Tι σας αρέσει στο MyCat; Ή τι δεν σας αρέσει;

Φένια '72

Νεοφερμένος

Η Φένια '72 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπορείς να κάνεις αναφορά μηνύματος στους Μοντς αν κάτι σε ενοχλεί ή θεωρείς ότι παραβαίνει τους κανόνες και έχει προσβλητικό περιεχόμενο:).


Εγώ πάλι που λέω πως η γατουλίνα μου ειναι τόοοοοσο εξυπνο γατάκι που κοιμοτανε κατω απο τα αυτοκίνητα μέχρι που την πάτησε ένα...κι ακόμη εξυπνοτερο που δεν με αφηνε να την πλησιάσω για να την παω στο γιατρο κι έτσι χάσαμε 8 ολόκληρες μέρες...προσβάλω τη γάτα μου ή το site?

Βρε παιδιά...η ελευθερία του λόγου ειναι ιερό δικαιωμα στα πλαισια που δεν απειλεί και δεν προσβάλει την ελευθερία του άλλου.

Δεν ξέρω ποιος είπε το γατάκι του χαζό αλλά πως ξέρετε οτι δεν το ειπε πειρακτικά; Δεν εχετε αποκαλέσει ποτέ κανέναν φίλο σας έτσι με πειρακτική διάθεση;
Αν ωστόσο υπάρχουν και διαφορές κι αυτό θα πρεπει να ειναι σεβαστό.
Σε όλα τα θέματα δεν υπάρχουν διαφορές άλλωστε;

Δεν ειμαστε εδώ ούτε για να επιβληθούμε στους άλλους αλλά ούτε και για να τους αλλάξουμε.

Λοιπον, εμείς (εγώ και η Χαρά μου) αν και νέοι εδώ, σας ευχαριστούμε όπως έχω πει ήδη πολλές φορές για την αναφορά σας σε συγκεκριμένους κτηνιάτρους στους οποιους οφείλουμε τη ζωή μας. Δυστυχως δε θυμαμαι το χρηστη για να τον ευχαριστησω προσωπικά.
Επισης ευχαριστούμε για τον ενδιαφέρον και τις πολύτιμες συμβουλες μια και αντιμετωπίζουμε ενα ιδιαίτερο προβληματάκι εξ' αιτίας της ...εξυπνάδας της μπουμπους μου.
[Ειμαι δε σχεδον σιγουρη πως ο οδηγος που τη χτυπησε ούτε καν που θα την πήρε χαμπαρι γιατι πηγαινε και κουρνιαζε ακριβως κατω απο τον πισω τροχό. Φωστήρας το ζουζουνακι μουυυυυυυ +++]

Πέρα απο όλα μα πάνω απο όλα, από το συγκεκριμένο site προκυπτει πως ακόμη υπάρχουν άνθρωποι που προσπαθούν και παλεύουν παρά τις αντιξοότητες. Προκυπτει πως κάποιοι κάνουν σημαντικο έργο και σε αυτους υποκλινομαι.
Απόψεις, εμπειρίες, συμβουλές, προτροπές, κατευθυντήριες...όλα πολύτιμα. Μπράβο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Τωρα, συμβουλη μου προσωπική προς τα παιδάκια: Καλό θα είναι αρχικά να μην κάθεστε πολλή ώρα στον υπολογιστή και στο ίντερνετ. Και σε δεύτερη φάση, ναι, να μην μπαινετε σε τέτοια θέματα. :hmm:
Εγώ δεν έχω διαβάσει.Μόνο τον τίτλο είδα.Και για τις πολλές ώρες υπάρχει μια εξήγηση.Ήμουν 2 'βδομάδες σπίτι επιδή ήμουν άρρωστη.Τις πρώτες μέρες που ήμουν χάλια δεν έμπαινα.Όμως μετά βαριόμουν συνέχεια σε ένα κρεβάτι και έτσι έμπαινα.Χθες και σήμερα επίσης δεν είχαμε σχολείο,αλλά δεν έμπαινα όλη την ώρα.Και μετά τις 9 άντε καμιά φορά το παράκανα τις 10 δεν μπαίνω.Και άμα καμιά φορά το παρακάνω οι γονείς μου με μαλώνουν.Δεν το γράφω επιδή νομίζω ότι το λέτε για μένα απλά ένιωθα την ανάγκη να το ξεκαθαρίσω αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
κι εγω εδω να πω ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Αγνη!! Να τα εκατοστησεις!!! :up::D


Ευχαριστώ!!!:inlove:Συγκινήθηκα τώρα!:cry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staman2

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω διαβάσει.Μόνο τον τίτλο είδα.Και για τις πολλές ώρες υπάρχει μια εξήγηση.Ήμουν 2 'βδομάδες σπίτι επιδή ήμουν άρρωστη.Τις πρώτες μέρες που ήμουν χάλια δεν έμπαινα.Όμως μετά βαριόμουν συνέχεια σε ένα κρεβάτι και έτσι έμπαινα.Χθες και σήμερα επίσης δεν είχαμε σχολείο,αλλά δεν έμπαινα όλη την ώρα.Και μετά τις 9 άντε καμιά φορά το παράκανα τις 10 δεν μπαίνω.Και άμα καμιά φορά το παρακάνω οι γονείς μου με μαλώνουν.Δεν το γράφω επιδή νομίζω ότι το λέτε για μένα απλά ένιωθα την ανάγκη να το ξεκαθαρίσω αυτό!

Ευχαριστώ!!!:inlove:Συγκινήθηκα τώρα!:cry:

Κουκλίτσα μου ΧΡΟΝΙΑ σου ΠΟΛΛΑ. Να τα εκατοστήσεις!!!:up:

Δεν το έγραψα ειδικά για εσένα. Γενικά το έγραψα αυτο. Καταλαβαίνω πως έχετε ανάγκη κι εσεις να ξεδώσετε καπου... Και σαφώς το φόρουμ εδώ είναι ό,τι καλλίτερο αν αγαπάτε και τα ζωάκια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εγώ πάλι που λέω πως η γατουλίνα μου ειναι τόοοοοσο εξυπνο γατάκι που κοιμοτανε κατω απο τα αυτοκίνητα μέχρι που την πάτησε ένα...κι ακόμη εξυπνοτερο που δεν με αφηνε να την πλησιάσω για να την παω στο γιατρο κι έτσι χάσαμε 8 ολόκληρες μέρες...προσβάλω τη γάτα μου ή το site?

Βρε παιδιά...η ελευθερία του λόγου ειναι ιερό δικαιωμα στα πλαισια που δεν απειλεί και δεν προσβάλει την ελευθερία του άλλου.

Δεν ξέρω ποιος είπε το γατάκι του χαζό αλλά πως ξέρετε οτι δεν το ειπε πειρακτικά; quote]


Δεν ξέρω αν το γνωρίζετε,αλλά είχαν μαλώσει πολύ έντονα 2 άτομα.Κάποιος είπε το γατάκι του χαζό,κουφό και το κορόιδευε για την αναπηρία του(ήταν κουφό στα αλήθεια το γατάκι.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
κοιτα Αγνη μου...το να πει καποιος το γατι του κουφο ή χαζο δε με νοιαζει...η ελευθερια του λογου μας επιτρεπει να εκφραζομαστε οπως θελουμε...αλλωστε τα ζωακια μας δεν το καταλαβαινουν αυτο...το να το κακομεταχειριζεται ομως με νοιαζει και πολυ μαλιστα...αν τωρα το ατομο αυτο δεν προσεχει και δεν αγαπα το ζωακι του...ναι, αυτο ειναι προβλημα:/:
Κι εγω τον εχω πει τραμπουκο το Μοφεα και θυμωνω με τον οξυθυμο και δυσκολο χαρακτηρα του...και του χω΄πει θα σε σκοτωσω κακομοιρη μου και παντοφλα του΄χω πεταξει οταν κυνηγα και γρατζουνα τη Σεμελη μου...ας ερθει καποιος να μου πει κατι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staman2

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
κοιτα Αγνη μου...το να πει καποιος το γατι του κουφο ή χαζο δε με νοιαζει...η ελευθερια του λογου μας επιτρεπει να εκφραζομαστε οπως θελουμε...αλλωστε τα ζωακια μας δεν το καταλαβαινουν αυτο...το να το κακομεταχειριζεται ομως με νοιαζει και πολυ μαλιστα...αν τωρα το ατομο αυτο δεν προσεχει και δεν αγαπα το ζωακι του...ναι, αυτο ειναι προβλημα:/:
Κι εγω τον εχω πει τραμπουκο το Μοφεα και θυμωνω με τον οξυθυμο και δυσκολο χαρακτηρα του...και του χω΄πει θα σε σκοτωσω κακομοιρη μου και παντοφλα του΄χω πεταξει οταν κυνηγα και γρατζουνα τη Σεμελη μου...ας ερθει καποιος να μου πει κατι...:P
Χμ χμ και καλά κάνεις αγαπημένη μου φίλη!!! Αλλα το ξέρουν πάνω απ΄όλα τα ζουζουνια μας πως τα λατρεύουμε!!!:up:
Πάρε ένα φιλάκι τώρα απο τον ΤΙμάκο στη μύτη σου Γιουλη!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Χμ χμ και καλά κάνεις αγαπημένη μου φίλη!!! Αλλα το ξέρουν πάνω απ΄όλα τα ζουζουνια μας πως τα λατρεύουμε!!!:up:
Πάρε ένα φιλάκι τώρα απο τον ΤΙμάκο στη μύτη σου Γιουλη!:redface:
κι απ'το Περση θελω ενα ρουθουνισμα..να με δροσισει λιγο:redface::up::up:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
:inlove::inlove::inlove:Εγώ σας θεωρώ όλους οικογένειά μου!Έκανα λάθη,κάνατε λάθη και τώρα όλα τέλειωσαν.Γιατί είμαστε μια ευτυχισμένη γατοικογένεια.Μόνο που θέλω να πω κάτι:στο θέμα <<όριο ηλικίας στο forum>> ο Zbeebz έγραψε ότι δεν πιστεύει ότι είμαι 11 χρονών.Στο πρώτο θέμα που είχα ανοίξει <<χαχαχα>> πάλι ο Zbeebz μου έγραψε:τώρα που πήρες σχόλιο πάνε στα μαθήμαυά σου.Και γενικώς το συγκικριμένο μέλος μου επιτίθεται συνέχεια,ενώ εγώ σας συμπαθώ όλους.Θέλω να γίνει κάτι γιατί νιώθω πολύ άσχημα......:cry::cry::cry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν εννοουσα να τα ισοπεδωσουμε ολα,αλλα δεν αναγκαζει κανεις τα παιδια ή οποιονδηποτε αλλο μπαινει σε ενα φορουμ να διαβασει καποιο θεμα που τον ενοχλει,ή δεν τον αφορα.Εμενα με ντροπιαζουν περισσοτερο θεματα στα οποια γινονται λογομαχιες ή μιλουν χωρις σεβασμο τα μελη,παρα το συγκεκριμενο θεμα.Οποτε απλά δεν παρακολουθώ τέτοια νήματα.Δε νομιζω οτι καποιος μιλησε στο νημα άσχημα,αισχρά ή οτιδήποτε τέτοιο.Και νομίζω ότι ένα νήμα που τιτλοφορείται SEX δε χρειαζεται καποια υποσημείωση για να καταλάβει κανεις οτι ειναι νημα για ενηλικες.Τι θα αλλαζε αν ειχε την υποσημειωση που αναφερουν τα παιδια;Θα τα εκανε να ντρεπονται λιγοτερο;Δεν εχει καποιο παραπλανητικο τιτλο που τα κανει να ανοιξουν το νημα.Τωρα αν ακομα και ο τιτλος τα κανει να ντρεπονται,τι να πω,μαλλον εγω ειμαι πολυ προοδευτικη.
Το συγκεκριμενο φορουμ εχει και λινκ για εξωτερικο φορουμ,οπου αν μπειτε θα δειτε οτι ειναι φορουμ γενικης συζητησης κι εχει και πολυ πιο "πιπερατα" θεματα.Επισης,κατα καιρους στη γενικη συζητηση υπαρχουν θεματα που αφορουν τη θρησκεια,την πολιτικη και χιλια δυο αλλα πραγματα που μπορει να μην ειναι καταλληλα για ενα παιδι.Για αυτο αλλωστε μπαινουν στη γενικη συζητηση.Οποιος θελει να διαβασει μονο για γατουλες,μπορει να περιοριστει στο κυριως φορουμ,και να μην συμμετεχει στη γενικη συζητηση,ειναι μαλιστα κατω κατω και σε εντελως αλλη φόρμα για να μην μπερδεύεται με τα θέματα του φόρουμ.

Δωρα μου, ολοι μας γνωριζουμε πολυ καλα πως δεν ειναι μονο τα θεματα που φερουν σχετικο τιτλο (Sex, Αντρες) ακαταλληλα. Σαφως και υπαρχουν threads με φαινομενικα αθωους τιτλους που στην πορεια "ξεφευγει" το θεμα, απο λιγο, αρκετα, εως και παρα πολυ. Δηλαδη που να ξερει το παιδακι που διαβαζει το θεμα "Ταδε-maniacs" οτι στην πορεια θα μαθει και αλλα "πραγματα"?
Το σεξ ειναι μερος της ζωης ολων μας και μου αρεσει και 'μενα να συζητω (περαν του δεοντος μερικες φορες) γι' αυτο οπως σε ολους. Το λεω για να μην χαρακτηριστω οπισθοδρομικος. (Αν και καποιοι απο εδω μεσα που με ξερουν περισσοτερο, θα γελανε τωρα με το "οπισθοδρομικος") Αλλα καλο θα ειναι τα παιδια να μαθουν ο,τι ειναι να μαθουν στην ωρα τους. Το ξερω οτι καθημερινα βομβαρδιζομαστε με τετοιου ειδους πληροφοριες και, μοιραια, μικροτερα παιδια θα ακουσουν πολλα, αλλα ας μη νομιμοποιουμε και εμεις αυτα που, ουτως ή αλλως αργοτερα θα μαθουν, απο αυτη την ηλικια.
Καποια παιδια ειπαν "Εγω ενοχλουμαι απο αυτο". Νομιζω πως εκει πρεπει να μεινουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΙΟΥΛΗ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέα Ερυθραία (Αττική). Έχει γράψει 327 μηνύματα.
:inlove::inlove::inlove:Εγώ σας θεωρώ όλους οικογένειά μου!Έκανα λάθη,κάνατε λάθη και τώρα όλα τέλειωσαν.Γιατί είμαστε μια ευτυχισμένη γατοικογένεια.Μόνο που θέλω να πω κάτι:στο θέμα <<όριο ηλικίας στο forum>> ο Zbeebz έγραψε ότι δεν πιστεύει ότι είμαι 11 χρονών.Στο πρώτο θέμα που είχα ανοίξει <<χαχαχα>> πάλι ο Zbeebz μου έγραψε:τώρα που πήρες σχόλιο πάνε στα μαθήμαυά σου.Και γενικώς το συγκικριμένο μέλος μου επιτίθεται συνέχεια,ενώ εγώ σας συμπαθώ όλους.Θέλω να γίνει κάτι γιατί νιώθω πολύ άσχημα......:cry::cry::cry:
μπορεις να στειλεις ενα Pm και να το συζητησεις ομορφα;)εχουν γινει φαρσες με ατομα που δηλωναν ψευτικη ηλικια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Λοιπον,κοριτσια και αγορια.
Το φορουμ ειναι ενας ανοιχτος,δημοσιος χωρος.Μπορειτε να επιλεγετε τι να διαβαζετε και τι οχι,και νομιζω οτι ειστε αρκετα ωριμοι για να καταλαβαινετε τι ειναι για την ηλικια σας και τι οχι.Αν παρολα αυτα κατι το θεωρειτε απρεπες,προσβλητικο ή προσωπικη επιθεση,μπορειτε να κανετε αναφορα,ωστε να το τακτοποιησει καποιος διαχειριστης.Αν διαβασετε στους κανονες του φορουμ,στο κομματι με τις επιπληξεις,θα δειτε οτι μπορει να προστεθουν καποιοι ποντοι σε οποιον προσέβαλε ή έθιξε καποιον,και αν μαζευτουν πολλοι,μπορει ακομα και να αποκλειστει ο χρηστης.Απο εκει και περα,οπως και στις συζητησεις της πραγματικης ζωης,εδω εκφραζονται πολλες και διαφορετικες αποψεις,απο πολλα ατομα,με διαφορετικο υφος,ενταση και ταμπεραμεντο.Αν δε σας ταιριαζει καποιο θέμα ή άτομο,απλα μη συνομιλειτε μαζι του.Αν δε σας ενδιαφερει ενα θεμα,απλα μην το διαβαζετε.Δε μου αρεσε που μετρατε ποσα μπορειτε να "ανεχτειτε",οπως αναφερθηκε σε καποιο προσωπικο ΡΜ.Εδω ειμαστε για να περναμε ομορφα καποιες ωρες του ελευθερου χρονου μας,δε μας αναγκαζει κανεις να ανεχτουμε κατι.Και για τα DVD θα πουμε,και για ταινιες,και για φαγητα,και για προσωπικα...Νομιζω οτι γι'αυτο δημιουργηθηκε η χωριστη ενοτητα,για νηματα που ειναι εκτος θεματος.
Τελος,μια παρακληση που εκανα και σε προσωπικο επιπεδο.Ειδικα τα μικρουλια μας,που χαιρομαστε να τα βλεπουμε να συμμετεχουν σε συζητησεις και να χρωματιζουν τοσο ομορφα το φορουμ με τις αποψεις τους,ας ειναι λιγο πιο προσεκτικα σε συμβουλες που δινουν σε θεματα υγειας,συμπεριφορας κτλ.Ο καθε χρηστης μεσα στον πανικο του δεν κοιταζει τι ηλικια εχει το ατομο που εγραψε το ποστ,και πολλες φορες εχω διαβασει εντελως ασχετα πραγματα.
Χαιρομαι που βλεπω ωριμοτητα και επιχειρηματα και απο τις δυο πλευρες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αγνη, χρονια σου πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Δωρα μου, ολοι μας γνωριζουμε πολυ καλα πως δεν ειναι μονο τα θεματα που φερουν σχετικο τιτλο (Sex, Αντρες) ακαταλληλα. Σαφως και υπαρχουν threads με φαινομενικα αθωους τιτλους που στην πορεια "ξεφευγει" το θεμα, απο λιγο, αρκετα, εως και παρα πολυ. Δηλαδη που να ξερει το παιδακι που διαβαζει το θεμα "Ταδε-maniacs" οτι στην πορεια θα μαθει και αλλα "πραγματα"?
Το σεξ ειναι μερος της ζωης ολων μας και μου αρεσει και 'μενα να συζητω (περαν του δεοντος μερικες φορες) γι' αυτο οπως σε ολους. Το λεω για να μην χαρακτηριστω οπισθοδρομικος. (Αν και καποιοι απο εδω μεσα που με ξερουν περισσοτερο, θα γελανε τωρα με το "οπισθοδρομικος") Αλλα καλο θα ειναι τα παιδια να μαθουν ο,τι ειναι να μαθουν στην ωρα τους. Το ξερω οτι καθημερινα βομβαρδιζομαστε με τετοιου ειδους πληροφοριες και, μοιραια, μικροτερα παιδια θα ακουσουν πολλα, αλλα ας μη νομιμοποιουμε και εμεις αυτα που, ουτως ή αλλως αργοτερα θα μαθουν, απο αυτη την ηλικια.
Καποια παιδια ειπαν "Εγω ενοχλουμαι απο αυτο". Νομιζω πως εκει πρεπει να μεινουμε.
Ναι σιγουρα κι εγω συμφωνω οτι σε τετοια θεματα πρεπει να κατεβασουμε λιγο τους τονους γιατι οντως διαβαζοντας τον τιτλο μπορει να μπει κι ενα παιδακι ή έστω καποιος που δε θελει να διαβασει τετοιες πληροφοριες.Αλλα στα θεματα που ειναι ξεκαθαρο το περιεχομενο τους,το βρισκω-κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα-υπερβολικο να σοκαρονται ή να ενοχλουνται απο τον τιτλο και μονο.Λογω επαγγελματος,που ασκω μια πενταετια σε διαφορες βαθμιδες,εχω επαφη με παιδακια απο τεσσαρων ετων εως 22.Πιστεψε με,υπαρχουν φορες που οσο ανοιχτο μυαλο κι αν εχω,εχω κοκκινισει ακουγοντας συζητησεις παιδιων δημοτικου.
Παρολα αυτα,αν συνεχιζουν να ενοχλουνται μπορουν φυσικα να ενημερωσουν καποιον διαχειριστη να κλειδωσει το θεμα,ή να αναφερουν με το θαυμαστικο οποιο μηνυμα θεωρουν απρεπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EL GATO

Νεοφερμένος

Ο EL GATO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι σιγουρα κι εγω συμφωνω οτι σε τετοια θεματα πρεπει να κατεβασουμε λιγο τους τονους γιατι οντως διαβαζοντας τον τιτλο μπορει να μπει κι ενα παιδακι ή έστω καποιος που δε θελει να διαβασει τετοιες πληροφοριες.Αλλα στα θεματα που ειναι ξεκαθαρο το περιεχομενο τους,το βρισκω-κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα-υπερβολικο να σοκαρονται ή να ενοχλουνται απο τον τιτλο και μονο.Λογω επαγγελματος,που ασκω μια πενταετια σε διαφορες βαθμιδες,εχω επαφη με παιδακια απο τεσσαρων ετων εως 22.Πιστεψε με,υπαρχουν φορες που οσο ανοιχτο μυαλο κι αν εχω,εχω κοκκινισει ακουγοντας συζητησεις παιδιων δημοτικου.
Παρολα αυτα,αν συνεχιζουν να ενοχλουνται μπορουν φυσικα να ενημερωσουν καποιον διαχειριστη να κλειδωσει το θεμα,ή να αναφερουν με το θαυμαστικο οποιο μηνυμα θεωρουν απρεπες.

Αυτο ξαναπεστο!

Anyway, νομιζω το εξαντλησαμε το θεμα. :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
μπορεις να στειλεις ενα Pm και να το συζητησεις ομορφα;)εχουν γινει φαρσες με ατομα που δηλωναν ψευτικη ηλικια....


Εγώ όμως δεν δηλώνω ψεύτικη ηλικία.:(Λοιπόν προτείνω κάτι:ΣΤΟΠ οι συζητήσεις για το συγκικριμένο θεματάκι.Ας μη διαγραφή,απλά όποιος δεν θέλει δεν θα το διαβάζει.Όσο για το προβληματάκι με το χρήστη,απλά νιώθω λίγο άβολα που κάποιοι δεν με θέλουν.:hmm:Τρίτον,για να μη βαραίνω τόσο την κατάσταση θέλω να ευχαριστήσω όλους για τα χρόνια πολλά!:inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ruko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Κατ' αρχάς, Αγνή χρόνια πολλά!:)

Όσον αφορά το θέμα, συμφωνώ απόλυτα με τη Δώρα. Διάβασα ολόκληρο το θέμα και προσωπικά δεν βρήκα κάτι χυδαίο ή προσβλητικό στο ύφος των μελών. Πάντα υπήρχαν και θα υπάρχουν διαμαρτυρίες για αμφιλεγόμενα θέματα, αλλά απ' τη στιγμή που δεν παραβιάζονται οι κανόνες, θα ήταν λάθος να αρχίσουμε να κλειδώνουμε θέματα, μόνο και μόνο γι' αυτό. Δεν λέω ότι η δυσαρέσκεια κάποιου δεν είναι σεβαστή, αλλά αυτός δεν είναι λόγος να αυτολογοκρινόμαστε.:) Αν παρόλα αυτά κάποιος θεωρεί ότι παρατράβηξε το σχοινί στο συγκεκριμένο θέμα, μπορεί να αυτοπεριοριστεί κάπως, αλλά αυτό είναι δικό του ζήτημα, δεν θα ήταν σωστό να το απαιτήσουμε.

Αν αισθάνεστε άβολα να λαμβάνετε ειδοποιήσεις για το θέμα SEX στο μέιλ σας (το οποίο καταλαβαίνω απόλυτα) μπορείτε να διακόψετε τη συνδρομή σας πηγαίνοντας στον Πίνακα Ελέγχου ->Θέματα που παρακολουθείτε -> (επιλέγετε ποιο θέλετε) -> Διακοπή συνδρομής.

Όσο για το ότι το θέμα αυτό μπορεί να γίνει αφορμή για αρνητική κριτική, το βρίσκω λίγο υπερβολικό, απ' τη στιγμή που το σάιτ έχει πάνω από 9.900 θέματα.

Τέλος, κάτι που προσωπικά με προβληματίζει. Έχουμε διαβάσει κατά καιρούς ιστορίες απίστευτης αγριότητας σε βάρος των ζώων, αλλά κανείς δεν λέει τίποτα. Γιατί μας ενοχλεί τόσο ένα θέμα για το σεξ;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εγώ όμως δεν δηλώνω ψεύτικη ηλικία.:(Λοιπόν προτείνω κάτι:ΣΤΟΠ οι συζητήσεις για το συγκικριμένο θεματάκι.Ας μη διαγραφή,απλά όποιος δεν θέλει δεν θα το διαβάζει.Όσο για το προβληματάκι με το χρήστη,απλά νιώθω λίγο άβολα που κάποιοι δεν με θέλουν.:hmm:Τρίτον,για να μη βαραίνω τόσο την κατάσταση θέλω να ευχαριστήσω όλους για τα χρόνια πολλά!:inlove::inlove::inlove:


Συμφωνείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickymoon

Νεοφερμένος

Η vickymoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
επισης υπαρχουν θεματα που λενε για ζευγαρωμα γατας κ για τον οιστρο της κτλ αυτο δεν ειναι σεξ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Νομίζω ότι εγώ δεν είμαι από αυτή την πάστα παιδιών!
Αγνη δε νομιζω οτι χρειαζεται να αρπαζεσαι τοσο ευκολα,το ιδιο εγινε και πιο πανω.Οι περισσοτεροι εδω μεσα δε γνωριζομαστε προσωπικα,κανεις δεν αναφερθηκε σε σενα,ουτε σε προσεβαλλα.Ουτε πιστευω οτι υπαρχει συγκεκριμενη "παστα" παιδιων,το καθενα ειναι μια ξεχωριστη οντοτητα και χαρακτηρας.Κανουμε μια συζητηση,οπως κανεις δεν πηρε προσωπικα οσα ειπες,μην παιρνεις προσωπικα οσα λενε και οι υπολοιποι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top