ανεπτυγμενος 42 χρονων χρονια στα γυμναστηρια κατεβηκε κ σε αγωνες μου ειπε φίλε... αυτα να ξέρεις τα παντρευεσαι οταν ενοχλουν θα κοβεις λιγο κ οταν εισαι καλά θα το ανεβάζεις... α καλα μου λεει απο τέτοια ειδικά στους αγκώνες εχω πολλά κ εγώ. Αμα θέλεις να κανεις προπόνηση σαν γέρος πηγαινε στο πάγκο κ μη βάλεις πάνω απο 50-60 κιλά ποτέ.... μετά ελα να μ πεις τι αναπτυξη θα έχεις κ αν θα γινεις δυνατοτερος ποτέ.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ορθοπεδικοι τα έχουν ευκολα οποτε πάς εκει κ τους πεις πονάω...

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ
ΚΟΨΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
ΠΑΓΟΣ (οκ αυτό)

και μην κανεις πολλα βάρη μωρέ θα σακατευτεις.... και οταν στα λέει αυτα εχει ανάψει κ τη τσιγαρούμπα. Αρντάν.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γραφω αυτό και πάω για ύπνο γιατι αυριο έχω πρωινό ξύπνημα.... @Nelliel η ολικη ρηξη στον τένοντα του δικεφάλου προέρχεται συνηθως απο χρόνιο εκφυλισμό είτε απο απότομη φορτιση του τένοντα χωρις να τον έχεις συνηθισει πιο πριν σταδιακά σε προοδευτικές επιβαρύνσεις.

Δεν μπορεις όμως να έχεις τενοντιτιδα δικεφάλου και να σηκώνεις βάρη ή να σε πατάει εκει ο φυσικοθεραπευτης κ να μην πονάς. Μου λεει αν ειχες τενοντιτιδα τωρα θα έπρεπε να πετάγεσαι απο το πόνο. Οταν λοοιπον δεν υπάρχει στο σημειο φλεγμονή τοτε μιλάμε για τενοντοπάθεια κ οχι για τενοντιτιδα. Απλα πρέπει να εχεις σαν οδηγό το πόνο και να προχωράς με βάση αυτον και στη προπονηση σου.

Ενας πολυ ανεπτυγμενος 42 χρονων χρονια στα γυμναστηρια κατεβηκε κ σε αγωνες μου ειπε φίλε... αυτα να ξέρεις τα παντρευεσαι οταν ενοχλουν θα κοβεις λιγο κ οταν εισαι καλά θα το ανεβάζεις... α καλα μου λεει απο τέτοια ειδικά στους αγκώνες εχω πολλά κ εγώ. Αμα θέλεις να κανεις προπόνηση σαν γέρος πηγαινε στο πάγκο κ μη βάλεις πάνω απο 50-60 κιλά ποτέ.... μετά ελα να μ πεις τι αναπτυξη θα έχεις κ αν θα γινεις δυνατοτερος ποτέ.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ορθοπεδικοι τα έχουν ευκολα οποτε πάς εκει κ τους πεις πονάω...

ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ
ΚΟΨΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
ΠΑΓΟΣ (οκ αυτό)

και μην κανεις πολλα βάρη μωρέ θα σακατευτεις.... και οταν στα λέει αυτα εχει ανάψει κ τη τσιγαρούμπα. Αρντάν.
Διατριβη πλεον στις τενοντίτιδες λογο αθλητισμου και θα πω οτι αυτα που ανεφερες ειναι νομος πλεον ..

Ο φυσικοθεραπευτης της ομαδας οταν επαθα την πρωτη τενοντιτιδα στον ωμο ,μου ειχε πει χαρακτηριστικα οτι ενα σπασιμο ξεπερνιέται ,θεραπεύεται ..
Η τενοντιτιδα ΠΟΤΕ ,απλα την κοιμίζεις και οταν ξεφυγεις λιγακι σε ξαναθυμαται ..

Νουμερο ενα νομος γι αυτες ειναι η απαγορευση βαρους ,μονο ενδυνάμωση και ΤΙΠΟΤΕ αλλο, αλλιως καταλήγεις σε σοβαρα χειρουργεια ..

Ο πονος της τενοντιτιδας απλα δεν υπαρχει :(
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
αφου ΔΕΝ ΜΕ ξυπνάει το βράδυ η ενοχληση, καλα ειμαι ακομη έχω περιθωρειο :P
Τεταρτη η επομενη προπονηση ηταν να πάω αυριο αλλα θα κατσω να ξεκουρταστω λιγο ακομη για να βγαλω μια καλή την Τεταρτη θα παιξω για μια παραπανω επαναληψη χωρις να αυξησω το βάρος. Οριακά ειμαι στον αριστερο αγκώνα. Ειμαι γυρω στο 4 στα 10 ενταση ενοχλησης... απο εκει κ έπειτα δεν πάς οπως λεει κ το άρθρο. Παλια ήμουν στο 2. Προφανως το κούρασα γιατι κάνω δυνατές προπόνησεις.

Δεν γινεσαι έτσι δυνατοτερος. Η ενδυναμωση ειναι η μυικη ανάπτυξη. Για να μην πονάει ο αγκωνας θέλεις γερά χέρια. Να το απορροφησει ο μυς πριν καταληξει στην άρθρωση. Θα περάσει κ αυτό με τρόπο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μπορεις να ακουσεις εναν γιατρο που συστηνει μονο.... κολυμπι και γιόγκα.

Τι ενδυναμωση θα πετυχεις ετσι ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν μπορεις να ακουσεις εναν γιατρο που συστηνει μονο.... κολυμπι και γιόγκα.

Τι ενδυναμωση θα πετυχεις ετσι ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν μπορεις να ακουσεις εναν γιατρο που συστηνει μονο.... κολυμπι και γιόγκα.

Τι ενδυναμωση θα πετυχεις ετσι ;
Η λυση δεν ειναι παντα τα βαρη ! Σε καθε περιπτωση υπαρχει διαφορετικη προσσεγιση
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Η λυση δεν ειναι παντα τα βαρη ! Σε καθε περιπτωση υπαρχει διαφορετικη προσσεγιση

αΝ ΘΕς να πετυχεις μυικη αναπτυξη η λυση ειναι τα βάρη διαφορετικά αν θες να εισαι απλα ενας φιτ αδυνατος νορμαλ κανεις κ περπατημα κανεις κ ποδηλατο. Εμενα προσωπικα ο πονος δεν με φοβιζει κ ξερω οτι θα ειναι περαστικος απλα πρεπει να προπονηθω εξυπνα. Πχ ολοι αυτοι που λενε ανεβασε κ ανεβασε μαλακιες λενε.... ανεβαζεις οσο νιωθεις το σωμα σου οτι αντέχει.

Εχει μαλλιάσει η γλωσσα μ να λεω πως η λυση δεν ειναι μονο να αυξησεις βαρος αλλα ειναι καλυτερα να αυξανεις επαναληψεις.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Βρε ντεβιλ σου λεω τα βαρη δεν ειναι σε καθε περιπτωση η προσσεγιση .Αν καποιος εχει βγαλει τον ωμο του πρεπει αν ακολουθησει μυικη ενδυναμωση ασκησεις ....ΑΛΛΑ σε καμια περιπτωση δεν του λες πηγαινε γυμναστηριο να κανεις βαρη .Συνηθως ασκησεις ωμου χωρις καν βαρος , μετα με λαστιχα κλπ
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Τωρα τι σχέση εχει ρε φιλε αυτος που χει βγαλει τον ωμο του... εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους ωμους μου... εγω μιλαω για μενα... πως τα καταφερνετε ρε σεις καθε φορα να φέρνετε ακυρα παραδειγματα ειλικρινα. Τα ιδια και σε αλλα θέματα για αυτο παρεξηγιέστε καθενας ποσταρει αναλογα με αυτο που σκέφτεται !

ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ λοιπον... αυτη την ενοχληση την ειχα κ παλιοτερα πηγα σε ορθοπεδικο κλασσικα "τενοντιτιδα κοψε βάρη"

Ειναι το κλασσικο... πονάς ; 'ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ 50 ΕΥΡΩ".

πηγα σε φυσικοθεραπευτη - αθλιατρο... "τι σου ειπε να κοψεις βάρη ; KALA KRASIA" θα κανουμε μερικες φυσικοθεραπειες κ θα κανεις βάρη μεχρι το σημειο που δεν σε ενοχλει και οντως.... δεν εχεις μ λεει καποια σοβαρη τενοντιτιδα... γιατι με παταγε. Με παταγε πανω στον αγκωνα στον τενοντα του δικεφαλου... μου λεει ακου αν ειχες τενοντιτιδα τωρα θα πεταγοσουν ορθιος.

Και τωρα λογικά επειδη οσο να ναι ανεβαινω επαναληψεις εδω και 2-3 μηνες κουράστηκε. Απλά τα πράγματα.
Πρεπει απλως να συνεχισω έξυπνα.

+1 επαναληψη στον πάγκο ΤΟ ΠΟΛΥ... και αυτο θα ειναι η προπονηση μου... αφου αντεχω ως τωρα το πονο οτι εκανες +1 επαναληψη. Και οχι... να παιζεις με λαστιχάκια. Δεν εχω βγαλει ωμο ρε φιλε γερος ειμαι ελεος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος που έχεις στο αβατάρ σου νομιζεις έγινε έτσι με λαστιχα ;

πέρα απο τα αναβολικά που παιρνει χρόνια , νομιζεις μολις νιώθει πονο σκέφτεται να σταματησει ; :P

η δυναμη δεν γινεται έτσι. Και δεν ειναι και για φυγοπονους το γυμναστηριο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τωρα τι σχέση εχει ρε φιλε αυτος που χει βγαλει τον ωμο του... εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τους ωμους μου... εγω μιλαω για μενα... πως τα καταφερνετε ρε σεις καθε φορα να φέρνετε ακυρα παραδειγματα ειλικρινα. Τα ιδια και σε αλλα θέματα για αυτο παρεξηγιέστε καθενας ποσταρει αναλογα με αυτο που σκέφτεται !

ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ λοιπον... αυτη την ενοχληση την ειχα κ παλιοτερα πηγα σε ορθοπεδικο κλασσικα "τενοντιτιδα κοψε βάρη"

Ειναι το κλασσικο... πονάς ; 'ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ 50 ΕΥΡΩ".

πηγα σε φυσικοθεραπευτη - αθλιατρο... "τι σου ειπε να κοψεις βάρη ; KALA KRASIA" θα κανουμε μερικες φυσικοθεραπειες κ θα κανεις βάρη μεχρι το σημειο που δεν σε ενοχλει και οντως.... δεν εχεις μ λεει καποια σοβαρη τενοντιτιδα... γιατι με παταγε. Με παταγε πανω στον αγκωνα στον τενοντα του δικεφαλου... μου λεει ακου αν ειχες τενοντιτιδα τωρα θα πεταγοσουν ορθιος.

Και τωρα λογικά επειδη οσο να ναι ανεβαινω επαναληψεις εδω και 2-3 μηνες κουράστηκε. Απλά τα πράγματα.
Πρεπει απλως να συνεχισω έξυπνα.

+1 επαναληψη στον πάγκο ΤΟ ΠΟΛΥ... και αυτο θα ειναι η προπονηση μου... αφου αντεχω ως τωρα το πονο οτι εκανες +1 επαναληψη. Και οχι... να παιζεις με λαστιχάκια. Δεν εχω βγαλει ωμο ρε φιλε γερος ειμαι ελεος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτος που έχεις στο αβατάρ σου νομιζεις έγινε έτσι με λαστιχα ;

πέρα απο τα αναβολικά που παιρνει χρόνια , νομιζεις μολις νιώθει πονο σκέφτεται να σταματησει ; :P

η δυναμη δεν γινεται έτσι. Και δεν ειναι και για φυγοπονους το γυμναστηριο.
Ναι εγω σου λεω για τους ιατρους που λενε κοψε το ενα για τοσο καιρο κλπ οτι υπαρχουν διαφορετικες προσσεγισεις για καθε περιπτωση
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μπορεις να ακουσεις εναν γιατρο που συστηνει μονο.... κολυμπι και γιόγκα.

Τι ενδυναμωση θα πετυχεις ετσι ;
Την καλύτερη ειδικά με το κολύμπι...
Δεν έχει καμία σχέση με τη γιόγκα που είναι άλλη φιλοσοφίας...

Αποθεραπεία και ενδυναμωση μετα από σοβαρούς τραυματισμους ενδείκνυται μόνο το κολύμπι... ;)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top