Fitness Thread!

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκανα κατι εξετασεις αιματος χθες μου ειπε η γιατρος εξαιρετικές.

Απο Οκτώβριο μπαίνω κρεατίνη. Για να προχωρησουμε λιγο στο πάγκο... θα βάλω 85 κιλά. Για ενα σέτ δυναμης 5 επαναληψεις !
Εισαι σιγουρος βρε Ντεβιλ ?
Προσεχε λιγο και πραγματικα ποιος ο λογος να το κανεις δεν πας για αγωνες ;)

Την υγεια μας μακροπροθεσμα πλεον βλεπουμε και δυστηχως απο ληψη κρεατινης δεν εχουμε και τις καλυτερες ενδειξεις ..
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Εισαι σιγουρος βρε Ντεβιλ ?
Προσεχε λιγο και πραγματικα ποιος ο λογος να το κανεις δεν πας για αγωνες ;)

Την υγεια μας μακροπροθεσμα πλεον βλεπουμε και δυστηχως απο ληψη κρεατινης δεν εχουμε και τις καλυτερες ενδειξεις ..

Εντάξει ρε Μαργαριτα δεν θα πάρω κ άναβαρ αναβολικό. Συμπληρωμα ειναι η κρεατίνη. :P

Τα ιδια λένε κ για τα συμπληρώματα πρωτεινης τα οποια ειναι μια χαρά. Και εξυπηρετούν και ιδιαιτερα οσους αθλουνται δεν μπορεις να εισαι συνέχεια με ένα τάπερ κοτοπουλο ή τονο ή αυγα.

εγω καταναλωσα περιπου 2 κιλά πρωτεινης στον 1.5 μηνα δηλαδη περιπου 55γρ σκουπ την ημέρα.... το οποιο μου κοστισε 50 ευρω την ιδια ποσοτητα αν την επαιρνα παστεριωμενο ασπράδι απο τον Σκλαβενιτη θα ήθελα 122 ευρώ !!!!!!!! Που την έχουν 2,70 οι μαλάκες , τους το έγραψα στο βιβλιο οτι το έβρισκα 1.80 στα Συβοτα Θεσπρωτιας το μπουκαλάκι του μισου λιτρου... ουτε καν το έλαβαν υπόψη τους. Το ανεβασαν κιολας στα 2,90!!!!!!!!!!!!

Τα 122 ευρω ειναι τιμή που αναφέρεται στην τιμή προσφοράς 2,.70 οχι 2,9.

Αν με ρωτας γιατι τοση πρωτεινη... γιατι οταν πάω γυμναστηριο κανω δυνατες προπονησεις δεν χαζευω στο κινητο κάνοντας διάδρομο.
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει ρε Μαργαριτα δεν θα πάρω κ άναβαρ αναβολικό. Συμπληρωμα ειναι η κρεατίνη. :P

Τα ιδια λένε κ για τα συμπληρώματα πρωτεινης τα οποια ειναι μια χαρά. Και εξυπηρετούν και ιδιαιτερα οσους αθλουνται δεν μπορεις να εισαι συνέχεια με ένα τάπερ κοτοπουλο ή τονο ή αυγα.

εγω καταναλωσα περιπου 2 κιλά πρωτεινης στον 1.5 μηνα δηλαδη περιπου 55γρ σκουπ την ημέρα.... το οποιο μου κοστισε 50 ευρω την ιδια ποσοτητα αν την επαιρνα παστεριωμενο ασπράδι απο τον Σκλαβενιτη θα ήθελα 122 ευρώ !!!!!!!! Που την έχουν 2,70 οι μαλάκες , τους το έγραψα στο βιβλιο οτι το έβρισκα 1.80 στα Συβοτα Θεσπρωτιας το μπουκαλάκι του μισου λιτρου... ουτε καν το έλαβαν υπόψη τους. Το ανεβασαν κιολας στα 2,90!!!!!!!!!!!!

Τα 122 ευρω ειναι τιμή που αναφέρεται στην τιμή προσφοράς 2,.70 οχι 2,9.

Αν με ρωτας γιατι τοση πρωτεινη... γιατι οταν πάω γυμναστηριο κανω δυνατες προπονησεις δεν χαζευω στο κινητο κάνοντας διάδρομο.
δεν μιλησα για το κοστος ρε συ ..καμια σχεση εγω ξερεις σε αυτα δεν δινω σημασια αν τα χειαζομαι ..

ξερω άλλο η πρωτεινη και εγω παιρνω αλλα μονο βιλογικη γιατι την χρειαζεται το μυικο μου συστημαμε με την ασκηση και την καταπονηση που κανω ωστε να διατηρειται στα επιπεδα που μου ειπε ο γιατρος μου και μονο με την διατροφη δεν λεει θα κακαριζω στο τελος ..

τα αυγουλακια εγω τα εχω απο παραγωγη του πατερα μου αλλα και παλι ποσα να φας ...

παρε ενα διαστημα κανε μια αποχη, εξετασεις για τσεκαρισμα και μετα συνεχιζεις ..αυτη ειναι η τακτικη του δικου μου γιατρου για το οτιδηποτε ¨ξενο ¨βαζουμε στον οργανισμο μας ,τιποτα δεν ειναι αθωω αυτο να το καταλαβουμε ολοι μας ,αυτα απο εμενα και καλη επυτιχια οταν ξεκινησεις ;)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,813 μηνύματα.
Τι να μου κάνει ρε coach η L-καρνιτίνη;
Καθε αρχή εβδομάδας τρυπιέμαι με 500 mg πειθαρχία enanthate, 300 mg συνέπεια acetate και 100 mg δεκανοϊκή nevergiveupίνη.

Seriously, η ψυχολογία είναι το πιο δυνατό PED που μπορεί να έχει κανείς. Τα φάρμακα έχουν ημιζωή και side effects. Η ψυχολογία, όχι.

EDIT: Μιας που συζητάτε για το πως φαίνεται κάποιος κλπ. Θα σας φέρω ένα παράδειγμα που ζω καθημερινά. Εδώ στην Ουγγαρία, στο γυμναστήριο που πηγαίνω είναι όλοι πάνω από 90 kg βουνά, με πολύ κρέας πάνω τους. Μαντέψτε όμως, ποιος σηκώνει τα περισσότερα μέσα στην προπόνηση. Σωστά μαντέψατε, εγώ.
Κι αυτό, γιατί οι τύποι έχουν τρελές μάζες αλλά το μεγαλύτερο ποσοστό τους είναι λίπος. Μιλάμε για πάνω από 27% λίπος.
Και πάω εγώ, σχεδόν 70 kg άνθρωπος και τους ξεφτιλίζω για την πλάκα μου με τα ασήκωτα που σηκώνω, για το καλούπι μου. 🥳
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Είμαι σε επαγγελματικό ταξίδι για 5 μέρες και το 1ο πράγμα που έκανα στο ξενοδοχείο ήταν αυτό:
PXL_20220609_192432608.jpg


Και μετά βουτιά στην πισίνα 😆

Εντάξει το ευχαριστήθηκα. Έλιωσα όσο δεν πάει. Έκανα ώμους, πλάτη, δικέφαλους, τρικέφαλους, κοιλιακούς,κτλ. Συν κωπηλατικό, συν ποδήλατο συν λίγο διάδρομο. Έκαψα ότι μυ είχα στα άνω άκρα. Αύριο πόδια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Λοιπόν ήδη έχω ρίξει τις προπονήσεις στο γυμναστήριο... τις βδομάδες που ακολουθούν θα παιξω συντήρηση με χαμηλά κιλά και αρκετές επαναληψεις πχ πάγκο 60 κιλά για 15 ! Άρσεις έκανα χθές 80 κιλάκια για 12 χωρις να αφηνω κάτω τη μπάρα. Το τονιζω αυτο γιατι αμεσως καταλαβα οτι η ασκηση εγινε πιο δύσκολη.

Και χθές βράδυ βγήκα μια βόλτα να περπατήσω , και περνώντας απο ενα σημειο είδα μια πίτσα FUN οποτε σκέφτηκα να πάρω μια MEΣΟΓΕΙΑΚΗ με έξτρα κοτόπουλο και έκατσα πλατεία και την έφαγα μαζι με μια μισο λιτρη κοκα κολα λάΙΤ. Η πιτσα φοβερή... καιρο ειχα να το κάνω αυτό. Τι να τρέχεις τωρα στα κλάμπ και στα μπουζουξιδικα. Τα χω βαρεθεί... πλεον θέλουμε καλες προπονησούλες και βολτα για φαγητό ή κανα χαλαρό ποτάκι στη Κολοκοτρώνη !

pizzaa.jpg



Πήρα αυτη με τα 8 κομμάτια. Εννοειται τη κατέβασα όπως ήταν. Θα μπορουσα να παιξω και σετάκι των 12... δηλαδη 12 κομμάτια αλλα την επμενη φορά ! Εννοειται μετά κτυπησα και εναν πύραυλο παγωτάκι.

Κατα τα αλλα κλείνουμε τη σεζόν με τα εξής - επιδόσεις :

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ -> 80 κιλά για 8 επαναλήψεις
ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ -> 45 κιλά για 12 επαναληψεις (εδω το καλοκαιρι θα εστιάσουμε λιγο να το ανεβάσω στα 60 για 10)
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ - DEADLIFT -> 120 κιλά για 5 επαναλήψεις
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΩΜΟΥΣ -> 12 κιλά σε κάθε χέρι για 12
PULL DOWN ΓΙΑ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ -> 60 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 11 - 65 κιλά για 7 επαναλήψεις
ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ -> 15 κιλά σε κάθε χερι για 12 επαναλήψεις.

1.80 85 κιλά. Τα χέρια μου έχουν μεγαλώσει φτάσαμε τα 38 εκ μέσο όρο.... με τον μέσο ανθρωπο που δε γυμνάζεται να ειναι στα 33-35 το πολύ. Στόχος μου ειναι να φτάσω τα 40 ! Οπότε οταν θα σου λέει καμια πιτσιρικα ααα εισαι 40αρης θα της λες ναι αλλα εχω κ χέρια 40αρια :P :P :P αστειευομαι!

Να και ενα physique update.

5-6-22 (2).jpg

Μέσα στο καλοκαιρι θα δουλέψω λίγο ώμους... πάγκο θα παιζω 60-75 κιλά και κάποιες φορές τα 80. Δεν θα ανεβάσω άλλο μέχρι τον Οκτώβριο. Και απο 27/6 ξεκινάω κ ένα κόψιμο μπάς κ δω κανεναν κοιλιακό να πέσω δηλαδη 3 κιλάκια να φτασω 82. Και απο Νοέμβριο ξεκινάμε πάλι φορτώματα θα μπώ 85 λογικά στο πάγκο και βλέπουμε.

Αρσεις θανατου για να ανεβάσω πρέπει να αλλαξω γυμναστήριο δυστυχως :P

Αυτα ! Καλό καλοκαίρι και ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ ειναι ωραιο ο άντρας να γυμνάζεται να έχει μεγάλους ώμους, μεγάλα χέρια ποδια και στήθος μάρμαρο !!!! Ακομη και 60 να ειναι ! Enjoy !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Λοιπόν ήδη έχω ρίξει τις προπονήσεις στο γυμναστήριο... τις βδομάδες που ακολουθούν θα παιξω συντήρηση με χαμηλά κιλά και αρκετές επαναληψεις πχ πάγκο 60 κιλά για 15 ! Άρσεις έκανα χθές 80 κιλάκια για 12 χωρις να αφηνω κάτω τη μπάρα. Το τονιζω αυτο γιατι αμεσως καταλαβα οτι η ασκηση εγινε πιο δύσκολη.

Και χθές βράδυ βγήκα μια βόλτα να περπατήσω , και περνώντας απο ενα σημειο είδα μια πίτσα FUN οποτε σκέφτηκα να πάρω μια MEΣΟΓΕΙΑΚΗ με έξτρα κοτόπουλο και έκατσα πλατεία και την έφαγα μαζι με μια μισο λιτρη κοκα κολα λάΙΤ. Η πιτσα φοβερή... καιρο ειχα να το κάνω αυτό. Τι να τρέχεις τωρα στα κλάμπ και στα μπουζουξιδικα. Τα χω βαρεθεί... πλεον θέλουμε καλες προπονησούλες και βολτα για φαγητό ή κανα χαλαρό ποτάκι στη Κολοκοτρώνη !

View attachment 103755


Πήρα αυτη με τα 8 κομμάτια. Εννοειται τη κατέβασα όπως ήταν. Θα μπορουσα να παιξω και σετάκι των 12... δηλαδη 12 κομμάτια αλλα την επμενη φορά ! Εννοειται μετά κτυπησα και εναν πύραυλο παγωτάκι.

Κατα τα αλλα κλείνουμε τη σεζόν με τα εξής - επιδόσεις :

ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΗΘΟΥΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ -> 80 κιλά για 8 επαναλήψεις
ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ -> 45 κιλά για 12 επαναληψεις (εδω το καλοκαιρι θα εστιάσουμε λιγο να το ανεβάσω στα 60 για 10)
ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ - DEADLIFT -> 120 κιλά για 5 επαναλήψεις
ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΛΑΓΙΕΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΩΜΟΥΣ -> 12 κιλά σε κάθε χέρι για 12
PULL DOWN ΓΙΑ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΤΡΟΧΑΛΙΑ -> 60 ΚΙΛΑ ΓΙΑ 11 - 65 κιλά για 7 επαναλήψεις
ΚΑΜΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ -> 15 κιλά σε κάθε χερι για 12 επαναλήψεις.

1.80 85 κιλά. Τα χέρια μου έχουν μεγαλώσει φτάσαμε τα 38 εκ μέσο όρο.... με τον μέσο ανθρωπο που δε γυμνάζεται να ειναι στα 33-35 το πολύ. Στόχος μου ειναι να φτάσω τα 40 ! Οπότε οταν θα σου λέει καμια πιτσιρικα ααα εισαι 40αρης θα της λες ναι αλλα εχω κ χέρια 40αρια :P :P :P αστειευομαι!

Να και ενα physique update.


Μέσα στο καλοκαιρι θα δουλέψω λίγο ώμους... πάγκο θα παιζω 60-75 κιλά και κάποιες φορές τα 80. Δεν θα ανεβάσω άλλο μέχρι τον Οκτώβριο. Και απο 27/6 ξεκινάω κ ένα κόψιμο μπάς κ δω κανεναν κοιλιακό να πέσω δηλαδη 3 κιλάκια να φτασω 82. Και απο Νοέμβριο ξεκινάμε πάλι φορτώματα θα μπώ 85 λογικά στο πάγκο και βλέπουμε.

Αρσεις θανατου για να ανεβάσω πρέπει να αλλαξω γυμναστήριο δυστυχως :P

Αυτα ! Καλό καλοκαίρι και ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΣΤΕ ειναι ωραιο ο άντρας να γυμνάζεται να έχει μεγάλους ώμους, μεγάλα χέρια ποδια και στήθος μάρμαρο !!!! Ακομη και 60 να ειναι ! Enjoy !
Δυνατή Σεζόν...Ρε φίλε καλοκαιράκι ήρθε αφού έχεις κρέας πάνω σου κανένα κανένα μικρό cut...έρχονται και τα μπανάκια τώρα στην παραλία 😜
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Δυνατή Σεζόν...Ρε φίλε καλοκαιράκι ήρθε αφού έχεις κρέας πάνω σου κανένα κανένα μικρό cut...έρχονται και τα μπανάκια τώρα στην παραλία 😜

Έχει γίνει καλή δουλειά γενικότερα ολο το χειμώνα. Απλα το θολωματάκι στην κοιλιά υπάρχει καθως δεν μπήκα ποτέ σε διαδικασια να κάψω το λίπος. Με maingain επαιξα και έβαλα κρέας όπως λές. εν τω μεταξυ μου λεει σημερα ένας εκπαιδευτης μολις με ειδε στο διάλειμα οταν άνοιξα το ταπεράκι με την κουακερόπιτα

μ λεει φάρμακο ;;; του λέω φαινομαι να παιρνω φάρμακο ;;; M LEEI ΟΧΙ τόσο αλλα φαινεται οτι κάτι κάνεις !
Εχεις ανοιχτό θώρακα - έχεις δουλέψει τους ώμους και μεγάλα πόδια ! Αυτος ηταν μποξέρ.

Ε νταξει ρε φιλε του λέω κανω κ εγω οτι μπορω :P

Θα αρχίσω ενα μικρό έλλειμα αλλα θα πέσει πεινα ρε φιλε κ θα ψοφησω κ στο γυμναστηριο γιατι πρεπει να διατηρησω τα λιφτς.

Φαντασου δηλαδη με λιγο λιγοτερο φαγητο να παιζεις άρσεις 120 κιλα κ πάγκο στα 80.

Ειμαι ευχαριστημένος πάντως με τ αποτελεσμά μου. Πάμε καλά εμφανισιακά.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,011 μηνύματα.
Σημερινό περπάτημα και δείκτης PAI
Screenshot_2022-06-21-22-27-44-475_com.xiaomi.hm.health.jpg
Screenshot_2022-06-21-22-28-17-702_com.xiaomi.hm.health.jpg
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Ωραιος! Εγώ αυριο σκέφτομαι να παιξω στήθος!!!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Τη προηγούμενη προπόνηση ειχα παιξει πάγκο 70 κιλά για 12.

το θεμα ειναι σήμερα θελω να κάνω πάλι τα 70 για 12 και θα μπω και 2ο σέτ 70 κιλά για 8! Αυτο θα ειναι το σημερινο progression δεδομενου οτι σε αλλη προπονηση δεν εχω παιξει 2 σέτ τα 70 για ευρος 8-12 reps.

Δηλαδη προηγουμενη προπονηση ήμουν ΠΑΓΚΟ ->

Ζέσταμα 30 για 12
ζέσταμα 50 για 6

70 κιλά για 12 (1ο εργάσιμο)
65 κιλά για 10 (2ο εργάσιμο)
65 κιλά για 9 (3ο εργάσιμο)

Συνολικό έργο 2075 κιλά.

ενω για σήμερα ψήνω

70 κιλά για 12
70 κιλά για 10
65 κιλά για 9

Συνολικό έργο 2125 περίπου κιλά. Αρα PROGRESSION ως προς το total volume.

Αν κ εχω κοιμηθει πολύ καλά πχ 12-7.15 ελπιζω να μη με κοψει λογω του οτι ειναι καθημερινη.

Δεν θα ειναι εύκολο αλλα όκ. Ας το δοκιμάσουμε.

Το βίντεο ειναι απο Σαββατο που ξυπνησα κ απλα πηγα για προπονηση :P

Θέλουμε πλήρες εύρος κίνησης και σταθερά στην ΄φαση της έκκεντρης (κατέβασμα).
 

Συνημμένα

  • 70 για 12 reps.mp4
    1.4 MB · Εμφανίσεις: 0
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,011 μηνύματα.
Καλημέρα! Να σας πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει πολλά για αυτόν τον δείκτη PAI.. από ότι έχω καταλάβει αναφέρεται στην υγεία της καρδιακής λειτουργίας. Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μας δώσει τα φώτα του, για το τι αφορά ακριβώς και αν τον κρατάς υψηλό τι πετυχαίνεις;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Καλημέρα! Να σας πω την αλήθεια δεν έχω καταλάβει πολλά για αυτόν τον δείκτη PAI.. από ότι έχω καταλάβει αναφέρεται στην υγεία της καρδιακής λειτουργίας. Θα μπορούσε κάποιος που γνωρίζει να μας δώσει τα φώτα του, για το τι αφορά ακριβώς και αν τον κρατάς υψηλό τι πετυχαίνεις;

Καλημέρα φιλε μου. Δεν το ξέρω αυτο που ρωτας βρήκα αυτο

 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
όΤΑΝ επαιζα πριν κανα μηνα τα 80 κιλά για 7 (οι 5 πλήρεις μέχρι κάτω).

Στην προηγουμενη προπονηση έκανα ενα σετ 70 κιλά για 12 και 2ο 70 κιλα για 10. Θα μεινω στα 70 για να παιξω 12 πλήρεις γιατι ως τωρα οι 10 ειναι πληρεις (μέχρι κάτω) και μολις το καταφέρω αυτο. Θα ανεβάσω ξανα 75 κιλά. 80 δεν θα ξαναπαιξω μάλλον μέχρι το Σπετέμβριο , ειδωμεν.

Με τον όρο πληρη επαναληψη εννοουμε κάθε επαναληψη που πάει πιο κάτω απο τον τελευταιο ορθοστάτη. Οπως φαινεται στον πάγκο.

Προσέξτε την θέση που παιρνω στον πάγκο στην αρχή... ωμοπλάτες πίσω και κάτω , στήθος έξω. Αυτη ειναι η σωστη θεση για να ενεργοποιησεις το στήθος σου.
 

Συνημμένα

  • 80 gia 7 βελτιωμενα.mp4
    2.3 MB · Εμφανίσεις: 0

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,813 μηνύματα.
Τελευταία κάνω 12ωρο φαστιγκ. Τις άλλες 12 ώρες προσπαθώ να τρώω υγιεινά. Πολλά φρούτα, αρκετά λαχανικά, ξηρούς καρπούς, κεφίρ ή κατσικίσιο γιαούρτι, ψάρια και πιο σπάνια κρέας.
Οι ελιές στο πρωινό μου είναι απαραίτητες. Μερικές φορές τρώω βρώμη στην οποία ρίχνω λίγο ζεστό νερό το οποίο έχει αμύγδαλα και σταφίδες.
Δεν γυμνάζομαι πολύ αλλά περπατάω με την παραμικρή ευκαιρία.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Σημερινο πρωινο

400γρ γιαουρτι
30γρ πρωτεινη σε σκονη
55γρ δημητριακα κουακερ με σοκολατα
30 γρ βρωμη κανονικη

απίστευτο

MAM 2.jpg



Η Πρωτεινη ειναι γευση φραουλα γιαουρτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ

ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ μια κρέμα χθές εφτιαξα ενα σέηκερ με ενα σκουπ 30γρ

κρεμα γιωτης βανιλια στιγμης

και 250 μλ γάλα...

την εβαλα καταψυξη 20 λεπτα... μολις βγηκε απλα εκατσα καναπε κ την ετρωγα με κουταλι και ηταν όνειρο.

MAM 1.jpg

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο Νοεμβριο θα ξεκινησω και λίγη κρεατίνη. Οταν θα παιξω > 80 κιλά στον πάγκο. Πρέπει να δω και κάτι αλλα συμπληρώματα για την ανάρρωση πχ βιταμινη C θα παω να πάρω σημερα απο το φαρμακείο.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Σημερινο πρωινο

400γρ γιαουρτι
30γρ πρωτεινη σε σκονη
55γρ δημητριακα κουακερ με σοκολατα
30 γρ βρωμη κανονικη

απίστευτο

View attachment 104205


Η Πρωτεινη ειναι γευση φραουλα γιαουρτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ

ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ μια κρέμα χθές εφτιαξα ενα σέηκερ με ενα σκουπ 30γρ

κρεμα γιωτης βανιλια στιγμης

και 250 μλ γάλα...

την εβαλα καταψυξη 20 λεπτα... μολις βγηκε απλα εκατσα καναπε κ την ετρωγα με κουταλι και ηταν όνειρο.

View attachment 104208
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απο Νοεμβριο θα ξεκινησω και λίγη κρεατίνη. Οταν θα παιξω > 80 κιλά στον πάγκο. Πρέπει να δω και κάτι αλλα συμπληρώματα για την ανάρρωση πχ βιταμινη C θα παω να πάρω σημερα απο το φαρμακείο.
Εγώ c παίρνω μόνο το χειμώνα για το ανοσοποιητικό σύστημα
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,722 μηνύματα.
Εγώ c παίρνω μόνο το χειμώνα για το ανοσοποιητικό σύστημα

Αμα τη ρίξω στο παγουρι μου με μισό λίτρο παγωμένο νερό γευση πορτοκαλι είναι απόλαυση. Ειδικά τώρα με τη ζέστη.

Άλλοι πίνουν παγωμενη μπυρα εμείς παγωμενη βιταμίνη C έτσι παει αμα είσαι Πάνθηρας.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Έχω έναν πόνο στον αριστερό ώμο...Απο Πέμπτη κάνω μόνο πόδια και τρέξιμο αλλά δεν είναι το ίδιο..λέτα να το ρισκάρω σήμερα η να πάω ξέρω γω απο τρίτη Τετάρτη η και Πέμπτη ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top