Tι σας αρέσει στο MyCat; Ή τι δεν σας αρέσει;

ιβανα

Νεοφερμένος

Η ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Χριστινακι μου, συμφωνω, αλλα γιατι ανοιγεις το θεμα αυτο αν δεν σε ενδιαφερει? Απλα μην το διαβαζεις... απευθυνεται μονο σε ενηλικες αυτο το θεμα...Επισης πιστευω οτι οφειλουμε να εκφραζομαστε λιγο πιο ομορφα καποιες φορες....(δες αυτο που σου κοκκινησα)
Νομιζω οτι πρεπει να συμβουλευτουμε τη γνωμη των Moderators αν ειναι και να κλειδωσουν το θεμα του "SEX" τοτε...

Κυρία Γιούλη,επιδή το θέμα το είχα συζητήσει με ΠΜ και με την babycat και με την bunny σας εκφράζω πως αισθανόμαστε και εμείς στα παρακάτω κείμενα:

Πιστεύω ότι καταλάβατε για πιο θέμα μιλάμε.
Εντάξη,το θέμα είναι στην γενική συζήτηση,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα μπαίνει ο καθένας και θα γράφει και εγώ δεν ξέρω τι.Η γενική συζήτηση είναι για να μιλάμε για το πως ήταν η μέρα μας,για ταινίες που έχουμε δει κ.α.Υπάρχουν και άλλα forum για τέτοιες συζητήσεις.Επίσης θέλω να τονίσω ότι δεν διάβασα το συγκικριμένο θέμα,μόνο τον τίτλο είδα.Όμως αυτό το θέμα με κάνει να νιώθω άβολα.Και στην τελική,επιδή το ίντερνετ είναι γεμάτο με τέτοια δεν σημαίνει ότι θα το κάνουμε και εμείς.Θυμάστε που πριν 2 χρόνια το 7 μέρες TV έγραψε ότι είμαστε το καλύτερο site για γατόφιλους;Αν δει το συγκικριμένο θέμα το περιοδικό ίσως γράψει κάτι κακό για το site.Δεν ξέρω,πάντως νιώθω πολύ άβολα.

Τα θέματα αυτά βέβαια είναι στην γενική συζήτηση,αλλά όταν γράφει κάποιος κάτι καινούργιο αυτά εμφανίζονται στα τελευταία μυνήματα-σχόλια.Γιατί έχω συναντήσει τέτοια θέματα και μόλις είδα τον τίτλο άλλαξα σελίδα.Τουλάχιστον να μην εμφανίζονται στα τελευταία μυνήματα σχόλια και να γράψουν στον τίτλο:άνω των 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω, πραγματικα, εντυπωσιαζομαι με τον τροπο που τα παιδια εμπεριστατωνουν τις σκεψεις τους και κανουν διαλογο. Επιχειρηματολογουν πολυ σωστα. Ειδατε τι ειπε η μικρη πιο πριν? Καποιο περιοδικο εβγαλε το Mycat καλυτερο γατοsite, αλλα τωρα αμφιβαλλει αν θα ελεγε το ιδιο σημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Κυρία Γιούλη,επιδή το θέμα το είχα συζητήσει με ΠΜ και με την babycat και με την bunny σας εκφράζω πως αισθανόμαστε και εμείς στα παρακάτω κείμενα:

Πιστεύω ότι καταλάβατε για πιο θέμα μιλάμε.
Εντάξη,το θέμα είναι στην γενική συζήτηση,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα μπαίνει ο καθένας και θα γράφει και εγώ δεν ξέρω τι.Η γενική συζήτηση είναι για να μιλάμε για το πως ήταν η μέρα μας,για ταινίες που έχουμε δει κ.α.Υπάρχουν και άλλα forum για τέτοιες συζητήσεις.Επίσης θέλω να τονίσω ότι δεν διάβασα το συγκικριμένο θέμα,μόνο τον τίτλο είδα.Όμως αυτό το θέμα με κάνει να νιώθω άβολα.Και στην τελική,επιδή το ίντερνετ είναι γεμάτο με τέτοια δεν σημαίνει ότι θα το κάνουμε και εμείς.Θυμάστε που πριν 2 χρόνια το 7 μέρες TV έγραψε ότι είμαστε το καλύτερο site για γατόφιλους;Αν δει το συγκικριμένο θέμα το περιοδικό ίσως γράψει κάτι κακό για το site.Δεν ξέρω,πάντως νιώθω πολύ άβολα.

Τα θέματα αυτά βέβαια είναι στην γενική συζήτηση,αλλά όταν γράφει κάποιος κάτι καινούργιο αυτά εμφανίζονται στα τελευταία μυνήματα-σχόλια.Γιατί έχω συναντήσει τέτοια θέματα και μόλις είδα τον τίτλο άλλαξα σελίδα.Τουλάχιστον να μην εμφανίζονται στα τελευταία μυνήματα σχόλια και να γράψουν στον τίτλο:άνω των 20.
συμφωνω με τη σκεψη σου Αγνη!!
Γι' αυτο θα ξαναπω για μια ακομα φορα οτι οι Moderators πρεπει να αποφασισουν αν θα κλειδωσουν ή οχι το θεμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Εγω, πραγματικα, εντυπωσιαζομαι με τον τροπο που τα παιδια εμπεριστατωνουν τις σκεψεις τους και κανουν διαλογο. Επιχειρηματολογουν πολυ σωστα. Ειδατε τι ειπε η μικρη πιο πριν? Καποιο περιοδικο εβγαλε το Mycat καλυτερο γατοsite, αλλα τωρα αμφιβαλλει αν θα ελεγε το ιδιο σημερα.
για ενα θεμα που διαφωνει δεν ειναι σωστο να καταδικασει το mycat:/:...το mycat ειναι forum κι απαρτιζεται απο ανθρωπινες γνωμες και οι ανθρωποι δεν ειναι παντε τελειοι;)κανουν και λαθη...το θεμα ειναι να ειναι ανοιχτομυαλοι και να μαθαινουν απο αυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
για ενα θεμα που διαφωνει δεν ειναι σωστο να καταδικασει το mycat:/:...το mycat ειναι forum κι απαρτιζεται απο ανθρωπινες γνωμες και οι ανθρωποι δεν ειναι παντε τελειοι;)κανουν και λαθη...το θεμα ειναι να ειναι ανοιχτομυαλοι και να μαθαινουν απο αυτα:)

Αφου ολοι ξερουμε πως λειτουργουν τα ΜΜΕ. Λαυρακι θα ηταν κατι τετοιο. Σα να βλεπω τον τιτλο "Επαισχυντο περιεχομενο σε site για γατακια".
Αλλα γενικα, εχεις δικιο Γιουλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εγω, πραγματικα, εντυπωσιαζομαι με τον τροπο που τα παιδια εμπεριστατωνουν τις σκεψεις τους και κανουν διαλογο. Επιχειρηματολογουν πολυ σωστα. Ειδατε τι ειπε η μικρη πιο πριν? Καποιο περιοδικο εβγαλε το Mycat καλυτερο γατοsite, αλλα τωρα αμφιβαλλει αν θα ελεγε το ιδιο σημερα.

για ενα θεμα που διαφωνει δεν ειναι σωστο να καταδικασει το mycat:/:...το mycat ειναι forum κι απαρτιζεται απο ανθρωπινες γνωμες και οι ανθρωποι δεν ειναι παντε τελειοι;)κανουν και λαθη...το θεμα ειναι να ειναι ανοιχτομυαλοι και να μαθαινουν απο αυτα:)


Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο!
Εγώ είπα απλά:το περιοδικό μπορεί να γράψει κάτι κακό.Μην λέτε πράγματα που δεν είπα!Και δεν καταδικάζω το site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Χριστινακι μου, συμφωνω, αλλα γιατι ανοιγεις το θεμα αυτο αν δεν σε ενδιαφερει? Απλα μην το διαβαζεις... απευθυνεται μονο σε ενηλικες αυτο το θεμα...Επισης πιστευω οτι οφειλουμε να εκφραζομαστε λιγο πιο ομορφα καποιες φορες....(δες αυτο που σου κοκκινησα)
Νομιζω οτι πρεπει να συμβουλευτουμε τη γνωμη των Moderators αν ειναι και να κλειδωσουν το θεμα του "SEX" τοτε...
Συγγνώμη...:redface: Το παθαίνω καμιά φορά...:down:

Απλώς είμαι και λίγο περίεργη και ήθελα να μάθω ποιος ήταν ο λόγος που κάποιος θα άνοιγε εδώ ένα τέτοιο θέμα.:)

Οφείλω να πω ότι στην αρχή σοκαρίστηκα.:lol: Αλλά όταν το σκέφτηκα καλύτερα κατάλαβα ότι δεν με ενοχλούσε τόσο το θέμα,αλλά οι εκφράσεις εκεί και το τονίζω αυτό.;) Αν ήταν περισσότερο προσεγμένο δεν θα είχα αντίρηση.:)

Λυπάμαι πραγματικά αν σας προσέβαλλα με εκείνη την κόκκινη έκφραση...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Συγγνώμη...:redface: Το παθαίνω καμιά φορά...:down:

Απλώς είμαι και λίγο περίεργη και ήθελα να μάθω ποιος ήταν ο λόγος που κάποιος θα άνειγε εδώ ένα τέτοιο θέμα.:)

Οφείλω να πω ότι στην αρχή σοκαρίστηκα.:lol: Αλλά όταν το σκέφτηκα καλύτερα κατάλαβα ότι δεν με ενοχλούσε τόσο το θέμα,αλλά οι εκφράσεις εκεί και το τονίζω αυτό.;) Αν ήταν περισσότερο προσεγμένο δεν αθα είχα αντίρηση.:)

Λυπάμαι πραγματικά αν σας προσέβαλλα με εκείνη την κόκκινη έκφραση...:(
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!
θυμασαι στους Birmans που καμια φορα καναμε πλακιτσες? Εκει νομιζω δεν ενοιωθες ασχημα ε? Ισα ισα καναμε και πλακα...και λεγαμε...παιδια προσοχη μπηκε η Χριστινα...σωστα?:hmm:

Συμφωνω οτι αλλο γενικη συζητηση κι αλλο γλαφυρες περιγραφες...
Επαναλαμβανω...εχεις δικιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Δεν είπα εγώ κάτι τέτοιο!
Εγώ είπα απλά:το περιοδικό μπορεί να γράψει κάτι κακό.Μην λέτε πράγματα που δεν είπα!Και δεν καταδικάζω το site.
ενταξει Αγνη, μη θυμωνεις...ηρεμα...εγινε παρεξηγηση...δεν το ειπες εσυ ΟΚ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Οι εκφράσεις είναι το πιο σημαντικό.Γιατί από την babycat και την bunny έχω μάθει ότι δεν εκφράζονται και τόσο καλά σε εκείνο το θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ!!
θυμασαι στους Birmans που καμια φορα καναμε πλακιτσες? Εκει νομιζω δεν ενοιωθες ασχημα ε? Ισα ισα καναμε και πλακα...και λεγαμε...παιδια προσοχη μπηκε η Χριστινα...σωστα?:hmm:

Συμφωνω οτι αλλο γενικη συζητηση κι αλλο γλαφυρες περιγραφες...
Επαναλαμβανω...εχεις δικιο:)
Φυσικά και δεν με ενοχλούσε!:happy: Ήταν όμορφο που σταματούσατε όταν έμπαινα αλλά ένιωθα λίγο άσχημα που σας χαλούσα τη συζήτηση...:)
Δεν χρειάζεται να κλειδώσετε το θέμα "SEX",απλά να προσέξετε λιγάκι το πως εκφράζεστε.;)

Έτσι κι αλλιώς ουκ ολίγα παρόμοια ακούμε στο σχολείο και δις στο γυμνάσιο.:lol:

Το συμπέρασμα είναι ότι τις περισσότερες φορές οι μεγάλοι δεν είναι έτοιμοι να το εξηγήσου και όχι τα παιδιά να το ακούσουν.:)
Γι' αυτό πολλές φορές θα πουν:"Πού τα έμαθες εσύ αυτά;:blink:"

Δεν λέω πως είμαι σαν κάποιους που άλλη κουβέντα δεν έχουν εκτός από αυτά,αλλά δεν είμαι και σε πλήρη άγνοια!:lol::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Οι εκφράσεις είναι το πιο σημαντικό.Γιατί από την babycat και την bunny έχω μάθει ότι δεν εκφράζονται και τόσο καλά σε εκείνο το θέμα!
ποιοι και σε ποιο θεμα δεν εκφραζονται τοσο καλα? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni

Νεοφερμένος

Η gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Νομίζω εννοεί στο θέμα SEX. Τουλαχιστον αυτό κατάλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Νομίζω εννοεί στο θέμα SEX. Τουλαχιστον αυτό κατάλαβα


Και καλά καταλάβατε!Επίσης θέλω να σας πω ότι υπάρχει και ένα άλλο θέμα:όπου κάποιος έλεγε το γατάκι του κουφό,χαζό κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gatouni

Νεοφερμένος

Η gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις αναφορά μηνύματος στους Μοντς αν κάτι σε ενοχλεί ή θεωρείς ότι παραβαίνει τους κανόνες και έχει προσβλητικό περιεχόμενο:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις αναφορά μηνύματος στους Μοντς αν κάτι σε ενοχλεί ή θεωρείς ότι παραβαίνει τους κανόνες και έχει προσβλητικό περιεχόμενο:).

Δεν θέλω να φανώ ιδιότροπη και να ζητήσω να κλειδωθεί το θέμα.Δύο πράγματα θέλω:
Να εκφράζονται πιο κόσμια.
Να μπει ο υπότιτλος:άνω τον 20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staman2

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Διάβασα κι εγώ τις ενστάσεις των παιδιών για το θέμα SEX και τις απαντήσεις των μελών, και σκέφτομαι οτι, λιγο πολύ όλοι έχουν δίκιο.:hmm:
Στο συγκεκριμένο θέμα δεν έχω μπει ούτε μια φορά. Γιατι πραγματικά βλέποντας και τον τίτλο μόνον, και όντας σε γατοσάιτ, δεν με τράβηξε καθόλου να πατήσω το κουμπι και να διαβάσω... Αλλα αλλοιώς σκέφτεται ένα παιδι.. Αυτο ίσως να έμπαινε απο απλή περιέργεια και μόνον και από πρόκληση βεβαίως...
Αφου κι εγώ μετά απο τόση συζήτηση, θα το κάνω τώρα βεβαίως...:hmm:
Οσον αφορά το περιεχόμενο του θέματος , πραγματικά προσωπικά δεν βλέπω λόγο ύπαρξης αυτού στο συγκεκριμένο φόρουμ, αφου όπως ξέρουμε υπάρχουν εκατοντάδες σάιτ και φόρουμ οπου μπορει να μπει κάποιος και να μιλήσει σχετικά, άν αυτο τον ενδιαφέρει.... :)
Τωρα, συμβουλη μου προσωπική προς τα παιδάκια: Καλό θα είναι αρχικά να μην κάθεστε πολλή ώρα στον υπολογιστή και στο ίντερνετ. Και σε δεύτερη φάση, ναι, να μην μπαινετε σε τέτοια θέματα. :hmm:

Και προσωπικά συμφωνώ με τη Γιουλη, οτι πρέπει να λάβουν θέση οι moderators και να το κλειδώσουν ίσως, μιας και το φόρουμ ειναι βασικά γατοφιλο, και αναφέρεται σε ζωάκια και είναι φυσικό να το επισκεπτονται και παιδιά ανήλικα.
Ολοι το ξέρουμε ότι όταν ένα παιδι έχει προσβαση στο ιντερνετ μπορει να βρεθει και σε σάιτ με ακατάλληλο περιεχόμενο, αλλα ας μην συμβάλλουμε κι εμεις απο εδω...
Εντελως φιλικά και πάλι μιλάω και χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
κι εγω εδω να πω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Αγνη!! Να τα εκατοστησεις!!! :up::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δεν εννοουσα να τα ισοπεδωσουμε ολα,αλλα δεν αναγκαζει κανεις τα παιδια ή οποιονδηποτε αλλο μπαινει σε ενα φορουμ να διαβασει καποιο θεμα που τον ενοχλει,ή δεν τον αφορα.Εμενα με ντροπιαζουν περισσοτερο θεματα στα οποια γινονται λογομαχιες ή μιλουν χωρις σεβασμο τα μελη,παρα το συγκεκριμενο θεμα.Οποτε απλά δεν παρακολουθώ τέτοια νήματα.Δε νομιζω οτι καποιος μιλησε στο νημα άσχημα,αισχρά ή οτιδήποτε τέτοιο.Και νομίζω ότι ένα νήμα που τιτλοφορείται SEX δε χρειαζεται καποια υποσημείωση για να καταλάβει κανεις οτι ειναι νημα για ενηλικες.Τι θα αλλαζε αν ειχε την υποσημειωση που αναφερουν τα παιδια;Θα τα εκανε να ντρεπονται λιγοτερο;Δεν εχει καποιο παραπλανητικο τιτλο που τα κανει να ανοιξουν το νημα.Τωρα αν ακομα και ο τιτλος τα κανει να ντρεπονται,τι να πω,μαλλον εγω ειμαι πολυ προοδευτικη.
Το συγκεκριμενο φορουμ εχει και λινκ για εξωτερικο φορουμ,οπου αν μπειτε θα δειτε οτι ειναι φορουμ γενικης συζητησης κι εχει και πολυ πιο "πιπερατα" θεματα.Επισης,κατα καιρους στη γενικη συζητηση υπαρχουν θεματα που αφορουν τη θρησκεια,την πολιτικη και χιλια δυο αλλα πραγματα που μπορει να μην ειναι καταλληλα για ενα παιδι.Για αυτο αλλωστε μπαινουν στη γενικη συζητηση.Οποιος θελει να διαβασει μονο για γατουλες,μπορει να περιοριστει στο κυριως φορουμ,και να μην συμμετεχει στη γενικη συζητηση,ειναι μαλιστα κατω κατω και σε εντελως αλλη φόρμα για να μην μπερδεύεται με τα θέματα του φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top